KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Jaroslavl - 20. listopadu 2019   17:30

Spartak Moskva
19:26' Cyplakov (Nikišin, Juňkov) • 32:53' D. Višněvskij (Daugavinš, Zubov) • 41:56' Hersley (Viklund, Fjodorov) • ' Rylov
4:3
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

1:0 (SN)

Jaroslavl
Jaroslavl
20:37' Iljenko  (Nakládal, Sannikov) • 53:19' S. Da Costa  (M. Osipov, Rafikov) • 58:57' Lander  (Kronwall)
Jaroslavl

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česko-slovenská stopa v utkání
Julius Hudáček (SPM) 30 zák., 3 góly, 90,91%
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:31
Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 4 střely, čas na ledě 22:56
Spartak dokázal na domácím ledě udolat Lokomotiv 4:3 po samostatných nájezdech. Přitom ještě sedm minut před koncem základní hrací doby vedl 3:1, pak se ale povedlo hostům vyrovnat a vynutit si prodloužení. Duel dospěl až k nájezdům, ve kterých se jediným úspěšným střelcem stal domácí Rylov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
Autorem vítězné branky je JAKOV RYLOV.
Na druhé straně míjí svůj nájezd Kovalenko a Spartak vítězí!
Jakov Rylov po kličce do pravé strany obstřelil brankáře Konovalova.
Lander si dokonce Hudáčka položil na led, ale nepřehodil jeho beton.
Nikoncev hledal mezeru mezi betony, leč marně.
Alexejev vsadil na razanci, Hudáček byl připraven.
Zubov chtěl zvednout puk pod horní tyč. Přestřelil.
Pääjärvi se téměř zastavil před brankou Spartaku, střelu mezi betony neprocpal.
Ani Fjodorov se nedokázal při nájezdu prosadit.
Stephane Da Costa si už jednou v utkání Hudáčka položil, tentokrát mu ale puk ujel.
Nájezdy rozjel Daugavinš, mezi betony Konovalova puk nedostal.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi utkání musí rozhodnout samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:43'
Také rychlý útok domácích, Konovalov zachoval chladnou hlavu a střelu sráží do strany.
64:25'
Denisenko se uvolnil na levé straně, Hudáčka nepřekonal.
63:58'
Jaroslavl mohl těžit ze ztráty puku soupeře, rána zpoza kruhů trefila bránícího protihráče.
63:21'
Daugavinš se dostal až k brankovišti, nikoliv ale do zakončení. Útok Spartaku pokračuje.
62:55'
Hosté jsou sice v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat vůbec do střelecké pozice.
62:09'
Alexejev rodící se útok Lokomotivu přibzdil zpětnou přihrávkou do svého pásma.
61:29'
Rychlý přechod Spartaku do útoku, zpětná přihrávka na najíždějícího Gončarova, který zpoza kruhů minul.
60:50'
Domácí sehráli výbornou akci s přihrávkou mezi kruhy. Konovalov ovšem byl připraven a puk vyráží.
60:01'
60:00'
58:57'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku a minutu před koncem srovnávají na 3:3! Pěknou střelou zpoza kruhů se prosadil ANTON LANDER, který se trefil do pravého horního rohu Hudáčkovy branky. Asistence: Staffan Kronwall.
58:25'
Hosté už hrají v šesti bez brankáře!
58:07'
Začíná přesilovka Lokomotivu.
58:00'
Spartak se dopouští zakázaného uvolnění.
57:51'
Tohle je naopak pro Lokomotiv dar z nebes. Fjodorov zezadu krosčekoval soupeře, který se snažil ohrozit branku Hudáčka.
57:51'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., krosček).
57:45'
Už dochází k aktivnímu forčekingu, Lokomotiv se snaží dostat k puku v obranné třetině domácích.
57:29'
Další vyhození hostů ze svého pásma.
56:35'
Hosté dostali puk ze svého pásma, ale zatím se nesnaží útočit. Budou mít po vypršení oslabení ještě necelé dvě minuty.
56:07'
Komplikace pro Lokomotiv v honbě za vyrovnáním. Spartak má přesilovku.
56:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Grigorij Denisenko – 2 min., sekání).
55:45'
Domácí se neženou bezhlavě do útoku, snaží se spíš nahazovat puk. I když bez valného výsledku.
55:05'
Spartak se snaží držet puk mimo své pásmo. A zatím se mu to daří.
Jak odhalily opakované záběry, o brance není pochyb.
Ovšem rozhodčí ještě míří k videu, aby zkontrolovali, zda puk skončil za brankovou čárou.
53:19'
O zápletku je postaráno! STEPHANE DA COSTA si najel před Hudáčka z pravé strany, položil si ho na led a obhodil, puk poslal k levé tyči! Asistence: Maxim Osipov, Rušan Rafikov.
53:10'
Iljenko objel branku soupeře, pokusil se rychle zakončit k tyči, ale Hudáček byl připraven.
53:03'
Hra je přerušena před brankou Juliuse Hudáčka.
52:41'
Při útoku domácích končí puk v ochranné síti. Komerční pauza.
52:07'
Sannikov se odhodlal ke střele už od modré čáry, pálil z voleje, ale puk neprocpal skrz skrumáž těl před Hudáčkem.
50:38'
Galimov se tlačil za obranu, k puku se ale dostal pozdě a už neměl šanci výrazněji ohrozit Konovalova. Navíc byl skvěle tísněn obráncem.
49:30'
Zatímco po dvou třetinách vedl Lokomotiv na střely 22-14, po polovině třetí třetiny je to už jen 24-21. Spartak je nadále mnohem aktivnější a nebezpečnější.
48:35'
Osipov tvrdě vypálil od modré, puk si ovšem nenašel cestu k Hudáčkovi. A ani do branky.
48:02'
Okamžitě po buly se puk dostal k Fjodorovovi, který si povyjel mezi kruhy a bekhendem přinutil Konovalova k zákroku.
47:56'
Komerční přestávka.
46:08'
Nahození Spartaku málem dostalo domácí do šance, jenže přihrávka zpoza branky proskákala až do neutrální zóny.
45:35'
Zmar podtrhl Jakub Nakládal, který v útočném pásmu místo přihrávky do strany chtěl přihrávat podél mantinelu a puk byl sražen do hlediště.
45:06'
Jenže Lokomotiv je zatím ve třetí třetině, co se útočné hry týče, bezradný.
44:33'
Tento útok končí střelou na zadní mantinel, domácí přichází o puk.
43:55'
Spartak dál hýří aktivitou, své vedení chce navýšit a přidat další pojistku.
43:14'
Galimov se dostal na útočné modré k puku a před ním nebyl postaven žádný z obranců. Domácí útočník se dostal až mezi kruhy, jeho zakončení však Konovalov chytá.
41:56'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a útočí na vítězství v dnešním utkání! Ránu z levého kruhu dokázal Konovalov vyrazit, ale pouze do pravého kruhu, kam si sjel PATRIK HERSLEY, jenž vypálil do zčásti odkryté branky a zvyšuje na 3:1. Asistence: Tobias Viklund, Arťom Fjodorov.
41:07'
Nikoncevovi za branku sjel puk z čepele, jeho přihrávka neměla rychlost a hosté se osvobodili.
40:26'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Magnus Pääjärvi – 2 min., podrážení).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Lokomotiv už v první minutě druhé třetiny vyrovnal, a navíc měl ve 25. minutě přesilovku. Jenže ji nevyužil a do vedení se nedostal. Do něj se naopak po gólu Višněvského v 33. minutě vrátil Spartak.
40:00'
39:29'
Svitov vybojoval puk v útočném pásmu a rozehrál kombinaci, při níž se v brankovišti Hudáčka srazili dva hráči a komplikovali slovenskému brankáři práci. Nakonec přišla střela zpoza levého kruhu, kterou domácí gólman likviduje.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Další z rychlých průniků domácích do útočného pásma. Tentokrát z toho ovšem střela nebyla, pouze ztráta puku mezi kruhy.
37:35'
Obrovské štěstí měl nyní Konovalov, kterému už propadl puk za záda, ale v brankovišti stál jeden z bránících hráčů, který jej stihl odkopnout!
36:05'
Vhazovat se bude před Hudáčkem, kde byla hra přerušena.
34:55'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště. V šanci byl Daugavinš, jehož betonem zastavil Konovalov a zahnal ho za branku.
33:40'
Čerepanov byl tvrdě atakován u mantinelu a je pořádně otřesen. Na střídačku se dostal až po přerušení hry a okamžitě je kontrolován členem realizačního týmu.
32:53'
Domácím se daří vrátit do vedení! Zpoza branky se s pukem dostal Daugavinš, který našel v pravém kruhu volného DMITRIJE VIŠNĚVSKÉHO. Tomu se podařilo propálit Konovalova střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Kaspars Daugavinš, Ilja Zubov.
32:27'
Zpoza kruhů zkusil své štěstí Savčenko, ani ten ovšem na Hudáčka recept nenašel.
32:02'
31:21'
Paajarvi pronikl do útočného pásma po pravé straně, dostal se až do kruhu pro vhazování a vypálil na Hudáčka, který lapačkou zastavil letící puk.
29:47'
Další z útoků Spartaku, Arkalovova střela byla sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.
29:10'
Galimov zavezl přes střední pásmo do útoku, rozhodl se střílet, ovšem puk byl ještě před kruhy sražen mimo.
28:14'
Cyplakov se procpal k puku mezi kruhy, Konovalov vytěsnil na zadní mantinel. Dobrý útok domácích.
27:49'
Pro změnu útok hostí, Hudáček zasahovat nemusel.
27:20'
Domácí se snažili ostřelovat branku soupeře, puky však létaly jen k zadnímu mantinelu.
26:19'
25:59'
A už ne. Spartak se dokázal osvobodit.
25:45'
Prudká přihrávka před branku proletěla jen k zadnímu mantinelu. Lokomotiv dál drží útočné pásmo.
25:03'
Lander se dostal do pravého kruhu, Hudáček krotí střelu na své hrudi.
24:19'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., hákování).
24:02'
V dobré pozici v pravém kruhu byl hostující Alexejev, svou střelu však poslal jen do bránícího protihráče.
23:25'
Fjodorov si povyjel více do prostoru mezi kruhy, Konovalov jeho střelu drží ve své moci.
22:55'
Tentokrát už střela domácích od modré prošla až na branku. Konovalov vyráží.
22:11'
Nahození Musina od modré se snažil jeden z domácích hráčů protečovat na branku. Puk však končí na zadním mantinelu.
21:15'
Domácí se dostali do útoku, ohrozit branku Konovalova však zatím nedokázali.
20:37'
Hosté vstoupili do druhé třetiny nejlepším možným způsobem. Přihrávku za obranu dostal ARŤOM ILJENKO, který vypálil z mezikruží k pravé tyči a srovnává na 1:1! Asistence: Jakub Nakládal, Stepan Sannikov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:18.
První třetina, s výjimkou dvou přesilovek, nepřinesla žádnou výraznější převahu (Byť hosté vedou na střely 12-5, většina střel ovšem byla z úctivé vzdálenosti bez náporu do brankoviště) či tlak jednoho nebo druhého týmu. V poslední minutě se však do brejku utrhl domácí Cyplakov, který prostřelil Konovalova.
20:00'
19:26'
Šťastný odraz puku o mantinel ve středním pásmo poslal do brejku MAXIMA CYPLAKOVA, který při svém útoku po pravém křídle sjel více na střed a střelou ke vzdálenější tyči otevírá skóre zápasu! Asistence: Alexandr Nikišin, Michajl Juňkov.
18:20'
Dlouhé zápolení u mantinelu za brankou Konovalova. Spartak se ke kombinaci nedostal.
17:40'
První třetina se chýlí ke svému konci. Dál pokračuje spíš tuhé zápolení o útočná pásma, než nějaké delší okupování území soupeře z obou stran.
16:19'
Další přerušení, Da Costa nedosáhl na puk a je z toho zakázané uvolnění.
15:37'
V ofsajdu se nyní ocitli i hosté.
15:01'
14:30'
Spartak se dostal do postavení mimo hru.
14:15'
Velká šance Nikonceva, který svým bekhendem trefil spodek vyrážečky Konovalova!
14:01'
Spartak po návratu do útočného pásma znovu přichází o puk.
13:40'
Hosté posílají puk přes všechny čáry do bezpečí.
13:01'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Sidorov – 2 min., hákování).
13:00'
Bude se vylučovat na straně hostů. Komerční přestávka.
12:43'
Spartak se osvobodil.
12:30'
Jaroslavl dál drží útočné pásmo, i po konci přesilovky. Nedostává se však od mantinelu.
12:09'
11:29'
Jenže naopak přišel brejk domácích, Stoljarov se ovšem po kličce před brankovištěm neprosadil a trefil Konovalovův beton!
10:48'
Nepřesná střela sjela po mantinelu až do středního pásma. Lokomotiv musí hledat cestu zpět.
10:09'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., hákování).
08:40'
Znovu se hraje dlouhý úsek bez přerušení. Zatímco na začátku byla hra hodně rozkouskovaná, nyní se tolik nezastavuje.
07:50'
Palba puků směrem na branku Hudáčka, ten se musel vypořádat už s osmi střelami hostů.
07:21'
Domácím zatím nepřináší taktika s nahozenými puky kýžený úspěch.
06:45'
Zubov vypálil prudkou ránu na Konovalova, který vyráží puk až do ochranné sítě.
06:22'
Po dlouhé době je přerušeno. Hudáček čelil dvěma nepříjemným střelám po průniku Alexejeva před brankoviště. Poradil si však i s dorážkou z mezikruží. Komerční přestávka.
05:25'
Hluchou pasáž hry trochu oživili hosté, střela z mezikruží se stala kořistí Hudáčkova betonu.
04:30'
Hraje se dlouho bez přerušení, zároveň ale také bez větších šancí.
03:15'
Domácí stříleli okamžitě po přebruslení útočné modré. O puk přišli.
02:40'
Hraje se převážně ve středním pásmu. V útoku se zatím žádnému týmu nepovedlo na delší úsek usadit.
01:25'
Hudáček při zákroku proti ráně Da Costy zpoza levého kruhu přišel o masku. Hra tak musí být znovu přerušena.
00:25'
Rychlé přerušení hry, vhazuje se v obranné třetině hostů.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Chomčenko) – Hersley, Viklund, Rylov, D. Višněvskij, Nikišin, Gončarov, D. Musin, Trišin – Nikoncev, Daugavinš, Zubov – Kokarev, R. Hanzl, Fjodorov – Cyplakov, Kotljarevskij, Juňkov – Arkalov, A. Galimov, Stoljarov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall, Nakládal, Čerepanov, Savčenko, Rafikov, M. Osipov, Sidorov – Iljenko, Svitov, Sannikov – J. Averin, Pääjärvi, Lander – S. Da Costa, Denisenko, Kudrjavcev – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Kraskovskij..
Julius Hudáček (SPM)
Robin Hanzl (SPM)
Jakub Nakládal (JAR)
Jaroslavl je sice v Západní konferenci o dvě příčky za Spartakem, ale má mnohem lepší aktuální formu. Vyhrál tři zápasy v řadě, byť je pravda, že těchto výher dosáhl na domácím kluzišti.

Oba celky se střetly na začátku této sezony a Moskvě se na hřišti soupeře podařilo vyhrát 5:2. To bylo po čtyřech porážkách v posledních dvou sezonáchj pro Spartak rozhodně povzbuzující.
Spartaku patří v Západní konferenci 6. místo a na kontě má výhru 4:1 z posledního střetnutí s Nižněkamskem. Jinak jsou výsledky moskevského týmu jako na houpačce. Na výhru reaguje porážkou, což se opakovalo dvakrát za sebou a pokud by stejný trend měl pokračovat, pak by v souboji s Lokomotivem měl prohrát. A není to rozhodně nereálné.
Zámořská KHL pokračuje ve středu další várkou zápasů. V ní se odehraje také souboj mezi Spartakem Moskvou a Lokomotivem Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.