KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Petrohrad - 7. ledna 2020   15:00

Spartak Moskva
09:15' Malychin (Hersley, D. Višněvskij) • 19:04' Zubov (Karsums) • 55:10' R. Hanzl (Cyplakov)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:39 (14:10, 5:15, 4:14)
Zblokované střely – 21:10
Vyhraná vhazování – 27:29
Trestné minuty – 4:4
Hity – 7:11
Hokejisté Spartaku dokázali porazit silný Petrohrad a připisují si tak do tabulky cenné tři body. Domácím lépe vyšel vstup do utkání a v 10. minutě vedli po gólu Fjodora Malychina, který v přesilovce tečoval Višněvského ránu. V 17. minutě srovnal Andrej Kuzmenko, ovšem 55 sekund před koncem první třetiny vrátil Spartaku vedení Ilja Zubov. Domácí poté dobře bránili, hrozili z brejků a v 56. minutě jejich vítězství potvrdil český útočník Robin Hanzl, který v samostatném úniku na brankáře Hellberga nezaváhal.
59:50'
Po přihrávce Tkačjova minul branku Plotnikov. Tohle už Petrohrad nestihne!
59:26'
Přihrávku na pravý kruh dostal Lehterä, trefil jen obránce Višněvského.
59:01'
Poslední minuta...
58:44'
Po ráně Chafizulina se puk pohyboval před Hudáčkem. Hosté ho ale nedokázali dostat za brankovou čáru.
58:28'
Rylov nic nevymýšlel a zahrál puk na další zakázané uvolnění.
58:01'
Time-out si vyžádala i lavička Spartaku.
58:01'
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
57:23'
Hellberg zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!
57:23'
Oddechový čas Petrohradu.
57:22'
Od modré čáry vypálil Anton Bělov. Hudáček puk udržel ve výstroji a neumožnil tak hostujícím hráčům myslet na dorážky.
56:51'
Hosté už to musejí otevřít. S dvoubrankovou ztrátou jim nic jiného nezbývá.
55:10'
Spartak právě vstřelil branku!
Možná zlomový gól zápasu střílí ROBIN HANZL! Český útočník dostal přihrávku od Cyplakova, objel padajícího obránce a zamířil sám na branku Petrohradu. Před Hellbergem pak Hanzl potvrdil, že nájezdy umí, když udělal bekhendovou kličku a zvedl kotouč mimo dosah švédského brankáře – 3:1. Asistence: Maxim Cyplakov.
55:00'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Hostům se tak pomalu krátí čas.
54:12'
Galimov měl smůlu, že mu puk odskočil od hole. Jinak by najížděl sám na Hellberga!
53:26'
Chochlačov vyrazil dopředu sám. Nezbylo mu tak nic jiného, než nastřelit puk na Hellberga od modré čáry. Hostující gólman kotouč vykopl ke svým spoluhráčům.
52:49'
Po střele Kuzmenka ukryl puk ve výstroji Hudáček. Reklamní přestávka.
52:02'
Teď mohl Spartak navýšit náskok! V přečíslení 2 na 1 vzal Ilja Talalujev zakončení na sebe, ale na Hellberga nevyzrál. Vyražený kotouč pak nedostal za brankovou čáru ani Robin Hanzl!
51:19'
Hosté musejí hrát dopředu, ale Spartak skvěle brání střední pásmo. Je vidět, že domácímu celku sedí, když může hájit vedení.
50:29'
V první třetině padly tři góly, ve druhé jsme zase viděli několik šancí na obou stranách. Třetí část je zatím hokejově nejchudší. Snad je to jen klid před bouří.
49:55'
Bengtsson hledal křížným pasem Kuzmenka, který ale věděl, že je v postavení mimo hru a tak puk pustil a opustil útočné pásmo. Rozhodčí tak nemuseli přerušovat hru.
49:07'
Do střely Ilji Talalujeva vložil hokejku Zub a kotouč se odrazil až do ochranné sítě za hostující brankou. Následuje reklamní přestávka.
48:36'
Teď naopak přišlo dobré střídání domácích. Jejich třetí formace drží puk v útočné třetině.
48:02'
Územní převaha Petrohradu se zvětšuje, schází tomu ale gólové šance.
47:27'
Maxim Karpov střílel z mezikruží, ale tuším, že to byl Gončarov, který jeho pokus nepustil k Hudáčkovi.
47:20'
Zakázané uvolnění Spartaku.
46:06'
Domácí dnes velmi dobře bruslí. Dokáží s šikovnými hráči Petrohradu jezdit a znepříjemňují jim tak život.
44:58'
Útočná snaha Spartaku byla přerušena posunutou brankou za Hellbergem. Do brankové konstrukce nalétl domácí Arkalov.
44:12'
Icing také na druhé straně.
43:26'
Zakázané uvolnění Spartaku. Hra se vrací před Hudáčka.
42:40'
Hostující útočník Arťom Švec-Rogovoj dobře pracoval v předbrankovém prostoru. Nenašel ale mezeru, kterou by dostal puk za brankovou čáru.
42:09'
Od modré čáry to zkoušel Rylov, rána domácího obránce byla zablokována.
41:37'
Přihrávku na osu dostal Andrej Kuzmenko. Ten se dostal ke střele z otočky, která skončila v lapačce Hudáčka.
41:17'
Alexandr Chochlačov dostal přihrávku na levé křídlo a nakonec mohl pálit z kruhu pro vhazování. Hellberg svým zákrokem přerušil hru.
Hity – 4:9
Ve druhé třetině gól nepadl. Více ze hry měli hokejisté Petrohradu, ale i domácí dokázali nebezpečně hrozit. Na branku sice v uplynulé dvacetiminutovce vyslali jen pět střel, ale skoro každá zaváněla gólem. Do závěrečné části se tak půjde za stavu 2:1 pro moskevský Spartak.
40:00'
39:53'
Rána Ketova od pravého mantinelu se mezi tyče nevešla. Více už toho asi ve druhé třetině neuvidíme.
39:30'
Druhá část se dohrává v obranném pásmu Spartaku. Hosté nejsou spokojeni s tím, že prohrávají a snaží se to změnit.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Nebezpečná situace tentokrát před domácí svatyní. Nástřel spoluhráče tečoval Joonas Kemppainen a Hudáček musel rychle zavřít prostor mezi betony.
37:50'
Střely na branku ve 2. třetině – 4:14
37:23'
Jen jsem to dopsal, tak se dostal do obrovské šance Jakov Rylov. Ten se ocitl na beka v netradiční pozici, když na obranné modré vypíchl puk protihráči a řítil se sám na Hellberga. Zkusil forhendovou kličku, ale brankáře Petrohradu nepřelstil!
36:57'
Ve druhé třetině mají hosté kotouč častěji na holích. Spartak ale jen nebrání, také se dostává do šancí.
36:22'
Domácí jsou již v plném počtu.
35:44'
Jaroslav Dyblenko ranou z první z vrcholu levého kruhu nepřekonal Hudáčka. Domácí následně vyhodili.
35:16'
Hosté zatím v přesilovce marně hledají cestičku do útočného pásma.
34:57'
Domácí vyhazují.
34:21'
Patrik Hersley je vyloučen za zdržování hry. Zřejmě se jednalo o to, že puk na příliš dlouhou dobu sevřel v rukavici.
33:55'
Elitní řada Petrohradu soupeře zatlačila, navíc si vykoledovala faul. Hosté zatím mají výhodu...
32:29'
Od modré nahazoval puk na hostující branku Maxim Gončarov a tečovaný kotouč se otřel o břevno Hellbergovy svatyně!
31:51'
Miro Aaltonen prověřil střelou zápěstím domácího gólmana Hudáčka. Ten zakročil lapačkou.
31:08'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
30:39'
Kaspars Daugavinš důrazně pracoval u hostujícího brankoviště. Ve skórování mu zabránil pravý beton Magnuse Hellberga!
30:11'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Dinar Chafizulin. Kotouč je v lapačce brankáře Hudáčka.
29:23'
Rylovova přihrávka hledala za obranu najíždějícího Cyplakova. Moc nescházelo a domácí útočník se mohl vydat do samostatného úniku. Puk ale dostihl až u zadního mantinelu.
28:56'
Zakázané uvolnění Spartaku, hra se stěhuje před Júliuse Hudáčka.
28:19'
Rylov přerušil útočnou snahu Petrohradu a naopak vyvážel kotouč dopředu. Ani Spartak ale nevymyslel nic převratného a hra se zase otáčí na druhou stranu.
27:32'
27:01'
Vypadalo to, že jeden z hostujících hráčů podrazil Karsumse. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.
26:37'
Vladimir E. Tkačjov obešel na levém křídle obránce a natlačil se až před Hudáčka. Jeho střela však skončila až v ochranné síti za brankou. Reklamní přestávka.
25:33'
Dmitrij Kagarlickij prohodil kotouč před branku, kde byl nepokrytý Nail Jakupov. Ten ale pálil jen do pravého betonu brankáře Hudáčka!
23:37'
Vladimir E. Tkačjov se na levé straně dobře uvolnil a předal puk na střed Sergejovi Plotnikovovi. Ten střílel do připraveného Hudáčka.
23:13'
22:36'
Hostům se tahle přesilovka vůbec nedaří! Hráči Spartaku drželi puk na svých holích a pošetřili tak cenné sekundy. Pak se navíc téměř dostali do přečíslení 2 na 1. Petrohrad působí hodně chaoticky.
22:04'
Domácí mohli udeřit ve vlastním oslabení! Ansel Galimov se řítil sám na Hellberga, ale po bekhendové kličce posunul puk jen do lapačky gólmana Petrohradu!
21:12'
Právě Fjodor Malychin je vyloučen za držení. Tým SKA si tedy zahraje první přesilovku.
20:58'
Domácí Fjodor Malychin to zkoušel po objetí branky. Ani jeho bekhendové zakončení však nebylo moc nebezpečné.
20:15'
Do úvodní šance ve druhé třetině se tlačil Jori Lehterä, nedokázal ale výrazněji ohrozit brankáře Hudáčka.
Hity – 3:5
Máme za sebou rozhodně zajímavou a hokejově kvalitní první třetinu. Spartak začal lépe a v 10. minutě ho v přesilovce tečí Višněvského střely posunul do vedení Fjodor Malychin. Hosté v 17.minutě vyrovnali, když po vyhraném buly pálil přesně Andrej Kuzmenko, ovšem 56 sekund před přestávkou si vzali hráči Spartaku vedení zpět. Ve středním pásmu si narazil puk se spoluhráčem Ilja Zubov, který následně projel až před brankáře Hellberga a přesnou střelou rozvlnil síťku za jeho zády.
20:00'
19:04'
Domácí podruhé v zápase vedou! ILJA ZUBOV si ve středním pásmu narazil puk s Karsumsem a následně prolétl skrz hostující defenzivu až před brankáře Hellberga, kterého střelou na vyrážečku překonal – 2:1. Asistence: Martinš Karsums.
18:26'
Teď zase domácí. Přihrávka Malychina jen prolétla předbrankovým prostorem. Následná střela od modré pak byla tečována vedle branky SKA.
17:43'
Sergej Plotnikov nahazoval z ostrého úhlu puk na branku, před kterou operoval další hráč Petrohradu. Kotouč skončil na levém betonu Hudáčka.
16:04'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Miro Aaltonen posunul z buly kotouč na ANDREJE KUZMENKA, který střelou z první překvapil brankáře Hudáčka. Asistence: Miro Aaltonen.
15:50'
Hosté jsou stále nebezpečnější a usilují o vyrovnání.
14:53'
Mohlo být vyrovnáno! Jori Lehterä předložil při přečíslení 2 na 1 puk před branku Vladimirovi E. Tkačjovovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil do vyrážečky Hudáčka, od níž se puk odrazil do ochranné sítě!
14:43'
Arkalov se z pravé strany natlačil až před Hellberga, který pokryl jeho bekhendové zakončení a přerušil hru.
14:18'
Spartaku bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
13:28'
Hosté jsou v plném počtu.
13:05'
Ilja Zubov posílal od levého mantinelu před branku chytrou přihrávku. Našel hůl Kasparse Daugavinše, který trefil jen betony Hellberga.
12:34'
K tomu ale zatím nedošlo, hosté naopak vyhazují.
12:15'
Domácí se rozestavili v útočném pásmu. Nyní mohou usilovat o ohrožení branky Petrohradu.
11:27'
Za sekání je vyloučen Arťom Zub. Domácí si zahrají druhou přesilovku.
11:13'
Dyblenko posouval puk mezi kruhy, kde byl jeho spoluhráč Glotov. Ten ale nestačil proti rychle se pohybující defenzivě Spartaku vystřelit.
10:14'
Domácí jsou při chuti. Další slušnou příležitost měl Maxim Cyplakov, který z pravého kruhu střílel do připraveného Hellberga.
09:15'
Přesilovou hru domácí využívají! Hersley na modré posunul puk na Dmitrije Višněvského, který vypálil. Puk zřejmě ještě lehce tečoval FJODOR MALYCHIN a ten prostorem nad levým betonem a pod lapačkou Hellberga zapadl do brankové síťky. Asistence: Patrik Hersley a Dmitrij Višněvskij.
08:43'
Plotnikov dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Je z toho tedy přesilovka pro Spartak.
08:43'
Po souboji s hostujícím Sergejem Plotnikovem zůstává ležet na ledě Kaspars Daugavinš. Rozhodčí se nyní radí o tom, jak situaci vyřešit.
08:09'
Domácí se snaží forčekovat proti rozehrávce hostujících beků. Zub s Dyblenkem si přesto kotouč za brankou několikrát vyměnili a nakonec ho i dostali do středního pásma.
07:27'
Ansel Galimov si najížděl za obranu Petrohradu. Dlouhou přihrávku od beka ale nezasáhl a tak je z toho zakázané uvolnění domácích.
06:59'
Po přejetí útočné modré nahodil puk na hostující branku Alexandr Chochlačov. Hellberg ho přidržel v klíně a tak tu máme první reklamní přestávku.
06:07'
Hráči Spartaku postupně zvyšují aktivitu a začínají defenzivě Petrohradu stále více zatápět.
05:29'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
04:36'
Hosté chybovali v rozehrávce a na levém kruhu se dostal k puku Ilja Arkalov. Brankář Hellberg srazil puk lapačkou do rohu.
04:13'
Rylovovu přihrávku protečoval jeden z domácích hráčů na Galimova. Před ním ale dokázal odehrát puk do bezpečí hostující obránce Zub.
03:25'
Vladimir E. Tkačjov se dostal ke střele z levé strany. Hudáček zasáhl vyrážečkou.
02:27'
Hosté jsou zatím mírně aktivnější. Brankář Hudáček nyní musel řešit závar před svou brankou.
01:19'
Zápas se hraje za velice dobré atmosféry. Domácí fanoušci arénu zaplnili a dorazili i příznivci z Petrohradu.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, D. Musin, D. Višněvskij, Rylov (A), Gončarov, Kulik, Trišin – Nikoncev (C), Malychin, Chochlačov – Daugavinš, Zubov (A), Karsums – A. Galimov, Arkalov, Stoljarov – Šablovskij, R. Hanzl, Cyplakov – Talalujev.

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Dyblenko – S. Plotnikov (C), Lehterä (A), Tkačjov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Děrgačov, Švec-Rogovoj, Ketov (A) – Glotov.

Rozhodčí: Kulakov, Odins – Sadovnikov, Šeljanin.

Spartak Moskva:
Spartak letos hraje na své poměry velmi dobře. Momentálně mu v tabulce Východní konference patří páté místo s bilancí 54 získaných bodů ze 44 odehraných zápasů. Poslední tři utkání však Spartakovcům tolik nevyšly. Získali v nich jediný bod. Naposledy padli na domácím ledě v moskevském derby 0:3 s Dynamem, teď je čeká další silný soupeř.

Nejproduktivnější hráči:
Julius Hudáček – 28 zápasů, průměr 2,09, úspěšnost 92,8 %
Nikita Bespalov – 12 zápasů, průměr 2,34, úspěšnost 91,6 %

SKA Petrohrad:
Petrohrad odehrál 45 zápasů a se ziskem 63 bodů mu patří v tabulce Západní konference druhé místo. Na vedoucí CSKA Moskva ztrácí celek SKA jen dva body. Armádní celek se postupně zvedl po pomalejším úvodu sezóny, který byl ovlivněn poměrně značnou obměnou kádru. V něm už letos nenajdeme třeba veterána Dacjuka, brankáře Šesťorkina, nebo nejproduktivnějšího hráče KHL loňské sezóny Nikitu Guseva. Naposledy Petrohrad zvítězil 4:1 na ledě Dynama Minsk. Před tím naopak prohrál 0:6 v Helsinkách s Jokeritem a 2:3 v prodloužení V Čerepovci. V prosincových duelech mělo ale SKA jinak velmi dobrou formu.