KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Ufa - 27. října 2019   15:10

2:37' An. Stěpanov (Jerjomenko) • 29:34' Děmkov (Spooner, Gragnani)
2:3
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Ufa
Ufa
37:37' Burmistrov  (Larsen) • 53:25' Sošnikov  (Larsen) • 63:00' Kugryšev  (Chochrjakov)
Minsk
Enroth (Tolopilo) – Jerjomenko (A), Gragnani, Jevenko, Gotovec, Pavlovič, Znacharenko (C), Kryskin, Denisov – An. Stěpanov (A), Shore, Spooner – Prince, Kovyršin, A. Kosticyn – Paré, Děmkov, Gajnetdinov – Kogaljov, Kitarov, Dadonov.
Ufa

Běloruský Minsk neudržel na domácím ledě dvoubrankové vedení z úvodu zápasu a nakonec si ze souboje s Ufou odváží jen bod.

Hned ve třetí minutě poslal domácí do vedení Andrej Stěpanov. Po změně stran sice Sošnikov neproměnil samostatný nájezd, toho využil k navýšení vedení Děmkov. Ještě do druhé sirény snížil ztrátu Ufy Burmistrov. Ve třetí třetině poté hostující Salavat přitlačil domácí tým a byl šest minut před koncem odměněn vyrovnáním, když puk do sítě propasíroval Sošnikov. V prodloužení poté po přihrávce Chochrjakova překonal Enrotha Kugryšev a určil konečné skóre.
63:00'
Ufa právě vstřelila branku!
Bonusový bod patří Salavatu! Do konce prodloužení zbývaly přesně dvě minuty, ale k puku se dostal Pjotr Chochrjakov, ten poté našel v tandemu najíždějícího DMITRIJE KUGRYŠEVA a ten táhlou ránou propálil Jhonase Enrotha v domácí brance.
62:14'
Minsk přežil šanci Baranova, na druhou stranu poté mířil s pukem o hokejky Sošnikov, ale autor vyrovnávací branky tentokrát na domácího gólmana nevyzrál.
62:04'
Také Minsk se v prodloužení dostal do útoku. Shore s pukem objel branku, poté přihrál Stěpanovi, který ale netrefil téměř odkrytou klec.
61:25'
Opatrná část zápasu pokračuje. Do nadějného úniku se zničehonic dostal Philip Larsen, ale jeho rána skončila na Enrothovi.
60:20'
Ufa vlétla do prodloužení s větším nasazením. Po úvodním vhazování se ujal puku Hartikainen, který se ale se spoluhráči do útočného pásma neprobojoval.
60:01'
Začalo prodloužení.
Tři třetiny o vítězích nerozhodly, následovat tak bude po krátké přestávce pětiminutové prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:18'
Hosté jsou v závěru aktivnějším týmem. Hartikainen nabízel puk před branku na Chochrjakova, ale první centr Ufy byl pokryt.
58:00'
Do konce třetí třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.
57:24'
Oba týmy se v závěru třetí třetiny snaží útočit. Nejprve spálil velkou šanci Burmistrov, poté i Sošnikov. Domácí jsou v posledních sekundách pod tlakem.
56:28'
Mezi kruhy si najel na přihrávku zpoza brány Kirill Gotovec. Než se ale domácí kapitán rozhodl pro střelu, tak před něj skočil Sergejev.
55:58'
Od modré se napřáhl také Marc-Andre Gragnani. Lehkou ránu k pravé tyči dokázal Karejev bez potíží schovat do rukavice.
55:08'
Ufa je najednou v laufu. Hosté se snaží otočit stav zápasu na svou stranu ještě před třetí sirénou. Enroth měl co dělat a nebezpečnou ránou Burmistrova.
53:25'
Ufa srovnává krok s Minskem pouhých šest minut před koncem třetí třetiny. Vyloučení Stěpanova je potrestáno rychlou brankou. NIKITA SOŠNIKOV dostal přihrávku do ideálního prostoru a střelou zápěstím překonal Enrotha.
53:17'
Minsk se okamžitě po vyhraném vhazování osvobodil z vlastního pásma. Ufa bude muset založit novou akci od své klece.
52:49'
Ufa se snaží zjednodušit přechod do útočného pásma, ale všechny nahozené puky zatím sbírají domácí hráči.
52:28'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., podrážení).
51:39'
Minskk přečkal v poklidu další vyloučení a nyní může opět zahrozit. Lehké posunutí z levé strany si ale Karejev pohlídal u své tyče.
50:37'
50:25'
Ufa se opět nedokázala v přesilové hře prosadit do jediného zakončení.
49:48'
Nečekaně se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před Karejeva. Ani Stěpanov s takovou variantou příliš nepočítal a nebyl připraven zakončit.
48:39'
Už už to vypadalo, že by mohl Shore proklouznout mezi beky do šance, ale na poslední chvíli mu puk odpálil od hokejky Larsen.
48:37'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Pavel Denisov – 2 min., podrážení).
47:58'
Stále se nepřerušuje. Hartikainen přenesl hru k pravému mantinelu, odkud následně mířil před branku. Lehká teč však domácího gólmana nerozhodila.
46:57'
Dlouhá část bez přerušení pokračuje. U zadního mantinelu se přetlačovali o kotouč hned čtyři hráči. Nakonec ho dokázal vyšťourat Jerjomenko a rychle vyhodil.
45:59'
S Burmistrovem si vyměnil puk Sošnikov, následně se druhá formace přesunula před Enrotha, ale ten ukryl kotouč do lapačky.
45:09'
Ve dvou postupovali domácí na jediného obránce. Prince ale nekombinoval s Kosticynem přesně a puk skončil jen u Larsena.
44:38'
Spooner jen s velkou dávkou štěstí protlačil puk z obranné třetiny. Následně se odebrala celá první pětka domácího týmu na střídačku.
43:47'
Ani ve třetí třetině se nehraje ve velkém tempu. Domácí si ve středním pásmu hlídají jednobrankové vedení, soupeře nepouštějí příliš k puku.
42:59'
Salavat se snažil napálit puk směrem na Enrotha, ale nakonec byl sražen jen do rohu kluziště. O dorážejícího Chochrjakova se postaral Gragnani.
42:09'
Arzamascev vyhazoval po mantinelu, ale domácí mohli sebrat kotouč ještě před koncovou čárou a mohou tak pokračovat v útočení.
41:29'
Ufa se po ubráněném oslabení pouští do útoku. Hartikainenova pobídka do jízdy Kadějkina nenašla.
40:58'
Hosté v plném počtu. Manninem i Larsenou jsou na ladě a pokračuje se v pěti na obou stranách.
40:10'
Domácí vstupují do třetí třetiny ve dvojnásobné přesilovce. Ihned po úvodním vhazování se puku ujal Drew Shore.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:56.
Druhá třetina přinesla po jednom gólu na obou stranách. Nejprve sice mohl srovnat z nařízeného samostatného nájezdu Nikita Sošnikov, ale na Enrotha nevyzrál. Následně tak poslal Minsk do dvoubrankového vedení proměněnou přesilovkou Arťom Děmkov. Ještě do druhé sirény ale hosté snížili rozdíl gólem Alexandra Burmistrova v přesilové hře.
40:00'
38:58'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., podrážení).
38:58'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., podrážení).
38:25'
Minsk se ještě pokusil o změnu stavu těsně před přestávkou. Shoreho prudká střela skončila jen vedle branky, následná dorážka Princeho nebyla pro Karejeva nic neřešitelného.
38:00'
Do konce druhé třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.
37:37'
Také Ufa proměňuje nabídnutou přesilovou hru! Hosté se na dlouhé sekundy usadili v útočné třetiny. Po několika přihrávkách se opřel do puku ALEXANDR BURMISTROV, který procedil ránu až za Enrotha.
37:05'
Ufa se při další přesilové hře udržela před brankovu Jhonase Enrotha. O vyhození do bezpečné vzdálenosti se postaral až Gragnani.
36:30'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podrážení).
36:25'
Po několika nepřesnostech se dostal k puku Andrej Stěpanov. Po najetí do útočné třetiny poté posouval kotouč pod sebe, ale Shore už neměl potřebný prostor ke střele.
35:00'
Také Hartikainen se tlačil do střely. Po rychlém překonání modré čáry vyzkoušel Enrothovu pozornost. Puk ale skončil jen na chráničích.
34:25'
Nápor Minsku se ještě lehce zvyšuje. Po přiklepnutí od Gragnaniho zkoušel pálit z první Spooner, ale branku netrefil.
33:48'
Andrej Karejev se musel natahovat podél brankové čáry. Po střele od modré poskakoval puk v brankovišti, ale nakonec se nedokutálel do sítě.
32:19'
Domácí se museli osvobodit z vlastního pásma. Puk ale nedoklouzal na zakázané uvolnění, to se ale nepodařilo na druhé straně Sergejevovi.
31:29'
Minsk pokračuje i po vstřelené brance v ofenzivním snažení. Před Karejevem bylo pořádně horko, ale puk jen prosvištěl kolem branky.
30:59'
Po více než polovině zápasu vede Minsk již o dva góly. Ufa bude muset přidat, pokud chce pomýšlet na zisk bodů.
29:36'
Po zašlápnutí puku ve středním pásmu rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude po krátké přestávce ve středovém kruhu.
29:34'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Přesilová hra je okamžitě využita a Minsk vede již o dva zásahy! Po vyhraném vhazování dostal ARŤOM DĚMKOV přihrávku na volej a tu parádní střelou do odkryté branky proměnil. Andrej Karejev nedokázal rychleji reagovat.
29:23'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2 min., podrážení).
28:26'
Dlouhou přihrávku podél mantinelu měl zpracovat Shane Prince, ale kotouč mu utekl od hokejky k Larsenovi. Následně je pískáno přerušení po ofsajdu.
27:48'
Ani ve druhé třetině se zatím hosté nemohou prosadit. Po Hartikeinenově střele se zaskvěl v brance Enroth a stav zápasu zůstává nezměněný.
26:59'
Stěpanov nezaviněně vjel do Karejeva, který skončil na ledě. Hlavní sudí okamžitě přerušil hru, ale vylučoval se nakonec nebude.
26:07'
Rozehrávka Salavatu byla pořádně kostrbatá. U puku se vystřídali hned tři hráči, ale ani jeden nedokázal přejít přes střední pásmo.
25:28'
Našlápnuto do ofenzivy měl i Shane Prince. Americký útočník poté pálil z velkého úhlu na Karejeva, ale trefil jen připravenou lapačku.
24:39'
S úprkem Kosticyna si hostující obrana věděla rady. Puk domácímu útočníkovi vypíchl od hokejky Baranov.
23:22'
Hosté mohli vyrovnat ze samostatného nájezdu. Sošnikovův nájezd ale pokryl Enroth a Minsk tak i nadále vede o jednu branku.
23:18'
Burmistrov kombinoval u mantinelu s Manninenem, dále byl u kotouče i Sošnikov, ale druhá formace hostů se opět ke střele neprosadila.
22:49'
Bekhendové zakončení z úhlu nemohlo Karejeva překvapit. Hostující gólman přitiskl beton k tyči a nenechal puk prostrčit do sítě.
22:27'
Také Ufa se ve druhé části ukázala před Enrothem. Kadějkinovo nahození srazil ještě před domácím gólmanem skvěle postavený Kitarov.
21:08'
Druhá formace Minsku ujížděla do otevřenější obrany soupeře. Prince ale zazdil nadějnou příležitost mizernou přihrávkou za spoluhráče.
20:21'
Druhá třetina odstartovala ziskem Minsku. Domácí tým se ujal puku, ale přes zhuštěnou střední část se nedostal na útočné území.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:57.
První třetiny je za námi. Ufa měla v úvodní dvacetiminutovce výrazně více pokusů směrem na branku, ale i přesto bude muset dotahovat. O jedinou přesnou ránu do sítě se totiž postaral domácí útočník Andrej Stěpanov, který dorazil do branky vyraženou střelu Vladislava Jerjomenka od modré čáry. Ufa nedokázala proměnit ani dvě přesilové hry.
20:00'
19:27'
Naopak v ohrožení byl ještě Jhonas Enroth. Domácí gólman si ale poradil s lehkým nahozením od Sergejeva. Ještě následně stačil rozehrát stojícímu Gragnanimu.
18:29'
Po vhazování ve středním pásmu se ke kotouči dostal Ryan Spooner. Domácí tým se dokázal rychle přesunout před Karejeva, ale k zakončení nedošlo.
18:00'
Do konce první třetiny zbývají odehrát poslední dvě minuty.
17:36'
Utkání pokračuje ve vysokém tempu bez zbytečného přerušení. V domácím pásmu se pohyboval Burmistrov, ale proti Jerjomenkovi se ke střele neprosadil.
16:24'
Nápor Minsku pokračuje. Lehkou ránu od modré čáry si ale pohlídal Karejev. Následnou dorážku už pokryla hostující obrana.
15:38'
Minsk se vzpamatoval z několika minut v obraně a nyní se snaží útočit. Stěpanov nabízel puk do jízdy Spoonerovi, který ale neměl připravenou hůl ke střele.
14:09'
Bekhendem zkoušel překonat Karejeva Spooner. Kanadský útočník ale nahrnul puk jen do betonů Karejeva. Na druhé straně neuspěl ani Manninen.
13:19'
Minsk ženou domácí fanoušci při každé slibnější pozice do zakončení. Prince z velkého úhlu ale neměl příliš šancí proti Karejevovi.
12:37'
Po úspěšném oslabení se Minsk vydal také do ofenzivy. Souhra Stěpanova se Shorem vypadala dlouho nadějně, ale střelec zatím dnešní jediné branky nemířil přesně.
12:09'
11:39'
Domácí byli v hluboké defenzivě, ale Ufa se neprosadila ani z dorážky. Do konce oslabení už zbývají jen sekundy.
10:57'
Ufa si i ve druhé početní převaze vypracovala tlak v útočné třetině. Enrothovu branku se ale nepodařilo trefit ani Baranovi.
10:09'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., podrážení).
10:06'
Další dlouhá část zápasu bez přerušení. Mezi kruhy vyplaval téměř osamocen Teemu Hartikainen, ale hostující kapitán mířil bez přípravy vedle branky.
9:11'
Před švédským gólmanem bylo pořádně horko. Gragnani musel Enrothovi vypomoci při pokusu Sošnikova. Puk se ale odrazil jen do rohu kluziště.
8:31'
Larsenovu utekl puk mezi nohama, ale následně se stačil otočit a ještě zastavil napadajícího Spoonera. Minsk se přece jen dokázal dostat do třetiny.
7:24'
Ufa se tlačí čím dál více do zakončení. Baranovovo nahození ale pouze prolétlo kolem domácí branky.
6:39'
Po zmatcích ve středovém kruhu se podařilo puk odpálit za Enrothovu branku. Domácí tým se poté ujal rozehrávky z vlastní třetiny.
6:00'
5:39'
Obrana Minsku dokázala odtlačit dotírajícího Hartikainena. Enroth tak viděl na pokus od modré čáry a puk snadno přikryl do lapačky.
4:58'
Ufa se v přesilové hře sice držela dlouhou dobu před Enrothem, ale nedostala se k jedinému zakončení.
4:00'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
3:59'
A Minsk pokračuje v náporu od samého úvodu zápasu. Běloruský tým zatlačil soupeře, ale další ránu poslal Paré jen vedle branky.
2:37'
Minsk se ujímá vedení! Podruhé v zápase se na led dostala první formace domácího celku a Karejev inkasuje! Lehké nahození od modré čáry nedokázal zpacifikovat Larsen, poté se Karejev nezorientoval dostatečně včas a ANDREJ STĚPANOV měl zcela prázdnou branku.
1:58'
Po boji ve středním pásmu se puku ujal Arťom Děmkov. Domácí centr poté zkoušel najít najíždějícího Parého, ale nebyl přesný.
1:02'
Také Ufa se dostala s kotoučem před Enrotha. Souhra Hartikainena s Baranovem ale postrádala potřebnou přesnost.
0:20'
Úvodní vhazování pro domácí Minsk. Stěpanov následně zkoušel nahodit puk do útočné třetiny, ale ještě před modrou ho zastavil Larsen.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth – Jerjomenko, Gragnani (A), Jevenko, Gotovec, Pavlovič, Znacharenko, Kryskin (C), Denisov – An. Stěpanov, Shore (A), Spooner – Prince, Kovyršin, A. Kosticyn – Paré, Děmkov, Gajnetdinov – Kogaljov, Kitarov, Dadonov.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Ar. Sergejev, Larsen, Arzamascev (C), Pašnin, Lisovec, A. Semjonov, Muchamadullin – Hartikainen (A), Chochrjakov, Baranov (A) – Burmistrov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – M. Majorov, Kartajev, Gimatov..

02.12. 2016 Minsk – Ufa 2:3
Salavat není v ideálním rozpoložení. Po dvaceti odehraných zápasech sice drží ve Východní konferenci čtvrtou příčku, ale výkony mají k dokonalosti daleko. Na dva vítězné duely v řadě odpovídá Ufa okamžitou ztrátou dvou zápasů. V říjnu Ufa nejprve na domácím ledě triumfovala nad Novgorodem a Čerepovcem, poté ale schytala porážku 0:3 s Magnitogorskem a také 1:2 s Barysem. Naposledy ale Ufa dokázala v prodloužení překonat Viťaz.

Ani běloruský tým si nevede v úvodu nového ročníku skvěle. Na tři těsné porážky v samém startu ligy zareagovalo Dinamo povedenější částí na domácím ledě, ale v poslední době už se vše vrátilo do vyjetých kolejí. V duelech proti Kazani, Rize, Jokeritu ani Viťazu si Minsk nepřipsal jediný bod. Bělorusové natáhli svou nelichotivou bilanci šesti porážek v řadě proti Barysu. Domácí poslal sice v polovině zápasu do vedení Paré, ale ještě ve druhé třetiny srovnal krok Petuchov. V samostatných nájezdech si poté vedli o poznání lépe hosté. V pátečním duelu poté měli velkou převahu nad poslední Rigou, ale tři body putovaly do Lotyšska.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce ledního hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na utkání Minsku, který před domácím publikem přivítá Ufu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.