KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Jokerit - 17. října 2019   18:00

Kazaň
Kazaň
04:13' Azevedo (Cormier, Pedan) • 18:16' K. Petrov (Cormier, Jarullin) • 37:50' K. Petrov (Cormier, Judin) • 61:11' Fisenko (K. Petrov, Pedan)
4:3
(2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Jokerit
Jokerit
22:47' O'Neill   • 27:37' Regin  (Joensuu, Lehtonen) • 40:32' O'Neill  (A. Grant, H. Ikonen)
Kazaň
Bělov, Kulakov – Antonov, Strelcov
Tatněfť Arena, Kazaň
6 361 diváků
Jokerit
Kalninš (21. A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Oksanen, Kontiola, Mäenalanen – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Myttynen, Regin (C), Savinainen – Anttila (A), M. Niemi, Joensuu.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto duelu jsme nezaznamenali československou stopu. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Dnešní utkání sledovalo 6 361 diváků.
Střely na branku: 34 – 20
Je dobojováno. Fisenko velmi rychle rozhodl zápas na stranu Kazaně a ta slaví zisk dvou bodů. Hosté získali jeden bod, ale v vzhledem k průběhu hry s ním musí být rozhodně spokojeni.
61:11'
Kazaň vstřelila branku!
Je hotovo. Bonusový bod navíc vystřelil domácím MICHAIL FISENKO, který za záda Anttiho Niemiho dorazil střelu Petrova, která se odrazila od betonu hostujícího brankáře právě k Fisenkovi – 4:3. Asistence: Kirill Petrov a Andrej Pedan.
60:23'
Kirill Petrov objel branku hostů, ale k přihrávce do prostoru před brankou Niemiho se nedostal. Nicméně Kazaň je stále v útočném pásmu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku: 32 – 20
Je to tak, po šedesáti minutách hry skončil zápas nerozhodně 3:3 a na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Pokud ani tato herní varianta neskončí brankou, na řadu přijdou samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Ikonen ještě držel puk za brankou domácích, do akce na druhé straně se však Jokerit nedostal. Už to opravdu vypadá, že zápas vítěze v základní hrací době nenajde.
58:38'
Peter Regin se dostal mezi kruhy, ale přihrávka ho minula. Hosté se tak vrací rychle před svého brankáře.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:50'
Zakázané uvolnění tentokráte na straně Jokeritu a hra se stěhuje před branku Anttiho Niemiho. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
56:09'
Od vlastní branky šli do další akce hosté, chvíli se zdrželi v útočném pásmu, ale Biljalov byl bez práce. Nemířila na něho vůbec žádná střela.
55:18'
Danis Zaripov převzal puk od spoluhráče a hned zakončil před Anttim Niemim. Ten si však také připsal velmi důležitý zákrok, kterým drží Jokerit.
54:15'
Saku Mäenalanen číhal na pravém kruhu, přihrávky se však nedočkal a do akce na druhé straně okamžitě míří Kazaň, která obrala hosty o puk.
53:12'
Brian O'Neill odmítl hattrick. Z levé strany se dostal do slibné šance a vystřelil. Ale proti byl zákrok Timura Biljalova, který podržel svůj tým!
53:07'
Následuje další komerční přestávka.
53:07'
Jesse Joensuu využil upadnutí obránce domácích na modré čáře a hnal se do zakončení před Biljalovem. Ten po jeho střele z levého kruhu zakročil a dostal puk pod kontrolu. Hru nechal přerušit.
51:44'
Hra je z obou stran nyní hodně opatrná. Nikdo nechce udělat chybu, která by ho stála body. Nyní ale z levé strany zahrozil Michail Fisenko, jenž trefil boční síť hostující klece.
50:48'
Brian O'Neill útočil na hattrick, zblízka ale domácího brankáře nepřekonal. Také na straně domácích je zaděláno na hattrick, i Kirill Petrov se trefil dvakrát.
50:14'
Jsme za polovinou třetí části hry a stav je stále vyrovnaný. Uvidíme, zda se jeden z týmů dostane do vedení, nebo jestli se nakonec dočkáme nastavené hrací doby.
49:36'
Nepřesnosti v rozehrávce domácích před brankou Jokeritu, brankář Antti Niemi tak mohl být relativně v klidu.
49:01'
Zakázané uvolnění Kazaně stěhuje hru před branku Biljalova. Hosté tak zadarmo získali útočné pásmo.
48:29'
Za vlastní branku si sjel Antti Niemi a pomohl tak s rozehrávkou obráncům a Jokerit se dere do postupného útoku před domácí branku.
46:59'
Matt Frattin se prosmýkl podél levého mantinelu do útočného pásma, hledal přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, který ale branku hostů minul.
46:23'
Domácí hostům sebrali puk ve vlastní třetině a uháněli na opačnou stranu, ale dále než k útočné modré čáře se nedostali.
44:59'
Po dalším pokusu Kazaně zasáhl Niemi a hra je přerušena. Následuje další komerční přestávka.
43:49'
Na druhé straně zblízka poslal puk na Niemiho Justin Azevedo, zblízka si však na gólmana finského Jokeritu nepřišel.
42:35'
Domácí se dostali do další akce před brankou hostů, ale jejich pokus skončil mimo tři tyče.
40:32'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté se hned na začátku třetí třetiny dostávají znovu k vyrovnání, když Biljalova překonal po přihrávce Granta BRIAN O'NEILL, jenž se trefil z pravého kruhu k protější tyči – 3:3. Znovu se tak začíná zase od začátku. Asistence: Alex Grant a Henri Ikoken.
40:01'
Střely na branku: 24 – 13
Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme viděli tři branky. Ve třiadvacáté minutě se prosadil z nařízeného trestného střílení Brian O'Neill a vrátil Jokerit do hry. V osmadvacáté minutě dokonce vyrovnal Peter Regin a začínalo se znovu od začátku. Ovšem na konci této části hry se trefil podruhé v utkání Kirill Petrov, jehož střílenou přihrávku srazil do vlastní sítě brankář hostů Antti Niemi. Uvidíme, co nám nabídne třetí dějství, které bude ještě hodně zajímavé a začne přibližně v 19:52.
40:00'
39:50'
Domácí se ještě natlačili před branku hostů, ale další branku už nepřidají. Puk má obrana Jokeritu a jde s ním ještě na druhou stranu. Prostřední dějství je tak takřka minulostí.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:50'
Domácí si berou zpět své vedení. KIRILL PETROV si nabruslil po pravé straně a bekhendem spíše posílal puk na Azeveda, jenž číhal před odkrytou hostující klecí. Jenže Niemi si srazil puk pohybem pravé nohy do vlastní sítě – 3:2. Asistence: Patrice Cormier a Dmitrij Judin.
37:19'
Petrov hledal přihrávkou Cormiera, ten ale z levé strany přízemní střelou brankáře hostů neohrozil.
36:18'
Emil Galimov dostal od Tkačjova přihrávku na pravou stranu, kde z první vystřelil. Proti však byla lapačka Antti Niemiho.
35:23'
V rohu obranného pásma Jokeritu vybojovali puk domácí hráči, ale kotouč, který nahodil před branku Michail Gluchov, dostal pod kontrolu jeden z beků Jokeritu.
34:36'
Už i Peter Regin je na hrací ploše a pokračuje se tak zase v klasickém počtu hráčů na obou stranách.
34:19'
Kazaň je v plném počtu a začíná její velmi zkrácená přesilová hra.
33:58'
Kirill Petrov z pravé strany vystřelil na Niemiho, brankář Jokeritu však kotouč vyrazil do bezpečí a rozehrávkou pak dostal kotouč zpět na hokejky hostů.
33:02'
Z prostoru mezi kruhy vyslal pokus Alex Grant, ale jeho pokus vytěsnil betonem do rohu brankář domácích. Nyní jdou do akce zase domácí hráči.
32:38'
Síly na ledě se ale srovnaly a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
32:36'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podrážení).
32:19'
Následuje další komerční přestávka a po ní si pak další přesilovou hru zahrají znovu hosté.
32:19'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., hrubost).
31:49'
Kristian Chenkel vybojoval za vlastní brankou puk a snažil se ho dostat do středního pásma. Jeho úmysl mu však nevyšel. Hosté pokračují v útočném tažení.
31:28'
Kazaň je už v plném počtu.
30:51'
Hráči Kazaně sebrali hostům puk a poslali ho až před branku Antti Niemiho. Hosté tak musejí svou další akci zakládat od svého brankáře.
30:27'
Helsinští se natlačili před branku domácích, kde se znovu ke střele dostal Peter Regin. Tentokráte jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.
29:35'
Navíc má Jokerit šanci strhnout vedení na svou stranu, po vyloučení Osnovina hraje totiž přesilovou hru.
29:28'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
29:13'
Hostů bylo nyní plné kluziště, aby ne. Dostali se k vyrovnání a to jim vlilo krev do žil. Před domácí brankou střílel Ikonen, jeho pokus ale brankář Kazaně srazil do bezpečí.
27:37'
Krásně sehraná akce Jokeritu a je vyrovnáno! Hosté tak definitivně smazali svou ztrátu a mají zase o co hrát. Lehtonen postrčil puk za branku domácích, kde ho sebral Lehtonen. Ten pak našel před brankou volného PETERA REGINA, který zblízka prostřelil Biljalova – 2:2. Asistence: Jesse Joensuu a Mikko Lehtonen.
27:00'
Střely na branku: 14 – 9
26:32'
Viktor Lööv se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, puk se pak odrazil ještě k jeho spoluhráči, ten ale pálil jen do připraveného Timura Biljalova.
26:22'
25:15'
Kirill Petrov v rohu obranného pásma Jokeritu vybojoval kotouč a domácí se dostali do další akce před Antti Niemim. Ten nakonec nemusel zasahovat.
24:40'
Domácí se hned vydali do útočného pásma, kde chvíli kombinovali před Anttim Niemim, ale ten si své místo u levé tyče ohlídal a kotouč pokryl.
22:47'
Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Sám BRIAN O'NEILL se v nájezdu vydal před Biljalova a poté ho prostřelil mezi betony – 2:1. Jokerit je tak zpátky ve hře o body.
22:47'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – trestné střílení, podrážení).
22:47'
Petrov podrazil ujíždějícího O'Neilla a sudí nařizuje trestné střílení pro Jokerit!
21:44'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Niemi – 2 min., upuštění puku brankářem na vnější síť branky). Trest odpyká Jesse Joensuu.
21:44'
Od vlastní branky zakládali svou akci hosté, ale zastavila je píšťalka hlavního sudího. Bude se vylučovat. Antti Niemi totiž při rozehrávce zdržel hru a dostane dvě minuty.
20:53'
Antti Niemi, jenž od druhé třetiny vystřídal v brankovišti Kalninše, si nyní hned sáhl na kotouč a zastavil akci Kazaně. Hra je přerušena.
20:01'
Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Antti Niemi.
20:01'
Střely na branku: 11 – 5
První třetina je za námi. V ní se domácí dostali do vedení už v páté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Justin Azevedo střelou k bližší tyči. V závěru pak navýšil náskok Kazaně Kirill Petrov a dal tak svému týmu dvoubrankový náskok. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, ve které hosté budou muset dohánět dvoubrankové manko. Ta začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:50'
První třetina se už jen dohrává, domácí nikam nespěchají.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Hosté propadli ve středním pásmu a kotouč si převzali domácí. Poté Patrice Cormier našel přihrávkou na pravém kruhu volného KIRILLA PETROVA, jenž prostřelil Kalninše mezi jeho betony – 2:0. Asistence: Patrice Cormier a Albert Jarullin.
16:54'
Nepřesnost v rozehrávce hostů v obranném pásmu, domácí hokejisté však kotouč nesebrali a musejí se vracet zpět do obrany. Hosté totiž míří před Biljalova.
16:35'
Další šance Kazaně, Justin Azevedo se dostal ke střele před Kalninšem, z levého kruhu svižnou ranou nechal brankáře hostů pouze vyniknout.
16:01'
Stanislav Galiev za brankou hostů získal kotouč a ten poslal do předbrankového prostoru, ale opět tam nikdo nedokázal zakončit.
15:16'
Dmitrij Voronkov nahodil kotouč do středu hřiště a domácí odcházejí střídat. Na ledě tak budou mít čerstvé síly.
14:14'
Ahti Oksanen bekhendem posílal puk do mezikruží, kde ho ale spoluhráč nezachytil. Opět tak končí slibně se rodící akce na straně finského Jokeritu.
13:43'
Od vlastní branky zakládali další svou akci hráči Jokeritu, ale v útočném pásmu se vůbec nezdrželi. Naopak Kazaň velmi rychle otáčí hru na opačnou stranu.
13:18'
Závar před brankou Jokeritu. Kirill Petrov se natlačil před Janise Kalninše, jenž musel opět zasahovat. Kotouč ukryl pod lapačkou a následně přerušil hru. Bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce, ovšem až po první reklamní přestávce.
11:47'
Hráči Jokeritu pomalu začínají zrychlovat hru a snaží se o vyrovnání, avšak obrana Kazaně je proti a dostala puk znovu na hokejky hráčů Kazaně.
10:40'
Mika Niemi tečoval střelu spoluhráče těsně před Biljajevem, ten vytáhl beton a kotouč poslal do rohu obranného pásma.
09:25'
Sami Lepistö švihl do střely na pravém kruhu a a provětral lapačku Biljajeva. Ten si připsal důležitý zákrok a udržel těsné vedení domácí Kazaně.
08:11'
A nyní jsou už v plném počtu.
08:00'
Hosté se dostali na kotouč a ten hned vyhodili až před domácí branku. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
07:05'
Domácí mají možnost navýšit své vedení, když hrají jako první přesilovou hru. Už se nastěhovali před Kalninšovu klec.
06:11'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Matias Myttynen – 2 min., hákování).
06:00'
Hra se trošku rozjela, hosté se vydali do útočného pásma, kde se pokusili hned o vyrovnání, ale před Biljalovem se neprosadili.
04:13'
Domácí se ujímají vedení. Do předbrankového prostoru dostal přihrávku JUSTIN AZEVEDO, který poté trefil kotouč k bližší tyči, kam se Kalninš nestihl přesunout – 1:0. Asistence: Patrice Cormier a Andrej Pedan.
03:18'
Vladimir Tkačov se prodral středním pásmem a dostal se až před Kalninše, před ním však nezakončil. Nyní tak mají puk hosté a jdou do útočného pásma.
02:32'
Stanislav Galijev svou střelu neposlal mezi tři tyče a hosté se pak dopustili zakázaného uvolnění, hra se tedy zase zastavuje a vhazovat se bude v obranném pásmu Jokeritu.
01:28'
A pokračuje to i nadále po střele domácího hráče, po níž znovu zasáhl brankář Kalninš.
01:07'
Neuvěřitelné, znovu je slyšet hvizd sudích a zase se hra pozastavuje. Je odehráno něco málo přes minutu a na řadě už bylo osm přerušení hry.
00:45'
Galijev zblízka střílel na Kalninše, ten si místo u své levé tyče pohlídal a znovu zakročil. Hra je zase pozastavena a kouskuje se.
00:33'
Na opačné straně pak vyslal pokus Kirill Petrov, avšak i brankář Jokeritu Janis Kalninš zasáhl. Opět je hra pozastavena, vhazuje se po jeho levé ruce.
00:11'
Hned v úvodu zápasu se do útočného pásma dostali hosté, z pravé strany pak vystřelil Mikko Lehtonen, jeho pokus pokryl brankář Biljalov a přerušil hru.
00:01'
Tatněfť Arenou v Kazani už zní finská hymna, za malý okamžik si vyslechneme i tu ruskou.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Fazylzjanov, Jarullin, Ožiganov, Judin, Chenkel, Pedan, Ljamkin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Galimov, Galijev – Voronkov, Osnovin, Fisenko – Frattin, Tkačjov (A), E. Galimov – M. Gluchov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Oksanen, Kontiola, Mäenalanen – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Myttynen, Regin (C), Savinainen – Anttila (A), M. Niemi, Joensuu.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Antonov, Strelcov.

V tomto duelu nezaznamenáme československou stopu. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošní sezóně už utkaly, bylo to na začátku září. Tehdy Kazaň na ledě Jokeritu zvítězila 5:2. Hosté tak mají svému soupeři dnes rozhodně co oplácet.
Jokerit Helsinky

Hosté z finského Jokeritu jsou v Západní konferenci na šesté pozici, když po patnácti duelech připsali devatenáct bodů za devět výher a šest proher. Drží se tak v klidném středu tabulky, ale rozhodně pomýšlí na vyšší patra. Dnes v Kazani budou chtít jakkoli bodovat, nejraději by však získali oba dva body. Ovšem nečeká je vůbec nic lehkého, rozjetá Kazaň před svými diváky nebude chtít ztratit. Naposledy hokejisté z Helsinek na svém ledě porazili Ufu 3:2 po samostatných nájezdech a mají tak dlouhou šestizápasovou šňůru výher a dnes mají možnost ji prodloužit. Uvidíme, zda se jim to podaří. Čeká nás zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Mikko Lehtonen – 11 bodů (5+6)
Henrik Haapala – 11 bodů (2+9)
Petri Kontiola – 9 bodů (3+6)
Ak Bars Kazaň

Domácí Kazaň má zatím sezónu rozjetou velmi dobře. V tabulce ve Východní konferenci se nachází na prvním místě se ziskem šestadvaceti bodů, které získala po šestnácti odehraných utkáních. Hokejisté Ak Bars mají na svém kontě třináct výher v základní hrací době a jen třikrát prohráli. Taktéž po šedesáti minutách hry. V jejich duelech se tak zatím ještě neprodlužovalo. Po domácí prohře 2:5 s CSKA Moskva pak přišla výhra 3:1 nad Jekatěrinburgem a potvrzení prvního místa. Dnes je čeká těžký zápas proti finskému Jokeritu, který si do Kazaně jede pro body.

Mikael Wikstrand – 13 bodů (4+9)
Patrice Cormier – 12 bodů (5+7)
Kirill Petrov – 12 bodů (5+7)
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.