KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Riga - 7. září 2019   15:00

Jokerit
Jokerit
07:01' Moses (Eronen) • 16:50' Regin (Moses, Lehtonen) • 20:20' Kontiola (Lepistö, Haapala) • 26:30' Nicklas Jensen (Lepistö, Kontiola) • 32:18' Lehtonen (Regin) • 37:50' Nicklas Jensen (Lepistö, Kontiola) • 48:22' Oksanen (Haapala, Moses)
7:2
(2:0, 4:2, 1:0)
Riga
Riga
35:38' Berglund  (Ullström, Treťjak) • 38:06' Berglund  (Ullström)
Jokerit
Olenin, Cyplakov – Ivanov, Šadrin
Hartwall Arena
9008 diváků
Riga
Gudlevskis (27. Treťjak) – Marshall, Balinskis, Sotnieks, Berglund, Zile, Ališauskas, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš, Ullström – Ashton, Berglund, McMillan – Marenis, Džerinš, Gillies – Batna, Meija, Gegeris – Trastasenkovs.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek soboty!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:26 (9:5, 10:13, 7:8)
Zblokované střely – 6:10
Vyhraná vhazování – 29:32
Trestné minuty – 8:12
Hity – 11:9
Hokejisté Jokeritu přehráli ve třetím zápase sezóny Rigu 7:2 a připsali si do tabulky premiérové body. Naopak hráči Dinama se musejí smířit s první porážkou. Domácí dnes byli lepším týmem a skóre zápasu o tom dobře vypovídá. V průběhu druhé třetiny navýšil Jokerit skóre až na 5:0. Ještě do přestávky sice kosmeticky upravil stav dvěma zásahy Jacob Berglund, ale na žádné drama už to nebylo. Ve třetí části už padl jen jedne gól. V přesilové hře uzavřel skóre domácí Ahti Oksanen.
59:27'
Oskars Batna ještě kroužil s pukem v útočném pásmu a snažil si udělat prostor k zakončení. Ten ale od obránců Jokeritu nedostal.
59:16'
Domácí fanoušci již odměňují svůj tým potleskem ve stoje. Zatím rozhodně nejlepší vystoupení Jokeritu v této sezóně.
59:01'
Začala už poslední minuta dávno rozhodnutého zápasu.
58:32'
Nicklas Jensen prověřil Treťjaka střelou z levé strany. Hostující gólman puk vyrazil.
58:22'
Domácí jsou již v plném počtu.
58:02'
Ashton nyní hledal Jacoba Berglunda. Ten v tísni jen posunul puk na domácí branku a Kalninš ho přikryl.
57:45'
Z voleje pálil Lauris Darzinš a za Kalninšem zazvonila tyčka!
56:58'
Dobrou práci v oslabení odváděl Antti Pihlström. Domácí útočník narušoval rozehrávku Rigy.
56:21'
Domácích bylo na ledě šest. Následuje tedy vyloučení, které odpyká Nicklas Jensen.
55:33'
Marko Anttila se ocitl před Treťjakem. Zakončoval k bližší tyčce, ale trefil rameno brankáře soupeře.
54:31'
Räsänenova střela od modré čáry přesná nebyla. Branku, kterou hájí Treťjak, minula.
53:54'
Domácí už nemusejí nikam pospíchat a především se soustředí na držení kotouče.
52:51'
Jokerit je v plném počtu.
52:21'
Brandon McMillan to zkusil individuálně. Projel až do zakončení a vyprášil betony Kalninše.
51:54'
Zatím docela slušná přesilovka hostí. Hraje se v obranném pásmu Jokeritu.
50:50'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., sekání).
50:24'
Druhou polovinu přesilovky už domácí nevyužili. Pokračujeme za stavu 7:2.
To přišlo z hole Samiho Lepistöho. Zkušený bek neprostřelil Treťjaka.
49:28'
Domácí si opět rychle mění puk v útočném pásmu. Zatím čekáme na zakončení.
48:22'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí ale stačili využít ještě první polovinu početní výhody a tak jim zůstanou k dobru další dvě minuty! Hráči Jokeritu sehráli krásnou kombinaci. Moses přenesl hru na pravý kruh na Haapalu, který ještě nahrál před branku zcela volnému AHTIMU OKSANENOVI. Ten napoprvé zakončil jen do betonu Treťjaka, ale z dorážky se už nemýlil – 7:2. Asistence: Henrik Haapalaa Steve Moses..
47:55'
Úvod dlouhé přesilovky se domácím moc nevydařil. Zatím se nedokázali na delší dobu usadit v útočném pásmu.
47:04'
Po pádu Normana se domácí fanoušci dožadovali dalšího trestu pro Rigu. Tentokrát to ale hostům u sudích prošlo.
46:46'
Gints Meija zasáhl holí do tváře Jesseho Joensuua a zřejmě mu způsobil krvavé zranění. Proto dostává trest na 2+2 minuty!
45:45'
Jesse Joensuu našel hezkým pasem od pravého mantinelu na druhou tyč najíždějícího Stevea Mosese. Ten ale nepřekonal Treťjaka, jenž se včas přesunul.
44:33'
Hosté se snaží korigovat a ještě třeba zdramatizovat závěr zápasu. Puk ale skončil pod připravený Kalninšem.
44:14'
David Ullström je dnes hodně vidět. Jeho střelu z levé strany ale v pohodě sebral do lapačky Kalninš.
43:39'
Z pravého kruhu střílel zápěstím Benjamin Marshall. Kalninš puk viděl a zachytil ho.
43:10'
Na druhé straně si sáhl na puk Kalninš. Góly zatím po divokém závěru druhé třetiny nepřibývají.
42:40'
Do zakončení se dostával Petri Kontiola, který nevyzrál na Treťjaka.
42:10'
Závar před Treťjakem, který přikryl puk a přerušil tak hru.
40:45'
Domácí ještě dohrávali přesilovku, která je právě u konce.
Hity – 8:5
Ve druhé třetině padlo hned šest gólů! Hned čtyři vstřelili domácí, kteří tak vedou 6:2. Domácí většinu uplynulé dvacetiminutovky dominovali a po zásazích Petriho Kontioly, Nicklase Jensena a Mikka Lehtonena navýšili skóre na 5:0. V posledních pěti minutách se konečně probudili i hosté, kteří zásluhou Jacoba Berglunda dvakrát skórovali, ale mezi jeho zásahy ještě vměstnal svou druhou trefu v zápase také Nicklas Jensen.
40:00'
39:53'
Domácí už přesilovou hru ještě ve druhé třetině využít nestihnou. Hosté se dostali ke kotouči a posílají ho do bezpečí.
39:26'
Carter Ashton najížděl v oslabení sám na Kalninše, ale ten byl úspěšnější! Následně byla domácí branka posunuta a hra je tedy přerušena.
38:44'
Za držení je vyloučen Benjamin Marshall. Budeme sledovat další přesilovku Jokeritu.
38:06'
Riga právě vstřelila branku!
Ze zápasu je pořádná přestřelka! David Ullström našel přesnou přihrávkou od zadního mantinelu JACOBA BERGLUNDA a ten zblízka posílá kotouč do sítě. Druhý gól Berglunda v utkání – 6:2. Asistence: David Ullström.
37:50'
Také domácí využívají početní výhodu a vedou zase o pět gólů! Kontiola nahrál na pravý kruh NICKLASOVI JENSENOVI, který si srovnal puk a přes obránce Zileho zamířil k bližší tyčce. Treťjak přes svého spoluhráče zřejmě moc neviděl. Asistence: Sami Lepistö a Petri Kontiola.
36:51'
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Colton Gillies. Přesilovka pro Jokerit.
35:38'
Hosté se v přesilovce dočkali gólu! Krásný dlouhý pas od Ullströma obdržel rozjetý JACOB BERGLUND, který se dostal ke střele z levého kruhu a zápěstím kotouč zavěsil přesně do vzdálenější šibenice. Kalninš nemohl lapačkou na tuto střelu dosáhnout – 5:1.
35:28'
Domácí zaútočili ve vlastním oslabení. Marko Anttila prověřil pozornost Treťjaka.
34:42'
David Ullström vystřelil do masky brankáře Kalninše. Sudí raději přerušil hru, ale maskovaný muž v brance Jokeritu je v pořádku.
34:30'
Hosté se nyní budou moci trochu zvednout. Henri Ikonen je vyloučen za sekání a Dinamo bude hrát přesilovku.
33:20'
Hokejisty Rigy dnešní zápas nezastihl v dobrém rozpoložení. Ve druhé třetině je už na ledě jen jedno mužstvo.
32:18'
Domácí přesilovku využívají a zvyšují už na 5:0! MIKKO LEHTONEN si vyměnil puk s Peterem Reginem a z osy kluziště vymetl pavučinky z horního růžku nad pravým ramenem Maxima Treťjaka. Asistence: Peter Regin.
31:58'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Colton Gillies. Domácí mají šanci ještě navýšit svůj náskok.
30:35'
Hosté jsou teď naprosto neškodní. S pukem se nedokáží dostat přes střední pásmo.
29:51'
Od modré čáry to zkusil Oliver Lauridsen. Branku hostí netrefil.
29:05'
Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:58'
Treťjak má na kontě první zákrok. Zvládl ho dobře. Kotouč skončil v jeho výstroji.
26:30'
Hosté střídají brankáře. Kristerse Gudlevskise nahrazuje Maxim Treťjak, který je vnukem legendárního gólmana sovětské Sborné Vladislava Treťjaka.
26:30'
Tohle je zatím jednoznačná záležitost! NICKLAS JENSEN překvapil Gudlevskise pohotovým výjezdem zpoza branky a následně poslal puk podél jeho pravého betonu za brankovou čáru – 4:0. Asistence: Sami Lepistö a Petri Kontiola.
26:18'
Na druhé straně pálil Marko Anttila a dorážející Petri Kontiola zasunul puk pod betony brankáře Gudlevskise. Následuje reklamní přestávka.
25:58'
Od modré vypálil Zile. Kalninš kotouč vykopl do bezpečí.
25:39'
Domácí v postavení mimo hru. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
24:52'
Od modré čáry pálil Eemeli Räsänen, Gudlevskis nakonec nemusel zasahovat.
23:51'
Tohle byla velká šance hostí! Opět u toho byla dvojice Berglund – Ullström. Ten zakončoval už do poloodkryté branky, ale Janis Kalninš se výborně přesunul!
23:13'
Hosté teď ale zahrozili. Spolupráce Jacoba Berglunda s Davidem Ullströmem ale gól nepřinesla. Teč druhého jmenovaného Kalninš pokryl. Stejně si vedl i proti následné střele Benjamina Marshalla.
22:24'
Zdá se, že hokejisté Jokeritu směřují za prvními body v sezóně. Samozřejmě by pro ně nebylo dobré, kdyby doma třikrát za sebou prohráli.
21:36'
Sáhnout na puk si musel domácí brankář Kalninš. Ten si po střele z levé strany připsal jednodušší zákrok.
20:20'
Domácí hned po 20 sekundách druhé třetiny zvyšují svůj náskok! Nahození Samiho Lepistöho od modré čáry tečoval PETRI KONTIOLA a možná i Nicklas Jensen a puk proskákal za záda Gudlevskise 3:0. Asistence: Sami Lepistö a Henrik Haapala.
Hity – 4:2
První třetina vyšla lépe Jokeritu. Domácí byli lepším týmem a vedou nad Rigou zaslouženě 2:0. V 8. minutě otevřel skóre zápasu po pěkném individuálním průniku Steve Moses. V 17. minutě se pak v přesilovce prosadil Peter Regin, jenž zametal kotouč do odkryté klece. Dinamo bude muset hodně přidat, pokud chce v Hartwall Areně uspět.
20:00'
19:47'
Obrovitý Marko Anttila ještě ohrozil svou střelou Gudlevskise a následně se sám snažil dorážet. Hosté to ale přestáli.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:33'
Dobrá kombinace hostí. Redlihs už byl v dobré pozici, ale ještě zajel za branku, odkud hledal Laurise Darzinše. Ten ale nedokázal skákavý puk dobře trefit.
16:50'
Domácí přesilovku zužitkovali a zdvojnásobují svůj náskok! Po střele Mikky Lehtonena se kotouč odrazil od shluku těl před brankovištěm k PETEROVI REGINOVI a domácí kapitán ho zametl do odrkryté klece. Asistence: Steve Moses a Mikko Lehtonen.
16:36'
Teemu Eronen měl napřaženo na ose hřiště. Protihráč mu střelu zablokoval.
15:38'
Ke střele se odhodlal Nicklas Jensen. Scházela ji přesnost.
15:06'
Za hákování je vyloučen Andris Džerinš. Jokerit bude hrát přesilovku.
15:00'
Nicklas Jensen však dostal přihrávku do jízdy, vyhnul se obránci a mířil sám na Gudlevskise. Ten jeho bekhendovou kličku vystihl a podržel Rigu!
14:38'
Hosté se začínají osmělovat a přidávají na forčekinku. Domácím se tak přeci jen rozehrává hůře.
13:50'
Po přihrávce zpoza branky se zjevil v dobré pozici David Ullström. Švédský útočník Dinama však zamířil do protihráče.
13:44'
Od pravého mantinelu to zkusil Gints Meija. Kalninš byl pozorný a drží puk v lapačce.
13:31'
Dobrá sehrávka domácích hráčů. Zpětná přihrávka našla Marka Anttilu, který z první vystřelil, ovšem Gudlevskis má puk ve výstroji. Reklamní přestávka.
12:54'
Změnit se to pokoušel Benjamin Marshall, ale jeho střela byla sražena mimo domácí klec.
12:27'
Čas plyne, aniž by se na ledě něco zajímavějšího dělo.
11:30'
Teď už je finský tým v plném počtu.
11:11'
Hráči Jokeritu vyhazují a pošetřili další cenný čas z oslabení.
10:46'
Přihrávku na pravý kruh obdržel Carter Ashton. Kalninš byl ale připraven.
09:58'
Domácím se podařilo vyhodit.
09:29'
Oliver Lauridsen osekával McMillana a dostává tak dvouminutový trest. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Dinama.
09:02'
Rihards Marenis odjíždí na střídačku a drží se za obličej. Bohužel nevím, jak ke zranění přišel.
08:14'
Domácí hokejisté už potřebují bodovat a na jejich hře je to zatím vidět. Vstřelený gól je navíc zase více povzbudil.
07:01'
Gól ale platí. Jokerit tedy vede 1:0 a hosté přišli o případný time-out.
07:01'
Ale pozor, hosté si ještě vyžádali coach's challenge! Zřejmě reklamují postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:01'
Domácí se ujímají vedení! Skvěle to udělal STEVE MOSES, který se dostal k puku na pravém křídle, projel až před branku a bekhendem puk uklidil k pravé tyčce z pohledu Gudlevskise. Asistence: Teemu Eronen.
06:08'
Hra se uklidnila. K vidění nejsou šance ani na jedné straně.
05:12'
Hosté odpálili kotouč do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:55'
Zatím nic. Domácí brankář Janis Kalninš ještě nemusel zasahovat. Pro něho se jedná jistě o zajímavé utkání. Je to lotyšský reprezentant a v dresu Rigy nastupuje řada jeho spoluhráčů z národního týmu.
02:51'
Ke kotouči se dostali také hosté. Uvidíme, co vymyslí.
02:17'
Z vrcholu levého kruhu vypálil Viktor Lööv. Gudlevskis měl dobrý výhled a puk ztlumil ve výstroji.
01:40'
Domácí začali aktivně. Zatím operují v blízkosti brankáře Gudlevskise.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Lepistö (A), Lehtonen, Eronen, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – Nicklas Jensen, Kontiola, Haapala – Moses, Norman, Joensuu – H. Ikonen, Regin (C), Oksanen – Anttila (A), Niemi, Hirvonen – Pihlström.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Marshall, Balinskis, Sotnieks, Berglund, Zile, Ališauskas, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš, Ullström – Ashton, Berglund, McMillan – Marenis, Džerinš, Gillies – Batna, Meija, Gegeris – Trastasenkovs.

Rozhodčí: Olenin, Cyplakov – Ivanov, Šadrin.
Československá stopa

Do utkání nezasáhne žádný český nebo slovenský hokejista.

Jokerit Helsinky:
Jokerit patřívá k lepším týmům KHL, ale první dva zápasy nové sezóny se mu vůbec nevydařily. Na domácím ledě nejprve celek z hlavního finského města podlehl 1:3 Omsku a poté 2:5 Kazani. Kádr Jokeritu ale rozhodně není špatný a mělo by být otázkou času, kdy se tento celek rozehraje.

Dinamo Riga:
Dinamo začalo sezónu velmi dobře. Zvládlo totiž úvodní dva zápasy na domácím ledě. Nejprve udolalo 2:1 v prodloužení Spartak Moskva a poté zvítězilo 3:0 nad Nižným Novgorodem. Velkou zásluhu na obou výhrách má brankář Kristers Gudlevskis. Proti Novgorodu se pak dvakrát zapsal mezi střelce Kanaďan Brandon McMillan.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu se v rámci Kontinentální hokejové ligy uskuteční souboj dvou neruských účastníků soutěže. Na led finského Jokeritu Helsinky zavítá lotyšské Dinamo Riga. Hosté mají po dvou zápasech na kontě plný počet bodů, naopak Jokerit ještě nebodoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.