KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Riga - 28. prosince 2019   15:00

Novgorod
Novgorod
01:21' Bočarov (Aljajev, Varnakov) • 13:03' Bočarov (Varnakov, Shore) • 21:35' Varnakov (Bočarov, Shore) • 25:20' Bočarov (Shore) • 26:59' Belevič (Ch. Genoway)
5:2
(2:2, 3:0, 0:0)
Riga
Riga
07:17' Protapovič  (Setdikov) • 11:44' Batna  (Mamčics, Gegeris)
Novgorod
Lindbäck (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev – Počivalov, Schroeder, Šenfeld – Rattie, Varnakov, Bočarov – D. Iljin, Urakov, Verjajev – Šachvorostov, Smolin, Belevič – Shore.
Riga
Salák (27. An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Ďaloga, Marshall, Mamčics – Slepec, Darzinš, Gillies – Setdikov, Protapovič, Meija – Gegeris, Ashton, Batna – Trastašenkovs, M. Redlihs, Lipsbergs – Džerinš.

Po vyrovnané partii převzal Novgorod ve druhé třetině otěže zápasu a dalšími třemi góly vyhnal Aleksandera Saláka z branky. Dinamo Riga sérii porážek neukončila, naopak ji rozšířila na vysoké číslo – 9.

Česká a slovenská stopa zápasu

Aleksander Salák (RIG), 5 branek, 26:59
Marek Ďaloga (RIG), (0+0), 2 střely, 18:58
59:23'
Oba týmy se už nikam nehrnou a v klidu dohrávají zápas.
57:38'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., hákování).
57:36'
Darzinšovi se v útočném pásmu nikdo nenabízel a útočník Dinama byl vytlačen ven z třetiny.
57:17'
Dalekonosnou střelu Volčenkova vykopl Makarov betony.
54:42'
Varnakov dostal zpětnou přihrávkou na modré čáře, ale to už byli jeho spoluhráči v postavení mimo hru.
54:13'
Orlov bez problémů vyjel z útočného pásma a uklidnil hru přihrávkou do obranné třetiny.
52:44'
Hra pokračuje v dobrém tempu, které není ani tak často přerušované.
50:36'
Mamčics vystihl rozehrávku na jedničku a okamžitě otočil hru zpět před Lindbäcka. Rychlý průjezd brankovištěm ale brankou neskončil.
50:02'
Ve středním pásmu dostal Genoway pas přímo na brusle, ale Dinamo se nedokázalo dostat za modrou čáru.
48:38'
Barancev z levé strany mířil úmyslně vedle branky, aby se kotouč odrazil zpět před branku.
48:06'
Riga sebrala puk po nahození domácích, ale špatnou rozehrávkou se hráči Dinama dostávají pod tlak.
47:12'
Šenfeld podpořil obranné řady a v souboji za brankou odzbrojil soupeře.
43:55'
Trestaný Setdikov se zapojil z trestné lavice ihned do hry.
43:00'
Rattie dostal přihrávku trochu za brusle a z těžké pozice minul branku.
42:37'
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu. Riga vyhazuje kotouč až za Lindbäcka.
41:55'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikita Setdikov – 2 min., podrážení).
40:01'
40:00'
38:55'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Barancev – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
Na ledě se strhla rvačka a mimo to také někdo hrál v šesti.
37:24'
Domácí ve druhé části stále nemají dost a snaží se tlačit do Makarovy branky.
33:07'
Dlouhé chvíle v oslabení Dinamo přečkalo. Nyní hraje v plném počtu.
30:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., podrážení).
30:00'
Obranná čtyřka Dinama dokázala vyvést a udržet hru ve středním pásmu.
29:26'
Hodně prostoru se dostalo na levém křídle a Makarov se musel velmi rychle přemisťovat. Střela šla ale příliš nad.
29:09'
Souboj za brankou dopadl lépe pro domácí, kteří rychle kombinují v útočném pásmu.
28:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
26:59'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Andrej Makarov.
26:59'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Poslední kapka pro Aleksandera Saláka, který inkasuje po páté. Před ním clonil bez potíží jeden z domácích hráčů a na střelu ANDREJE BELEVIČE nemohl vůbec reagovat. Asistence: Charles Genoway.
25:20'
Nápor Novgorodu končí brankou a domácí jdou do dvoubrankového vedení. Domácí s v útočné třetině dělali co chtěli, načež na levé straně zůstal osamocený STANISLAV BOČAROV, který ani ne ve velké rychlosti dobruslil k levé tyči a kličkou uklidil puk za českého brankáře. Asistence: Drew Shore.
25:00'
Salák opět musí zasahovat, tentokrát vytěsnil střelu Bočarova.
23:52'
Schovanou střelu z ostrého úhlu Salák nepodcenil a betony sklepl puk za branku.
21:35'
Jak je to jednoduché. MICHAIL VARNAKOV po Bočarově přihrávce nic nevymýšlel a po zavezení hry do útočné třetiny pálil přesně přes bránícího protihráče. Asistence: Stanislav Bočarov a Drew Shore.
20:31'
Slepec pohotovou ranou z mezikruží prověřil Lindbäcka, který zasáhl lapačkou.
20:01'
20:00'
19:27'
V rychlosti se dostal do střelecké pozice Varnakov, ale jeho pokus neměl vůbec žádnou razanci, neboť byl zablokován obránci Rigy.
18:41'
Dinamo napadá opravdu odhodlaně. Domácí díky této aktivitě nemají vůbec žádný klid pro svou rozehrávku.
17:19'
Novgorod chybuje při rozehrávce ve vlastní třetině a Riga může po zisku kotouče kombinovat.
13:03'
Senzační kombinace, kterou teď předvedli domácí! Bočarov přenechal puk Shoreovi, který v mžiku našel na levém kruhu Varnakova. Ten už mohl střílet, ale přihrávkou ještě našel znova STANISLAVA BOČAROVA, který u pravé tyče zakončoval do prázdné branky. Asistence: Michail Varnakov a Drew Shore.
Rozhodčí jdou zkoumat video. Nejspíše kvůli postavení hráče v brankovišti.
11:44'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Střela Mamčicse byla nejspíš Lindbäckem vymrštěna do vzduchu a kotouč přelétl přes brankáře Torpeda. U pravé tyče byl volný OSKARS BATNA, který puku pomohl za brankovou čáru. Asistence: Robert Mamčics a Emils Gegeris.
10:00'
Vyrovnávací branka nakopla lotyšské Dinamo, které aktivně napadá v útočné třetině.
07:17'
Důkaz, že vhazování v útočném pásmu může být nebezpečné. Ihned po buly čelil Lindbäck skryté střele Setdikova od hrazení. Tu vyrazil pouze před sebe, kam si ihned po vhazování sjel ALEXANDR PROTAPOVIČ. Asistence: Nikita Setdikov.
06:33'
Další střela, tentokrát od pravého hrazení. Salák se včas přemístil a pokus zachytil do své výstroje.
06:18'
Rychlou střelu z příklepu Salák vytěsnil a Riga může vytvořit útočnou akci.
05:53'
Za brankou hostí zůstal osamocený Varnakov, který docela dlouho držel puk proti dvěma protihráčům.
04:51'
Potrestaný Šachvorostov je zpět ve hře. Krátce po jeho návratu byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
04:19'
Dinamo v útočném pásmu sice je, ale Lindbäck zatím neměl příliš práce.
03:12'
Obranné čtyřce domácích podařilo vyvést hru až na polovinu soupeře.
02:51'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Viktor Šachvorostov – 2 min., sekání).
01:21'
Rychlý vstup do zápasu předvedli domácí hráči! Po nahození Aljajeva se v brankovém prostoru nejrychleji zorientoval dorážející STANISLAV BOČAROV. Asistence: Arťom Aljajev a Michail Varnakov.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev – Počivalov, Schroeder, Šenfeld – Rattie, Varnakov, Bočarov – D. Iljin, Urakov, Verjajev – Šachvorostov, Smolin, Belevič.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Ďaloga, Marshall, Mamčics – Slepec, Darzinš, Gillies – Setdikov, Protapovič, Meija – Gegeris, Ashton, Batna – Trastašenkovs, M. Redlihs, Lipsbergs – Džerinš..
Torpedo Nižnij Novgorod

"Zatím" poslední osmé postupové místo do vyřazovacích soubojů náleží Novgorodu. Ten dosud odehrál dvaačtyřicet zápasů a má čtyřicet šest bodů.

Sérii pěti porážek Novgorod zastavil po vysoké výhře 2:7 na ledě čínského Kunlunu. Vysokou výhru potvrdil také na ledě Vladivostoku 0:5. V posledním případě ale vyšel naprázdno proti Chabarovsku, který Torpeda přehrál poměrem 2:0.
Dinamo Riga

Jednačtyřicet zápasů, dvacet sedm bodů a poslední místo tabulky. Přesně taková je situace lotyšského celku, který má průměr méně než 2 branky na zápas.

Po dvou vítězstvích nad Soči a Čerepovcem z druhé poloviny listopadu zažívá Riga kruté časy. Na kontě má totiž osm porážek v řadě a bude mít co dělat, aby sérii ukončili.