KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Magnitogorsk - 13. února 2020   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
28:17' Berglund  • 34:57' Šarifjanov (Aťušov, Bikmullin) • 45:52' Chajrullin (Šaryčenkov) • 49:03' Z. Mitchell (White, Porjadin)
3785 diváků
Košečkin (50. Děmčenko) – Antipin, J. Birjukov (A), Dronov, J. Jakovlev, Běreglazov, Minulin, Matuškin – A. Nestrašil, Mozjakin (C), Filippi – Rožkov, N. Kuljomin (A), Loktionov – Kozun, O'Dell, Potěchin – Ljubimov, Timkin, Několenko – Dorofejev.

Vhazování – 20:22
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nižněkamsku, který svého soupeře porazil výsledkem 4:0. Metallurg vstoupil do třetí třetiny celkem aktivně, což mu naopak uškodilo natolik, že dvakrát v krátkém časovém sledu inkasoval, což rozhodlo o vítězi tohoto zápasu. Nižněkamsk si totiž své vedení dokázal pohlídat až do konce, brankář Šaryčenkov si dokonce připsal čisté konto, ke kterému vedla hodně trnitá cestička.
59:26'
Domácí fanoušci pomalu a jistě oslavují vítězstvím, které je zcela určitě nemine. Probíhá poslední minuta zápasu, brankář Šaryčenkov je navíc blizoučko k čistému kontu.
58:12'
Hosté se ovšem dostali k značnému náporu, který nabídl nahrávku od pravého kruhu do předbrankového prostoru. Šaryčenkov odolal, hosté však zůstávají na touši.
57:13'
V závěru tohoto zápasu nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Na Metallurgu je cítit a i vidět snaha s výsledkem něco udělat, avšak domácí obrana předvádí poctivý výkon.
54:25'
Posléze se tedy vhazovalo po pravici domácího brankáře. Úspěšnější byl hostující hráč, který nedokázal předat přesně za sebe, puk totiž odehrál do bezpečí soupeř.
53:58'
Třetí lajna Magnitogorsku se na delší časový úsek dostala před Šaryčenkova, který nakonec ukryl kotouč pod sebou. Na řadu přichází vůbec poslední komerční přestávka.
52:06'
Nižněkamsk i nadále hýří aktivitou, další kombinace ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Na opačné straně tvrdě napřáhl obránce Dronov, který na brankáře nevyzrál.
51:11'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Šiksatdarov, avšak v žádném případě se nejednalo o nedovolený zákrok. Po delší době si připsal zákrok také Šaryčenkov.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. O vítězi se zdá být rozhodnuto, domácí totiž vedou u o čtyři branky, Metallurg se bude pokoušet o kosmetickou úpravu.
49:03'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Vasilij Děmčenko.
49:03'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak tady se schyluje k pořádnému debaklu, Metallurg! třetí třetinu vůbec nezvládá! Fantastickým způsobem to provedl White, který zadovkou našel před brankou kolegu ZACKA MITCHELLA, jenž sám před Košečkinem zamířil velice přesně! Hosté zřejmě sáhnou ke výměně brankářů.
Asistence: Matt White, Pavel Porjadin.
48:50'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
47:22'
Nápor domácích hráčů pokračoval, Košečkin se v jednu dobu dokonce válel na zemi. Domácí komando na něj nevyzrálo, Magnitogorsk se tak dostal z obležení.
46:47'
Čtvrtou branku měl pro změnu na své hokejce obránce Murphy, který se zničehonic dostal až před brankáře Košečkina, kterého nepřekonal se střelou nad beton.
45:52'
Nedáš – dostaneš v praxi! Do zajímavé šance se na jedné straně dostal jeden z hostujících hráčů, který ovšem neuspěl. Následný protiútok Neftěchimiku pro změnu táhl MARAT CHAJRULLIN, jehož rána zápěstím putovala mimo dosah brankáře Košečkina.
Asistence: Alexandr Šaryčenkov.
45:12'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., krosček).
45:04'
Třetí třetina zatím jednoznačně patří právě Magnitogorsku, kterému se ale nedaří v koncovce. Brankář Šaryčenkov měl nejednou velké štěstí, domácí tak stále vedou o dvě branky.
44:46'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
44:08'
Velice kvalitně to provedl obránce Jakovlev, který nejen, že se dostal mimo dosah napadajících protihráčů, navíc se mu povedlo zavézt kotouč až do útočného pásma.
43:04'
Nižněkamsk na malý moment povolil ve svém bránění, což mohlo přinést kontaktní branku. K volnému puku se totiž dostal Timkin, který trefil pouze brankáře.
42:12'
Nahozený kotouč se snesl až za hostující branku, kde ho dokázal vybojovat White. Ani jeho následná předávka nebyla zrovna přesná, dostal se k ní totiž Rožkov.
41:09'
Další útočná snaha pro změnu přinesla šanci pro Nestrašila, který zakončoval z velice dobré pozice. Jeho pokus zřejmě směřoval mezi betony, s čímž Šaryčenkov počítal.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned vydal do útoku. Antipinova nahrávka nebyla přesná, našla totiž pouze protihráče.
40:01'
Střely na branku (celkem): 10 – 20.
Je za námi také druhá třetina, která nám konečně nabídla přesné zásahy. Nižněkamsk se po jedné z mnoha chyb hostující obrany dostal do vedení, které posléze navýšil o další přesný zásah. Metallurg dnes nehraje moc dobře, směrem dopředu je bezradný, navíc obranná činnost není zas tak propacována.
40:00'
39:18'
Před koncem druhé třetiny ještě jedno nechtěné přerušení. Tentokráte za cenu zakázaného uvolnění vyhodil kotouč Bryncev, jednalo se tedy o další icing.
38:04'
Za prudkou nahrávkou se natahoval domácí White, který na ni přeci jenom nedosáhl. Metallurg se opět dostává pod tlak, což se domácím fanouškům rozhodně musí líbit.
37:11'
Do rychlého protiútoku se navíc vydal domácí Kulikov, který se snažil uspět se zakončením ke vzdálenější konstrukci, avšak to skončilo na pozorném brankáři.
34:57'
Nápor domácích hráčů nakonec končí druhým přesným zásahem! Magnitogorsk se totiž dostal pod velký tlak, který nakonec nabídl nahrávku na TIMURA ŠARIFJANOVA, kterému se povedlo procedit kotouč k bližší brankové konstrukci. Košečkin se nedokázal včas přesunout!
Asistence: Vitalij Aťušov, Rafael Bikmullin.
34:02'
Teď už byl Magnitogorsk mnohem blíže. Až před brankáře se totiž protáhl Potěchin, který rovněž trefil pouze beton. Domácí branka byla vyvrácena, následuje komerční přestávka.
33:06'
Šaryčenkov si přesto po dlouhé době připsal zákrok, nahození od modré čáry bylo těsně před ním ještě lehce tečováno, avšak puk skončil na připraveném betonu.
32:17'
Dnes celkem nevýrazně hrající Filippi vyprodukoval zadovku k modré čáře, kde se sice nacházel Birjukov, avšak jeho kolega neměl na zakončení vůbec žádný prostor.
31:34'
Celkem pohodlně zavezl puk do útočného pásma hostující Antipin, který to poté zkoušel nahozeným kotoučem k rohu kluziště, kam jako první přispěchal Bryncev.
30:14'
Nižněkamsk se opět dostal do slibného přečíslení, při kterém velice nepřesně zakončoval Kulikov. Hra nebyla přerušena, což znamená protiakci také pro hosty.
29:40'
Magnitogorsk to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace zatím není vůbec kritická, do konce tohoto zápasu zbývá hodně času.
28:17'
Další velká hrubice hostujícího celku končí vedoucí brankou Nižněkamsku! Hned dvojice hostujících hráčů chtěla odehrát puk u vlastní modré čáry, avšak místo toho jsme sledovali srážku. Sám na branku se tak řítil JACOB BERGLUND, který uspěl se střelou mezi betony.
Bez asistence.
28:01'
Magnitogorsk opět propadl při bránění. Domácí dvojice hráčů se tak dostala do bleskového přečíslení, který Grošev nevyřešil nejlépe, trefil pouze obětavého protihráče.
27:08'
Ani Filippi se daleko s pukem nedostal, ještě před modrou čárou ho dokázal obelstít protihráč. Aby toho nebylo málo, tak se do šance dostal Šiksatdarov, který o kousek minul šibenici.
26:10'
Timkin se pohodlně dostal mezi kruhy, kde jeho střelu zápěstím zablokovla jeden z protihráčů pouze do ochranné sítě. Sudí hru přerušil, je tu další komerční přestávka.
25:07'
Domácí kapitán Šaripzjanov raději uklidnil hru za vlastní brankou, načež sám vyrazil kupředu. Nižněkamsk se sotva prokousal do pásma, sudí navíc signalizoval ofsajd.
24:04'
Až poté se Šaryčenkov přeci jenom zapotil. U modré čáry měl totiž hodně prostoru obránce Běreglazov, jehož nepříjemná jedovka skončila na připraveném brankáři.
23:08'
Domácímu celku se povedlo uspět na vhazování, načež Šaripzjanov osvobodil své mužstvo vyhozením až na druhou stranu. S rozehrávkou tak vypomohl Košečkin.
22:14'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., podrážení).
22:03'
Hned v úvodu druhé třetiny jsme registrovali nepříjemný pokus v podání Berglunda, který pořádně protáhl brankáře Košečkina, kterému se povedlo zakročit betonem.
21:11'
Poté se k puku dostal také domácí Chajrullin, který to zkoušel vzít sám na sebe. Přechod přes modrou čáru zrovna moc nevyšel, jednalo se o ofsajdové postavení.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal za vlastní branku, kde se o rozehrávku postaral zadák Antipin.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
Střely na branku: 6 – 5.
Máme za sebou první třetinu, která byla celkem dost ofenzivní. Úvod zápasu patřil Nižněkamsku, který nejednou ohrozil hostující branku, domácí hráči se hned ve dvou případech dostali do úniku. Magnitogorsk se směrem dopředu celkem dost dlouho hledal, nakonec se zvedl díky úvodní přesilové hře, ve které branka nepadla.
20:00'
19:21'
Do protiútoku se vydal hostující Mozjakin, který místo zakončení ještě hledal Nestrašila, avšak nahrávku zablokoval Bryncev. Domácí se ihned dostali na druhou stranu.
17:12'
Touš byl ztečován vysoko do ochranné sítě, jeden ze sudích tak musel přerušit hru. Opět se tak vhazovalo u středového kruhu, domácí se však prezentovali icingem.
16:19'
Magnitogorsk pokračoval po přesilové hře ve svém náporu, avšak další pokusy neskončily za brankářem Šaryčenkovem. Stále tak čekáme na první branku zápasu.
15:02'
V oslabení ujížděl sám na branku domácí Mitchell, který si dokázal Košečkina položit na zem, avšak poté nezametl puk za ležícího brankáře.
14:04'
Hra je opět pozastavena, což si vyžádalo prostor ke druhé komerční přestávce. Po ní se hra vrátí zpět do středního pásma, kde se na vhazování staví Kulikov a Několenko.
13:54'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Šarifjanov – 2 min., vysoká hůl).
13:15'
Nižněkamsk stále působí o něco aktivnějším dojmem, i tentokráte se snažil zavařit brankáři Košečkinovi. To se v tomto případě nejednalo, sledovali jsme totiž icing.
12:08'
Murphy svému celku zajistil zisk pásma, jenomže obrana hostujícího celku si počínala na jedničku. Minulin pozdržel puk za brankou, oba celky tak mohly vystřídat. Při dalším ataku ujížděl sám na branku domácí Šiksatdarov, kterému na poslední chvíli sjel puk z čepele.
11:11'
Až v tomto momentu se přerušila hra, jednalo se o ofsajdové postavení hostujícího Timkina. To znamená, že budeme svědky vůbec první komerční přestávky.
10:03'
Sledujeme celkem dlouho pasáž bez přerušení. Magnitogorsk musel rozvíjet další akci zpoza vlastní branky, o rozehrávku se nakonec postaral velezkušený Antipin.
09:12'
Ve středním pásmu dokázal narušit rozehrávku kapitán Mozjakin, který navíc sám rozjel akci svého celku. Filippi se dostal ke střele, kterou Šaryčenkov vykopl pravým betonem.
08:04'
Následně se Černikov jako první dostal k odraženému kotouči, který ihned zametl směrem ke svým spoluhráčům. Ti ovšem ani nevystřelili, soupeř se navíc osvobodil.
07:10'
Chajrullin se pokoušel dostat puk do bezpečnějšího prostoru, což se mu sice povedlo, avšak ihned poté byl důrazně poslán k mantinelu. Vylučovat se ovšem nebude.
06:04'
Metallurg se po delší době dostal k souvislejší pasáži v pásmu soupeře. Nestrašil předkládal k modré čáře na Antipina, ten se ovšem už ocitl ve střední třetině.
05:13'
Hezkým způsobem to provedl obránce Sergejev, který se natlačil až k hostující brance, odkud nabízel kotouč zpět před branku, kde ovšem našel pouze protihráče.
04:03'
Magnitogorsk neměl s úvodním oslabení žádné větší starosti, naopak svého soupeře nepustil k ničemu vážnějšímu. Ke konci přesilové hry to od modré čáry zkoušel Murphy.
03:11'
K pravém kruhu si před malým momentem sjel domácí Chajrullin, který se ihned pokoušel o zakončení. To mu srazil jeden z protihráčů, jenž navíc odpálil puk do bezpečí.
02:03'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Eric O'Dell – 2 min., vražení na hrazení).
02:00'
Podél pravého hrazení se prodíral vpřed domácí Porjadin, který navíc sestřelil protihráče k zemi. O nedovolený zákrok se nejednalo, sudí tak nechali pokračovat ve hře.
01:03'
Posléze se poprvé do útoku dostal také Magnitogorsk, avšak se nejednalo o nic nebezpečného. Mozjakin totiž zkoušel najít Filippiho, což se mu nakonec nepovedlo.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek. Jako první se k volnému puku dostal obránce Šaripzjanov, který ho ihned nahodil podél hrazení.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Rjasenskij, R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Aťušov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Porjadin, Z. Mitchell, White – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Grošev, Šarifjanov, Černikov – Bikmullin.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Antipin, J. Birjukov (A), Dronov, J. Jakovlev, Běreglazov, Minulin, Matuškin – A. Nestrašil, Mozjakin (C), Filippi – Rožkov, N. Kuljomin (A), Loktionov – Kozun, O'Dell, Potěchin – Ljubimov, Timkin, Několenko – Dorofejev..
Metallurg Magnitogorsk

Na opačné straně stojí Magnitogorsk, který prožil jeden z nejhorších vstupů do letošního ročníku, avšak druhá polovina sezony se mu tak nějak daří. Metallurg dokonce vyšplhal na postupové pozice, avšak jistotu play-off stále nemá. Magnitogorsk totiž má náskok na první nepostupovou pozici pouhé čtyři body, v případě vítězství se tak náskok může zase o něco zvětšit. Hostující tým tohoto zápasu rovněž nemá nejlepší formu, z posledních pěti duelů vyhrál pouze jedinkrát, a sice se mu povedlo uspět v souboji s druhým Omskem. Magnitogorsk však v minulém kole nestačil na moskevský Spartak.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté Nižněkamsku se v tuto chvíli nacházejí na deváté pozici, která by v konečném důsledku nezaručila postup do vyřazovacích bojů. Neftěchimik tak bude muset pořádně zabrat, na osmý Magnitogorsk ztrácí pouze čtyři body, právě dnešní vzájemný zápas by tak mohl být rozhodující. Nižněkamsk dokázal ukončit několika zápasovou sérii porážek, v posledních dvou duelech totiž pokaždé naplno bodoval. Nejprve si Nižněkamsk celkem snadným způsobem poradil s desátým Čerepovcem výsledkem 6:2, v minulém kole se mu ve vyrovnaném souboji povedlo zdolat Jaroslavl 4:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Neftěchimik Nižněkamsk a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.