KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : OMSK - 28. listopadu 2019   12:30

Red Star Kunlun
12:53' Cracknell (Sproul) • 24:49' Miller (Yip)

OMSK
Bobkov (D. Kostin) – Pokka, Bondarev, Franson, Vojnov (A), Spicenko, Martynov – Andrighetto, K. Semjonov, Klinkhammer (A) – Košelev, Gračjov, Šumakov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – Jaremčuk, I. Makarov, Mizjurin – A. Těreščenko.

Vhazování – 26:41.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Omsku, který svého soupeře porazil po samostatných nájezdech. Poslední perioda byla hodně vyrovnaná, přičemž si oba celky vytvořily několik slibných šancí, avšak ani jedna neskončila v síti. Logicky jsme museli do prodloužení, avšak ani to branku nepřineslo, o osudu zápasu tak rozhodly samostatné nájezdy, kde byl jediným úspěšným střelcem hostující Košelev.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je SEMJON KOŠELEV.
Nůž na krku tak měl domácí zadák Sproul, který rovněž narazil pouze na beton.
Rozhodnout tak mohl Semjonov, který svým pokusem trefil pouze beton Hrubce.
Odpovědět se za domácí celek pokoušel Yip, který vypálil kousek nad branku soupeře.
Na opačné straně to Košelev zkoušel přímou střelou, se kterou byl úspěšný.
Samostatný nájezd vyzkoušel také Wolski, který zkoušel Forsbergovu kličku, jenž mu nevyšla.
Šumakov to udělal parádně, položil si Hrubce, jenomže poté trefil pouze tyč branky.
Wong to zkoušel hodně netradičně, navíc se nedostal ani ke střele, neboť Bobkov zasáhl hokejkou.
Za hostující celek to na sebe vzal Andrighetto, kterému se nepovedlo vymíchat Hrubce.
Jako první se k exekuci rozjel domácí Palola, který nevyzrál na Bobkova.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:02'
Semjonov si to sám namířil mezi trojici protihráčů, přičemž se dostal do zakončení. Hrubec ho dokázal vytěsnit ramenem, bude se vhazovat ve středním pásmu.
63:07'
Do dobré střelecké pozice si před malým momentem sjel Wong, který o kousek minul vzdálenější konstrukci branky. Omsk se stále nemůže dostat k puku.
62:03'
Přes protihráče zkoušel vypálit domácí Wolski, avšak ani tentokráte nepřinutil Bobkova k zákroku. Kunlun v tuto chvíli drží kotouč ve vlastní třetině.
61:05'
Miller chvíli kroužil ve vlastním pásmu, jenomže poté se mu nepovedlo přesně nahrát. Zakončovat tak mohl Semjonov, jehož rána trefila pouze protihráče.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě dostal do svého pásma. Semjonov se snaží napadat rozehrávku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ani poslední perioda nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, na řadu tak přijde prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:20'
Jenomže ono to skutečně vypadá, že utkání půjde do prodloužení. Oba celky se v tuto chvíli snaží neudělat žádnou chybu, aktivnějším dojmem působí Kunlun.
57:05'
Nebezpečně nahazoval domácí Werek, nicméně posléze neuspěl ani jeho kolega DeFazio. Bobkovc měl hodně štěstí, jeho celek okamžitě otáčí hru vpřed.
56:02'
Přihrávka od Klinkhammera měla směřovat k modré čáře, jenomže Bondarev nedokázal udržet puk v útočném pásmu. Toho si pochopitelně všiml také rozhodčí.
55:06'
Ihned po vhazování nabral slušnou rychlost hostující Dědunov, který se nedostal ani ke střele. Tentýž hráč o pár vteřinek později přeci jenom prověřil Hrubce.
54:01'
Semjonov před protihráčem pouze nahazoval do pásma, což nevedlo k ničemu závažnějšímu. Poté si Bobkov připsal těžký zákrok proti tvrdé ráně od Murphyho.
53:09'
K volnému puku se včas dostal Kane, který poté trefil pouze soupeře do brusle. Kunlun vyhodil přes všechny čáry, což znamená zakázané uvolnění.
52:17'
Za vlastní branku vyjel Bobkov, kterému se povedlo rozehrát konstruktivně do strany. Nakonec se Omsk nedostal ani za modrou čáru, což platí také o domácích.
51:03'
Aby toho nebylo málo, tak na řadu přišel další ofsajd hostujícího celku. Hra je tak vytlačena zpět do středního pásma, na ledě zůstávají obě první formace.
50:05'
Lockhart přenechával za sebe na Yipa, který měl k puku hodně daleko. Oba celky jsou hodně nepřesné, už delší časový úsek čekáme na nebezpečnější příležitost.
49:02'
Kane chtěl finální nahrávkou oslovit Smitha-Pellyho, jenomže v tomto záměru mu zabránil obětavý Martynov, který dokázal zablokovat hned dva pokusy o nahrávku.
48:09'
Na modré čáře měl napřaženo domácí Foo, který minul hostující branku. Kunlun se po delší době dočkal střeleckého pokusu, Bobkov ale nemusel zasahovat.
47:02'
Další rána z hole Vojnova přeci jenom našla svůj cíl, nicméně Hrubec si poradil také s dorážkou. Kunlun se brání zodpovědně, vhazovat se bude po levici českého brankáře.
46:10'
Vojnov prováhal ideální moment zakončení, nicméně následně se před Hrubce dokázal natlačit Gračjov, kterému se ani nadvakrát nepodařilo přehodit beton.
45:02'
Až poté to na sebe vzal Andrighetto, jehož zakončení se zastavilo v lapačce Hrubce. Český brankář podržel svůj celek, Omsku se přesilová hra vůbec nedaří.
44:13'
Domácí hráči nasbírali cenné vteřinky, nicméně poté se museli přeci jenom bránit. O zakončení si řekl obránce Vojnov, avšak místo střely ještě zkoušel nahrát.
43:39'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., podrážení).
43:11'
Avangard se ihned po vhazování usadil v pásmu, kde to nepříjemnou ránou zkoušel obránce Vojnov, který trefil soupeře před sebou. Hrubec tak nemusel zasahovat.
42:53'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., vysoká hůl).
42:02'
Postavení mimo hru také na opačné straně, tentokráte se provinil Semjonov, který do pásma vjel dříve, než kotouč. Bude se vhazovat u středového kruhu.
41:02'
Wolskimu nevyšel přechod za modrou čáru, jednalo se o postavení mimo hru. Krátce poté se nepovedlo rozehrát Fransonovi, jehož nahrávka skončila až u Hrubce.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned zavezl kotouč do vlastního pásma, odkud ho nahazoval na druhou stranu Bondarev.
40:01'
Máme za sebou druhou periodu, která nám pro změnu nabídla jedinou branku, přičemž se domácím povedlo srovnat krok. Kunlun je i nadále o něco aktivnějším celkem, jenomže horko, těžko hledá pozice pro vyložené šance. Naopak Omsk se směrem dopředu hodně trápí, Hrubec si ve druhé třetině nepřipsal moc těžkých zákroků.
40:00'
39:19'
Už nám nějakou tu dobu probíhá poslední minuta druhé periody, čínský celek pořádně sevřel svého soupeře, načež se Millerovi nepovedlo překonat Bobkova.
37:11'
Bondarev přihrával v pádu přesně na svého spoluhráče, načež se Omsk dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, nicméně sudí nechává pokračovat ve hře.
36:03'
Hrubec byl delší časový úsek bez těžšího zákroku, což se stále nezměnilo. Pokka totiž zkoušel své štěstí z velkého úhlu, na českého brankáře si ale nepřišel.
35:10'
Pokkovi se povedlo zablokovat další pokus o zakončení, nicméně jeho celek opět pouze nahazoval podél hrazení. Kunlun nemá problém s bráněním těchto akcí.
34:02'
Bobkov si poradil s nahozením z vrcholku pravého kruhu, načež se mu povedlo schovat kotouč do své výstroje. Posléze se bude vhazovat po pravici ruského brankáře.
33:04'
Bekhendovou nahrávku si přichystal domácí Osipov, který to udělal hodně zkušeně. Nakonec na zadní tyči zakončoval DeFazio, jenž přeci jenom o kousek minul branku.
32:08'
Omsk má velké problémy s přechodem do pásma soupeře, opět jsme byli svědky nahození za branku, po kterém se Hrubcovi povedlo konstruktivně rozehrát.
31:20'
V krátkém časovém sledu se snad třikrát přerušovalo, naposledy to bylo kvůli vyhozenému puku ven z hrací plochy. Navíc na řadu přichází komerční přestávka.
29:10'
Hrubec si poradil s nahozením podél hrazení, které zastavil za vlastní brankou. DeFazio navíc roztáhl hru na Kanea, který nyní drží kotouč za hostující svatyní.
28:12'
Slibné přečíslení táhl hostující Šumakov, který ve vyložené šanci trefil pouze dobře chytajícího Hrubce. Momentálně sledujeme hokej nahoru a dolu.
27:02'
Wong kroužil v útočné třetině, odkud to zkoušel nástřelem na branku soupeře. Bobkov jeho ránu celou dobu viděl, po jeho zákroku přichází na řadu komerční přestávka.
26:02'
Zničehonic byl sám před brankářem hostující Semjonov, který měl na zakončení příliš málo času. Hrubec si tentokráte poradil, jeho celek raději uklidnil hru.
25:06'
Smith-Pelly obdržel nahrávku na paty, další útočný výpad tak nebyl úspěšný. Kunlun se přesto prokousal za modrou čáru, kde si obrannou povinnost splnil Pokka.
24:49'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Zničehonic máme opět vyrovnáno! Hostující obrana si nehleděla rychlonohého ANDREWA MILLERA, který se od vlastního pásma dostal až do toho opačného, odkud se mu povedlo vypálit přesně do vzdálenější šibenice branky. Nádherný hokejový moment!
Asistence: Brandon Yip.
24:10'
Do kombinace se zapojil také Wong, který křižnou nahrávkou trefil pouze brusli soupeře, od které se puk odrazil do středního pásma, což Avangardu vyhovuje.
23:02'
Až posléze jsme sledovali pohotové zakončení právě z hokejky Yipa, který to zkoušel k bližší konstrukci. Bobkov byl pozorný a vyrazil puk k levému mantinelu.
22:08'
Čínský celek se konečně usadil v útočné třetině, kde rozjel přesilovkovou kombinaci. Yip režíroval hru na levé straně, jenomže k žádnému zakončení to zatím nevede.
21:12'
Omsku se hned v úvodu prvního oslabení povedlo vyhodit daleko na druhou stranu, kde se puku dostal také Hrubec, který rozehrál do strany na kolegu Sproula.
20:55'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se ihned dostali do pásma soupeře, kde musel brankář Bobkov poprvé zasahovat.
20:01'
Střely na branku: 7 – 8.
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem zajímavou podívanou. Sledovali jsme celou řadu vyložených šancí, nicméně směrem dopředu byl o něco aktivnější Kunlun, který se po zásluze dostal do vedení, navíc ve vlastním oslabení. Odpověď soupeře byla blesková, navíc se Omsk ke konci třetiny dostal do vedení.
20:00'
19:32'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se ke konci první třetiny dostávají do vedení! K levému kruhu si dokázal sjet hostující Semjonov, jehož zakončení Hrubec vyrazil pouze před sebe, kam se jako první dostal SEMJON KOŠELEV, který bezpečně uklidil kotouč za českého brankáře. Kunlun to bude mít nyní nesmírně složité!
Asistence: Kirill Semjonov.
18:20'
Je tu další zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhuje zpět před českého brankáře. Nepřesně totiž rozehrával Wong, který tak bude muset zůstal na ledové ploše.
17:28'
Omsk je po vyrovnávací brance najednou o poznání aktivnější, navíc se daleko nedostal domácí Palola. To samé se dá říct také o hostujícím Dědunovi.
16:07'
S kotoučem si zahrál také Hrubeš, který ho podržel za vlastní brankou. Poté přišla na řadu nahrávka na levé křídlo, kde si protihráče stačil pohlídat Franson.
15:45'
Tak přeci jenom se hosté dočkali vyrovnávací branky, začínáme tak opět od začátku! JEGOR MARTYNOV měl na vrcholku pravého kruhu hodně prostoru, což se snažil využít ke tvrdému zakončení. To se sice nepovedlo, nicméně nepovedená střela překvapivě skončila Hrubcem, který určitě nemá čisté svědomí.
15:25'
Bondarev byl v souboji o kotouč mnohem úspěšnější, jenomže jeho celek se neprokousal přes vlastní modrou čáru. Sledujeme hru plnou nepřesností.
14:05'
To jsou věci! Vyrovnání měl na hokejce hostující Gračjov, který měl před sebou poloprázdnou branku, jenomže ránu poslal pouze nad horní tyč.
13:25'
Pokka se tvrdým způsobem opřel do puku, jenomže trefil pouze protihráče před sebou, od kterého se touš odrazil do středního pásma. Kunlun navíc podruhé vyhodil.
12:53'
Dokonce tu máme branku v oslabení v podání domácích hráčů! Hostujícímu celku se nepovedlo rozehrát přesně, čehož okamžitě využil jeden z protihráčů, kterému se povedlo nastartovat ADAMA CRACKNELLA, který byl s ránou zápěstím úspěšný.
Asistence: Ryan Sproul.
12:04'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., podrážení).
11:03'
Hostující obrana ale zapomněla na zcela nekrytého Smitha-Pellyho, který měl hodně času na zakončení. Jeho střela zápěstím prosvištěla kousek vedle branky.
10:00'
Tutovka pro Makarova! Ten si sjel pro nahrávku v podání Jaremčuka, poté se pokoušel překonat Hrubce, který reflexivně zasáhl lapačkou.
09:01'
Po delší době si připsal zákrok hostující brankář Bobkov, který neměl sebemenší problém. Posléze celou situaci dohrál Semjonov, který doslova zahodil DeFazia.
08:08'
Košelev zavezl puk na pravou stranu, odkud ještě předkládal pod sebe na Fransona, který opět nahazoval směr branka. Kotouč se však snesl daleko vedle.
07:02'
Poté se ještě Cracknellovi povedlo rozehrát pomocí mantinelu, nicméně za brankou soupeře byl jako první Vojnov. Čínský celek je v úvodu tohoto zápasu aktivnější.
06:07'
Najednou jsme sledovali přečíslení dvou na jednoho v podání Kunlunu. DeFazio předkládal do tandemu na Kanea, který trefil pouze přesouvajícího se Bobkova.
05:12'
Jako první se k volnému puku dostal Klinkhammer, kterého obklíčila dvojice protihráčů. Omsk přesto udržel třetinu, což vedlo ke tvrdé ráně z hole Bondareva.
04:03'
Omsk se zatím směrem dopředu hodně trápí, nahrávka na Košeleva byla příliš prudká a skončila na opačné polovině. Kunlunu se rovněž nepovedlo kloudně rozehrát.
03:05'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, přes všechny čáry totiž vyhazoval hostující Dědunov. Vhazovat se tak bude po pravici brankáře Bobkova.
02:10'
Puk dostal k modré čáře domácí obránce Bartley, který nahazoval daleko vedle branky. Poté se dostal do zajímavé šance Werek, jehož okamžitá rána putovala nad branku.
01:02'
Ke vzdálenější konstrukci si sjížděl člen první formace Yip, pro kterého byla nahrávka až příliš prudká. Avangard Omsk se rovněž poprvé dostal do útočného pásma.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, konkrétněji se na vhazování dokázal prosadit Miller, který ihned nahazoval na druhou stranu.
00:01'

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Bartley, D. Osipov, Šustr (A), G. Reinhart – Wolski, Miller (A), Yip – Palola, Lockhart, Wong – Smith-Pelly, Kane, DeFazio – Foo, Cracknell, Werek.

Avangard Omsk: Bobkov (D. Kostin) – Pokka, Bondarev, Franson, Vojnov (A), Spicenko, Martynov – Andrighetto, K. Semjonov, Klinkhammer (A) – Košelev, Gračjov, Šumakov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – Jaremčuk, I. Makarov.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Lazarev, Šalagin.

Šimon Hrubec (KUN)
Andrej Šustr (KUN)
Avangard Omsk

Na opačné straně stojí velice sympaticky hrající Avangard Omsk, který se pro změnu nachází na druhé pozici východní konference. Avangard letos předvádí velice povedené výkony, v tuto chvíli ztrácí na vedoucí Kazaň už šest bodů, nicméně tento celek má ještě dva zápasy k dobru. Omsk se vymanil z nepříjemné dvouzápasové sérii bez výhry, nejprve totiž nestačil na Jekatěrinburg, totožným výsledkem, tedy 1:2, podlehl také Dynamu Minsk. Tři branky byly k vidění také v souboji proti Viťazu, tentokráte se Omsku povedlo vyhrát, neboť všechny tři trefy obstaral právě on sám.

Hokejisté Kunlunu zatím neprožívají zrovna povedenou sezonu, po jednatřiceti kolech se totiž nacházejí na desáté pozici východní konferenci, což by na postup do vyřazovacích bojů nestačilo. Čínský celek na tom není zrovna špatně, manko na šestý Jekatěrinburg je pouze pětibodový, což by se dalo během několika utkání rychle smazat. Red Star v posledním ligovém utkání pocítil hořkost porážky, nestačil totiž na favorizovaný Petrohrad, kterému se povedlo na vlastním ledě vyhrát výsledkem 4:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Red Star Kunlun a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.