KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Jaroslavl - 17. prosince 2019   17:10

Minsk
Minsk
53:20' A. Kosticyn (Gragnani, Spooner) • 56:03' Kitarov (Jevenko, Znacharenko)
2:3
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Jaroslavl
Jaroslavl
12:15' Kudrjavcev  (M. Osipov, Savčenko) • 29:57' Kajumov  (Alexejev, Kovalenko) • 63:43' Markov  (Kovalenko)
Minsk
Jaroslavl

Československá stopa v utkání

Do utkání se nezapojil žádný Čech ani Slovák.
Zápas tedy vyhrává hostující Jaroslavl, která byla jeho drtivou většinu lepším týmem. Ztratila sice náskok 0:2, ale nakonec bere 2 body, stejně jako v případě, kdyby zvítězila v základní hrací době. Domácí můžou být po fantastickém vyrovnání rádi alespoň za ten jeden bod.

Děkuji že jste přenos sledovali a těším se na příště. Jiří Polášek.
63:43'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Autorem branky je ANDREJ MARKOV. Asistence: Nikolaj Kovalenko.
63:07'
Podobná akce, jako před chvílí na straně Jaroslavle (Averinova šance) se rýsovala i nyní na straně druhé, ale se stejným scénářem.
62:45'
Jaroslavl nahodila v pásmu na Enrotha a hráči jeli vystřídat. Enroth skákavý puk raději podržel.
62:05'
Pulkkinen si perfektně udělal prostor a vypálil, odražený puk od Konovalového betonu mohl uklidit do prázdné branky Demkov, ale nezvládl to.
61:33'
Averinovo nahození do jízdy na spoluhráče bylo dobře mířené, avšak spoluhráč puk nezachytil.
60:47'
Dlouho se o puk bojuje v obranném pásmu Minsku. Kotouč nakonec vybojovala Jaroslavl, ale vrátila se k svojí brance.
60:22'
Spooner se dral k zakončení, ale Konovalov Lokomotiv opět podržel.
60:01'
Třetí třetina nezačínala v tak vysokém tempu, jako ty předchozí dvě. Jaroslavl zvolnila, protože pohodově vedla 0:2. To ale Dinamo využilo, nejdříve v 54. minutě minutě krásně skóroval Kosticyn a následně v minutě padesáté sedmé srovnal zajímavě Kitarov. Bude tedy muset rozhodnout buď prodloužení, nebo nájezdy.
60:00'
59:48'
Poslední rána Dinama šla mimo a puk se odrazil až k Enrothovi.
59:21'
Hra se přelévá ze strany na stranu, konec je opravdu napínavý! Šance střídá šanci na obou stranách.
58:22'
Další Spoonerovo nahození, nyní puk zblokoval bruslí v brankovišti jiný hráč.
58:08'
Spooner nahazoval na branku, ale neuspěl přes bránícího hráče.
57:28'
Korvyšin pálil v dobrém postavení, ale jeho rána byla sražena do rohu.
57:04'
Hosté jsou na holičkách! Dinamo je nyní úžasné! Jako by nabralo další dech!
56:03'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ALEXANDR KITAROV. Hraje se od znovu! Domácí srovnávají po Skvělé střele Kitarova pod víko z velké dálky. Asistence: Oleg Jevenko a Dmitrij Znacharenko.
55:45'
Domácí se dostali do pásma, kde Jaroslavl svírají.
55:14'
Dlouhý pas na pravé křídlo zachycuje domácí obránce.
54:13'
Dorážka jednoho z hostů projela pod Enrothovým tělem přes celé brankoviště!
53:46'
Další rychlá střela, kterou ale zastavil Konovalov betonem.
53:20'
Autorem branky je ANDREJ KOSTICYN. Domácí vstřelili kontaktní gól zásluhou skvělého Kosticyna, který přešel sám modrou čáru, udělal si jednoho hráče a do branky to poslal neskutečně. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Ryan Spooner.
Poslední komerční přestávka zápasu.
52:04'
Krasnovský zakončoval kombinaci Jaroslavle střelou z dálky. Ta přes Enrotha, který semkl betony, neprošla.
51:37'
Již se pokračuje ve hře pět na pět.
50:48'
Domácí fanoušci nyní hlasitě pískají kvůli pravděpodobně nedovolenému zákroku na jednoho hráče Dinama. Rozhodčí nic nepískají, hraje se dále.
50:10'
Ve hře čtyři na čtyři drží kotouč podstatnou část Jaroslavl. Ta ale skoro vůbec neútočí.
49:37'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., hrubost).
49:34'
Za modrou čárou v útočném pásmu Jaroslavle se strhla hromadná bitka po hitu na jednoho z hostů. Nakonec rozhodčí šarvátku rychle přerušují za zvuku písničky z bojové hry Mortal Kombat.
Hru nám utne komerční přestávka.
48:50'
Kovyršin upadl při přechodu modré čáry. Žádný útok se tak nekonal.
47:40'
Dlouhý puk byl nyní poslán jedním z domácích přes celé kluziště až k domácímu brankáři.
46:46'
Ivanov unikal k modré čáře, ale zezadu mu hokejku před puk strčil soupeř.
46:12'
Následně ale Gragnani narazil se spoluhráčem a napálil konec betonu Konovalova. Puk nakonec mimo.
45:52'
Gragnani držel kotouč dlouho v pásmu soupeře, ale střela nepřicházela.
45:15'
Jaroslavl poslala puk za svojí branku a rychle vystřídala.
45:00'
Drozdovovo nahození bylo s odrazem vyhozeno mimo hrací plochu.
44:01'
Kovalenko nahodil před Enrotha, který puk raději ukryl pod lapačku.
43:13'
Třetí třetina je zatím opatrná, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu. Vedení Jaroslavle 0:3 by asi znamenalo konec pro Minsk, naopak kontaktní gól na 1:2 by soupeře Lokomotivu určitě nakopl.
42:06'
Krasnovského rána z pravého kruhu zase nebyla vůbec přesná.
41:42'
Averin rychle unikl, ale jeho ránu mim vytěsnil Enroth.
41:15'
Za Konovalovou brankou bojovalo několik hráčů o puk, úspěšnější byl nakonec Minsk.
40:23'
Minsk se hned z úvodu vydal do útoku, ale ten nakonec nedopadl žádnou střelou a ničím podobným.
40:01'
V druhé třetině byla značně lepší Jaroslavl, která si vypracovala mnohem více akcí, mnohem větší šance a soupeře přestřílela. Nakonec Lokomotiv vsítil jen jeden gól, i když těch ohromných možností bylo několik. Naskytla se jim také další přesilovka, která ale zůstala nevyužita.

Poslední část hry nám začne v 19:00.
40:00'
39:51'
Ještě jedno zakázané uvolnění nám hru přeruší a vrátí ke Konovalovi.
39:09'
Minsk jen nahodil do třetiny, ale následně už nedokázal v rohu kotouč nazpět vybojovat.
38:43'
V poslední minutě třetiny vidíme nevídaný tlak Dinama. Že by se Bělorusové vzchopili?
38:08'
Kovalenko přebral kotouč před Enrtohem, ale uklouzl a nevystřelil.
37:20'
Gól není uznán! Sudí pravděpodobně měli k dispozici lepší záběr, než my. Z našeho záběru se to posoudit nedalo.
37:20'
Sudí jdou k videu přezkoumat puk, který prapodivně po střele z buly vyletěl zpoza gólmana Konovalova. Bude uznán gól? Uvidíme za pár sekund.
36:53'
Útok na druhou stranu byl katastrofální, puk ujel hráčům z hokejky.
36:23'
Paajarvi se prodral ke střele z mezikruží, kterou vyrazil Enroth maskou!
35:19'
Spooner parádně tělem zblokoval přihrávku před branku Enrotha.
34:53'
Nahození Jaroslavle mělo za účel jen vystřídání Rusů na ledě.
33:58'
Rychlá střela po buly také nebyla žádným problémem pro brankáře Lokomotivu.
33:29'
U branky Konovalova se schylovalo k zajímavé situaci, ale brankář ruského celku je zatím v brance fenomenální. Vychytal tři střely, které přišly skoro sekundu po sobě.
32:34'
Následná střela zpoza modré od Kronwalla se také nepotkala s úspěchem.
32:09'
Vypadalo to na rychlý výpad Lokomotivu, který ale nakonec zkrotil jeden z Bělorusů.
31:40'
Lokomotiv už svou aktivitou Misk převyšuje, jejich tempo je parádní.
31:08'
Lehká rána Da Costy z blízkosti nebyla žádným problémem pro brankáře Dinama Minsk.
29:57'
Autorem branky je ARTUR KAJUMOV. Dvoubrankový náskok ve prospěch hostů! Dinamo udělalo fatální chybu za brankou, kde ztratilo kotouč, který rychle poslal Alexejev před branku a Kajumov ho okamžitě vypálil za záda Enrotha. Asistence: Denis Alexejev a Nikolaj Kovalenko.
29:45'
Po vhazování ale vyhrál buly Lokomotiv a usadil se na opačné části hřiště.
29:30'
Konovalov musel zkrotit další puk vypálený běloruským celkem.
28:42'
Jaroslavl se opět dostala do útoku a po kombinaci ztratila puk ve prospěch druhého týmu. který si ale s brejkem neporadil.
28:02'
Pulkinnen nyní využil odraženého puku a vznikla šance dva na dva, kterou nakonec Pulkinnen sám zakončil tvrdou střelou z dálky. Nebyla vůbec špatná, ale Konovalov jí skryl ve výstroji.
27:39'
Hosté drží Dinamo v útočné třetině, ale nedaří se jim dostat se ke střele.
26:10'
Další útok Dinama opět běloruský tým nedostal do žádné vyložené šance.
25:49'
Hra se přelévá ze strany na stranu a velké šance mají obě strany.
25:09'
Domácí nezvládli kombinaci a připravili soupeři lehký brejk.
24:20'
Konovalov musí opět zasahovat, nečekanou střelu protihráče likviduje.
24:15'
Hosté si nyní velice zkomplikovali situaci před brankou, když poslali puk přímo na domácí čtyřicet jedničku – Gotovce.
23:53'
Enroth si připisuje dva zákroky po buly v rychlém sledu.
23:37'
Kitarov narazil protihráče u své branky tvrdě na mantinel.
23:07'
22:53'
Jaroslavl stále drží soupeře v útočném pásmu.
22:10'
Aalexejev dostal dobrou přihrávku do volného prostoru, ale střelu si dlouho připravoval, a tak se Enroth stihl připravit.
21:40'
Maione nervózně sleduje počínání svých spoluhráčů před brankou, kde je Jaroslavl v těchto chvílích drží.
21:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Mathew Maione – 2 min., hákování).
20:55'
Kogalev si přebral puk a z kruhu vystřelil tvrdou ránu na Konovalova. Ten si připisuje první zákrok v druhé třetině.
20:45'
Vhazování před Enrothem nakonec vyhrál domácí celek a okamžitě zamířil dopředu.
20:01'
První třetina nám nabídla krásný hokej, útočný a aktivní z obou stran. První gól, který byl zároveň jediným v zápase, vstřelil v přesilovce ve třinácté minutě Kudrjacev. Oba týmy dost podrželi gólmani Enroth a Konovalov. Další třetina začíná přibližně za 15 minut.
20:00'
19:44'
Poslední útok Jaroslavle v této třetině kazí špatná přihrávka a puk se posouvá pryč z třetiny.
19:26'
Velký závar před Konovalovem řeší nakonec jeden z obránců vyhozením do středního pásma.
18:20'
Jaroslavl vystartovala z útočného pásma ke své brance, ale puk po dotyku s bruslí jednoho z hokejistů ve třetině zůstal.
18:05'
Nadějnou akci třetího útoku Dinama zastavuje ofsajd, který si nyní hráči běloruského celku vůbec nepohlídali.
17:46'
Jaroslavl se cpala k dalšímu gólu, ale zde výtečně zasáhl Enroth a puk pokryl.
17:14'
Kronwall poměrně zazmatkoval u své branky, ale jeho kolega mu pomohl bídnou situaci vyřešit.
16:54'
Další puk vyhráli hosté, ale nahodili do třetiny a okamžitě jeli střídat.
16:53'
Hosté jsou vykázáni ze třetiny, buly tak nebude po Enrothově pravici, ale až za modrou čarou.
16:42'
Da Costa v obrovské šanci, když mu spoluhráč předal puk přímo před volnou branku, ten však v akci minul!
15:13'
Jeromenko nahrával spoluhráči před branku, ale jeho střele byla špičkou cizí hokejky změněna trajektorie.
14:43'
Vhazování u Enrotha vyhráli domácí hokejisté, ale následnou špatnou přihrávkou se o puk připravili.
13:47'
Kitarovova rána z velmi dobré pozice nemířila do branky a puk objel po mantinelu třetinu a zamířil k brance na druhé straně.
13:29'
Probíhají souboje o kotouč v prostřední části hrací plochy. Oba týmy zde několikrát kotouč ztratily i získaly.
Hru nám opět přerušuje komerční přestávka.
12:59'
Vypadalo to na další nadějné přečíslení Dinama, ale nakonec opět útočící hráč ztratil puk.
12:15'
Autorem branky je PAVEL KUDRJAVCEV. Asistence: Maxim Osipov a Roman Savčenko.
11:55'
Ubíhá poslední čtvrtina přesilovky Lokomotivu, který zatím není moc přesilovkově aktivní.
11:22'
Jeden z domácích se ve vlastním oslabení dostal do obrovské šance, kdy jel sám na branku, jenže nakonec ani pořádně nezakončil.
10:28'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., držení).
10:27'
Martynovův zákrok asi nebude v souladu s pravidly. Uvidíme jak se vyjádří sudí.
09:14'
Sidorov nestihl kotouč na modré a Dinamo se z pásma muselo poroučet.
08:51'
V obranné třetině domácích se v rohu bojovalo o puk. Ten pak získal Čerepanov, který pálil od modré, ale jeho střela mířila mimo.
08:22'
Už už to vypadalo, že se Jeromenko dostane k puku a ujede obraně, ale nakonec ztratil rychlost.
07:34'
Gotovcova střela nebyla pro Konovalova problém. Ten zatím chytá velice dobře.
07:09'
Jaroslavl nahodila do pásma, ale tam už puk nezískala, i když se o to za brankou horlivě snažila.
06:43'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 10 min. osobní trest).
06:31'
Aktivní a hodně líbivý hokej nám zatím předvádí jak domácí, tak Jaroslavl.
05:30'
Domácí rychle vystartovali dopředu a několikrát otestovali pozornost gólmana Jaroslavle. Ten zatím zůstává stoprocentní.
05:02'
Na druhé straně to zkoušel Belyayev, ale nesupěl. I když vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.
04:30'
Pavlovičova střela řízla Konovalova o beton, to bylo však vše. Puk nakonec mimo branku.
03:52'
Pulkkinen se poté, co domácí zamkli asi na minutu Jaroslavl v pásmu, pokusil vystřelit z bezprostřední blízkosti. Domácí gólman byl připraven.
03:23'
Vhazování po Konovalově levici domácí vyhráli s přehledem a zavezli kotouč do útočného pásma.
02:45'
Domácí zbytečně ztratili puk u své branky, ale následně ho v rohu vybojovali.
02:25'
Konovalovi z Jaroslavle bránil těsně před brankovištěm ve výhledu soupeř, ale nakonec hostující gólman předvedl jistý zákrok a přikryl kotouč.
01:45'
Hosté s odrazem vyhodili až k brance soupeře a jeli vystřídat.
01:27'
Akci vedenou Kitarovem zastavuje ofsajd. Domácí jeli do přečíslení tři na dva.

HC Dinamo Minsk: Enroth – Jerjomenko, Gragnani (A), Znacharenko, Maione, Jevenko, Gotovec (A), Denisov – Pulkkinen, Paré, Spooner – Prince, Kovyršin (C), A. Kosticyn – Kogaljov, Kitarov, Pavlovič – Dadonov, Martynov, Děmkov – Drozdov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov – Savčenko, Markov, Čerepanov, Kronwall (C), M. Osipov, Afanasjev, Sidorov, Manin – J. Averin, S. Da Costa, Pääjärvi – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Kraskovskij (A), Apalkov, Kudrjavcev – Beljajev, Ivanov, Polunin..
00:01'
Československá stopa

V týmu Dinamo Minsk se nenachází žádný Čech ani Slovák.

V týmu Lokomotiv Jaroslavl hraje Jakub nakládal, ten ale pravděpodobně nenastoupí.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavl je na tom o dost lépe, než její běloruský protivník. I tak se ale nachází v tabulce až na osmé pozici. Má však stále o 14 bodů víc, takže by musela sedmkrát nebodovat a Dinamo sedmkrát vyhrát, aby se týmy bodově vyrovnaly. Jaroslavl má lehce pozitivní rozdíl skóre – 97:94. Její forma je však kolísavá.

HC DINAMO MINSK

Běloruský celek je na tom dost špatně. V KHL je zatím poslední jak v Tarasovově divizi, tak v západní konferenci. Z 36 zápasů celek získal pouhých 27 bodů, což je opravdu hrůzostrašný zisk. Jejich forma také nevypadá hezky, z posledních pěti zápasů pět proher, jedna po nájezdech. Osmdesát tři vstřelených ku sto dvaceti sedmi inkasovaným brankám jen podtrhuje mizérii tohoto týmu. Jedinou hvězdičkou na nebi může být to, že v případě výhry se mohou posunout před další Dinamo – Dinamo Rigu, které má stejně bodů, ale o zápas více.

Forma: P – P (sn) – P – P – P