KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Kazaň - 19. října 2019   13:30

Ufa
Ufa
20:53' Omark (Hartikainen, Chochrjakov) • 32:28' Lisovec (Kugryšev, Kadějkin) • 59:53' Kadějkin (Kugryšev, V. Žarkov)
Kazaň

Dnešní utkání KHL nám nabídlo velmi pěkný hokej z obou stran. Kazaň dnes prohrála teprve počtvrté v sezoně, jelikož nestačila na domácí Ufu poměrem 3:1. Gólově nejvíce plodná byla druhá dvacetiminutovka. Po úvodní brance Linuse Omarka odpověděl Albert Jarullin. Nakonec rozdílová branka byla k vidění krátce po polovině utkání z hole obránce Jevgenije Lisovce. V závěrečných sekundách upravil skóre gólem do prázdné brány Alexandr Kadějkin.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český a slovenský hokejista.

Ufa právě vstřelila branku!
Je hotovo! Domácí tým přidává třetí branku v utkání do prázdné brány. Úspěšným střelcem se sta ALEXANDR KADĚJKIN. 3:1. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Vladimir Žamnov.
59:42'
Frattinův pokus od modré čáry se mezi tři tyče nezvlezl.
59:17'
Zakázané uvolnění Ufy. Hostující kouč si bere oddechový čas.
58:59'
Branka hostujícího týmu je prázdná!
58:40'
Ufa teď s přehledem vyhodila kotouč.
57:50'
Hosté se usadili v útočném pásmu a co nevidět zřejmě uvidíme hru bez brankáře.
57:13'
Už mohlo být hotovo! Larsen svou dělovku namířil pouze do břevna hostující svatyně.
57:02'
Omark předvedl dvě krásné kličky, kterými se proháčkoval před bránu. Poté nechal vyniknout beton Reideborna.
56:32'
Ufa se stále velmi dobře brání. Čas se hostující Kazani pomalu krátí ke konci.
55:40'
Metsola dokázal udržet ve své lapačce nepříjemnou střelu Danise Zaripova. Kapitán Kazaně pálil z voleje směrem k zadní šibenici.
55:27'
Po ofsajdu hostujícího celku byla hra přerušena.
54:40'
Následující minutu a půl jsme viděli hokej převážně ve středním pásmu. Následuje poslední komerční přestávka dnešního zápasu. Mezitím oba trenéři udělují svým svěřencům poslední pokyny k závěru střetnutí.
52:55'
Domácí stále nedovolili hostům vystřídat. Poté navíc hosté vyhodili puk na icing, takže je možné, že nápor bude pokračovat.
52:27'
Tlak Ufy je nyní velký. Kazaň se jen ztěží brání.
51:54'
Hartikainen se postavil před bránu, odkud se snažil zamést puk za záda hostujícího gólmana. Finský útočník se neprosadil.
50:03'
Petrov se krásnou kličkou uvolnil a poté si vybruslil na pravý kruh. Neměl komu přihrát, a tak zvolil střelu. Metsola však dnes chytá jistě a tento zákrok nebyl výjimkou.
49:28'
Fisenko rychle projel do útočného pásma. Rána zápěstím byla zastavena Metsolou.
49:11'
Kazaň vyhodila kotouč pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Reidebornem.
48:10'
Metsola musel být v pohotovosti. Pokus od modré čáry ale udržel ve své výstroji.
47:08'
Hosté dokázali vyvézt touš za útočnou modrou čáru. Poté už však nic nevymysleli.
46:14'
Domácích hokejistů je nyní plné kluziště. Tlak Ufy je opravdu enormní, přičemž také domácí fanoušci pomáhají svému týmu hlasivkami.
45:28'
Do skvělé pozice se dostal Hartikainen. Dlouhou kličku do bekhendu ale nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Reideborn odolal.
43:52'
Soloduchinův pokus byl přizvednut mimo hrací plochu. Po přerušení se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.
43:22'
Ufa nyní dokázala přerušit nebezpečný nápor Kazaně a dostala puk do útočného pásma, kde se o něj několik vteřin bojovalo.
42:24'
42:10'
Domácí tým se brání zásluhou vyhození puku přes všechny čáry. Přesilovka hostů se chýlí ke konci.
41:50'
Zaripov pálil z voleje pouze do ležícího obránce. Celé situaci předcházel závar před brankovištěm.
40:44'
Frattin si na levé straně nepřebral kotouč ideálně, a proto ani zakončení nemělo potřebnou razanci.
40:24'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., hákování).
40:01'
Skončila nám druhá třetina, která nabídla velmi zajímavou podívanou. Viděli jsme tři branky a také dva regulérní pěstní souboje. Ufa po čtyřiceti minutách vede 2:1 a nutno podotknout, že je opravdu o ten gól lepší. Uvidíme, jestli se elitní celek této konference zmůže na vyrovnání. Zůstaňte s námi!
Střely na bránu: 22-26.
40:00'
39:16'
Po další střele Azeveda finský golman raději hru zastavil. Domácí tak mohou v klidu vystřídat. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku.
38:45'
Tlak Kazaně je nyní poměrně velký. Formace Ufy už je na ledě poměrně dlouho.
38:12'
Azevedo si najel na modrou čáru, odkud zápěstím vypálil. Metsola nadvakrát jeho přízemní pokus zlikvidoval.
37:22'
Nyní sledujeme znovu velmi rychlý hokej. Obránci Kazaně si mění kotouč ve vlastním pásmu a pokusí se založit rychlou protiakci.
36:32'
Už zase útočí hosté. Ufa ale prozatím výborně vykrývá pozice před bránou. Obrana domácího týmu dnes funguje velmi dobře.
35:59'
Manninen se těsně před brankovištěm pokusil o teč. Svůj pokus ale přesně nenamířil.
35:26'
Lisovec neudržel puk v útočném pásmu. Byl odpískán ofsajd.
34:45'
Omark si vyměnil touš se svým spoluhráčem, jenže Hartikainenova střela minula cíl.
34:10'
Útočné snažení hostů vyšlo vniveč. Kazani se nepovedlo dostat se ke střele.
32:28'
Salavat je podruhé v zápase do vedení! JEVGENIJ LISOVEC stál v ideální pozici a dokázal si přebrat dokonalou přihrávku Kugryševa bekhendem. Poté napřáhl až ke stropu haly a tvrdou střelou rozvlnil síť za Reidebornem podruhé. 2:1. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Alexandr Kadějkin.
32:18'
Ufa teď točí svého soupeře v obranném pásmu.
31:38'
Arzamascev dostal na hůl přesnou přihrávku, kterou ale do prostoru brány neprotlačil. Reideborn byl na ledě včas a zasáhl.
30:52'
Hartikainen si zpracoval přihrávku svého spoluhráče, ale až ke střele se neproháčkoval.
29:55'
Nyní se o touš bojuje u mantinelu. Po pěstním souboji se důraz obou celků jednoznačně přitvrdil.
27:46'
Kazaň vstřelila branku!
Hokejisté Kazaně vyrovnávají skóre. ALBERT JARULLIN si na kruhu počkal na přesnou přihrávku Tkačjova a nechytatelně zamířil nad lapačku domácího gólmana. 1:1. Asistence: Vladimir Tkačjov.
27:20'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., faul loktem).
26:57'
Ufa začala svou přesilovku v útočném pásmu. Reideborn byl v pozoru také proti nebezpečnému nátlaku do brány.
26:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Majorov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 5 min., bitka).
26:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Fisenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., hrubost).
26:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., krosček).
Další bitka proběhla mezi kapitány. Linus Omark se pustil do Danise Zaripova.
Majorov se pustil do pěstního souboje s Voronkovem. Oba protagonisté zahodili rukavice a pořádně rozpálili emoce na obou stranách.
25:52'
Hosté nyní kombinují v útočném pásmu.
25:06'
Chochrjakov prudkou střelou nechal vyniknout Reideborna. Švédský brankář ve službách Kazaně zasáhl levým betonem. Následná dorážka byla neúspěšná.
24:42'
Lisovec dobrým obranným zásahem zamezil Kazani postup vpřed. Následná rozehrávka se hostům nepovedla a vzniklo z ní zakázané uvolnění.
24:08'
Fazylzjanov si udělal prostor na pravé straně a rychlou ranou zkusil své štěstí. Metsola zasáhl vyrážečkou.
23:24'
Metsola byl opět ve střehu. Zapsal si další chycenou střelu, tentokrát byla vypálena od modré čáry.
23:12'
Ožiganovu ránu vyrazil Metsola pouze před sebe. Tento nenápadný pokus pořádně protáhl gólmana Salavatu.
22:33'
Metsola přerušil povedené střídání hostů zákrokem lapačkou. Hra je přerušena.
22:05'
Na druhé straně ale zahrozila Kazaň. Domácí se dokázali ubránit výhozem puku přes všechny čáry, ovšem icing se nepískal.
20:53'
Ufa jde hned v první minutě druhé periody do vedení! LINUS OMARK si našel přihrávku Hartikainena a přesnou střelou zápěstím odrazil od tyče touš do brány. Střela byla perfektně umístěná, a proto měl Reideborn velký problém zasáhnout. Pro Omarka se jedná o pátou trefu v sezoně a celkově o osmnáctý kanadský bod. 1:0. Asistence: Teemu Hartikainen a Pjotr Chochrjakov.
20:24'
Larsen se štěstím udržel puk v útočné třetině a pomohl svému celku ke střele z mezikruží. Reideborn zasáhl.
20:01'
Skončila nám úvodní třetina, která nabídla rychlý hokej, ale prozatím jsme branku neviděli. Ufa byla o chlup aktivnější, ale šance jsme viděl taktéž před druhou bránou. Druhá třetina začne zhruba ve 14:24.
Střely na bránu: 15-9.
20:00'
19:42'
Hartikainenovu střelu Reideborn dobře viděl a vyrážečkou posunul puk do bezpečí.
19:08'
Reideborn měl plné ruce práce s tečí těsně před brankovištěm. Touš za svá záda ale stále nepustil.
18:40'
Zaripov předvedl v útočném pásmu parádní kličkovanou, jenže do střelecké pozice se nedostal.
18:11'
Přihrávka Petrova byla sražená mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu hokejistů v zelených dresech.
17:57'
Ofsajd přerušil útočnou akci Kazaně. Čekají nás ještě dvě minuty hry v rámci první periody.
17:29'
17:10'
Gluchov v oslabení ujel po levém křídle a zkusil překonat Metsolu rychlou ránou. Rameno domácího brankáře se ale vyznamenalo.
16:50'
Hosté opět odpalují puk do bezpečí.
16:25'
První přesilovková formace Ufy střídá. Domácím se zatím nedaří si vytvořit tlak.
15:55'
Hosté u mantinelu rychle dostupují domácí hráče a nedávají jim ani milimetr prostoru.
15:29'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., vysoká hůl).
14:42'
Gluchov měl na pravém křídle rychlost, jenže přihrávku bekhendem nezvládl dle představ.
14:23'
Hartikainen hledal možnosti k přihrávce. Nakonec bránu hostů objel a nahodil před ni puk. Reideborn raději přikryl touš v lapačce a přerušil hru.
13:51'
13:25'
Tkačjov díky parádní přihrávce z otočky uvolnil na pravém kruhu volného Zaripova, jenž z voleje pálil. Finský brankář se ale stihl přemístit a předvedl svůj zatím nejlepší zákrok v utkání.
12:45'
Nepřesná rozehrávka hostujícího hokejisty zapříčnila zakázané uvolnění Ak Bars. Kazaň má před sebou ještě druhou polovinu přesilovky.
12:22'
Kazaň vyhrála vhazování v útočné třetině, ale kotouč stejně opustil útočné pásmo.
12:16'
Hostům se zatím nedaří se dostat do přesilovkového postavení. Kotouč honí po mantinelu.
11:51'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., hrubost).
11:26'
Michejev se k zakončení neprotlačil. Při akci poblíž brány Ufy byla domácí svatyně posunuta a hra se musela přerušit. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
11:00'
Hosté o puk rychle přišli a už znovu útočí hokejisté Salavatu.
10:12'
Hartikainenova pobídka z otočky nenašla před brankovištěm volného spoluhráče. Kotouč se přes šíři pásma dostal na hokejky hostů.
09:36'
Metsola udržel nahození od modré čáry ve své lapačce. Kazaň se během krátké doby přesunula do útočné třetiny.
09:20'
Reideborn neprovedl svou rozehrávku ideálně, a proto se opuštěný puk dostal k Omarkovi. Kapitán Ufy uviděl na modré čáře volného Larsena a následně jej uvolnil přesným pasem. Obránce Ufy vší silou napálil puk, který skončil na hrudi Reideborna.
08:35'
Hosté bojují o puk u mantinelu. Ufa je ale stále mírně aktivnější.
07:50'
Pašnin se probil do útočného pásma. Ihned zkusil ohrozit hostujícího brankáře, jenže ten odolal zásahem pravým betonem.
07:19'
07:03'
Kazaň se znovu dalekým odpalem přes všechny čáry osvobozuje.
06:29'
Hosté získali puk a u mantinelu v pásmu soupeře šetří cenné vteřiny.
05:54'
Sošnikov uvolnil na pravé straně Manninena, který si povyjel až před bránu. Ani nadvakrát nedokázal překonat zatím pozorného Reideborna.
05:29'
Omarkovi se střela od modré čáry příliš nepovedla. Zamířila pouze na zadní mantinel.
05:19'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., podrážení).
04:57'
Žarkov si na brankovišti našel odražený puk a vší silou se jej snažil zastrčit za brankovou čáru. Reideborn, i s pomocí beků, dokázal odolat.
04:38'
Střela Sošnikova byla sražená do ochranné sítě. Reideborn ani tentokrát zasahovat nemusel.
04:15'
Nyní má o chlup více ze hry Ufa. Stále velmi aktivně napadá svého soka při rozehrávce.
03:33'
K rychlému výpadu se vydali domácí. Hartikainen z těsné blízkosti minul zadní tyč.
03:18'
Po zákroku domácího brankáře se bude vhazovat v obranném pásmu Salavatu. Máme zde první přerušení hry.
03:02'
Podobně vyřešil celou situaci také Azevedo. Neměl podporu spoluhráčů, a tak musel zkusit štěstí sám. Jeho rána až k Metsolovi nedoputovala.
02:26'
Frattin si najel na levé křídlo, odkud zápěstím zkusil vypálit. Trefil pouze nohy před sebou stojícího hráče.
01:56'
Týmy opět vystřídaly a na led nastupují třetí formace.
01:24'
Bojuje se v rohu kluziště v obranném pásmu Kazaně. Stále čekáme na první střelecký pokus.
00:47'
Koledov si dojel pro odražený puk a momentálně přemýšlí nad rozehrávkou ve vlastní třetině.
00:22'
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned se hnali vpřed. Útočné snažení ale střelou mezi tři tyče neskončilo.
00:01'
Oba týmy už pomalu přijíždějí na hrací plochu. Utkání každou chvíli začne. Ještě nám však zazní ruská státní hymna.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Koledov, Larsen, Ar. Sergejev, Arzamascev, Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Omark (C), Hartikainen, Chochrjakov – Burmistrov (A), Manninen, Sošnikov (A) – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Kartajev, M. Majorov, Pustozjorov – Soloduchin.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Fazylzjanov, Jarullin, Ožiganov, Judin, Chenkel, Pedan, Ljamkin, Marušev – Cormier, K. Petrov, Azevedo (A) – A. Michejev, Zaripov (C), Voronkov – M. Gluchov, Fisenko, Osnovin – Tkačjov (A), Frattin, E. Galimov.

Rozhodčí: Oskirko, Fatějev – Černyšjov, Šišlo.
SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa dosud získala 22 bodů v osmnácti duelech a patří jí šesté místo ve Východní konferenci. Slavný klub střídá v posledních zápasech výhry a porážky. Naposledy si připsal vybojovanou výhru na ledě Viťazu v poměru 2:1. Předtím následovala porážka po nájezdech v Helsinkách a vítězství v Novgorodu taktéž po dovednostní disciplíně. Nejproduktivnějším hráčem Ufy je švédský šikula Linus Omark, doposud si zapsal 17 kanadských bodů.
AK BARS KAZAŇ

Kazaň zažívá zatím velmi povedený start do soutěže. Tým Dmitrije Kvartalnova pobývá na prvním místě ve Východní konferenci se ziskem 28 bodů v 17 zápasech. Kazaň si už dvakrát v letošní sezoně připsala šestizápasovou šňůru vítězství a celkem soupeři podlehla jen ve třech zápasech. Poslední ze čtrnácti výher přišla ve čtvrtek na domácím ledě s Jokeritem Helsinky. Nejproduktivnějším mužem na soupisce Kazaně je momentálně Kirill Petrov s patnácti body.

V utkání nenastoupí žádný český a slovenský hokejista.
Přeji vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Salavatu Julajev Ufa dnes přivítají Ak Bars Kazaň. Zápas začíná ve 13:30. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.