KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Nižněkamsk - 19. září 2019   18:30

Kazaň
Kazaň
10:47' Wikstrand (Cormier) • 13:34' Fazylzjanov (Cormier) • 54:22' Azevedo (Žuravlev, K. Petrov) • 57:57' Azevedo (Cormier)
Nižněkamsk

Skončilo utkání mezi Kazaní a Nižněkamskem, v němž domácí potvrdili roli favorita, soupeře porazili 4:1. Do vedení se svěřenci kouče Kvartalnova dostali v 11. minutě, kdy se pod ruku trefil gólmanovi Mikael Wikstrand. O tři minuty později bylo v táboře domácích ještě veseleji, to když se trefil další bek Kamil Fazylzjanov. Hosté se však nevzdali a ve druhé třetině snížili zásluhou Marata Chairullina. Klíčový okamžik přišel v 55. minutě, kdy čtyřminutový trest Rjasenského potrestal brankou Justin Azevedo. Stejný hráč se ještě trefil do prázdné klece, čímž dal výsledku konečnou podobu. Kazaň se díky vítězství posunula na čtvrtou příčku Východní konference, Nižněkamsk spadl na místo osmé.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
59:43'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kamil Fazylzjanov – 2 min., vysoká hůl).
59:19'
Odmodré čáry vypálil do přehuštěného prostoru obránce Stěpan Zacharčuk. Dělová rána se odrazilaod pravé tyče zpátky do hry!
58:54'
Přesto to trenér Bucajev ještě zkouší, gólman Alexandr Šaryčenkov znovu pádí na střídačku!
58:24'
Zápas už se pouze dohrává. Nižněkamsk sice pokračuje ve své přesilovce, avšak o vítězi už je rozhodnuto.
57:57'
Kazaň vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Po buly se puk odrazil na hůl JUSTINA AZEVEDA, který z vlastního obranného pásma dokázal trefit prázdnou svatyni soupeře. Asistence: Patrice Cormier.
57:52'
To je velká chyba. V útočné třetině se podrážení dopustil Arťom Valejev. Daroval tím soupeři početní převahu a šanci ještě něco udělat s nepříznivým výsledkem.
57:37'
Neftěchimik se snaží propracovat do útočného pásma, aby mohl případně odvolat gólmana, to se však zatím nedaří.
57:09'
Po vyhraném buly Tkačova vypálil Daniil Žuravlev. Alexandr Šaryčenkov včas vystčil dopředu svoji lapačku.
56:57'
Rjasenskij je zpátky na ledě, hned sprintuje pomoci svému celku v defenzivě. Tak snad nebude faulovat potřetí v krátkém časovém sledu.
56:35'
Ve vlastním oslabení se pokusil zaútočit Černikov. Jenže byl okamžitě zdvojen a proti přesile toho příliš nenadělal.
55:57'
Snadno se Barys dostal do útočého pásma, opět zásluhou elitní přesilovkové lajny. Azevedo minul, Murphy posléze s přehledem vyhodil.
55:33'
Domácí hokejisté už se nikam neženou. WIkstrand kvedlá s pukem za bránou a čeká, až se mu spoluhráči seřadí do klasického postavení.
54:58'
Vzápětí přichází další prohřešek v jejich řadách, hákováním se provinil Jevgenij Rjasenskij. Tento obránce prakticky pohřbil šance svého týmu na jakýkoliv bodový zisk.
54:45'
Gól padl ve druhé polovině přesilové hry, Neftěchimik tak pokračuje v pěti hráčích. Na smazání dvoubrankového náskoku má ale už velmi málo času.
54:22'
Kazaň udělala velký krok směrem ke třem bodů! Mezi kruhy dostal výbornou přihrávku JUSTIN AZEVEDO. Kanadský forvard potrestal vysokou hůl na svou osobu tím nejlepším možným způsobem, střelu z první umístil nechytatelně k levé tyči! Asistence: Daniil Žuravlev a Kirill Petrov.
53:53'
Teď už se ale Neftěchimik osvobodil, po vyhození Murphyho se navíc málem do úniku dostal Kulikov. Ožignaov si ale ceou situaci pohlídal.
53:21'
Azevedo se nyní vůebc nepohodl se spoluhráčem, jemuž posílal puk za branku, jenže Tkačov nabruslil před ní. Útočnou třetinu ještě zachránil Wikstrand.
52:45'
Přihrávky, přihrávky, jenže chybí tomu střely. Nakonec to na sebe vzal od modré obránce Jarullin. Jeho ránu ovšem Šaryčenkov dobře viděl a pravým betonem dokázal zakročit.
52:11'
Vladimir Tkačov se krásně proháčkoval do útočné třetiny, odkud nahrál volnému Zaripovovi. Kazaň spouští přesilovkový kolotoč.
51:39'
Velká komplikace ro hosty. Jevgenij Rjasenskij zasáhl Azeveda vysokou holí do obličeje. Je to navíc i s krvavým zraněním, bek tudíž dostal čtyřminutový trest.
51:14'
Justin Azevedo se dostal do velké příležitosti, když si potáhl puk na střed, poté ale bekhendem nedokázal překonat brankáře, Šaryvčenkov zasáhl levým ramenem.
50:38'
Ruská ostrostřelec se do akce zapojil i o chvíli později, když nabral rychlost po levé lajně, zbavil se osoboního ostrážce, avšak před svatyni soupeře už nejat nedokázal.
50:04'
Po vhazování neváhal a okamžitě vypálil Zaripov, pouze však vyprášil pravý beton připraveného Šaryvčenka.
49:59'
od pravého mantinelu nahodil na bránu Kirill Petrov, který splnil přesně to, co potřeboval. Tedy vybojovat buly v útočném pásmu.
49:18'
Každou vteřinou je domácí celek blíže kženým třem bodům. Zadarmo je však určitě nezíská, Nižněkamsk nechá na ledě vše!
48:52'
A to i po nájezdu Porjadina, jehož obětatým skokem pod nohy zastavil vracející se Albert Jarullin.
48:26'
Hosté se místy dostanou do útočné třetiny, jenže jejich pobyt v této oblasti většino uenmá příliš dlouhého trvání. Defenziva Kazaně odolává.
47:53'
Jevgenij Rjasenskij se stahovačkou zbavil útočníka, než si však stihl černou gumu připravit na střelu, tak přibruslil Cormier na toho už si bek Nižněkamsku nepřišel.
47:13'
Do utkání se dostal i třináctý útočník Arťom Valejev, který využil více fyzických sil k samostatné akci po levé straně. Doslova na poslední chvíli mu dokázal vypíchnout touš z pod hole Murphy.
46:36'
Pořádně zariskoval za vlastní svatyní Biljalov, jenž do poslední chvíle čekal s rozehrávkou. Nakoenc měl velké štěstí, že jeho vyhození nezachytil dobruslující White.
46:12'
Justin Azevedo obtočil soupeřovu svatyně a zápěstím se pokusil nachytat Šaryčenkova na přední tyči. Nepodařilo se.
45:33'
Galijev naslepo nahazoval po mantinelu s nadějí, že si touš najde některý z jeho spoluhráčů. Přání se mu nevyplnilo, puku se chopil Alexandr Bryncev.
45:02'
Teď se však vůbec nepovedla nahrávka Ožiganovi středem. Kotouč zachytil Černikov, jenže nedokázal ho dostatečně rychle zpracovat.
44:45'
Ve středu kluziště jsou většinou úspěšnější hráči v zeleném, tedy domácí. Ti přesně vědí, co chtějí hrát, jsou rovnoměrně rozmístění, a to se jim vyplácí.
44:09'
Dobře si najížděl do pásma Marat Chairullin, jenž ale obdržel přihrávku až v pásmu, jasný ofsajd, který rozhodčím neunikl.
43:49'
Defenzivní činnost Barysu ve třetí třetině zatím funguje na výbornou, hosté mají obrovský problém přejít přes kompaktní obranu.
43:23'
Daniil Žuravlev naznačil pohyb na jednu, pak se ale vydal na druhou stranu. Kuliv se ovšem zmást nenechal, přesto beka o puk neobral.
42:54'
Opět byla k vidění velmi rychlá útočná akce útočného celku, na jejímž konci ale nebyla střela, nýbrž postavení mimo hru.
42:21'
Trojice domácích hokejistů se vydala do rychlého brejku, jediný obránce Zacharčuk obrovské šanci zamezil vystihnutím nahrávky směřující na Galijeva.
41:39'
Neftěchimik se dopustil zakázaného uvolnění. Buly v útočném pásmu zvládl Tkačov, ránu Ožiganova si Šaryčenkov pohlídal.
41:16'
A to už se jim ani nepodaří, tedy alespoň co se týká početní převahy. Fisenko naskočil na led a sprintuje rychle na střídačku.
40:39'
Samozřejmě pokračuje přesilovka Nižněkamsku, trest Fisenka rozpůlila siréna. Hostům se ale nedaří dostat do pásma.
40:05'
Úvodní buly v závěrečném dějství zvládl lépe Cormier, ten však okamžitě nahodil za branku soupeře, kam nejrychleji dobruslil bek Murphy.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:14.
Je za námi prostřední dějství zápasu mezi Kazaní a Nižněkamskem, v němž jsme byli svědky jediného gólu. Postarali se o něj hosté, jmenovitě Marat Chairullin, jenž skvěle skryl střelu za obráncem a navíc namířil nechytatelně do pravého horního rohu. Neftěchimik v průběhu druhé třetiny přebral iniciativu utkání na svou stranu, poslední dvacetiminutovka slibuje velké drama.
40:00'
39:18'
Svěřeci kouče Bucajeva nevstoupili do početní převahy ideálně. Zack Mitchell prohrál buly a přes všechny čáry vyhodil Mikael Wikstrand.
39:02'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Fisenko – 2 min., podrážení).
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Na ledě je elitní lajna Nižněkamsku. Ta se v závěru druhé třetiny pokusí vsítit do soupeři do šatny vyrovnávácí gól.
38:19'
V posledních minutách se Kazaň osvobozuje pouze za cenu vyhozených kotoučů. Bylo tomu tak i v tomto případě, kdy takto řešil akci pod tlakem Abrosimov.
37:54'
Černikov byl u pravého mantinelu pořádně masírován Jarullinem. Bek měl ovšem ruce v přirozené poloze, o faulu nemůže být řeč.
37:29'
Pavel Kulikov si nabruslil do útočné třetiny a okamžitě pálil příklepem. Biljalov na projektil dobře viděl a bezpečně ho ukryl v lapačce.
36:48'
Do rychlého protiútoku se vydala dvojice Tkačov – Zaripov. Celá akce vyvrcholila zakončením druhého jmenovaného do levého betonu brankáře.
36:26'
Hosté přebrali iniciativu hry, srdnatě se rvou o vyrovnání, Bijlalov ovšem tuto situaci samozřejmě nebude chtít dopustit.
35:48'
Vypadalo to na hákování, jehož se dopustil Azevedo na Rjasenském, i v tomto případě ale zůstala píšťalka rozhodčích němá.
35:08'
Alexandr Černikov šikovně nabízel kotouč před branku. Dobře však zareagoval Jarullin. Rus mírným ztečováním puku poslal touš do středního pásma.
34:26'
Pouze za cenu zakázaného uvolnění se dokázal Barys osvobodit. Frattin už beka Murphyho nedostihnul.
34:19'
Arsen Chisamutdinov nahazoval na přední tyč. Timur Biljalov ale na puk dobře viděl, od levého ramena si ho odrazil do lapačky. Následuje komerční přestávka.
33:55'
Neftěchimik se přeci jen trochu rozehrál, už to není jen o obránění. Nyní dokonce druhá lajna rozpoutala menší zámek v defenzivě Kazaně.
33:19'
Marat Chairullin se chtěl podruhé zapsat na listinu střelců, tentokráte však zasáhl dobře pokleknuvšího obránce Ožiganova.
32:54'
Utkání má, podobně jako v první třetině, opravdu rychlý spád. Přerušuje se jen minimálně.
32:29'
Sergejev u mantinelu přetlačil protihráče, jenže vzápětí přispěchal Galijev, který už beka Nižněkamsku obral o černou gumu.
31:43'
To se ale nepodařilo úplně ideálně. Kotouč totiž v rukavici zachytil Zacharčuk, jenž okamžitě zkoušel překvapit brankáře. Tento úmysl mu ovšem nevyšel.
31:18'
Zakázané uvolnění se pískat nebude, Timur Biljalov musel vyjet za vlastní bránu, aby po mantinelu osvobodil svůj tým z tlaku.
30:42'
Zdá se, že hosté se i nadále budou spoléhat hlavně na rychlé brejky, zatímco domácí budou hrát více do kombinace. Černikovovi úprk nevyšel.
30:21'
Hostující fantom se ve druhé dvacetiminutovce rozchytal, teď se skvěle přesunul proti nebezpečnému zakončení Fisenka po ledě.
29:42'
Dvoubrankové vedení chtěl Kazani vrátit Vladmir Tkačov, který se snažil obtočit branku. Šaryčenkov ale připevnil levý beton k tyčce včas.
28:38'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na drama! Do brejku ujel MARAT CHAIRULLIN, jenž dokonale ukryl střelu zápěstím za obránce, gólman Biljalov reagoval na střelu příiš pozdě! Asistence: Alexandr Černikov.
28:13'
Danis Zaripov nabízel touš před branku najíždějícímu Azevedovi. Tomu chybělo k dosažení na kotouč pár čísel.
27:52'
Hend trojice domácích hokejistů se sjela, aby obrala o kotouč Porjadina. To se podařilo, hostující křídelník neměl proti přesile šanci.
27:14'
Ruský gólman musel být vzápětí v permanenci znovu, tentokráte si hravě poradil s nahozením Ožiganova, jež ukryl v lapačce.
26:58'
Třetí lajna si teď vytvořila v útočné třetině menší zámek, který vyústil ve střelu Galijeva. Šaryčenkov vykopl puk betonem do rohu kluziště.
26:13'
V posledních chvílích sledujeme hru plnou nepřesnosí. Za domácí nepřesně nahrál Judin, za hosty zase Šarifjanov.
25:52'
Lukojanov se chystal najet s kotoučem do útočného pásma, jenže Gluchov tam byl dříve. Tak musel počkat, až spoluhráč vyjede.
25:21'
Neftěchimik se alespoň na chvíli dokázal udržet v útočném pásmu, k ohoržení Biljalovovi svatyně to ale nevedlo. Ve fináe Abrosimov obral Bikmullina.
24:41'
V kádru Kazaně se ani beci nebojí nějakých složitejších řešení situací. Igor Ožiganov se sám vydal proti třem a málem z tohoto souboje odešel jako vítěz.
24:07'
Mikael Wikstrand nahodil do předbrankového prostoru, kam si ale nenabruslil žádný z jeho spoluhráčů, puk uzmul do své moci Pajgin.
23:46'
Po vzájemné konzultaci se rozhodčí shodli, že vylučovat za zdržování hry nebudou. Přitom to vypadalo, že vyhození Fisenka skutečně nikdo netečoval.
23:14'
Po levém křídle nabral vekou rychlost Arťom Galimov, ovšem Alexandr Bryncev se ho dokázal dobře zachytit. Nakonec i forvarda o černou gumu dokázal obrat.
22:46'
Timur Biljalov se stačil jen ohlédnout po ráně Brynceva. Naštěstí pro něj proletěla vedle jeho pravé tyčky.
22:13'
Vladimir Tkačov vstoupil do prostředního dějství s velkou chutí. Zpoza brány se dostal do brankoviště, mezeru mezi betony Šaryčenkova však nenašel.
21:55'
Za vlastní bránu nejrychleji dobruslil bek Sergejev, pronásledovaný Galijevem. Obránce zvládl situaci, když po mantinelu našel kolegu Černikova.
21:27'
Po ose Galimov – Zaripov se kotouč dostal na hokejku Tkačova, jehož dobře mířená rána těsně minula pravý růžek.
20:48'
Propagační rána Zacharčuka ze středního pásma nemohla nadělat Biljalovovi žádné problémy. Gólman sklepl touš pro Wikstranda.
20:18'
Domácí hokejisté se okmažitě po buly zase nahrnuli do útočné třetiny, jenže obránci Jarullinovi v klíčovou chvíli přeskočil puk přes hokejku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:26.
Skončila úvodní dvacetiminutovka utkání ruské KHL mezi Kazaní a Nižněkamskem. Zápas se zatím vyvíjí lépe pro domácí, kteří si vypracovali dvoubrankové vedení. Skóre otevřel v 11. minutě Mikael Wikstrand, Šaryčenkovovi propadla jeho skrytá rána pod rukou. Současnou podobu dal výsledku další obránce Kamil Fazylzjanov, který se prosadil po krásné individuální akci pravou stranou.
20:00'
19:32'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., sekání).
19:23'
Arťom Lukojanov si nabruslil do pásma a poté lehce nahodil na branku. Alexandr Šaryčenkov na touš dobře viděl, a tak ji ukryl v lapačce.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38'
Domácí jsou v plném počtu. Trest Ožiganova nebyl potrestán brankou, hosté si ale vytvořili pár slušných příležitostí.
18:18'
Nebezpečné nahození do předbrankového prostoru se zastavilo o Wikstranda. Švédský bek měl štěstí, že útočící Porjadin nedokázal na nastálou situaci zareagovat včas.
17:53'
Neftěchimik se i nadále drží v útočné třetině, ovšem svatyně domácího brankáře zůstátá nedobyta. Biljalov se musel pořádně natáhnout, aby uschoval puk po zblokované ráně Whitea.
17:12'
Z levého kruhu vyzkoušel štěstí zatím nejpilnější střelec hostů obránce Ryan Murphy. Gólman se však stihl včas přesunout a uschovat kotouč vy výstroji.
16:53'
Do své třetí početní převahy vstoupil Nižněkamsk důležitým vyhraným buly. Nyní elitní přesilovková lajna hledá cestičku, kudy by procpala puk za Biljalova.
16:38'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Igor Ožiganov – 2 min., hákování).
15:51'
Po delší době podnikli hokejisté Neftěchimiku návštěvu v útočném pásmu. Rychle se z něj ale zase pakovali, když Mitchella obral o černou gumu Jarullin.
15:12'
U mantinelu došlo k souboji hned několika hokejek. Hosté nakonec využili více těl k zisku touše.
14:41'
Nižněkamsku se vůebc nedaří hlavně co se týče rozehrávky. Zdánlivě jednoduchou přihrávku Alexandr Černikov nepochopitelně zkazil.
14:13'
Honbu za třetí vstřelenou brankou pozastavilo postavení mimo hru, v němž se nechal přichytit ruský ostrostřelec Danis Zaripov.
13:34'
Parádní individuální akce KAMILA FAZYLZJANOVA vede ke druhému gólu! Obránce se od pravého mantinelu krásně proháčkoval až před bránu a poté našel mezírku mezi Šaryčenkovými betony. Asistence: Patrice Cormier.
13:18'
V posledních minutách mají výrazně navrch svěřenci koučeKvartalnova, kteří znovu zamkli soka ve vlastním obraném pásmu. Postarala se o to elitní lajna.
12:43'
Do útočení Kazaně se velice často zapojují i obránci, což dělá soupeři nemalé problémy. Nahození Ožiganova proletělo těsně vedle levé tyčky.
12:06'
Jsou to naopak zase domácí, kteří úřadují v útočném pásmu Nižněkamsku. Lukojajov předal na pravou stranu Gluchovovi, ten neuspěl.
11:30'
Hosté chtěli okamžitě přispěchat s odpovědí, to by však musel Matt White nabrat vetší rychlost po pravé straně.
10:47'
Domácí se ujímají vedení! Střela Cormiera sice byla zblokována, kotouče se ale chopil MIKAEL WIKSTRAND, který propálil Šaryčenkova mezi betonem a rukou! Asistence: Patrice Cormier.
10:13'
Také, že jsme se dočkali. Nebyla to sice tutovka, avšak příležitost určitě ano. Zaripov nakonec vymyslel na pravý kroh nahrávku pro Tkačova, jehož rána vyprášila betony gólmana.
09:57'
Blížíme se do druhé poloviny úvodní třetiny, v níž stále čekáme na nějaké vážnější ohrožení branky. Tak možná se dočkáme nyní, kdy s pukem na holi krouží Zaripov.
09:18'
Elitní formace Nižněkamsku uzamkla soupeře v obranné třetině. Avšak chbylo tomu zakončení, místo toho Bryncev nahodil jen do ochranné sítě.
08:40'
Skvělá individuální akce Michaile Fisenka gólem nekončí. Levé křídlo třetí formace si nabruslilo až před bránu, na Šaryčenkova ale nevyzrálo.
08:18'
Na poslední chvíli dokázal puk z vlastního pásma vypíchnout Andrej Sergejev. Na svou šanci už čekal Stanislav Galijev.
07:57'
To na druhé straně už o icingu nemůže být sporu. Vyhození vzduchem Rjasenského nikdo netečoval, za vlastní brankou byl u kotouče nejrychleji Wikstrand.
07:29'
Vyhození přes všechny čáry, ovšem zakázané uvolnění se nepíská. Kotouč totiž bruslí tečoval Alexandr Černikov.
06:48'
Tak až teď se přerušuje. Na vině je ofsajdové postavení hostujícího celku, Černikov byl v pásmu dříve než s touší jedoucí Kulikov.
06:29'
Porjadin nabízel puk do předbrankového prostoru najíždějícímu Mitchellovi, tomu ale v klíčovou chvíli přizvedl hokejku Jarullin.
05:57'
Z druhé strany už si na střelu vzpomněl Dani Zaripov, toho pro změnu lapačkou vychytal pozorný Alexandr Šaryčenkov.
05:25'
Justin Azevedo ukázal naplno svou rychlost, když se po levé straně prohnal kolem svého strážce jako vítr. Přitom však zapomněl zakončit.
04:52'
Bez vyloučení má hra rychlý spád, hraje se nahoru dolů. Brejk hostů dva na dva zakončil Bikmullin střelou vedle levé tyče.
04:13'
Svěřenci kouče Kvartlanova se ihend nastěhovali do útočného pásma, kde spouští kombinační kolotoč. Křižná rána Galimova proletěla těsně vedle.
03:28'
Anik klasickou početní převahu nedokázali hráči Nižněkamsku využít, až po čtyřech minutách hry si tedy užijeme souboje v plném počtu.
03:11'
Kotouč nabral na hůl Daniil Žuravlev, jenž neváhal a okamžitě osvobodil svůj tým vyhozením přes všechny čáry.
02:46'
Hokejisté Nižněkamsku se dokázali dostat do pásma, ve finále akce opět pálil bek Ryan Muprhy. Timur Biljalov jeho pokus choval v lapačce.
02:10'
Obránce Wikstrand skočil na ledovou plochu a okamžitě se zapijil do bránění. Následuje klasická přesilovka.
02:08'
Zdá se, že hosté přesilovou hru o dva hráče využít nedokáží. Od modré čáry pálil příklepem Ryan Murphy vysoko nad bránu.
01:33'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Timur Biljalov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:21'
Velmi kuriózní situace na stala při snaze Rafaela Bikmullina narazit do soupeře. Narazil totiž pouze do mantinelu a přitom rozrazil dvířka na trestnou lavici, kde zrovna seděl Wikstrand.
00:42'
Nižněkamsk má hned v úvodu výhodu přesilové hry, neboť Wikstrand se provinil podrážením. To není ideální vstup Kazaně do utkání.
00:10'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Mikael Wikstrand – 2 min., nedovolené bránění).
00:01'

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Jarullin, Wikstrand, Žuravlev, Ožiganov, Judin, Abrosimov, Fazylzjanov – Frattin, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov (A), Galijev – M. Gluchov, Lukojanov, Fisenko – K. Petrov, Galimov, Voronkov – Valejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, S. Zacharčuk (C), An. Sergejev (A), Bryncev, Pajgin, Šaripzjanov – White, Z. Mitchell, Porjadin – Chairullin, P. Kulikov, Černikov – Bikmullin, Chafizov, Šarifjanov – Chisamutdinov, Rybakov, Rychel – Grošev.

Rozhodčí: Bikun, Kulakov – Golovjov, Savenkov.
Neftěchimik Nižněkamsk

V Nižněkamsku rozhodně není veselo tak, jako u soupeře. Navzdory tomu, že odehrál ještě o dva zápasy více, se nachází o bod za Kazaní. Svěřenci trenéra Bucajeva střídají lepší výkony s těmi horšími, teď drží sérii dvou porážek v řadě, když nestačili na Jekatěrinburg a následně ani na Nižnij Novgorod. V Nižněkamsku mají jen jednoho nejproduktinějšího hokejistu, je jím ruské levé křídlo Pavel Porjadin se šesti body.
Ak Bars Kazaň

Kazaň vstoupila do nového ročníku ruské KHL výborně. Na úvod sice přišla prohra 2:3 s CSKA, avšak následovala série čtyř výher v řadě za sebou. Tuto šňůru by svěřenci kouče Kvartalmova pochopitelně rádi prodloužili i dnes a v utkání proti Nižněkamsku budou velkým favoritem. V Kazani se mohou pochlubit výbornou produktivitou beků. Z hráčů hned tři nasbírali shodně po pěti bodech, přičemž Wikstrand a Ožiganov jsou obránci, prapor útočníků drží Petrov.
Všem hokejvým příznivcům přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování ruské KHL, v zápase mezi Ak Bars Kazaň a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.