KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Minsk - 28. září 2019   16:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
15:27' Šaripzjanov (S. Zacharčuk, Černikov) • 16:57' Porjadin (White, Rjasenskij) • 26:15' White  • 34:15' Avcin  • ' Z. Mitchell
5:4
(2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Minsk
Minsk
05:14' Shore  (Prince, Pulkkinen) • 21:26' Gragnani  (Prince) • 28:39' Martynov  (Děmkov, An. Stěpanov) • 59:47' A. Kosticyn  (Shore, Prince)
Nižněkamsk
Gofman, Lavrentjev – Kanifadin, Savenkov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
3 206 diváků
Minsk

Skončilo nám utkání mezi Nižněkamskem a Minskem, které domácí tým ovládl 5:4 po samostatných nájezdech. Remíza byla po průběhu zápasu naprosto zasloužená. Hosté mohou být rádi za bod, neboť na 4:4 vyrovnali až v posledních třinácti sekundách.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil ani jeden hokejista z Česka a Slovenska.
Statistiky:

Střely na bránu: 38-40
Vyloučení: 4-3
Využití: 2-1
Hity: 8-9
Buly: 30-35.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je ZACK MITCHELL.
Shore branku nedal a o vítězi dnešního utkání je jasno!
Mitchell rychlou střelou vsítil gól.
Pulkkinenova klička do bekhendu úspěšná nebyla.
Avcin nezastrčil puk za beton Enrotha.
Kogaljov parádním způsobem vymíchal brankáře Šaryčenkova.
Rychel se svou pohotovou střelou neuspěl.
Andrej Kosticyn na brankáře Nižněkamsku vyzrát nedokázal.
White svůj nájezd proměnil s velkým štěstím. Kotouč přepadl přes lapačku.
Feoktisov střelou mezi betony Čaryčenkova nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:24'
Martynov hned dvakrát v útočném pásmu objel bránu. Obránci Děrjabinovi přihrál až posléze. Střela hráče s číslem 5 ale zamířila do hrudi domácího gólmana.
62:52'
Enroth přerušil poměrně opatrnou pasáž hry. Chvíli se hrát nebude.
61:57'
Kosticyn se mohl stát hridnou dnešního dne. Dokázal nabrat rychlost a v přímé blízkosti ohrozil Šaryčenkova.
60:53'
Enroth musel dávat pozor, protože Černikov zakončoval velmi rychle. Bránu ale minul.
60:11'
Pulkkinen ihned po vyhraném vhazování vyrazil dopředu a dokázal zakončit svou individuální akci. Domácí brankář betonem zasáhl.
60:01'
60:00'
59:47'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Třináct sekund před koncem třetí třetiny se prosazuje ANDREJ KOSTICYN. Dokázal zamést krásnou přihrávku Shoreho přímo do odkryté brány. Tohle je pro Nižněkamsk velká rána. 4:4. Asistence: Drew Shore a Shane Prince.
59:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zack Mitchell – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:55'
Gragnani nezachytil kotouč na útočné modré čáře, ale stejně se píská zakázané uvolnění Nižněkamsku.
58:38'
Hosté začínají se svou powerplay.
58:20'
Do velké šance se na druhé straně dostal domácí útočník Kazionov. Vybruslil si mezi kruhy a střelou záěpstím jen těsně minul horní tyč.
57:22'
Domácí tým se osvobozuje.
56:55'
Hosté pobývají v útočném pásmu a nyní mají opravdu drtivý tlak.
56:30'
Stěpanov před bránou puk lehce tečoval. Prostor tří tyčí ale netrefil.
55:52'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podrážení).
55:08'
Zakázané uvolnění Dinama Minsk.
54:52'
54:22'
Až nyní se Nižněkamsk výhozem přes všechny čáry osvobozuje.
54:06'
Tlak Minsku je poměrně veliký. Domácí čtveřice je na ledě dlouho.
53:42'
A znovu pálil Pulkkinen ze stejné pozice. Ani tentokrát neuspěl.
53:02'
Pulkkinen pálil z vrcholu levého kruhu z voleje. Před bránou nestál nikdo, aby pomohl zastínit jeho střelu. Šaryčenkov touš vyrazil levým betonem.
52:52'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., krosček).
52:48'
Minsk měl tři velké příležitosti. Šaryčenkov se dokázal proti každé střele přemístit včas a svému celku rapidně pomohl.
52:17'
Hosté se nepřesnou zpětnou přihrávkou připravili o pobyt v útočné třetině.
51:35'
Po ofsajdu Neftěchimiku se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:15'
Nynější akce vypadala nadějně pro Nižněkamsk. Hosté se ale vrátili do obrany a pomohli Enrothovi.
50:46'
Stěpanov pálil z levého křídla pouze do připraveného Alexandra Šaryčenkova.
50:06'
Za námi je deset minut hry ve třetí třetině a příliš vzruchu jsme neviděli. Nižněkamsk už spoléhá na svou defenzivní činnost.
49:32'
White se parádní kličkou zbavil protihráče, položil si jej na zem a z ideální pozice vyprášil pohotovou lapačku brankáře Enrotha.
48:48'
Děrjabin si nabruslil do předbrankového prostoru, odkud už neměl ke kvalitnějšímu zakončení dostatek času.
48:10'
Kosticyn před bránou tečoval střelu od modré čáry těsně vedle zadní tyče. Nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno.
47:27'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Sledujeme bruslivý hokej z obou stran.
46:51'
Také Nižněkamsk už vystrčil růžky. Grošev hledal v předbrankovém prostoru hokejku Kazionova.
46:03'
Avcin nedokázal zkrotit skákavou přihrávku na své holi. Mezitím jej hostující obránci stihli dobruslit.
45:38'
Nepřesná rozehrávka hostů zapříčinila zakázané uvolnění.
44:40'
Minsk je zatím ve třetí třetině lepším týmem. Neftěchimik hraje až příliš pasivně.
43:52'
Gragnani nabízel touš před bránu na teč. Nikdo z hráčů v bílých dresech ovšem přesně nezacílil.
43:38'
Vhazování v obranném pásmu Nižněkamsku se bude opakovat.
43:01'
Pulkkinen bekhendem trefil pravý beton domácího gólmana.
42:27'
Kosticyn se snažil chytrou přihrávkou vybídnout Parého ke střele. Těsně před ním však kotouč zasáhl Bryncev a vychýlil přihrávku.
41:37'
Také domácí se dostali dopředu a nyní kombinují okolo mantinelu.
40:38'
Pulkkinen dostal mezi kruhy ideální přihrávku. Poté prudce vypálil, ale pouze orazítkoval zadní mantinel.
40:19'
Kosticyn hned na začátku třetiny vyzkoušel pozornost brankáře domácích. Šaryčenko byl úspěšnější.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní hned čtyři góly. Nižněkamsk udržel svůj jednobrankový náskok z první třetiny a momentálně se skóre pohnulo na stav 4:3. Snad nám třetí dvacetiminutovka nabídne podobný hokej, jaký zatím můžeme vidět.
40:00'
39:00'
Avcin přečetl přihrávku před bránu. Minsk má nyní více ze hry, takže osvobození přijde Nižněkamsku vhod.
38:09'
Rychlé tempo hry pokračuje. Hokej je to nyní strhující z obou stran.
37:05'
Pulkkinen získal volný puk ve vlastním pásmu, nabral rychlost a mířil si to společně s Princem na jednoho domácího beka. Bryncev ale parádní způsobem zpětnou přihrávku vykryl, takže ke střele ani nedošlo.
36:02'
Šaryčenkov měl znovu plné ruce práce. Musel zasahovat proti třem střelám v krátkém sledu.
35:09'
Jerjomenko si nabruslil do lepší pozice, odkud zápěstím zamířil směrem na bránu. Šaryčenkov kotouč viděl a udržel jej na své hrudi.
34:15'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Gólové hody v dnešním utkání pokračují. ALEXANDR AVCIN obral Parého o kotouč v útočném pásmu a ihned se vytočil směrem před bránu. Tváří v tvář brankáři zvolil kličku do bekhendu, kterou provedl naprosto dokonale. 4:3. Bez asistence.
33:40'
Dinamo kombinovalo v útočném pásmu za bránou Nižněkamsku. Do střelecké pozice se však nedostalo.
32:30'
Hned dva domácí hráči ujeli do přečíslení dva na Enrotha! Souhra však byla až příliš čitelná a Enroth se dokázal přemístit proti střele Chajrullina.
31:36'
Stěpanov si najel na modrou čáru. Zápěstím mířil těsně vedle levé tyče z pohledu domácího brankáře.
30:49'
Dinamo mělo v útočném pásmu opět tlak. Šaryčenkov dokázal odolat dvěma střelám z mezikruží.
29:42'
Avcin na sebe navázal dva hráče a pěknou žabičkou uvolnil Fazlejeva ve skvělé pozici. Útočník Nižněkamsku už své počínání překombinoval a branku se snažil vsítit zbytečnou kličkou. Enroth se na brankovišti natáhl a následně zasáhl.
28:39'
Hosté znovu dotahují brankovou ztrátu. IGOR MARTYNOV se z pravého křídla natlačil až před bránu a svým důrazem dotlačil kotouč za brankovou čáru. 3:3. Asistence: Arťom Děmkov a Andrej Stěpanov.
28:19'
Pulkkinen si vyměnil kotouč s Děrjabinem a zkusil štěstí přízemní střelou. Šaryčenkov toho moc neviděl a měl štěstí, že pokus mezi tři tyče nešel.
27:33'
Dinamo se ubránilo dalšímu přečíslení domácích. Tentokrát však švédský brankář ve služnách běloruského celku zasahovat nemusel.
26:56'
Enroth měl problémy s neposedným kotoučem. Nakonec jej dokázal přikrýt pod lapačkou.
26:15'
Ihned po skončení přesilové hry Minsku se Nižněkamsk podruhé v utkání ujímá vedení. MATT WHITE si v obranném pásmu vybojoval puk, rozjel se do velké rychlosti a z ideální pozice v útočném pásmu zápěstím vymetl horní růžek. 3:2. Bez asistence.
26:00'
25:27'
Další nebezpečnou ránu domácí brankář viděl. Stěpanov pálil přímo do lapačky.
25:12'
Prince si rukavicí zpracoval puk a následně vybídl na modré čáře Gragnaniho. Kanadský bek to znovu zkusil, tentokrát byl úspěšnější Šaryčenkov.
24:24'
Domácí se na začátku oslabení osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.
24:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Černikov – 2 min., krosček).
22:55'
Minsk po vstřelené brance ožil a nyní se také běloruský celek tlačí vpřed.
21:26'
Stav je vyrovnán! Shane Prince objel celé útočné pásmo a poté přesně předložil touš na hůl MARCA-ANDRE GRAGNANIHO. Obránce Dinama zamířil přesně k bližší tyči a znovu pohnul stavem zápasu. 2:2. Asistence: Shane Prince.
21:06'
Minsk se v oslabení osvobozuje výhozem přes všechny čáry.
20:34'
Matt White si najel na vrchol levého kruhu, odkud se snažil vymést horní růžek. Enroth byl připraven a vytrčil své rameno.
20:01'
Skončila nám první třetina. Viděli jsme vyrovnaný hokej, ve kterém měl lehce navrch Minsk. I přes poměrně rychlý gól však vedení ztratil kvůli své vlastní nedisciplinovanosti. Nižněkamsk zatím pálí jen z přesilovek.
20:00'
19:40'
Minsk se brání náporu domácích. Porjadin vystřelil i s přispěním teče do ochranné sítě.
19:17'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., krosček).
18:39'
Zakončení Pulkkinena prosvištělo těsně vedle levé tyče domácí brány.
18:05'
Do konce první třetiny zbývají dvě minuty. Hosté podnikají za svou bránou rychlý protiútok.
17:06'
Feoktistov se okamžitě snažil odpovědět. Domácího brankáře chytrou ránou nepropálil.
16:57'
V zápětí Nižněkamsk obrací skóre na svou stranu. PAVEL PORJADIN byl důrazný těsně před brankovištěm a přesnou střelou po ledě nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. Druhá využitá přesilovka domácích je na světě. 2:1. Asistence: Matt White a Jevgenij Rjasenskij.
16:16'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., držení).
15:27'
Domácí vyrovnávají skóre z přesilové hry. Obránce DAMIR ŠARIPZJANOV napřáhl od modré čáry a chytrou střelou překonal Enrotha v bráně Minsku. Možná došlo v předbrankovém prostoru k teči. O případné změně autora branku budeme informovat. 1:1. Asistence: Stěpan Zacharčuk a Alexandr Černikov.
14:40'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., krosček).
13:59'
Děmkov dlouho operoval s pukem v útočné třetině, ale přesně přihrát na hůl Martynova nedokázal.
13:17'
Třetí lajna Neftěchimiku se řítila do přečíslení 3 na 2. Minsk stačil situaci dobruslit a nedopustil ohrožení své brány.
12:38'
Střela Whita skončila v moci Enrotha. S rozehrávkou nespěchal, a proto musel rozhodčí hru přerušit.
11:22'
O kotouč se nyní bojuje v rohu kluziště. Také Nižněkamsk otřepal úvodní nervozitu a častěji se tlačí do útočné třetiny.
10:58'
Gólman Minsku přikryl puk pod svou lapačkou a hra je tak po delší době zastavena.
10:02'
Po delší době se hrálo také před Enrothem. Švédský gólman vytáhl důležitý zákrok pravým betonem.
08:42'
Hostující obránci si přihrávají puk v pásmu. Mezitím oba celky vystřídaly.
07:38'
Hra pokračuje v poměrně rychlém tempu. Dlouho se hraje bez přerušení a opět převážně v obranné třetině domácího celku.
06:19'
Sergejev zablokoval nepříjemný pokus Pulkkinena. Finský útočník si následně touš dobruslil.
05:51'
Dinamo je v úvodu jasně lepším mužstvem a tlačí na pilu již od úvodní sirény.
05:14'
Hosté využili své převahy v úvodu zápasu a zaslouženě jdou do vedení. Dostali se do přečíslení 2 na 1, které vyřešili s noblesou. DREW SHORE dorazil přesnou pobídku Prince do opuštěné brány. Šaryčenkov se přemístit nestačil. 0:1. Asistence: Shane Prince a Teemu Pulkkinen.
03:59'
Zacharčuk se dostal do útočného pásma. Bekhendem zamířil pouze do vyrážečky švédského brankáře Enrotha.
02:53'
Martynov nestačil dobruslit rychlou a dlouhou přihrávku. Nižněkamsk zůstane v útočném pásmu, neboť byl pískán další icing.
02:11'
Dinamo se provinilo icingem. Za malý okamžik se bude vhazovat před Enrothem.
01:16'
Nepřesnost Gragnaniho zapříčinila vyhoštění Minsku z útočné třetiny.
00:45'
Hosté začali aktivněji a od prvních sekund pobývají v útočném pásmu.
00:01'
Před úvodním buly si ještě vyschlechneme hymny Běloruska a Ruska.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, An. Sergejev (A), Bryncev, S. Zacharčuk (C), Šaripzjanov, Pajgin – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, P. Kulikov, Černikov – Chisamutdinov, Fazlejev, Rychel – Denis Kazionov, Šarifjanov, Avcin – Grošev.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Gragnani (A), Jerjomenko, Gotovec (C), Jevenko, Ďukov, Děrjabin, Bokun – Kogaljov, Paré, A. Kosticyn (A) – Pulkkinen, Shore, Prince – An. Stěpanov, Děmkov, Martynov – Feoktistov, Kovyršin, Kitarov – Kazjanin.

Rozhodčí: Gofman, Lavrentjev – Kanifadin, Savenkov.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Nižněkamsk je na tom podobně jako jeho dnešní sok. Má na svém kontě taktéž 10 bodů. V Západní konferenci patří Neftěchimiku devátá pozice s nulovou ztrátou na osmý Vladivostok. Svěřenci Vjačeslava Bucajeva prožívají špatné obodobí, neboť hned pět ze svých posledních šesti duelů prohráli. Naposledy na domácím ledě s čínským Kunlunem. Produktivitu týmu vede Pavel Porjadin se sedmi body.
HC DINAMO MINSK

Běloruský celek se nachází na osmém místě v Západní konferenci s bilancí deseti odehraných zápasů a deseti získaných bodů. Soči je sedmé pouze o skóre a devátý Čerepovec má o bod méně. Minsk má zatím výsledky jako na houpačce, protože na úvod sezony si připsal tři porážky v řadě, na které navázaly 4 výhry v pěti zápasech. Poslední dvě utkání však Dinamo nezvládlo, vždy padlo až po nastaveném čase, takže si připsalo alespoň bod. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Teemu Pulkkinen s jedenácti kanadskými body.

V utkání nenastoupí ani jeden hokejista z Česka a Slovenska.
Přeji vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Neftěchimiku Nižněkamsk přivítají na svém ledě tým HC Dinamo Minsk. Utkání startuje v 16:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.