KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Čerepovec - 8. ledna 2020   18:30

Riga
Riga
38:47' Sotnieks (Meija) • 39:10' Gegeris (Maione, Džerinš)
2:3
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

0:2 (SN)

Čerepovec
Čerepovec
24:09' Jakimov  (Nevolin, Chochlov) • 46:25' J. Jakovlev  (J. Morozov, Kapustin) • ' Petunin
Riga
Gusev, Ravodin – Ivanov, Sazonov
Arena Riga
3756 diváků
Čerepovec

Bogdan Jakimov poslal hostující celek ve druhé třetině do vedení, za domácí vyrovnal Kristaps Sotnieks a do vedení poslal Rigu Emils Gegeris. Ve třetí třetině vyrovnal za Čerepovec Jegor Jakovlev. Nájezdy pak rozhodl Alexandr Petunin.
Česká stopa v zápase
Český hráč do tohoto zápasu nezasáhl.
Hostující celek vyhrává tento zápas v samostatných nájezdech, o výhře 3:2 v dovednostní soutěži rozhodl Alexandr Petunin. Domácí celek sice vedl po dvou třetinách 2:1, ale nadějný výsledek neudržel.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR PETUNIN.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi tohoto zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:36'
Obrany nyní hrají hodně zodpovědně, soupeře do šancí nepouští, sledujeme divácky neatraktivní pasáž zápasu, hraje se až do přerušení čtyři na čtyři.
62:50'
Oddechový čas pro domácí.
62:47'
Kirill Kapustin (Čerepovec) tečoval před brankou kotouč, ale minul.
62:26'
Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Na výraznější šance v prodloužení čekáme.
61:40'
Rána hostujícího celku byla zblokovaná, s následným pokusem si poradil brankář.
60:50'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kirill Slepec.
60:30'
Jegor Morozov (Čerepovec) se dostal do zakončení, ale jeho ránu kryje brankář.
60:01'
Sledujeme nyní prodloužení tři na tři.
60:01'
Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.
60:00'
59:50'
Ještě jedno vhazování.
59:19'
Janis Voris dobře zasáhl a vyrazil kotouč rukavicí nad branku.
58:53'
Hra je nyní přerušena, buly v útočném pásmu Čerepovce.
58:31'
Domácí brankář po souboji spad na zem, sudí ale po střetu vylučovat nebude.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:42'
Jeden z hostující hráčů byl připravený před brankou, ale jeho teč končí mimo branku.
56:37'
Mathew Maione (Riga) zakončoval z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.
56:00'
Andris Džerinš (Riga) to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli mu kotouč uskočil od hokejky.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je nyní vyrovnaný.
54:52'
Uvis Balinskis (Riga) rozehrával od své branky, ale nedokázal spoluhráče dostat do výraznější šance. Místo toho vybojoval puk Vadim Kudako, jehož rána se od horní tyče odrazila mimo.
52:35'
Komerční přestávka za vyrovnaného stavu 2:2.
51:58'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nechce dostat pod tlak a chybovat.
50:43'
Nerijus Ališauskas (Riga) se výborně vrátil do svého obranného pásma, a tak zastavil střelecký pokus soupeře.
50:00'
Mathew Maione (Riga) pálil jako správný obránce od modré čáry, jeho projektil kryje brankář. Komerční přestávka.
49:16'
Sergej Monachov (Čerepovec) se pokoušel najít spoluhráče před brankou, ale jeho projektil postrádal přesnost.
48:24'
Po vyrovnávající brance sledujeme znovu klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.
46:25'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hostující celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení, před brankou výborně tečoval kotouč JEGOR JAKOVLEV. Asistence: Jegor Morozov a Kirill Kapustin.
46:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
45:40'
Na výraznější šanci čekáme, hosté mají ponechanou výhodu.
45:13'
Vladislav Podjapolskij byl připravený a dokázal si se střeleckou příležitostí soupeře poradit. Snadno zasáhl.
44:02'
Vladislav Provolněv hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale přihrávka byla nepřesná. Následně Mathew Maione (Riga) špatně rozehrál, je z toho icing.
43:00'
Tři minuty ze druhé třetiny jsou pryč, na výraznější šanci v této fázi zápasu čekáme.
42:30'
Nyní se Jegor Morozov dostal do útočného pásma, ale jeho spoluhráči na branku vypálit nedokázali.
41:37'
Alexandr Protapovič byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát kotouč.
41:16'
Sledujeme hodně opatrný úvod třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Oba celky střídají, na led přicházejí nové formace. Domácí vyhráli buly v útočném pásmu.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, o jednu branku ve výhodě do ní vstupují domácí.
40:01'
Hostující celek se v tomto zápase prosadil jako první, ale dvěma góly v závěru druhé části hry dokázali domácí hokejisté zápas otočit, a tak po čtyřiceti minutách hry vedou 2:1.
40:00'
39:50'
V poklidu se dohrává třetina.
39:10'
Riga právě vstřelila branku!
A najednou je všechno jinak, domácí celek se po tečované ráně od modré čáry dostává do vedení, prosazuje se šikovným usměrněním kotouče EMILS GEGERIS. Asistence: Mathew Maione a Andris Džerinš.
38:47'
V závěru druhé třetiny je vyrovnáno, kotouč z mezikruží se prosazuje a vyrovnává KRISTAPS SOTNIEKS. Asistence: Gints Meija.
38:27'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
37:05'
Hostující bek hledal dlouhou přihrávkou najetého Kodalu, ale ten těžkou přihrávku zpracovat nedokázal.
35:51'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stále zatím vede hostující celek. Nyní měli domácí velkou šanci, ale proti střele nastavil brankář beton.
34:28'
Vadim Kudako rozehrává od své branky, dlouhou přihrávkou dostal kotouč na útočnou modrou čáru, ale jeho spoluhráči se do útočného pásma nedostali.
33:39'
Komerční přestávka. Zatím diváci zde v Riga Areně viděli jedinou branku.
33:18'
Kirill Slepec byl sám před brankou, ale do výraznější střelecké pozice se dostat nedokázal. Jeho pokus o střelu byl zblokovaný.
31:36'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:36'
Nyní je hra přerušená, bude se vylučovat.
31:18'
Mnoho šancí k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu, gólmani mnoho práce nemají.
29:00'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Janis Voris si s první střelou poradil, dorážku zlikvidoval také.
28:14'
Alexandr Petunin hledla před brankou spoluhráče, ale domácí Kristaps Sotnieks zablokoval pokus o střelu, následná dorážka byla nepovedená.
27:29'
Komerční přestávka. Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.
26:14'
Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácího celku.
24:09'
Hostující celek se dostávádo vedení, bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti uspěl BOGDAN JAKIMOV. Asistence: Maxim Nevolin a Ilja Chochlov.
23:39'
Vladislav Podjapolskij odrazil kotouč po střele domácího hráče do ochranné sítě, buly před brankou Čerepovce.
22:40'
Daniil Vovčenko měl velkou šanci v přesilovce, z ostré pozice trefil jen brankáře soupeře.
21:12'
Přesilovku nyní hrají hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.
20:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:40'
Utkání pokračuje druhou třetinou, na výraznější šanci v tomto duelu čekáme.
20:01'
20:00'
19:40'
Už se pravděpodobně nic nestane, rána domácího hráče od modré čáry byla zblokovaná v předbrankovém prostoru.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:31'
Zakázané uvolnění se nepíská, Makar Chabarov musí hráč od své branky, následně se dostal Alexandr Petunin do výborné střelecké pozice, ale Janis Voris zůstal nepřekonaný.
17:50'
Andris Džerinš byl před brankou, ale kotouč se k němu nedostal. Následně jeho kolegové přišli o útočné pásmo.
17:24'
Domácí sice hrají přesilovku, dostali se do útočného pásma, ale mají velké problémy se zakončením.
16:06'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., podrážení).
14:00'
Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč, ani jeden celek se vyloženě do velkých šancí nežene.
12:41'
Benjamin Marshall byl u kotouče první, a tak se píská zakázané uvolnění, buly před brankou Čerepovce.
12:20'
Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.
10:43'
Uvis Balinskis rychle rozehrává od své branky, k puku se ovšem dostal hostující celek, ale ten krátký pobyt v útočném pásmu nedokázal přetavit ve střelecký pokus.
09:35'
Jeden z domácích beků pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný prvním obráncem, který stal před střílejícím hráčem.
08:40'
Na výraznější šanci v tomto zápase čekáme, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho střeleckých možností tento duel zatím nenabídl.
08:06'
Jevgenij Bodrov se pokoušel propracovat do útočného pásma, ale Robert Mamčics (Riga) jeho snahu překazil, a tak hrají domácí hokejisté.
07:00'
Marek Ďaloga má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se domácí dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.
05:50'
Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele od modré čáry, jeho projektil byl nepřesný. Následně Čerepovec vyhodil na icing.
04:50'
Vladislav Provolněv pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Janis Voris. Buly před jeho brankou.
04:10'
Vladislav Kodola dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráč se do výraznější šance dostat nedokázali.
03:30'
Hostující celek se pokouší usadit v útočném pásmu, ale nedaří se mu to.
03:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., vražení na hrazení).
02:27'
Domácí se nyní dostali do útočného pásma, Kristaps Sotnieks vedl akci, ale do střelecké pozice se nedostal.
01:40'
Sledujeme rychlý hokej v úvodu první třetiny, optickou převahu mají hosté, ale zatím se nedostali do výraznější střelecké pozice.
00:40'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat nedokázal. Obrana Dinama si dokázal poradit.
00:01'

Dinamo Riga: Voris (Liepins) – Ališauskas, Sotnieks, Mamčics, Marshall, Ďaloga, Maione, Balinskis – Ashton, Gegeris, Batna – Protapovič, Setdikov, Meija – Slepec, Džerinš, Gillies – M. Redlihs, Trastašenkovs, Berzinš – Lipsbergs.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Chochlov, Makejev, A. Kulda, Provolněv, Kudako, M. Chabarov, Baldajev – Markovin, Jakimov, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov, Nevolin, A. Alexejev – Monachov.

Rozhodčí: Gusev, Ravodin – Ivanov, Sazonov.
Česká stopa
Alexander Salák (RIG) 20 zápasů, 90.5 % úspěšnost zásahů
Vzájemné zápasy mnoho branek nenabízí. Ostatně, v posledním měření sil, čtvrtého prosince, vyhrál Čerepovec na ledě soupeře 1:0, trefil se Jakimov. Vzájemný duel předtím vyhrála Riga 2:1 v prodloužení. Vzájemné zápasy mnoho branek nenabízí. Uvidíme, zda se tato bilance dnes změní.
Severstal Čerepovec je v tabulce Západní konference. Tým podává výkony jako na houpačce. Jednou se daří více, podruhé méně. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři a z patnácti možných bodů má osm. V zatím posledním zápase dokázal porazit Chabarovsk 2:1.
Dinamo Riga je v tabulce Západní konference na jedenácté, předposlední pozici. Mužstvo se střídavě daří získávat body a nechávat je soupeřů. Z posledních pěti zápasů nejprve dva prohrálo, pak dvakrát bralo tři body a naposledy nestačilo na Helsinky vysoko 0:7. 107 minut už Riga neskórovala.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.