24:12' V. Tichonov (Azevedo, Wikstrand) • 35:20' Azevedo (Jarullin)
Kulakov, Morozov – Bersenjov, Judin
Tatněfť Arena, Kazaň
3 567 diváků
Ufa

Je dobojováno! Dva body zůstávají v Kazani. Vedoucí tým celé KHL dnes přetlačil Ufu ve velmi bojovném a agresivním zápase 2:1. Rozdílovým mužem tohoto utkání se stal Justin Azevedo, jenž na první gól asistoval a druhý sám vstřelil. Za hosty se zapsal do střeleckým statistik pouze Teemu Hartikainen.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:49'
Jedenáct sekund před koncem třetí třetiny si hostující trenér vyžádal oddechový čas.
59:49'
Hartikainen se snažil z těsné blízkosti zasunout kotouč za záda Reideborna. Švédský brankář ale ani tentokrát neinkasoval.
59:35'
Až nyní hrají hosté powerplay. Moc času jim nezbývá.
58:41'
Ufa se zatím nedostala k odvolání brankáře na střídačku. Matt Frattin se protáhl po levém křídle a střelou zápěstím mířil k zadní tyči. Lapačka Metsoly byla připravená.
58:20'
Po střetu s Gimatovem ve středním pásmu zůstal na na zemi ležet Michail Gluchov. Vylučovat se taktéž nebude. Závěr utkání je podobně vypjatý, jako celý dnešní průběh.
57:47'
Cormier důrazně poslal na mantinel svého protihráče. Hosté se dožadovali faulu, který se však pískat nebude.
57:35'
Baranov mohl dorážet z bezprostřední blízkosti pohotovou střelu. Reideborn byl ale u puku rychleji a lapačkou zasáhl.
56:50'
Kazaň velmi dobře brání. Zhruba minutu nepovolila hostům přechod do útočné třetiny.
56:02'
Zaripov sklepl vzdušnou přihrávku Ufy, která mířila přes celé pásmo. Poté se rozhodl dojet za červenou čáru a poslat puk do bezpečných pozic.
55:29'
Omark vybízel na levé straně Hartikainena, jehož střela se od ležícího obránce odrazila nad bránu Kazaně.
54:48'
Sošnikov zabojoval o puk a zavezl jej za vlastní bránu. Momentálně čeká na vystřídání svých spoluhráčů, aby mohl založit protiútok.
54:22'
Po ofsajdu hostů se po delším časovém úseku zastavuje hra. Následuje poslední reklamní pauza v tomto střetnutí.
53:58'
Emil Galimov zavezl kotouč do pásma Ufy a ušetřil drahocený čas tím, že přidržel puk u mantinelu.
53:16'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Čas plyne a hostům se prostor na vyrovnání krátí.
52:28'
Další přečíslení Kazaně nevyřešil Tkačjov vůbec dobře. Snažil se přihrát na druhou stranu, jenže trefil pouze hůl obránce Ljamkina.
51:55'
Cormier vyčkal na dostřídání svých spoluhráčů a raději s pukem zajel do vlastní třetiny.
51:08'
Kugryšev se snažil objet bránu a následně zamést puk k přední tyči. Také Reideborn se ale stačil přemístit velmi rychle a vyrovnání Salavatu nepovolil.
50:26'
Hosté si vyměňují touš ve středním pásmu. V této chvíli jednoznačně lépe bruslí a Kazaň se de facto už jen brání.
49:45'
Těžiště hry se opět přesunulo před bránu Ak Barsu. Ufa se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
48:50'
Gluchov měl na holi obrovskou šanci. Při přečíslení dva na jednoho pálil z první, ovšem Metsola předvedl výtečný zásah levým betonem.
48:09'
47:59'
47:49'
Metsola zkrotil puk po střele od modré čáry. Po komerční pauze budeme pokračovat.
47:18'
Hraje se v obranném pásmu Ufy. Kazaň se dostala kupředu.
46:45'
Larsen se vydal na útočný výlet, jenže kotouč mu sklouzl z hole ve chvíli, kdy se chystal vystřelit.
46:09'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 5 min., bitka).
Emoce mezi dnešními soupeři planou. Po bitce následovala ještě strkanice několika hráčů.
Hostující Sergejev vyzval k pěstnímu souboji Nikitu Dyňaka. Oba hráči si rozhodně nic nedarovali a pustili se do sebe s velkou vervou.
45:59'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., krosček).
45:34'
Obránce Philip Larsen si šikovně vyměnil na modré čáře puk se spoluhráčem a nakonec se rozhodl pálit z poměrně dobré pozice. Trefil však pouze před sebou stojícího hráče.
45:14'
Gimatov si na čepel přebral přihrávku z levé strany a forehandem zkoušel zamířit k zadní tyči. Puk mu ale ve finální fázi odskočil z hole.
44:40'
Útočný výpad domácího celku zastavil bez větších problémů obránce Albert Jarullin.
44:17'
Ufa je ve třetí třetině lepším mužstvem. Kazaň se dostala pod tlak, takže mohla kotouč odpálit jen na icing.
43:15'
Přihrávka z otočky do předbrankového prostoru nenašla adresáta. Domácí beci zvládli své povinnosti velmi dobře.
42:50'
Střelu, kterou hosté vyprodukovali hned po buly, taktéž zlikvidoval Adam Reideborn.
42:36'
Ufa poměrně dlouho kombinovala v útočné třetině. Sošnikov se snažil tečovat ránu Larsena, a to se mu povedlo. Reideborn ale pravým betonem puk vyrazil.
42:14'
Kartajev dostal kotouč proti holi a aniž by déle rozmýšlel, tak vystřelil. Reideborn si bližší tyč pokryl.
41:38'
Zahrozila také Ufa. Přesný střelecký pokus ale nevyprodukovala.
40:16'
Metsola se fantastickým způsobem dokázal natáhnout na brankovišti a zabránil případnému třetímu gólu.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Padly v ní tři góly a po čtyřiceti minutách jsou spokojenější domácí. Zatím rozdílová trefa padla ve 36. minutě z hole Justina Azeveda, který hraje skvělý zápas. Kazaň vede zaslouženě, ale Ufa také měla své šance.
Střely na bránu: 24 – 15.
40:00'
39:36'
Arťom Galimov si našel pěknou pobídku z rohu mantinelu a rychle vypálil z první. Metsola se rychle přemístil a potřetí zatím neinkasoval.
38:45'
Kugryšev dostal zleva hodně prostoru a jakmile si najel do střelecké pozice, tak zkusil štěstí. Rána ale byla sražená do rohu kluziště.
38:13'
Vladimir Tkačjov se natlačil před bránu a z těsné blízkosti trefil Juhu Metsolu do vyrážečky. Hostující brankář ani nevěděl jak, ale přece zasáhl.
37:58'
Ufa už může vystřídat. Pětice hráčů v bílých dresech byla na ledové ploše poměrně dlouho.
37:26'
Kazaň přebrala aktivitu na své hokejky a momentálně obklopuje útočné pásmo.
36:03'
Po zákroku Reideborna se bude vhazovat po levici domácího brankáře.
35:20'
Kazaň vstřelila branku!
Kazaň jde podruhé v utkání do vedení! JUSTIN AZEVEDO si zpracoval na svou hůl rychlou pobídku Jarullina, udělal dva kroky, a z pravého kruhu vypálil. Kotouč propasíroval mezi betony Metsoly. Kanadský hokejista si připsal druhý kanadský bod v dnešním duelu. 2:1. Asistence: Albert Jarullin.
34:46'
Dělovka v podání Pavla Koledova skončila na vyrážečce domácího gólmana. Švédský brankář byl znovu ve střehu.
34:32'
Pimenov pokračoval ve svém střídání. Dostal se k dorážce z mezikruží, odkud ale propálit Reideborna nedokázal.
34:00'
Pimenov nezachytil touš na útočné modré čáře a nakonec jej do pásma soupeře pouze protečoval, aby z toho nebyl icing.
33:21'
Už to vypadalo, že se Matt Frattin protlačí ke střele z levé strany, jenže pískán byl ofsajd. Po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:46'
Hra se trochu uklidnila. Wikstrand čeká za svou bránou na možnost k rozehrání.
31:57'
Protiútok 3 na 2 nevyřešil domácí celek ideálně. Dyňak pálil těsně nad břevno. Pokračuje se ve hře a kotouč z vlastní třetiny vyvážejí hostující hráči.
31:33'
30:51'
Kartajev dokázal srazit křížnou přihrávku do ochranné sítě. Hra se opravdu často kouskuje a téměř co půl minuty je přerušeno.
30:32'
Zaripov zkoušel nachytat hostujícího brankáře střelou k bližší tyči. Metsola ale ani tentokrát neinkasoval.
30:08'
Azevedo střílet nemohl, neboť Tichonov stál v brankovišti. Sudí si tohoto prohřešku všiml.
29:49'
Metsola toho proti střele od modré čáry v podání Wikstranda mnoho neviděl. Měl štěstí, že pokus mezi tři tyče nemířil.
29:33'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2+2 min, hrubost).
29:28'
Dyňak pěkným způsobem přebruslil obránce Ufy a střelou bekhendem pořádně protáhl Metsolu.
29:04'
28:42'
Ve vlastním oslabení pálil Viktor Tichonov těsně nad horní tyč.
28:12'
Kazaň šetří cenné vteřiny v útočném pásmu. Úvod přesilovky se sice Ufě povedl, avšak nyní už přebrali otěže domácí.
27:43'
Gimatov před brankovištěm tečoval nahození od modré čáry. Reideborn na poslední možnou chvíli zareagoval.
27:04'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., naražení zezadu).
26:22'
Další střelecký pokus domácích z velké dálky opět kryl Juha Metsola.
25:45'
Cormier si nabruslil na vrchol levého kruhu, odkud zkoušel zápěstím prostřelit Metsolu. Finský brankář lapil kotouč svou hrudí.
25:15'
Metsola se zapojil do rozehrávky Ufy. Přesně vybídl svého spoluhráče, který stál v rohu kluziště.
24:41'
Ufa právě vstřelila branku!
Rázem je vyrovnáno! Kazaň se sice nastěhovala do třetiny hostů, avšak chyby v rozehrávce na modré čáře využil TEEMU HARTIKAINEN. Finský útočník získal puk do své moci, přebruslil střední a útočnou třetinu a těsně před Reidebornem zamířil nad lapačku. 1:1. Bez asistence.
24:12'
Ak Bars jde do vedení! Přesilovou hru využívá VIKTOR TICHONOV přesnou střelou z mezikruží. Velkou zásluhu na vedoucí brance má Justin Azevedo, který si na modré čáře počkal, přidržel si touš a následnou přihrávkou krásně vybídl Tichonova. 1:0. Asistence: Justin Azevedo a Mikael Wikstrand.
23:15'
Kazaň se zatím ve své další přesilovce pořádně neusadila před bránou Ufy. Hostující čtveřice kvalitně vykrývá pozice ve svém pásmu.
22:49'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., nedovolené bránění).
22:18'
Druhá perioda začala ve velkém tempu. Oba celky velmi kvalitně bruslí a jsou hladové po úvodní brance.
21:45'
Azevedo pálil z vrcholu pravého kruhu přímo do zadní tyče. Metsola zasahovat nemusel, ale měl obrovské štěstí.
21:09'
Hosté drží kotouč za svou bránou a rozhodně v současnou chvíli nikam nespěchají.
20:30'
Přesně v čase, kdy se Koledov vracel z trestné lavice se střelecké pozice na modré čáře protlačil Wikstrand. Švédský bek ale našel pouze lapačku hostujícího brankáře.
20:01'
Je s podivem, že jsme v rámci první třetiny neviděli branku. Bylo k vidění velké množství šancí na obou stranách. Gól sice padl, jenže nakonec z důvodu ofsajdu nebyl uznán. Po úvodní třetině tak platí stav 0:0.
Střely na bránu: 12 – 10.
20:00'
19:15'
Cormier se už chystal ke střeleckému pokusu z mezikruží, jenže na poslední okamžik jeho hůl byla zablokována.
18:58'
Domácí jsou v plném počtu. Následuje tradiční početní výhoda 5 na 4.
18:40'
Hosté se při svém oslabení 3 na 4 ihned osvobodili.
18:29'
18:03'
Kugryšev parádním tandemem uvolnil Kadějkina, jehož zakončení v rychlosti mířilo mezi betony. Reideborn předvedl svůj možná nejlepší zákrok v utkání, když dokázal zareagovat velmi rychle.
17:34'
Tkačjov si vyměnil puk se spoluhráčem a nyní už hraje s kotoučem v obranném pásmu Ufy.
16:58'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).
16:38'
Viktor Tichonov se pěknou kličkou zbavil beka, ale následně se zjevil až moc blízko k bráně. Ruský reprezentant svůj pokus navíc nenamířil přesně mezi tři tyče.
16:16'
Vladislav Kartajev vybojoval kotouč v rohu kluziště. Následně zápěstím mířil na přední tyč, ale švédský brankář byl připraven.
15:28'
Alexandr Kadějkin se krásně proháčkoval až do šance, ve které byl ale na poslední chvíli dovoleným způsobem zastaven. Reideborn nakonec zasahovat nemusel, přestože se snažil roztáhnout co nejvíce.
15:24'
14:25'
Hosté ale vystřelit nedokázali a nyní už hrají mimo útočné pásmo.
14:03'
Ufa v útočné třetině rozjíždí svůj kolotoč před bránou Kazaně.
13:37'
Ilja Baranov se dostal k odraženému puku v naprosto ideální pozici. Bránu ale i s přispěním zákroku bránícího hráče minul.
13:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., vysoká hůl).
12:44'
Vladimir Tkačjov nabral na levém křídle dostatek rychlosti, aby mohl před brankovištěm vybídnout Patrice Cormiera v šanci. Útočník Kazaně z blízkosti mířil mezi betony, ovšem Metsola je zaklapl včas.
11:45'
Zaútočili opět domácí, jenže brankáři zatím moc práce nemají. Potkávají se dva celky, které mají dobře propracovanou defenzívu.
10:53'
Ufa je v posledních sekundách aktivnější. Lépe bruslí a tlačí se až před Reideborna.
10:10'
Panin se zadarmo dostal ke kotouči na útočné modré čáře. Prudkou ránou se pokusil o změnu stavu, ale obránci jeho nahození zablokovali.
09:34'
Ufa se vydává vpřed. Další akci založila nahozením puku na zadní mantinel.
08:54'
Albert Jarullin se sice protáhl po levém křídle, ale následně přesně před bránou svého spoluhráče nenašel.
08:29'
Danis Zaripov táhl po levé straně rychlou akci Kazaně, která ale byla ofsajdová. Máme zde první komerční přestávku.
07:36'
Hartikainen kombinuje za bránou. Domácí beci mu nedávají ani kousek volného prostoru.
06:45'
Domácí sice vsítili gól, ale ten nebyl na základě trenérské výzvy uznán. Přečíslení předcházel ofsajd. Rozhodčí hned dvakrát danou situaci zkoumali, nejprve zda-li se kotouč opravdu odrazil až zpoza brankové čáry a poté jestlipak se nejednalo o ofsajd. Druhá varianta byla potvrzena, a proto zůstává skóre 0:0.
05:57'
05:52'
Wikstrand pálil od modré čáry velmi nebezpečně. Jeho přízemní pokus minul vzdálenější tyč jen o pár centimetrů.
05:02'
Tichonov nedokázal dobře zakončit překvapivou přihrávku do brankoviště. Domácí tuto akci sehráli kvalitně.
04:25'
Hosté získali puk za svou bránou a okamžitě jej mohli vyhodit přes všechny čáry.
04:04'
Přihrávka Cormiera z pravého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě. Obrana Ufy předvedla důslednou defenzivní činnost.
03:58'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2 min., sekání).
03:48'
Po necelých čtyřech minutách je hra poprvé přerušena. Po zakázaném uvolnění Salavatu se bude vhazovat před Metsolou.
03:06'
Kugryšev se utrhl po pravém křídle, ovšem přesnou přihrávkou svého spoluhráče v předbrankovém prostoru neoslovil.
02:40'
Reideborn zachytil puk za svou bránou a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
02:08'
Kotouč si přebrali domácí hokejisté a pokusí se o rozehrávku zpoza vlastní brány.
01:36'
Ufa se usadila před domácí svatyní, ale stále nevystřelila. Nyní pouze krouží v okolí mantinelu.
00:57'
První útočná akce Ufy byla zastavena. Obrana Kazaně si na vlastní modré čáře počínala velmi dobře.
00:15'
Tkačjov si přebral kotouč u mantinelu, ale okamžitě byl atakován svým soupeřem. Jednalo se o čistý zákrok.
00:01'
Oba týmy už stojí na svých modrých čarách a poslouchají ruskou státní hymnu. Utkání by mělo začít za pár chvil.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, Chenkel, Jarullin, Fazylzjanov – Azevedo (A), Tkačjov, Cormier – Zaripov (C), V. Tichonov, Frattin – Galijev, A. Galimov, Dyňak – E. Galimov, M. Gluchov (A), Kara – O. Li.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Pašnin, Lisovec – Chochrjakov, Hartikainen, Omark (A) – Baranov, Kartajev, Sošnikov (A) – Kadějkin, Kugryšev, V. Žarkov – Gimatov, Pimenov, Baškirov – Pustozjorov.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Bersenjov, Judin.
AK BARS KAZAŇ

Kazaň vstoupila do sezony velice dobře a ve sbírání bodů pokračuje i nadále. Tento celek je momentálně nejlepším mužstvem celé soutěže, jelikož získal 56 bodů ve 36 utkáních. Ak Bars sice v uplynulých pěti zápasech hned třikrát prohrál, ale předchozí fantastická série sedmi výher v řadě posunula Kazaň do úplného čela. Naposled však lídr Východní konference prohrál na ledě Omsku 0:3, takže rozhodně v dnešním duelu má co napravovat. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Mikael Wikstrand s 22 kanadskými body.
SALAVAT JULAJEV UFA

Hokejisté Ufy figurují na čtvrté příčce Východní konference se ziskem 45 bodů ve 39 zápasech. Z posledních osmi zápasů jich hned šest prohráli, takže jejich forma v uplynulých týdnech není nikterak přesvědčivá. Salavat naposledy podlehl na domácím ledě Novosibirsku 2:3. Těsně před reprezentační pauzou ve velmi těsném duelu přetlačil Novosibirsk 2:1. Ufa má pouze tříbodovou ztrátu na třetí Barys, takže v dnešním zápase se ji pokusí zúžit, přestože Kazaň bude favoritem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Linus Omark s 33 kanadskými body.

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Přeji příjemné čtvrteční odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Ak Bars Kazaň dnes přivítá tým Salavat Julajev Ufa. Utkání začíná v 17:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.