KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Čerepovec - 4. prosince 2019   18:30

Čerepovec

Skončilo nám utkání mezi Rigou a Čerepovcem v rámci KHL. Hosté dali vítěznou trefu v čase 58:15 a rozhodli tak o své dnešní výhře 1:0. Viděli jsme hodně defenzivní utkání, ve kterém dva body berou hosté a odskakují svému dnešního protivníkovi na rozdíl dvou bodů. Rozdílovou trefu si připsal útočník Bogdan Jakimov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Riga) 27 zásahů, 1 inkasovaný gól
Adam Liška (Čerepovec) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 19:05, +/-: +1.

59:57'
Tři sekundy před koncem třetí třetiny dokázal brankář Podjapolskij zastavit tvrdou střelu od modré čáry.
59:39'
O puk se bojuje v rohu kluziště. Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá.
59:10'
Domácí hrají bez brankáře.
58:54'
Podjapolskij zasáhl levým betonem. Následně puk opustil obranné pásmo Čerepovce.
58:32'
Hosté vyhazují kotouč podél mantinelu a teď už budou bránit svůj náskok.
58:15'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Gólu jsme se přece dočkali! Hosté využili svůj tlak v útočném pásmu a dávají zřejmě rozhodující branku. BOGDAN JAKIMOV si zpracoval kotouč po odrazu od mantinelu a velmi překvapivou střelou nachytal Saláka, jenž na přední tyči nedokázal zasáhnout. 0:1. Asistence: Makar Chabarov.
57:55'
Salák musel být v pohotovosti. Před jeho bránou se vytvořila nepřehledná situace. Český gólman ale nakonec zasahovat nemusel.
57:12'
Redlihs vyčkává za svou bránou s pukem na holi. Čeká na své spoluhráče, až vystřídají.
56:23'
Salák zasáhl proti střele od modré čáry a následně kotouč posunul do rohu kluziště.
55:44'
Hra je v tuto chvíli velmi neučesaná. Oba celky nahazují kotouče dopředu, jenže je nedokážou dobruslit a něco vymyslet.
54:56'
Rychlé zakončení domácích z pravého křídla zhruba o metr minulo hostující svatyni.
54:15'
Marshall získal touš na svou hůl a uklidnil situaci. Momentálně si přihrává se svým spoluhráčem v obranném pásmu.
53:33'
Domácí tým se nedokázal usadit v útočném pásmu natrvalo. Oba týmy už si především nechávají záležet na defenzívě.
53:02'
Chochlov přejel útočné pásmo až příliš pozdě. Ofsajd a hra je znovu přerušena.
52:42'
Kotouč po pobytu Čerepovce v útočném pásmu skončil v ochranné síti. Po poslední komerční přestávce v zápase se bude vhazovat v obranném pásmu lotyšského týmu.
52:06'
Sotnieks zastavil kotouč až ve střední třetině. Musí se s ním vracet a vyčkat na to, až jeho spoluhráči vystřídají.
51:38'
Dinamo zastavilo rodící se nebezpečí a tentokrát lotyšský tým vyráží dopředu.
51:01'
Mamčics se dostal k odraženému puku, protože McMillan o něj přišel. Obránce Rigy zkusil své štěstí ranou k zadní tyči, jenže tam byla připravená lapačka Podjapolskije.
50:18'
Hosté získali puk ve vlastním pásmu a rychle vyjíždějí vpřed.
49:53'
Chabarovova střela z první skončila na brusli bránícího hráče.
49:35'
Salák si dokázal poradit se střelou Vovčenka. Ruský útočník pálil z otočky, ale mezeru mezi betony českého brankáře nenašel.
49:03'
Úporná bitva pokračuje. Začala nám probíhat už padesátá minuta zápasu a stále čekáme na gól. Blíže k němu ve třetí třetině mají domácí.
48:43'
Kotouč opustil hrací plochu. Máme zde první komerční přestávku v rámci třetí třetiny.
48:19'
47:56'
Hostující tým bez větších potíží dostal puk až k bráně, kterou stráží Salák. Právě nám probíhají poslední sekundy přesilové hry Dinama.
47:26'
Hosté jsou na ledové ploše ve čtyřech.
47:16'
Křížná přihrávka hůl spoluhráče nenašla. Riga sice tlačí, ale zatím úspěšná není.
46:51'
Také proti Ashtonovi hostující gólman zakročil. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Severstalu.
46:36'
Darzinš mezi kruhy vybídl Meiju. Útočník domácích pálil bez přípravy, ale Podjapolskij se stačil přemístit.
Riga bude hrát přesilovku 5 na 3. Domácí kouč si vyžádal oddechový čas.
46:19'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:16'
Střela zápěstím z pravého kruhu nedoputovala až k bráně. Podjapolskij zasahovat nemusel.
45:49'
Na první vteřiny se domácí nedokázali usadit v útočné třetině. Čerepovec se zatím dobře brání.
45:26'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., vysoká hůl).
44:52'
Salák svému celku pomohl s rozehrávkou. Riga míří vpřed.
44:06'
Sotnieks zůstal na chvíli úplně volný na levém kruhu, odkud také vyslal razantní zakončení. Rameno brankáře Podjapolskije ale bylo proti vstřelení branky.
43:33'
Střelecký pokus od modré čáry až k brankáři Podjapolskijovi nedoputoval.
42:53'
Marshallova přihrávka byla posunuta za hostující bránu. Riga se opět usazuje v pásmu a kombinuje.
42:28'
Salák měl velké štěstí. Kotouč mu výstrojí propadl až k tyči, jenže žádný z hostujících hráčů jej nedoklepl do opuštěné brány.
42:00'
Riga se ke střele nedostala, přestože se zhruba 20 seknud držela v pásmu soupeře.
41:10'
41:02'
Domácí se opět osvobozují a přesilová hra Severstalu je skoro pryč.
40:26'
Geraskin si přebral puk na pravé straně a snažil se něco vymyslet. Kotouč však za pár sekund stejně opustil útočné pásmo Čerpeovce.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Ani ve druhé dvacetiminutovce jsme gól neviděli a stále platí bezbrankové skóre. Největší šanci měl ve 29. minutě na holi Darzinš, který neproměnil svůj samostatný nájezd. Zhruba čtyři minuty před koncem třetiny zachránil domácí brankář Salák Rigu fantastickým zákrokem.
Střely na bránu: 15 – 22.
40:00'
39:49'
Vovčenko nedostal puk na hůl ideálně. Vystřelit tak nemohl.
39:27'
Nejprve se domácí ubránili vyhozením puku přes všechny čáry a poté byl pískán Čerepovci ofsajd.
39:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., sekání).
38:36'
Domácí se ubránili krátkému tlaku Čerepovce. Posunuli touš za bránu hostů a rychle vystřídali.
38:00'
Sledujeme poměrně zajímavé poslední minuty druhé třetiny. Gól byl chvíli na spadnutí, jenže stále na něj čekáme.
37:16'
Setdikov se natlačil do brány z pravého křídla a následně se snažil vybídnout svého spoluhráče. Akce Rigy ale nebyla dotažena do gólového konce.
36:33'
Alexander Salák předvedl naprosto fantastický zákrok. Hokejkou dokázal na brankové čáře zastavit odražený puk, který pomalu mířil do sítě.
35:57'
Ani tentokrát se domácí tým nedostal ke střeleckému pokusu. Stále platí, že obrany obou celků fungují dobře.
35:07'
Marshallův útočný výpad skončil u mantinelu. Obránce Dinama si nahodil kotouč dopředu až příliš.
34:32'
Kotouč na svých hokejkách teď drží hosté. Kombinují ve vlastním pásmu.
33:55'
Markovin dokázal v předbrankovém prostoru tečovat nahození od modré čáry, jenže ani z dorážky touš za Saláka protlačit nedokázal.
33:26'
Batnova přihrávka, která mířila mezi kruhy, byla zablokovaná hokejkami hostujících hráčů.
32:56'
Provolněv pálil od modré čáry, ale Alexander Salák opět zasáhl. Stále tak čekáme na úvodní branku tohoto zápasu.
32:31'
Alexejev přešel útočné pásmo až příliš pozdě. Po ofsajdu následuje komerční přestávka.
32:12'
Útok hostů po levém křídle byl zastaven. Skvěle se dokázal vrátit obránce Sotnieks.
31:29'
Džerinš dobruslil kotouč ve vlastním pásmu a rychle hledal svého spoluhráče na útočné modré čáře.
31:07'
Jakovlev zůstal po kontaktu s Gilliesem ležet na ledě. Zřejmě si přivodil lehké zranění.
30:43'
Batna si zpoza brány vybruslil až před ní, ale taktéž neuspěl. Proti jeho ráně zasáhl Podjapolskij vyrážečkou. Následně se kotouč odrazil do rohu kluziště.
30:23'
Jegor Jakovlev pálil z levého kruhu nad horní tyč. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě a hra je v tuto chvíli přerušena.
29:46'
Na druhé straně se dostali k přečíslení hosté, ale nakonec nezakončili.
28:59'
Po faulu bylo odpískáno trestné střílení, které provedl domácí hokejista Lauris Darzinš. Klíčový muž v sestavě Rigy si kotouč přehodil na forehand a horní tyč o pár čísel minul. Podjapolskij zasahovat nemusel.
28:49'
Vovčenko si přebral puk na hůl na hranici modré čáry. Jelikož však už neměl tolik místa ke střele, tak zvolil přihrávku.
28:19'
Akce hostů byla zastavena na útočné modré čáře.
27:33'
Gillies hledal v předbrankovém prostoru výhodnou pozici, ale touš nedokázal zkrotit ideálně. Akce Rigy tak znovu vyšla vniveč.
27:04'
Nepřesná rozehrávka Severstalu zapříčinila další icing. Vhazovat se bude před Podjapolskijem.
26:46'
Domácí nahazují touš za bránu Čerepovce. Po komerční pauze se tak opět pokračuje ve hře.
26:05'
Morozov se natlačil až před bránu, ale Alexander Salák výtečným zákrokem pravým betonem udržel čisté konto proti dorážce jeho spoluhráče Markovina.
25:30'
Meija si splnil své defenzivní úkoly na jedničku a dokázal zabránit rychlé protiakci Čerepovce.
25:04'
Jelikož Marshall dobruslil vyhozený puk rychleji, tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
24:48'
Domácí hokejisté nedokázali udržet puk v útočném pásmu, a proto musel být pískán ofsajd.
24:05'
Salák se musel jen ohlédnout. Jeden z hostujících hráčů pronikl do výhodné pozice, odkud se snažil vymést pavučinku u přední tyče. Český gólman měl štěstí, že touš zařízení minul.
23:39'
Marshallova rána od modré čáry taktéž skončila v lapačce brankáře Čerepovce.
23:19'
Podjapolskij předvedl skvělý zákrok. Meija se rychle otočil a z mezikruží vystřelil ke vzdálenější tyči. Hostující brankář ale parádním zákrokem lapačkou zamezil vstřelení branky.
22:26'
Hosté se nyní na delší dobu usadili před Salákovou bránou, ale první střelecký pokus nevyprodukovali.
21:33'
O puk se nyní bojuje u mantinelu v pásmu Rigy. Dinamo nezačalo druhou třetinu úplně nejlépe.
21:11'
První pobyt v útočném pásmu ze strany domácího celku vyšel vniveč.
20:23'
Monachov využil chyby domácích v rozehrávce a z otočky se snažil přihrát před bránu. Kotouč jej ale neposlechl a z hole mu sklouzl.
20:01'
Skončila nám první třetina mezi Rigou a Čerepovcem. Ani jeden tým se neradoval z branky a příliš pohledný hokej rozhodně nesledujeme. Největší šanci první periody měl na hokejce hostující Andrej Alexejev v oslabení, jenže svůj samostatný únik gólově nezakončil.
Střely na bránu: 7 – 8.
20:00'
19:42'
Závěr třetiny se odehrává v obranném pásmu Rigy. Ještě jednou se bude před Salákem vhazovat.
19:08'
Sizov projel do útočné třetiny, ale jeho následný bekhendový pokus z velkého úhlu nebyl dostatečně přesný.
18:06'
Slepec si nezpracoval prudkou přihrávku. Kdyby mu to vyšlo, tak by mířil úplně sám na bránu Severstalu.
17:51'
Salák pod svou lapačkou přikryl nahození od modré čáry. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.
17:26'
Batna vyrazil do útoku, ovšem mezi trojicí hostujících hráčů neuspěl. Obrany obou celků zatím fungují velmi dobře.
16:50'
O kotouč se nyní bojuje u mantinelu ve středním pásmu.
16:22'
Markovin se dostal do výhodné pozice mezi kruhy, jenže svůj střelecký pokus nenamířil ideálně.
15:57'
Tentokrát se přechod do útoku nepovedl Čerepovci. Hokejisté ve žlutých dresech se taktéž provinili ofsajdovým postavením.
15:06'
Začínají nám probíhat poslední minuty první třetiny. Na vážnější šanci, kromě nájezdu Alexejeva v oslabení, zatím čekáme.
14:47'
14:39'
Meija nepřešel útočné pásmo ideálně. Byl odpískán ofsajd.
14:17'
Slepec se uvolnil na levé straně, odkud se pokusil o přesné zakončení. Hostující bránu ale minul a posléze puk opustil hrací plochu.
13:40'
Alexejev pošetřil v pásmu Rigy několik cenných sekund. Zatím odvádí v oslabeních svého týmu velmi solidní práci.
13:00'
Hosté ihned po vyhraném buly odpálili puk a rychle se osvobodili.
12:47'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., podrážení).
12:38'
Uvis Balinskis musel rychle odjet do šatny. Kotouč jej trefil přímo do obličeje.
12:14'
Balinskis si až dlouho krotil puk a následná střela zápěstím zamířila pouze do bruslí prvního bránícího hráče.
11:44'
Severstal získal touš na své hokejky a nyní jej honí po mantinelu.
10:58'
Mamčicsova střela od modré čáry nenadělala hostujícímu brankáři závratné potíže. Čerepovec se ubránil bez větších potíží.
10:07'
09:33'
Vovčenko pálil z vrcholu pravého kruhu velmi nebezpečně. Zápěstím zamířil jen těsně nad horní tyč. Salák se za pukem pouze ohlédl.
09:02'
Čerepovec má velký problém s přechodem do útočného pásma.
08:32'
Jakovlev nabízel přihrávku před bránu, ale obránce dokázal zastavit rodící se nebezpečí. Poté se domácí osvobodili.
08:07'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., faul kolenem).
07:58'
Vovčenko ujel z trestné lavice po pravém křídle, ale bránícího hráče kličkou nepřelstil.
07:19'
Druhou minutu oslabení zatím hrají hosté dobře. Nyní se usadili v útočné třetině.
06:48'
Alexejev ujel ve vlastním oslabení úplně sám na bránu Rigy. Zakončoval bekhendem, ale rána nakonec šla mimo tři tyče.
06:38'
Podjapolskij byl opět hrdinou okamžiku. Darzinš se odhodlal k přízemní střele, která byla lehce tečovaná. Přesto v síti Čerepovce neskončila.
06:16'
Darzinš pálil úplně osamocen z levého kruhu, ale jeho pokus v pohodě lapil do lapačky Podjapolskij.
06:02'
Před brankovištěm Severstalu se vytvořil obrovský závar, který brankář Podjapolskij dokázal přečíst.
05:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., sekání).
05:12'
Kapustin si přebral skákavý puk. Jeho spoluhráč ale jeho následující myšlenku nepochopil.
04:32'
Aktivita zatím jednoznačně patří na hokejky hostů. Ke střele z mezikruží se dostal Jakovlev, ovšem český brankář sklapl betony včas.
04:09'
Severstal ale pořádně zatlačil svého soupeře. Tentokrát už český brankář musel zasahovat pravým betonem.
03:35'
Chochlov dlouho kroužil za bránou, aby mohl přesně před ni přihrát. Obránci domácích nakonec ale zvládli přejít na své pozice, takže Salák moc práce neměl.
03:06'
Kotouč skončil mezi diváky. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
02:52'
Domácí tým ale na soupeře zatlačil tak dobře, že Čerepovec musel kotouč odpálit na icing. Gimajev dobruslil puk za všech nejrychleji.
02:24'
Riga zahrozila, jenže zatím se do střelecké pozice nedostala.
02:02'
Právě Vovčenko o pár sekund později nebezpečně vypálil z levého kruhu. Útočník hostů ale trefil přesouvajícího se Saláka.
01:28'
Vovčenko zavezl touš do útočného pásma a podél mantinelu rozehrál. Salák za svou bránou zachytil puk a svému týmu pomohl s rozehrávkou.
00:43'
Čerepovec zachytil úvod lépe. Téměř minutu se drží v útočné třetině.
00:19'
K první střele se dostal Jakimov. Útočník hostů ale bránu netrefil a Salák poprvé v zápase zasahovat nemusel.
00:01'

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Sotnieks, Bergmanis, Balinskis, Marshall, Mamčics, Gimajev, Ošenieks – M. Redlihs (A), Darzinš (C), McMillan – Setdikov, Džerinš, Meija (A) – Ashton, Berzinš, Slepec – Gillies, Marenis, Batna – Lipsbergs.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Chochlov, Provolněv, M. Chabarov, Sizov, Kudako, N. Chlystov, Rogov – Monachov (A), Liška, Jakimov (A) – Vovčenko, Kodola, Petunin – Kapustin, J. Jakovlev, Geraskin – Markovin, Trubačjov (C), J. Morozov – A. Alexejev.

Rozhodčí: Hribik, Morozov – Černyšov, Šišlo.
DINAMO RIGA

Lotyšský tým je na tom bodově naprosto stejně jako jeho dnešní soupeř. Riga získala 27 bodů ve 34 zápasech a jen o skóre se drží před Čerepovcem. Z posledních tří zápasů Riga dvakrát vyhrála v prodloužení, ale v předešlém střetnutí nestačila na Petrohrad poměrem 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Lauris Darzinš, jenž posíbral 23 kanadských bodů.
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Severstal momentálně pobývá na předposledním 11. místě v Západní konferenci. Získal 27 bodů ve 34 zápasech a na pozice pro play off ztrácí už deset bodů. Tým doplácí hlavně na svou slabou produktivitu, vsítil pouhých 66 branek, ale pořád je na tom o gól lépe, než jeho dnešní soupeř. Čerepovec z posledních pěti zápasů vyhrál jen jednou. Minulý zápas podlehl Novosibirsku 4:6. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Danill Vovčenko s patnácti body.

Alexander Salák (Riga) 14 zápasů, úspěšnost zákroků 91,5%
Adam Liška (Čerepovec) 33 zápasů, 8+2.
Přeji příjemné hokejové odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Dinama Riga dnes přivítají Severstal Čerepovec. Zápas začíná v 18:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.