KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Dynamo Moskva - 20. listopadu 2019   18:30

Riga
Riga
27:41' McMillan (Darzinš, Slepec) • 41:18' M. Redlihs  • 49:52' Sotnieks (Setdikov, Protapovič)
3:4
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Dynamo Moskva
29:33' Hietanen  (Šipačov, Čajkovský) • 38:16' Tarasov  (Čajkovský, Hietanen) • 56:16' Čajkovský  (Šipačov, Jaškin) • 64:59' Šipačov  (Jaškin)
Riga
Beljajev, Sojn – Lazarev, Nikolajev
Arena Riga

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:6
Utkání je u konce a prémiový bod berou hosté, když o své výhře rozhodli opravdu za vteřinu konec. Po Jaškinově průniku se na brankovišti prosadil Vadim Šipačov a rozpoutal velkou radost na střídačce Dynama Moskva. Domácím nepomohlo ani reklamování pohybu hráče v brankovišti, rozhodčí gól uznali.
64:59'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak to je pro domácí ledová sprcha. Už to vypadalo, že se dočkáme samostatných nájezdů, když do pásma vjel Jaškin, sám sice v zakončení neuspěl, nicméně na brankovišti pokračoval závar a VADIM ŠIPAČOV na poslední chvíli dostrkal puk za brankovou čáru. Rozhodčí se šli ještě podívat na video, zda gól nepadl po uplynutí času, po chvíli jej ale definitivně uznali. Asistence: Dmitrij Jaškin.
64:12'
Dynamo Moskva přečkalo oslabení, po přerušení se bude zase pokračovat tři na tři.
63:52'
Několik střel na Bočarova, všechny buď vyrazil, nebo skončily mimo jeho branku.
63:06'
Prostrčení Setdikova skončilo v rohu, Riga ale pokračuje v náporu.
62:36'
V oslabení se do náznaku brejku dostával Indrašis, narazil však na obránce a nezakončil.
62:12'
Je tu přesilovka pro Rigu, dvě minuty za držení dostal Vadim Šipačov.
61:59'
Šipačov se nedostal zpoza branky do lepší pozice, Riga se ubránila.
60:41'
Prodloužení začalo aktivně. Domácí měli k dispozici brejk dvou na jednoho, hosté zase ostřelovali Makarova z dálky.

Trestné minuty: 8:4
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, i když domácí nebyli od výhry daleko. Povedeným obratem po gólech Mikelise Redlihse a Kristapse Sotniekse se dostali do vedení, jenže Dynamo Moskva se dnes spoléhá na přesilovky a Michal Čajkovský jednu z nich využil v 57. minutě. Byla to poslední trefa základní hrací doby a my si tak dáme prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:19'
Prudká střela prolétla kousek vedle Makarovovy branky, domácí si zajisté oddechli.
58:34'
Jaškin pouze prodloužil nahození do útočného pásma, za brankou čeká na spoluhráče domácí Berglund.
57:01'
Rázem je v hale o něco chladněji, výhra pro Rigu už nebyla tak daleko.
56:16'
Hosté opět udeřili v přesilové hře a zase máme srovnáno. Do levého kruhu si najel MICHAL ČAJKOVSKÝ a přihrávku zpoza branky zužitkoval k prostřelení Andreje Makarova – 3:3. Asistence: Vadim Šipačov, Dmitrij Jaškin.
56:07'
Hietanen svým golfákem pouze napálil jednoho z bránících hráčů, hosté pokračují v útočení.
55:45'
Mezi kruhy si na přihrávku zpoza branky najel Jaškin, jenže Makarov je nyní k nepřekonání a puk skryl v lapačce.
54:38'
Až nyní se pískalo, dvě minuty za držení dostal Nerijus Ališauskas.
54:02'
Od modré čáry střílel Mironov, jeho prudký pokus byl ztlumen ještě předtím, než se puk mohl dostat k Makarovovi.
53:20'
Hosté mají ponechanou výhodu, zatím v šesti svírají domácí pětici.
52:34'
Jaškin sice zvládl proskočit kolem jednoho obránce, další hráč Rigy jej už ale po puk připravil.
51:50'
Dynamo Moskva je s pukem za vlastní brankou, hosté se pozvolna chystají do postupného útoku.
50:45'
Rázem tak musí dotahovat zase hosté, moc jim to ale směrem kupředu v posledních okamžicích nejde.
49:52'
Riga právě vstřelila branku!
Akce Rigy pokračovala a skončila gólem! Zpoza branky vyjel Setdikov, poslal přihrávku na najíždějícího KRISTAPSE SOTNIEKSE a ten střelou z mezikruží překonal Bočarova. Dinamo Riga vede 3:2. Asistence: Nikita Setdikov, Alexander Protapovič.
49:37'
Neuspěl ani Setdikov, ten z levého kruhu nenašel mezírku u tyčky.
48:50'
Od modré čáry nahodil puk Zile a Bočarov měl velkou kliku, neboť za ním zacinkalo břevno!
47:40'
Zakázané uvolnění domácího celku, po krátké pauze se vše zase vrátí před Makarova.
46:55'
Střela Mikse Indrašise ukončila tuto pasáž hry, Makarov si poradil s jeho švihem, stejně jako několik okamžiků předtím při snaze Jaškina o střelu z mezikruží.
45:59'
Dynamo Moskva předvádí tlak v útočném pásmu, který připomíná přesilovku, Makarov a jeho obrana tak má zase kopec práce.
44:56'
Závar před Makarovem, ten se musel na brankovišti co ohánět, aby zastavil několik dorážek z bezprostřední blízkosti. Gól však nedostal, stále je to 2:2.
43:34'
Z druhé vlny se ke střele dostal domácí Setdikov, jeho bombu skryl Bočarov ve své lapačce.
42:32'
Jegor Zajcev v obranném pásmu zastavil choutky domácích na útok rázným hitem, Dynamo Moskva už jde dopředu.
41:18'
A je zase srovnáno. Do útočného pásma si najel MIKELIS REDLIHS, našel si pozici pro zakončení a střelou přes obránce vymetl horní růžek Bočarovovy branky – 2:2. Bez asistence.
40:10'
Hned v úvodu se do brejku dvou na jednoho dostali Šipačov s Tarasovem, kombinace jim ale nevyšla a puk jim odskočil do rohu.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hosté z Moskvy. Ti sice prohrávali od 28. minuty, kdy Darzinšovu ránu tečoval Brandon McMillan a překonal tak marně zasahujícího Bočarova. Vyrovnání přišlo ve 30. minutě v přesilovce, to se tvrdou ranou z pravého kruhu prosadil Juuso Hietanen. Dynamo Moskva pak dokonalo obrat ve 39. minutě, v další přesilové hře zachoval chladnou hlavu Daniil Tarasov, počkal si na správný okamžik a dorazil Čajkovského ránu od modré. Stav utkání je tak 1:2.
40:00'
39:19'
Hosté vyhodili puk tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Berglund tak musí pospíchat do svého pásma.
38:16'
Nakonec je ale i tato přesilovka využitá a Dynamo Moskva už vede! Čajkovského střelu od modré Makarov pouze vyrazil, puku se chopil DANIIL TARASOV a trefil odkrytý prostor branky. Asistence: Michal Čajkovský, Juuso Hietanen.
38:01'
Jaškinovu tvrdou ránu z úhlu Makarov pokryl a vyrazil puk do rohu.
37:22'
Hráči Rigy vyhazují obloučkem přes všechny čáry, hosté pospíchají do dalšího útoku.
36:55'
Jaškin promáchl poskakující puk, nezvládl tak zakončit do odkryté branky po dobrém Makarovově zákroku.
36:24'
Přesilovka pro Dynamo Moskva, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Andris Ďžerinš.
35:56'
Začal se hrát velice živý hokej, zejména Dynamo Moskva se tlačí čím dál častěji do zakončení.
34:47'
Ve velké šanci na strhnutí vedení na stranu hostů byl Tarasov, jenže svůj brejk nedotáhl do konce, když mu na poslední chvíli vypíchl puk Bartulis a Šipačov se už k pořádné dorážce nedostal.
33:12'
Na druhé straně zakončoval od levého mantinelu Mironov, Makarov měl ale výtečný výhled a neměl se zákrokem problém.
32:27'
Mezi kruhy se zjevil domácí Protapovič a střílel po ledě. Bočarov však rychlým betonem nebezpečnou situaci zastavil.
31:53'
Přihrávku na modrou čáru dostal najíždějící Zile, jenže jeho švih šel přesně doprostřed branky, kde byl připravený Bočarov.
30:52'
Hosté vytlačili puk ze svého pásma, Riga se snaží o co nejrychlejší návrat.
29:33'
Přesilovka je ale nakonec využitá a je srovnáno. Přihrávku zpoza branky poslal Šipačov do pravého kruhu na JUUSA HIETANENA a ten nekompromisní ranou ke vzdálenější tyčce nedal Makarovovi šanci – 1:1. Asistence: Vadim Šipačov, Michal Čajkovský.
29:24'
Makarov si poradil i se švihem z pravého kruhu, Dynamo ale pokračuje v útoku.
28:50'
Po kombinaci v pásmu dostal zpoza branky přihrávku mezi kruhy Tarasov, jeho střelu z první ale Makarov skryl mezi svými chrániči.
27:56'
Dynamo Moskva bude moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za sekání dostal Carter Ashton.
27:41'
Domácí tým jde do vedení! Darzinš si s pukem na holi vyjel prakticky až k modré čáře a jeho následné nahození tečoval těsně před Bočarovem BRANDON MCMILLAN – 1:0. Asistence: Lauris Darzinš, Kirill Slepec.
27:26'
Od modré čáry vyslal tvrdý projektil domácí Zile, Bočarovovu branku však minul.
26:43'
Makarov chtěl spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, poté ale raději přikryl puk a přerušil hru, neboť čelil střele z úhlu.
25:49'
Po rychlém přechodu do útoku přišlo nahození před domácí branku, Igumnov však tuto přihrávku nezužitkoval a vše skončilo v rohu.
24:45'
Domácí Ashton schytal čistý bodyček, po chvilce ale vyskočil na brusle a pokračuje ve hře.
23:58'
Dynamo Moskva se teď nemůže dostat do nějakého souvislejšího náporu, domácí jejich rozehru slušně drobí.
22:36'
Alexejev měl sice na pravé straně volný prostor pro postup a zakončení, ještě předtím byl ovšem obranou Rigy zablokován.
21:42'
Domácí byli blízko vedoucímu gólu, když od modré čáry vystřelil Balinskis a trefil tyčku Bočarovovy branky!
21:20'
Hosté jsou v plném počtu, Petunin naskočil na ledovou plochu.
21:01'
Protapovič se sice ke střele nedostal, z rohu kluziště však alespoň dokázal rozehrát a udržet puk v pásmu.
20:30'
Domácí tým pokračuje v přesilovce, moskevští ale nyní vyhazují přes všechny čáry.

Trestné minuty: 2:4
První třetina je za námi a i když jsme viděli poměrně svižný hokej, šancí až tak moc nebylo a když už došlo na zakončení, byli Makarov i Bočarov na svých místech. Branky se tak diváci nedočkali, budou si muset počkat minimálně do druhé části zápasu.
20:00'
19:20'
Ještě jedno vyloučení na straně Dynama Moskva, dvě minuty za hákování dostal Alexandr Petunin.
18:59'
Rychlý přechod do útoku v podání hostů skončil ještě před zakončením, obrana Rigy se stačila vrátit.
17:51'
Hostující Brjukvin přišel v souboji o puk o přilbu, rozhodčí ale porušení pravidel neregistrovali a nechali pokračovat ve hře.
16:18'
Přesilovka hostujícího celku je u konce, Riga hraje opět v plném počtu.
15:46'
Puk letí přes všechny čáry až k Bočarovovi, bránící čtveřice okamžitě střídá.
15:07'
Po kombinaci hostů doputoval puk do levého kruhu, Tarasov ranou z první ale branku netrefil.
14:18'
Je tu vyloučení na straně Dinama Riga, dvě minuty za podrážení dostal Colton Gillies.
14:08'
Tvrdou ránu z pravého kruhu vyslal Jaškin, bombou však pouze trefil jednoho z obránců.
13:43'
Nahození od modré čáry se k Makarovovi nedostalo, hosté ale i nadále zůstávají v útočném pásmu a kombinují.
12:43'
Hietanen pouze nahodil puk do útočného pásma, tam v bruslařském souboji uspěli domácí hráči.
11:41'
Neměla však dlouhého trvání a rázem tu byl kontr moskevského Dynama a střela z levé strany. Makarov si připsal další úspěšný zákrok.
11:23'
Alexejev byl zastaven na pravé straně u mantinelu, Riga zakládá protiakci.
10:15'
Neuspěl ani Petersson střelou přes obránce, byl při tom zablokován a o puk přišel.
09:36'
Přes obránce se rychlým bruslením dostal hostující Tarasov, zkusil i kličku na gólmana, jenže vyjel z ideálního úhlu a puk mu navíc odskočil od hole.
08:49'
Delší pasáž bez přerušení, Riga se snaží o soustavnější držení puku a přechod do útoku, naráží však na dobrou obranu soupeře.
07:48'
Dynamo Moskva se začíná nadechovat k náporu, čím dál častěji se hraje před Makarovem, který si na brankové čáře musí dávat obrovský pozor.
06:36'
Tarasov se nedostal k odraženému puku, Makarov jej raději přikryl lapačkou a přerušil hru.
06:15'
Poprvé si zachytal i Makarov, musel krotit střelu z levého kruhu, nicméně měl dobrý výhled a zákrok byl z těch snadnějších.
05:06'
Hosté vyhodili puk až do rohu kluziště, Sotnieks pospíchá do další akce Rigy.
04:01'
Moskevský tým se ubránil prvnímu oslabení, Alexejev je zase na ledové ploše.
03:18'
Bartulisova přihrávka nevypadala příliš přesně, přesto z toho domácí vytěžili zakončení a Bočarov musel na brankové čáře vytáhnout pohotový zákrok.
02:24'
Protapovič neudržel modrou čáru, hosté se tak celkem snadno osvobodili.
02:01'
Akce poté pokračovala a hostující Andrej Alexejev musel sáhnout k faulu na Balinskise. Dostal za to dvě minuty za hrubost.
01:50'
První zajímavější šance, domácí Ashton se zprava dostal do zakončení, Bočarov jeho zakončení vykopl betonem.
01:05'
Menší závar u Bočarova, ten se ale přilepil ke své levé tyčce a zabránil případnému zakončení.
00:41'
První okamžiky zápasu jsou opatrné, v držení puku je domácí tým.
00:01'

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Bartulis (C), Ališauskas, Sotnieks, Berglund, Balinskis, Zile, Mamčics – Slepec, Darzinš, McMillan – M. Redlihs (A), Ashton, Berzinš – Setdikov, Protapovič, Meija (A) – Lipsbergs, Gillies, Trastašenkovs – Džerinš.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, Ogurcov, Ljamin (A), Volkov, Mironov (A), J. Zajcev – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – Petunin, Indrašis, A. Petersson – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Kruglov, Jefremov, Mojsejev – Muranov.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Lazarev, Nikolajev.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Alexandr Salák (RIG) úspěšnost 92,3%, průměr 2,34
Michal Čajkovský (DNM) 15 (2+13)
Dmitrij Jaškin (DNM) 30 (13+17)

Hosté jsou na tom v Západní konferenci o mnoho lépe, na třetím místě mají 37 bodů a prohání duo CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Dynamo vyhrálo poslední tři zápasy v řadě a v tom posledním se i řádně rozstřílelo. Na ledě Nižněkamsku se dvakrát trefili Jaškin s Polygalovem, po jednom gólu přidali Alexejev s Hietanenem a Moskvané si odvezli body za výhru 6:4.

Dinamo Riga

Domácí tým je na posledním místě Zápasdní konference, když zatím nasbíral pouhých 22 bodů. Riga v minulém utkání přerušila čtyřzápasovou šňůru, ve které mužstvo bodovalo – na svém ledě Riga padla se Soči. Domácí sice vedli po trefě Balinskise, jenže ve třetí třetině skóre otočili Alexandrov a Stromwall. Riga si tak dnes bude chtít napravit chuť, jednoduché to však rozhodně nebude.

Petrohrad – Riga 4:3 sn
Riga – Ufa 1:2 pp
Riga – Spartak Moskva 3:1
Riga – Viťaz 4:0
Riga – Soči 1:2
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.