Střely na branku – 37:28 (8:12, 7:10, 17:2 – 5:4)
Zblokované střely – 11:22
Vyhraná vhazování – 30:27
Trestné minuty – 6:2
Hity – 22:14
Hokejisté Omsku nakonec vítězí v Ufě po samostatných nájezdech. Hned tři hráči hostí své pokusy proměnili, na straně Ufy se trefil pouze Dmitrij Kugryšev. Za autora rozhodujícího nájezdu je označen Rob Klinkhammer.

Připomeňme si, že hosté vedli už od 30. sekundy zápasu po trefě Svena Andrighetta a nejtěsnější náskok drželi až do samotného závěru utkání. V čase 59:56 však poslal zápas do prodloužení Sakari Manninen, jenž tak zajistil domácím alespoň bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je ROB KLINKHAMMER.
Rob Klinkhammer zamířil mimo dosah Metsolovy vyrážečky a definitivně tak rozhodl!
Manninen také neuspěl, Sudnicin jeho střelu mezi betony pokryl.
Šumakov vystřelil jen do betonu Metsoly.
Sošnikov zamíchal s kotoučem a bekhendovou kličkou nepřelstil Sudnicina.
Taylor Beck přesnou střelou strhl vedení na stranu Omsku!
Linus Omark přijel s pukem mezi kruhy a vypálil golfákem. Minul ale levý horní růžek.
Andrighetto neproměnil. Zamířil vedle.
Dmitrij Kugryšev také nevymýšlel a střelou mezi betony srovnal!
Nájezdovou loterii začal hostující Sergej Širokov. Střelou k pravé tyčce proměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo. Vítěze určí až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:33'
K velkému sólu se nadechl Linus Omark! Ten se dostal až před Sudnicina, ale forhendovou kličku na brankáře Omsku nedotáhl do úspěšného konce.
63:49'
Kirill Semjonov nahazoval puk na branku od modré čáry. Metsola byl na místě.
63:26'
Po nahrávce Sakariho Manninena střílel z levého kruhu Alexandr Burmistrov. Puk je někde v klíně Sudnicina.
62:57'
Nikita Sošnikov to zkusil sám. Svou akci zakončil nepřesnou střelou.
62:05'
Na druhé straně vyrazil Sudnicin střelu Pjotra Chochrjakova.
61:45'
Sergej Šumakov se z levé strany natlačil do zakončení. Metsola pokryl prostor u své bližší tyčky.
60:58'
Spolupráce mezi Hartikainenem a Larsenem domácím úspěch nepřenesla. Druhý jmenovaný nedokázal spoluhráči vrátit puk.
60:01'
Hokejisté Ufy celou třetí třetinu tlačili Omsk, ale už to vypadalo, že dnes skórovat nedokáží. V čase 59:56 však nahození Omarka tečoval Sakari Manninen, který tak přeci jen zlomil kouzlo brankáře Sudnicina. O vítězi zápasu tak rozhodne až prodloužení či nájezdy.
60:00'
59:56'
Ufa právě vstřelila branku!
Gól platí a domácí tak 4 sekundy před koncem vyrovnávají! Nahození Linuse Omarka tečoval mezi kruhy SAKARI MANNINEN, který puk ze vzduchu sklepl mimo dosah brankáře Sudnicina – 1:1. Asistence: Alexandr Burmistrov a Linus Omark.
59:56'
Domácí to stihli! Dostali se do útočného pásma, Metsola zamířil na střídačku a po teči Sakariho Manninena kotouč zapadl za záda brankáře Sudnicina. Rozhodčí si ale vše zkontrolují na videu, je možné, že Manninen puk tečoval vysokou holí.
59:33'
Domácí si vyžádali oddechový čas. Vhazovat se ale bude v jejich obranném pásmu.
59:01'
Minuta do konce. Hosté navíc mají puk a Ufa tak nemá kdy odvolat brankáře.
58:27'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Už brzy můžeme očekávat power-play domácích.
57:03'
Nikita Sošnikov se snažil nahrávat před branku. Bondarev ale padl do přihrávky a zablokoval ji.
56:39'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Hráči Ufy dělají ve třetí třetině, co mohou, aby vyrovnali. Celek ze Sibiře ale odolává.
56:10'
Střely na branku ve 3. třetině – 14:1
55:25'
Na sebe to vzal Nikita Sošnikov. Jeho střela končí v rukavici Alexandra Sudnicina.
55:01'
Posledních pět minut třetí třetiny. Ufa má velký tlak.
54:54'
Opět Sudnicin, který pravým betonem ucpal prostor u své tyčky. Hostující brankář je svému týmu oporou.
54:09'
Před brankou se ocitl obránce Jevgenij Lisovec. Zblízka nepřekonal Sudnicina!
53:25'
Hosté se ubránili pomalým vyhozením. Ufa musí hrát.
53:11'
Do zakončení si nakonec vyjel Kadějkin, ovšem puk je pod Alexandrem Sudnicinem. Reklamní přestávka.
52:49'
Domácí silou protlačili puk do útočného pásma a teď se ho snaží držet u mantinelu. Potřebovali by ho ale vytáhnout do pozic, ze kterých se dá střílet.
51:43'
Ve třetí třetině domácí dobývají obranu soupeře. Stále tomu ale chybí gól, což je to nejdůležitější.
50:53'
Další domácí šance! Po přihrávce z rohu střílel z mezikruží Nikita Sošnikov a Sudnicin puk vykopl levým betonem!
50:27'
Velká šance Ufy! Linus Omark za brankou sebral puk Pokkovi a okamžitě ho poslal na volného Teemua Hartikainena. Finský útočník ani nadvakrát neprotlačil černou pryž za záda brankáře Sudnicina!
50:18'
Zakázané uvolnění Omsku.
49:23'
V situaci 3 na 3 dostal kotouč z druhé vlny najíždějící Kirill Semjonov. Po jeho ráně si Metsola připsal vůbec první zákrok ve třetí třetině.
48:38'
Střely na branku ve 3. třetině – 5:0
48:15'
Po nahození Larsena se ke sraženému puku dostal Teemu Hartikainen. Po jeho dorážce ale kotouč neutralizoval zalehnutím Sudnicin. Následuje reklamní přestávka.
47:33'
Pěkná kombinace domácích. Omark našel Teemua Hartikainena, který ale z pravého kruhu nevystřelil dostatečně kvalitně.
46:33'
Hosté kontrolují hru za svou brankou. Probíhá oboustranné střídání.
45:30'
Volej Sakariho Manninena z vrcholu pravého kruhu skončil nad břevnem.
44:34'
Obránce Zachar Arzamascev operoval před brankou soupeře. Puk mu vypíchl svou holí brankář Sudnicin.
43:59'
Zakázané uvolnění domácích. Tem nevyšla rozehrávka.
43:19'
Ufa stále drží puk. Domácí jsou aktivní a snaží se o vyrovnání.
42:37'
Jevgenij Lisovec vypálil mimo. Ufa hraje už dlouho v útočném pásmu.
42:02'
Před brankou číhal Sakari Manninen, který také dostával přihrávku, ovšem protihráč mu dokázal zablokovat hokejku.
40:42'
Ránu Philipa Larsena musel vyrážet Sudnicin. Ten si poradil i s následnou dorážkou Chochrjakova.
Hity – 17:9
Ve druhé třetině se skóre neměnilo a Omsk tak stále vede v Ufě 1:0. Nejblíže vstřelenému gólu byl v prostřední části hostující obránce Vojnov, který v přesilovce orazítkoval břevno. Ufa je stále ve hře o body, ale v ofenzivě musí přidat.
40:00'
39:43'
Kadějkin přihrávkou z rohu vyzval ke skórování Dmitrije Kugryševa který si puk dobře zpracoval, pak ale zamířil jen do masky brankáře Sudnicina.
39:14'
Nahození Villeho Pokky zachytil do lapačky Juha Metsola.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Pěkná kombinace hostí vedla k nahození Martynova z pravé strany. Hostující obránce se snažil vyzvat spoluhráče k dorážce, ale Metsola puk vyrazil do bezpečného prostoru.
37:47'
Domácí oslabení přežili a jsou v plném počtu.
37:32'
Domácí se dokázali osvobodit.
36:42'
Teď si domácí oddechli. Vjačeslav Vojnov napálil od modré čáry brankovou konstrukci!
36:05'
Domácí vyhazují.
35:53'
Střela Taylora Becka z pravého kruhu minula bližší tyčku domácí klece.
35:46'
Hákování bylo odpískáno Alexandrovi Kadějkinovi. Další přesilovka pro Omsk.
34:50'
Domácí se nastěhovali do blízkosti branky soupeře. Přihrávku Hartikainena ale nezachytil najíždějící Chochrjakov.
34:07'
Těžká střela Zachara Arzamasceva od modré čáry vyrazila Sudnicinovi hokejku z ruky. Hostující gólman i tak dokázal vytěsnit puk mimo svou klec!
33:27'
32:52'
Domácí zamkli soupeře v jeho obranném pásu. Jednalo se ale o kombinaci po mantinelu, ze které pro Omsk nevzešlo nebezpečí.
31:44'
Po rychlé kombinaci se dostal na pravé straně k puku Vjačeslav Vojnov. Sjel si až na pravý kruh, ale jeho střelu vytěsnil Metsola levou rukou nad branku!
31:24'
Od modré čáry nahodil puk na branku Jegor Martynov. Metsola zakročil lapačkou a přerušil hru.
30:58'
Tahle pasáž zápasu vyznívá pro Omsk, který je celkově mírně lepším týmem.
30:39'
Od modré čáry pálil Bondarev. Metsola moc neviděl, zákrok však zvládl.
29:38'
Beck získal puk za brankou a hned ho posílal na Roba Klinkhammera. Ten nedokázal Metsolu ohrozit.
29:14'
Z levého kruhu vystřelil Taylor Beck, ovšem Metsola rychle švihl svou lapačkou a schoval v ní puk.
28:58'
Hra nyní plyne bez dalších šancí. Odehrává se ve středním pásmu.
27:18'
Hosté v přečíslení 3 na 2. Kirill Semjonov puk nahodil na branku, před kterou dojížděl Andrighetto, ale Metsola kotouč vyrazil mimo dosah švýcarského útočníka.
26:49'
Vojnov nahazoval puk na branku od levého mantinelu, Metsola si pro něj sáhl lapačkou.
26:14'
Puk, který se odrazil do brankoviště od zadního mantinelu, přikryl lapačkou Sudnicin. Následuje reklamní přestávka.
25:27'
Avangard je v plném počtu.
25:14'
Hosté se osvobodili a tohle oslabení asi ubrání.
24:45'
Nikita Sošnikov trefil z levého kruhu jen protihráče. Hosté následně vyhodili.
24:08'
Domácí jsou v plném počtu. Začala jejich zkrácená přesilovka.
23:26'
Alexandr Sudnicin musel vyjet proti kotouči, aby zastavil rodící se protiútok Ufy. Před Chochrjakovem puk odpálil až do hlediště a je tedy vyloučen za zdržování hry!
23:06'
Domácí vyhráli buly a vyhodili.
22:59'
Ke střele z pravého kruhu se dostal Taylor Beck. Arzamascev proti puku vysunul hokejku a srazil ho do ochranné sítě.
22:07'
Právě Nikita Sošnikov je vyloučen za faul na Vojnova za hostující brankou. Omsk si tedy zahraje přesilovku.
21:56'
Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Sudnicin nyní kryl bekhendové zakončení Nikity Sošnikova.
20:58'
Opět Omark, který zkusil překvapit Sudnicina z ostrého úhlu. Brankář Avangardu byl pozorný.
20:33'
Linus Omark to zkusil po objetí branky. Sudnicin puk vyrazil mimo dosah dojíždějícího Chochrjakova.
20:27'
První zákrok hostujícího brankáře Alexandra Sudnicina. Ten schoval kotouč v lapačce.
Hity – 13:7
První třetina dopadla lépe pro hokejisty Omsku. Jestřábi začali skvěle a vedení se ujali už po 30 sekundách hry. Po buly v útočném pásmu se dostal k puku Sven Andrighetto, který projel až před branku a bekhendovou střelou otevřel skóre. Hosté byli i v dalším průběhu úvodní části v zakončení nebezpečnější. To Ufa nemohla nalézt recept na pevnou defenzivu soupeře, která většinu pokusů Salavatu Julajev úspěšně blokovala.
20:00'
19:51'
Hosté vyhodili chytře. Zakázané uvolnění to není a Ufa už má málo času něco vymyslet.
19:16'
Střelu Nikity Sošnikova z levého kruhu vyrazil Sudnicin před sebe. Zády k brance dorážel Alexandr Burmistrov, který netrefil prostor mezi tyčemi.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:19'
To se snažil změnit Teemu Hartikainen. Ten si puk stahoval na osu hřiště, ale pak vystřelil jen do obránce.
18:03'
Domácí se snaží hrát v útočném pásmu, ale nemohou si vytvořit žádnou větší příležitost ke skórování.
16:33'
16:28'
Po přihrávce Fransona byl před brankovištěm chvíli sám Sven Andrighetto. Nestačil si ale srovnat puk tak, aby mohl dobře zakončit.
16:11'
Domácím se opět podařilo vyhodit.
15:55'
Na modré čáře měl napřažena Vjačeslav Vojnov. Metsola si připsal důležitý zákrok, když kotouč udržel na svém těle a neumožnil tak číhajícím protihráčům dorážet.
15:21'
Další vyhození Ufy.
15:04'
Domácí vyhazují až k brance soupeře.
14:32'
Ano. Jevgenij Lisovec je potrestán za nedovolené bránění.
14:31'
Hosté v přečíslení 2 na 1! Sergej Šumakov našel Sergeje Širokova, který nepřekonal Metsolu a následně neuspěl ani dorážející Šumakov. Ten byl následně tvrdě sražen a zřejmě se bude vylučovat.
13:50'
Domácí Vjačeslav Soloduchin byl dohrán u mantinelu Robem Klinkhammerem a na střídačku zamířil hodně otřesený. Vylučovat se ale nebude.
13:07'
A nic na tom nezměnila ani střela ze středního pásma, kterou pokryl Sudnicin.
12:45'
Domácí toho v útoku stále mnoho nevymysleli. Omsk velice dobře brání a nepouští soupeře do šancí.
11:37'
Přihrávka z rohu zamířila mezi oba hostující beky. Hráči Avangardu tak museli vyklidit útočné pásmo.
10:43'
Dmitrij Kugryšev vyprodukoval druhou domácí střelu mezi tyče. Jeho pokus z levého kruhu pokryl Sudnicin.
10:01'
Nahození Stase odrazil Metsola vyrážečkou do rohu. Na střely na branku vedou hosté 6:1.
09:10'
Sven Andrighetto se zkoušel prosadit u pravé tyčky z pohledu Metsoly. Finský brankář se tam ale včas přesunul.
08:28'
Hosté dobře blokují střely soupeře. Nyní na branku neprošel pokus Vladimira Žarkova z pravého kruhu.
07:27'
Hosté hráli s kotoučem v útočném pásmu, ale bylo to spíše po rozích. Nestalo se tedy nic, co by stálo za zmínku.
06:44'
Po akci Semjonova byl puk sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.
05:42'
Metsola teď neviděl nahození od modré čáry. Naštěstí pro něj puk minul jeho klec.
04:54'
Zaútočil ale Omsk. Nahození Manuchova tečoval spoluhráč vedle domácí svatyně.
04:05'
Pokus Michaila Pašnina od modré čáry na branku neprošel. Ufa se z úvodního šoku po inkasovaném gólu již oklepala a přebrala iniciativu.
03:48'
Další snahu domácích zastavilo postavení mimo hru.
03:14'
Domácí vyhráli buly na obránce Arzamasceva. Ten si popojel dopředu, branku však následně netrefil.
02:57'
Arťom Sergejev střílel zápěstím z osy kluziště. Sudnicin puk dobře viděl a připsal si první úspěšný zákrok v zápase.
02:47'
Hosté to řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
02:29'
Domácí konečně v náporu. Dva pokusy Philipa Larsena neprošly na branku, ale první lajna Salavatu Julajev ještě operuje v útočné třetině.
02:06'
Dlouhou přihrávku se snažil zpracovat hostující útočník Alexej Potapov, ale puk se od jeho hole odrazil do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
01:30'
Ufa se nyní ubránila jen vyhozením kotouče do obranného pásma soupeře. Omsk je zatím na koni.
01:09'
Hosté zatím hrají velmi aktivně. Metsola měl další práci a musel ukrýt puk pod sebou.
00:30'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté jdou už ve 30. sekundě zápasu do vedení! Po buly se dostal ke kotouči SVEN ANDRIGHETTO, který se z levé strany natlačil bez odporu domácích zadáků až před branku a bekhendovou střelou ke vzdálenější tyčce překonal brankáře Metsolu. Asistence: Kirill Semjonov.
00:23'
Pavel Dědunov měl před sebou volný prostor na levém křídle. Využil toho ke střele z větší vzdálenosti, která skončila v lapačce domácího brankáře Metsoly.
00:01'
Zazněly hymny Ruské federace a republiky Baškortostán, kterou reprzentuje Ufa. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, Ar. Sergejev, Arzamascev, Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (C) – Sošnikov (A), Burmistrov (A), Manninen – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Gimatov, Soloduchin, M. Majorov – Pustozjorov.

Avangard Omsk: Sudnicin (Bobkov) – Bondarev, Pokka, Vojnov (A), Martynov, Franson, Manuchov – Beck (A), Klinkhammer, Košelev – Andrighetto, K. Semjonov, Pjanov – Dědunov, Stas (C), A. Potapov – Šumakov, Gračjov, Širokov.

Rozhodčí: Ravodin, Hribik – Golovjov, Lazarev.

Salavat Julajev Ufa:
Hokejisté Ufy získali z 19 odehraných zápasů 24 bodů, což v tabulce Východní konference stačí na páté místo. Celek Salavatu Julajev se nachází v poměrně slušné formě, když z posledních čtyř zápasů vyhrál tři a z toho poslední dva. Nejprve Ufa zvítězila 2:1 na ledě Viťazu a poté doma přehrála 3:1 konferenčního lídra z Kazaně. Základní osu mužstva tvoří hokejisté ze Skandinávie. Gólmanskou jedničkou je Fin Juha Mtsola, klíčovým obráncem Dán Philip Larsen a mezi hlavní útočné esa patří Finové Teemu Hartikainen se Sakarim Manninenem a Švéd Linus Omark.