KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Spartak Moskva - 21. září 2019   13:30

Jekatěrinburg
14:23' Platt (Sexton, Holland) • 26:15' Holland (Macek)
2:4
(1:1, 1:3, 0:0)
Spartak Moskva
19:59' Fjodorov  (Gončarov, Chochlačov) • 20:20' Juňkov  (D. Višněvskij, Gončarov) • 20:39' Rylov  (Chochlačov, Fjodorov) • 34:46' Gončarov
Romaško, Fraňo – Zacharov, Kučava
Uralec Arena, Jekatěrinburg
5 545 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:6
Utkáni je u konce a Spartak své dvoubrankové vedení dokázal udržet. Moc práce mu to ani nedalo, neboť Jekatěrinburg nebyl ve třetí části extra nebezpečný a když už se dostal do šance, skončilo to nepřesností, nebo zakročil vynikající Chomčenko. Největší šanci této třetiny zahodil Dan Sewxton, když po pěkném pasu netrefil poloodkrytou bránu a tím vlastně ukázal, že domácí dnes směrem kupředu nepředvedli zrovna povedený výkon. Spartak si tak odváží dva body, má jich celkem devět, naopak Avtomobilist připisuje vůbec první porážku v sezóně.
59:43'
Hosté vyhodili na ještě jedno zakázané uvolnění.
59:32'
Je tu ještě oddechový čas domácích hokejistů.
59:04'
Ukončit ji mohl Gončarov, když se uvolnil, jenže ze středního pásma prázdnou branku minul.
58:53'
Teď už ale ano, Kovář je na lavičce začíná power-play Jekatěrinburgu.
58:39'
Avtomobilist se nemůže udržet v pásmu, Kovář tak zatím nemůže zamířit na střídačku.
57:58'
Litovčenkovu střelu vyrazil Chomčenko před sebe a jeho spoluhráči poté vyhodili tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění.
56:45'
Domácí začínají stupňovat svůj tlak v útočném pásmu, zatím je to ale bez přesného zakončení.
55:17'
Holland si najížděl na dlouhý křížný pas z vlastního pásma, včasné přistoupení obránce Spartaku ale akci domácích zastavilo.
54:30'
Poklidná rozherávka, to teď Spartaku bohatě stačí. Hosté čekají na skupinku, kterou by se zase dostali ke Kovářovi.
53:48'
Po Stoljarovově přihrávce přilétla na Kováře nepříjemná rána od modré čáry, český gólman vytěsnil puk k rohu.
52:42'
Domácí neudrželi po vhazování útočné pásmo, Spartak se opět dokázal na nějakou dobu uvolnit.
51:18'
Vasilevskému se povedlo za brankou hostů uvolnit a přihrát na brankoviště na číhajícího Chripunova. Opět ale zakročil skvělý Chomčenko.
50:31'
Je po přesilovce, Talalujev naskočil na ledovou plochu a Spartak je v plném počtu.
50:23'
Neuspěl ani Kučerjavenko, ten také zakončoval z první, tentokrát zakročil připravený Chomčenko.
49:33'
Málem tu bylo snížení, když přihrávku na pravou stranu dostal Sexton, vystřelil z první, ale i když měl půlku branky odkrytou, tak ji netrefil.
49:13'
Hosté se osvobodili a Kokarev zavezl puk až do pásma Avtomobilistu. Domácí tak musí začít od nuly.
48:31'
Další vyloučení, nyní na straně Spartaku. Dvě minuty za hákování obdržel Ilja Talalujev.
47:47'
Macek zasprintoval levou stranou, obránce mu ale stačil a zvládl jej vytlačit za branku.
47:00'
Přesilovka je u konce, Trjamkin naskočil zpátky na ledovou plochu.
46:37'
Hanzl našel mezi kruhy Nikonceva, jeho okamžitá střela šla těsně mimo. Nicméně Kovář chvíli nevěděl, kde puk je.
45:45'
Od modré to zkoušel Rylov, Kovář měl ale na jeho pokus dobrý výhled a skryl puk v lapačce.
45:31'
Chochlačovova střela z úhlu pouze prolétla brankovištěm a skončila na druhé straně. Spartak pokračuje v útočení.
45:00'
Hosté si zahrají vůbec první přesilovku, Nikita Trjamkin dostal dvě minuty za vysokou hůl.
44:37'
Domácí u puku, chce to ale rychlejší přechod do pásma, Spartak je takto na modré vždy připraven.
43:53'
Hra bez střeleckého vyjádření bude lépe vyhovovat hostujícímu celku, ten nyní nemusí tvořit, může pouze vyčkávat.
42:50'
Už se zase hraje v pásmu Jekatěrinburgu, o nahození na Kováře se snažil Leščenko.
41:52'
Pouze nahozený puk před Chomčenka nenadělal hostům žádné problémy, ti se prakticky ihned osvobodili.
40:45'
Avtomobilist se samozřejmě dle očekávání vrhl hned do útoku, snaží se o co nejrychlejší snížení.

Trestné minuty: 0:4
Čtyřicet minut je za námi a blíže k výhře má hostující Spartak, který na začátku druhé třetiny předvedl opravdu ostrý vstup. Už ve 39. vteřině vedl o dva góly, když se nejprve rychlou kličkou prosadil Michail Juňkov a hned poté dobrým najetím se střelou z první Jakov Rylov. Hráčům Jekatěrinburgu chvíli trvalo, než se vzpamatovali, snížení však přišlo až ve 27. minutě, kdy se po vyjetí zpoza branky s pomocí teče trefil Peter Holland. Sledovali jsme i pokusy o srovnání skóre, to už ale domácím nevyšlo, ti naopak ve 35. minutě inkasovali z hole Maxima Gončarova. Avtomobilist tak prohrává 2:4 a je blízko vůbec první porážce v sezóně.
40:00'
39:59'
Gól do šatny mohl dát domácí Popov, jenže ten svůj brejk nedotáhl do zdárného konce, kličku mu vytáhl gólman Chomčenko.
39:37'
Juňkov vybojoval puk u mantinelu ve vlastním pásmu a zahájil ještě jeden výpad Spartaku.
38:58'
Spartak teď nikam nepospíchá, stačí mu držet puk co nejdál od vlastní branky a třeba z dálky vyzkoušet Kovářovu pozornost.
38:01'
Kokarev nahazoval z pravé strany a i když to nebylo kdovíjak prudké, měl Kovář mírné problémy.
37:08'
Avtomobilist v dalším útočném počinu, tentokrát byl ale rozlet domácích zastaven hvizdem čárového – postavení mimo hru.
36:09'
Dawes se snažil o snížení, Chomčenko však v posledních minutách předvádí jistý výkon a poradil si i s tímto bekhendem.
35:35'
Ze středního pásma nahodil puk domácí Chripunov a i když Chomčenka neohrozil, zajistil pro svůj tým alespoň vhazování v útočném pásmu.
34:46'
Spartak právě vstřelil branku!
A je to zase o dvě branky! Na levé straně se do pásma vřítil MAXIM GONČAROV, zamíchal puk, čímž se uvolnil přes obránce a z ostrého úhlu pověsil bekhendem střelu pod Kovářovo břevno – 2:4! Bez asistence.
34:18'
No, teď měl Kovář i trochu štěstí, když pokus Dmitrije Višněvského od modré čáry šel kousek od jeho branky.
33:50'
Plattovo nahození od levého mantinelu přes šířku ledové plochy šlo pouze k obraně Spartaku.
32:58'
Hra se zase rozjela do velice slušného tempa, přelévá se od branky k brance.
31:56'
Zpoza branky si vyjel do zakončení Garejev, zblízka však Chomčenka nepřekonal. Do závaru se pak ještě přepletl Chripunov, ten tam ale působil spíše jako bourač a po jeho sražení hráče na brankáře se strhla malá potyčka. Vše se obešlo bez vyloučení.
31:28'
Domácím teď není nic platné aktivní napadání rozehrávky Spartaku, hosté se celkem bez potíží dokáží dostat z pásma ven a zaútočit.
30:02'
Hersley přenechal puk Kulikovi a jeho dělovka letěla snad jen centimetry vedle Kovářovy branky. Tohle obrana Jekatěrinburgu trochu nezvládla.
29:30'
Pas do jízdy dostal Garejev, nacpal se přes Višněvského do zakončení, jenže ten jej zvládl čistým způsobem ubránit. Garejev to ale odnesl tvrdým nárazem do mantinelu a z ledu odjel za pomoci týmového lékaře.
28:59'
Kovář raději přikryl puk, který nepříjemně poskakoval u jeho branky a dal tak spoluhráčům možnost vystřídat.
27:59'
Teď sledujeme mírné uklidnění dění na ledě, Avtomobilist se chystá k pozvolnému útoku od vlastní branky.
27:22'
Vyrovnat mohl Setdikov, když se chopil volného puku po nepovedené rozehrávce Spartaku, jenže jeho rána z levé strany šla vedle.
26:15'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácím se podařilo snížit. Branku Spartaku objel PETER HOLLAND, zakončoval z úhlu a i když puk nešel na branku, tak od jednoho z bránících hráčů se odrazil za čáru – 2:3. Asistence: Brooks Macek.
25:30'
Zpoza branky si bleskově vyjel Rylov a snažil se zasunout puk za první tyčku. Kovář tam byl včas a vyrazil puk betonem.
24:22'
Opět Hanzl, tentokrát mu ale neposlušný puk odskočil od hokejky a skončil u domácích.
23:53'
Chochlačov přihrál do druhé vlny na Hanzla, jeho následná dělovka prolétla vedle Kovářovy branky.
22:48'
Z ostrého úhlu se Chomčenka pokusil překvapit Sexton, gólman Spartaku byl ale u své levé tyčky doslova přilepený a nepřipustil žádnou možnost inkasovat.
22:02'
Od modré nahazoval i na druhé straně Trjamkin, Chomčenko si dokázal poradit a nenechal se rozhodit ani dotírajícím protihráčem.
21:43'
Český gólman ve službách Avtomobilistu je teď v ohni střel, lapačkou krotil nepříjemné nahození z dálky.
20:39'
A už je to o dva góly! Spartak vyhrál buly v útočném pásmu a po křížné přihrávce si do levého kruhu najel JAKOV RYLOV a střelou z první překonal přemisťujícího se Kováře! Asistence: Alexander Chochlačov, Arťom Fjodorov.
20:20'
No a jak hosté skončili první třetinu, tak začali tu druhou! Nahozený puk si dojel MICHAIL JUŇKOV a po bleskové kličce Kovářovi strhl vedení na stranu Spartaku! Asistence: Dmitij Višněvskij, Maxim Gončarov.

Hity: 4:4
Máme za sebou první třetinu, která začala náporem domácích, jenže ti se dlouho nemohli prosadit. Povedlo se to až ve druhé přesilovce utkání, kdy od kruhu nahazoval Sextona a projíždějící Geoff Platt sklepl puk za Chomčenka. Až poté se Spartak trochu probudil, přesto to vypadalo, že Avtomobilist svůj náskok udrží. Jenže sekundu před koncem našel mezírku mezi tyčkou a přemisťujícím se Kovářem Arťom Chochlačov a srovnal na současných 1:1.
20:00'
19:59'
Gól do šatny! Domácím se nepovedlo zpracovat puk ve vlastním pásmu a výsledkem byla inkasovaná branka. Kovář reagoval na jízdu hráče za svou brankou a ten když přihrál k opačné tyčce, nestačil se český gólman vrátit a ARŤOM FJODOROV našel mezírku, kterou procpal puk za brankovou čáru. Asistence: Maxim Gončarov, Alexander Chochlačov.
19:37'
Ještě jeden zákrok pro Chomčenka, na Macekovu střelu měl ale výborný výhled a stačilo se mu dobře postavit.
18:23'
Od modré pálil D. Višněvskij a Kovář musel zasahovat. Puk vyrazil mimo ledovou plochu, vhazuje se po jeho levici.
18:01'
Rozehra Jekatěrinburgu skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrací před Kováře.
17:21'
Trišinovo nahození kousek od modré také prolétlo vedle Kovářovy branky. Spartak se z inkasované branky otřepal a snaží se o souvislý tlak.
16:28'
Hostující Hersley dostal v útočném pásmu až mnoho prostoru na zpracování a bekhendovou střelu na Kovářovu lapačku. Branku těsně minul.
15:53'
Jak vidno, tak vstřelená branka domácí ještě více nabudila a Macek se dokázal po vlastním nahození dostat i ke střele. Chomčenko se rozhodně nenudí...
14:23'
Domácí přesilovku využili a vedou! Po průjezdu do útočného pásma přihrál zleva Holland do druhé vlny, odkud poslal ránu na teč Sexton a projíždějící GEOFF PLATT sklepl puk za Chomčenka – 1:0. Asistence: Dan Sexton, Peter Holland.
13:44'
Avtomobilist se usadil v útočném pásmu a na Chomčenka létají pokusy ze všech možných úhlů.
13:07'
Přesilovka pro Jekatěrinburg, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alexandr Chochlačov.
12:59'
Od modré čáry své štěstí zkusil Fjodorov, Kovář má za sebou další úspěšný zákrok.
11:58'
Od mantinelu si vyjel hostující Šaškov a jeho švih musel Kováře alespoň trochu vyděsit. Gólem to sice neskončilo, Spartak ale i nadále pokračuje v akci uvnitř pásma.
10:33'
Po delší době musel do práce i Kovář a hned to bylo ošemetná rána od modré čáry. Ale i český gólman si poradil a ránu vytlačil do rohu.
10:01'
Jekatěrinburg je jasně aktivnější, dokázal to svou akcí po levém křídle i Dawes, jenže i on našel pouze připraveného brankáře.
09:03'
Popov to zkusil přes obránce, Chomčenko ale dobře viděl a střelu vytěsnil svým betonem.
08:18'
Ještě jedna střela letěla nad Chomčenkovu branku, každopádně v tuto chvíli přesilovka Avtomobilistu končí.
07:25'
Spartak se teď hravě osvobodil, puk letěl přes všechny čáry až před Kováře.
06:40'
Od modré nahodil Vasilevskij a jeho tečovaný pokus prolétl jen těsně vedle pravé Chomčenkovy tyče.
06:18'
Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za podrážení dostal hostující Maxim Gončarov.
05:59'
Na modrou čáru dostal puk Gončarov, měl to ale na bekhend a z toho nevymyslel ani nahození na Kováře.
04:57'
Přihrávku do druhé vlny dostal domácí Platt a z vrcholu kruhu vyslal tvrdou ránu. Jenže přesně do míst, kde stál připravený Chomčenko.
04:14'
Gončarovovo nahození se ke Kovářovi nedostalo, jeho obránci puk zastavili a rozjeli protiútok.
03:38'
Litovčenko hledal najíždějícího spoluhráče, puk však skončil pouze v rohu kluziště. Chomčenko zasahovat nemusel.
03:02'
Jakub Kovář si připisuje první zákrok, zkrotil slušný Cyplakovův švih přes obránce.
02:24'
Oba týmy střídají během hry, na své spoluhráče čeká domácí Andrej Obidin.
01:34'
Teď už to bylo trochu vážnější a to ze strany domácích. K puku se dostával Kučerjavenko, u kruhů se ale nakonec k pořádné střele nedostal.
00:50'
Máme za sebou první výpady obou týmů, ale jak Kovář, tak ani Chomčenko zasahovat nemuseli.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, D. Bodrov, Mamkin, Trjamkin, Berezin, Leonťjev – Macek, Litovčenko, Dawes – Sexton, Holland, Platt – Chripunov, Kučerjavenko, A. Garejev – Setdikov, V. Popov, Obidin – Ovčinnikov.

Spartak Moskva: Chomčenko (Bespalov) – D. Višněvskij, Gončarov, Hersley, Rylov, Kulik, Nikišin, Trišin – Karsums, Juňkov, Daugavinš – Fjodorov, R. Hanzl, Chochlačov – Kokarev, Stoljarov, Nikoncev – Cyplakov, Šaškov, Talalujev – Leščenko.

Rozhodčí: Romaško, Fraňo – Zacharov, Kučava.
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Uralec Areně začne ve 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Jakub Kovář (JEK) úspěšnost 94,1%, průměr 1,95
Robin Hanzl (SPA) 4 (1+3)

Hosté jsou na tom hůře, na sedmém místě Západní konference mají pouhých sedm bodů a na výhru čekají již tři zápasy. Naposledy hrál Spartak v Magnitogorsku a i když předvedl slušný finiš, tak čtyřbrankovou ztrátu nestáhl a podlehl 3:4. Za hosty se stahování podíleli Cyplakov, Karsums a Fjodorov. Další pokus na ukončení nepříjemné série má tým dnes, na horkém ledě v Jekatěrinburgu to ale nebude vůbec lehké.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí jsou lídry Východní konference, když v osmi zápasech nasbírali 16 bodů a to znamená jediné, Avtomobilist je stále neporažený! Naposledy se však tým proti Kunlunu docela nadřel a zápas dospěl až do prodloužení. V základní hrací době se trefili Sexton, Macek, Garejev a Holland, jenže čtyři branky dal i soupeř. Nicméně v nastaveném čase se po 42 sekundách potruhé trefil Macek a rozhodl o prodloužení vítězné série týmu.

Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:2 sn
Ufa – Jekatěrinburg 0:2
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:5
Jekatěrinburg – Omsk 3:2 pp
Jekatěrinburg – Kunlun 5:4 pp
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.