KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Riga - 3. listopadu 2019   15:00

Petrohrad
Petrohrad
04:19' Burdasov (Kuzmenko) • 21:40' Barabanov (Galeňuk, Lehterä) • 39:14' Kuzmenko (Barabanov, Karpov) • ' Tkačjov
4:3
(1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Riga
Riga
25:47' Darzinš  (M. Redlihs) • 28:29' McMillan  (Darzinš, Ališauskas) • 35:33' McMillan  (Darzinš)
Petrohrad
Melničuk (59. Hellberg) – Zub, A. Bělov, Zemčonok, Galeňuk, Zubarev, Dyblenko, Rukavišnikov – S. Plotnikov, Kemppainen, Karpov – Lehterä, Tkačjov, Barabanov – Burdasov, Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Koskiranta, Ketov, Jakupov – Marčenko.
Beljajev, Morozov – Šalagin, Šišlo
Ice Palace
Riga

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Alexander Salák (RIG) odchytal 65:00, 27 zák, 3 OG, 90 %
Petrohrad zdolal Dinamo Rigu 4:3 po nájezdech, když ustál obrovské nepříjemnosti v prodloužení, ve kterém čelil trestnému střílení i vstřelené brance soupeře, která však kvůli nedovolenému zákroku Ashtona v útoku neplatila.

Domácí se po porážce s Jaroslavlí vrací na vítěznou vlnu a navazují na vydřená venkovní vítězství nad Čerepovcem a Viťazem. Riga naopak prohrála čtvrté utkání v řadě.
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
Autorem vítězného nájezdu je VLADIMIR TKAČJOV.
Džerinš neproměnil ani svůj druhý dnešní nájezd, ten první měl v prodloužení, a Petrohrad vítězí!
Kirill Marčenko si najel mezi kruhy a poslal střelu k levé tyči, obstřelil šikovně Saláka.
Marshall se neprosadil přes Hellberga, Petrohrad je blízko vítězství.
Kuzmenko si kličkou do pravé strany na Saláka nepřišel.
Ashton zkusil střelu zápěstím z mezikruží, Hellberg chytá.
Vladimir Tkačjov si sjel k brance z levé strany, naznačil kličku na střed a přehodil puk do bekhendu, díky čemuž přehodil beton Saláka.
Nájezdy zahájil Meija, který chtěl zvednout puk pod horní tyč, ale Hellberg lapačkou chytá puk.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Prodloužení se chýlí ke svému konci. Riga už nechce moc útočit a zbytečně otevřít obranu.
63:39'
Kuzmenko vystřelil na Saláka z levého kruhu, trefil jeho masku a rozhodčí přerušuje hru.
62:50'
Rozhodčí gól Rigy neuznal! Zápas bude pokračovat.
62:50'
Puk se původně zastavil těsně před brankovou čárou. Hellberg si ho poté srazil bruslí do klece, když byl bránící Zub postrčen Ashtonem. Rozhodčí musí zhodnotit, jestli se jednalo o nedovolený zákrok útočícího hráče.
62:50'
Riga vstřelila branku, ale rozhodčí míří k videu, jelikož došlo k postrčení bránícího hráče do brankáře Hellberga!
62:27'
Výpad Redlihse zastavil Hellberg, který zároveň přerušil hru.
62:15'
Hosté se s pukem vrací z útočného pásma až do své třetiny.
61:04'
K jeho exekuci se postavil Džerinš, ale svou střelu z mezikruží poslal jen do betonu Hellberga.
61:04'
Redhlihs se dostával za obranu Petrohradu, na poslední chvíli zastavil jeho únik Bělov, ale bude z toho trestné střílení!
60:37'
Velká šance domácích. Tkačjov dostal puk zpětnou přihrávkou mezi kruhy, ale vysoký puk poslal jen do Saláka. Nebyl nikým bráněn a byl ve vyložené pozici.
60:01'
Začalo prodloužení.
O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:17'
Zakázané uvolnění Rigy.
59:01'
Domácí jsou v držení puku, dlouho bruslili na své polovině. Mezitím probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:02'
Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Alexej Melničuk, přichází Magnus Hellberg.
58:02'
Hra je přerušena. A velká nepříjemnost Petrohradu. Brankář Melničuk je zraněný. Má něco s levou nohou, na kterou nemůže pořádně došlápnout.
57:36'
Rychlý kontr Petrohradu, Plotnikov z levého kruhu byl hodně nepřesný, puk šel několik metrů křížem až na zadní mantinel.
56:28'
Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají s rozehrávkou. Pomalu se blíží možnost prodloužení.
56:01'
Redlihs v útočném pásmu posunul do pravého kruhu McMillanovi, jehož střela z první prolétla těsně vedle Melničukovy klece.
54:57'
54:35'
Hostům se povedlo vytěsnit puk do středního pásma.
54:20'
Dvě střely v rychlém sledu, Salák oba puky vyrazil.
53:40'
Domácí marně hledají střeleckou pozici, zatím si v útoku jen přihrávají.
52:57'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., hákování).
52:25'
A nakonec o pásmo přichází bez střely.
52:10'
Hosté se zatím nevymanili od zadního mantinelu, přenechávají si tam puk.
51:30'
Třetí třetina zatím plyne hodně rychle. Riga se po hodně dlouhé době dostala do útočného pásma.
50:28'
Salák musel skočit po puku a na břiše zastavil odražený puk od brusle Ketova, jehož hledal mezi kruhy Marčenko.
49:47'
Rána Zubareva od modré byla sražena blokujícím hráčem až do ochranné sítě.
48:55'
Prudká rána Tkačjova z pravého kruhu na Saláka neprošla, byla zblokována před brankovištěm.
48:40'
Opakovaný záběr odhalil, že Karpov byl trefen do kolena kolenem protihráče. Nepříjemně se mu prohnula noha. Nakonec ale odjel po svých na střídačku.
48:40'
Karpov zůstal ležet na ledě a držel se za koleno. Hra je po chvíli přerušena a Karpov stále zůstává na ledě, kam k němu přispěchal člen realizačního týmu.
47:40'
Postavení mimo hru domácích. Riga se ve třetí třetině vůbec nedostává do hry, zatím tato pasáž připomíná úvodní dvacetiminutovku zápasu.
47:10'
Ketov si najížděl na středu před brankoviště Saláka, nepovedlo se mu ale trefit přihrávku, jež k němu mířila z levé strany.
46:22'
Komerční přestávka.
46:05'
Cesta Tkačjova před branku Saláka byla překřížena vracejícím se obráncem. Domácí útočník neměl na pravé straně nikoho, komu by alespoň přihrál.
45:26'
Karpov se tlačil k brankovišti Rigy, puk ještě prošel zpět do pravého kruhu, ale hosté i tento tlak ustáli.
44:50'
Ketov obkroužil branku Rigy, bekhendové zakončení drží Salák pod kontrolou.
44:17'
Domácí se natlačili do branky Saláka, puk ale odlétl až k pravému mantinelu. Hosté se poté pokusili přejít do útoku, ale rychle o kotouč přichází.
43:30'
Hosté dostali puk na zadní mantinel soupeřova pásma, ale o puk ani nešli bojovat.
42:54'
Rychlá střela Petrohradu po buly, Salák drží puk na svých betonech.
42:48'
Síť za Salákem je ve třetí sezoně v permanenci. Dalším zákrokem český brankář vyrazil puk až do ochranné sítě.
41:10'
Útočná akce domácích, kteří vstoupili do třetí třetiny aktivně, je zastavena postavením mimo hru.
40:14'
Salák svou maskou vyrazil puk až do ochranné sítě za brankou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:50.
Druhá přesilovka byla hodně divoká a přinesla hned pět branek. Napřed Barabanov zvýšil na 2:0 pro Petrohrad, ale poté domácí zcela ztratili tempo. Nechali dostat Rigu do hry a především do několika náporů, které nakonec vyústily v otočku na 2:3. V poslední minutě se ovšem domácím vydařila akce při končící přesilovce a Kuzmenko vytěžil z velkého tlaku střelu do odkryté klece.
40:00'
39:42'
Riga se dostala do postavení mimo hru.
39:14'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Obrovský nápor domácích, stačila jedna vydařená střela a hosté se dostali pod velký tlak, který neubránili. Salák vyrazil dvakrát puk jen před sebe, poté se snažil vykrýt prostor skluzem na pravé straně brankoviště, jenže tím odkryl svou klec. A ANDREJ KUZMENKO měl z kruhu pro vhazování jednoduchou práci. Asistence: Alexandr Barabanov, Maxim Karpov.
38:30'
Jenže ani tato početní výhoda není ze strany Petrohradu vůbec vydařená. Několikrát se museli domácí vracet do útoku a až Tkačjov protlačil puk k Salákovi.
37:25'
Riga rychle odehrála puk ze svého pásma.
37:13'
Petrohrad má nyní příležitost v přesilovce vrátit se do tempa a především do hry. Zatím je to z jejich strany hodně špatná třetina.
37:13'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., podrážení).
35:48'
Karpov se dostal za obranu Rigy, v souboji s brankářem Salákem ale úspěšný nebyl a selhal při zakončení!
35:33'
Riga právě vstřelila branku!
Darzinš přihrávkou od zadního mantinelu našel v levém kruhu BRANDONA MCMILLANA, který přesně zacílil na bližší tyč a otáčí vývoj skóre! Asistence: Lauris Darzinš
35:10'
Domácí jsou nadále zatlačováni před svou branku, marně hledají recept, jak se uvolnit.
34:18'
33:10'
Nahození Sotniekse na branku Petrohradu vyřešil Melničuk přerušením hry. Asi není překvapením, že Riga už vede na střely 14-11, v rámci druhé třetiny dokonce 12-2!
32:32'
Hra je přerušena. Komerční přestávka.
32:27'
32:15'
Darzinš střílel zpoza levého kruhu, McMillan bleskově dorážel, ale Melničuk oba puky výborně vyráží!
31:35'
Hosté se po několika pokusech usadili v útočném pásmu na delší dobu a snaží se o přesilovkovou kombinaci.
30:40'
Petrohrad rychle vyhazuje puk ze svého pásma.
30:27'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., podrážení).
29:56'
Výpad Jakupova se povedl zastavit Salákovi, který puk chytá do lapačky.
29:05'
Hosté znovu ohrozili Melničuka. Ten tentokrát přerušuje hru a následuje komerční pauza.
28:29'
A hosté srovnávají na 2:2! Lauris Alisauskas vypálil od modré čáry, puk byl tečován v prostoru mezi kruhy BRANDONEM MCMILLANEM a propadl Melnišukovi mezi betony! Asistence: Lauris Darzinš, Nerijus Alisauskas.
27:20'
Marenis se prodral za obranu Petrohradu, svůj útok po pravé straně ale nevyřešil vůbec dobře! Puk poslal vedle branky. Riga se ovšem osměluje, konečně využívá svých zbraní a nachází chyby ve hře domácích.
25:47'
Ztráta domácích ve středním pásmu pustila hráče Rigy do rychlého kontru, který využil LAURIS DARZINŠ, který si najel až do levého kruhu a prostřelil Melničuka. Asistence: Mikelis Redlihs.
24:55'
Puk už byl ve středním pásmu. Riga se dopustila postavení mimo hru.
24:30'
I když se Rize podaří usadit v útoku a třeba začít kombinovat, vůbec nestřílí na Melničuka.
23:30'
Hosté se snaží usadit v útočném pásmu. Stále v tomto utkání vyslali jen dvě střely!
22:45'
Druhá třetina sice už přinesla jednu vstřelenou branku, ale jinak tempo hry ani zdaleka nenavazuje na vystoupení z první třetiny. Hraje se převážně ve středním pásmu a nahazované puky nenesou úspěchy.
21:40'
Výborná individuální akce ALEXANDRA BARABANOVA, který prošel přes útočnou modrou čáru, obešel bránícího Sotniekse a střelou z bekhendu podstřelil lapačku Saláka! Asistence: Danila Galeňuk, Jori Lehtera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:56.
Petrohrad v první třetině měl výraznou herní převahu, své soupeře přestřílel 9-2 a vsítil dvě branky. Ta první, Burdasova v páté minutě, šla pod horní tyč Salákovy klece. Ta druhá, kterou dal Kuzměnko, však nebyla uznána kvůli postavení mimo hru, které odhalilo video na popud trenéra Rigy.
20:00'
19:31'
Zakázané uvolnění Petrohradu.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:41'
Delší úsek hry, ve kterém puk rychle střídal majitele. Přinesl také nebezpečnou střelu Jakupova zpoza levého kruhu, která přeletěla Saláka i jeho klec.
15:55'
Kuzmenko z pravého kruhu napálil pouze Saláka. Ten přerušuje hru.
15:30'
Vhazuje se před brankou Melničuka, který zatím neměl moc práce. Čelil jen dvěma střelám.
14:35'
V dalším pokračování akce už musel Salák zasahovat nejen proti Plotnikovovi ze strany, ale i proti dorážce Kemppainena.
14:25'
Plotnikov si šikovně našel prostor v levém kruhu, ke střele se ale neprocpal před bránícího soupeře.
13:55'
Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují podél mantinelu.
12:28'
Berglund má puk za brankou svého týmu a váhá s rozehrávkou.
12:01'
Povedený výpad domácích zastavil brankář Salák, který přerušuje hru.
10:30'
Domácí hledají průchod zpět před branku Rigy, která nyní brání svědomitě svou modrou čáru.
09:10'
Gól není uznán kvůli předchozímu postavení mimo hru Petrohradu!
09:10'
Tak ještě to gól být nemusí! Rozhodčí míří k videu.
09:10'
Petrohrad sice vstřelil branku, když si přihrávku Kuzmenka před brankoviště srazil Salák do své branky, ale trenér Rigy si vzal pomoc videa, která odhalila předchozí ofsajd domácích!
09:10'
Barabanov zkoušel přihrát před branku, puk neprošel.
08:34'
Zatímco při hře pěti proti pěti byl Petrohrad hodně nebezpečný, přesilovka je z jejich strany zatím hodně slabá. Další dvě vyhození Rigy.
07:55'
Hosté dostali puk ze svého pásma do bezpečí.
07:17'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hákování).
06:40'
Útočný výpad hostů byl ubráněn u zadního mantinelu. Hra je poté přerušena. Komerční přestávka.
05:45'
Petrohrad má mnohem více ze hry, po vstřelené brance se dál tlačí do útoku a snaží se ohrožovat branku Saláka. Riga se naopak vůbec nemůže dostat do tempa.
04:19'
ANTON BURDASOV si počíhal na přihrávku v levém kruhu a v pokleku zvedl puk pod horní tyčku Salákovy branky! Asistence: Andrej Kuzmenko.
04:05'
Další vhazování před Salákem.
03:35'
Karpov i v pádu dokázal přejít útočnou modrou čáru, rychle se zvedl a nutí Saláka přerušit hru.
01:58'
Zakázaného uvolnění se dopouští i Riga. Začátek utkání je prozatím plný nepřesností.
01:25'
Petrohrad nepřesnou rozehrávkou zahrál na zakázané uvolnění.
00:30'
Hned při prvním útoku lotyšské Rigy musel domácí brankář Melničuk přerušit hru. Před brankovištěm se strhla krátká strkanice.
00:01'

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Zub, A. Bělov, Zemčonok, Galeňuk, Zubarev, Dyblenko, Rukavišnikov – S. Plotnikov, Kemppainen, Karpov – Lehterä, Tkačjov, Barabanov – Burdasov, Švec-Rogovoj, Kuzmenko – Koskiranta, Ketov, Jakupov – Marčenko.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Marshall, Mamčics, Balinskis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Gegeris, Ashton, Berzinš – Meija, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Trastašenkovs, Gillies – Batna.

Rozhodčí: Beljajev, Morozov – Šalagin, Šišlo.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Alexander Salák (Riga) – brankář, 32 let, CZE
Posledních pět vzájemných zápasů

Dinamo Riga – Petrohrad 0:3
Petrohrad – Dinamo Riga 5:6 (přátelský zápas)
Petrohrad – Dinamo Riga 7:1
Petrohrad – Dinamo Riga 2:3p
Dinamo Riga – Petrohrad 1:3
Dinamo Riga

Pro hosty zatím není tato sezóna příliš povedená, celek z hlavního města Lotyšska se nachází na poslední pozici, na svém kontě má pouze šestnáct bodů. Mimo svůj stadion odehrála Riga třináct mačů a vytěžila z nich pouze šest bodů díky třem výhrám, vstřelila jednadvacet branek, zatímco třiapadesátkrát inkasovala. Poslední dva venkovní duely prohrála poměrem 2:3, v Soči to byla hodně smolná porážka, neboť třetí gól inkasovala jednatřicet vteřin před koncem. Tabulku produktivity mužstva vede se šestnácti body (6+10) domácí hokejista Lauris Darzinš.
SKA Petrohrad

Domácím patří v tabulce čtvrté místo, když si z šestadvaceti zápasů připsali třicet bodů. Na svém ledě odehráli třináct zápasů, ze kterých si odnesli třináct bodů za pět výher a tři porážky v prodloužení, reps. na nájezdy, k tomu vstřelili devětadvacet gólů a o jeden víc inkasovali. Jejich fanoušci jsou jistě zvyklí na lepší výkony, Petrohrad navíc na domácí výhru čeká už tři zápasy. Vladimir Tkačev je s 21 body (7+14) nejproduktivnějším hráčem mužstva.
Dobrý den, pěti duely pokračuje nejprestižnější evropská hokejová liga KHL, dva duely jsou na programu od 15:00, mj. i souboj celků z vrchní a spodní části tabulky Západní konference, Petrohradu a Dinama Riga. O favoritovi není nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.