KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Novosibirsk - 7. ledna 2020   12:30

Jekatěrinburg
04:22' Dacjuk  • 08:38' Dawes (Macek, Sexton) • 47:07' Golyšev (Dawes, Alexej Vasilevskij)
3:4
(2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
10:05' Milovzorov  (Šarov, Loginov) • 16:36' V. Komarov   • 29:39' Puustinen  (Šarov, Ruohomaa) • 64:21' Šarov  (Loginov, V. Komarov)
Jakub Kovář (30. Fomin) – Alexej Vasilevskij, Berezin, Gurkin, Batyršin, Mamkin, D. Bodrov (A), Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Sexton, Holland, Litovčenko – A. Garejev, Dacjuk (A), Bělousov – Chripunov, Platt, Ovčinnikov – Obidin.
Novosibirsk
Säteri (Krasikov) – Jokipakka, J. Chabarov (A), Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Loginov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (C) – I. Makarov, V. Komarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Šaškov, Torčeňuk.

Vhazování – 29:34.
Je konec! Tento zápas nerozhodla ani třetí třetina, ve které se domácímu celku povedlo srovnat krok, utkání ale muselo do prodloužení. Tam si Jekatěrinburg pořádně zkomplikoval život, na trestnou lavici totiž musel odjet Dacjuk, který tak soupeři povolil přesilovou hru. Novosibirsk ji nakonec dokázal využít, díky čemuž bere z tohoto zápasu druhý bod.
64:21'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté přeci jenom využívají početní výhodu v prodloužení! Novosibirsk se totiž dostal k velice přesné kombinaci, při které měl na pravém kruhu napřaženo ALEXANDR ŠAROV, kterému se povedlo prostřelit Fomina. Druhý bod tak putuje na konto hostujícího celku!
Asistence: Alexandr Loginov, Viktor Komarov.
64:07'
Jokipakka si vyměnil kotouč se Šarovem, načež se snažil procedit puk skrze Fomina. Domácí brankář je zatím hrdinou tohoto prodloužení.
63:24'
Jokipakka chtěl zavést puk za modrou čáru, což se mu sice povedlo, avšak poté o něj přišel. I tak to Sibir dobře vykombinoval, avšak Fomin se opět musel činit.
62:55'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pavel Dacjuk – 2 min., podrážení).
62:17'
Sám na sebe to vzal Peltola, který se protlačil až před domácí branku, avšak Fomin předvedl další skvělý zákrok. Prodloužení nabízí šance na obou stranách.
61:03'
Na opačné straně pelášil do protiútoku Dawes, který nechal kotouč za sebou. Kazašský forvard přeci jenom zakončil, Säterimu se povedlo kotouč vytěsnit.
60:23'
Do úvodního zakončení v prodloužení se dostal obránce Jokipakka, který se snažil najít místo mezi betony brankáře, avšak Fomin si s tímto pokusem poradil.
60:01'
Ani třetí třetina nám nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, logicky se bude prodlužovat. Bude se hrát pět minut ve třech na obou stranách.
60:00'
59:13'
Hostujícímu celku se přesilová hra vůbec nedaří, špatná nahrávka vyhnala Sibir z jeho vlastního pásma. O další rozehrávku se tak postaral obránce Chabarov.
58:14'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 2 min., sevření puku rukou).
58:10'
Sibir doslova přečkal oslabení, nicméně v současné době se hraje v plném počtu na obou stranách. Jakákoliv chyba by v této pasáži mohla být fatální následky.
57:03'
Na zadní tyči měl řadu dorážek Bělousov, avšak ani v jednom případě se mu nepovedlo prostřelit Säteriho. Jekatěrinburg má jedinečnou možnost rozhodnout tento zápas.
56:16'
Morozov pomocí hrazení procedil nahrávku na Česalina, který v tísni nastřelil za branku Fomina. Sibir byl u kotouče příliš pozdě, dobře se zorientoval Bodrov.
55:45'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., držení).
55:08'
Na ledovou plochu naskočily druhé formace obou celků, avšak ani jedna se nedostala k ničemu nebezpečnému. Záhy Gurkin vyhazoval pouze k brankáři Säterimu.
54:03'
Sibir vyslal snad tři střelecké pokusy, avšak ani jeden nesměřoval mezi tři tyče. Vzápětí domácí hráči špatně vystřídali, rozehrávku tak dokázal vystihnout Šarov.
51:04'
Prázdnou branku měl před sebou Dawes, kterému se nepovedlo ideálně trefit kotouč. Sibir přečkal nápor, po delší době tak hraje v plném počtu.
50:00'
Novosibirsk dokázal využít odrazu od mantinelu, načež okamžitě odpálil hrací předmět až na druhou stranu hrací plochy. Jekatěrinburg začíná od své branky.
49:03'
Jekatěrinburg je najednou o poznání aktivnější. Tyto slova se pokoušel podtrhnout aktivní obránce Mamkin, který dělovkou pořádně protáhl brankáře Säteriho.
48:47'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., vysoká hůl).
48:15'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, výsledek je totiž opět vyrovnaný. Navíc se do další šance dostával Chripunov, jenž střelou příklepem nevyzrál na brankáře.
47:07'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Přesilová hra 4 na 3 končí vyrovnávací brankou! Domácí hráči se totiž usadili v nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře, načež to Dawes velice chytře zkoušel na teč. Do jeho rány vložil hokejku ANATOLIJ GOLYŠEV, který tak překonal Säteriho.
Asistence: Nigel Dawes, Alexej Vasilevskij.
47:03'
Vyrovnání měl na své hokejce jeden z domácích, avšak z vrcholku levého kruhu mířil kousek vedle. Posléze se Novosibirsk opět osvobodil výhozem.
46:52'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Timašov – 2 min., podrážení).
46:30'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Leonid Fomin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:07'
Jekatěrinburg musel spěchat za vlastní branku, Chabarov totiž odklízel kotouč přes všechny čáry. Aby toho nebylo málo, tak Vasilevskimu uskočil touš přes hůl.
45:19'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:03'
Až v tomto případě musel ruský brankář zasahovat, proti nahození od modré čáry neměl větší starosti. Chabarov totiž mířil pouze do ramena ruského strážce tyčí.
44:08'
Za modrou čáru se bezpečně dostal Peltola, který poté nahazoval podél hrazení. Sibir se tak k ohrožení branky opět nedostal, Fomin je delší dobu bez práce.
43:01'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí obránce Mamkin, avšak jeho projektil mířil celkem daleko vedle branky. Säteri nezasahoval, tlak domácích ale stále trvá.
42:07'
Ruohomaa ani v tomto případě neuspěl na buly, poté došlo k vyhození kotouče až do středního pásma, kde měl domácí Litovčenko hodně daleko k touši.
41:05'
V krátkém časovém sledu se opět vhazovalo po levici Säteriho, avšak hostujícímu celku se povedlo na vhazování uspět, nicméně Puustinen se daleko s pukem nedostal.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který však musel čelit první útočné akci soupeře, při které došlo k zbourání hostující svatyně.
40:01'
Je za námi také druhá perioda, která tak trochu navázala na tu první. Jekatěrinburg do ní vstoupil velice aktivně, avšak neustále narážel na finského brankáře. Sibir se zpočátku pouze bránil, avšak poté se mu vyvedl protiútok, díky kterému se dostal do kýženého vedení, což vydrželo až do konce druhé třetiny.
40:00'
39:12'
Dawes zkoušel ještě pod sebou najít některého ze spoluhráčů, avšak trefil pouze brusle protihráče. Hraje se dlouho bez přerušení, za chvíli nás čeká konec třetiny.
38:24'
Na modré čáře měl v dobré pozici napřaženo Berezin, kterému se rána zas tak moc nepovedla. Na druhou stranu se dostával Korotkov, který zakončil bekhendem.
37:04'
Do zajímavé pozice si sjížděl domácí Holland, který tak trochu zapomněl vypálit. Poté se ještě pokoušel z velkého úhlu nahrát před branku, což nebezpečí nepřineslo.
36:10'
U středového kruhu dokázal vystihnout rozehrávku obránce Demidov, který nahozením podél hrazení dokázal najít Šarova, jenž střelou trefil pouze protihráče.
35:12'
Batyršin rozehrál o levý mantinel, načež se tentýž hráč dostal do vyložené šance. Sám před brankářem nechyl vyniknout finského brankáře Säteriho.
32:03'
Fomin měl obrovskou dávku štěstí. Po vhazování to jeden z hostů zkoušel nahozením na branku, jeho pokus se snesl pouze na horní konstrukci branky.
31:11'
K hezkému zakončení se před malým momentem prodral Macek, který trefil pouze rameno Säteriho. Jekatěrinburg opět přidal na aktivitě, avšak bez kýženého úspěchu.
30:32'
Pro Jekatěrinburg se tak jedná o nemilou zprávu, v tomto duelu nejen, že přišel o dvoubrankové vedení, navíc bude muset sám dotahovat jednobrankové manko.
29:39'
Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Jakub Kovář, přichází Leonid Fomin.
29:39'
Rychlá protiakce hostujícího celku končí vedoucí brankou! Jekatěrinburg se sice dostal do pásma, avšak tak trochu zapomněl na zadní vrátka. Na Kováře se hnala hned dvojice protihráčů, přičemž Šarov předal do tandemu na JUUSA PUUSTINENA, který mířil mezi betony.
Asistence: Alexandr Šarov, Mikael Ruohomaa.
29:08'
Chripunov najížděl z pravé strany na brankáře, kam ho ale nepustil jeden z důrazných protihráčů. I přesto jsme sledovali zakončení, to ale putovalo výrazně vedle.
28:06'
Säteri měl před malým momentem velké štěstí, prudká rána z mezikruží totiž směřovala pouze do mantinelu za brankou. Sibir se navíc ihned pouští do protiakce.
27:13'
Hra se nám konečně trochu vyrovnala, najednou je aktivnější hostující celek. Sám na sebe to chtěl vzít obránce Jokipakka, avšak včas ho zastavil Vasilevskij.
26:10'
Bělousov to udělal velice dobře, chytrým manévrem se dostal kolem protihráče, díky čemuž se prodral do střelecké pozice. Säteri však vytasil další skvělý zákrok.
25:02'
Holland převzal nahrávku u středového kruhu, odkud se mu povedlo nahodit kotouč k zadnímu hrazení. Novosibirsk se dokázal ubránit, nyní sám útočí.
24:01'
Chabarov dokázal sáhnout po chybné rozehrávce, avšak jeho celek i nadále zůstal ve vlastní třetině. Do rozehrávky se zapojil také Säteri, který vyhodil.
23:11'
Säteri vyrážel pouze před sebe, avšak domácí smečka toho nedokázala využít. Jekatěrinburg stále obléhá branku soupeře, ke se střele to ale stále nevede.
22:07'
Jako první se k volnému kotouči dostal Demidov, který rozehrál pomocí mantinelu. Milovzorov dokázal protečovat do útočného pásma, kde číhal Batyršin.
21:05'
Nabídkou před branku to zkoušel Golyšev, avšak našel pouze pozorného Säteriho. Finský brankář si ani tentokráte nekomplikoval život, naopak přikryl kotouč.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, kde se o rozehrávku postaral obránce Berezin.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem atraktivní podívanou. Jekatěrinburg se během krátkého časového sledu dostal do dvoubrankového vedení, avšak to mu do konce periody nevydrželo. Sibir totiž nejprve snížil krok, poté přečkal nápor a díky ojedinělé šanci se dostal k vyrovnávací brance. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
20:00'
19:11'
Na opačné straně se k pravému kruhu dostal Holland, který místo střely ještě zkoušel nabídnout nahrávku mezi kruhy, avšak s tímto úmyslem počítal jeden z protihráčů.
18:05'
Do protiútoku se dostával hostující Sajustov, avšak mu nevyšla spolupráce s Korotkovem. Domácí se přesto daleko nedostali, Kovář tak zasahoval proti další ráně.
16:36'
Sibir přečkal drtivý nápor, navíc z ojedinělé útočné akce srovnává krok! Novosibirsk se kostrbatým způsobem dostal do pásma, kde si VIKTOR KOMAROV velice chytře sjel až mezi kruhy, kde uspěl se zakončením do vzdálenější šibenice, na které Kovář neměl šanci dosáhnout.
Bez asistence.
14:25'
Jekatěrinburg sehrál předchozí přesilovou hru naprosto skvěle, jenomže tomu chyběla přesná trefa. Sibir se dostal pod drtivý tlak, avšak vypomohl také Säteri.
13:10'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Loginov – 2 min., nedovolené bránění).
12:20'
Ani tentokráte se nehrálo vůbec dlouho, po krátké prodlevě tu máme další přerušení. Zároveň to znamená, že se dočkáme další komerční přestávky, již druhé.
11:23'
Ke složitému bekhendovému zakončení si sjel Dacjuk, který však mířil pouze doprostřed branky. To bylo pro Säteriho snadné sousto, hra je opět přerušena.
10:05'
Nicméně krátce poté se hosté dostávají zpět do zápasu! Aktivní Šarov velice chytrou nahrávkou našel naprosto volného JEGORA MILOVZOROVA, kterému se povedlo překonat dezorientovaného Kováře. Novosibirsk to v tomto případě vykombinoval velice dobře!
Asistence: Alexandr Šarov, Alexandr Loginov.
10:00'
K vrcholku levého kruhu si sjel Šarov, který se poté pokusil o zakončení k přední tyči. Kovářovi se povedlo zakročit, tvrdou střelu vyrazil k rohu mantinelu.
09:12'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Stěpan Chripunov.
08:38'
Domácí celek přeci jenom využívá přesilovou hru! Famózní nahrávkou se prezentoval Sexton, který zadovkou našel před brankou volného Macka, kterému se povedlo objet brankáře, načež předkládal před prázdnou branku na NIGELA DAWESE, jenž se nemýlil.
Asistence: Brooks Macek, Dan Sexton.
08:05'
Jekatěrinburg stále obléhá pásmo soupeře. Před malým momentem dostal puk proti hokejce obránce Gurkin, jehož jedovatá střela pouze prosvištěla kousek vedle.
07:12'
Finský brankář měl během krátkého časového sledu další práci, tentokráte však raději přerušil hru. Zároveň to znamená, že následovat bude komerční přestávka.
06:38'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., hákování).
06:07'
Sextonovi se povedlo zachytit rozehrávku soupeře, načež se sám dostal do slibné šance. Americký útočník hledal skulinku ve výstroji, Säteri však dokázal zakročit.
05:13'
Za modrou čáru se dostal hostující Komarov, kterému se vydařila spolupráce s vedle stojícím Sajustovem. Druhý jmenovaný krátce poté narazil do protihráče.
04:22'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Hodně prostoru měl kolem sebe domácí PAVEL DACJUK, kterému se povedlo švihem zamířit přesně do šibenice branky. Jekatěrinburg se tak dostává do vedení, hosté to budou mít složité.
04:12'
Druhá formace Jekatěrinburgu měla celkem velké problémy s přechodem do útoku, nakonec to Golyšev vyřešil prudkým zakončením, které Säteri raději schoval do lapačky.
03:03'
Od modré čáry napřahoval ke střele Demidov, avšak výrazně minul branku soupeře. Oba celky dokázaly vystřídat, v současné době je u kotouče obránce Loginov.
02:17'
I v oslabení se ke střeleckému pokusu dostal domácí Gurkin, který však trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Vypadá to, že první přesilová hra nebude využita.
01:11'
Domácímu celku se povedlo ihned po vhazování vyhodit až na druhou stranu, kde s rozehrávkou vypomohl také Säteri, který rozehrál na hokejku Jokipakky.
00:28'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., podrážení).
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, odkud se provinil zakázaným uvolněním.
00:01'

Jakub Kovář (JEK)
HC Sibir Novosibirsk

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Novosibirsk, která paběrkuje na hranici postupu a nepostupu. Sibir totiž okupuje osmou pozici, která by sice zaručila postup do play-off, avšak náskok před devátým Vladivostokem je pouze pětibodový. Novosibirsk z posledních pěti ligových duelů uspěl v jediném případě, a sice mu vyšel zápas proti čínskému Kunlunu, ve kterém vyhrál až po samostatných nájezdech. Sibiru se na venkovních hřištích celkem daří, v tabulce venkovních celků se drží na sympatické šesté pozici, přičemž se mu povedlo vyhrát devět z jednadvaceti duelů.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté Jekatěrinburgu se po třiačtyřiceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné čtvrté pozici východní konference, což by pohodlně stačilo na postup do vyřazovacích bojů. Jekatěrinburg má na svém kontě 54 bodů, nicméně na vedoucí Kazaň ztrácí už propastných deset bodů. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole dokázal ukončit třízápasovou sérii bez výhry, na domácím ledě se mu totiž povedlo porazit Nižněkamsk výsledkem 3:0. Jekatěrinburg je pátým nejlepším celkem na svém ledě, navíc se mu zde povedlo naplno bodovat v posledních čtyřech zápasech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Avtomobilist Jekatěrinburg a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.