12:25' Martynov (Vojnov, Košelev) • 49:13' Vojnov (Širokov, Andrighetto)
Akuzovskij, Gofman – Zacharenkov, Ivanov
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
4 957 diváků
Ufa

Skončilo nám utkání mezi Omskem a Ufou. Hosté i podruhé v tomto týdnu prohrávají těsně 1:2. Omsk sice úvodní dvě třetiny nebyl lepší, ale udržel stav 1:1. V první třetině se trefil obránce Jegor Martynov. V polovině zápasu vyrovnal skóre po krásné kombinaci Teemu Hartikainen. Třetí perioda ale už patřila Avangardu. Domácí byli lepší a zaslouženě překlopili zápas na svou stranu. V 50. minutě vstřelil rozhodující branku Vjačeslav Vojnov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:50'
Ještě jedno přerušení. Dědunov nestačil dojet kotouč rychleji než Larsen. Zakázané uvolnění.
59:42'
Bobkov si 18 sekund před koncem třetí třetiny pohlídal bližší tyč. Z hole útočníka Kugryševa neinkasoval. Následovat bude oddechový čas hostujícího týmu.
59:28'
Omark už drží puk na své holi. Momentálně hledá možnosti k přihrávce.
58:57'
Andrighetto netrefil prázdnou bránu. Hraje se v pásmu Salavatu.
58:32'
Karejev opustil prostor mezi třemi tyčemi. Hosté hrají v šesti.
57:59'
Omsk vyhodil kotouč tak šikovně, že o icing se nejednalo. Za malou chvíli zřejmě dojde k powerplay.
57:15'
Ufa si vytvořila v útočné třetině veliký tlak. Už necelou minutu drží domácí tým přikován v obranném pásmu.
56:26'
Beck si přebral kotouč ve velké rychlosti. Najel si mezi kruhy, odkud vypálil. Sergejev však ránu srazil do ochranné sítě.
56:02'
Stas po levém křídle vyvezl puk, ale ke střele se nedostal. Ihned byl zablokován hostujícími hráči.
55:13'
Fanoušci Avangardu velmi hlasitě podporují svůj tým. Omsku chybí pět minut k tomu, aby zápas dovedl do vítězného konce.
54:28'
54:23'
Vojnov napálil puk od modré čáry velmi razantně. Karejev ale lapačkou dokázal zakročit.
53:56'
Žarkov ale přečetl nepřesnou přihrávku velmi dobře a následně měl dostatek prostoru a času k tomu, aby kotouč přes všechny čáry vyhodil.
53:18'
Omsk drží kotouč v útočném pásmu a svým tlakem pořádně mačká hostující tým.
52:51'
Taylor Beck nahodil puk před bránu. Na brankovišti operoval Klinkhammer, jenže prosadit se nedokázal.
52:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., podrážení).
52:21'
Domácí se co nejvíce snaží kouskovat hru. Zatím se jim to daří dobře.
52:00'
Hartikainen hledal na modré čáře svého spoluhráče, ovšem Larsen se ke střele neprobil.
51:27'
Hartikainen držel kotouč v rohu útočného pásma a od bránícího Stase nedostal ani kousek prostoru. Nakonec se domácí ubránili za cenu icingu.
50:42'
Pašnin u mantinelu svádí osobní souboj se svým soupeřem. Omsk je ale i nadále aktivní.
50:12'
Ufa se natlačila do útočného pásma a vytvořila si zajímavou střeleckou pozici. Pokus Koledova však statečným obranným zákrokem zachytil obránce Jemelin.
49:54'
Beck si nedokázal zpracovat puk na útočné modré čáře.
49:13'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí tým jde podruhé v utkání do vedení! VJAČESLAV VOJNOV si najel na přihrávku Širokova, vybruslil si do lepší pozice a pohotovou střelou překonal Karejeva. Hostujícímu brankáři puk propadl výstrojí až za brankovou čáru. 2:1. Asistence: Sergej Širokov a Sven Andrighetto.
48:52'
Karejev byl opět v pohotovosti. Musel rychle na zem, aby do své lapačky dokázal zachytit nepříjemný pokus Bondareva z levého kruhu.
48:24'
Semjonov nahodil puk za bránu Ufy, kam si pro kotouč dojel brankář Karejev.
47:59'
Martynov měl před sebou poloprázdnou bránu. Karejev se stačil přemístit a na poslední chvíli zakročil pravým ramenem.
47:17'
46:48'
Dělovku Codyho Fransona dokázal vyrazit Karejev levým betonem do rohu kluziště.
45:59'
Hosté se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Omsk se bude muset do pásma soupeře dostávat znovu.
45:31'
Karejev zasáhl proti nahození od modré čáry. K dorážce se nikdo z domácích hráčů nedostal.
45:17'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2 min., hákování).
45:00'
Burmistrov při přidržení kotouče v útočném pásmu ztratil rovnováhu. K puku se dostává Omsk.
44:25'
Igor Bobkov jistým zákrokem nepovolil skórování hostujícímu celku. Hra je zastavena.
43:33'
Vjačeslav Vojnov byl přiražen na mantinel, ovšem kotouč předtím stihl posunout do pásma Ufy.
42:55'
Potapov posunul puk za červenou čárou do pásma soupeře. Oba celky v tuto chvíli střídají.
42:03'
Bobkov zachytil do své lapačky velmi nepříjemnou ránu z levého kruhu. Opět se hra přerušuje.
41:18'
Ufě se vůbec nepovedla rozehrávka z vlastního pásma. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Karejevem.
40:38'
Šumakov se protáhl po levém křídle. Ke střele se ale přes hromadu těl neprotlačil.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Ufa v ní dokázala vyrovnat z přesilové hry zásluhou Fina Hartikainena. Salavat byl opět mírně lepším týmem, ale na víc, než na vyrovnání, to nestačilo. Stále platí, že sledujeme pěkný hokej, tak snad tento zápas bude v podobném duchu pokračovat.
Střely na bránu: 18 – 24.
40:00'
39:40'
Velkou šanci měl na holi v závěru druhé periody Kugryšev. Vyměnil si kotouč se Sošnikovem, najel si před bránu a rychlou bekhendovou kličkou chtěl překonat Bobkova. Beton domácího gólmana ale přehodit nedokázal.
39:19'
Omark zpoza brány chytrou přihrávkou vybídl Larsena na modré čáře. Ofenzivní zadák Ufy vystřelil zápěstím pouze do připraveného Bobkova.
39:05'
38:12'
Omsk se nemůže dostat do útočného pásma. Poslední minuty sledujeme snahu obou mužstev zahrozit ze svých přesilovek. Ani jednomu týmu se to ale nedaří.
37:40'
Arťom Sergejev se dostal k volnému kotouči. Následně jej vyvezl do střední třetiny.
37:05'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Danil Baškirov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
37:04'
36:48'
Arzamascevovi se nepodařilo zastavit vyhozený kotouč na modré čáře. Ufa taktéž s touto početní výhodou nenaložila dobře.
36:18'
Teď už ale Omsk vyhazuje. Ufa zatím nevystřelila.
35:35'
Hosté se dostali do útočného pásma a už se zde snaží kombinovat. Čtveřice bráních hráčů stojí ve velkém bloku.
35:04'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 2 min., podrážení).
34:34'
34:21'
A opět se hraje před Bobkovem. Přesilovka Avangardu pomalu spěje do svého konce.
33:35'
Omsku se zatím tato početní výhoda nedaří. Hosté nepouštějí domácí celek téměř k ničemu.
32:48'
Pašnin se za bránou rychle vytočil s pukem a dokázal jej odpálit přes všechny čáry. K rozehrávce se připojil Bobkov.
32:34'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., vysoká hůl).
32:02'
Ufa se v posledních minutách opět dostává do tlaku. V součtu celého utkání se dá říct, že hosté jsou stále o chlup lepším mužstvem.
31:06'
Larsen se opět zapojil do útočení. Přihrávkou před bránu hledal hůl svého spoluhráče Sošnikova.
30:42'
Larsen nahodil za bránu Omsku. Následně se svedl ostrý souboj u mantinelu, ze kterého odjel jako vítěz Vjačeslav Vojnov.
30:19'
Na druhé straně musel dávat pozor Andrej Karejev. Ránu od modré čáry ae zastavil.
30:01'
Ufa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! TEEMU HARTIKAINEN si odskočil mezi kruhy, kde si počkal na šikovnou žabičku Linuse Omarka. Po kombinační ose dvou nejlepších hráčů Ufy se hosté prosazují. Hartikainen střelou z prvního doteku trefil horní růžek. 1:1. Asistence: Linus Omark a Nikita Sošnikov.
29:24'
Avangard vyhazuje kotouč z vlastního pásma a následně šetří cenné vteřiny ve třetině hostů.
29:10'
Ufa zůstala v útočné třetině a Philip Larsen zkusil své štěstí od modré čáry. Bobkov si puk našel.
28:54'
Gimatov si před bránou nezpracoval kotouč ideálně. Z otočky se ke střele dostat nedokázal a navíc popostrčil puk blíže k Bobkovovi. Domácí gólman jej přikryl pod svou lapačku.
28:40'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Bondarev – 2 min., podrážení).
27:38'
Poměrně kostrbatý přechod do útočné třetiny předvedli hosté. Na puku se nakonec nedokázali usadit na delší dobu.
27:02'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Za malý okamžik se bude vhazovat před Karejevem.
26:01'
Sergej Širokov se pěknou kličkou zbavil obránce a najednou se objevil před bránou Ufy. Mířil do šibenice, jenže Karejev famózně vytasil své pravé rameno.
25:22'
24:38'
Teemu Hartikainen dostal parádní přihrávku od Gimatova a rázem měl před sebou prázdnou klec. Tu však minul.
24:28'
Ufa se stále nemůže usadit v pásmu soupeře.
23:49'
Larsen se na modré čáře nedohodl se svým spoluhráčem. Oba si navzájem překáželi při přebrání kotouče. Následně toho využili domácí a dostali puk do bezpečných pozic.
23:22'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., hákování).
22:56'
22:32'
Kadějkin čistým způsobem zablokoval ve středním pásmu svého protihráče.
22:06'
Domácí se skvěle prokombinovali až do šance. Na brankovišti zůstal úplně osamocen Rob Klinkhammer, který ani nadvakrát neprotlačil kotouč za ležícího Karejeva.
21:37'
Jegor Martynov je dnes při chuti. Krásně si najel mezi kruhy a rázem se ocitl v tutové šanci. Od hole obránce se ale při střeleckém pokusu kotouč odrazil nad horní tyč.
21:12'
Ufa se již dvakrát osvobodila vyhozením puku přes všechny čáry.
20:56'
20:22'
Omsk se nastěhoval do útočného pásma, ale první střelu ve druhé části zatím nevyprodukoval.
20:01'
První třetina je u konce. Viděli jsme zajímavý hokej s množstvím nápaditých akcí, jenže pouze jednu branku. Ve 13. minutě se trefil obránce Martynov. Domácí nebyli lepším týmem, ale se štěstím zatím vedou. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.
Střely na bránu: 9 – 13.
20:00'
19:42'
Útočná akce Omsku byla zastavena pohotovým obranným zákrokem.
19:15'
Kirill Semjonov, jelikož neměl podporu spoluhráče, tak pouze nahodil puk za bránu Salavatu.
18:48'
18:28'
Kadějkin sebral puk ve vlastním pásmu a nyní se řítí dopředu.
17:38'
Omarkova šikovná střela mířila k přední tyči. Bobkov se odklouzal na opačnou stranu, ale bohužel pro hosty, švédský útočník netrefil zařízení.
16:59'
Sošnikov při snaze vystřelit pouze zlomil hůl. Následoval odpal domácích přes všechny čáry.
16:48'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., podrážení).
16:16'
Pimenov pronikl ve velké rychlosti do útočného pásma, jenže následný střelecký pokus neměl potřebnou razanci. Bobkov tento pokus zastavil.
16:00'
Semjonov přenechal puk Andrighettovi, jehož přihrávka do předbrankového prostoru rozhodně měla oči. Karejev však holí zasáhl.
15:05'
Hra se přestěhovala do pásma Omsku. Nyní je k vidění mnoho soubojů u mantinelu.
14:30'
Domácí si v rychlosti vyměnili puk v útočné třetině, aby po chvíli mohl vyslat svou dělovku bek Vjačeslav Vojnov. Bývalý zadák Los Angeles ale pouze našel hruď Andreje Karejeva.
13:34'
Nejprve předvedli domácí další nebezpečnou akci před bránou Ufy, ale následoval hostující postup vpřed. Přechod do pásma Avangardu se však nepovedl, neboť odpískán byl ofsajd.
12:25'
Domácí jdou do vedení! Omsk zvládl buly v útočné třetině a puk se rychle posunul na modrou čáru. Vojnov vybídl JEGORA MARTYNOVA, který vypálil. Touš se velmi nešťastně odrazil od hole útočníka Baškirova do protipohybu hostujícího brankáře a nakonec zapadl do brány. 1:0. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Semjon Košelev.
12:08'
Kadějkin přečetl přihrávku, která mířila za hostující bránu. Následným odpalem do střední třetiny dokázal osvobodit svůj celek.
11:36'
Semjon Košelev si vyčkal na tandem spoluhráče a poté zápěstím zkusil zamířit k přední tyči. Andrej Karejev ale vytasil svou lapačku a úspěšně zasáhl.
11:14'
Ufa si vyměňuje kotouč ve vlastní třetině. Mezitím útočná řada hostujícího celku dokázala vystřídat.
10:31'
Sošnikov taktéž zkusil své štěstí. Proti pokusu z levé strany se opět vytáhl brankář Bobkov.
10:10'
Igor Bobkov lapačkou zasáhl proti pokusu Eduarda Gimatova. Poradil si i s rychlou dorážkou Arzamasceva.
09:20'
Kugryšev posunul puk na svého spoluhráče, jehož rána z velké dálky minula cíl. Domácí se poté snažili rychle přesunout hru do pásma Salavatu.
09:02'
Máme zde první komerční přestávku. Puk skončil na střídačce Ufy. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
08:34'
Kartajev se pokusil před bránou rychle vytočit a následně vystřelit. Touš mu však utekl z čepele, a proto neměl pokus na bránu potřebnou přesnost.
08:06'
Až v tuto chvíli se přerušila velmi rychlá pasáž. Hostům nevyšla rozehrávka z obranného pásma, a proto se pískal icing.
07:12'
Omarkovo nahození ze střední třetiny vyrazil Bobkov na hůl svého spoluhráče. Velmi dlouho se hra nepřerušovala a ve vysokém tempu se pokračuje i nyní.
06:27'
Poprvé byl v permanci hostující gólman Karejev. Musel si pohlídat bližší tyč proti ráně z levého kruhu.
05:44'
Semjonovovi utekl kotouč až příliš dopředu. Domácí se po několika utrápených střídáních také dostali do hry a mohli zaútočit.
05:02'
Kartajev byl tvrdě přitlačen na mantinel, přesto zůstávají na puku hosté.
04:15'
První lajna Ufy si vytvořila před bránou Omsku velký tlak. Domácí ale defenzivní činnost zvládli vyřešit.
03:18'
Před bránu se natlačil Pimenov. Kotouč se poté nepříjemně odrazil před bránu, ale hosté jej nedokázali doklepnout do sítě.
02:42'
Baškirov se po pravém křídle dostal do střelecké pozice. Igor Bobkov neměl se svým zákrokem sebemenší problém.
02:17'
Hosté se dostávají do tempa a nyní kombinují v útočné třetině. Bek Panin drží kotouč na své holi a hledá varianty k přihrávce.
01:37'
Ufa předvedla velmi zajímavé střídání v útočné třetině. Celou akci zakončil střelou z otočky Nikita Sošnikov. Situaci předcházela střela Chochrjakova z mezikruží.
00:50'
Hra se dostala do středního pásma. Také Ufa se snaží něco vymyslet.
00:12'
K nahození od modré čáry se okamžitě dostal Ville Pokka. Finský zadák vypálil od modré čáry, jenže jeho rána byla přizvednuta mimo hrací plochu.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Širokov (A), Gračjov, Andrighetto – Klinkhammer, Beck (A), K. Semjonov – Košelev, Pjanov, Šumakov – Stas, Dědunov, Jaremčuk – A. Potapov.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Pašnin, A. Semjonov – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (A) – Kartajev, Burmistrov (A), Sošnikov – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Amirov, Pimenov – Baškirov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gofman – Zacharenkov, Ivanov.
Omsk se nachází na druhém místě ve Východní konferenci. Za zatím jednoznačnou Kazaní zaostává o šest bodů. Náskok na třetí Barys činí 2 body. Celek Boba Hartleyho hraje v letošní sezoně velice dobře. V posledních zápasech sice Avangard střídá výhry a prohry, ale stále se drží mezi nejlepšími. Minulé utkání Omsk vyhrál, jelikož na domácím ledě přetlačil Novosibirsk poměrem 3:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Kirill Semjonov, který posbíral 28 kanadských bodů.

Ufa taktéž pravidelně boduje. S bilancí 45 bodů ve 40 zápasech pobývá na páté příčce ve své konferenci. Tým Nikolaje Culygina uplynulé dvě střetnutí prohrál. Nejprve s Novosibirskem a následně také na ledě elitní Kazaně. Ve čtvrtečním duelu sice Ufa favoritovi srdečně vzdorovala, avšak na bodový zisk to nestačilo. Salavat Kazani podlehl 1:2. Nejvýše z celého týmu se v kanadském bodování mužstva drží švédský šikula Linus Omark. Ten se dostal na hranici 33 bodů.

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Avangardu Omsk dnes přivítají tým Salavat Julajev Ufa. Zápas startuje v 15:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.