Magnitogorsk - Kazaň | ONLINE | 23.10.2019 16:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Kazaň - 23. října 2019   16:00

Ukončeno
Magnitogorsk
Magnitogorsk
65:00' Ljubimov 
1:0
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Kazaň
Kazaň
Magnitogorsk
Sestavy:
Košečkin (14. S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Minulin, Matuškin, Dronov, Zajcev – Paršin, A. Nestrašil (C), Mozjakin – Kozun, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Loktionov, Dorofejev – Timkin, Ljubimov, Korobkin – Rožkov.
Rozhodčí
Gofman, Gusev – Gorděnko, Šeljanin
Arena Metallurg
7140 diváků
Kazaň
Sestavy:
Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel, Pedan, Žuravljov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Galimov, Galijev – Fisenko, Osnovin, O. Li – Frattin, Tkačjov (A), E. Galimov – M. Gluchov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:37
Statistiky utkání:

Střely na branku – 37:26.
Zblokované střely – 10:9.
Vyloučení – 2:3.
Využití přesilovek 0/3 – 0/2.
Vhazování – 22:30.
Je konec! Dnešní utkání nakonec za celou hodinu hry nenabídlo žádnou branku, nicméně jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, která přinesla řadu zajímavých možností, což se potvrdilo také v prodloužení. Ani tam ale branka nepadla a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči, kteří se prosadili hned dvakrát, zatímco Kazaň ani jednou.
Konec zápasu.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je ROMAN LJUBIMOV.
Kozunovo zakončení k tyčce slavilo úspěch, o osudu druhého bodu je rozhodnuto.
Zkušený Zaripov to rovněž neudělal nejlépe, Galimov drží svůj celek ve vedení.
Loktionov to neudělal moc dobře, Biljalov jeho úmysl dokázal přečíst.
Ak Bars se stále trápí, ani bekhendové zakončení od Osnovina nebylo úspěšné.
Na druhé straně neuspěl ani Paršin, který to pro změnu zkoušel kličkou do bekhendu.
Azevedo rovněž neuspěl, jeho ránu mezi betony dokázal Galimov přečíst.
Na opačné straně se představil Ljubimov, jehož forhendové zakončení slavilo úspěch.
Jako první se k nájezdu rozjel hostující Frattin, jehož pokus směřoval do brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:08'
Sám na branku uháněl domácí Antipin, který vsadil na razanci. Biljalov vykopl puk před sebe, kde se následně utvořila obrovská skrumáž, jenomže touš zůstal před čárou.
63:14'
Magnitogorsk to zkoušel až od vlastního pásma, přičemž Paršin neměl kolem sebe vhodnou podporu spoluhráčů. Následně svůj celek podržel Galimov.
62:08'
Posléze poprvé zahrozila také Kazaň, jenomže o nic vážnějšího se nejednalo. Mnohem složitější práci měl Biljalov, který si poradil s pokusem Nestrašila.
61:14'
Antipinovi se bekhendovou nahrávkou přeci jenom povedlo najít Kuljomina, který se natlačil před brankáře. Biljalov dokázal odolat i ráně v podání Nestrašila.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří ale zbytečně přenechali puk soupeři, který v tuto chvíli operuje daleko od branky.
60:01'
Začalo prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 7140 diváků.
Je tomu skutečně tak. Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi zápasu, budeme sledovat pětiminutové prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:14'
Vypadá to, že nám dnešní utkání dospěje až do prodloužení. Hra obou celků je v tuto chvíli hodně opatrná, jakákoliv chyba může mít fatální následky.
57:42'
Do rozehrávky se zapojil také domácí brankář Galimov, který špičkou své hokejky prodloužil na vedle stojícího Běreglazova, jenž se nedostal ani ke středovému kruhu.
56:11'
Metallurg se nadechl k útočné akci, jenomže Kozunovi nahrávka na levou stranu vůbec nevyšla. Následně se po prudké přihrávce natahoval hostující Cormier.
55:05'
Hodně nebezpečně si počínal hostující Fisenko, který zcela neohroženě obkroužil branku soupeře, jenomže poté mířil pouze do hrudníku brankáře Galimova.
54:08'
Jakovlev ještě udržel útočnou třetinu, jenomže jeho pokus si poklidným zákrokem dokázal najít brankář Biljalov. Na řadu přijde poslední komerční přestávka tohoto duelu.
53:01'
Hra je v tomto okamžiku opět přerušena. Před malým momentem totiž opět napřáhl Mozjakin, jehož sražená rána vystoupala vysoko do ochranné sítě.
52:03'
Magnitogorsk rozjel celkem dobrou kombinaci, jenomže nahození od modré čáry se sneslo daleko od branky. Posléze se puk dostal pod brankáře, který přerušil hru.
51:04'
Úvodní branku měl na své hokejce domácí Mozjakin, který si sympaticky nabruslil až mezi kruhy, jenomže i tak si Biljalov s jeho pokusem dokázal poradit.
50:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., hrubost).
50:20'
Nehezký moment tohoto zápasu. Korobkin se postavil do cesty Tkačjovovi, který tvrdě narazil. Hostující hráč stále leží na zemi, dost možná pro něho zápas skončil.
50:04'
Už to vypadalo, že se Zaripov protáhne až před brankáře, jenomže touš zůstal mezi protihráčem. Poté se na zemi ocitl Osnovin, dle sudího v tom nebyl faul.
49:07'
Azevedo ustál souboj proti protihráčů, načež nabíjel k modré čáře na Wikstranda. Švédský zadák ihned vypustil tvrdý pokus, který proletěl výrazně vedle branky.
48:15'
Za vlastní branku se dostal hostující Frattin, kterému se navíc povedlo přejít přes modrou čáru. Galimov nemusel zasahovat, střelecký pokus směřoval nad branku.
47:03'
Byl to právě Chenkel, po jehož nahrávce protečoval touš do pásma Osnovin. Ani tato kostrbatá akce nic nepřinesla, ani domácí hráči se daleko nedostali.
46:10'
Chenkelovi se ještě povedlo udržet hrací předmět před modrou čárou, jenomže i tak soupeř vyhodil puk do bezpečnějšího prostoru. Metallurg se nyní pouze brání.
45:05'
Ve vlastním pásmu chyboval jeden z hostujících hráčů, jenomže Magnitogorsk toho nedokázal využít. Následně do pásma přešel Fisenko, který vyzkoušel brankáře.
44:11'
Po delší době se divákům připomněl také Gluchov, jehož utajená rána skončila na betonu pozorného brankáře. Kazaň nyní operuje kolem branky soupeře.
43:02'
Na řadu přišlo zakázané uvolnění, které bylo více než jasné. Proto se hra přestěhovala do pásma Magnitogorsku, kde na vhazování uspěl hostující Galimov.
42:06'
Jako první se k volnému puku dostal domácí Minulin, jenomže při rozehrávce trefil pouze hokejku soupeře, od které se touš dostal ven z hrací plochy.
41:08'
Na modré čáře se dostal k puku hostující Ljamkin, který okamžitě zkoušel nahodit na branku soupeře. Galimov si připsal snadný zákrok, na druhé straně zahrozil Kozun.
40:10'
Úvodní vhazování třetí periody dopadlo lépe pro domácí celek, který to ihned zkoušel nahozením na druhou stranu, ze kterého se vyklubalo zakázané uvolnění.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku (celkem): 20 – 15.
Máme za sebou také druhou periodu, která nám opět nepřinesla žádnou branku. I tentokráte jsme sledovali velice vyrovnané představení, avšak k vidění bylo o poznání méně vyložených šancí. Přeci jenom byla o trochu nebezpečnější Kazaň, která několikrát pořádně prověřila brankáře Galimova, jenž se zdá být velice jistý.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:11'
Hra byla v krátkém časovém sledu opět přerušena, Pedanovo nahození bylo sraženo pouze do ochranné sítě. To znamená, že se bude vhazovat po pravici Galimova.
38:02'
Domácí Galimov zbytečně nic nevymýšlel, naopak od pravého hrazení zkoušel nahodit na svého jmenovce v domácí brance, který opět prokázal svou připravenost.
37:22'
Ak Bars to tentokráte zkoušel nástřelem na druhou stranu, jenomže s tímto úmyslem si dokázal poradit Běreglazov. Jeho konstruktivní rozehrávka navíc našla Kuljomina.
36:07'
Kazaň přečkala další oslabení bez větší úhony, naopak domácímu celku zrovna moc nevyšla. Biljalov zasahoval snad jedinkrát, navíc se nejednalo o nic nebezpečného.
35:20'
Přes střed hrací plochy se dostal do útočné třetiny Mozjakin, kterému se sice povedlo najít volného Potěchina, jenomže druhý jmenovaný hráč zbytečně chyboval.
34:12'
Po delší době se Metallurg dostal do slibné příležitosti. Nakonec od vrcholku pravého kruhu pálil Nestrašil, s jehož pokusem si Biljalov dokázal poradit.
33:25'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., krosček).
33:01'
Čtvrtá komerční přestávka tohoto zápasu je minulostí, už se opět hraje. Ihned po vhazování se Matuškin rozhodl oslovit Dronova, který vyhodil na druhou stranu.
32:06'
Biljalov měl nyní hodně velké štěstí, po prudké ráně touš poskakoval po brankovišti, nakonec přeci jenom skončil pod brankářem. Na řadu přijde vhazování.
31:08'
Za volným toušem spěchal Nestrašil, který byl v rychlostním souboji příliš pomalý. Na druhou stranu tak uháněl Petrov, který v tísni nenašel nikoho ze svých kolegů.
30:20'
Po krátké době jsme sledovali další přerušení. Tentokráte se musel činit domácí brankář Galimov, který si celkem v poklidu poradil s pokusem od modré čáry.
29:10'
Galijev upadl na zem po souboji za brankou, vše se obešlo bez nedovoleného zákroku. Ukryté nahození v podání Galimova pro změnu prosvištělo kousek vedle.
28:05'
Nepříjemným nahozením to zamýšlel domácí Ljubimov, jehož pokus neproletěl až na místo určení. Posléze Magnitogorsk chvíli operoval za hostující svatyní.
27:11'
Cormierovi se ještě povedlo poslat puk za branku soupeře, kam jako první dojel jeden z protihráčů. V těchto momentech sledujeme hodně neurovnanou pasáž.
26:02'
Biljalov si po delší době připsal zákrok, Loktionov to totiž zkoušel nenápadným zakončením přes protihráče, se kterým si hostující brankář dokázal poradit.
25:08'
Zaripov velice přesnou přihrávkou našel Galijeva, který na nic nečekal. Jeho zakončení švihem mělo slušné parametry, touš ale přistál v rukavici brankáře.
24:10'
Osnovin přišel o mantinelu o vlastní hokejku, nicméně dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok protihráče. Kazaň se udržela za brankou brankáře Galimova.
23:04'
Tkačjov nabral celkem slušnou rychlost, díky které se dostal kolem napadající smečky protihráčů. Nakonec se ke střele dostal Galimov, který trefil pouze soupeře.
22:08'
O rozehrávku se na opačné straně postaral Jakovlev, jehož nahrávku protečoval do útočné třetiny Rasmussen. Magnitogorsk se ani tentokráte nedokázal usadit.
21:02'
Galimov si přeci jenom připsal další zákrok, z velice dobré pozice to totiž přímo na branku zkoušel Cormier, jehož rána zápěstím směřovala přímo doprostřed.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí celek, který se ihned nastěhoval na opačnou stranu, kde zatím sledujeme kombinaci u mantinelu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 11 – 8.
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme hodně ofenzivní podívanou, jenž ale nabídla celou řadu zajímavých momentů, avšak oba brankáři zatím podávají přesvědčivé výkony. Obě mužstva si rovněž vyzkoušela přesilové hry, ani ty nám první branku tohoto duelu nenabídly.
20:00'
První třetina skončila.
19:20'
Sledovali jsme přetahovanou u zadního hrazení, ve které byl nejúspěšnější Korobkin. Jeho formace se navíc udržela v pásmu, Zajcevova rána ale proletěla vedle tyče.
17:15'
Na pravém kruhu měl v dobré pozici napřaženo Petrov, který v nejméně vhodný moment úplně promáchl. Domácí přežili i další oslabení, tentokráte to bylo i díky pořádně dávce štěstí.
16:10'
Kazaň hraje další přesilovou hru, která přináší celou řadu střeleckých pokusů. Galimov zatím předvádí velice dobrý výkon, při každém pokusu si je zcela jist.
15:03'
Galimov si hned připsal první dva ostřejší zákroky, přičemž ten druhý na něj vyslal jeho vlastní spoluhráč. Matuškin totiž málem kopl puk do vlastní branky.
14:42'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Korobkin – 2 min., držení).
14:10'
Před necelou minutou jsme sledovali málo vídaný moment. Brankář Košečkin totiž krkem upadl na brusli jednoho z protihráčů, kvůli možným zdravotním potížím raději odešel do útrob stadionu.
13:14'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Stanislav Galimov.
13:05'
Mozjakin si u zadní tyče všiml volného Paršina, který zkoušel vypálit z jedničky. Biljalov si s jeho pokusem poradil, následně po vhazování ujel sám na branku Galijev, který nastřelil brankáře.
12:10'
Obrana Metallurgu si před malým momentem nepohlídala Osnovina, který zkouše zamířit nad rameno Košečkina. To se nepovedlo, na druhé straně byl ubráněn Kuljomin.
11:06'
Domácím hráčům se nepovedlo přejít modrou čáru, tam totiž číhal důrazný zadák Wikstrand. Posléze se před brankáře natlačil Paršin, který ale neuspěl.
10:01'
Hodně prostoru měl kolem sebe Mozjakin, který vypálil pod horní tyč, kam se stačil Biljalov natáhnout. Zatím největší šance dosavadního dějství.
09:59'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., hákování).
09:02'
Sudí si všiml hraní vysokou holí, proto hru přesunul do středního pásma. Máme za sebou necelých deset minut hry, zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání.
08:06'
Do zajímavé pozice se dostal hostující Galimov, který to zkoušel ránou nad rukavici brankáře. Košečkin měl ale čistý výhled, tento projektil se mu povedlo vyrazit.
07:05'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další zakončení na hostující svatyni. Biljalov byl i tentokráte na svém místě, následovat bude další vhazování. Ještě před ním přijde na řadu komerční přestávka.
06:10'
Na opačné straně měl práci Biljalov. Antipin totiž zkoušel nahodit na teč, o kterou se nakonec postaral Paršin. Hostující brankář byl ale na svém místě.
05:02'
O nahrávku si řekl hostující Galijev, který se celkem snadným způsobem dostal až mezikruhy, odkud nabíjel Judinovi. Jeho ránu dokázal Košečkin zneškodnit.
04:08'
Metallurgu se povedlo vyhodit puk do bezpečnějšího prostoru, nicméně Azevedo ho ještě zkrotil před modrou čárou. Domácí hráči se posléze přeci jenom osvobodili.
03:22'
O zavezení se postaral Azevedo, který svojí formaci dostal do útočného pásma. Poté se rozjel přesilovkový kolotoč, Wikstrandovo nahození ale neproletělo.
02:54'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., vysoká hůl).
02:06'
U pravého hrazení byl úspěšnější v souboji domácí forvard Potěchin, který poté nahazoval na opačnou stranu. Jeho nahrávka na kolegu byla nepřesná.
01:05'
Poprvé se do pásma dostal také Magnitogorsk, který ihned ohrozil branku soupeře. U levého kruhu dostal nabito Mozjakin, jehož zakončení pouze prosvištělo vedle branky.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující hráče, kteří se ihned dostali do vlastního pásma. Poté se poprvé s pukem seznámil Biljalov.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Minulin, Matuškin, Dronov – Paršin, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Kozun, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Loktionov, Dorofejev – Timkin, Ljubimov, Korobkin – Rožkov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel, Pedan, Žuravljov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Galimov, Galijev – Fisenko, Osnovin, O. Li – Frattin, Tkačjov (A), E. Galimov – M. Gluchov.

Rozhodčí: Gofman, Gusev – Gorděnko, Šeljanin.
Ak Bars Kazaň

Na opačné straně stojí lídr východní konference, kterým je Kazaň. Ak Bars do dnešního dne nasbíral přesně třicet bodů, nicméně náskok před druhým Omskem je pouze dvoubodový. Také forma Kazaně není vůbec špatná, hostující celek tohoto zápasu vyhrál tři z posledních čtyř duelů. Ten poslední navíc nabídl velice suverénní vítězství na ledě Jekatěrinburgu, kde Kazaň zvítězila vysoko 6:1. Kazaň odehrála deset venkovních zápasů, ve kterých se jí celkem dařilo. Hned sedm z nich dokázala dovést do vítězného konce, pouze tři zápasy skončily porážkou.
Metallurg Magnitogorsk

Hokejisté Magnitogorsku se po dvaceti kolech nacházejí na průběžné desáté pozici tabulky, nicméně v posledních zápasech se herně zlepšili. Metallurg se v jeden okamžik dokonce nacházel na samotné chvostu tabulky, nicméně se mu povedlo vyhrát tři ze čtyř posledních duelů. Magnitogorsk navíc drží dvouzápasovou sérii bez porážky, nejprve si v divoké přestřelce poradil se Soči, které prohrálo 3:4 po prodloužení. Posléze Magnitogorsk předvedl vynikající výkon na domácím stadionu, tentokráte si smlsnul na druhém celku konference, Omsk odjel s porážkou v poměru 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Metallurg Magnitogorsk a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
Články odjinud