KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Astana - 28. listopadu 2019   15:00

Jekatěrinburg
50:54' Gurkin (Holland, Golyšev)
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Astana
Astana
18:29' Šesťakov  (Orechov, Michajlis) • 63:32' Videll  (Knight, Ohtamaa)
Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Trjamkin, Berezin, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Sexton, Holland, Obidin – A. Garejev, Litovčenko, Bělousov – Mozer, Platt (A), Chripunov.
Bondar, Gusev – Golovljov, Savenkov
Uralec Arena, Jekatěrinburg
Astana
Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Metalnikov, Makljukov, Ohtamaa, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – R. Starčenko, Knight, Videll – Šesťakov, Valk (A), Michajlis – Gurkov, Sagadejev, Paňukov.

Vhazování – 23:41.
Je konec! Jekatěrinburgu se ve třetí třetině povedlo srovnat krok, díky čemuž dovedl tento zápas do prodloužení, ve kterém se z druhého plusového bodu nakonec radoval soupeř, kterému se povedlo uspět. Rozhodující branku totiž vsítil Videll, který využil protiútoku a bezpečně se mu povedlo schovat touš za českého brankáře Kováře.
63:32'
Barys právě vstřelil branku!
Druhý plusový bod nakonec putuje na konto kazašského celku! Dvojice domácích hráčů se vydala kupředu, což bylo fatální. Najednou přišel na řadu rychlý protiútok, který na sebe vzal LINUS VIDELL, kterému se povedlo zamířit nad beton českého brankáře.
Asistence: Corban Knight, Atte Ohtamaa.
63:30'
Další přečíslení měli tentokráte na svědomí hostující hráči, jenomže zakončení od Knighta se sneslo vysoko nad branku, Kovář tak nemusel vůbec zasahovat.
62:08'
Na řadu přišlo také vyhození přes všechny čáry, což pochopitelně znamenalo zakázané uvolnění. Po něm operoval v pásmu Starčenko, který nevyzrál na Kováře.
61:02'
Najednou bylo k vidění přečíslení dvou na jednoho, nicméně Mackovi se nepovedlo najít cestičku mezi výstrojí brankáře. Hra se ihned otáčí na druhou stranu.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal do vlastního pásma, odkud se mu nepovedlo vyvézt hrací předmět.
60:01'
Ani poslední perioda nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, na řadu tak přijde prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:10'
I tento duel zcela jistě nabídne prodloužení, případně samostatné nájezdy. V koncovce utkání se o nápor snaží Barys, který si marně hledá prostor ke střele.
58:20'
Akolzin měl problémy s napadajícím protihráčem, nakonec se mu povedlo vyhodit puk do bezpečnějšího prostoru. Aby toho nebylo málo, tak zlomil hokejku Golyšev.
57:12'
Mamkinovi se povedlo objet vlastní branku, nicméně kolem sebe neměl vhodnou podporu spoluhráčů. Až poté na ledovou plochu naskočila druhá formace.
56:13'
Barys mohl proniknout do přečíslení tři na dva, jenomže Starčenko se na pravém křídle neprodral kolem protihráče. Hosté se dokonce nedostali ani k zakončení.
55:02'
Dawes se snažil z levé strany napálit puk směr branka, nicméně Kovář byl pozorný. Hra je opět přerušena, navíc na řadu přichází další komerční přestávka.
54:05'
Ven z branky musel brankář Pasquale, kterému se povedlo rozehrát o mantinel. Poté před brankou usiloval o zakončení Valk, který se neprotáhl kolem soupeře.
53:08'
Nur-Sultanu se nepovedlo založit útočnou akci, naopak z toho je zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do hostujícího vápna, na vhazování se staví domácí Macek.
52:13'
U pravého hrazení se povedlo zabojovat domácímu Hollandovi, který poté ještě nahrával mezi kruhy na Obidina, jehož svižný pokus skončil na betonu brankáře.
50:54'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Při signalizované výhodě máme vyrovnáno! Jekatěrinburg se totiž nadechl k velkému náporu, při kterém pálil od levého kruhu obránce JEFIM GURKIN, kterému se povedlo zamířit přesně ke vzdálenější konstrukci branky. Oba celky tak začíná opět od začátku!
Asistence: Peter Holland, Anatolij Golyšev.
49:07'
Domácí se sice radovali z branky, nicméně ta nakonec neplatí. Dawes totiž v předbrankovém prostoru fauloval brankáře, za což půjde sám pykat.
48:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nigel Dawes – 2 min., vysoká hůl).
48:31'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – 2 min., vražení na hrazení).
48:27'
Domácím není přáno! Bělousov vypustil ze své hole hodně tvrdou střelu, nicméně Pasquale dokázal i tentokráte reflexivně zakročit.
48:10'
Litovčenko se snažil zakončit z velké blízkosti, jenomže bekhendem narazil pouze do betonu soupeře. Jekatěrinburg se opět dostává k sympatickému náporu.
47:06'
Také Vasilevskij zkoušel své štěstí z velké vzdálenosti, nicméně i jeho pokus skončil vysoko nad brankou soupeře. Navíc následuje komerční přestávka.
46:02'
Trjamkin měl u pravého mantinelu hodně prostoru, což se ihned rozhodl využít k nahození na branku soupeře, jenomže Pasquale měl celou dobu čistý výhled.
45:07'
Téměř vzápětí se u levého kruhu dostal do zakončení domácí Ovčinnikov, jehož ránu ještě dokázal přizvednout Akolzin. Hrací předmět tak skončil v ochranné síti.
44:05'
Nur-Sultan se nadechl k sympatické pasáži, přičemž poprvé zaměstnal také českého brankáře Kováře, který ještě stačil lapačkou vyhodit na kolegu Mamkina.
43:09'
Akolzin ještě lehce tečoval kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. To se sice povedlo, nicméně za volným pukem se jako první dostal Vasilevskij.
42:12'
Bělousov pouze nahazoval podél pravého hrazení, nicméně jeho nahrávka se stala snadnou kořistí jednoho z protihráčů, který umožnil svému celku vystřídat.
41:04'
Na druhou stranu se snažila dostat hostující trojice útočníků, nicméně Boyd vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Hra se tak přestěhuje zpět před modrou čáru.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který ihned založil první akci poslední periody. Nahrávka od Gurkina směřovala k zadnímu hrazení.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, která nám pro změnu nepřinesla žádnou branku. V úvodu třetiny byl aktivnější Jekatěrinburg, který si vypracoval řadu šancí, avšak žádná neskončila za brankářem Pasqualem. Barys se směrem dopředu dlouho hledal, poté sice podruhé v utkání skóroval, nicméně branka nakonec nebyla uznána.
40:00'
39:20'
Domácí hráči se konečně usadili v útočné třetině, kde rozjeli celkem dobrou kombinaci. Nejprve to na sebe vzal Macek, který trefil beton brankáře, poté před brankou promáchl touš Obidin.
37:22'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šesťakov – 2 min., sekání).
37:03'
Jakubu Kovářovi dost možná pomohla branková konstrukce, načež se hostující celek sám vystavil do ofsajdového postavení. Hra je tak opět přerušena, bude se vhazovat.
36:05'
Sám na sebe to vzal hostující Knight, který se přes levou stranu prodíral až do zakončení, které mu nevyšlo. Na druhé straně si Pasquale počkal na Dawese.
35:16'
Šesťakov v tísni pouze nahazoval do pásma, kde nepříjemný odraz puku od mantinelu nakonec skončil u Kováře, který hokejkou zametl puk zpět k hrazení.
34:05'
Nejprve to vypadalo na využitou přesilovou hru, nicméně tomu tak nakonec nebylo. Naopak se domácí dostali do přečíslení, nicméně Macek ještě zbytečně hledal kolegu.
33:03'
Hosté se sice radovali ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí. Domácí totiž sáhli ke trenérské výzvě, která potvrdila postavení útočícího hráče v brankovišti.
32:24'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., držení).
32:06'
Puk opět skončil pouze v ochranné síti za brankou, což znamenalo přerušení hry. Do akce se dostala také komerční přestávka, v tomto utkání již čtvrtá.
31:02'
Velká šance na vyrovnání! Sexton i tentokráte zkoušel vypálit pod břevno, což se mu povedlo, nicméně Pasquale vytěsnil jeho pokus maskou.
30:00'
Je za námi přesně polovina zápasu, stále jsme viděli pouze jednu branku. Druhá třetina je jednoznačně v režii Jekatěrinburgu, který stále nenašel recept na brankáře.
29:02'
Před hostujícím brankářem se povedlo šikovně tečovat kotouč Golyševovi, jenomže puk i přesto skončil vedle branky. Barys se nemůže dostat ze sevření.
28:09'
K přední tyči si sjížděl domácí Bodrov, kterému nebyla adresována přesná nahrávka. Poté se do šance pro změnu prodral Holland, který trefil pouze brankáře.
27:02'
Macek neustále operoval u levého kruhu, kde se po nahrávce snažil najít místečko v bližší šibenici, nicméně puk nakonec putoval kousek vedle hostující svatyně.
26:11'
Jekatěrinburg se dostal k velkému tlaku, nicméně stále se mu nedaří najít recept na Pasquala. Rána od modré čáry skončila na betonu kanadského brankáře.
25:06'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., držení).
25:01'
U levého hrazení se snažil vydolovat puk hostující Akolzin, avšak proti dvojici protihráčů nemel šanci na úspěch. Barys se přesto dopustil zakázaného uvolnění.
24:05'
Do nadějného protiútoku se na druhé straně dostával Boyd, který to zkoušel vzít sám na sebe. Do střely vložil hokejku soupeř, puk skončil v ochranné síti.
23:18'
Jekatěrinburg se v úvodu druhé třetiny hodně trápí, další nahrávka totiž putovala daleko mimo dosah Sextona. Vzápětí se Litovčenkovi nepovedlo najít spoluhráče.
22:04'
Na vlastní modré čáře se povedlo zakročit Videllovi, který poté nahazoval za branku soupeře. Jeho formace byla hodně unavená, proto odjela na střídačku.
21:08'
Knightovi se nepovedlo uspět na vhazování, nicméně jeho celek zůstal v útočném pásmu. Rozehrávku totiž napadal Videll, který nedosáhl na nahrávku od Hollanda.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující mužstvo, které si dalo záležet na rozehrávce, jenž doputovala až do moci českého brankáře Kováře.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám přinesla jedinou branku, o kterou se postaral Barys. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, nicméně o trochu nebezpečnější byl Jekatěrinburg, který hned několikrát pořádně prověřil brankáře soupeře. Barys se pokoušel vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím daří. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
20:00'
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:29'
Jenomže do kýženého vedení se dostává hostující celek! U pravého kruhu měl hodně prostoru Orechov, kterému se nepovedlo vypálit zrovna přesně. Toho ale okamžitě využil ARKADI ŠESŤAKOV, který u druhé tyče doklepl odražený kotouč za dezorientovaného Kováře.
Asistence: Valerij Orechov, Nikita Michajlis.
18:22'
Starčenko přeci jenom procedil puk do středního pásma, nicméně tam se ho ujal jeden z domácích. U modré čáry měl navíc nabito Vasilevskij, který pálil kousek vedle.
17:05'
Kovář měl na malý moment zakrytý výhled, avšak i přesto se mu povedlo vyzrát na svižnou ránu z hole Valka. Slibná pasáž ze strany kazašského mužstva.
16:14'
Zmatek před hostující brankou rychle vyřešil pozorný Valk, který zároveň rozjel rychlou protiakci. Do kombinace se zapojil také Gurkov, který ale přišel o kotouč.
15:04'
Do protiútoku se dostával Macek, který napříč útočným pásmem našel lépe postaveného Trjamkina, jehož dělovka skončila pouze na brankář Nur-Sultanu.
14:06'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Bodrov, který se sympaticky prodral přes přesilu protihráčů. Poté ho podpořil také Obidin, jenž ale nevyzrál na kanadského brankáře.
13:25'
Sledovali jsme přetahovanou u pravého hrazení, ve které byli úspěšnější hostující hráči, kteří raději odjeli na střídačku. Další útok tak má na svědomí soupeř.
12:06'
Další útočný výpad táhl obránce Ohtamaa, kterému se puk připletl mezi nohy. Následně se do samostatného úniku řítil Šesťakov, který v tísni nezakončil kloudně.
11:05'
Po vhazování se u modré čáry napřahoval hostující Dietz, jenomže trefil pouze protihráče před sebou, kterému zlomil hokejku. Barys se usadil v pásmu soupeře.
09:20'
Druhá formace Jekatěrinburgu se usadila v pásmu soupeře, jenomže Sexton přihrával daleko od hokejky Obidina. Barys tak dokázal zažehnat nebezpečí.
08:05'
Macek zkoušel po přejetí modré čáry oslovit Golyševa, jenomže ten s tímto záměrem vůbec nepočítal. Barys to pro změnu zkoušel jednoduchým nahozením za branku.
07:27'
Pasquale si připsal první těžší zákrok, nicméně v tomto případě dokázal podržet svůj celek. Vzápětí se mohlo poprvé vylučovat, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
06:11'
Hrací předmět se dostal ven z hrací plochy, což si pochopitelně vyžádalo přerušení hry. Na řadu přijde vůbec první komerční přestávka tohoto zápasu.
05:20'
První formace domácích se nedostala k náznaku šance, nicméně Macek byl včas zablokován. Na opačné straně se přes modrou čáru nedostal Ševčenko.
04:24'
Kovářovi se povedlo vyhozený kotouč sklepnout do strany, kde se nacházel jeho kolega Mamkin. Druhý jmenovaný hráč pouze vyhazoval z vlastního pásma.
03:40'
Ta se příliš nepovedla, nicméně podobně si počínal také soupeř. Jekatěrinburg to raději zkoušel nahozením podél hrazení, ke kterém se jako první dostal Bělousov.
02:34'
Kovář se poprvé setkal s pukem, jenomže se nejednalo o nic nebezpečného. Aby toho nebylo málo, tak za vlastní branku zavítal Gurkin, který se pokoušel o rozehrávku.
01:22'
Posléze se hra přesunula do středního pásma, kde se pro změnu na vhazování prosadil hostující Knight, který se pokoušel prudkou nahrávkou najít Vidella.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se tak poprvé dostali ke kotouči, který okamžitě zavezli až za vlastní svatyni.
00:01'
Barys Nur-Sultan

Na opačné straně se nachází Nur-Sultan, který pro změnu okupuje pátou pozici východní konference. Barys má pouze o tři body více, nicméně manko na vedoucí Kazaň je už dvanáctibodové. Tento kazašský celek se rovněž potýká s hodně kolísavou formou, v minulém duelu se mu povedlo přeseknout dvouzápasovou sérii bez výhry. Barys totiž celkem překvapivě uspěl na ledě Magnitogorsku, kde se mu povedlo vyhrát 2:1 po prodloužení. Nur-Sultan je druhým nejlepším venkovním celkem své konference, ze čtrnácti duelů prohrál pouze v pěti případech.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté Jekatěrinburgu se po třiceti kolech nacházejí na průběžné šesté pozici východní konference, což není zas tak špatné. Domácí celek tohoto zápasu momentálně ztrácí na vedoucí Kazaň už patnáct bodů, nicméně i přesto se toto mužstvo nachází na postupových pozicích. Jekatěrinburg se v jednu dobu dokonce nacházel na první příčce, nicméně toto období je minulostí. Posledních pět zápasů přineslo pouze dvě porážky, ta poslední se uskutečnila v posledním duelu, tehdy Jekatěrinburg na vlastním ledě nestačil na Novgorod, kterému se povedlo vyhrát 4:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Avtomobilist Jekatěrinburg a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.