KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Čerepovec - 6. září 2019   18:30

1:5
(1:0, 0:3, 0:2)
Čerepovec
Čerepovec
22:09' Liška  (Jakimov) • 34:46' Provolněv   • 36:08' Kudako  (J. Jakovlev, Geraskin) • 50:49' Morozov  (Markovin) • 52:21' Nikolišin  (A. Galimov)
OMSK
Hribik, Judakov – Berseněv, Judin
Balašicha Arena
Čerepovec

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa

Omsk:
Bez české či slovenské účasti.

Čerepovec:
Libor Šulák (bez bodu, čas na ledě 20:24)
Adam Liška (1+0, čas na ledě 19:05)
Statistiky třetí třetiny:
Střely na branku: 13-9
Vyhraná vhazování: 12-12
Zblokované střely: 5-10
Je dobojováno! Omsk do tohoto utkání vstoupil výborně a hned na začátku druhé minuty šel do vedení. Od prostřední dvacetiminutovky se obraz hry výrazně změnil, Čerepovec přebral iniciativu a na ledě jasně dominoval. Severstal svému soupeři nasázel nečekaně pět branek a postaral se o největší senzaci dnešního dne, možná i celého týdne!
59:57'
V úplném závěru ještě jedna příležitost pro Čerepovec! Šulák si to namířil do branky a z bekhendu zakončoval do Bobkova. Domácí gólman si poradil i s dorážkou Galimova!
59:18'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
59:02'
Na druhé straně se sám na branku hnal Kudako. Ten naznačil střelu, čímž zmátl vracejícího se obránce, poté mířil těsně nad!
58:29'
Nepřehledná situace před hostující brankou. Jako první se k puku dostal hráč ve žlutém dresu, který jej poslal do bezpečí.
58:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).
58:00'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27'
Obrana Omsku už vůbec neexistuje! Hosté jeli dva na jednoho, přihrávku na pravé straně dostal Volčenko, který se octil tváří v tvář domácímu brankáři. Bobkov vytáhl parádní zákrok lapačkou!
56:03'
Přečíslení tři na dva. Liška to vzal celé na sebe, což nebylo správné řešení. Hned dva jeho spoluhráči čekali na přihrávku.
55:24'
Rozběhlo se posledních pět minut třetí třetiny a troufám si říci, že i celého zápasu. Bobkov musí být zase na pozoru!
54:55'
Spousta prostoru pro Pivcakina na pravé straně. Domácí hráč ale trefil pouze prvního hráče před sebou!
54:01'
Výborně zahrál Šulák, který zvládl těžký souboj proti dvěma útočícím soupeřům za hostující brankou.
53:19'
Nevypadá to, že by se domácí ještě mohli pokusit o zázrak. Hraje se totiž převážně v domácím obranném pásmu.
52:21'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Obrovské zaváhání domácího obránce. Kotouče se ujal Galimov, který se neunáhlil a ještě poslal zadovku na IVANA NIKOLIŠINA. I na něm byla vidět velká pohoda, puk si totiž posunul na bekhend, vzápětí zakončoval do odkryté svatyně. Domácí příznivci jen nevěřícně kroutí hlavou. Asistence: Ansel Galimov.
52:16'
Dvě zblokované střely během krátké chvíle, puk skončil v ochranné síti. Následovat bude reklamní přestávka.
51:38'
Ve skvělé střelecké pozici byl Košelev. Tomu ale na poslední chvíli kotouč odskočil, k zakončení nedošlo.
50:49'
Teď už to budou mít domácí nesmírně složité! JEGOR MOROZOV se zpoza branky vydal před Bobkova, poté z bezprostřední blízkosti zakončoval do horní části domácí svatyně! Asistence: Dmitrij Markovin.
49:58'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, dost možná i celého zápasu, Bobkov musel opět ven z branky.
49:06'
Chakimov musel zasahovat proti střele Pjanova z levého kruhu. Čerepovec se poté osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.
48:02'
V této pasáži nesledujeme příliš hokejové krásy. Hosté většinu puků nahazují do středního pásma a dobře brání.
47:17'
Střela Pivcakina byla zablokovaná. Z otočky se pokoušel zakončovat Beck, ovšem ani po jeho střele nemusel Chakimov zasahovat. Reklamní přestávka.
47:00'
46:41'
Závar před Chakimovem, domácí se teď marně dožadovali odpískání dalšího faulu, v tomto případě se vylučovat nebude.
46:04'
Čerepovec se osvobozuje výhozem přes všechny čáry. Bobkov musí za branku, aby rozehrál další útok svého týmu.
45:28'
Další velmi dobrá možnost pro Omsk. Beck obelstil bránící hráče a ocitl se sám před Chakimovem. S jeho bekhendovým zakončením si hostující gólman poradil!
45:00'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
44:08'
Hosté šli v poměrně vysokém počtu do útoku. Bobkov musel podržet kotouč, aby se nikdo z hokejistů ve žlutém dresu nedostal k dorážce.
43:18'
Vypadá to, že hosté už nikam pospíchat nebudou. Severstal vychází především ze zabezpečené obrany.
42:30'
41:45'
Tutovka pro Avangard! Skvělou přihrávku na levou stranu dostal Šumakov, který šel do pokleku. Z jasné pozice minul odkrytou branku!
41:02'
Začátek přesilové hry se domácím vůbec nedaří. Čerepovec se totiž dokázal osvobodit výhozem přes všechny čáry.
40:30'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Libor Šulák – 2 min., nedovolené bránění).
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 20:18.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 8-10
Vyhraná vhazování: 12-9
Zblokované střely: 8-4
Je za námi prostřední část dnešního utkání. Nabídla nám tři branky, po zásluze se o všechny postarali hostující hráči. Čerepovec měl jasnou převahu, vypracoval si několik zajímavých příležitostí a před poslední dvacetiminutovkou má slušný náskok. Uvidíme, s čím přijde favorit do třetí části hry.
40:00'
39:32'
Liška s Chlystovem postupovali do situace dva na dva. Druhý jmenovaný se podle rozhodčího nacházel v ofsajdu.
39:00'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
38:12'
Důležitý zákrok od domácího gólmana. Ten raději podržel kotouč ve výstroji, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
37:28'
Nemusí zůstat jen u tří branek Čerepovce. Hosté mají v přesilovce obrovský tlak, dvakrát během krátké chvíle střílel Kodola.
36:32'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., hrubost).
36:08'
Naprosto po zásluze přichází další přesná trefa hostujícího týmu! Na začátku všeho bylo vyhrané vhazování na levém kruhu, po kterém se do puku opřel VADIM KUDAKO. Brankář Bobkov na jeho dělovku zareagovat nedokázal! Asistence: Jegor Jakovlev a Igor Geraskin.
35:59'
Pohyb Šuláka dělá domácí obraně obrovské problémy! Českého hokejistu vychytal Bobkov, následuje reklamní přestávka.
35:06'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka druhé třetiny. Obrázek hry se nijak nemění, hosté jsou i nadále nebezpečnější.
34:46'
Po nahození od modré čáry puk trefil nohu Morozova, od které se odrazil na levou stranu. Tam byl úplně volný VLADISLAV PROVOLNĚV, ně kterého zívala prázdná branka. To nemohlo dopadnout jinak!
33:27'
Čerepovec je sice kompletní, jenže vypadá to, že přesilovka Omsku pokračuje. Domácí mají jasnou převahu a drží se před Chakimovem.
32:39'
32:35'
Největší příležitost Omsku přišla v závěru přesilové hry! O přihrávku si na modré čáře řekl Franson. Brankář Chakimov neměl ideální výhled, přesto vytáhl skvělý zákrok lapačkou!
31:41'
Tvrdá rána Vojnova! Kotouč skončil na plexiskle, domácím se podařilo udržet útočné pásmo a kombinují.
30:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., krosček).
30:39'
Hodně prostoru na pravé straně dostal Beck. Nebyl to zrovna jistý zákrok Bobkova, hostující gólman i přesto dokázal udržet puk. Poté došlo k naprosto zbytečnému zákroku od Provolněva a vypadá to, že se bude vylučovat.
30:16'
Dvakrát během krátké chvíle zakončoval Šulák z levé strany. Poprvé Bobkov vyrážel, podruhé puk udržel ve výstroji.
29:33'
Druhá část hry zatím patří jednoznačně hostům. Kotouč se v tuto chvíli dostal mezi diváky, vhazovat se bude po levici Bobkova.
29:01'
U tohoto nahození byl jako první Morozov, zakázané uvolnění se nepíská. Čerepovec už zase přehrává svého soupeře.
28:22'
Po dlouhé době o sobě dali vědět také domácí. Ti si přihrávali v útočném pásmu, zakončit se jim nakonec nepodařilo.
27:34'
Rozhodčí přerušil hru, Pokka totiž zůstal po souboji s Monachovem ležet na ledě. Vylučovat se ale nebude, je tu první reklamní přestávka.
27:23'
27:02'
Avangard vyhazuje už potřetí během krátké chvíle přes všechny čáry. Zatím to nevypadá, že by hosté využili i tuto početní výhodu.
26:21'
Polovina hostující přesilovky je za námi, Čerepovec se až v tuto chvíli usazuje v útočném pásmu.
25:23'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 2 min., krosček).
24:58'
Těch nepřesností ze strany Avangardu je opravdu hodně. Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění, Bobkov musí být znovu na pozoru.
24:21'
Vypadalo to, že poprvé ve druhé části hry zahrozí také Omsk. Domácí tým byl zastaven kvůli ofsajdu, ve kterém byl Širokov.
23:30'
Tlak hostů pokračuje! Přihrávku zpoza branky obdržel Šulák. Český hokejista trefil pouze přesouvajícího Bobkova!
22:49'
Domácí hráče vyrovnávací gól očividně zaskočil. Kolem branky se otáčel Nikolišin, který jej vzápětí zajímavě posílal před branku.
22:09'
Hosté po devíti vteřinách využívají přesilovou hru a začínáme od začátku! Několik hráčů bojovalo o puk. K tomu se nakonec dostal ADAM LIŠKA, který skákavý kotouč poslal z levého kruhu nad lapačku domácího brankáře! Asistence: Bogdan Jakimov.
22:00'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., vražení na hrazení).
20:58'
Morozov se v rohu kluziště ujal puku a hledal spoluhráče za brankou Omsku. Kotouče se nakonec zmocnili domácí hokejisté.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:22.
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 10-7
Vyhraná vhazování: 14-6
Zblokované střely: 7-5
Úvodní dvacetiminutovka začala ve velmi slušném tempu z obou stran, Omsk šel po minutě hry do vedení. Poté však tempo hry výrazně opadlo, hra se hodně kouskovala a k vidění byla spousta nepřesností. Na další gól si budeme muset počkat.
20:00'
19:29'
Dědunov už neměl téměř žádné síly a pouze nahazoval za branku Chakimova. Domácí mohou vystřídat.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:41'
Také hosté si v tuto chvíli pomohli icingem. Rozhodčí teď vrací některé hráče Čerepovce zpátky na střídačku.
17:58'
Blíží se závěr první třetiny, Omsk se v tuto chvíli ubránil pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Bobkova.
17:22'
Konečně úsek hry, kdy se moc nepřerušuje. A hned bylo k vidění několik zajímavých situací na obou stranách.
16:34'
V obrovské rychlosti byl Stas. Ten se dostal za hostujícího obránce, jenže dobře strážený zakončoval pouze doprostřed branky!
15:52'
O přihrávku si řekl Geraskin, kterému puk na poslední chvíli přeskočil čepel hole. Hosté se musí bleskově vracet do obranné třetiny.
15:16'
Vypadalo to, že se Omsk nadechuje k náporu. Pochopil to také brankář Chakimov, který velmi chytře přerušil hru.
14:40'
Velmi slušná střelecká pozice pro Andrighetta. Jeho rána z mezikruží nakonec jen o kousek minula hostující branku!
14:05'
Ven z branky musel Bobkov, kotouč totiž poskakoval po jeho brankovišti. Domácí gólman nakonec celou situaci zvládl.
13:29'
Totožná situace také na druhé straně kluziště, postavení mimo hru, ve kterém byl podle rozhodčích Makejev.
13:20'
Vypadalo to, že by domácí mohli jít do přečíslení. Jejich útočnou snahu ale zastavil čárový rozhodčí, který pískl ofsajd.
13:11'
S nahozením Morozova si poradil domácí brankář. Bobkov podržel kotouč ve své lapačce, je tady další reklamní přestávka.
12:41'
12:09'
Až teď se hostům podařilo vyhodit. Liška puk poslal přes všechny čáry a vzápětí zamířil na střídačku, stejně jako jeho spoluhráči.
11:12'
Obrovský tlak Omsku! Domácí hokejisté doslova rozebrali obranu soupeře, Šumakov z levého kruhu mířil těsně vedle branky!
10:41'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., hákování).
09:59'
Bobkov je na střídačce, domácí hokejisté dostali výhodu. Hrají v šesti, příznivci Omsku teď hlasitě skandují a přejí si vyrovnání.
09:18'
O přihrávku si na modré čáře řekl Provolněv. Ten ihned po zpracování zakončoval. Brankář Bobkov vyrážel před sebe!
08:38'
Situace dva na dva. Galimov přenechal Nikolišinovi, jehož tečovaná střela byla hodně nepřesná, puk skončil v ochranné síti.
08:22'
To je snad už čtvrté přerušení za poslední minutu, hra se teď hodně kouskuje. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
07:48'
Riskantní přihrávka Provolněva na svého spoluhráče. Chabarov neměl komu přihrát a pouze nahazoval do útočné třetiny.
07:04'
Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění domácího celku, který nemůže střídat. Vhazování před Bobkovem.
06:44'
Hra je přerušena. Následovat bude úvodní reklamní přestávka v dnešním zápase.
05:50'
Tempo hry nám oproti úvodním minutám opadlo, Čerepovec se snaží o vyrovnání, zatím má s pozornou obranou soupeře obrovské problémy.
05:07'
Hosté se usadili v útočném pásmu, ovšem k vážnějšímu zákroku brankáře Bobkova nepřinutili, domácí vyhazují do střední třetiny.
04:16'
Vhazování po pravé ruce Chakimova se bude opakovat, čárový rozhodčí tam napomíná domácího hokejistu.
03:45'
Před malou chvílí byl pískán icing domácích. Ti nemohli vystřídat, podařilo se jim to až nyní, do hry se dostávají znovu Šumakov se Semjonovem.
03:12'
Jedna útočná akce střídá tu druhou. Avangard zamkl svého protivníka v útočné třetině, na ledě je první útočná trojka.
02:33'
Začalo se v obrovském tempu, které nemůže dlouho vydržet. Závar před Chakimovem, hostující obrana odehrála do bezpečí.
01:50'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď, Nikolišin zakončoval na bližší tyčku, ovšem brankáře Bobkova nepřekvapil!
01:06'
Avangard právě vstřelil branku!
Lepší vstup do zápasu si domácí tým nemohl přát! Šumakov získal kotouč u mantinelu a vydal se směrem k brance. Všiml si úplně volného KIRILLA SEMJONOVA, který v podstatě jen uklízel do odkryté svatyně, Chakimov se nestihl přesunout! Asistence: Sergej Šumakov a Taylor Beck.
00:22'
Domácí tým doslova vletěl na svého soupeře, o přihrávku si před brankou říkal Pjanov, který se nakonec nedočkal.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Franson (A), Pivcakin, Vojnov, Čudinov – Andrighetto, Pjanov, Širokov (C) – Beck (A), K. Semjonov, Šumakov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Ščerbak, Gračjov, Košelev.

Severstal Čerepovec: Chakimov (Podjapolskij) – Provolněv, Chabarov, N. Chlystov, Šulák, Kudako, Chochlov, Makejev – Morozov, Kodola, Markovin – Geraskin, J. Jakovlev, Vovčenko – A. Galimov (A), Jakimov, Nikolišin – Liška (A), J. Bodrov (C), Monachov – Nevolin.

Rozhodčí: Hribik, Judakov – Berseněv, Judin.

Severstal Čerepovec

Těžký los byl přisouzen také Severstalu. A na rozdíl od svého dnešního soupeře si s tím čerepovecký klub nedokázal poradit. V Jekatěrinburgu promrhal dvougólový náskok, ale za prodloužení si odvezl aspoň bod. Vedení Severstal neudržel ani v Magnitogorsku, odkud se vrátil s nepříznivým výsledkem 2:4. Ke cti hráčům však slouží, že v obou zápasech srdnatě bojovali a při takových výkonech si nedělám iluze o to, že se jejich bodové konto brzy rozroste. Kdyby se tak ovšem stalo už dnes, bylo by to velké překvapení.

Avangard Omsk

Úřadující vicemistr se v probíhající sezoně představí před svým publikem vůbec poprvé. A jelikož oba venkovní zápasy vyhrál, půjde do souboje s Čerepovcem jako lídr Východní konference. Los mu přitom postavil do cesty silné protivníky. Avangard nejprve cestoval na led CSKA Moskva a v repríze loňského finále zvítězil po obratu 3:1. Stejným skóre pak ovládl utkání hrané v hlavním městě Finska, kde porazil tamní Jokerit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.