KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Čerepovec - 15. října 2019   13:30

Red Star Kunlun
26:09' Werek (Maione)
1:2
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Čerepovec
Čerepovec
54:19' A. Alexejev  (Kodola) • 64:59' Provolněv  (Vovčenko)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 22:34 (10:11, 7:10, 4:10 – 1:3)
Zblokované střely – 12:9
Vyhraná vhazování – 40:21
Trestné minuty – 10:8
Hity – 5:5
Z vítězství v prodloužení se radují hokejisté Čerepovce. Domácí přitom od 27. minuty vedli po gólu Ethana Wereka a už to začínalo vypadat, že by jeho zásah snad i mohl stačit. V 55. minutě ale vyrovnal Andrej Alexejev a v prodloužení pak bylo klíčový momentem vyloučení Spencera Fooa. To potrestal pouhou sekundu před koncem střelou od modré čáry Vladislav Provolněv, jenž tak trefil pro Severstal druhý bod.
64:59'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté se trefují pouhou sekundu před koncem prodloužení! Přesilovou hru využívá VLADISLAV PROVOLNĚV, který rozhodl zápas čistým průstřelem od modré čáry! Výbornou práci odvedl i Jakimov, jenž stačil před pukem uhnout nohou a Smith přes něho asi nic neviděl. Asistence: Daniil Vovčenko.
64:39'
Domácí vyhazují.
64:16'
Dělovku Provolněva Smith viděl a vyrazil ji.
63:42'
Trest za vysokou hůl dostává Spencer Foo! Hosté si berou oddechový čas a vysvětlují si, jak přesilovku 4 na 3 sehrát...
63:35'
Cory Kane zavezl puk před branku po pravé straně a svou přihrávkou hledal Jakea Cheliose. Ten na puk nedosáhl.
63:10'
Puk mají na holích hosté, kteří se snaží proti trojici soupeřů něco vymyslet.
62:05'
V souboji 1 na 1 se dostal přes protihráče Brandon Yip. Bekhendem ale hostující branku minul.
61:07'
Dobrou rychlost nabral ve středním pásmu Geraskin. Jeho střelu z levého kruhu ale nadvakrát pokryl Smith.
60:08'
Zakázané uvolnění hostí.
60:01'
Utkání končí remízou 1:1 a vítěze tak bude muset určit prodloužení, případně nájezdy. V čase 54:19 srovnal Andrej Alexejev, kterému nabídl puk před odkrytou klec Kodola. Hosté mohli i zvítězit, ale zásah Chochlova nebyl uznán pro nedovolené počínání Trubačova v okolí brankoviště.
60:00'
59:03'
Nepříjemnou střelou z mezikruží se prezentoval Dmitrij Markovin. Puk prošel kolem nohou obránce, naštěstí pro Smithe trefil jeho pravý beton.
58:35'
Gól neplatí! Trubačjov si podle rozhodčích počínal nedovoleně. Vhazuje se ve středním pásmu.
58:35'
Rána Ilji Chochlova od modré čáry zapadla do sítě! Rozhodčí ale budou celou situaci kontrolovat u videa. Na brankáře Smithe byl totiž natlačen Jurij Trubačov a domácí maskovaný muž spadl na zem, čímž byl v momentě střely vyřazen ze hry.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:16'
A Kunlun je v plném počtu.
57:06'
Domácím vyhazují a jejich oslabení ke téměř u konce.
56:54'
Obrovský závar před domácím brankovištěm! Smith na puk položil obě ruce a udržel ho před dotírajícím Igorem Geraskinem!
56:04'
Dmitrij Markovin se na levém kruhu z první opřel do přihrávky spoluhráče. Smith proti puku vytasil svou lapačku.
55:15'
Jake Chelios svým zákrokem krvavě zranil v obličeji protihráče a míří na trestnou lavici. Přesilovka pro Čerepovec. Kupodivu ale jen dvouminutová, za krvavé zranění se obvykle vylučuje na 2+2 minuty.
54:19'
Teď už je vyrovnáno! Vladislav Kodola poslal od levého mantinelu puk na vzdálenější tyčku, kde ho doklepl do zcela odkryté klece ANDREJ ALEXEJEV. Útočník Čerepovce to měl už velmi snadné. Asistence: Vladislav Kodola.
53:49'
Krásné sólo předvedl Nikita Chlystov! Naznačil střelu, obhodil si obránce a už byl sám před brankářem. Bekhendem však netrefil branku.
53:08'
Z voleje se opřel do kotouče Daniil Vovčenko. Jeho pokus ale skončil zřejmě i s přispěním teče obránce v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
52:17'
51:48'
Sergej Monachov odváděl dobrou práci za domácí brankou, kde pro Čerepovec našetřil další cenné sekundy.
51:19'
Hosté se osvobozují a polovinu oslabení mají za sebou.
50:16'
Domácí budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici míří Daniil Vovčenko, který odpyká trest pro hráčskou lavici za zdržování hry.
49:46'
Z pravé strany se natlačil před brankáře Dávid Bondra. Na Podjapolského si nepřišel.
49:05'
Sergej Monachov se od zadního mantinelu vytočil až do brankoviště. Svým manévrem však nepřekvapil brankáře Smithe, kterého v pádu nepřekonal.
48:07'
Domácí vyrazili do rychlého kontru. Cracknell nahrával na Fooa, který ale nalétl do brankové konstrukce a vychýlil ji ze svého postavení. Hra je tedy přerušena.
47:15'
Zraněným čárovým byl Dmitrij Šišlo. Tomu zdravotník obstříkl zasažené místo na noze chladivou emulzí a Šišlo se vrací zpět na led.
46:25'
Po nahrávce Šustra střílel z mezikruží Cory Kane. Podjapolskij byl na místě a puk vyrazil.
45:26'
Ošetřování čárového pokračuje v prostoru trestných lavic. Hra pokračuje se dvěma hlavními a jedním čárovým sudím.
45:26'
Baldajev sestřelil kotoučem jednoho z čárových rozhodčích, který se skácel na led. Momentálně je ošetřován.
45:02'
Kotouč centroval před domácí branku Monachov. Nikdo z najíždějících hráčů ho ale nezachytil.
43:30'
Nahození Alexejeva nepustil před branku Bartley. Následná střela Provolněva pak byla sražena do ochranné sítě za Smithovou svatyní.
42:49'
Puk byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou. Bylo to od hole Bodrova, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
42:01'
Do zajímavé přihrávky od pravého mantinelu se z první opíral Daniil Vovčenko. Střela mu ale nesedla a Smith tak zasahovat nemusel.
41:27'
Domácí začali třetí třetinu aktivně. Stále se drží v útočném pásmu.
41:03'
Střelu Gilberta Brulého, která směřovala na bližší tyčku, vyrazil Podjapolskij.
Hity – 1:3
Druhá třetina už konečně přinesla gól! Ve 27. minutě ho vstřelil domácí Ethan Werek, který se po lahůdkové přihrávce spoluhráče trefil do odkryté branky. Později mohl navýšit náskok Kunlunu Wong, ale toho vychytal gólman Podjapolskij. Na druhé straně pak brankář Smith podržel domácí zejména při závaru v závěru prostřední části.
40:00'
39:02'
Jeremy Smith podržel Kunlun! Nejprve vyrazil střelu Nikity Chlystova z levého kruhu a po bekhendové dorážce stejného hráče, která byla ztlumena obráncem, ukradl lapačkou puk těsně před Daniilem Vovčenkem, který se ho už chystal doklepnout za jeho záda!
38:05'
Tentokrát se icingu dopustili domácí hokejisté.
37:24'
37:07'
Vyloučený Chabarov je zpět na ledě.
36:36'
Hosté vyhazují.
36:20'
Přesilová hra se Kunlunu zatím moc nedaří. Domácí se nedokázali na delší dobu usadit v pásmu.
35:06'
Už potřetí v zápase jde na trestnou lavici Makar Chabarov! Hostující obránce je tentokrát vyloučen za podrážení.
34:39'
Domácí se po vstřeleném gólu zatáhli a čekají na chyby soupeře. Po jedné z nich najížděl Tyler Wong sám na brankáře, ale Podjapolskij podržel svůj tým! Levým betonem nejprve vyrazil střelu protihráče a poté dokázal pokrýt i jeho dorážku, když špičku betonu natlačil na poslední chvíli k tyčce!
33:47'
Odvážný průnik Daniila Vovčenka nepřinesl kýžený efekt. Hostující útočník se sice zleva protáhl až před branku, ale na zakončení už neměl čas.
33:27'
Do střely Chlystova vložil hůl Brulé a puk končí mimo kluziště. Vhazuje se před Smithem.
33:01'
Střelu Chochlova z osy hřiště našel ve výstroji Smith. Následuje reklamní přestávka.
32:12'
Hosté byli v přečíslení 2 na 1. Adam Liška ale akci zbrzdil, zasekl puk dozadu a rozehrál na obránce.
31:23'
Střela Ethana Wereka z levé strany byla spíše propagační. Podjapolskij ji vyráží do rohu.
30:22'
Kunlun je již v plném počtu.
29:44'
29:25'
Hosté si v útočném pásmu rychle vyměnili puk a celou kombinaci zakončoval ranou z voleje Ilja Chochlov. Smith vykopl levým betonem.
28:39'
28:21'
Na trestnou lavici zamířil za vysokou hůl Adam Cracknell. Přesilovka pro Čerepovec.
27:54'
Po vyhraném buly střílel od modré Vadim Kudako. Jeremy Smith si pro puk sáhl lapačkou.
27:49'
Po přihrávce z rohu kluziště střílel z úhlu Adam Liška. Smith se natlačil ke své bližší tyčce a pokus slovenského útočníka pokryl. Následuje reklamní přestávka.
26:09'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí zůstali po skončení přesilovky v tlaku a nakonec je z toho úvodní gól zápasu! Mathew Maione si sjížděl dopředu po ose kluziště. Brankář Podjapolskij asi čekal střelu, ale domácí obránce ještě vymyslel pas na ETHANA WEREKA, který pálil z pravého kruhu do již téměř odkryté branky. Asistence: Mathew Maione.
25:42'
25:29'
Brandon DeFazio pálil z voleje z vrcholu pravého kruhu. Podjapolskij vytěsnil kotouč do rohu.
24:49'
Tyler Wong nedokázal udržet útočnou modrou. Musí se vracet pro kotouč do středního pásma.
24:04'
Hosté dostali puk až za branku čínského týmu.
23:41'
Makar Chabarov přimáčkl na hrazení Coryho Kanea a je za to vyloučen. Domácí si zahrají první přesilovku v tomto zápase.
23:23'
Libor Šulák zavezl puk do útočného pásma a dobře vystřelil. Smith však jeho pokus vyrazil až do ochranné sítě.
22:42'
Hostující obránce Provolněv se zjevil až za brankou soupeře. Po jejím objetí nepřekvapil brankáře Smithe.
22:33'
Libor Šulák střílel od modré čáry, domácí branku netrefil.
21:42'
Hosté to zkusili dlouhým pasem, který ale hráč na útočné modré nezachytil. Zřejmě puk alespoň tečoval, protože icing se nepíská.
20:56'
Foo bekhendem nahodil puk před branku, kde ho tečoval Cracknell. Ten ale prostor mezi hostujícími tyčemi netrefil.
20:41'
A následuje další domácí icing.
20:34'
Zakázané uvolnění Kunlunu znamená první přerušení hry ve druhé třetině.
Hity – 0:3
První třetina nepřinesla gól, ani nějaký vzrušující hokej. Přeci jen blíže střeleckému úspěchu byli hokejisté Kunlunu. Největší příležitost měl Andrew Miller, který najížděl sám na brankáře Podjapolského, ale po bekhendové kličce nedokázal zvednout puk nad beton.
20:00'
19:52'
Nikdo už nechce udělat chybu a kotouč tak létá mezi modrými čarami.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:33'
Teď měl Podjapolskij co dělat s tečovaným nahozením od modré čáry. Betony dal k sobě včas.
17:53'
Střelu Trubačova srazil do ochranné sítě Šustr. Tentokrát se bude házet buly před domácí svatyní.
17:42'
Zakázané uvolnění Čerepovce. Hra se vrací do obranného pásma hostujícího celku.
17:02'
Závěr třetiny zatím patří spíše domácím hráčům. TI opět operují v útočném pásmu.
16:07'
Obrovská šance Red Staru! Andrew Miller se řítil sám na hostující branku, zkusil bekhendovou kličku, ale u tyčky už nepřehodil položený pravý beton Podjapolského.
15:16'
Výbornou práci odvedl hostující obránce Libor Šulák! Český hráč vložil hokejku do střely Spencera Fooa, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.
14:26'
Andrej Šustr zahrál přes všechny čáry. Hra se tedy vrací do obranného pásma Kunlunu.
14:03'
Teď už jsou domácí v plném počtu.
13:29'
Tohle bylo sehráno výborně! Po pasu Chochlova minul jeden z hostujících hráčů z pravého kruhu poloodkrytou branku!
12:48'
Bogdan Jakimov vzal přesilovkovou akci na sebe. Sám se dostal ke střele, kterou vyrazil betonem Smith.
12:02'
Vyloučení hráči už naskočili na led, ale v plném počtu se nebude hrát dlouho. Cory Kane nešťastně zasáhl holí do obličeje Ilju Chochlova a to znamená přesilovku pro Severstal.
11:20'
Ve hře 4 na 4 jsme zatím ani na jedné straně šanci neviděli.
09:58'
Máme tu první vyloučení a to oboustranné. Na trestnou lavici zamířili domácí Spencer Foo a hostující Makar Chabarov. Oba hráči se do sebe po přerušení hry zaklesli a dostali tresty za hrubost.
09:28'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Adam Liška ale nezachytil přihrávku spoluhráče Monachova a tím pádem bylo po šanci.
08:01'
Rozehrávku domácího Šuláka zachytil ve středním pásmu Osipov. Ten okamžitě rozehrál na Trevora Murphyho, jehož střelu z pravé strany kluziště našel v klíně brankář Podjapolskij.
07:35'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Ten táhl a nakonec i zakončoval Bogdan Jakimov, jehož střela z pravé strany neprošla až na branku.
07:13'
Brulé zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Brandonu Yipovi. Do střely kapitána Kunlunu ale vložil hůl obránce, který kotouč srazil do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
06:48'
Podjapolskij byl donucen k zákroku nahozením z velké dálky. S tím samozřejmě žádný problém neměl.
05:38'
Kromě šance hostujícího Vovčenka jsme zatím nic velkého neviděli. Domácí nyní zahráli na zakázané zvolnění.
04:15'
Zápas provází komorní kulisa, jak je při domácích představeních Kunlunu bohužel zvykem. Hokej v Číně netáhne. Slyšet jsou tak pokyny trenérů z laviček, komunikace hráčů, či nárazy puku do mantinelu.
03:46'
Rána Victora Bartleyho od modré čáry byla sražena do ochranné sítě za hostující brankou.
02:49'
Hostům se nepodařilo zavézt puk do útočného pásma. Hráči Kunlunu následně vyhodili tak, že z toho nebylo zakázané uvolnění.
01:55'
Zajímavá příležitost hostí. Po přihrávce zpoza branky střílel mimo Vovčenko.
01:43'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
00:52'
Vzápětí přišla střela z druhé strany. Vladislav Podjapolskij puk zachytil a přerušil hru.
00:44'
Trevor Murphy to zkusil z pravé strany. Jeho střela ale byla sražena mimo hostující branku.
00:11'
Úvodní buly vyhrál hostující Sergej Monachov. K puku se následně dostali hráči Kunlunu, ale ti zahráli na zakázané uvolnění.
00:01'
Dozněly národní hymny a nic už tedy nebrání samotnému začátku zápasu.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Chelios, Bartley, D. Osipov (A), Maione, Šustr – Foo, Cracknell (A), Wong – Miller, Brulé, Yip (C) – Lockhart, Werek, DeFazio – Palola, Kane, Bondra.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Šulák, Provolněv, Kudako, Baldajev, Chochlov, Chabarov, Rogov, N. Chlystov – Monachov (C), Jakimov (A), Liška – Morozov, Kodola, Markovin – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Kupcov, A. Alexejev, J. Bodrov (A).

Rozhodčí: Sidorenko, Soin – Lazarev, Šišlo.

Šimon Hrubec (KNL) – 10 zápasů, průměr 2,55, úspěšnost 91,9 %
Andrej Šustr (KNL) – 17 zápasů, 4 body (0+4)
Dávid Bondra (KNL) – 5 zápasů, 0 bodů

Libor Šulák (CER) – 13 zápasů, 1 bod (0+1)

Red Star Kunlun:
Čínský celek je na tom podobně jako Severstal. Také odehrál 17 zápasů, nasbíral 15 bodů a na Východě je devátý. Osmý Minsk ale získal stejně bodů. Kunlun čeká čtvrtý zápas z domácí série. Tu začali dvěma výhrami 2:1 (ve druhém utkání v prodloužení) nad Nižněkamskem, ale naposledy podlehli 3:6 Jaroslavli. Brankářskou jedničkou Red Staru je český gólman Šimon Hrubec, v obraně pak válí dlouholetý hráč Tampy Andrej Šustr.