KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 25. září 2019   16:00

Magnitogorsk
22:17' Dorofejev (Postma)
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Astana
Astana
03:06' Blacker  (Ševčenko) • 50:32' Michajlis  (Dietz, R. Starčenko) • 51:33' R. Starčenko  (Pasquale)
Gašilov, Sidorenko – Berseňov, Judin
Arena Metallurg
5 249 diváků
Astana

Máme za sebou velmi zajímavé utkání ruské KHL mezi Magnitogorskem a Barysem Nur-Sultan, které nakonec skončilo vítězstvím hostů prohrou domácích 1:3. Kazašský celek se dostal do vedení už ve 4. minutě, když bekhendem zvedl kotouč pod břevno Jesse Blacker. Domácí dokázali odpovědět v úvodu druhé dvacetiminutovky, postaral se o to terve osmnáctiletý Pavel Dorofejev. Klíčový moment zápasu přišel v 51. minutě, kdy nahození Dietze šikovně tečoval mimo dosah gólmana Nikita Michaljis. To ale nebylo vše, o pouhou minutu později totiž navýšil vedení Barysu schovanou ránou přes obránce Roman Starčenko. Svěřenci kouče Vorobjova se vzchopit nedokázali, čemuž přispěl i nebezpečný zákrok Paršina oceněn pěti minutami a trestem do konce utkání. Metallurg tak po devíti zápasech má na kontě stále jen dvě výhry, to Nur-Sultan se díky vítězství posunul na pátou příčku Východní konference.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
59:52'
Je to jasné. Hráči Nur-Sultanu drží touš v útočné třetině, protihráči rezignovali na jakýkoliv odpor a jen čekají na závěrečnou sirénu.
59:11'
Trenér Vorobjov ani nemá šanci sáhnout k powerplay, soupeř totiž Magnitogorsk drží pod stálým tlakem. Zkušeně si to kazašský tým hlídá.
58:13'
Helewka nakoenc vymyslel krásnou nahrávku před branku, Corban Knight ale z fprhendu těsně přestřelil.
57:49'
Hosté pochopitelně nikam nespěchají, důležité teď je postrážit dovubrankové vedení, za brankou soupeře si hraje s pukem Helewka.
57:17'
Mezitím se na ledovou plochu vrací kapitán Darren Dietz. Startuje tak početní převaha Barysu, jež bude trvat až do závěrečné sirény.
56:13'
Konec nadějím učinil Denis Paršin. Ten zezadu narazil do Makljukova, který se jen velmi těžce zvedá z ledu poté, co hlavou narazil do mantinelu. Sudí se rozhodli udělit domácímu forvardovi trest na pět minut + do konce utkání.
56:12'
Snaha se hokejistům Metallurgu upřít nedá, jenže velké množství nepřesností na jejich straně sráží šance na bodový zisk.
55:29'
Viktor Antipin našel mezi kruhy volného Paršina, na jehož slabém pokusu si Pasquale doslova smlsnul.
55:15'
Ševčenko je na ledě, pokračuje však klasická přesilovka pěti proti čtyřem, jež se ale domácím dnes vůbec nedařila.
54:57'
Domácí chvilu kombinovali, načež z pravého kruhu vypálil Jegor Jakovlev křižnou ránu těsně vedle.
54:43'
Opět bude mít Metallurg výhodu pěti proti třem! Ta tentokráte bude trvat "pouze" půl minuty. Mimo hrací plochu vyhodil touš kapitán Dietz.
53:47'
Jenže je vidět, že svěřenci kouče Vorobjova úplně vypadli z tempa. Vůbec se jim nedaří udržet v pásmu. Nejprve vyhodil Dietz, jehož o chvíli později napodobil Metalnikov.
53:15'
Ovšem nyní přichází šance, jak snížit nepříznivý stav. Za katr usedl DMitrij Ševčenko na dvě minuty za hru vysokou holí.
52:30'
Teď už to budou mít domácí hokejisté ohromně těžké. Třetí třetina pomalu, ale jistě spěje ke svému konci a Metallurg ztrácí dvě branky.
51:33'
Barys právě vstřelil branku!
Druhý úder v krátkém časovém sledu výrazně přibližuje Nur-Sultan vítězství! Roman Starčenko si stáhl kotouč na střed a poté přes obránce vypálil do pravého horního rohu. Košečkin reagoval pozdě. Asistence: Edward Pasquale.
50:32'
Hosté si berou zpět ztracené vedení! Tentokráte Dietz nahazoval na teč. Nabídku přijal NIKITA MICHAJLIS, jenž změnil směr touše a ta se pomaličku došourala za záda brankáře. Asistence: Darren Dietz a Roman Starčenko.
50:22'
Dietz se okamžitě zapojil do hry, najel do pásma a vyzkoušel to zápěstím. Košečkin pouze vyrazil kotouč před sebe.
49:46'
A je to tu. Na ledovou plochu naskočil i kapitán Dietz, téměř minutovou přesilovku tedy budou hrát hosté.
49:00'
Šesťakov je na ledě, chvíli se hraje ve čtyřech na obou stranách, za malý moment ale začne přesilovka Barysu.
48:36'
Početní převaha o dva hráče je minulostí. Může za to Viktor Antipin, jenž se dopustil hloupého faulu, když mimo dění hry sundal k ledu protihráče.
48:21'
Dlouho si hráči Metallurgu vyměňovali puk, nakonec to na sebe vzal z levého kruhu Sergej Mozjakin. Ovšem mířil přímo do míst, kde byl připravený Pasquale.
47:42'
Hokejisté Magnitogorsku budou mít k dispozici více jak minutovou přesilovku pěti proti třem! Úplně mimo hru fauloval Darren Dietz beka Matuškina.
47:25'
Viktor Antipin nahodil od modré čáry, k jeho smůle ale nikdo ze spoluhráčů kotouč netečoval. Pasquale si s ním následně poradil.
46:55'
Tím, kdo se provinil není nikdo jiný, než Arkadij Šesťakov, jenž se dopustil podrážení.
46:48'
Bude se vylučovat pro změnu na straně hostů. Probíhá výhoda, Košečkin to zaregistroval později, avšak sprintuje na střídačku a vpouští na led šestého hráče.
46:18'
Poměrně dlouho už se hraje bez přerušení. Hra plyne chvíli na ejdnu, pak zase na druhé polovině. Sledujeme velkou bitvu!
45:59'
Galuzin našel na středu najíždějícího Kuljomina, jemuž na poslední chvíli přizvedl hokejku Šalapov.
45:14'
Až nyní se dočkal. Magnitogorsk oslabení přežil a okamžitě se vydává do útoku třetí útočná lajna.
44:55'
Zdá se, že Astana, podobně jako soupeř, svoji úvodní početní převahu nevyužije. Postma už netrpělivě přešlapuje za dvířky.
44:26'
Roman Starčenko si vyjel až do pravého kruhu a zápěstím mířil pěkně do horního rohu, v tomto prostoru se ale objevilo Košečkinovo rameno.
43:58'
Kapitán Nur-Sultanu Darren Dietu vypálil na modré doprostřed brány. Vasilij Košečkin udržel touš ve výstroji.
43:14'
Paul Postma podrazil do úniku jedoucího soupeře, dvě minuty jsou naprosto neoddiskutovatelné.
42:45'
Tentokráte dokázal bránu obtočit Loktionov, avšak ten nedokázal vůbec zasunout kotouč k bližší tyči, černou gumu následně získal Dietz.
42:15'
Od pravého mantinelu nahazoval na kanadského gólmana Kozun. Brankář ve službých Astany neměl s tímto nahozením žádné problémy.
41:55'
Sergej Mozjakin ukázal svoji dravost, když dokázal obtočit soupeřovu svatyni, avša Pasquale připevnil svůj pravý beton k tyčce včas.
41:18'
Valk předal přes celou šíři klužiště kotouč Tangradimu, jehož křížný pokus mířil těsně nad horní tyčku.
40:10'
Třětí třetina byla odstartována! Utkání slibuje drama do závěrečných minut, šanci na zisk tří bodů je rovnoměrná.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:40.
Po druhé třetině tu máme nerozhodný stav. Magnitogorsku se podařilo vyrovnat ve 23. minutě, bekhendem se prosadil teprve osmnáctiletý mladíček Pavel Dorofejev. Sledujeme velmi bojovný zápas, který ale nabídl pouze jedno vyloučení, a to ještě z důvodu technického prohřešku, kdy Blacker nepovoleně vyhodil puk z ledové plochy.
40:00'
39:29'
Do kabin se půjde za nerozhodného stavu. Blacker vyhodil do středního pásma a Magnitogorsk už nemá čas na založení útoku.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:48'
Nerozjel ji vůbec špatně. Sedmý bek domácích přihrál do jízdy Kozunovi, načež jeho rána příklepem nechala vyniknout vyrážečku Pasqualeho.
38:24'
Nahození za branku z nouze předvedl Semjonov. Kotouče se okamžitě chopil Paul Postma, který rozjíždí další útočnou akci Metallurgu.
37:48'
Pěkná výměna touše mezi Knightem a Helewkou k pokusu na bránu bohužel pro hosty nevedla, druhý jmenovaný při střele totiž zlomil hůl.
37:18'
Teď je to pro změnu kazašský celek, který se alespoň na chvíli zatlačil soka v jeho vlastní obranné třetině. Rána Ševčenka byla hodně nepřesná.
36:49'
Lehké nahození na Košečkina splnilo svůj účel. Gólman totiž vyrazil kotouč pouze do rohu, hosté tedy mohli vystřídat.
36:29'
Šalapov ve spolupráci s Polochovem nakonec dokázali zastavit v jízdě Timkina, člen čtvrté formace sevšak bil srdnatě.
35:58'
Domácí jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem, s remízou se podle všeho neuspokojí.
35:15'
Nikolaj Kuljomin dokázal udržet puk proti dvěma soupeřům, načež nahrál za bránu Galuzinovi, jemuž se nepodařilo obtočit svatyni.
34:38'
Premiérová početní převaha zůstala nevyužita. V poslední akci ránu Dennise Rasmussena z pravé strany dokázal Pasquale vytěsnit do rohu.
34:17'
Což už neplatí. Kozun nahrával do místa, kde očekával Birjukova, ten se však nacházel úplně někde jinde.
33:51'
Dlouho netrvalo, než se Magnitogorsk vrátil zpět do pásma. Na ledě zůstává i nadále elitní přesilovková lajna.
33:20'
Sergeji Mozjakinovi utekl v pravém kruhu kotouč a ruský kanonýr tudíž nemohl zastřelit. Navíc Dietz vyhodil černou gumu přes všechny čáry do bezpečí.
32:38'
První vyloučení je na světě. Provinil se Jesse Blacker, který okamžitě po buly vyhodil puk ze hřiště bez doteku plexiskla.
32:35'
Paul Postma dostal více volného prostoru, čehož využil k okamžité střele. Edward Pasquale si dokázal najít touš a zasáhl lapačkou.
32:03'
Délka pobytu Barysu v útočném pásmu skutečně neměla dlouhého trvání. Peťuchov si v souboji jeden na jednoho na Dronova nepřišel.
31:49'
Ihned po zakázaném uvolnění následovalo další. Potěchin si vůbec neporozuměl s centrem Vladimirem Galuzinem.
31:25'
Místo puku skončil v síti útočící Ilko Pakarinen. Hlavní rozhodčí pochopitelně přerušil uutkání, Fin totiž s sebou sebral i brankáře.
30:40'
Kozun založil rychlý brejk, v jehož finále nahazoval kotouč před bránu. Rasmussen ze vzduchu pálil těsně nad.
30:01'
Zápas se nám přesunul do své druhé poloviny. Výsledek odpovídá průběhu hry, navíc jsme ještě neviděli jediné vyloučení.
29:42'
A opět musel být kanadský fantom v dresu Barysu v pozoru. Lapačku vytasil na dobře mířenou ránu Timkina.
29:22'
Metallug vyvinul velký tlak v brankovišti soupeře. Pozorný Pasquale si tentokráte poradil s pokusem Dorofejeva.
28:58'
Na modré vypálil pořádnou bombu Viktor Antipin. Leonid Metalnikov naštěstí schytal projetil do míst, kde jsou chrániče.
28:13'
Košečkin se nenechal rozhodit protihráčem Helewkou, který se ještě více posunul touš na pravou stranu. Proti střele zasáhl pravým betonem.
27:49'
Dennis Rasmussen zadovkou hledal v předbrankovém prostoru kolegu Kozuna, jehož si skvěle pokryl Darren Dietz.
27:13'
Nikita Michajlov dostal hodně volného prostoru na levém kruhu. Toho využil k najetí blíže ke gólmanovi a z velkého úhlu vypálil těsně vedle.
26:40'
Val nabruslil do útočné třetiny a dokonce se tam puk i chvíli uchytil. Do té doby, dokud Pakarinen nezkazil nahrávku středem.
26:13'
Po levé lajně nepustil dálle Mozjakina Metalnikov, jenž soka přišpendlil na mantinel. Poté Knight vyhodil kotouč jen na střídačky. Následuje komerční přestávka.
25:47'
Vasilij Košečkin neviděl vůbec nic proti ráně zápěstím Dietze. Puk ho našetěstí trefil do výstroje, brankář si posléze poradil i s dorážkou Helewky.
25:12'
Hra se opět poměrně urovnala, může za to příliš časté kouskování hry. Nyní se Denis Paršin provinil ofsajdem.
24:47'
Od pravého mantinelu nahazoval na teč Jevgenij Birjukov, avšak ani jedna hokejka nedokázala změnit směr touše.
24:09'
Buly po levici Pasqualeho dopadlo dobře pro kazašský tým, který zásluhou Pakarinena dokázal vyhodit alespoň do středního pásma.
23:53'
Tangradi dokázal vysvobodit Barys z dlouhého nátlaku Metallurgu. Celá pětka jde vystřídat.
23:15'
A Magnitogorsk pokračuje v tlaku! Elitní lajna zamkla soupeře ve vlastním pásmu, Kozun si vylámal zuby na gólmanovi.
22:17'
Metallurg právě vstřelil branku!
Začínáme od nuly! Na modré čáře převzal touš PAVEL DOROFEJEV, jenž si puk prostrčil mezi dvěma protihráči apoté bekhendem i s troškou štěstíčka překonal Pasqualeho! Asistence: Paul Postma.
21:28'
Na druhou stranu se naopak rozjela hend trojice hokejistů z Magnitogorsku, Potěchin z otočky zakončoval do gólmana.
21:09'
Druhá lajna hostů si pokusila vytvořit tlak, to by ovšem nemohl Blackerovi na modré čáře přeskočit kotouč přes hokejku.
20:05'
I ve druhé třetině byl v úvodním buly úspěšnější Valk, avšak jeho následné nahození do útočné třetiny se minulo účinkem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Úvodní dvacetiminutovka utkání ruské KHL mezi Magnitogorskem a Barysem je za námi. Padla v ní jediná branka, o níž se postaral už ve čtvrté minutě pěknou bekhendou střelou obránce Jesse Blacker. Další větší příležitosti k vidění nebyly, hodně se bojuje hlavně ve středním pásmu.
20:00'
19:55'
Prví třetina už nám nic zajímavého nepřinese, u pravho mantinelu totiž Jegor Jakovlev dokázal přitlačit na mantinel Loktionova.
19:42'
Edward Pasquale si nveřil na rozehrávku, a tak raději po vyhození Běrezaglova z vlastní obranné třetiny schoval černou gumu v lapačce.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetina.
18:47'
Viktor Antipin dlouhým obloučkem nahodil do útočného pásma a tato finta se povedla. K puku nejrychleji dobruslil rychlý Helewka.
18:19'
Pomalu se blíží konec úvodní dvacetiminutovky. Kapitán Darren Dietz proti dojíždějícím Ramussenovi a Kozunovi vyhodil přes všechny čáry.
17:36'
Buly ovládl Šesťakovi, následně se mu ale vůbec nepovedl pas na Peťuchova, který se za kotoučem natahoval marně.
17:17'
Na modrou čáru si řekl o puk Potěchin a také ho dostal. Mírný záklon Rusa neodradil od střeleckého pokusu, výborný obranný zákrok ovšem předvedl Blacker.
16:51'
Ilko Pakarinen nabral po levé lajně obrovskou rychlost a poté se úspěšně procpal do brankoviště. Z bezprostřední blízkosti však gólmana nepřekonal.
16:37'
Jakovlev se sice směje, avšak byl to on, jenž nechal vystřelit akčního Michajlise. Měl velké štěstí, že tvrdou ránu těsně nad zemí dokázal Košečkin udržet.
15:58'
Moc volného prostoru dostal za vlastní svatyní Metalnikov. Nechal vystřídat celou čtyřku, předal kotouč Blackerovi a sám zasprintoval na lavičku.
15:20'
Zase je utkání velmi rozhárané, to však jen pomáhá na navýšení jeho atraktivity. Hraje se nahoru dolů, opět.
14:40'
Až příliš dlouho čekal Mozjakin s nahrávkou. Až si k němu sjel Dietz, kterého také ona nahrávka trefila.
14:13'
Velkou chybu v rozehrávku Metallurgu Valk nevyužil. Dobře vlétl do otevřené defenzivy, ovšem nezamířil přesně.
13:48'
Nakoenc skvěle nahrál na Švéda Rasmussena, jehož zakončení sni nadvakrát neskončili v síti stoprocentního Pasquala.
13:19'
Zmiňovanou nahrávku si dokonale do jízdy zpracoval Kozun, jenž momentálně kvedlá s kotoučem u pravého mantinelu a přemýšlí, co udělá.
12:42'
Marně se snažil Tangradi udržet čenou gumu proti důraznému Antipinovi. Ruský bek vydoloval kotouč a rozjel po pravé straně akci na druhou stranu.
12:05'
Rozhodně není bez zajímavosti, že se ani jednou nevylučovalo. Sice se nehraje v rukavičkách, avšak vše je v rámci pravidel.
11:27'
Grigori Dronov ukázal větší sílu, když v souboji hokejek přetlačil soka a poté přihrál Matuškinovi. Ten vypálil z první, Pasquale zasáhl lapačkou.
11:13'
Teď se hra hodně kouskuje. Loktionov totiž nezachytil nahrávku od Mozjakina, a tudíž se píská zakázané uvolnění i na druhé straně.
10:58'
Defenziva Barysu pracuje na jedničku. Soupeře nepouští do žádných větších příležitostí, kanadský fantom nemusel šečit nějaký větší problém.
10:19'
Nebezpečný brejk rozjel po pravé lajně Michajlis, jenž se protáhl kolem osobního strážce a křižnou ránou následně těsně minul.
09:29'
Opět se hosté osvobodili pouze za cenu icingu. Tentokráte takto řešil těžkou situaci centr Dennis Rasmussen.
09:12'
Metallurg pomalu, ale jistě přebírá iniciativu hry na svou stranu. Stále ale prohrává, na skvěle chytajícího Pasqualeho ještě nedokázali najít recept.
08:39'
Eric Tangradi se pokusil v plné jízdě přihrát před branku Valkovi, jenže do nahrávky vložil svou hokejku Viktor Antipin.
08:02'
Nebezpečné nahození Jevgenije Birjukova z levé strany do velkého hofu hráčů. Gólman Nur-Sultanu měl štěstí, že touš zamířila přímo do jeho masky.
07:32'
Ihned po buly vystřelil příklepem člen první formace Brandon Kozun, avšak pozorný Pasquale byl přesně tam, kde měl.
07:12'
Jegor Šalapov si v těžké situaci s ničím nelámal hlavu a po mantinelu vyhodil do bezpečí i za cenu zakázaného uvolnění.
06:32'
Paul Postma pořádně zaváhal ve vlastním pásmě jakožto poslední hráč. Měl štěstí, že Kozun zpracoval kotouč dlouho, obrat ho dokázal Birjukov.
06:12'
Další útok hostů zastavil pomezní rozhodčí, jenž odpískal ofsajd. Valk byl bez puku v pásmu dříve než Pakarinen.
05:49'
A pokračuje tlak Barysu. Z pravého kruhu vypálil Nikita Michajlis přímo do výstroje Košečkina.
05:19'
Za brankou Nur-Sultanu došlo k menší potyčce, rozhodčí ale odtrhli obě horké hlavy od sebe včas.
04:51'
Kuljomin nahrnul puk do brankovitě, tam ale nedokázal žádný z jeho spoluhráčů dorazit kotouč do branky, nakonec Pasquale zasáhl lapačkou.
04:30'
Hokejisté kazašského celku jsou nyní pochopitelně na koni, zatímco domácí jsou poměrně zaskočeni dosavadním průběhem.
03:06'
Barys se dostává do vedení! JESSE BLACKER z pravého kruhu najel na střed, nabral touš na bekhend a poté zamířil přesně do levého horního rohu! Košečkin byl bez šance. Asistence: Dmitrij Ševčenko.
02:19'
Hraje se nahoru dolů, a to se pochopitelně líbí divákům. Fanoušci Magnitogorsku jsou v úvodu hodně slyšet.
01:51'
Třetí útočná lajna domácích zamkla soka v jeho vlastní obranném pásmu, avšak Galuzina nepustil k ráně Polochov.
01:39'
Paršin překonal ofsajdovou past a od levého mantinelu vypálil. Pasquale srazil puk vyrážečkou do levého rohu kluziště.
00:42'
I domácí už rozehráli svoji první útočnou akci, nahrávka Kozuna přes celou šíři kluziště na Tangradiho byla nepřesná.
00:05'
Úvodní buly vyhrála Astana, jmenovitě Valk. První útok táhl po levé straně Pakarinen, avšak narazil na Birjukova.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Běreglazov, Matuškin, Dronov, Postma – Kozun, Rasmussen, O'Dell – Paršin, Loktionov, Mozjakin (C) – Galuzin, N. Kuljomin, Dorofejev – Několenko, Timkin, Rožkov – Potěchin.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Metalnikov, Šalapov, Polochov, M. Semjonov (A) – Tangradi, Valk, Pakarinen – Helewka, Knight, Michajlis – Petuchov, Šesťakov, R. Starčenko (A) – Ševčenko, Sagadejev, B. Muratov.

Rozhodčí: Gašilov, Sidorenko – Berseňov, Judin.
Barys Nur-Sultan

Barys Nur-Sultan (dříve Astana) je na tom o poznání lépe než jeho středeční soupeř. V osmi zápasech se svěřenci kouče Skabelky radovali z vítězství hned pětkrát a ve Východní konferenci jim patří sedmá příčka. I tady pokulhává ofenziva, Barys vstřelil, podobně jako Magnitogorsk, patnáct branek. O to lepší je to však v defenzivní činnosti, s dvanácti inkasovanými góly je vůbec nejlépe bránícím celkem v soutěži.
Metallurg Magnitogorsk

Metallurgu se v letošní sezóně vůbec nedaří. V devíti zápasech zvítězil pouze dvakrát. Nepomohlo ani odvolání českého trenéra Jandače už po třech kolech, jeho nástupce Vorobjov je na tom statisticky ještě hůře. Magnitogorsk můžou mrzet těsné prohry, o gól totiž prohráli hned čtyřikrát. Celek, který často bojuje o příčky nejvyšší trápí střelecká nemohoucnost, s patnácti brankami jsou na tom vůbec nejhůře z celé soutěže.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné středeční odpoledne. Vítám vás při sledování zápasu ruské KHL, v němž Metallurg Magnitogorsk vyzve Barys Nur- Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.