KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Kazaň - 2. listopadu 2019   15:30

Nižněkamsk
Nižněkamsk
05:58' Černikov (Denis Kazionov, Z. Mitchell) • 34:41' Chajrullin (Rjasenskij, Šiksatdarov) • 35:32' Porjadin (Šarifjanov) • 39:53' An. Sergejev (Šaripzjanov, Z. Mitchell)
4:2
(1:0, 3:0, 0:2)
Kazaň
Kazaň
49:07' Frattin  (O. Li, Pedan) • 52:04' Zaripov  (Jarullin, Pedan)
Nižněkamsk
Akuzovskij, Bělov – Galimov, Šadrin
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
5 230 diváků
Kazaň
Reideborn (41. Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel (A), Pedan, Fazylzjanov – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo – Zaripov, A. Galimov, Galijev – O. Li, Osnovin, Frattin – Fisenko, M. Gluchov (A), E. Galimov – Kara.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 5 230 diváků.
Československá stopa v utkání:
Do utkání žádný český, ani slovenský hráč nenastoupil.
Statistiky

Střely na branku: 18:33
Zásahy brankářů: 31:14
Vyhraná vhazování: 27:29
Hity: 13:11
Trestné minuty: 31:4
Utkání je u konce a Nižněkamsk své vedení zvládl udržet. Kazaň se sice ve třetí třetině pustila do velkého tlaku, hrálo se prakticky neustále před Barulinem, hosté však dali pouze dvě branky. Jako první se trefil v 50. minutě Matt Frattin a v pětiminutové přesilovce se v 53. minutě prosadil Danis Zaripov. Závěrečný tlak se rozbíjel o domácího gólmana a zápas tak skončil výsledkem 4:2.
59:16'
Domácí jsou v plném počtu, hraje se tak pět na šest.
58:59'
Petrov nedokázal zvednout puk nad ležícího Barulina, puk je v rohu.
58:35'
Galijev nyní sestřelil bránícího hráče, domácí o chviličku později vyhodili do středního pásma.
57:43'
Galijev nebyl daleko od snižující branky, jeho tvrdá střela z levého kruhu byla sražena mimo branku i ledovou plochu.
57:32'
Kazaň je v šesti, Biljalov je na střídačce!
57:32'
Kazaň si bere oddechový čas.
57:32'
Barulin drží svůj tým, létá teď na něj jeden puk za druhým.
57:16'
Tak ještě jedna nepříjemnost pro Nižněkamsk, dvě minuty za podrážení dostal Andrej Sergejev.
56:11'
Dlouhá přesilovka Kazaně je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.
55:44'
Petrov to neúspěšně zkoušel z levé strany, puk projel do rohu.
54:20'
Činí se i Barulin, nyní pravým betonem vykopl nepříjemné nahození od modré.
53:45'
Domácí čtveřice se teď výborně brání a posílá puky ven z pásma.
52:04'
Kazaň vstřelila branku!
No a máme tu drama! Po kombinaci v útočném pásmu přišla přihrávka na pravý kruh, kde napřáhl DANIS ZARIPOV a Barulin se nestačil přemístit – 4:2. Asistence: Albert Jarullin, Andrej Pedan.
51:11'
Kazaň si zahraje přesilovku, pět minut plus do konce utkání dostal Marat Chajrullin.
50:30'
Neftěchimik opět napadá rozehrávku soupeře a drží jej ve vlastním pásmu. To domácím maximálně vyhovuje.
49:48'
Barulin se má rázem co otáčet, nyní pravým betonem vykopl sklepnutí Patrice Cormiera.
49:07'
Barulinova nula je pryč. Po výpadu z pravé strany přišla střela, kterou neudržel a na brankovišti se nejlépe zorientoval MATT FRATTIN a zblízka doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Oleg Li, Andrej Pedan.
48:37'
Barulin toho teď moc neviděl, přesto nějakým způsobem zvládl střelu Chenkela pokrýt.
47:31'
Biljalov vyrazil nepříjemné nahození, hra teď plyne v jeho levém rohu hrací plochy.
46:11'
Teď před Barulinem číhal Osnovin a tečoval nahození z dálky. Puk se vykutálel těsně vedle pravé tyčky.
45:40'
Zblízka se za Barulina snažil dostrkat puk Oleg Li, hostům dnes ale skutečně není přáno.
45:05'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku, hra se vrací před Barulina.
44:26'
Biljalov si ještě prakticky nesáhl na puk, Kazaň v úvodu třetí části vytváří na soupeře tlak a hraje se tak na opačné straně kluziště.
43:08'
Z levého kruhu pro vhazování střílel Cormier, Barulin měl ale výborný rozhled a puk skryl ve své lapačce.
43:00'
A už je také po přesilovce, Chajrullin je zpátky na ledě.
42:43'
Další vyhození ze strany domácích, přesilovka Kazaně se chýlí ke svému konci.
42:23'
Příklep od modré čáry skončil u Barulina, ten puk zvládl vyrazit k mantinelu.
41:50'
Domácím se povedlo vyhodit z vlastního pásma, Kazaň tak musí začít zase od začátku.
41:00'
Kazaň si teď zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž dostal Marat Chajrullin.
40:48'
Hosté v prvním útočném výpadu třetí třetiny, puk šel ale mimo branku.
40:01'
V brance Kazaně došlo ke změně, Adam Reideborn zůstal na střídačce, do branky se postavil Timur Biljalov.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi čtyřicet minut hry a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Kazani se nepovedlo i přes několik dobrých pozic dosáhnout vyrovnání, když skvělý Barulin zvládal pochytat všechny výpady i střely zblízka a tak ve druhé části třetiny domácí třikrát udeřili. Ve 35. minutě se z pravého kruhu trefil Marat Chajrullin, o minutu později proměnil sólo Pavel Porjadin a sedm sekund před koncem druhé dvacetiminutovky se v přesilovce trefil od modré čáry Andrej Sergejev. Do kabin se tak odešlo za stavu 4:0 pro domácí Neftěchimik.
40:00'
39:53'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Těsně před odchodem do kabin se domácí radují z využité přesilovky a čtvrtého gólu. Bombu od modré čáry vyslal ANDREJ SERGEJEV a jeho šleha se zastavila až za Reidebornem! Asistence: Damir Šaripzjanov, Zack Mitchell.
38:44'
Výsledkem je dvouminutový trest za hrubost pro hostujícího Patrice Cormiera.
38:44'
Na ledě teď zůstal hostující Petrov a drží se za koleno. Jeho spoluhráči se ihned vrhli na Porjadina, který hostujícího útočníka zastavil bodyčekem, rozhodčí tak měli plno práce s uklidněním situace.
38:26'
Ke kruhům si sjel domácí Pajgin a snažil se trefit volný prostor Reidebornovy branky. Minul.
37:52'
Trochu hraniční zákrok v pásmu domácího celku, oba hlavní rozhodčí však zůstali v klidu a nechali pokračovat ve hře.
36:45'
Kazaň je teď jako opařená a akce končí daleko před Barulinem.
35:32'
No a už je to o tři branky! Po zisku puku ve středním pásmu se do sóla dostal PAVEL PORJADIN a svou šanci využil nekompromisní střelou, na kterou Reideborn nenašel recept – 3:0. Asistence: Timur Šarifjanov.
34:41'
Nedáš – dostaneš. Hosté spálili šanci při pokusu o forhendový blafák, Neftěchimik se dostal do kontru, zprava si do střelecké pozice najel MARAT CHAJRULLIN a přesnou střelou ke vzdálenější tyčce upravil na 2:0. Asistence: Jevgenij Rjasenskij, Ildar Šiksatdarov.
34:02'
VOlný Pedan si na modré čáře klepal o puk, nebyl ovšem vyslyšen.
33:34'
Kazaň se snaží, bojovnost se hostům upřít nedá, v rozích si ale mnoho šancí nevypracuje. A právě tam se obrana Nižněkamsku snaží soupeře vytláčet.
32:32'
A poradil si i s bombou Zaripova zblízka. Stále tak platí těsný stav 1:0.
31:41'
Azevedo musel pospíchat za vyhozeným pukem, rozhodčí signalizoval, že se o zakázané uvolnění jednat nebude.
31:12'
Barulin stále drží čisté konto, odolal i proti poměrně svižnému pokusu z levého kruhu.
30:17'
Domácímu Padakinovi scházela podpora spoluhráčů a tak pouze od modré čáry nahodil puk do rohu.
29:31'
Na druhé straně zakončoval přes obránce Zaripov a o dorážku se pokoušel Galijev. I zde ale platilo, že vítězně z toho všeho vyšel brankář.
29:14'
Reideborn odolává výpadům domácích nejprve lapil střelu Murphyho od modré čáry, poté si poradil i s dorážejícím Pajginem.
28:31'
Chajrullin se probíjel kolem levého mantinelu, ale i když do toho dal všechno, obrana Kazaně jej dál nepustila.
27:18'
Tlak domácích. V přečíslení přihrával Pajgin na střed, White pálil mimo.
26:40'
Trocha nepřesností na obou stranách, hra nám také trochu ztratila na tempu.
25:58'
Neftěchimik potřeboval vystřídat, šikovné vyhození bez zakázaného uvolnění tak přišlo vhod.
25:27'
Rozehra Kazaně teď trochu pokulhává již ve vlastním pásmu, domácí tým skvěle forčekuje.
24:04'
Kazaň začíná trochu přidávat na tempu, před Barulinem je docela živo, nicméně stále platí, že koncovka Ak Barsu není nejlepší.
23:17'
Výpad Kazaně po pravé straně skončil pouze sražením prodírajícího se Osnovina. Barulinova branka se vychýlila ze svého postavení a okamžitě se tak pískalo.
22:24'
Barulin zkrotil nahození ze středního pásma a hned rozehrál na své spoluhráče.
21:41'
Hosté oslabení přečkali a jsou zase v plném počtu.
21:13'
V brejku se ocitl Berglung, jenže to měl na bekhend a navíc zakončoval jednoruč. Tohle nebyl pro Reideborna problém pokrýt.
20:27'
Porjadin zadovkou našel Whitea, ten ihned pálil z levého kruhu, Reideborn na jeho dělovku ale zvládl zareagovat.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla celkem svižný hokej, nicméně velkých šancí bylo opravdu málo. Přesto se diváci dočkali jednoho gólu, když se na konci šesté minuty dostal k teči Kazionovova nahození Alexandr Černikov a Reideborn na tuto změnu zareagovat nedokázal. Kazaň v této části narážel na dobrou obranu, Barulina se hráčům hostů příliš prověřit nepodařilo a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
20:00'
19:41'
Opět se bude vylučovat, nyní ale na straně hostů. Dvě minuty za držení dostal Kamil Fazylzjanov.
19:19'
Střela od modré čáry se přes chumel hráčů k Barulinovi nedostala, domácí jdou v před.
18:30'
Ljamkin předvedl na modré čáře až příliš mnoho kliček, postavení mimo hru sice nezpůsobil, nicméně obrana Neftěchimiku se mezitím stačila stáhnout.
17:52'
Nižněkamsk se ubránil, Padakin se již vrátil na ledovou plochu.
17:17'
Domácím se daří po mantinelu vyhodit až k Reidebornovi, bránící čtveřice střídá.
16:47'
Střela z vrcholu pravého kruhu skončila nad brankou domácích, v rohu rozjíždí další akci Petrov.
15:52'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje hostující tým. Za podrážení dostal dvě minuty Pavel Padakin.
14:58'
Azevedova střela z levého kruhu postrádala přesnost, na branku vůbec nešla.
14:49'
Po přihrávce z rohu se bleskově vysunul hostující Petrov, bekhendové zakončení ale pokryl zatím bezchybný Barulin.
14:27'
Na druhé straně dopadl podobně Šarifjanov, ani on se do zakončení neprobil a poznal tvrdost mantinelu.
13:31'
Domácí Berglund ztratil na modré čáře puk a vznikl kontr Kazaně. Jenže A. Galimov byl vytlačen k mantinelu.
12:39'
Zakázané uvolnění, tentokrát v podání hostujících hráčů. Hra se stěhuje před Reideborna.
12:01'
Závar před Reidebornem, bízko úspěchu byl White, zblízka však gólmana hostů nedokázal prostřelit.
11:05'
Osnovin na levém křídle nenašel prostor pro zakončení a tak pouze nahodil na Barulinovu branku.
10:14'
Už to skoro vypadalo, že hosté hráli v šesti, jeden z hráčů, na kterého navíc směřoval puk však o hru nejevil zájem a vše tak bylo v rámci pravidel.
09:31'
Trocha nepřesností na obou stranách, domácí se teď dopustili zakázaného uvolnění.
09:06'
Hosté rozvinuli akci levým křídlem, Gluchov se však na modré čáře trochu zamotal a bylo z toho postavení mimo hru.
08:07'
Kazionov se snažil o průnik pravým křídlem, puk ovšem skončil za brankou, odkud jej poté vyvezl Nikita Ljamkin.
07:19'
Od modré čáry nahazoval Wikstrand, Barulin měl ale velice dobrý výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.
06:38'
Vedoucí gól domácí hodně nabudil, opět se cpou před Reideborna a snaží se o druhý úder.
05:58'
No vida a hned je tu gól, když udeřili domácí. Kazionov se uvolnil, zprava nahodil puk na branku, a ten byl šikovně tečován ALEXANDREM ČERNIKOVEM. Reideborn zakročit nedokázal a je to 1:0. Asistence: Denis Kazionov, Zack Mitchell.
05:13'
Už od úvodních okamžiků se hraje svižný a bruslivý hokej, akce střídá akci, teď ještě zapracovat na finální fázi...
04:29'
Po nahození od modré čáry se před Reidebornem zjevil Berglund, pokus o dorážku však nebyl úspěšný.
03:34'
Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat. Wikstrand se snaží o založení protiútoku.
02:49'
Neuspěl ani Emil Galimov, ten byl vytlačen z ideálního střeleckého úhlu.
02:09'
Gluchov se snažil prosmýknout mezi dvěma obránci Neftěchimiku, skončil však pouze v rohu a ke střele se nedostal.
01:17'
Oba týmy střídají během hry, domácí Šaripzjanov čeká, až se mu nabídnou spoluhráči a on bude moci zahájit útok.
00:48'
Zprava si do útočného pásma vjel domácí Kulikov, jeho bekhendová střel však pro Reideborna nebezpečí neznamenala.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Pajgin, Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, An. Sergejev, S. Zacharčuk – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, P. Kulikov (A), Šiksatdarov – Enlund, Berglund, Padakin (C) – Černikov, Šarifjanov, Denis Kazionov – Chisamutdinov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel (A), Pedan, Fazylzjanov – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo – Zaripov, A. Galimov, Galijev – O. Li, Osnovin, Frattin – Fisenko, M. Gluchov (A), E. Galimov – Kara.

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Galimov, Šadrin.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas v Něftěchim Areně začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Ak Bars Kazaň

Hosté jsou ve Východní konferenci na prvním místě, nasbírali už 37 bodů a můžou se pochlubit třízápasovou vítěznou sérií. Naposledy se o síle mužstva přesvědčil Vladivostok, který v Kazani nedal ani gól a Ak Bars vyhrál po gólech Cormiera a Osnovina 2:0.

Neftěchimik Nižněkamsk

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Východní konference se ziskem 27 bodů. Klubu se daří, vždyť dotáhl do vítězného konce už sedm zápasů v řadě, naposledy doma proti Chabarovsku. Toto utkání došlo až do nájezdů, ve kterém byli domácí úspěšnější, dotáhli tak skvělý obrat po dvoubrankové ztrátě a vyhráli 4:3 po nájezdech.

Riga – Nižněkamsk 1:2
Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 sn
Čerepovec – Nižněkamsk 1:2 pp
Nižněkamsk – Vladivostok 4:3
Nižněkamsk – Chabarovsk 4:3 sn
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.