KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Soči - 27. listopadu 2019   17:30

Petrohrad
Petrohrad
16:33' Koskiranta  • 29:23' Kuzmenko (Koskiranta, Dyblenko) • 32:44' Koskiranta (Kuzmenko, Burdasov) • 59:58' S. Plotnikov (Lehterä, Barabanov)
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)
Soči
Soči
28:22' Šmeljov  (Lugin, A. Petrov) • 36:53' Strömwall  (Bertilsson, Collins)
Petrohrad
N. Akuzovskij
Ice Palace
Soči

Třetí třetina byla ve znamení snahy hostů o srovnání. Petrohrad se s přibývajícím časem soustředil na defenzívu a úspěšně odrážel pokusy svého soka. Ten najednou měl problémy s přechody do útoku. Nicméně v power play si vytvořili hosté šanci, ale trefili jen brankovou konstrukci. Petrohrad si tedy připisuje své sedmé vítězství v řadě za sebou!
59:58'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Přece se jen domácí prosazují do prázdné branky. Soči se již nepodařilo dostat ve svém pásmu pod pod svou kontrolu. Autorem branky je SERGEJ PLOTNIKOV. Asistence: Jori Lehterä a Alexandr Barabanov.
59:45'
Dva hráči Petrohradu šli do útoku, ale nepodařilo se jim dostat puk do branky.
59:25'
Soči již v šesti hráčích v poli...
59:03'
Šance pro hosty, nicméně Askarov dokázal uhájit své brankoviště! Pomohla mu k tomu i spojnice branky!
58:24'
Domácím se nyní daří držet puk u mantinelu v pásmu Soči a nehodlají jej jen tak pustit.
58:00'
Poslední dvě minuty pro hostující celek, jak dostat zápas do prodloužení.
57:40'
Ilja Nazarevič se dvakrát pokoušel dostat puk na Askarova. Poprvé trefil soupeře, při druhém pokusu se strhla valná hromada před Askarovem.
55:31'
Střela od modré čáry nadělala brankáři Soči problémy. Chvíli ani nevěděl, kde se puk odrazil. Další hráč Petrohradu měl odkrytou branku, ale nastřeli dobře postaveného obránce! Petrohrad nyní mohl rozhodnout.
54:58'
Ihned po buly se pokoušel vystřelit Sergej Plotnikov, kterému však střela příliš nesedla.
54:25'
A další útok z pohledu hostujícího celku který je zastaven na útočné modré čáře Petrohradu.
53:43'
Hra je nyní hodně nahoru a dolů bez šancí na branku. Soči naráží na připravenou defenzívu soupeře, Petrohrad vyváží puky do pásma Soči.
51:16'
Nahozenými puky to příliš nejde, ty stačí hráči Petrohradu v poklidu zachytávat a vyvážet.
50:32'
Petrohrad už se nesnaží za každou cenu útočit a bedlivě si střeží své pásmo. Soči se rázem hodně těžko probíjí do útoku.
48:54'
Hosté měli nyní velmi dobrý pohyb v pásmu soupeře. Avšak veškerá jejich snaha se odehrávala u mantinelu.
48:23'
Komerční přestávka a Soči se snaží o vyrovnání. Nicméně Petrohrad je nepouští do souvislejšího tlaku.
46:58'
V závěru přesilovky se hosté dostali do zakončení, ale proti střele Strömwalla vytasil Askarov svou lapačku.
46:24'
Petrohrad nyní drží puk a hrají to hodně chytře, aby ušetřili další vteřiny.
46:10'
Denis Mosaljov zakončoval z pravého úhlu a poslal puk nad branku.
45:08'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Danila Galeňuk – 2 min., nedovolené bránění).
44:46'
Soči přečkalo i tohle oslabení a stále drží naději na nějaký ten úspěch v dnešním duelu.
44:33'
Nalimov nyní podržel svůj celek. Jarno Koskiranta před ním dvakrát dorážel puk a Nalimov dokázal obě šance zneškodnit!
43:45'
Dmitrij Kagarlickij to vzal na sebe. Prokličkoval se až před branku. Jeho zakončení kryje Nalimov!
43:25'
Další úspěšný souboj v rohu kluziště a vyhození puku přes všechny čáry.
43:06'
Domácí to nyní překombinovali a soupeř se osvobozuje.
42:35'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., držení).
42:22'
Hráč Petrohradu převzal puk na modré čáře a sám se pokoušel obejít přes obránce. Nicméně neuspěl.
40:43'
Domácí celek se ihned v úvodu pokouší zatlačit na soupeře.
40:01'
Mohli jsme sledovat zajímavou druhou třetinu, která nám přinesla čtyři branky! Soči vstoupilo hodně aktivně a po zásluze bylo odměněno vyrovnávací brankou. Petrohrad si však velmi rychle vzal vedení zpět. V závěru třetiny šli domácí do dvojnásobného oslabení, čehož soupeř využil a před závěrečnou třetinou se mu podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Tudíž nás čeká ještě zajímavá závěrečná perioda.
40:00'
39:51'
V samotném závěru jsme mohli vidět ještě rychlý útok Soči, který Askarov pokryl!
39:21'
Probíhá nám poslední minuta, oba celky hrají s úmyslem neudělat nějakou chybu.
37:40'
Denis Mosaljov se dostal před branku a strhla se trma vrma. Askarov dostal puk pod sebe. Nicméně rozhodčí viděli nedovolený zákrok Lugina, který si půjde odpočinout na trestnou lavici za sekání brankáře.
36:53'
Soči právě vstřelilo branku!
Dvojnásobná přesilovka využita! Základem úspěchu bylo vyhrané buly, přesná přihrávka Bertilssona z pravé strany na MALTE STRÖMWALLA, který z levé strany z první uklízí puk k tyčce. Asistence: Simon Bertilsson a Sean Collins.
36:40'
Další tvrdá rána skončila na masce Askarova. No, nyní mu muselo zazvonit v uších.
36:18'
Dmitrij Lugin střílel z levé strany, ale netrefil branku, pouze zadní mantinel.
35:48'
Celou minutu mají hosté dvojnásobnou přesilovku a velkou příležitost, jak se dostat zpět do zápasu.
35:42'
Nicméně Petrohrad opět fauluje a nyní půjde do tří! Za hákování vyloučen Jarno Koskiranta.
35:24'
Petrohradu se daří vyhodit puk a ušetřit další cenné vteřiny.
35:03'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 2 min., držení).
34:45'
Soči na puku a nyní se snaží něco vymyslet. Navíc je jim signalizována výhoda a poprvé si zahrají přesilovku.
32:44'
A je tu další zásah Petrohradu. Kuzmenko zajel s pukem za branku, najednou si nabruslil před branku a pokusil se vystřelit. Puk se záhadně odrazil k levé tyčce, kde byl připraven k dorážce JARNO KOSKIRANTA. Asistence: Andrej Kuzmenko a Anton Burdasov.
32:07'
Hosté se pokoušeli zaútočit ve třech hráčích, ale proti vracející se pětici neměli šanci na úspěch.
31:03'
Petrohrad v pásmu Soči, uvidíme, jestli se dostane do dalšího nebezpečného zakončení.
29:23'
Domácí si vrací vedení velmi rychle zpět! ANDREJ KUZMENKO byl připraven na modré čáře, kde obdržel přesnou přihrávku. Nabral velkou rychlost a v tváří tvář Nalimovi byl úspěšnější. Asistence: Jarno Koskiranta a Jaroslav Dyblenko.
28:22'
Soči zaslouženě vyrovnává! SERGEJ ŠMELJOV dostal ukázkovou přihrávku ze středního pásma přesně do volného prostoru a prostřeluje Askarova pod jeho lapačku k pravé tyčce. Asistence: Dmitrij Lugin a Alexej Petrov.
28:05'
Malte Strömwall nyní nedokázal udržet puk a musí se vracet zpět.
27:03'
Soši opět v pásmu Petrohradu, střela ze středu minula prostor mezi třemi tyčemi. Hosté hrají rozhodně lépe.
25:06'
Hostující celek, se na rozdíl od první třetiny, snaží více střílet a hned to jde poznat..
23:52'
Malte Strömwall a jeho střelecký pokus. Ten z opakovaného záběru očividně skončil na pravé tyčce, od které se odrazil zpět do kluziště!
23:17'
Kirill Marčenko se pokoušel dostat ke střele, ale měl před sebou mnoho hokejek, nakonec ztratil puk z dohledu.
22:31'
Soči se nyní hladce dostalo do pásma. Avšak finální střela nebyla přesná. Petrohrad se snaží ihned otočit hru.
21:37'
Askarov nyní ukázal své umění s lapačkou, když bez problémů chytil střelu v podání Ilje Nazareviče, který vypálil od modré čáry.
20:45'
Na druhé straně došlo také k pokusu o střelu. Jeden z hráčů Petrohradu si obětavě lehl do dráhy střely.
20:20'
Zblokovaná střela od modré čáry nenadělala Nalimovi žádné potíže.
20:01'
V úvodních deseti minutách jsme mohli sledovat vyrovnanou hru. Následně domácí přebírali otěže zápasu a častěji zamykali soupeře v jeho pásmu. Domácí měli k dispozici i jednu přesilovou hru, která zůstala nevyužita. Petrohradští se však dočkali branky v závěru třetiny a uvidíme, jak na tuto branku zareaguje jejich soupeř ve druhé třetině.
20:00'
18:39'
Anton Bělov se prosmýkl do pásma a mohl z levé strany střílet. Nakonec se pokoušel přihrávkou najít spoluhráče na druhé straně. Bohužel pro domácí, puk neprošel přes vracející se hráče Soči.
18:08'
Běží nám poslední dvě minuty první třetiny.
16:33'
Soči nyní ztratilo puk ve středním pásmu, kde si jej přebral JARNO KOSKIRANTA, který se perfektně trefuje z pravé strany pod horní tyčku. Bez asistence.
16:25'
Andrej Kuzmenko dobruslil soupeře a z rohu kluziště směřoval přihrávku zpět na modrou, ale puk nenašel adresáta.
15:40'
Jori Lehterä dostal puk, ale byl zády k brance. Při otočce ztratil stabilitu a jeho zakončení nebylo efektivní.
14:46'
Zakázané uvolnění hostů, kteří se v posledních minutách spíše brání nájezdům soupeře. Tomu se však nedaří vymyslet konstruktivní střelbu.
13:36'
Soči zvládlo své první oslabení bez větších problémů. Domácí celek sice držel puk, ale chyběla mu střelba.
12:55'
Soči vyhazuje puk, aniž by se Petrohrad dostal k nějaké střele.
12:33'
Další vyhrané buly Petrohradu a další kombinace....čekáme na střelu.
12:08'
Petrohrad se od úvodu dostal k puku a kombinoval v útočném pásmu. Po jedné střele je hra přerušena, neboť Nalimov signalizoval, že byl trefen do masky.
11:36'
Petrov musel zahákovat soupeře, který by se jinak dostal do výhodného zakončení. Petrohrad si zahraje první přesilovku.
10:33'
Opět tu máme pasáž hry, kdy se puk pohybuje z jedné strany kluziště na druhou.
09:30'
Igor Ožiganov obkroužil branku Nalimova, ale následně nedokázal prošťouchnout puk kolem jeho pravé tyčky.
08:39'
Petrohrad vyhrál buly a opět dokázal na delší dobu zaměstnávat obranu Soči. Nalimov musel řešit jedno nebezpečnější nahození od modré čáry.
07:57'
Po komerční pauze měli domácí krátký tlak. Nyní se už soupeř dokázal osvobodit.
07:25'
Vasilij Podkolzin dostal puk a před Nalimovem mohl bezprostředně zakončit, ale přestřelil branku!
07:01'
První komerční pauza a zatím sledujeme svižný začátek zápasu bez šancí.
06:10'
Vzápětí se rýsoval únik hostujícího hráče, který byl dobruslen a neměl již dostatek času k lepšímu zakončení. Nicméně Askarov musel svým betonem vyrazit tuto první šanci Soči!
05:54'
Arťom Zemčonok vybojoval puk a šel na branku Soči. Nakonec volil přihrávku do tandemu, ale puk neprošel přes bránící hráče.
04:42'
Jaroslav Dyblenko se dostal při své rozehrávce pod tlak. Soupeř se na malou chvíli dostal k puku a mohl ohrozit Askarova. Avšak nabídnutou šanci nevyužili ve svůj prospěch.
03:50'
Dmitrij Lugin nahazoval bekhendem na Askarova. Ještě před ním dokázal puk dostat pod svou kontrolu jeden z obránců Petrohradu.
02:50'
Malte Strömwall (Soči) si nabruslil po pravé straně a z úhlu se pokoušel překvapit Askarova. Ten si vše bezpečně pohlídal.
02:22'
Zatím se oba celky spíše oťukávají a čekáme na nějakou nebezpečnější střelu.
01:56'
Askarov za brankou a dokázal vyřešit danou situaci bez problémů.
01:15'
Petrohrad se dokázal dostat do pásma a nějakou dobu si vyměňoval puk. Brankáře Soči neohrozil.
00:10'
Askarov, který chytá v nižší soutěži, byl ihned v úvodních sekundách prověřen lehčí střelou.
00:01'

SKA Petrohrad: Askarov (Hellberg) – A. Bělov, Chafizullin, Dyblenko, Galeňuk, Tokranov, Ožiganov, Zemčonok – Barabanov, Lehterä (A), S. Plotnikov (C) – Kagarlickij, Kemppainen, Podkolzin – Kuzmenko, Koskiranta, Burdasov – Marčenko, Děrgačov, Ketov (A).

Rozhodčí: N. Akuzovskij.

HK Soči: Nalimov (Šikin) – Gordějev, Nazarevič, J. Alexandrov, A. Petrov (C), Pogorišnyj, Ellis, Bertilsson – Mosaljov, Tomilin, Archipov – Makarenko, Kaletnik, Altybarmakjan – Šmeljov, Točickij, Lugin (A) – Strömwall, R. Rosén, Collins (A)..

SKA Petrohrad
Petrohradští zaujímají druhé místo ve své Západní konferenci. Na svém kontě mají 42 bodů a na vedoucí CSKA Moskva ztrácí jeden bod. Petrohrad nyní zažívá dobrou formu. Z šesti posledních duelech neodešli z ledu poraženi. Jejich vítěznou sérii začala domácí výhra nad Rigou, kterou porazili 4:3 po nájezdech. Následně byli úspěšní i ve třech venkovních duelech na Dálném východě (tedy s celky Chabarovsk, Kunlun a Vladivostok). Po náročném tripu zvládli své dva poslední domácí duely, naposledy vítězství 4:1 nad Kunlunem.

HK Soči
Soči se nachází na deváté pozici a na osmičku nejlepších ztrácí sedm bodů. Soči nyní odehrálo tři domácí zápasy. V tom prvním bylo úspěšné (4:2 nad Čerepovcem). Pak přišla prohra s Jaroslavlí (2:5) a v posledním duelu dokázali vybojovat alespoň bod za remízu s Dinamem Riga. Na venkovních kluzištích patří celek k těm horším týmům. Dnes proti ambicióznímu Petrohradu to budou mít hodně těžké a jakýkoliv bod z tohoto utkání by pro ně byl plusem.
První vzájemný letošní zápas
Jejich první měření sil v letošní sezóně přineslo těsný výsledek. Petrohrad tedy na ledě Soči zvítězil 1:0, když se o jedinou branku postaral J. Lehtera v první třetině. Tento hráč má nyní po 29 odehraných zápasech na svém kontě 18 kanadských bodů (10+8).