KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Novosibirsk - 20. února 2020   15:00

Jekatěrinburg
30:24' Dawes (Holland, Berezin) • 31:37' Kučerjavenko (Bělousov) • 59:07' Holland
Novosibirsk
Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Piganovič, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A), K. Alexejev – Puustinen, Ruohomaa, Šaškov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Šarov (A), Česalin – N. Korotkov, Romancev, Potapov.

Vhazování – 33:25.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jekatěrinburgu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Poslední perioda nám přinesla velký boj, ve kterém měl navrch domácí celek, jenž neustále zaměstnával brankáře. Pozadu nezůstal ani Sibir, který se v koncovce duelu pokusil o hru bez brankáře, jenomže místo vyrovnávací trefy přišla třetí branka domácích, kteří tak rozhodli o osudu tohoto zápasu.
59:07'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí definitivně pečetí své vítězství! Sibiru se totiž nepovedlo vyvézt puk do bezpečnějšího prostoru, k němu se tak dostal napadající PETER HOLLAND, který bezpečně zamířil do prázdné hostující branky.
Bez asistence.
58:40'
Sibir to zkouší bez brankáře!
58:20'
Jekatěrinburg nasbíral další cenné vteřinky v útočném pásmu, což mu v současné době vyhovuje. Hosté se přesto dostali do šance, Potapov ale zapomněl vystřelit na branku.
57:07'
Sympatickým výpadem to zkoušel Sajustov, který se proháčkoval až k brance, odkud se snažil překvapit brankáře Galkina, jenž ovšem vyrazil kotouč do bezpečí.
54:25'
Velice nebezpečnou ránu vypustil od modré čáry domácí Mamkin, který ovšem vypálil pouze doprostřed branky. To bylo pro finského brankáře Säteriho snadné sousto.
53:10'
Na řadu přišla vůbec poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Krátce po ní se vhazovalo po pravici domácího brankáře Galkina, úspěšnější však byl Jekatěrinburg.
52:15'
Novosibirsk se po celkem dlouhé době dostal na druhou stranu, kde dostal dobrou nahrávku obránce Loginov, jehož tvrdé zakončení bylo přizvednuto nad branku.
51:07'
Säteri opět raději schoval puk do lapačky, načež sudí museli přerušit hru. Nahozením to totiž zkoušel domácí forvard Garejev, který tak vybojoval útočnou třetinu.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Jekatěrinburg se snaží svého soupeře držet daleko od své branky, což se zatím daří, zbývá ale hodně času.
49:15'
V poslední třetině sledujeme celkem svižnou podívanou, až nyní přichází na řadu další komerční přestávka. Domácí tak stále vedou o jednu branku, což je hodně ošemetné.
48:04'
Jekatěrinburg opět skvěle napadal rozehrávku soupeře, jenomže zisk kotouče to nakonec nepřineslo. Směrem dopředu to zkoušel Puustinen, jenž nezakončil přesně.
47:12'
Berezin se dostal až k opačné modré čáře, kde ovšem stála přesila protihráčů. Logickým vyústěním bylo nahození do rohu kluziště, kam jako první přijel Jakovlev.
46:03'
Dawes to zkoušel další celkem nebezpečnou střelou, která opět netrefila hostující branku. Jekatěrinburg tak musel vyklidit pásmo, celkem rychle se ale dostal zpět.
45:08'
Do šance se navíc dostal domácí Dawes, který málem využil nepřesnou rozehrávku soupeře. Jeho rána zápěstím měla směřovat k zadní tyči, tuto konstrukci však minula.
44:06'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
43:15'
Novosibirsk vstoupil do třetí třetiny velice aktivně, před malým momentem to zkoušel prudkou nahrávkou směrem na Česalina, jenomže ten měl k puku hodně daleko.
42:07'
Jako první se k volnému kotouči dostal domácí Holland, který ho pouze prodlužoval podél mantinelu. Jekatěrinburg se daleko nedostal, sledujeme rychlou protiakci.
41:05'
Od modré čáry se snažil prostřelit brankáře hostující kapitán Loginov, který velice tvrdě mířil pod břevno branky, jenomže tam nechal brankář Galkin vlastní lapačku.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku postaral zadák Loginov.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, ta nám pro změnu přinesla hned tři přesné zásahy. Do dvoubrankového vedení se dostal Jekatěrinburg, který se najednou nacházel v ideální herní pohodě, jenomže soupeř využil přesilovou hru, díky které se vrátil zpět do zápasu. To znamená, že poslední třetina bude ještě hodně zajímavá.
40:00'
39:40'
Ve vyložené šanci selhal domácí Platt!
39:15'
Již nám probíhá poslední minuta druhé třetiny, na další změnu skóre to nevypadá. Domácí vyhodili za cenu icingu, vhazovat se tak bude před brankářem Galkinem.
37:35'
Třetí branku měl na své hokejce domácí Holland, který měl v mezikruží hodně prostoru, avšak přesto trefil pouze přesouvajícího se brankáře!
36:32'
Domácí se najednou dostali k slušnému tlaku, který přinesl tři střelecké pokusy směřující výrazně vedle branky. Novosibirsk nápor přečkal, nyní se sám vydal kupředu.
35:28'
Vůbec poprvé v tomto duelu se o zakončení postaral také Vasilevskij, který spíše jen nahazoval. Jeho pokus si našel lapačku brankáře, brankář Säteri tak raději přerušil hru.
34:39'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté přeci jenom využívají přesilovou hru! Tentokráte přišlo na řadu nahození od modré čáry, které těsně před brankářem dokázal tečovat DANIIL ROMANCEV, který tak dokonale zaskočil brankáře. Jednalo se o teč v úrovni horní konstrukce, branka tedy platí!
Asistence: Jevgenij Česalin.
34:24'
Galkin pohodlně zakročil proti tvrdá ráně k přední tyči, poté se u jeho brankoviště utvořila další skrumáž, jenomže kotouč dost možná trefil pouze brankovou konstrukci.
33:23'
Sibir se konečně dostal k náporu, avšak ten přinesl pouze sraženou ránu. Domácí se přesto nedokázali osvobodit, nápor hokejistů Novosibirsku tak i nadále trvá.
32:56'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Maxim Berezin – 2 min., vražení na hrazení).
31:37'
Jenomže domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Souboj u levého hrazení nakonec vyzněl lépe pro domácí hráče, k puku se totiž dostal ALEXANDR KUČERJAVENKO, který se dostal až do mezikruží, odkud svižným zakončením vyzrál na finského brankáře.
Asistence: Georgij Bělousov.
31:17'
V krátkém časovém sledu musel Galkin opět zasahovat, i tentokráte se blýskl velice dobrým zákrokem. Své štěstí zkoušel Milovzorov, který trefil pouze lapačku brankáře.
30:24'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali zhruba polovinu zápasu! Do protiútoku se po levém křídle vydal domácí Holland, kterému se povedlo načasovat nahrávku na NIGELA DAWESE, jenž z jedničky dokázal překonat přesouvajícího se brankáře Säteriho.
Asistence: Peter Holland, Maxim Berezin.
29:15'
Po delší době došlo k ohrožení domácí branky, o což se postaral hostující Makarov. Jeho rána směřovala do výstroje, Galkin posléze raději schoval puk pod sebou.
28:14'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stěpan Chripunov – 2 min., hákování).
28:05'
Stále nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, neustále je k vidění celá řada přerušení. Před malým momentem zakončoval Česalin, který mířil pouze doprostřed.
27:13'
Popov se snažil ukořistit kotouč za brankou soupeře, kde ovšem čelil dvojici protihráčů. Novosibirsk tak dokázal uspět, i tato útočná akce skončila dalším ofsajdem.
26:04'
Vypadalo to na nedovolený zákrok v podání Sibiru, jenomže sudí celkem překvapivě nechal pokračovat ve hře. Domácí celek se ovšem dostal zpět do útočného pásma.
25:15'
Další útočná snaha Jekatěrinburgu skončila ofsajdem, což se především nelíbí Plattovi. Ten by opačného názoru, avšak i přesto se bude vhazovat ve středním pásmu.
24:08'
Směrem dopředu se vydal také domácí Bělousov, který raději pouze přeposlal podél hrazení až za hostující branku, kde se nejlépe zorientovla obránce Piganovič.
23:14'
Před modrou čárou ještě zachytil pokus o vyhození obránce Trjamkin, který se po následné kombinaci dostal ke střele od modré čáry, kterou Säteri v poklidu lapil.
22:05'
S toušem si zahrál také domácí brankář Galkin, který musel rychle rozehrát před napadajícím protihráčem. Jekatěrinburg se ani tato přesilová hra zrovna moc nedaří.
21:07'
Sibir se hned v úvodu oslabení celkem v poklidu dostal za modrou čáru, kde se mu povedlo nasbírat cenné vteřinky. Posléze pro změnu odpálil neposedný puk Loginov.
20:29'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., sekání).
20:01'
Střely na branku: 13 – 9.
Máme za sebou první třetinu, která nám nepřinesla zrovna pohlednou podívanou. Sledovali jsme totiž celkem dost nepřesností, které doprovázela celá řada osobních soubojů, dnešní utkání je totiž hodně vyhrocené. Ani jeden z celků se nedokázal střelecky prosadit, na první přesný zásah tak musíme stále čekat.
20:00'
19:13'
Sibir ani tentokráte dlouho neoperoval kolem domácí branky. Na opačné straně si na zpětnou nabídku sjel Berezin, avšak před ním zasahoval jeden ze soupeřů.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:08'
Gurkin chvíli čekal za vlastní brankou, načež se odhodlal k vyvezení kotouče ke středovému kruhu, kde prudkou nahrávkou trefil pouze prvního protihráče před sebou.
17:18'
Zdravotní problémy měl hostující obránce Timašov, který zřejmě inkasoval hokejkou do obličeje. Vylučovat by se nemělo, vhazovat se bude po levici brankáře.
16:08'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Arťom Garejev – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., hrubost).
14:32'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., hákování).
14:24'
Hosté se svižným způsobem dostali na opačnou stranu, kde ovšem příliš dlouho nevydrželi. Přetahovaná u mantinelu vyzněla lépe pro Novosibirsk, který odpálil kotouč.
13:30'
V posledních vteřinách přišla na řadu celá řada nepřesností. Po jedné z nich se do útoku vydal domácí Macek, který to zkoušel střelou na přední tyči, kterou si Säteri pohlídal.
12:06'
V tomto případě dokonce došlo k posunutí domácí branky, načež se strhla menší potyčka. Nejednalo se o nic vážného, všemu ale předcházela nepříjemná rána Milovzorova.
11:13'
Sibir musel rozjíždět další útočnou akci od své branky. Posléze měl před brankářem celkem dost času Milovzorov, avšak jeho tečovaná střela putovala výrazně vedle.
10:00'
Je za námi první polovina úvodní třetiny, na první přesný zásah stále čekáme. V posledních minutách je aktivnější Jekatěrinburg, avšak na Säteriho si zatím nepřišel.
09:34'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., podrážení).
09:02'
Napadající Puustinen dokázal vydolovat kotouč, následně pálil z otočky. Galkin musel rychle k zemi, avšak i tentokráte se mu povedlo zakročit, čímž podržel svůj celek.
08:12'
Hra byla v krátkém časovém sledu opět přerušena, poprvé se tak do akce dostala úklidová četa. Pochopitelně probíhá komerční přestávka, oba celky jsou na střídačce.
07:08'
Novosibirsk tak první přesilovou hru tohoto zápasu nedokázal zužitkovat, domácí obránci si počínali velice zodpovědně. Jekatěrinburg se navíc usadil na druhé straně.
06:03'
Před Galkinem se utvořil celkem velký závar, avšak domácí brankář si dokázal poradit. Puk totiž skončil pod jeho lapačkou, vhazovat se bude opět po jeho pravé ruce.
05:19'
Sibir se konečně dostal na delší časový úsek do pásma soupeře, kde u modré čáry operoval s pukem Jokipakka, který místo zakončení ještě hledal volného spoluhráče.
04:34'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jefim Gurkin – 2 min., hákování).
04:08'
Za nahozeným pukem spěchal domácí Sexton, který posléze ještě dohrál souboj u mantinelu. Na opačné straně si do tutové šance sjel Sajustov, který neuspěl.
03:11'
Do zajímavé pozice si sjel domácí Garejev, jehož pokus rovněž nebyl přesný. Säteri tak nemusel zasahovat, finský brankář až posléze zakročil proti slabé ráně Sevostjanova.
02:04'
Säteri pro změnu spěchal pro kotouč za vlastní branku, kde se mu povedlo zachytit nahozený kotouč. Posléze se hra poprvé přerušila, puk se dostal na střídačku.
01:15'
K odraženému puku se nejrychleji dostal hostující Jokipakka, kterému se nepovedlo osvobodit svůj celek. Jeho nahrávku vystihl Holland, jehož nahození nebylo přesné.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, odkud zkoušel nahodit na opačnou stranu.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Fomin) – Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Berezin, Mamkin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Holland – Sexton, Platt (A), Litovčenko – Bělousov, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, Ovčinnikov, Obidin – V. Popov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Piganovič, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A) – Puustinen, Ruohomaa, Šaškov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Šarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Romancev.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Parikov, Ponamarenko.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)
Absence hráčů

Avtomobilist Jekatěrinburg:
Rafael Batyršin, Denis Bodrov, Anatolij Golyšev, Nikolaj Stasenko (zranění)

Sibir Novosibirsk:
Viktor Komarov, Vladimir Pervušin, Nikita Michajlov, Alexandr Torčeňuk (zranění)
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát a pokaždé se z výhry radoval Novosibirsk. Domácí celek tak má svému soupeři dnes určitě co vracet.
HC Sibir Novosibirsk

Tak jako domácí celek, i hosté z Novosibirsku mají postup do playoff jistý. Ve stejné konferenci se hráči Sibiru nacházejí na páté pozici a dosud získali sedmdesát bodů. Ještě mají šanci atakovat čtvrtou pozici a pokusí se ještě v tabulce posunout. Po domácí prohře 2:3 po samostatných nájezdech se Soči pak na svém ledě zvítězili 3:2 nad Čerepovcem a definitivně tak zpečetili postup do další fáze sezony. V Nur-Sultanu urvali dva body po prodloužení a dnes by rádi přidali další úspěch a zapsali třetí výhru v řadě za sebou. Čeká nás další zajímavý duel v základní části a týmy tak už pilují formu na boje v play-off.

Nejproduktivnější hráči

Mikael Ruohomaa – 43 bodů (12+31)
Juuso Puustinen – 34 bodů (18+16)
Jegor Milovzorov – 31 bodů (16+15)
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté dnes domácího Jekatěrinburgu jsou v tabulce Východní konference na pěkném čtvrtém místě a už mají jistý postup do blížících se vyřazovacích bojů. Na svém kontě mají dvaasedmdesát bodů a sezonu tak mají velmi slibně rozjetou. Po výhře 6:4 na ledě minského Dinama pak nestačili na Rigu, která doma zvítězila těsně 2:1. Před svými diváky by hráči Avtomobilistu chtěli uspět a pomalu se připravit na líté boje v play-off a hlavně si svou pozici na čtvrté pozici udržet. Proti Sibiru je však žádná snadná cesta nečeká.

Brooks Macek – 45 bodů (24+21)
Nigel Dawes – 45 bodů (18+27)
Peter Holland – 39 bodů (15+24)
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.