KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jekatěrinburg - 14. září 2019   16:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
03:54' Bikmullin (Šaripzjanov, Grošev) • 28:12' Bikmullin (S. Zacharčuk) • 30:44' Bikmullin (An. Sergejev, Chafizov)
3:5
(1:2, 2:1, 0:2)
Jekatěrinburg
06:36' Obidin  (Kučerjavenko, Mozer) • 19:39' Dawes  (Macek) • 34:14' Platt  (Holland, Sexton) • 44:32' Mozer  (Kučerjavenko, Obidin) • 55:47' Dawes
Nižněkamsk
Morozov, Naumov – Sivov, Šalagin
Neftěchim Arena, Nižněkamsk
3 642 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:16
Utkání je u konce a hostující Jekatěrinburg si odváží oba body za výhru 5:3. Ve třetí třetině byli hosté hned od úvodu aktivnější a ve 45. minutě se dostali do vedení po rychlém přechodu do útoku a střele Jevgenije Mozera z mezikruží. Marná pak byla snaha Neftěchimiku o srovnání skóre a když pak v přesilovce skóroval Nigel Dawes, hosté se definitivně uklidnili a utkání dotáhli do zdárného konce.
59:12'
Další Fominův úspěšný zákrok, nyní proti Chafizovovi a jeho ráně z levého kruhu.
58:45'
V pravém kruhu se dlouho na střelu šteloval White, Fomin měl ale dobrý výhled a nedělalo mu problém zasáhnout.
58:10'
Nižněkamsk to zkouší v šesti lidech na ledové ploše, je tu power-play!
58:01'
Domácí trenér si bere oddechový čas.
57:45'
Fomin si teď připsal pohotový zákrok u své pravé tyčky, puk je už zase ve středním pásmu.
56:36'
Jekatěrinburg kontroluje dění na ledové ploše a nepouští soupeře k tomu, aby mohl pomýšlet na zdramatizování závěru duelu.
55:47'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí již byli ve čtyřech, nicméně nápor Avtomobilistu pokračovat a skončil gólem. Z ostrého úhlu to zkusil NIGEL DAWES a gólman Barulin si jeho švih po ledě srazil za brankovou čáru – 3:5. Bez asistence.
55:01'
Hosté ostřelují Barulinovu branku ze všech pozic, zatím ale jejich rány jsou nepřesné.
54:21'
Nižněkamsk hrál v pěti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Rafael Bikmullin.
54:21'
Do brejku se v oslabení hnal Mitchell, jenže byl zastaven hvizdem sudího a bude se opět vylučovat na straně domácích.
53:42'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení totiž obdržel Alexandr Bryncev.
52:42'
Dvě nahození z úhlu před Fomina, ale ani jedno zakončení, to byla bilance snahy domácích při mírném tlaku v útočném pásmu.
52:11'
Trochu tvrdší souboj o puk v pásmu domácích, obešlo se to bez přerušení a dopředu už pospíchá Damir Šaripzjanov.
50:16'
Menší závar před Fominem, po puku se v pádu natahoval Zacharčuk, měl to ovšem na dlouhou hůl. Publikum tak jen zklamaně vydechlo.
49:24'
Rassejkin vybojoval u modré čáry puk, posunul jej na Chripunova, jeho švih ale pokryl připravený Barulin.
48:31'
Rafael Bikmullin se stahovačkou snažil o uvolnění se a následnou střelu, v pravém kruhu byl však odzbrojen.
48:06'
Nepřesná kombinace Neftěchimiku skončila přihrávkou ze středního pásma v rohu kluziště.
47:15'
Avtomobilist má v posledních okamžicích na ledě převahu a snaží se o další úder do trochu rozhozené obrany domácích.
46:02'
Střela od modré čáry byla tečována a skončila v ochranné síti nad brankou domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:41'
Na pravém křídle dostal až mnoho prostoru pro průnik Sexton a prudkým švihem donutil Barulina vytáhnout další úspěšný zákrok.
45:16'
Avtomobilist je po vedoucí brance na koni, zatímco na Nižněkamsk padl jakýsi útlum. Barulin tak má o práci postaráno.
44:32'
Hosté otáčí skóre a vedou! Jekatěrinburg se hned ve čtyřech dostal do přečíslení a po rychlém přechodu do útočného pásma pálil z mezikruží JEVGENIJ MOZER. Barulina se mu povedlo prostřelit a upravil tak na 3:4. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Andrej Obidin.
43:54'
Přes obránce pálil hostující Bodrov, chybělo tomu ale více razance, takhle to bylo pro Barulina opravdu snadné.
42:59'
Dlouhá pasáž bez přerušení, opět sledujeme snahu obou celků o rychlé přechody do útoku a pokusy o střely.
41:39'
Zakázané uvolnění domácích, Jekatěrinburg je v úvodu třetí třetiny hodně aktivní a cpe se do zakončení.
40:48'
V dobré pozici na zakončení byl hostující Sexton, z mezikruží ale vypálil nad Barulinovu branku.

Trestné minuty: 4:16
Máme za sebou čtyřicet minut hry a o vítězi není vůbec rozhodnuto, neboť nám panuje vyrovnaný stav 3:3. Domácí tým zvládl ve druhé třetině otočit nepříznivý výsledek, když nejprve v přesilovce a poté po rychlém brejku skóroval Rafael Bikmullin, čímž zkompletoval hattrick, jenže ve 35. minutě srovnal po přihrávce z rohu Geoff Platt a zajistil tak do třetí části utkání napínavou zápletku.
40:00'
39:23'
Rychlý přechod hostů do útoku byl zakončen přihrávkou do pravého kruhu pro vhazování, střela se ale nakonec nekonala.
38:58'
Zákrok na hranici pravidel se odehrál v pásmu hostujícího celku, rozhodčí však faul neviděli a nechali pokračovat ve hře.
37:55'
Maxim Grošev prohrál souboj o puk, dopředu se tak po levé straně vydává Jekatěrinburg.
37:21'
Fazlejev je na ledové ploše, Neftěchimik hraje v plném počtu.
37:15'
Až teprve v závěru přesilovky se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu, nebylo z toho ale nic, co by muselo Barulina vyděsit.
36:32'
Kulikov si dojel vyhozený puk a ze záporného úhlu zkusil překvapit Fomina. Ten se nedal a mezírky u své pravé tyčky ucpal.
35:45'
Domácí se v oslabení dostali do útočného pásma a zvládli i ohrozit Fomina střelou z pravé strany. Gólman Jekatěrinburgu pro jistotu puk skryl ve své výstroji a přerušil hru.
35:21'
Hra v pěti na obou stranách nám moc dlouho nevydržela, dvě minuty za držení dostal domácí Radel Fazlejev a podruhé v krátké době tak odjíždí na trestnou lavici.
34:14'
Zase máme vyrovnaný stav. Z rohu kluziště přihrál Holland před branku, kde byl chvíli nekrytý GEOFF PLATT a ten střelou pod břevno upravil na 3:3. Asistence: Peter Holland, Dan Sexton.
34:12'
Fazlejevovi vypršel trest a opět se tak vrátil na ledovou plochu.
33:18'
Další nahození od modré a tentokrát toho Barulin mnoho neviděl. Přesto v rozkleku zvládl své brankoviště uhájit.
32:37'
Střela od modré čáry se neujala, puk skončil v rohu a Avtomobilist musí rozjet novou kombinaci.
32:12'
Možnost srovnat budou mít hosté v přesilovce, dvě minuty za hákovaní dostal Radel Fazlejev.
31:18'
Jekatěrinburg to tak samozřejmě nechce nechat být a tak se hned tlačí do útočného pásma. Chce to ale více zakončovat.
30:44'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí už vedou! Neftěchimik podnikl rychlý přechod do útoku, po přihrávce na pravou stranu vyslal prudkou ránu RAFAEL BIKMULLIN, propálil Fomina a zkompletoval tak hattrick! Asistence: Andrei Sergejev, Timur Chafizov.
29:45'
V dobré pozici mezi kruhy byl domácí Chairullin, jenže prudkým švihem pálil nad.
29:05'
Hra za domácí brankou byla přerušena v momentě, kdy se konstrukce po souboji o puk a Mozerově pádu vychýlila ze svého postavení a téměř zavalila gólmana Barulina. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Neftěchimiku.
28:12'
No a přesilovka je využitá! Domácí rozjeli kombinaci v útočném pásmu, Zacharčukovu střelu z vrcholu kruhu ještě Fomin zvládl vyrazit, ale k dorážce RAFAELA BIKMULLINA se již nestačil přemístit – 2:2. Asistence: Stěpan Zacharčuk.
27:32'
Opět je přerušená hra a opět se vylučuje na straně Jekatěrinburgu. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Dan Sexton.
26:38'
Výpad domácích po pravém křídle opět zastavil výborný Fomin, podařilo se mu srazit puk k mantinelu.
26:03'
Na trestnou lavici zamířil hostující Alexandr Kučerjavenko a to s desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.
26:01'
Fomin nyní předvedl dobré čtení hry, když si u své levé tyčky počkal na výjezd soupeře a pokryl jeho snahu o zasunutí puku za brankovou čáru.
25:37'
Neuspěl ani Andrej Sergejev se svou ranou od modré čáry, branku Avtomobilistu minul.
24:44'
Sledujeme delší pasáž bez přerušení hry, hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem bez nebezpečných střel.
23:19'
Teď už ale musel Barulin zasahovat a to proti prudké střele přes obránce. Zvládl to a puk srazil do rohu.
22:27'
Chripunov zavezl puk do útočného pásma, kde sice nezakončil, ale vybídl k tomu Rassejkina. Ten byl ovšem pod důkladnou obranou a skončil pouze za Barulinovou brankou.
21:35'
Akce domácích sice vypadala na postavení mimo hru, rozhodčí však nechali pokračovat ve hře a přes obránce pálil Černikov. Fomin byl na místě a zvládl zakročit.
21:10'
Po nahození Michaila Mamkina od modré čáry musel Barulin do práce a pro jistotu přerušil hru.
20:48'
Jekatěrinburg zahájil druhou třetinu delší držením puku a poklidnou rozehrávkou. Hosté nemají kam pospíchat.

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina, kterou sice lépe rozehráli domácí, kteří se také už ve čtvrté minutě dostali po trefě Rafaela Bikmullina do vedení, o to ale přišli v sedmé minutě po chybě ve vlastním pásmu a gólu Andreje Obidina. Avtomobilist dobře bránil prostor před Fominem a sám začal vyrážet k rychlým brejkům. Jeden takový proměnil 21 vteřin před koncem třetiny, když přesně zakončil Nigel Dawes a Jekatěrinburg si tak po dvaceti minutách do kabin odnesl vedení 2:1.
20:00'
19:39'
Další rychlý přechod do útoku už ale hostům vyšel a po brejku tři na dva skórovali. Přihrávka zprava skrz pásmo našla NIGELA DAWESE a ten svým švihem prostřelil přemisťujícího se Barulina. Byl tu tak regulérní gól do šatny – 1:2. Asistence: Brooks Macek
19:01'
No a najednou tu byl brejk Jekatěrinburgu dva na jednoho, který zakončil střelou na vzdálenější tyčku Mozer. Minul!
18:45'
Murphy chtěl bleskově objet branku, jenže byl zastaven u mantinelu a obrán o puk.
18:01'
Kolotoč domácích u brankoviště nevede k úspěchu, vířivý hokej zvládá Avtomobilist eliminovat.
17:05'
Puk si teď po delší době osahal i Barulin, raději jej přikryl před dotírajícím Rassejkinem.
16:25'
Po nahození od modré to svou tečí chtěl změnit Grošev a vrátit Neftěchimiku vedení, Fomin byl ale na tuto alternativu na brankové čáře připraven.
15:45'
Jekatěrinburg je poslední minuty více pod tlakem, jenže Fomin má před sebou skvěle pracující obranu, která k němu nepouští puky.
14:27'
Je to tak, Bodrov je zase na ledové ploše a hosté jsou v plném počtu.
14:10'
Vypadá to, že i toto oslabení Avtomobilist v klidu přečká, domácí se totiž nemohou udržet v útočném pásmu.
13:40'
Střela Whitea z úhlu Fomina nepřekvapila, puk se následně dostal do středního pásma.
12:27'
Nakonec si v celé situaci našel rozhodčí nedovolený zákrok a dvě minuty za podrážení dostal hostující Denis Bodrov.
12:27'
Obrovský závar před Fominem, ten se musel na brankovišti hodně mrskat a v závěru mu hodně pomohl Sexton.
11:33'
Jekatěrinburg je v plném počtu, tohle oslabení ubránil na výbornou.
11:20'
Kulikov sice zavezl puk do útočného pásma, scházela mu ovšem podpora spoluhráčů a hosté tak opět hravě vyhodili.
10:38'
Hosté se osvobodili a vyvezli puk až k Barulinovi. Nižněkamsk musí začít zcela od nuly.
09:56'
Hned po buly se do zakončení cpal Porjadin, v rozhodujícím okamžiku mu však puk uskočil do rohu.
09:33'
Poprvé se vylučuje, přesilovku s zahrají domácí. Dvě minuty za hákování dostal Jevgenij Mozer.
08:44'
Šaripzjanov zastavil nahozený puk a z hloubi vlastní třetiny rozehrál akci Nižněkamsku.
07:49'
Stále sledujeme svižný hokej z obou stran, zároveň ale dobře pracující obrany, které sráží akce mimo brankoviště.
06:36'
No a je skutečně srovnáno. Obrana Neftěchimiku nechala mezi kruhy zcela volného ANDREJE OBIDINA a ten pohotovou střelou propálil Barulina – 1:1. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Jevgenij Mozer.
04:46'
Jekatěrinburg se ale samozřejmě nevzdává a snaží se o co nejrychlejší srovnání.
03:54'
Teď už to ale domácím vyšlo a dočkali se prvního gólu. Na levé straně si našel prostor RAFAEL BIKMULLIN a povedlo se mu prostřelit Fomina. Asistence: Damir Šaripzjanov, Maxim Grošev.
02:44'
Do další akce se hrnul Mitchell, ve finální fázi ale nedokázal zpracovat puk a nevystřelil.
02:05'
Domácí Porjadin se hnal za prudkou přihrávkou, puk ale nezachytil a skončilo to zakázaným uvolněním.
00:55'
Úvodní okamžiky jsou na ledové ploše hodně opatrné, Neftěchimik se snaží o první odvážnější výpady.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Rjasenskij, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Pajgin, Bryncev – Z. Mitchell, White, Porjadin – P. Kulikov, Černikov, Chairullin – Chafizov, Grošev, Bikmullin – Šiksatdarov, Fazlejev, Šarifjanov – Avcin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Gross) – Batyršin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Litovčenko – Sexton, Platt (A), Holland – Kučerjavenko, Obidin, Mozer – Rassejkin, Chripunov, Ovčinnikov – Protapovič.

Rozhodčí: Morozov, Naumov – Sivov, Šalagin.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Neftěchim Areně začne v 16 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Jakub Kovář (JEK) úspěšnost 95,2%, průměr 1,56
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hosté jsou totiž na tom ještě lépe. Odehráli pět zápasů a všechny dokázali vyhrát. Jsou tak na maximu deseti bodů a vládnou Východní konferenci. Naposledy hrál Jekatěrinburg v pátek na ledě Ufy a odvezl si s body i udrženou nulu. Na výsledku 2:0 se gólově podíleli Dawes a Sexton a i tito šutéři se dnes pokusí o prodloužení vítězné série Avtomobilistu.

Neftěchimik Nižněkamsk

Domácí měli vstup do nové sezóny povedený a po pěti odehraných zápasech jsou na třetím místě Východní konference se ziskem sedmi bodů. Dva z nich klub urval v posledním utkání, kdy na svém ledě porazil Magnitogorsk 3:0 po gólech Mitchella, Chafizova a Porjadina. Jak vidno, Neftěchimik zachytil úvod, daří se mu a dnes si bude chtít dojít pro další body. Jednoduché to však nebude!

Minsk – Nižněkamsk 2:4
Soči – Nižněkamsk 3:2
CSKA Moskva – Nižněkamsk 3:2 pp
Nižněkamsk – Riga 4:0
Nižněkamsk – Magnitogorsk 3:0
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.