KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Čeljabinsk - 11. února 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
25:48' Savinainen (Moses, O'Neill) • 51:49' Anttila (Lehtonen, Oksanen) • 55:15' Savinainen (O'Neill)
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
20:53' Kosov  (Borodkin, Sergijenko) • 33:14' Sedlák  (Karpuchin, Menšikov)
Jokerit
N. Akuzovskij, A. Gofman – D. Goljak, N. Novikov
Hartwall Arena
Čeljabinsk
S. Galimov (43. Fedotov) – Jasinskij, Menšikov (A), Karpuchin, Sergijenko, Borodkin, Isajev, Bailen (A) – Stěpanov, Tridčikov, Bobyljov – Karlin, An. Popov, Glinkin – Thomas, Kosov, Avcin – Osnovin, Calof, Hyka – Sedlák (C).

Československá stopa v utkání

Helsinky Jokerit
David Sklenička – 0+0; 1 střela na branku; 1 hit; čas na ledě: 14:49

Traktor Čeljabinsk
Lukáš Sedlák – 1+0; 5 střel na branku; 3 hity; čas na ledě: 20:45
Tomáš Hyka – 0+0; 2 střely na branku; čas na ledě: 18:10
Helsinský celek nakonec vítězí, ač se na vítězství hodně nadřel. Téměř po celou dobu dotahoval náskok svého soka. Avšak ve třetí třetině měli domácí jasně navrch a zaslouženě se jim povedlo vyrovnat a otočit stav zápasu ve svůj prospěch. Čeljabinsk měl ke konci zápasu možnost k vyrovnání, ale početní převahu nedokázal zužitkovat.
V dnešním zápase se prosadil i český zástupce a to Lukáš Sedlák, který dával branku na 2:1 pro Čeljabinsk.
59:34'
Až nyní se jim to daří, ale opět se sami vyhnali do středního pásma.
59:04'
Běží poslední minuta a Fedotov by rád šel z branky, ale jeho spoluhráči mají problém dostat puk do útočného pásma.
58:15'
Přesilovka ukončena a i Fedotov se vrátil do své branky, neboť se vhazovalo ve středním pásmu. Avšak nejspíše bude otázkou, kdy své brankoviště opět opustí.
57:30'
Úspěšné vyhození puku a Traktor následně odvolává svého brankáře a svou přesilovku vylepšil o jednoho muže navíc.
56:30'
Traktor hrál malou chvilku proti třem hráčům, nyní už jim běží klasická početní převaha. No, domácí budou mít ještě co dělat, aby ubránili svůj hubený náskok.
56:30'
Pěkná střela, kterou však Kalninš dobře viděl a umístil puk do své lapačky.
56:13'
Nakonec však rozhodčí vylučují Normana, který se při té situaci dopustil faulu.
56:13'
Vjačeslav Osnovin se dostal s pukem před branku, Kalninš jej ukryl ve své výstroji, ale následně byl dotlačen i s pukem do své branky a po poradě všech čtyř rozhodčích není branka Traktoru uznána!
55:15'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí zachytili puk před svou modrou čarou a ve dvou postupovali proti jednomu bránícímu hráči. VELI-MATTI SAVINAINEN dostal puk na levou stranu a za pomocí levé tyčky dává branku ve svém oslabení a zároveň poprvé posílá svůj celek do vedení. Asistence: Brian O'Neill.
54:35'
Čeljabinští mají tedy další šanci k opětovnému vedení v dnešním duelu.
54:18'
Oddechový čas pro hosty.
54:18'
Sami Lepistö se nejspíše při bránění dopustil faulu a usedá na trestnou lavici. Dvě minuty si odsedí za hákování.
54:18'
Nyní však trma vrma před Kalninšem, který nemá ve třetí třetině mnoho práce.
53:35'
Domácí mají více ze hry a pokouší se zvrátit vedení na svou stranu. Fedotov opět v akci, nyní byl úspěšnější.
51:49'
Druhé vyrovnání domácího celku je na světě! Lehtonen se neukvapil, potáhl si puk a perfektně našel uvolněného MARKA ANTTILU před brankou na ose kluziště a ten umístil puk pod horní tyčku. Fedotov měl snahu zachytit puk lapačkou, ale nedokázal jej nakonec zastavit. Asistence: Mikko Lehtonen a Ahti Oksanen.
51:20'
Ahti Oksanen se vytočil před brankou s pukem a Jurij Sergijenko si připsal důležitý blok. Následně přikryl puk svou lapačkou Fedotov.
50:50'
Jaroslav Kosov se rozjel až do útočného pásma a bekhendem z pravého úhlu nepřekvapil Kalninše.
49:45'
Domácí v útočném pásmu a nyní se jim daří vytvářet konstantnější tlak na svého soka. Ten se zatím dobře brání.
49:02'
Časté přerušování hry pokračuje a hra, oproti prvním dvěma třetinám, ztratila spád.
48:37'
Christian Thomas se dobře zmocnil puku v útočném pásmu, ale z dobré pozice nedokázal lépe zamířit mezi tři tyče.
47:17'
Hráč Traktoru si dobře najížděl na pas na modré čáře, ale před ním stačil puk sklepnout soupeř zpět do středního pásma.
46:22'
Již se nám hraje v plném počtu a Jokerit si během kratší přesilovky nic moc nevypracoval.
45:51'
Vladimir Bobyljov dojel zdánlivě ztracený puk, ale vzápětí byl od něj odstaven a před branku se s ním nedostal.
45:38'
Trochu emocí a hra přerušena, ta se nám nyní hodně kouskuje.
45:00'
Střela ze středu skončila na hráči Čeljabinsku a Fedotov zatím čeká na nějaký těžší zahřívací zákrok.
44:36'
Nyní mají domácí přes minutu a půl možnost klasické přesilovky pět na čtyři.
44:15'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
44:03'
Až nyní čelil střele z pravé strany, ale ta minula jeho branku.
43:36'
Zatím mají puk pouze domácí, ale Fedotova ještě pořádně neprověřili.
43:00'
Nyní se hraje tedy čtyři na čtyři a uvidíme, jestli některé mužstvo využije více prostoru na ledě.
42:34'
Nakonec Galimov střídá a na jeho místo nastupuje Fedotov.
42:34'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
42:34'
Veli-Matti Savinainen se pokoušel před brankou clonit a následně tečovat střelu na Galimova. Nicméně zasáhl hostujícího brankáře do hlavy a ten se ihned položil na led a je nyní ošetřován. Z opakovaného záběru však nešlo o nějaký tvrdý zásah.
42:22'
Šance pro domácí celek, neboť si zahraje svou dnešní třetí přesilovku (jednu už dokázal proměnit). Za podražení je vyloučen Christian Thomas.
41:56'
Vitalij Menšikov pouze o mantinel dostal puk do středního pásma a to bylo vše z pohledu hostujícího mužstva.
41:15'
Přihrávka před brankoviště zůstala nevyužitá. Galimov měl celou situaci pod kontrolou.
40:49'
Domácí začali svým prvním útokem, Čeljabinsk je však do zakončení nepustil.
40:01'
Lepší druhá třetina nám nabídla hned tři branky. Ihned v první minutě se prosadili hosté. Jokerit následně dokázal vyrovnat díky přesilové hře. Avšak Sedlák dobrou ranou od modré čáry vrátil Čeljabinsku těsné vedení zpět a hostující celek, tak po dvou třetinách vede nad dnešním favoritem zápasu!
40:00'
39:11'
I v poslední minutě musel Galimov dávat pozor. Sice si na tuto střelu nesáhl, neboť před ním byl puk tečován mimo branku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, která byla rozhodně lepší, než ta první.
38:12'
Hráč Čeljabinsku čekal za svou brankou, po vystřídání svých spoluhráčů se hosté snažili o založení útoku, to se jim však nepovedlo.
37:33'
Hra se nyní často přesouvá z jedné strany na druhou, avšak bez výraznější akce.
35:45'
Čeljabinsk rozhodně zlepšil svou hru a po právu vede těsným rozdílem, nyní se pokouší o další zteč branky soupeře.
34:56'
Hráč domácích dostal puk do dobré pozice, ale nemohl vystřelit, neboť se nacházel zády k brance.
34:22'
Domácí se pokoušeli rozjet útok, ale ve středním pásmu vraceli puk do svého obranného pásma a jejich snaha musí začít odjinud.
33:14'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Jokerit se nedokázal delší dobu dostat k puku a za sovu pasivitu je nyní po právu potrestán. Po přihrávce se prosazuje nejproduktivnější hráč Čeljabinsku, LUKÁŠ SEDLÁK, který dostal přihrávku na modrou a dobře umístěnou ranou posílá svůj celek opět do vedení. Asistence: Ilja Karpuchin a Vitalij Menšikov.
32:40'
Kalninš nedokázal zkrotit puk ve své výstroji, ale zastoupil jej spoluhráč, který nedopustil případnou dorážku.
32:11'
Pasáž hry, kdy se toho opět moc neděje. Čeljabinsk nyní drží puk, ale jejich střelba je zatím nepřesná.
30:07'
Jokerit ubránil své další oslabení a vcelku úspěšně. Soupeř se dostal do tlaku jen v počátku přesilovky, jinak se bránil velmi dobře.
29:20'
Hráč Čeljabinsku byl u mantinelu zdvojen a neudržel proti přesile puk. Další úspěšné osvobození ze strany domácích.
28:54'
Jokerit vyhazuje a má prostor pro vystřídání své čtveřice hráčů.
28:36'
Jejich celá kombinace končí nepřesnou střelou, která byla sražená do ochranné sítě.
28:26'
Hostům se ihned od zahájení přesilovky podařilo dostat k puku a kombinují.
28:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., držení).
27:19'
Druhá třetina nám již nabízí pohlednější hru a doufejme, ze v tom oba celky budou pokračovat.
25:48'
Ale nyní to sehráli parádně. Brian O'Neill vystřelil, před brankou tečoval puk Moses, avšak jen do připraveného Galimova. Nicméně u něj ještě byl nachystán VELI-MATTI SAVINAINEN, který už dorazil puk do branky. Asistence: Steve Moses a Brian O'Neill.
25:38'
Domácí se snaží, ale zatím to hrají někdy až zbytečně složitě.
25:01'
Henrik Haapala se pokoušel před branou clonit a následně tečovat nahozený puk. Nakonec se k němu černá guma ani nedostala.
24:07'
O´Neilla fauloval český hráč a to Lukáš Sedlák, který jej zasáhl do hlavy a je vyloučen za hrubost.
24:02'
Brian O'Neill si najel na levou stranu a střelou nepřekonal Galimova. Následně však stále bojoval o puk a vysloužil si faul.
23:45'
Domácí si nyní nerozuměli a dopustili se zakázaného uvolnění. Taktéž byla k vidění úsměvná momentka, kdy jeden z hráčů Jokeritu nevydržel souboj a dvířky propadl až na svou vlastní střídačku. Nejspíše špatně dovřená dvířka.
22:24'
Nyní už i práce pro Galimova, který si však tuto útočnou akci Jokeritu bez větších problémů pohlídal.
21:30'
Další dobrá střela, kterou musel domácí brankář vyrazit!
20:53'
Ihned v úvodu druhé třetiny jdou překvapivě do vedení hosté! Janis Kalninš neudržel po jedné střele puk a z dorážky se prosadil JAROSLAV KOSOV. Asistence: Arťom Borodkin a Jurij Sergijenko.
20:01'
Je za námi nezáživná první třetina. V úvodních deseti minutách se oba celky spíše rozehřívaly. Následně se domácí přece jen dostávali více k puku, přidali na pohybu a měli více ze hry. Nicméně svou největší šanci si vypracovali až v samotném závěru první třetiny, ale Galimov, společně se svým spoluhráčem, podrželi svůj celek!
20:00'
19:34'
Čeljabinsk se nyní nedokázal vrátit a bránil se proti třem hráčům. Hráč Jokeritu nedokázal dostat puk z dobré pozice do branky a jeden z hráčů výborně zablokoval puk. Galimov však výborně předtím zasáhl i proti první střele ze středu kluziště. Tohle byla bezpochyby zatím největší šance zápasu!
18:23'
Nyní to však vypadalo slibně pro domácí, kteří ujížděli dva na dva a měli dostatek prostoru ke kombinaci. Závěrečná kombinace jim však nevyšla ideálně.
17:32'
Po menším tlaku ze strany Jokeritu, nyní sledujeme spíše bojovnou hru a vidíme časté souboje podél mantinelu.
17:03'
Plynou nám poslední tři minuty první třetiny a zatím to rozhodně nevypadá na nějakou úvodní branku, uvidíme...
14:58'
Krátká útočná akce hostů nic moc nepřinesla a ani následná snaha o rychlý protiútok Helsinek.
13:39'
Tvrdá rána z pravé strany, která brankáři Čeljabinsku vyprášila jeho betony. Jokerit má ve druhé polovině třetiny jasně navrch.
12:52'
Jaroslav Kosov se vydal na útočný výlet a zkusil sám projít před branku, ale byl od puku odzbrojen.
11:45'
Jokerit přidal na pohybu a to zatím platí na jejich soupeře, který je všude pozdě. Domácím zatím však chybí větší přesnost v kombinaci, některé věci příliš přehrávají.
11:11'
Puk předložený na modrou, kde si sjel jeden z obránců a ten ihned pálil na Galimova. Puk se nakonec odrazil od hráče soupeře do rohu kluziště.
10:00'
Úvodní desetiminutovka nám nenabídla vůbec hezký hokej. Nicméně nyní se domácím daří vytvářet soustavnější tlak a Čeljabinsk má nyní problémy dostat puk z vlastního pásma.
08:26'
Skrumáž před Galimovem a Marko Anttila se nadvakrát pokoušel dostat puk za jeho záda, ale přes obránce nedokázal procedit puk.
07:39'
Zajímavě odražený puk od zadního mantinelu se pokoušel jeden z hráčů střílet na branku, ale hráč Čeljabinsku byl rychlejší a pohlídal celou situaci.
07:09'
Hosté jsou kompletní a ani jeden celek ve své přesilové hře nedokázal nic zajímavého vymyslet.
06:36'
Ani další zavezení puku do útočného pásma nevedlo k nebezpečnější kombinaci a Čeljabinsk se osvobozuje.
06:06'
První minuta přesilovky se domácím nedaří a nemohou si vytvořit žádný tlak na branku.
05:08'
Po vypršení přesilovky Traktoru se dopouští faulu za sovu brankou a nyní si zahraje přesilovku Jokerit. Vyloučen Popov za držení hole.
03:50'
Ze začátku přesilovky se Traktoru dařilo držet v pásmu, nyní mají problémy o další usazení.
03:21'
Traktor nemá příliš dobrou bilanci svých přesilovek, uvidíme, jestli se ze své první přesilovky dokáží prosadit...
02:57'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ahti Oksanen – 2 min., příliš mnoho hráčů).
Čeljabinsk nyní vyhodil pouze na zakázané uvolnění a Galimov bude muset být ve střehu.
01:29'
Hosté se snaží ihned zpočátku aktivně napadat a to dělá značné problémy Jokeritu.
00:50'
A po jejich útoku si Galimov připsal první jednodušší zákrok.
00:26'
Hosté se pokoušeli o první útok, ale defenzíva Jokeritu si poradila a dokázala dostat puk z vlastního pásma.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen – Moses, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Mäenalanen – Oksanen, Anttila (A), Pihlström – Halme.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Jasinskij, Menšikov (A), Karpuchin, Sergijenko, Borodkin, Isajev, Bailen (A) – Stěpanov, Tridčikov, Bobyljov – Karlin, An. Popov, Glinkin – Thomas, Kosov, Avcin – Osnovin, Calof, Hyka – Sedlák (C).

Rozhodčí: N. Akuzovskij, A. Gofman – D. Goljak, N. Novikov.

Jokerit Helsinky
Helsinský celek i v letošní sezóně nebude chybět v play off. Účast již mají sedm kol před koncem základní části jistou. V současnosti se nachází na čtvrtém místě a na dálku bojuje s Dynamem Moskva (taktéž 75 bodů v tabulce) o třetí příčku. Teoreticky může ještě zabojovat i o druhou příčku, na kterou ztrácí čtyři body, nicméně tu zatím hájí ambiciózní Petrohrad.
Žolíci v minulém ročníku taktéž šli do play off ze čtvrté pozice a po základní části nasbírali celkem 80 bodů. V letošní sezóně s největší pravděpodobností tuto metu překonají.
Jokerit měl nyní tří zápasovou venkovní šňůru – na dobré výkony z domácích zápasů navázal proti Magnitogorsku, kterého udolal 4:3 po prodloužení. Následovalo zaváhání a jednoznačná prohra 0:5 s Jaroslavlí a v posledním kole porazili 4:2 Dinamo Rigu.
Domácí celek i v letošní sezóně ukazuje, že na domácím kluzišti ho je těžké porazit. Uvidíme, jestli jim Čeljabinsk dokáže více zatopit a vyloupit Hartwall arénu.