KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Riga - 25. října 2019   18:30

Riga
14:22' Darzinš  (Bartulis, McMillan) • 37:59' Berzinš
Minsk
Riga

I přes závěrečný tlak se Minsk k vyrovnání neprosadil. Vítězství tak bere lotyšská Riga, která prodlužuje mizernou sérii Minsku bez zisku třech bodů na sedm utkání.

Do první třetiny vstoupili o poznání ve větším tempu domácí a byli odměněni úvodní brankou, když se z dorážky prosadil Jevgenij Kovyršin. Hosté ale ještě do konce první části dokázali z přesilové hry srovnat krok. Lauris Darzinš překonal Enrotha povedenou ránou k přední tyči. Ve druhém dějství byli opět více u puku hráči Minsku, ale jedinou branku vsítil po chybě Kosticyna Daniel Berzinš. Velkou měrou se na vítězství Rigy podílel i Alexandres Salák, který zlikvidoval hned několik brankových šancí soupeře.
60:00'
59:48'
59:17'
Po vhazování před Salákem se ze zisku radovali hosté. Následně přišlo vyhození daleko od branky českého gólmana.
58:29'
Oddechový čas pro domácí.
58:29'
Domácí to zkouší v přesilové hře bez brankáře. Enroth je na střídačce, ale Minsk se nemůže usadit před Salákem.
58:00'
Do konce třetí třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.
57:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vysoká hůl).
57:06'
Prince posouval puk po mantinelu, ale jako první byl u hracího předmětu Darzinš, který ho nekompromisně odpálil do střední třetiny.
56:18'
S Bartulisem si několikrát vyměnil puk při rozehrávce Ališauskas. Domácí už nemají příliš sil na napadání a tak se nemohou dostat do hry.
55:29'
Riga i nadále drží jednobrankové vedení na ledě favorizovaného Minsku. V rohu kluziště ale teď vyhovuje hra spíše hostům.
54:58'
Spoonerovo nahození si stáhl rukavicí k ledu Ališauskas. Domácí se ale dokázali po napadání usadit před Salákem.
53:49'
Za brankou domácího týmu se ujal puku Marc-Andre Gragnani. Následně se ale Minsk nedokázal lépe zorientovat ve střední třetině.
53:12'
Také u Enrotha se střetlo několik hokejistů. Hlavní sudí musel situaci řešit odtlačením hráčů od sebe.
52:24'
Domácí Minsk sice zvyšuje nasazení, snaží se srážet u mantinelu, ale na skvěl chytajícího Saláka zatím nemůže vyzrát.
51:00'
Před českým gólmanem se strhla mela. Domácí doráželi na Saláka a to se samozřejmě nelíbilo domácím hokejistům.
50:48'
Před Saláka se dral i Alexandr Kitarov. Než si ale stačil zpracovat puk do pohybu, tak měl u sebe bránícího Bartulise.
50:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát deset minut. Minsk sice i nadále tlačí soupeře, ale k vyrovnání má stále daleko.
49:31'
Shane Prince nebyl v ideálním postavení, ale i z úhlu chtěl od mantinelu zaskočit Saláka. Český gólman si ale utěsnil prostor u své tyče.
48:39'
I ve třetí třetině je aktivnější domácí Minsk. Hosty ale drží v překvapivém vedení Alexander Salák. Další šanci chytil Martynokovi.
47:58'
Opět musel být Alexandr Salák v pohotovosti. Před českým gólmanem dorážel Shane Prince, ale puk pod betony neprotlačil do sítě.
47:18'
Další řada nepřesností u středového kruhu. Kosticyn posouval puk směrem na Děmkova, ale tomu hrací předmět přeskočil hokejku.
46:21'
Po vhazování před Salákem se ujal puku hostující Bartulis. Obránce Rigy chtěl rychle rozjet akci po pravé straně, ale přihrávku napálil mimo dosah Redlihse.
45:27'
Už už to vypadalo, že Stěpanov ohrozí Alexandra Saláka. V rychlé jízdě ale zamířil forhendem jen vysoko nad branku.
44:39'
Stále se hraje bez přerušení. Ve středu kluziště zkoušel přechytračit obranu domácích Darzinš. Puk mu ale odskočil od kopačky.
43:47'
Třetí třetina pokračuje v rychlém tempu bez většího prostoje. Kosticyn v nadějné pozice ale Saláka nedokázal z úhlu zaskočit.
42:38'
Dlouhou přihrávku přes celé střední pásmo dostal do jízdy Daniel Berzinš. Obrana Minsku se ale stačila včas zformovat.
41:39'
Ani Riga nechce jen bránit. Narážečka Ashtona s Berzinšem vyřadila ze hry hned dva soupeře, ale poslední člen domácí obrany zasáhl.
41:06'
Minsk vkročil do třetí části ve velkém nasazení. S průnikem Parého si ale poradila bez větších potíží hostující obrana.
40:45'
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:17.
Druhá třetina dlouho nebyla přehlídkou hokejové krásy. Minsk se sice postupem času dostal do tlaku, ale všechny šance dokázal pochytat Alexandr Salák. Naopak na druhé straně dokázal potrestat Kosticynovo podklouznutí a ztrátu puku pohotovou ránou k pravé tyči Daniel Berzinš. Aktivnější Minsk tak bude muset v závěrečné třetině dotahovat.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
38:45'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Bartulis – 2 min., držení).
38:25'
Minsk byl opět v náporu. Prince pálil ze stoje jen do připraveného Saláka, následně se puk odrazil mimo hrací plochu.
37:59'
Riga právě vstřelila branku!
Riga byla dlouho pod tlakem, ale nyní se dostává do vedení! Kosticynovu ztrátu využil DANIELS BERZINŠ. Jhonas Enroth nebyl vůbec připraven k zásahu a puk mu propadl k pravé tyči.
37:01'
Před Salákem zkoušel sklepnout puk Shane Prince, ale nakonec nebyl úspěšný. Český gólman se poté vytáhl proti dorážce Spoonera.
36:05'
Krátkou přesilovku pěti proti třem Minsk využít nedokázal. Následně už přišel zpět do hry vyloučený Ashton.
35:38'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
35:12'
Také Minsk má k dispozici lehce zkrácenou přesilovou hru. Salákův zákrok podržel Rigu v nerozhodném skóre.
34:45'
34:01'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., držení).
33:58'
Riga se snaží usadit v přesilové hře před brankou soupeře. Prudká rána od modré se ale odrazila od hráče mimo.
33:02'
Po několika střetech ve středu kluziště se ujal puku Stěpanov. Ani asistent u prvního dnešního gólu ale nedokázal projít do šance.
32:45'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení).
32:14'
Také Enroth musel řešit táhlou ránu od mantinelu. Puku mu vyskočil z rukavice, ale domácí gólman stačil přikrýt hrací předmět před dojíždějícím soupeřem.
31:06'
Po několika nepřesnostech u středového kruhu se dostal k puku Drew Shore. Ani domácí útočník ale na Saláka nevyzrál.
30:00'
I po polovině zápasu je stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina zatím zaostává v nasazení za úvodní částí.
29:36'
Jhonas Enroth musel řešit prudkou ránu z pravé strany, ale puk se mu podařilo vyrazit mimo nebezpečné území.
28:40'
28:37'
27:58'
Z mezikruží se rozhodl pálit Gragnani. Domácí obránce ale trefil jen soupeře před sebou a Salák tak zasahovat nemusel.
27:00'
Po dvou bleskových vyloučeních se pokračuje ve čtyřech na obou stranách. Více prostoru na ledě ale nedokázal využít přesnou přihrávkou Paré.
26:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., podrážení).
26:37'
Minsk bude hrát další oslabení. Český gólman totiž dostal pořádně tvrdý direkt od dojíždějícího Shane Prince.
26:34'
Salák opět ve hře. Tentokrát si český brankář poradil se slabým nahozením od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Rigy.
26:25'
Alexandr Salák se tentokrát vytáhl. Přečíslení dvou proti jednomu zakončil střelou z první Spooner, ale trefil jen českého gólmana do hrudi.
26:01'
Druhý třetina zatím pokračuje bez většího nasazení. Ani jeden z brankářů nemusí řešit složitější zákroky.
25:04'
Ve střední třetiny si vedl s přehledem bránicí Oleg Jevenko. Domácí se ale nedokázali dostat přes modrou lajnu.
24:15'
Shore upadl před Salákem, od modré se poté snažil střílet Gragnani, ale trefil jen svého spoluhráče. Nakonec je hra přerušena pro pohyb Shoreho v brankovišti.
23:47'
Také Minsk se po změně stran dostává do tempa. Stěpanova přihrávka před Salákem byla tečována, ale puk skončil na betonech českého gólmana.
22:58'
Ani další vhazování nedokázali domácí vyhrát. Naopak Marshall mohl po rychlém přiklepnutí pálit na Enrotha. Přesný ale nebyl.
22:36'
Po vhazování ve středním pásmu se ujal puku hostující Pavlovs. Riga ale zbytečně odevzdala hrací předmět Shoremu.
22:00'
21:39'
Minsk drží střední pásmo. Ani Darzinš s McMillanem se neprosmýkli před Enrotha. Nebezpečné nahození si domácí gólman pohlídal.
20:30'
Riga vstoupila do druhé třetiny v přesilové hře a ihned se usadila před Enrothem. Domácí ale drží soupeře v dostatečné vzdálenosti.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:21.
První třetiny je u konce. Úvodní minuty patřily jednoznačně domácímu týmu, Alexandr Salák se musel ve své brance hodně ohánět, ale nakonec inkasovanému gólu nezabránil. Úvodní střelu ještě odrazila branková konstrukce, ale o dorážku se postaral pohotový Jevgenij Kovyršin. Riga ale ještě v první části dokázala srovnat z přesilové hry, když se prosadil Lauris Darzinš.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., podrážení).
19:00'
Do konce první třetiny zbývá odehrát poslední minuta.
18:46'
Kogaljova přihrávka na Kitarova byla tečována, ale čtvrtá formace se přece jen usadila na útočné polovině. Český brankář však zasahovat opět nemusel.
17:58'
Po vhazování před Salákem se odhodlal k rychlé střele zápěstím Spooner, ale puk skončil jen v klubku hráčů před českým gólmanem.
17:15'
S Berzinšem postupoval do útoku Meija. Nakonec však přišla mizerná přihrávka zpět na modrou a k puku se dostal domácí Prince.
16:02'
Minsk se snaží ještě do konce první třetiny přidat druhou branku. Před Salákem se ale k dorážce neprosadil přes přesilu soupeřů Shore.
14:22'
A přesilová hra je využita! Riga se dlouho nemohla usadit v útočné třetině, ale nakonec překonává Jhonase Enrotha. Z pravého kruhu pálil do nebezpečného prostoru před brankou Darzinš, puk ještě před Enrothem šťastně tečoval Carter Ashton. Nakonec je ale gól připsán LAURISU DARZINŠOVI.
14:12'
Naopak do kontru mohl jít po levém kraji Kirill Gotovec. Hosté se museli osvobodit po náporu domácích jen zakázaným uvolněním.
13:45'
Riga vstoupila do přesilové hry ve velkém tempu. Enroth se musel ohánět před brankovištěm. Hosté se však ke střele neprotlačili.
12:59'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., naražení zezadu).
12:59'
Před českým gólmanem bylo opět pořádně horko. S Děmkovem se ale stačil stáhnout do obranné pozice Marshall.
12:36'
Středem si to namířil na Saláka Drew Shore. Člen první formance se ale neprosadil přes hokejku skvěle postaveného Oskarse Bartulise.
11:05'
Pod tlakem při rozehrávce byl i Nerijus Ališauskas. Nakonec ale dokázal kotouč prostrčit alespoň do středního pásma.
10:00'
Po mizerné rozehrávce Marshall se dostal do nadějného postavení před Salákem Kosticyn, ale s poskakujícím pukem nemohl dále pálit.
9:18'
Se Stěpanovem bojoval u mantinelu McMillan, dále byl u puku i Pavlovič, který ale zvolil zpětnou přihrávku na svého kolegu z obrany Znacharenka.
8:26'
Také Jhonas Enroth se zapojil do hry. Lehké nahození sklepl vyrážečkou do rohu kluziště, kde poté mohl pokračovat ve hře Marc-Andre Gragnani.
7:58'
Běloruský tým stále nepouští soupeře k puku. Shore byl v nadějné rychlosti, ale s pukem u hokejky nedokázal proskočit před Saláka.
6:48'
Nápor domácího týmu pokračuje i po první brance. S Děmkovem si najížděl do volného prostoru Kosticyn, ale než se stačil zorientovat před Salákem, tak mu puk odpálil McMillan.
5:33'
Hlavní rozhodčí se byl ještě poradit u videa, ale nakonec po konzultaci se svými kolegy úvodní branku uznal.
5:33'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Nápor domácího týmu v úvodu zápasu má gólové vyústění! Při nahození z pravé strany ještě Saláka zachránila branková konstrukce. Následně se ale k dorážce dostal zcela volný JEVGENIJ KOVYRŠIN, který už neměl problém umístit puk do zcela prázdné branky.
4:59'
V nadějném postavení byl Shane Prince. Už už to vypadalo, že bude zakončovat do odkryté branky, ale nakonec mu puk přeskočil hůl.
4:06'
Dlouhá pasáž bez přerušení pokračuje. Před Salákem se cpal k teči Drew Shore, ale nakonec mu puk hokejku jen přeskočil a český gólman zasahovat nemusel.
3:32'
Riga sice ve třech napadala rozehrávku domácího celku, ale ke kotouči se nedostala. Naopak prostor měl na levém křídle Shane Prince, ale kolem Marshalla se ke střele neuvolnil.
2:04'
Po vhazování před Salákem se puku ujal Martynov. Hosté se ale dokázali osvobodit vyhozením na Enrotha. Následně se ale Minsk opět rychle přesunul do útočné třetiny.
1:11'
Úvod patří jednoznačně Minsku. Také Paré zkoušel překvapit Saláka prudkou ránou z úhlu, ale český gólman utěsnil prostor u své tyče.
0:20'
Domácí se ihned po úvodním vhazování vrhli do útoku. Spoonerovo nahození musel vyrážečkou poslat mimo kluziště Salák.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (Tolopilo) – Gragnani, Jerjomenko, Jevenko, Gotovec, Znacharenko, Pavlovič, Kryskin, Denisov – Spooner, Shore, Prince – Paré, Děmkov, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Kovyršin, Martynov – Dadonov, Kitarov, Kogaljov.

Dinamo Riga: Salák (Treťjak) – Bartulis, Ališauskas, Marshall, Mamčics, Sotnieks, Berglund, Balinskis – McMillan, M. Redlihs, Darzinš – Berzinš, Meija, Ashton – Lipsbergs, Pavlovs, Džerinš – Batna, Gillies, Marenis – Trastašenkovs..

24.01. 2019 Riga - Minsk 3:2
Dinamo Riga je po dvaceti odehraných zápasech vůbec nejhorším týmem soutěže. Po mizerném startu, kdy lotyšský tým prohrál hned osm duelů v řadě se ale začíná bodově prosazovat. V nadupaném kalendáři dokázala Riga v říjnu hned třikrát zvítězit v základní hrací době. Na domácí půdě překonala Minsk, dvakrát poté přehrála i Traktor Čeljabinsk. Naposledy právě ve středu, kdy výsledek 2:0 určily góly Darzinše a Meija.

Ani běloruský tým si nevede v úvodu nového ročníku skvěle. Na tři těsné porážky v samém startu ligy zareagovalo Dinamo povedenější částí na domácím ledě, ale v poslední době už se vše vrátilo do vyjetých kolejí. V duelech proti Kazani, Rize, Jokeritu ani Viťazu si Minsk nepřipsal jediný bod. Naposledy Bělorusové natáhli svou nelichotivou bilanci šesti porážek v řadě proti Barysu. Domácí poslal sice v polovině zápasu do vedení Paré, ale ještě ve druhé třetiny srovnal krok Petuchov. V samostatných nájezdech si poté vedli o poznání lépe hosté.
Krásný páteční podvečer, vítám všechny příznivce ledního hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na utkání Dinama Minsk, které před domácím publikem přivítá Rigu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.