KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jaroslavl - 19. prosince 2019   17:30

Jokerit
Jokerit
12:12' Anttila (Lööv, Lepistö) • 19:56' O'Neill (Joensuu) • 34:39' Lehtonen (Savinainen, H. Ikonen) • 42:49' Regin (Joensuu, A. Grant)
4:5
(2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

2:3 (SN)

Jaroslavl
Jaroslavl
03:29' Kudrjavcev   • 30:16' Kudrjavcev  (J. Averin, Kronwall) • 32:09' Afanasjev  (J. Averin, S. Da Costa) • 49:11' Pääjärvi  (M. Osipov) • ' Alexejev
Jokerit
Kalninš (33. A. Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö, Lööv, D. Sklenička, Eronen – Joensuu, O'Neill, Regin – Savinainen, Kontiola, H. Ikonen – Moses, Haapala, Norman – Anttila, M. Niemi, Pihlström – Halme.
Bělavjev, Bondar – Kuchava, Sadonikov
Hartwall Arena
8059 diváků
Jaroslavl
Konovalov (Lazušin) – Markov, M. Osipov, Rafikov, Kronwall, Čerepanov, Savčenko, Afanasjev, Manin – Beljajev, Lander, Kudrjavcev – J. Averin, Pääjärvi, S. Da Costa – Alexejev, Kajumov, Polunin – Apalkov, Ivanov, Kraskovskij.

Československá stopa v utkání

David Sklenička (JOK) – 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 18:48

Jakub Nakládal (JAR) – do utkání se nezapojil
Nakonec tedy přece jen vítězí Jaroslavl a bere jeden plusový bod v tomto extra těžkém, dlouhém a na góly bohatém utkání. Oba týmy předvedly extra kvalitní výkony a zápas se celou dobu hrál ve vysokém tempu. Byla to prostě reklama na hokej se vším všudy.

Děkuji, že jste zápas sledovali a těším se zase na příště. Jiří Polášek.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
Autorem vítězné branky je DENIS ALEXEJEV.
Samostatné nájezdy začínají.
Bláznivé utkání nakonec tedy skončí až po nájezdech. Extrémně vyrovnaný zápas remízou skončil i v prodloužení. Nyní to bude o technických dovednostech hráčů, ale také výkonech brankářů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Tvrdá střela jednoho z hráčů Lokomotivu nakonec končí také mimo branku. Rozhodnou nájezdy.
64:02'
Jokerit vyhrál kotouč, ale za svou brankou si nebezpečně zkomplikoval situaci. Nakonec ale pokračuje vpřed.
63:30'
Šance dva na dva Lokomotivu nakonec nevyšla, nedokázal totiž vystřelit. Nakonec ale po vrácení puku zpět a následné střele musel Niemi puk skrýt.
63:08'
Jaroslavl získala kotouč, ale od půlky raději zamířila za svou branku.
62:49'
Normanovu ránu chtěl po zákroku Konovalov pokrýt, ale unikla mu vedle tyče.
Oddechový čas pro domácí.
61:55'
Reginova tvrdá střela skončila na rameni Konovalova.
61:28'
Anttilova střela mířila mimo, vypadalo to, že puk přejede modrou, ale Jokerit v pásmu nakonec zůstal.
61:10'
Po chvilce Jokeritu v útočném pásmu na druhou stranu mířil i Lokomotiv, ale neuspěl ještě před modrou čarou.
60:38'
Jokerit okamžitě zamířil do útoku, Savinainen se snažil vypálit, ale nenašel pozici pro střelbu.
60:20'
Buly vyhrála Jaroslavl, avšak ta se sice dostala do útočné třetiny, ale tam byla hned obrána.
60:01'
I po třetí třetině máme nerozhodný stav! Do vedení šel tentokrát opět Jokerit, ale opět to nevydrželo a Lokomotiv srovnal. Rozhodne nám tedy prodloužení tři na tři, které bude startovat za pár okamžiků.
60:00'
59:45'
Týmy již šetří čas a čekají na prodloužení.
59:30'
Přesilovka už skoro žádné další akce nenabídla.
58:20'
Jaroslavl skvěle sebrala kotouč a okamžitě vyhodila.
58:01'
Kontiolova rána z pravého kruhu byla obětavě zablokována.
57:23'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stéphane Da Costa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:38'
nevidíme v posledních minutách žádné výraznější šance. Oba týmy totiž opravdu přidaly na opatrnosti.
56:10'
Lokomotiv se musel nyní bránit ve třech, protože dva hráči v nevhodnou dobu odjeli střídat.
55:29'
Hra se přesunula před Konovalova, ale ten nakonec také neměl práci.
54:40'
Lokomotiv v útočném pásmu opět nic nepředvedla a musí se pakovat.
54:01'
53:53'
Další vyvezení kotouče, to už ubíhají opravdu poslední sekundy přesilové hry Lokomotivu.
53:18'
Jaroslavl se stále nedostala do útočného pásma a čas v přesilovce se jí opravdu rychle zkracuje.
52:36'
Jaroslavl vyhrála kotouč při buly v útočném pásmu, avšak sama si ho vyhodila a tak se opět přesilovka zkrátila.
52:12'
První vyhození Jokeritu přišlo velmi rychle po vniku kotouče do útočné třetiny.
52:01'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
51:52'
Další útok Jaroslavle jen puk nahodil a odjel střídat.
51:18'
Za brankou hostů se tvrdě srazili dva hráči a oba také tvrdě dopadli na led.
50:58'
Poměrně nudnější část hry, kdy jeden z domácích držel za brankou kotouč, zatímco oba týmy střídaly.
49:55'
Jaroslavl opět zavezla kotouč do útočného pásma, zde však neuspěla.
49:11'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Autorem branky je MAGNUS PÄÄJÄRVI. Zase vyrovnáno! Paajarvi nám ukázal neskutečné "sólíčko" zakončené perfektním překonáním Niemiho. Asistence: Maxim Osipov.
47:43'
Co z toho, když však nedokážou proměnit velké šance. Puk už je mimo pásmo.
47:19'
Jokerit je na koni, stále a stále kombinuje u branky a vyslal také už několik střel. Jejich útočná snaha je nyní ohromující.
46:55'
Zakázané uvolnění, hra se přesune před branku Lokomotivu.
46:33'
Savinainen parádně vypálil z úhlu, ale jeho ránu vyráží Konovalov.
46:06'
Kontiola měl problémy s pukem na vlastní polovině, avšak ty nakonec vyřešil a poslal ho dopředu.
45:28'
Špatná rozehrávka dostala kotouč pro jednoho z hostů přímo před brankou, ale ten než stihl zareagovat, byl opět obrán.
45:12'
Domácí vyhráli buly u své branky, avšak vyslali puk na zakázané uvolnění.
44:43'
Jokerit nyní hodně tlačí u branky soupeře. Jaroslavl už hodně dlouho nevyměnila svoje lajny na ledě.
44:01'
Anttila vybojoval kotouč před brankou soupeře, ale vystřelit nedokázal.
43:24'
Lokomotiv napadá u branky soupeře, ale puk nakonec dostal jen do rohu.
42:49'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je PETER REGIN. Zápas se opět obrací! Bekhendová rána mířila přesně do branky. Za Konovalovova záda. Asistence: Jesse Joensuu, Alex Grant.
42:17'
Jaroslavl vyhodila a u branky Niemiho ještě napadá.
41:47'
Kontiolova střela z blízkosti, avšak z úhlu, nebyla přesná a puk tvrdě narazil na zadní mantinel, odkud se odrazil až mimo pásmo.
41:31'
Jokerit se poprvé dostává k brance soupeře v této přesilovce.
40:58'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kudrjavcev – 2 min., sekání).
40:28'
Lepisto posouval kotouč směrem na Joensuua před brankou, ale do cesty puku jiný hráč strčil hůl.
40:01'
Úvodní buly posledního dějství vyhrává Jokerit Helsinky.
40:01'
Neskutečný, nepopsatelný zápas se dnes hraje v Hartwall aréně. Hostující Jaroslavli asi trenér v kabině promluvil do duše a na ledě to šlo znát. V pouhých třech minutách dokázal Lokomotiv skórovat dvakrát a průběh zápasu tak byl opět zvrácen na stranu hostů. Další impulz ale přišel po tomto gólu pro Jokerit. Změnil se brankář, místo Kalninše nastoupil Nuemi, a chvíli poté už bylo opět vyrovnáno. Do kabin se tedy šlo za remízového stavu 3:3.
40:00'
39:22'
Hráči Lokomotivu se snaží kombinovat, avšak spoluhráči nenajíždějí dobře hráči, který má aktuálně puk.
39:04'
Puk vyhrála Jaroslavl, ale posunula si ho pryč ze třetiny. Už je tam však zpět.
38:23'
Za brankou Niemiho se vedou těžké souboje o kotouč.
38:00'
Jokerit velmi zbytečně ztratil kotouč, který ale odjel do třetiny, kde se nacházel jeden z hráčů, takže se píská ofsajd.
37:14'
Kayumov chtěl přihrávat zpoza branky volnému spoluhráči před ní, ale byl tvrdě naražen na mantinel.
36:37'
Na druhou stranu zamířila Jaroslavl, rychle byla o kotouč obrána, ale následně ho vybojovala zpět.
36:18'
Jokerit v dalším brejku, tentokrát ale kotouč dojel do rohu, kde si ho pohlídali hosté.
34:39'
Autorem branky je MIKKO LEHTONEN. To je úžasné, co se tady dnes děje! Máme opět vyrovnáno! Lehtonen dostal puk přímo do středu a Konovalova skvělou střelou propálil. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Henri Ikonen.
33:25'
Další rychlý brejk domácích opět končí v rukavici Konovalova.
32:59'
Potyčka u hráčské lavice Jaroslavle se rychle trhá, protože do brejku vyrazil jeden z domácích.
32:09'
Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Antti Niemi.
32:09'
Autorem branky je MAXIM AFANASJEV. Neskutečné, opět jsme byli svědky dvou gólů jednoho týmu v rychlém sledu. Tentokrát ale na straně hostů, kteří skvělou střelou Afanasjeva při zakrytém výhledu brankáře Kalninše obrací zápas ve svůj prospěch. Asistence: Jegor Averin, Stephane Da Costa.
31:40'
Hra se nyní hodně přesunula před branku Kalninše, jelikož gól hosty hodně nabudil.
30:16'
Autorem branky je PAVEL KUDRJAVCEV. Přesilovka je využita! Averin ve zmatku před brankou poslal kotouč na kousek vedle postaveného Kudrjavceva a ten puk z první okamžitě poslal do odkryté sítě. Asistence: Jegor Averi, Staffan Kronwall.
29:40'
Lander chtěl zasunout z bezprostřední blízkosti puk přímo mezi gólmanovy betony!
29:17'
První minutu přesilovky hosté moc nezvládli, v útočném pásmu strávili pár sekund.
28:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
27:08'
Alexejev skvěle vybojoval puk v obranném pásmu a přejel až ke druhé brance. Tam ale narazil na problém jménem Kalninš.
25:38'
Normal napřáhl přímo v mezikruží před brankou soupeře, ale jeho ránu Konovalov bezpečně kryje.
23:30'
Dobrá akce se tvořila proti brance Jokeritu, ale nakonec hráčům puk ujel z hokejky.
22:55'
Hra se obrátila k brance domácího celku a Kalninš nyní měl několik zákroků, kterými podržel svůj tým.
22:35'
Konovalov si připisuje první zákrok druhé třetiny.
20:01'
První třetina nabídla opravdu krásný útočný a atraktivní hokej. Po úvodním dobrém začátku Jokeritu byli nakonec překvapivě hosté ti, kteří se prosadili jako první. Jokerit ale od třinácté minuty zápas otočil během pouhých dvou minut. Druhý gól nakonec po úspěšné trenérské výzvě uznán nebyl. Jokerit to ale nezaskočila a těsně před konce první třetiny zasadil soupeři možná ještě o dost bolestivější ránu.
20:00'
19:56'
Autorem branky je BRIAN O'NEILL. Neskutečné! Jokerit přece jen odejde do kabiny za stavu 2:1! Čtyři sekundy před koncem si krásně puk popotáhl Joensuu a překvapil Konovalova dobrou ránou. Asistence: Jesse Joensuu.
19:21'
Další střelu Kalninš vyráží mimo hřiště. Střela přišla ihned po buly.
19:11'
Kalninš perfektně vychytal Čerepanovu střelu v závěru první třetiny.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49'
Poluninova rána při pádu minula branku jen o kousek.
17:02'
17:01'
Da Costa srazil do branky kotouč rukou, gól tedy samozřejmě neplatí. Navíc to posouvá Jaroslavl pryč z pásma.
16:35'
Lehtonen se ve vlastním oslabení dostal k nečekané střele, ale Konovalov byl bystrý.
16:12'
Jaroslavl se konečně na chvíli usadila ve třetině, avšak následně jim puk utekl.
15:50'
Lokomotiv zatím ve třetině nehýří aktivitou, v útočném pásmu netráví moc času.
15:02'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., sekání).
14:52'
Jaroslavl poslala puk do pásma, avšak tam už ho nezískala zpět.
14:13'
Helsinky pokračují tlakem v útočném pásmu, chtějí si vzít vedení, které jim bylo sudími odebráno, vyrobit nazpátek.
13:36'
Hra pokračovala vhazováním u branky Jaroslavle, puk skončil po střele v ochranné síti.
13:27'
Trenérská výzva byla úspěšná! Gól nakonec neplatí. Ještě se ale nehraje...
13:27'
Trenér Jaroslavle si vyžádal Coachs Challenge, celá akce bude tedy znovu přezkoumána.
13:27'
Autorem branky je JESSE JOENSUU. Jokerit rychle otáčí zápas! Konovalov absolutně nezvládl rozehrávku za svou brankou. Následně, než se dostal k brance, už před ní měl puk Joensuu. I přestože narazil do brankáře, který se vrátil zpět, nebyla to jeho chyba, protože do něj byl strčen. Gól by tedy měl být uznán.
12:44'
Jokerit stále skvěle zavírá soupeře v pásmu. Hráči Jaroslavle se nemohou dostat ke kotouči.
12:12'
Autorem branky je MARKO ANTTILA. Máme vyrovnáno! Kapitán nedávných mistrů světa vstřelil nádherný gól, když nabruslil až na špičku levého kruhu a mezi nohama Osipova poslal krásnou ránu do pravé části Konovalovy branky. Asistence: Viktor Lööv, Sami Lepistö.
11:43'
Kronwallova rána z pozice před kruhem mířila o chránič Kalninše mimo hřiště.
11:27'
Pozemní ránu jednoho z hráčů Jokeritu od modré kryje Konovalov skvěle mezi betony.
11:03'
Jokerit opět skvěle sebral kotouč na své modré a rychle zaútočil. Nyní svírá Jaroslavl v pásmu.
10:27'
Loov od modré pálil z první, ale před Konovalovem bylo několik bránících hráčů.
09:51'
U modré v útočné třetině bojovalo o puk šest hráčů. Nakonec ho vypojoval Savchenko, který do šestice přijel jako poslední.
09:16'
Kalninš skvěle zasáhl proti střele soupeře ramenem, možná to dokonce byla špička hole. Puk vyletěl do ochranné sítě.
08:55'
Da Costa perfektně projel mezi dvojicí hráčů před modrou a následně se prostrčil mezi další dvojicí domácích před brankou. Jeho krásné sólo ale nakonec nebylo zakončeno, jelikož už byl za tyčkou.
08:29'
Rafikov drží kotouč za svou brankou a čeká na příjezd svých spoluhráčů ze střídačky.
Druhá komerční přestávka teď přerušuje dnešní zápas.
07:33'
Jaroslavli se nedaří přechod do útočného pásma, na modré totiž domácí velmi dobře napadají a získávají kotouče.
06:46'
I přestože měl nyní brankář Lokomotivu úplně zakrytý výhled, teč přímo před ním se odrazila těsně vedle branky od jeho ramena.
06:28'
Zakázané uvolnění v podání francouzského forwarda Da Costy posílá hru zpět před Konovalova.
05:37'
Averinoval střela po zisku kotouče šla dost mimo branku.
05:22'
Da Costa nahodil na brankáře Kalninše, ten puk podržel, ale poté se na ledě strhla mírná potyčka.
04:50'
Philsromovu střelu zakryl pod lapačku připravený brankář Jaroslavle, Ilja Konovalov.
04:35'
Jokerit se opět snaží navážet co nejvíce kotoučů do útočného pásma a pokračovat v tom, co hrál před inkasovaným gólem.
První komerční přestávka přerušuje dnešní zápas.
03:29'
Autorem branky je PAVEL KUDRJAVCEV. Hosté jdou po ospalejším začátku do vedení! Zbytečná chyba v obraně dostala k puku právě Kudrjavceva a ten už bez větších problémů po pár krocích pukem brankáře precizně postřelil.
02:37'
Hostům opět ujel kotouč při útočném výjezdu a Jokerit se tak vůbec nemusel bránit.
02:12'
Konovalov si připsal druhý úspěšný zákrok proti střele Kontioly a dorážce Savinainena.
01:49'
Norman protáhl kotouč do útočné třetiny, ale jen nahodil, jelikož u něj stáli tři hráči Lokomotivu.
00:48'
První pokus Jokeritu pohodově vykryl Konovalov svým pravým betonem.
00:01'
- David Sklenička (Jokerit)
- Jakub Nakládal (Jaroslavl)
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavl v minulém kole ztratila náskok 0:2 na Dinamu Misk, nakonec ale dokázala parádně rozebrat obranu v prodloužení a vstřelila fantastický gól. Z posledních pěti zápasů vyhrál Lokomotiv třikrát, pokaždé ale až po základní části. Aktuálně se nachází na sedmém místě s 43 body a náskokem jednoho bodu na Nižnij Novgorod.

JOKERIT HELSINKY

Jokeritu se zatím vede dobře, v západní konferenci je zatím na čtvrtém místě, v Bobrov divizi to dokonce stačí na třetí místo. 38 zápasů, čtyřicet sedm bodů. Pozitivní skóre 99:92 a skvělá série pěti výher v řadě. Jokerit do zápasu bude vstupovat jako mírný favorit.

Forma: V(pp) – V – V – V – V