KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : OMSK - 2. října 2019   18:30

0:7
(0:2, 0:3, 0:2)
OMSK
OMSK
12:11' Čudinov  (Andrighetto, K. Semjonov) • 19:22' Andrighetto  (Beck, Vojnov) • 22:26' Šumakov  (Beck, Klinkhammer) • 25:57' Andrighetto  (Vojnov, Klinkhammer) • 36:32' Ščerbak  (Vojnov) • 53:26' Šumakov  (Beck) • 53:58' K. Semjonov  (Ščerbak)
Riga
Salák (An. Makarov) – Marshall, Balinskis, Sotnieks, Berglund, Zile, Ališauskas, Gimajev (A) – Darzinš (C), Ashton, Ullström – McMillan, M. Redlihs, Lipsbergs – Marenis, Džerinš, Gillies – Zabusovs, Batna, Meija (A) – Grinbergs.
Gofman, Romaško – Sadovnikov, Šalagin
Arena Riga
4 434 diváků
OMSK
Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Pivcakin, Vojnov, Čudinov, Martynov – Andrighetto, Ščerbak, K. Semjonov – Klinkhammer, Beck (A), Šumakov – Dědunov, Stas (C), I. Makarov – Gračjov, Pjanov, A. Potapov (A).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Československá stopa v utkání

Alexander SALÁK (RIG) 25 zákroků, 7 gólů, 78%
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Dinamo Riga: 21

Avangard Omsk: 32.
Dnešní zápas končí naprosto suverénním vítězstvím Omsku, který domácí Dinamo Rigu zdevastoval poměrem 7:0! Lotyšský klub nasadil premiérově do této sezóny českého gólmana Alexandera Saláka, ale ten to měl za totálně marnou obranou hodně těžké. Ve většině gólových situací byl na všechno sám, obránci mu vůbec nepomohli a kvalita v zakončení Omsku je velká, takže si s těmito situacemi dokázali poradit.
Riga je v obrovské krizi, nevstřelila již třetí zápas v řadě gól a po dnešním debaklu budou hráči Dinama pod ještě větší dekou.
59:15'
Alexander Salák (Riga) si připisuje zákrok po střele Pivcakina.
59:00'
Poslední minuta zápasu.
58:19'
Rihards Marenis (Riga) bojuje v rohu útočného pásma, puk ale získali hosté a dostali ho alespoň do střední třetiny.
57:15'
Dinamo se nyní drží v útočném pásmu, Omsk již viditelně ubral z tempa.
56:27'
Oba týmy střídají, Brandon McMillan (Riga) se prodral do zakončení, ale Igor Bobkov vyráží.
55:48'
Poslední pětiminutovka zápasu, který je pro Dinamo do slova hororové a domácí by se již nejraději viděli v kabině.
53:58'
Avangard právě vstřelil branku!
Totální zmar defenzivy Dinama... Dělovku od modré dokázal ještě Salák vyrazit, ale pak bránící Colton Gillies nechal vystřelit z předbrankového prostoru KIRILLA SEMJONOVA, který poslal puk pod horní tyčku, nechytatelná střela. Asistence: Nikita Ščerbak.
53:26'
Opět se bránící čtveřice sjela před branku a nechala soupeři hodně prostoru, čehož využil Taylor Beck, který poslal přihrávku na levou stranu, odkud SERGEJ ŠUMAKOV zakončuje do odkryté části branky. Asistence: Taylor Beck.
52:39'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2+2 min, vysoká hůl).
52:36'
52:17'
Benjamin Marshall (Riga) chtěl rychle zavézt puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.
51:59'
Lauris Darzinš (Riga) střílí od modré, z levé strany, ale branku netrefuje.
51:45'
Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu, tak uvidíme, zda z toho bude první gól Rigy.
50:50'
Dlouhá rozehrávka Alexandera Saláka, puk se ale rychle vrací zpět do třetiny Dinama.
Dnešní utkání sleduje 4 434 diváků.
50:36'
Oddechový čas pro domácí.
50:36'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jegor Martynov – 2 min., vysoká hůl).
49:23'
Kristaps Sotnieks (Riga) vypálil od modré, ale ani tentokrát si puk cestu do branky Omsku nenašel.
48:40'
S elitní útočnou formací Omsku mají domácí obrovské problémy a jen s vypětím všech sil ho dokáží ubránit.
48:15'
Dvojice Kirill Semjonov a Sven Andrighetto si doslova v útočném pásmu dělá, co chce...
47:53'
Alexej Bondarev (Omsk) spíše nahodil kotouč na Saláka, ten si dokázal s pukem poradit.
46:52'
Andris Džerinš (Riga) se nedostal k puku a hosté vyhazují puk alespoň do středního pásma.
45:52'
Rihards Marenis (Riga) nyní sám zavezl puk do útočného pásma, ale obklopila o trojice bránících hráčů a o puk přišel.
45:32'
Jenže střední pásmu mají ve své moci hosté, takže se v podstatě hned vrací zpět do třetiny domácího týmu.
45:05'
Avangard v útočném pásmu, Igor Makarov (Omsk) ho ale neudržel na pravé straně.
44:11'
Nikita Pivcakin (Omsk) neudržel puk na útočné modré a teprve nyní hosté ztrácejí útočné pásmo.
43:59'
Avangard prostřídal a i nadále drží útočné pásmo.
43:26'
Kirill Semjonov (Omsk) stačil puk na pravém křídle, následně ho ale získal zpět a dokázal i vystřelit, Salák sráží do rohu.
42:55'
Ofsajdem končí akce Avangardu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
41:35'
Vhazování po levici Saláka, puk získávají domácí, kteří ho dostávají ze třetiny.
40:27'
Pavel Dědunov (Omsk) neprošel po levé straně do útočného pásma, útočí domácí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:20.
Druhá třetina pravděpodobně rozhodla tento duel. Dinamo Riga, po doslova tragických výkonech v defenzivě, prohrává již 0:5 a Alexander Salák v domácí brance tak zažívá hodně nepříjemnou premiéru... nutno dodat, že ani jeden gól nešel vysloveně na jeho vrub.
40:00'
39:42'
V závěru druhé třetiny se hosté drží v útočném pásmu.
39:29'
Naopak útočí hosté, Nikita Ščerbak byl zcela volný před Salákem, který ho ale parádně vychytal.
39:15'
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale vzápětí o puk přišli, aniž by ohrozili Bobkova.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Jegor Martynov (Omsk) vypálil od modré, Salák sklepl jeho střelu vedle branky.
38:02'
Riga se, při napadání Klinkhammerem, vrací s pukem až do vlastní třetiny.
37:45'
Andris Džerinš (Riga) bojuje o puk v útočném pásmu, ale ten získávají hosté.
36:32'
Další hrubá chyba v defenzivě Rigy hosté trestají pátým gólem! Vjačeslav Vojnov poslal pas na levou stranu, kde NIKITA ŠČERBAK, nikým nehlídaný, posílá puk do branky. Alexander Salák (Riga) mohl těžko tomuto gólu zabránit... Asistence: Vjačeslav Vojnov.
35:58'
Avangard nahazuje puk do útočného pásma, znovu se ale domácím nepodařilo dostat ho pod kontrolu.
35:02'
Při špatném střídání Omsku se Andris Džerinš (Riga) dostal před Bobkova, ale byl zezadu atakován obráncem, takže nedokázal pořádně zakončit.
34:31'
Znovu se Avangard musí bránit, ale domácí se těžko dostávají od mantinelů nebo z rohů.
33:40'
Dinamo opět v útočném pásmu, ale Avangard hraje dobře v defenzivě, na Bobkova jdou v podstatě jen střely z dálky.
32:13'
Rihards Marenis (Riga) bojuje o puk v rohu útočného pásma, domácí trochu přidali na tempu.
31:29'
Roberts Lipsbergs (Riga) to zkusil z pravé strany, z hranice kruhu pro vhazování, Igor Bobkov chytá a přerušuje hru.
30:45'
Hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu, přímo ve středovém kruhu.
30:34'
Byl to souboj Čudinova s Batnou, kterého stáhl k ledu a Batna mu přilehl levou nohu, hodně nepříjemný okamžik Čudinov míří rovnou do kabin.
30:34'
Maxim Čudinov (Omsk) padá na led, po střetu s Oskarsem Batnou a se střelcem prvního dnešního gólu to vůbec nevypadá dobře.
30:12'
Jsme ve druhé polovině utkání, které se zatím vyvíjí velmi jednoznačně pro Avangard.
29:27'
Omsk dostává puk ze třetiny, následuje i střela Jevgenije Gračjova, kterou ale Alexander Salák.
28:46'
Oba týmy střídají, domácí s pukem za vlastní brankou.
28:16'
Lauris Darzinš (Riga) se po pravé straně nedostal do útočného pásma, zaútočili hosté.
27:15'
Igor Bobkov (Omsk) přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
26:34'
A pozor, je tu šance domácích, Lauris Darzinš ale netrefuje z pravé strany odkrytou část hostující branky!
26:12'
Dinamo je ve velmi těžké situaci... domácí jsou pod velkou dekou, nyní se ale snaží zaútočit.
25:57'
Parádní akce SVENA ANDRIGHETTA, který sebral puk na vlastní modré, projel po levé straně až před Saláka, kterého překonal přesnou střelou do růžku. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Rob Klinkhammer.
25:03'
První minutu oslabení přečkali domácí naprosto s přehledem.
24:27'
Colton Gillies (Riga) odpaluje kotouč z vlastní třetiny, Omsk to musí zkoušet znovu.
24:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (David Ullström – 2 min., podrážení).
23:54'
Dinamo má velký problém dostat se ze třetiny, Omsk má velký tlak.
22:26'
Po přihrávce zpoza branky se dostal ke střele, z levé strany, SERGEJ ŠUMAKOV, který nahodil puk na Saláka a puk si srazil do vlastní branky obránce Dinama, nešťastný okamžik pro Rigu. Asistence: Taylor Beck a Rob Klinkhammer.
21:55'
Dělovka od pravého mantinelu končí na betonu Alexandera Saláka, domácí poté dostávají puk ven ze třetiny.
21:15'
Až nyní se domácí dostali ze třetiny, oba týmy střídají, puk nahozený za branku Saláka, který posílá puk na levou stranu.
20:32'
Omsk se po úvodním vhazování dostal do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:26.
První třetina končí vítězstvím Omsku, který nebyl nijak moc lepší v této části zápasu, naopak... Riga do zápasu skvěle vstoupila, domácích byl plný led, ale koncovka byla ze strany Dinama doslova žalostná. Naproti tomu Avangard měl velmi dobré protiútoky a nakonec i dva dokázal proměnit v góly.
20:00'
19:22'
Taylor Beck (Omsk) vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Alexander Salák (Riga) jeho pokus dokázal vyrazit, ale k odraženému puku se dostal SVEN ANDRIGHETTO, který přehodil sedícího Saláka a poslal puk do branky. Asistence: Taylor Beck a Vjačeslav Vojnov.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, Avangard se zatím nedokázal usadit v útočném pásmu, při vlastní přesilové hře.
18:25'
Vjačeslav Vojnov (Omsk) nezachytil puk na útočné modré a hosté ztrácejí pásmo.
18:15'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., vysoká hůl).
17:10'
Lauris Darzinš (Riga) nahodil puk za branku Omsku, kde ale získal puk Ville Pokka (Omsk).
16:42'
Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:14'
Alexej Potapov (Omsk) vypálil zápěstím z pravé strany, z kruhu pro vhazování, Alexander Salák (Riga) chytá a přerušuje hru.
15:32'
Nahozený kotouč do třetiny Omsku, puk ale získávají hosté.
15:16'
Odískáno zakázané uvolnění Omsku, hra se vrací před Bobkova.
13:50'
Další tvrdá střela Čudinova, od modré. Ještě se snažil dorážet Valentin Pjanov, ale Salák nakonec ukryl puk ve své lapačce.
13:12'
Sergej Šumakov (Omsk) bojuje o puk v rohu útočného pásma a je úspěšný.
12:45'
Taylor Beck (Omsk) vyhrál vhazování po levici Saláka.
12:11'
Od modré čáry, z pravé strany, vypálil MAXIM ČUDINOV a puk končí v brance, Salákovi prošel puk nad vyrážečkou. Asistence: Sven Andrighetto a Kirill Semjonov.
11:53'
Avangard přechází do útočného pásma, puk končí v pravém rohu.
10:59'
Riga opět v útočném pásmu, Mikelis Redlihs (Riga) neudržel puk u levého mantinelu a hrají hosté.
10:25'
Rize vyšla úvodní desetiminutovka, domácí jsou stále aktivnější, ale gól nepadl, takže vše je otevřené.
09:52'
Sven Andrighetto (Omsk) se prodral do třetiny Rigy, ale byl odcloněn do rohu.
08:58'
Ricards Grinbergs (Riga) si najel před branku, puk mu ale přeskočil hůl, takže nedokázal vystřelit.
08:35'
Andris Džerinš (Riga) vyhrál vhazování po levici Bobkova, ale hosté se dostali ze třetiny.
Benjamin Marshall (Riga) s pukem za vlastní brankou, domácí dostřídávají.
07:10'
Hraje se opět ve třetině Omsku, který je stále pod tlakem domácích.
06:32'
Icing Dinama Rigy, hra se tak stěhuje před Alexandra Saláka.
06:15'
David Ullström (Riga) přenechává na Darzinše, který vypálil z pravé strany, ale branku netrefil.
05:46'
Colton Gillies (Riga) se snažil uklidit na brankovišti puk za brankáře Omsku, ale puk se nakonec odrazil do rohu.
04:51'
Uvis Balinskis (Riga) střílí zápěstím, z levé strany, puk ukryl ve své lapačce Igor Bobkov (Omsk).
04:20'
Puk ve třetině Rigy, Jegor Martynov (Omsk) se ho snaží dojet, ale domácím se podařilo dostat puk ze třetiny.
03:38'
Nicméně právě v tuto chvíli měl Alexander Salák (Riga) plné ruce práce, před zakončujícím Pavlem Dědunovem.
03:23'
Omsk se zatím moc do hry nedostal, Riga má skvělý start do zápasu.
02:47'
Kristaps Sotnieks (Riga) zadržel puk na útočné modré a domácí tak mohou zůstat v útočném pásmu.
02:08'
Puk za brankou Rigy, ale hosté se nedostali do zakončení.
01:38'
Omsk ztrácí puk v útočném pásmu a hosté se stahují zpět do obranného pásma.
00:56'
První střela domácích přišla z pravého kruhu pro vhazování, puk ale končí vedle branky.
00:38'
Brandon McMillan (Riga) zavezl puk po pravé straně do útočného pásma.
00:01'

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Marshall, Balinskis, Sotnieks, Berglund, Zile, Ališauskas, Gimajev – Darzinš, Ashton, Ullström – McMillan, M. Redlihs, Lipsbergs – Marenis, Džerinš, Gillies – Zabusovs, Batna, Meija – Grinbergs.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Pivcakin, Vojnov, Čudinov, Martynov – Andrighetto, Ščerbak, K. Semjonov – Klinkhammer, Beck, Šumakov – Dědunov, Stas, I. Makarov – Gračjov, Pjanov, A. Potapov.

Rozhodčí: Gofman, Romaško – Sadovnikov, Šalagin.
Možná československá stopa v utkání

Alexander SALÁK (RIG)
AVANGARD OMSK
Avangard řeší aktuálně jiné starosti, než Riga. V Černyševově divizi totiž drží první místo, což znamená druhé místo v celkovém pořadí Východní konference, hned za Kazaní.
Na rozdíl od Rigy neměl Omsk přípravu vůbec vydařenou, z devíti duelů hned šest prohrál... nicméně do ligy vlétl Avangard výtečně a v dosavadních jedenácti odehraných duelech sedmkrát vyhrál (z toho jednou v prodloužení), v normální hrací době pak prohrál pouze dva duely.
DINAMO RIGA
Lotyšský zástupce v ruské KHL je aktuálně nejhorší v Západní konferenci, kde z jedenácti odehraných duelů vytěžil pouze šest bodů. Přitom přípravné zápasy před sezóny a i samotný vstup do nové ligové soutěže neměla Riga vůbec špatný, naopak. V přípravě vyhrála z deseti zápasů hned sedmkrát, porážela Petrohrad, Kazaň nebo Jaroslavl... vstup do ligy také nebyl špatný, v prvním duelu udolala doma Spartak Moskva 2:1 v prodloužení a ve druhém utkání pak porazila Nižnij Novgorod hladce 3:0. Pak ale přišla špatná devítizápasová série, během které hned osmkrát Riga prohrála...
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž DINAMO RIGA přivítá na svém stadionu AVANGARD OMSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.