KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Čeljabinsk - 12. listopadu 2019   15:00

Magnitogorsk
10:47' J. Jakovlev (N. Kuljomin, A. Nestrašil) • 26:19' Běreglazov (Mozjakin, A. Nestrašil) • 26:37' Potěchin (Bujnickij) • 43:51' Rasmussen (O'Dell, Potěchin) • 50:18' Potěchin (Loktionov)
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
14:55' Virtanen  (Kravcov, Calof) • 56:10' Ščerbak
Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Birjukov, J. Jakovlev (A), Matuškin, Dronov, Minulin – Paršin, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Potěchin, O'Dell, Rasmussen – Bujnickij, Loktionov, N. Kuljomin – Dorofejev, Rožkov, Ljubimov – Korobkin.
Bělov, Rogačjov – Sivov, Šalagin
Arena Metallurg
Čeljabinsk
Děmčenko (Fedotov) – Kalinin (C), Bailen, Virtanen, Isajev, Borodkin, Menšikov (A), Jasinskij, S. Těreščenko – Hyka, Sedlák (A), Ščerbak – Kravcov, Malychin, Calof – Avcin, Lisin, Karlin – Kosov, Šolochov, Koňkov.

Československá stopa

Andrej Nestrašil (MET) 0+2, 3 střely, čas na ledě 20:44
Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:58
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:38
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:36 (6:15, 10:12, 8:9)
Zblokované střely – 14:6
Vyhraná vhazování – 20:22
Trestné minuty – 10:6
Hity – 12:19
Hokejisté Magnitogorsku vítězí nad Čeljabinskem 5:2. Hosté přitom herně dlouho drželi krok.

V první části soupeře dokonce výrazně přestříleli, přesto se šlo do šaten za stavu 1:1. Domácí se ujali v 11. minutě vedení, když přesilovou hru využil Jegor Jakovlev. Traktoru zajistil vyrovnání o čtyři minuty později Jesse Virtanen.

Druhá třetina gólově vyzněla pro domácí Magnitogorsk. Hosté sice byli v poli Metallurgu minimálně vyrovnaným soupeřem, ale scházela jim produktivita. Oba góly padly v rozmezí 18 sekund ve 27. minutě. Nejprve se v přesilovce trefil od modré čáry Alexej Běreglazov a poté se prosadil střelou přes obránce Bogdan Potěchin.

Ve třetí dvacetiminutovce už Magnitka žádné drama nedopustila. Ve 44. minutě naopak zakončil krásnou kombinaci tečí mezi betony brankáře Dennis Rasmussen a v 51. minutě se podruhé v utkání radoval Bogdan Potěchin. Traktoru se už podařilo jen zkorigovat skóre zásluhou Nikity Ščerbaka.
59:38'
Po střele Matuškina si ještě musel připsat zákrok hostující Děmčenko.
58:57'
Domácí drží puk v útočném pásmu. Od vítězství je dělí minuta.
58:19'
Do rány Těreščenka obětavě skočil Loktionov. Košečkin tak nemusel zasahovat.
58:01'
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:20'
Domácí rozehrávají rozvážně ze své obranné třetiny. Čas ubíhá a to jim vyhovuje.
56:10'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
NIKITA ŠČERBAK se trefuje hned ve svém prvním zápase za Traktor! Hráč, který přišel z Omsku, se dostal ke střele z osy kluziště a trefil se z pohledu Košečkina k pravé tyčce. Bez asistence.
54:36'
Po střele Kuljomina zůstal puk ležet před odkrytou hostující brankou. Denis Paršin měl ale zablokovanou hokejku a nedokázal tak touš dorazit do sítě!
54:00'
Domácí si v útočném pásmu několikrát vyměnili puk. Do akce se zapojil také český reprezentant Andrej Nestrašil. Rezultovala z toho nepřesná střela Arťoma Minulina z vrcholu pravého kruhu.
53:07'
Na pravé straně našlápl dopředu Tomáš Hyka. V souboji 1 na 1 se ale neprotlačil přes svého strážce k zakončení.
52:50'
Ránu hostujícího kapitána Kalinina pokryl Košečkin. Následuje reklamní přestávka.
51:58'
Hosté se ještě nechtějí vzdát a snaží se tlačit do útoku. Metallurg ale brání v klidu a nepouští soupeře do vyložených šancí.
50:18'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí dnes s největší pravděpodobností zvítězí! Loktionov poslal puk na pravé křídlo, kde byl BOGDAN POTĚCHIN. Ten si sjel až na kruh a mezi nohama obránce Borodkina zamířil ke vzdálenější tyčce. Děmčenko byl bez šance a Potěchin si tak připisuje třetí kanadský bod v tomto utkání (2+1) – 5:1. Asistence: Andrej Loktionov.
49:31'
Ani druhá část přesilové hry Magnitogorsku nenabídla větší šanci ke skórování. Hosté jsou v plném počtu.
48:25'
V první polovině domácí přesilovky se nic významného nestalo. Magnitka střídá a zahajuje další akci od své branky.
47:30'
Dorofejev si navíc vysloužil faul od Nikity Ščerbaka, který ho zahákoval. Domácí tak budou hrát přesilovku.
47:17'
Do zakončení se individuálně dostal Pavel Dorofejev. Děmčenko zakročil pravým betonem.
46:51'
Nahození Běreglazova od modré čáry vyrazil Děmčenko. K puku se dostávají hosté.
46:15'
Střela Běreglazova byla sražena do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.
45:10'
Tohle se už bude Čeljabinsku asi těžko otáčet. Domácí se navíc zase o něco více uklidnili.
43:51'
Domácí skvěle sehráli rychlý protiútok! Eric O'Dell zavezl po levém křídle puk do útočného pásma. Tam přenesl přesnou přihrávkou hru na druhou stranu na Bogdana Potěchina, který vybídl pocukrovaným pasem ke skórování před branku najíždějícího DENNISE RASMUSSENA a ten kotouč tečoval mezi betony brankáře Děmčenka. Asistence: Eric O'Dell a Bogdan Potěchin.
42:57'
Hosté jsou na kotouči, ale nedaří se jim ho dostat až do útočného pásma.
Hity – 8:15
Druhá třetina gólově vyzněla pro domácí Magnitogorsk. Hosté jsou sice v poli Metallurgu minimálně vyrovnaným soupeřem, ale schází jim produktivita. Oba góly padly v rozmezí 18 sekund ve 27. minutě. Nejprve se v přesilovce trefil od modré čáry Alexej Běreglazov a poté se prosadil střelou přes obránce Bogdan Potěchin. Magnitka tak vede nad Traktorem 3:1.
40:00'
39:38'
Ještě vyloučení na domácí straně. za vysokou hůl je potrestán Andrej Loktionov.
39:24'
Zakázané uvolnění Čeljabinsku.
38:57'
Jegor Korobkin táhl další protiútok domácích. Najíždějícího spoluhráče mu bránící soupeř pokryl a tak zakončoval bekhendem sám. Branku však netrefil.
37:45'
Andrej Loktionov si nabruslil do dobré příležitosti. Z levé strany minul vzdálenější tyčku hostující branky.
37:27'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
36:42'
Od modré vypálil na hostující klec Maxim Matuškin. Puk je v moci brankáře Děmčenka. Následuje reklamní přestávka.
36:22'
Rasmussen vyzval ke skórování Bogdana Potěchina. Ten zblízka minul hostující klec! Následuje icing Traktoru.
35:02'
Neuspěl ani Marsel Šolochov, který nosí Jágrovo číslo 68. Také on byl při kličce zastaven protihráčem.
34:33'
Alexandr Avcin objížděl s pukem domácí branku. Nakonec byl ale odzbrojen a brankáře tak neohrozil.
33:30'
33:10'
Domácí se osvobodili.
32:54'
Jesse Virtanen vyprášil další střelou betony domácího brankáře. Košečkin se rozchytal k velmi dobrému výkonu.
32:20'
Fjodor Malychin střílel z levého kruhu, Košečkin zasáhl úspěšně.
31:29'
Další přesilovka pro hosty. Sergej Mozjakin dostal dvě minuty za krosček.
29:56'
Skvělý Košečkin! Už v době, kdy byli domácí kompletní, si vyjel mezi kruhy Tomáš Hyka, jehož střelu vyrazil domácí brankář pravým betonem. Následovaly dorážky Lukáše Sedláka a především Nikity Ščerbaka, jenž už dokonce zvedal ruce nad hlavu, ovšem Košečkin se dokázal proti kotouči, který mířil do odkryté klece, natáhnout a vyrazil ho!
29:47'
Dobrou střelu od modré čáry vyrazil do rohu Košečkin.
29:05'
Ščerbak si vyměnil puk s Virtanenem a vypálil. Domácí obránce střelu zablokoval.
28:39'
Hráči Magnitky opět posílají puk až za branku soupeře.
28:14'
Domácí vyhazují.
27:50'
Vylučuje se na domácí straně. Dvě minuty za držení Kosova dostává Andrej Nestrašil.
26:37'
Domácí vzápětí odskakují na rozdíl dvou gólů! Šikovně to udělal BOGDAN POTĚCHIN, který se dostal k puku na levém křídle, dostal se až na kruh pro vhazování a kolem bránícího hráče zamířil ke vzdálenější tyčce. Děmčenko viděl kotouč příliš pozdě na to, aby mohl zasáhnout – 3:1. Asistence: Dmitrij Bujnickij-
26:19'
Jestli dnes domácím něco jde, tak to jsou přesilové hry! Využili i druhou. Od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě ALEXEJ BĚREGLAZOV. Asistence: Sergej Mozjakin a Andrej Nestrašil.
25:28'
V oslabení zahrozil Jaroslav Kosov. Jeho rána z osy kluziště branku minula.
25:17'
Z pravého kruhu střílel Dennis Rasmussen. Puk je ve výstroji Děmčenka.
24:58'
Hostující Andrew Calof sekl protihráče přes ruku a Magnitogorsk má k dispozici přesilovku.
24:06'
Dobrou práci odvedl Lukáš Sedlák, jehož střelu z mezikruží vyrazil Košečkin a český útočník pak ještě dokázal trefit kotouč ze vzduchu a pořádně protáhl domácího gólmana. K dorážce se pak navíc dostal jeho krajan Tomáš Hyka, ale ani on neuspěl. Obrana Metallurgu následně zahrála na icing.
23:09'
Domácí chybovali v rozehrávce a z toho mohl těžit Sergej Koňkov. Košečkin jeho pokus vyrazil.
22:25'
Od modré pálil Dronov. Trefil ale jen protihráče a domácí se musejí rychle vracet.
22:03'
Kravcov to zkusil z levé strany, jeho střela však byla obráncem sražena až do ochranné sítě za branku, kterou hájí Vasilij Košečkin.
21:51'
Domácí celek je v plném počtu.
21:12'
20:51'
Střela Ščerbaka z levého kruhu neprošla až na domácí branku.
Hity – 6:8
První třetina nenabídla příliš atraktivní hokej. Vypadá to, že hlavně Magnitogorsk se po reprezentační přestávce teprve vrací do zápasového tempa. Přesto se domácí ujali v 11. minutě vedení, když přesilovou hru využil Jegor Jakovlev. Traktoru zajistil vyrovnání o čtyři minuty později Jesse Virtanen. V závěru úvodní části byl vyloučen na 2+2 minuty domácí Korobkin. Hosté si téměř polovinu této výhody přenesou do začátku druhé dvacetiminutovky.
20:00'
19:42'
19:20'
Po rychlé kombinaci střílel z mezikruží Arťom Borodkin. Střela mu však nesedla tak, aby se musel Košečkin bát.
19:02'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:41'
Kalinin nedokázal udržet útočné pásmo. Domácí se tak mohli osvobodit.
17:50'
Domácí Jegor Korobkin trefil hokejkou do obličeje Kravcova a způsobil mu krvavé zranění. Korobkin tak dostal trest na 2+2 minuty!
16:57'
Hostům se podařilo srovnat zaslouženě. Výkon Magnitogorsku je po reprezentační pauze takový zabrzděný.
14:55'
Hosté vyrovnávají! Vitalij Kravcov v útočném pásmu krásně přenesl hru na pravou stranu, kam si najel obránce JESSE VIRTANEN, který střelou po ledě z kruhu pro vhazování překvapil brankáře Košečkina. Ten doklekl na zem příliš pozdě – 1:1. Asistence: Vitalij Kravcov a Andrew Calof.
14:34'
Virtanen poslal před domácí branku nabídku na teč. Kravcov nedokázal usměrnit puk mezi tyče.
13:19'
Na druhé straně si sáhl Děmčenko lapačkou pro puk, který byl na něj vystřelen od levého mantinelu.
13:11'
Košečkin našel ve výstroji puk po střele Pjotra Jasinského od modré čáry. Před brankou clonící Kosov tak nemohl dorážet.
12:10'
Domácím pomohla do zápasu přesilová hra, kterou dokázali využít. Uvidíme, zda kvalita hry půjde nahoru.
10:47'
Domácí přesilovku využívají a jdou do vedení! Andrej Nestrašil měl puk na pravém kruhu. Místo střely nahrál před brankoviště Nikolajovi Kuljominovi, kterému se nepodařilo zakončit, ale kotouč se odrazil k dojíždějícímu JEGOROVI JAKOVLEVOVI, jenž ho zblízka uklidil do sítě. Asistence: Nikolaj Kuljomin a Andrej Nestrašil.
09:55'
Hosté na úvod oslabení vyhazují.
09:45'
Prvním vyloučeným hráčem utkání je Nikita Ščerbak. Domácí si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
08:54'
Sergej Mozjakin se dostal ke střele z pravé strany hřiště. Děmčenko byl připraven.
08:27'
Už dlouho se hraje bez přerušení.
07:53'
Fjodor Malychin se dostal před domácí brankou k dorážce. Puk za záda Košečkina neprotlačil.
07:03'
Na levém křídle se rozjel domácí O'Dell. O puk ho však obral obránce soupeře.
05:30'
Propagační pokus Jaroslava Kosova ukryl v lapačce domácí brankář Košečkin.
05:01'
Začátek je hlavně z domácí strany takový rozehřívací. Asi jsme čekali od Magnitky aktivnější úvod.
03:25'
Domácí v útočném pásmu nic nevymysleli. Denis Paršin byl nucen vybruslit s kotoučem do střední třetiny.
02:30'
Ljubimov posílal z rohu puk před brankoviště, kde byl Nikita Rožkov. Ten nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře Děmčenka.
01:38'
Dronov nedokázal konstruktivně rozehrát. Puk získali ve středním pásmu opět hostující hráči.
01:02'
Hosté začali aktivně. První formace Traktoru zavřela domácí v jejich obranné třetině. Po střele Nikity Ščerbaka se snažil dorážet Lukáš Sedlák, Košečkin však kotouč dokázal zalehnout.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Birjukov, J. Jakovlev, Matuškin, Dronov, Minulin – Paršin, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Potěchin, O'Dell, Rasmussen – Bujnickij, Loktionov, N. Kuljomin (A) – Dorofejev, Rožkov, Ljubimov – Korobkin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Kalinin (C), Bailen, Virtanen, Isajev, Borodkin, Menšikov (A), Jasinskij, S. Těreščenko – Hyka, Sedlák, Ščerbak (A) – Kravcov, Malychin, Calof – Avcin, Lisin, Karlin – Kosov, Šolochov, Koňkov.

Rozhodčí: Bělov, Rogačjov – Sivov, Šalagin.

Andrej Nestrašil (MAG) – 12 zápasů, 3 body (1+2)

Tomáš Hyka (ČEL) – 22 zápasů, 11 bodů (6+5)
Lukáš Sedlák (ČEL) – 22 zápasů, 9 bodů (6+3)

Metallurg Magnitogorsk:
Hokejisté Magnitogorsku vstoupili do sezóny špatně, což stálo místo českého trenéra Josefa Jandače. Pod vedením Ilji Vorobjova však postupně přišlo zlepšení formy a cesta tabulkou směrem vzhůru. Momentálně má Metallurg na kontě 29 bodů z 26 zápasů a v tabulce Východní konference mu patří osmé místo. Z posledních sedmi duelů si Magnitka připsala hned sedm výher. Naposledy doma zdolala 4:1 Novosibirsk.