KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : CSKA Moskva - 6. ledna 2020   12:30

Ufa
Ufa
10:33' Hartikainen (Manninen, Sošnikov) • 11:27' Hartikainen (Burmistrov, Omark) • 16:50' Hartikainen  • 47:51' Omark (Hartikainen, Pašnin)
4:2
(3:1, 0:1, 1:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
11:07' Tolčinskij  (M. Kempe) • 34:16' Slepyšev  (Kaprizov, Nestěrov)
Ufa
Beljajev, Sojn – Ivanov, Černyšov
Ufa Arena, Ufa
8 070 diváků
CSKA Moskva

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Jiří Sekáč (MOS)
0+0, 2 střely, čas na ledě 12:07.
Střely na branku: 27 – 34.
Je dobojováno! Ufa dokázala navázat na vítězství nad Kazaní a díky cennému triumfu nad nejlepším týmem celé KHL si v tabulce Východní konference polepšila na šesté místo. CSKA po třech vítězstvích naopak klopýtlo a na prvním místě Západní konference má dvoubodový náskok na druhý Petrohrad. Jednoznačně největší hvězdou se dnes stal finský útočník Hartikainen, který ještě v první třetině zkompletoval hattrick a de facto rozhodl o všem podstatném, neboť Moskvané ve druhé třetině dokázali jen snížit na 2:3. Ve třetí části už skóroval jen Linus Omark a upravil stav na konečných 4:2 pro Salavat.
59:18'
Paninovi se povedlo ztečovat křižnou přihrávku mimo ledovou plochu. Hosté se nemohou dostat prakticky k žádnému ohrožení Metsolovy klece.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:14'
Opět je kotouč mimo útočné pásmo CSKA, kterému zbývá na vstřelení dvou gólů už jen sto posledních vteřin.
57:45'
Vladimir Žarkov vyvezl puk do středního pásma. Prostor na střelu do prázdné branky nedostal, ovšem Ufě to zatím vadit nemusí.
57:06'
Moskvané to zkouší bez gólmana. Hned po buly mohli dostat rozhodující direkt, ovšem Kugryšev o malý kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
57:01'
Maxim Šalunov se po nahození od modré čáry dostal k dorážce z osy hřiště, jenže bekhendem trefil jen prostředek branky a s ním brankáře Metsolu.
56:35'
Před postavením mimo hru získali domácí hokejisté dalších dvacet vteřinek. Zdramatizování třetí třetiny zůstává v nedohlednu.
56:06'
Propagační střela z pravého křídla nemohla Metsolu překvapit. Finský gólman neriskoval rozehrávku a přerušil hru.
55:52'
Od obou týmů je to hodně neurovnané, většina akcí nemá větší myšlenku a žádné šance proto nepřicházejí.
55:13'
Okulov mohutně napřáhl zpoza levého kruhu. Branku ale minul a po snaze Sekáče už přišlo domácí vyhození.
54:06'
Karnauchov vybojoval puk pro Tolčinského, jenže jeho zakončení z otočky pro Metsolu nebezpečné nebylo.
53:39'
Domácí vyšli vítězně z bojů za Sorokinovou klecí a pak se znovu dobrovolně vrátili tahat čas na vlastní polovinu.
52:55'
Andrej Světlakov se natlačil přes obránce až k zakončení, ale zblízka trefil jen dobře postaveného Metsolu.
52:32'
Salavat nakonec přišel o puk v poměrně nebezpečných místech a o chvíli později se vysvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
51:54'
Ufě se tato zdržovací taktika daří na výbornou. Pro marně napadající hráče CSKA to musí být hodně frustrující okamžiky.
51:12'
Muži v černém se při rozehrávce nikam neženou a snaží se ukrojit co nejvíce času při hře poblíž vlastního brankoviště.
50:45'
Metsola zasáhl lapačkou a okamžitě rozehrál na své obránce, aby se nemuselo vhazovat v jeho blízkosti. Totéž na druhé straně učinil také Sorokin.
50:15'
Kotouč po střele jednoho z domácích hokejistů opustil ledovou plochu a na řadu tak přichází krátká reklamní přestávka.
49:45'
Hosté tak mají před sebou hodně složitý úkol v podobě vstřelení dvou gólů. Ve třetí třetině se zatím nemůžou dostat do souvislejších útočných akcí.
47:51'
Ufa právě vstřelila branku!
Salavat během krátké chvíle podruhé slaví gól na 4:2! I Michail Naumenkov u obranné modré čáry nezastavil Hartikainenův vysoký pas a trochu nešikovně pustil do dalšího trháku LINUSE OMARKA, jenž si sám před Sorokinem opět poradil bravurně. Asistence: Teemu Hartikainen, Michail Pašnin.
47:02'
Kadějkin vyhrál buly v obranném pásmu, jenže to se kvůli odpískanému zakázanému uvolnění bude ještě jednou opakovat.
46:55'
Velká radost mezi hráči i fanoušky Ufy byla předčasná. Linus Omark si v úniku poradil skvěle, jenže se během příjmu dlouhé přihrávky vystavil do postavení mimo hru.
45:51'
Zachytal si také Metsola, který si poradil s prudkou střelou od modré čáry z hokejky zámořského obránce Robinsona.
45:19'
Nikita Sošnikov zakončoval svůj průnik chycenou bekhendovou střelou, při které byl důrazně bráněn Dahlbeckem.
44:37'
Úvod třetí části se nese v poklidnějším duchu, ani jeden z týmů si nevytváří žádné vážnější příležitosti.
42:22'
Maxim Šalunov se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, o vyrovnání na 3:3 se ale nepostaral.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 25 (14:13, 4:12).
CSKA se po změně stran zásadně zlepšilo a začalo předvádět hru, která se od nejlepšího týmu Kontinentální hokejové ligy očekává. Salavat byl dlouhé minuty zavřený v obranném pásmu a po mnoha zásazích Metsoly přece jenom inkasoval, když v přesilové hře zmenšil hostující manko Anton Slepyšev.
40:00'
39:45'
Moskvané už chtějí dohrát druhou část v relativním klidu. Ufa se naopak nadechla k pozdnímu náporu.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Žarkov se odpoutal od svého strážce a v protiútoku trochu zahnal Kugryševa, jenž z ostrého úhlu minul.
37:57'
Sergej Kalinin dostal přihrávku na osu hřiště, ovšem Metsolův beton jeho střelu zápěstím vyrazil do bezpečí.
37:18'
Kručininovi utekl puk z útočného pásma a Ufa teď má velké starosti s přechodem přes zahuštěný střed hřiště.
36:22'
Oproti prvnímu dějství je hra hodně rozkouskovaná. Teď se po několika málo vteřinách znovu přerušuje pro icing CSKA.
36:11'
Sorokin si ve druhé třetině na puk mockrát nesáhl. Nyní si však s přehledem věděl rady s Omarkovým pokusem z levé strany.
35:15'
Moskvané po buly ve středovém kruhu pokračují ve vysoké aktivitě a snaží se vyrovnat ještě do začátku druhé přestávky.
34:16'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné trefy! Nikita Nestěrov shodil puk na Kaprizova, který prudkým pasem do levé strany vyzval ke střele z jedničky ANTONA SLEPYŠEVA a ten z neúplně jednoduchého úhlu propálil přesunujícího se Metsolu. Asistence: Kirill Kaprizov, Nikita Nestěrov.
33:37'
Z vrcholku pravého kruhu zakončující Maxim Šalunov si na finského gólmana ve službách Ufy také nepřišel.
33:13'
Jiří Sekáč po nahrávce Okulova operoval v předbrankovém prostoru, jenže kotouč za dobře chytajícího Metsolu nepropašoval.
32:55'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., podrážení).
32:41'
Postavení mimo hru CSKA. Předcházela mu dobrá minuta, při které se Ufa držela v útočném pásmu, ale čtvrtý gól ze své aktivity nevytěžila.
30:33'
30:18'
Nestěrov dostal do jízdy vynikající přihrávku z vlastní poloviny, jenže sám proti Metsolovi rovněž neuspěl.
30:08'
Hráči v černých dresech vyhodili puk ven z obranného pásma a z jejich oslabení zbývá poslední minuta.
29:52'
Teď už jsou hosté usazení v útočném pásmu. Zatím se ale zmohli jen na nepřesný pokus z levého kruhu.
29:04'
CSKA se může chlubit druhou nejlepší přesilovkou v celé KHL. Úvod této početní výhody však Moskvanům nevychází.
28:33'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., podrážení).
27:22'
Zakázané uvolnění Ufy vrací hru k Metsolovi, který má na kontě už devatenáct úspěšných zákroků.
26:35'
Po dlouhé době se v ofenzivě ukázali i domácí. Dorážku Dmitrije Kugryševa z bezprostřední blízkosti Sorokin důležitým zákrokem pravým betonem zlikvidoval!
25:42'
Jistý zákrok Metsoly proti střele z ostrého úhlu od Maria Kempeho. Hostům se tak stále nedaří gólově zúročit velký tlak.
24:22'
Slepyšev si u vrcholku levého kruhu připravil střelu zápěstím. Rozměry hostující branky mu každopádně nestačily.
23:04'
Juha Metsola zavřel pravou tyč a eliminoval tím zakončení z nulového úhlu z dílny Pavla Karnauchova.
22:31'
Ani další pokus od modré Metsolu nepřekonal. Přesto platí, že úvod druhé třetiny patří výhradně hostům z Moskvy.
21:50'
Dahlbeckova střela tahem od modré čáry zapadla do náruče Metsoly. Chvíli předtím před jeho branku nepřesně přihrával Tolčinskij.
21:18'
Jeden z domácích byl za brankou Metsoly tvrdě naražen na hrazení. Oba hlavní rozhodčí však nechali ruce dole.
20:29'
20:09'
Hráči Salavatu v úvodu druhé části pokračují v početní výhodě, přestože moc času na její využití už nemají.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 14 – 13.
Je za námi úvodní třetina, která patřila zejména domácímu hráči s číslem sedmdesát na zádech. Teemu Hartikainen v jedenácté minutě otevřel skóre v přesilové hře a po okamžitém srovnání Tolčinského pro změnu upravil stav na 2:1. V čase 16:50 navíc přidal i třetí přesný zásah a stanovil tak vedení Ufy 3:1.
20:00'
19:28'
Hosté vyrazili ve vlastním oslabení v dostatečném počtu do ofenzivy. Po akci Tolčinského zakončoval z osy hřiště Kiselevič, ovšem na překonání Metsoly to nestačilo.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Linus Omark mohutně napřáhl zpoza levého kruhu. Jeden ze soupeřů ale střelu zablokoval a Moskvané ve finále vyhodili.
18:29'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., držení).
18:06'
Rušno bylo i na druhé straně, kde Moskvané trochu hořeli v obraně a vysvobození pro ně přišlo až díky ofsajdu.
17:38'
Hosté se pokusili okamžitě odpovědět, jenže z menší skrumáže u Metsolova brankoviště snížení nevytěžili.
16:50'
Čepice na led, už v první třetině tu máme zkompletovaný hattrick! Jiří Sekáč bekhendem neodpravil kotouč do bezpečí a velkou chybou ho odevzdal TEEMU HARTIKAINENOVI, jenž na vrcholku levého kruhu nic moc nevymýšlel a střelou k bližší tyči zdvojnásobil náskok Salavatu na 3:1. Bez asistence.
15:29'
CSKA se pokusilo napodobit svůj jediný gólový moment. Střelu bezprostředně po buly si však Metsola s jistotou pohlídal.
15:21'
Další zakázané uvolnění Salavatu. Kotouč tentokrát poslal přes všechny čáry Arťom Sergejev.
14:41'
Linus Omark to zkusil individuálně, jenže v pravém kruhu mu byl kotouč čistým způsobem odebrán.
13:42'
Z nepřesné rozehrávky domácího zadáka Alexeje Semjonova resultuje hvizd signalizující zakázané uvolnění Ufy.
12:42'
Odpískaný ofsajd moskevského týmu znamená prostor pro reklamní přestávku.
11:27'
I třetí střela za sebou končí gólem a Salavat rázem vede 2:1! Opět se o to postaral TEEMU HARTIKAINEN, který ve středním pásmu převzal diagonální nahrávku do jízdy a z pravého kruhu pak precizně zavěsil k vzdálenější tyči. Asistence: Alexandr Burmistrov, Linus Omark.
11:07'
Zčistajasna je opět vyrovnáno! Mario Kempe vyhrál vhazování v pravém kruhu na SERGEJE TOLČINSKÉHO, jehož okamžitá střela zápěstím zapadla k překvapení všech až za brankáře Metsolu. Asistence: Mario Kempe.
11:01'
Po nepovedené střele Světlakova doklouzal puk až k Metsolovi, který je dosud takřka bez práce.
10:33'
Gólový moment se ještě zkoumal u videa, nicméně rozhodčí úmyslné kopnutí kotouče do brány nenašli.
10:33'
Domácí se v jedenácté minutě dostávají do vedení! Nikita Sošnikov dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud původně hledal Manninena. Kotouč ale propadl na dalšího finského útočníka TEEMU HARTIKAINENA a ten ho novou usměrnil za Sorokinova záda. Asistence: Sakari Manninen, Nikita Sošnikov.
09:55'
Ufa má k dispozici premiérovou přesilovku. Kvůli prohranému vhazování však okamžitě přišla o postavení v útočném pásmu.
09:44'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Tolčinskij – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště).
08:46'
Puk vyletěl na střídačku Salavatu, a tak je hra téměř po devíti minutách poprvé přerušena.
07:57'
Hosté chybovali v rozehrávce, ale měli štěstí, že volný Sergejev po přihrávce z krátkého mantinelu promáchl.
07:18'
Jednoduchý zákrok pro Sorokina, kterého zpoza pravého kruhu vyzkoušel Alexej Kručinin.
06:35'
Křižná přihrávka Omarka skončila v rohu hřiště. Hartikainen pak vracel puk do ohně, ovšem žádného spoluhráče nenašel.
05:38'
Už pět a půl minuty čekáme na první přerušení hry. To nenastalo ani po příležitosti Šalunova, který neúspěšně zkoušel štěstí z osy hřiště.
04:55'
Pavel Karnauchov potáhl puk po pravé straně, jenže jeho spoluhráč před brankou finální na přihrávku nedosáhl.
04:05'
Ani s přečíslením čtyři na dva nenaložili Moskvané nejlépe, jejich útočná akce však ještě trvá.
03:38'
Omarkova průniková přihrávka neprošla, ovšem hostující pětice se u kotouče také dlouho neudržela.
02:33'
Baškirov si počkal na podporu z druhé vlny, jenže Koledov střelou z pravé strany branku netrefil.
01:45'
Salavat přečkal bez úhony prvotní nápor Moskvanů a teď už se snaží vymyslet nějaké ohrožení branky Ilji Sorokina.
00:12'
Na úvodním vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v černých dresech.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Pašnin, Safin-Tregubov – Hartikainen (A), Burmistrov (A), Omark – Sošnikov, Manninen, Kručinin – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Kartajev, Chochrjakov, Baškirov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Kiseljov) – Nestěrov (C), Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson (A), Kiselevič, Blažijevskij – Mamin, Vey, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin (A), P. Karnauchov, M. Kempe – Tolčinskij, Světlakov, Slepyšev.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Ivanov, Černyšov.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA)

Útočník, 27 let, 38 zápasů, 21 bodů (11+10).

CSKA Moskva

Hosté jdou do zápasu v roli favorita, což vzhledem k umístění na úplném čele Kontinentální hokejové ligy není žádné velké překvapení. Moskvané ztratili v posledních deseti zápasech jen dva body, když na svém ledě nedokázali ani jednou skórovat proti Dynamu Moskva. Hned vzápětí ale porazili 3:0 Viťaz a po triumfu 4:3 nad Jaroslaví přidali i jednoznačnou výhru 7:1 na půdě Soči. Lídr Západní konference má po včerejších zápasech náskok dvou bodů na druhý Petrohrad a k tomu o dvě odehrané utkání méně.

Nejproduktivnější hráči:
• L. Vey – 37 bodů (12+25)
• K. Kaprizov – 36 bodů (19+17)
• M. Grigorenko – 30 bodů (13+17).
Salavat Julajev Ufa

Domácí si v nedávné minulosti pořádně zavařili v boji o play-off, když postupně nebodovali proti Novosibirsku, Kazani a Omsku. Třiadvacátého prosince si však střihli odvetu s Kazaní a díky dvojnásobnému obratu vyválčili důležité vítězství 4:3 v prodloužení. V tabulce Východní konference Salavat uzavírá nejlepší osmičku, na šestý Kunlun však ztrácí jediný bod a navíc má hned tři zápasy k dobru. Náskok na trápící se devátý Vladivostok naopak činí dva body.

• L. Omark – 37 bodů (9+28)
• N. Sošnikov – 32 bodů (18+14)
• P. Larsen – 25 bodů (9+16).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od dvanácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Ufou a CSKA Moskva!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.