KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Minsk - 25. prosince 2019   12:30

Red Star Kunlun
05:55' Yip (Miller, Šustr) • 39:37' Smith-Pelly (Chelios)
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Minsk
Minsk
44:31' A. Kosticyn
J. Smith (Hrubec) – Chelios, Bartley, T. Murphy, G. Reinhart, Šustr, Sproul, D. Osipov – Foo, Lockhart, Wong – Yip (C), Miller, Magee – Smith-Pelly, Werek, Kane – Skvorcovs, Maksimov.
Birin, Olenin – Nikolajev, Novikov
Sportoviště univerziády Šen-čen
2 822 diváků
Minsk
D. Taylor (Tolopilo) – Denisov, Gragnani, Znacharenko, Morrow, Jevenko, Gotovec, Kryskin – A. Kosticyn (C), Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Martynov – Stefanovič, Děmkov, Pavlovič – Kitarov, Kazjanin, Drozdov – Greckij.

Skončilo nám utkání mezi Kunlunem a Minskem. Domácí zvítězili těsným rozdílem 2:1. Čínský tým otevřel skóre už na konci šesté minuty, kdy se trefil v početní výhodě Brandon Yip. Následovala dlouhá pasáž bez vstřelené branky. Všechny čekající diváky potěšil 23 sekund před koncem druhé třetiny Devante Smith-Pelly. Tato branka se ukázala být tou rozdílovou, neboť ve třetí třetině pouze snižoval Andrej Kosticyn.

Z mé strany je to vše. Přeji příjemný zbytek vánočních svátků. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (Kunlun) do utkání nezasáhl
Andrej Šustr (Kunlun) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 22:05.

59:56'
Obrana Kunlunu už vše vyřešila. Body zůstanou v Číně.
59:28'
Teemu Pulkkinen pálil z voleje vedle domácí svatyně. I nadále se však hosté drží na kotouči.
59:00'
Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. K vidění je souboj v rohu kluziště.
58:38'
Brána Dinama je prázdná. Hosté hrají bez brankáře a zkouší powerplay.
57:58'
Spencer Foo svůj celek dostal z tlaku soupeře. Kotouč vyvezl do střední třetiny a následně jej nahodil na bránu Dinama.
57:15'
Taylor musel po delším časovém intervalu zasahovat. Udržel kotouč před sebou a následně jej rozehrál na spoluhráče.
56:42'
Kane je na ledě. Domácí přežili také další oslabení.
56:09'
Ostrý souboj se momentálně svádí u mantinelu v pásmu Kunlunu. Minsk se stále nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
55:43'
Gragnani s pukem na holi nepřešel útočné pásmo ideálně. Byl odpískán ofsajd.
55:11'
Murphy dokázal dostat kotouč pod bruslemi Kovyršina a následně jej přes všechny čáry odpálil až k Taylorovi.
54:42'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:26'
Hostům se nepovedla rozhrávka. Kunlun v posledních minutách nepouští hostující Dinamo do tlaku.
53:49'
Martynov byl Šustrem tvrdě přitlačen na mantinel. Český zadák znovu uplatnil svůj důraz.
53:25'
Nikita Kryskin střílel od modré čáry pár centimetrů nad horní tyč. Minsk ale ihned poté byl z odejit z útočné třetiny.
52:41'
52:33'
Tvrdá rána Yipa z levé strany ale pořádně protáhla Taylora. Hostující brankář svůj tým podržel.
52:04'
Kunlunu se nedaří usadit se v pásmu soupeře. Důležité však v následujících minutách pro domácí tým bude, aby udržel náskok.
51:28'
Kovyršin se vydal ve vlastním oslabení na útočný výlet. Ránu příklepem však Jeremy Smith s přehledem vyrazil.
50:41'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., podrážení).
50:31'
50:11'
Lapačka Smithe byla ve střehu. Gólman čínského mužstva zastavil průnik Joea Morrowa. Obránce Dinama pálil z mezikruží.
49:15'
Minsk ani tuto přesilovku nehraje špatně. Svého soupeře svírá v obranné třetině.
48:58'
Jevenko vystřelil z prvního doteku na vrcholu levého kruhu. Bránu o kousek přestřelil.
48:31'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gunars Skvorcovs – 2 min., držení hole).
47:37'
47:12'
Z přesilovky Minsku už moc nezbývá. Hosté se pokusí ještě o jeden výpad směrem dopředu.
46:34'
Smithův zásah byl velmi důležitý. Brankář Kunlunu dokázal zastavit také pokus Gragnaniho. Hosté se vykombinovali do celkem zajímavé šance.
46:05'
Pulkkinen zůstal nekrytý na zadní tyči, ale kotouč k němu nedoputoval. Minsk ale načal tuto početní převahu poměrně dobře.
45:37'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., držení).
44:31'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do hry! ANDREJ KOSTICYN potvrdil, že ještě nepatří do starého železa. Nádhernou kličkou se zbavil soupeře a následně také zápěstím vypálil nechytatelně k zadní tyči. 2:1. Bez asistence.
44:10'
Pobyt Kunlunu v útočném pásmu netrval příliš dlouho. Minsk se ihned osvobodil.
43:04'
Andrej Kosticyn se rychle obtočil okolo brány a snažil se zastrčit puk za beton Jeremyho Smithe. Americký brankář ale byl na svém místě a ani tentokrát neinkasoval.
42:49'
Lapačka Taylora musela být opět v pohotovosti. Tentokrát zlikvidovala pokus Coryho Kanea z levého kruhu.
42:02'
Danny Taylor si připsal první zákrok v rámci třetí třetiny. Vhazování bude obstaráno před bránou Dinama.
41:10'
Hosté se ihned natlačili do útočného pásma, ale střeleckou pozici si nevytvořili. Následoval odpal domácího týmu do obranného pásma běloruského celku.
40:01'
Střely na bránu: 33 – 24.
40:00'
39:37'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí těsně před druhou sirénou odskakují do dvougólového vedení! DEVANTE SMITH-PELLY se dobře zorientoval na brankovišti a dokázal za záda Taylora doklepnout vyraženou střelu Cheliose. 2:0. Asistence: Jake Chelios.
39:14'
Cory Kane se snažil natlačit před bránu, jenže Taylor vystrčil pravý beton a dobře zasáhl.
38:32'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Do závěru druhé části hry nám chybí 90 sekund.
37:33'
Při protiútoku tři na dva se dostal ke střele z levého kruhu Teemu Pulkkinen. Finský hokejista ale trefil pouze přesunujícího se brankáře.
36:46'
Hosté zvládli dobruslit nepříjemný protiútok domácích hokejistů. Gragnani následně dostal kotouč do středního pásma.
36:12'
Smith přikryl odražený puk pod svou lapačkou. Hra se znovu dostala do útočného pásma Dinama Minsk.
35:46'
Na druhé straně rychle vypálil Arťom Děmkov. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
35:06'
Razantní pokus Kunlunu od modré čáry jen těsně minul bližší tyč. Domácí hokejisté ale i nadále zůstávají v pásmu soupeře.
34:26'
Hra se přerušuje kvůli ofsajdu hostujícího celku. Ze druhé třetiny nám zbývá necelých šest minut.
33:35'
Gragnani si přehazoval puk na forehand, jenže svůj následný projektil nenamířil mezi tři tyče.
32:55'
Andrew Miller posouval puk před bránu, ale Taylor také tentokrát se přesunul včas.
32:03'
Francis Paré v těsně blízkosti brankáře už nestačil svůj pokus o kličku dotáhnout do konce.
31:27'
Hned dvě velké šance si vytvořil čínský tým. Nejprve netrefil poloodkrytou bránu Miller a poté zakončoval z těsné blízkosti také Yip. Druhému jmenovanému hráči ale kotouč ve finální fázi utekl z hole.
30:58'
Sproul se zvládl dobře vytočit ve vlastním pásmu a následně také přesně rozehrál. Kunlun se vydává do přečíslení.
30:09'
Střelu z prvního doteku vyprodukoval Luke Lockhart. Centr první lajny Red Star ale našel připraveného Dannyho Taylora.
29:55'
Cory Kane se proháčkoval do útočné třetiny, jenže tímto jeho útočný výpad skončil.
29:06'
Parého pobídka před bránu nanašla hůl spoluhráče. Kunlun ale postupem času ztrácí svůj elán z první periody.
28:52'
Jeremy Smith se parádně přesunul! Dokázal zlikvidovat dělovku Spoonera z ideální pozice v mezikruží.
28:18'
Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž hry. Ani jeden tým se nemůže dostat na delší časovou dobu před bránu soupeře.
27:13'
Domácí tým se k zakončení nedostal. Hosté zvládli svou činnost u vlastního brankoviště velmi dobře.
26:48'
Skvorcovs poslal puk do moci Dannyho Taylora. Ten hru přerušil, a proto nyní následuje komerční přestávka.
25:59'
Pavlovičova střela forehandem skončila na vyrážečce Smithe. Domácí gólman také tentokrát odolal.
25:12'
Joe Morrow vypálil taktéž těsně vedle brány. Dva útočné výpady Dinama málem byly úspěšné.
24:21'
Spoonerova rána bekhendem těsně prosvištěla okolo zadní tyče. Domácí teď měli štěstí.
23:42'
Reinhartova žabička našla hůl protihráče. Hosté se s koncem oslabení osvobodili.
23:23'
Tyler Wong si šikovně vybruslil mezi kruhy. Jeho pokus na lapačku ale Taylor dobře viděl. Hra je přerušena a z přesilovky Red Star chybí ještě 20 sekund.
22:32'
Danny Taylor úspěšně zakročil proti ráně Murphyho zápěstím. Jednalo se o první střelu Kunlunu v této přesilové hře.
22:03'
Kunlunu se zatím nedaří setrvání v útočné třetině. Minsk se dobře brání.
21:41'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ryan Spooner – 2 min., vysoká hůl).
21:05'
První zásah si připsal Jeremy Smith. Proti střele po vhazování z pravého kruhu byl připraven.
20:01'
První třetina je u konce. Domácí tým po ní zaslouženě vede, jelikož využil zatím jedinou přesilovku tohoto zápasu. Na konci šesté minuty se trefil Brandon Yip. Minsk měl taktéž několik zajímavých šancí, jenže Kunlun je o chlup lepším mužstvem.
Střely na bránu: 15 – 10.
20:00'
19:28'
Lockhart se dostal mezi protihráči až do útočné třetiny. Přesnou přihrávku ale nevyprodukoval.
18:49'
Domácí bez větších potíží vyhodili puk z vlastní třetiny. Nyní už hrají hosté.
18:16'
Stefanovič se za bránou pokusil o šikovné vyjetí a následnou střelu. Smith si ale přední tyč dokázal pokrýt a branku hostům nedovolil.
17:36'
Devante Smith-Pelly se po odstoupení obránců dostal do výhodné pozice. Zápěstím ale z pravého kruhu horní růžek jen o kousek přestřelil.
16:48'
Andrej Šustr těsně odpálil puk před útočníkem Martynovem, jenž už se chystal ke střeleckému pokusu.
16:03'
Střela Spoonera byla vyslána z velké dálky. Jeremy Smith zasahovat nemusel.
15:22'
Znacharenko uklidnil hru. Za svou bránou vyčkává na nabídku spoluhráčů.
14:40'
Yip nahodil kotouč od modré čáry. K puku se před bránou dostal Reinhart, jehož ránu bekhendem pokryl Taylor.
14:04'
Rozehrávka se domácím nepovedla. Po delší době je hra zastavena a po zakázaném uvolnění Kunlunu se bude vhazovat v obranné třetině hokejistů v červených dresech.
13:32'
Spooner je dnes velmi aktivní. Znovu se snažil protlačit mezi obránce, jenže Šustr byl v defenzivní činnosti důsledný.
12:49'
Hraje se v poměrně vysokém tempu. Hra se málo přerušuje a už nám pomalu dobíhá 13. minuta.
11:59'
Rána Kitarova se odrazila od pravého betonu Jeremyho Smithe do rohu kluziště.
11:27'
Pavlovič nedovolil domácímu hráči vystřelit. Kotouč jemným obloučkem dostal do středního pásma.
10:48'
Hosté drží puk ve vlastním pásmu a vyčkávají, až útočná řada Minsku vystřídá.
10:05'
Velkou rychlost předvedl ve střední třetině Martynov. Při snaze vystřelit byl dovoleným způsobem atakován.
09:13'
Spooner se velmi pěkně protáhl po celém pásmu soupeře a z modré čáry vybízel spoluhráče před bránou. Ani jedna hokejka však puk netečovala.
08:12'
Minsk je před svou bránou nedůrazný. Opět se Red Star dostali celkem jednoduše k zakončení.
07:56'
Danny Taylor si pokryl bližší tyč a z hole Coryho Kanea tak neinkasoval.
07:42'
Domácí se znovu dostali dopředu a nyní si přihrávají okolo mantinelu.
07:04'
Do velké šance se dostal Ryan Spooner. Mířil si to úplně sám na Smithe, jenže domácího brankáře střelou nad rameno překonat nedokázal.
05:55'
Kunlun dává úvodní gól na konci své početní výhody. Střelu Andreje Šustra vyrazil Taylor pouze před sebe a tentokrát si na brankovišti počínal BRANDON YIP dobře. Potáhl si puk do bekhendu a do prázdné brány bez větších potíží puk uklidil. 1:0. Asistence: Andrew Miller a Andrej Šustr.
05:25'
Znacharenko se dostal dopředu při svém oslabení. Bránu ale těsně minul.
04:49'
Hosté se osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.
04:23'
Ethan Werek šikovně pálil na zadní tyč a najednou se z ničeho nic uvolnil před prázdnou bránou Brandon Yip. Kapitán Kunlunu ale při zakonnčení zaváhal a úvodní gól nedal.
03:56'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., příliš mnoho hráčů).
03:15'
Tyler Wong si rukavicí přistrčil puk a následně zpoza brány chtěl vybídnout spoluhráče. Beci Minsku ale pokryli veškeré pozice před svým brankovištěm.
02:32'
Paré zavezl puk do útočného pásma, jenže poté nepřihrál přesně.
01:55'
První zásah v dnešním zápase si připsal Danny Taylor. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.
01:46'
Na puk se už dostali domácí. Nyní kombinují v útočné třetině.
01:06'
Joe Morrow se dostal k odraženému kotouči a z velmi dobré pozice vystřelil. Smith ale se štěstím odolal.
00:22'
Spooner nahodil puk do útočného pásma a následně rychle za ním dojel. Kunlun se ale stačil dostat na svou polovinu včas.
00:01'
Kunlun nastupuje v červených dresech, zatímco hostující Minsk v dresech bílých.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – Chelios, Bartley, T. Murphy, G. Reinhart, Šustr, Sproul, D. Osipov – Foo, Lockhart, Wong – Yip, Miller, Magee – Smith-Pelly, Werek, Kane – Skvorcovs, Maksimov.

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Tolopilo) – Denisov, Gragnani, Znacharenko, Morrow, Jevenko, Gotovec, Kryskin – A. Kosticyn, Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Martynov – Stefanovič, Děmkov, Pavlovič – Kitarov, Kazjanin, Drozdov – Greckij.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Nikolajev, Novikov.
RED STAR KUNLUN

Čínský celek pobývá na sedmé příčce ve Východní konferenci se ziskem 45 bodů ve 41 zápasech. Postup do play off však ani zdaleka není jistý, neboť devátý Magnitogorsk ztrácí na Kunlun pouhé dva body, a to má ještě utkání k dobru. Lze tak předpokládat, že Rudé hvězdy budou o vyřazovací část bojovat až do úplného konce základní části. Kunlun z posledních pěti zápasů dvakrát prohrál. Na sérii výher proti Chabarovsku a dvakrát proti Vladivostoku nedokázali svěřenci Kanaďana Curta Frasera navázat. Uplynulé dva zápasy s Nižnij Novgorodem a Jekatěrinburgem na domácím ledě prohráli poměrně velkým rozdílem.