KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jaroslavl - 11. února 2020   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
03:22' Chajrullin (Enlund, Berglund) • 07:11' R. Murphy (An. Sergejev) • 29:54' Šiksatdarov (White, R. Murphy) • 49:25' Enlund (R. Murphy)
4:3
(2:2, 1:0, 1:1)
Jaroslavl
Jaroslavl
14:11' S. Da Costa  (Nakládal) • 15:28' Tkačjov  (Polunin) • 57:31' Lander  (Markov, Tkačjov)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:21 (11:7, 10:7, 7:7)
Zblokované střely – 15:6
Vyhraná vhazování – 22:36
Trestné minuty – 4:8
Hity – 11:17
Hokejisté Nižněkamsku zdolali Jaroslavl 4:3 a drží tak naději na postup do play-off! Domácí po výborném vstupu do utkání v první třetině neudrželi dvougólový náskok, ovšem v polovině zápasu jim vrátil vedení v přesilovce Ildar Šiksatdarov. V závěrečné dvacetiminutovce pak zvýšil na 4:2 dokonce ve vlastním oslabení Jonas Enlund. Hosté ještě dokázali v čase 57:31 korigovat přesilovkovou trefou Antona Landera, ale srovnat skóre už nestačili.
59:43'
Domácí se osvobozují vyhozením. Hosté už mají málo času!
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny...
58:20'
Lokomotiv hraje opět v šesti, s prázdnou brankou!
57:31'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté nabídnutou šanci využívají a dramatizují tak závěr zápasu! Vladimir A. Tkačjov našel ANTONA LANDERA, který z mezikruží vymetl horní růžek Barulinovy branky. Asistence: Andrej Markov a Vladimir A. Tkačjov.
56:45'
Hosté to navíc zkoušejí bez brankáře!
56:43'
Za držení je vyloučen Jevgenij Rjasenskij. Přesilovka pro Jaroslavl.
55:50'
Domácí nyní šetří čas v útočném pásmu a dokonce z toho byla šance. Ildar Šiksatdarov se dostal před brankou k puku a Lazušin musel předvést dobrý zákrok.
54:41'
Kotouč byl zašlápnut u domácí střídačky. Rozhodčí přerušili hru a tak je tu čas na reklamní přestávku.
Dnešní utkání sleduje 3601 diváků.
52:50'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Barulinovu klec.
51:43'
Hosté oslabení přežili. Ztrácejí ale dva góly, takže je nejvyšší čas, aby otevřeli hru.
49:42'
Nyní tu máme vyloučení na straně Lokomotivu. Za nedovolené bránění bude pykat Nikita Čerepanov.
49:25'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí skórovali ještě ve vlastním oslabení! JONAS ENLUND a jeho spoluhráč najížděli na obránce Savčenka. Enlund to vyřešil sám. Naznačil přihrávku, čímž donutil hostujícího zadáka padnout k ledu a vybruslil si s kotoučem mezi kruhy, odkud překonal brankáře Lazušina. Asistence: Ryan Murphy.
48:21'
Hosté opět rozestavěli přesilovku v útočném pásmu.
47:47'
Hosté přišli po zblokované střele od modré čáry o útočné pásmo.
47:29'
Je tu reklamní přestávka. Po ní si hosté zahrají přesilovku. Na trestnou lavici již usedl obránce Andrej Sergejev.
46:29'
Z levého kruhu zakončoval Magnus Pääjärvi. Jeho střela ale nebyla příliš prudká a skončila na betonech Barulina.
45:40'
Hosté se proti zatažené hře soupeře těžko prosazují. Po zdlouhavém přechodu přes střední pásmo se přeci jen dostal ke střele Pavel Kraskovskij, ovšem Barulin byl na místě.
44:41'
Další útočnou akci Jaroslavle zakládá za její brankou kapitán Staffan Kronwall.
44:19'
Vladimir A. Tkačjov s pukem kvedlal před domácí brankou. Až do šance se ale neprodral.
43:10'
Lokomotiv má ve třetí třetině zatím častěji kotouč na holích. Neftěchimik se soustředí na hájení těsného vedení.
41:38'
Zajímavá kombinace hostí. Denis Alexejev si ale musel na levém kruhu rovnat puk a následně už nemohl zakončovat.
40:43'
Hned po buly střílel z levého kruhu Magnus Pääjärvi. Barulin si sáhl pro ránu švédského útočníka lapačkou.
Hity – 9:10
Ve druhé třetině měli více šancí hráči Neftěchimiku, kteří tedy zaslouženě strhli vedení na svou stranu. Ve 30. minutě se o to postaral Ildar Šiksatdarov, který v přesilovce poslal z dorážky kotouč do hostující svatyně. Jaroslavl by potřebovala častěji střílet, na kontě má jen 14 pokusů mezi tyče.
40:00'
39:46'
Rjasenskij uklidňuje hru za domácí brankou. Čas na založení asi posledního útoku.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé části zápasu.
38:22'
Závěr druhé třetiny zatím plyne bez dalších zajímavějších momentů.
36:10'
Domácí Pavel Porjadin v souboji 1 na 1 s obráncem Savčenkem. Ještě čekal na z druhé vlny najíždějícího spoluhráče, na kterého však přes beka Lokomotivu nepropasíroval přihrávku.
34:40'
Timur Chafizov se dostal do samostatného úniku, Lazušina ale neprostřelil! Tohle byla velká příležitost domácích na zvýšení vedení.
34:13'
Hosté zatlačili svého soupeře. Rána od modré čáry branku minula, ale i nadále se hraje v obranném pásmu Nižněkamsku.
33:16'
Rána domácího hráče z levé strany kluziště skončila v lapačce Lazušina.
33:06'
Domácí by případná výhra o trochu přiblížila k příčkám, které znamenají postup do play-off. Zatím ale nic jistého nemají. Jednogólový náskok jim žádnou garanci ještě nedává.
32:30'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, dobrý zákrok si však připsal Lazušin, který puk drží. Následuje reklamní přestávka.
31:49'
Alexandr Polunin se ocitl v dobré příležitosti. Zblízka ale bekhendem nezametl puk za Barulina.
31:19'
Hosté se nechtějí smířit s tím, že prohrávají. Jejich útočnou snahu nyní utnula lapačka brankáře Barulina.
29:54'
Domácí nakonec přesilovku využívají! Střelu Ryana Murphyho z mezikruží dokázal betonem vyrazit brankář Lazušin, ale proti dorážce nepokrytého ILDARA ŠIKSATDAROVA už nemohl nic dělat – 3:2. Asistence: Matt White a Ryan Murphy.
29:09'
Pavel Porjadin dostal přihrávku před brankoviště. Nezorientoval se ale dostatečně rychle na to, aby překvapil brankáře Lazušina.
28:15'
Hosté v úvodu oslabení pošetřili cenné sekundy daleko od své branky.
27:54'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., podrážení).
27:20'
Přihrávku na pravé křídlo dostal Anton Lander. Hostující útočník to zkoušel křížnou střelou na vzdálenější tyčku, kterou Barulin vyrazil vyrážečkou až do hlediště.
26:39'
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před branku Konstantina Barulina.
26:23'
Hosty podržel brankář Alexandr Lazušin, který se dokázal natáhnout proti dorážce z bezprostřední blízkosti! Následuje reklamní přestávka.
24:56'
Domácí se i při hře 5 na 5 snažili dostat soupeře pod tlak. Ildar Šiksatdarov se s pukem důrazně tlačil do brankoviště, což nakonec vedlo jen k posunuté brance Jaroslavle.
24:19'
23:55'
Sledujeme solidní přesilovku Neftěchimiku, které schází snad častější střelba. Hosté se dosud nedokázali osvobodit.
23:02'
Moc nescházelo a u tyčky číhající Jacob Berglund by dorážel do odkryté klece. Puk mu však projel pod hokejkou!
22:18'
Rozhodčí ještě musejí svůj výrok vysvětlit hostujícím trenérům. Probíhá dlouhá debata u střídačky Jaroslavle.
22:18'
Hosté chybovali při střídání, na ledě jich bylo v jednu chvíli šest! Za to následuje dvouminutový trest.
21:41'
Domácí v přečíslení 2 na 1. Vše ale ztroskotalo na nepřesné přihrávce.
21:16'
Aktivněji začal druhou třetinu Lokomotiv. Nikita Čerepanov nyní nahazoval od modré čáry puk na branku. Před dotírajícím Pääjärvim ho stačil přikrýt Barulin.
Hity – 5:7
První třetina končí za nerozhodného stavu 2:2. Domácí začali skvěle a v 8. minutě vedli po přesných střelách Marata Chajrullina a Ryana Murphyho, které obě směřovaly na vyrážečku brankáře Lazušina, 2:0. Hosté reagovali time-outem, ale ještě několik minut jim trvalo, než se dostali do zápasu. V 15. minutě jim pomohl kontaktní gól, který padl po střele Jakuba Nakládala a teči Stéphaneho Da Costy. O 77 sekund později pak po dobře sehraném přečíslení 2 na 1 srovnal Vladimir A. Tkačjov.
20:00'
19:55'
Hosté mají puk u své branky a třetinu již chtějí v klidu dohrát.
19:22'
Ildar Šiksatdarov chtěl v nadějné situaci nahrávat spoluhráči, ale puk mu sjel z hole přímo k obráncům Jaroslavle. Hosté tak mohou vyrazit dopředu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
17:44'
Šance domácích. Lazušin se musel pořádně natahovat, aby vytěsnil puk po střele jednoho z hráčů Nižněkamsku.
16:51'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Lazušina.
16:03'
Rázem jsou to hosté, kteří se dostali na koně. Nižněkamsk se musí rychle vzpamatovat z šoku, kterým jsou dva slepené inkasované góly.
15:28'
Je vyrovnáno! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešil Polunin přihrávkou před branku na VLADIMIRA A. TKAČJOVA, který udělal Barulinovi kličku do bekhendu a neomylně zavěsil. Asistence: Alexandr Polunin.
14:11'
Hosté snižují na rozdíl jednoho gólu! Od modré čáry vystřelil Jakub Nakládal a puk zapadl až za Barulina. Za autora gólu je označen STÉPHANE DA COSTA, který letící kotouč tedy zřejmě ještě tečoval. Asistence: Jakub Nakládal.
12:53'
O reklamní přestávce vystřihla jedna z domácích fanynek do mikrofonu krásnou verzi v Rusku populární písně Kaťuša. Za to si od fanoušků vysloužila velký aplaus.
12:53'
Následuje reklamní přestávka.
12:35'
To se jim povedlo teď, kdy se dokonce usadili ve vlastní útočné třetině. Následně se z ní ale nepřesnou přihrávkou sami vyhnali.
11:56'
Zaskočení hráči Jaroslavle se nadále nemohou vymanit z obranné třetiny.
11:19'
Domácí ve velkém náporu. Obránce Zijat Pajgin podpořil útočnou akci na pozici pravého křídla. Puk poslal před branku, kde byl Ildar Šiksatdarov, který zblízka zamířil jen do Lazušina.
10:41'
Neftěchimik je při chuti. V další příležitosti se ocitl švédský forward Jonas Enlund, který naznačil střelu příklepem, následně si potáhl puk do strany a teprve pak zakončoval. Lazušin ale situaci dobře vybruslil a podržel svým zákrokem Lokomotiv.
10:13'
Pavel Porjadin nahrál na modrou čáru, kde byl obránce Alexandr Bryncev. Jeho střelu pokryl hostující brankář Lazušin.
09:39'
Hosté se na delší dobu usadili v útočné třetině. S ranou Nikity Čerepanova si poradil brankář Barulin a pak už se jeho spoluhráči osvobodili.
08:09'
Další šance domácích! Marat Chajrullin dostal přihrávku na pravý kruh a z první vypálil. Lazušin se stačil proti letícímu kotouči přemístit!
07:11'
Hosté reagují na špatný vstup do zápasu oddechovým časem!
07:11'
Domácí navyšují svůj náskok! RYAN MURPHY přebral puk u vlastní obranné modré a následně se rozjel k velkému sólu, které zakončil střelou z pravé strany pod vyrážečku brankáře Lazušina – 2:0. Asistence: Andrej Sergejev.
06:11'
Máme tu reklamní přestávku.
05:23'
Hosté jsou v plném počtu.
04:19'
Domácí rozpoutali závar před brankovištěm soupeře. Lazušin tentokrát zůstal nepřekonán.
03:22'
Po gólové střele ještě najel do soupeře Alexandr Svitov. Hostující útočník je vyloučen za napadení.
03:22'
Domácí se ujímají vedení! Z vrcholu pravého kruhu vypálil MARAT CHAJRULLIN a puk zapadl ke vzdálenější tyčce Lazušinovy branky. Asistence: Jonas Enlund a Jacob Berglund.
01:21'
Hostující Michail Beljajev se z pravé strany tlačil do brankové příležitosti. Jeho zakončení skončilo na betonech Barulina.
00:40'
Hráči Neftěchimiku zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Barulinem.
00:04'
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří tak mohou jako první zahrozit.
00:01'
Před utkáním proběhl ceremoniál za zesnulého hrdinu z 2. světové války, který se podílel na záchraně města Nižněkamsk.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Šaripzjanov (C), Bryncev, Rjasenskij, R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Volgin – Chajrullin, Berglund, Enlund – Porjadin, Z. Mitchell, White – Padakin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Grošev, Chafizov, Černikov – Šarifjanov.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – M. Osipov, Kronwall (C), Malyšev, Čerepanov, Savčenko, Sidorov, Nakládal, Markov – Iljenko (A), Svitov (A), J. Averin – S. Da Costa, Tkačjov, Polunin – Beljajev, Lander, Pääjärvi – Kovalenko, Alexejev, Kraskovskij.

Rozhodčí: Bukin, Kočetov – Viljugin, Osipov.

Jakub Nakládal (JAR) 42 zápasů, 15 bodů (6+9)

Neftěchimik Nižněkamsk:
Hokejisté Nižněkamsku odehráli 54 zápasů a s 52 body jim v tabulce Východní konference patří předposlední jedenácté místo. Na postup do play-off Neftěchimik ztrácí pět bodů, což je stále hratelné. Musí už ale pravidlně bodovat a nejlépe vítězit. Před reprezentační pauzou zvítězil Nižněkamsk doma nad Chabarovskem 6:2, čímž přerušil sérii tří porážek v řadě.