KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Čeljabinsk - 17. října 2019   18:30

Vitaz
Vitaz
06:29' Jormakka (Jeřábek, Makejev) • 21:54' P. Černov  • 30:19' Makejev (A. Sjomin, Švec-Rogovoj)
Čeljabinsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VIT) – 0+1, čas na ledě – 22:09.

Tomáš Hyka (CLJ) – 0+0, 4 střely na bránu, čas na ledě – 17:47.

Lukáš Sedlák (CLJ) – 0+0, 5 střel na bránu, 14 vyhraných buly (71,43%), 1 hit, čas na ledě – 17:54.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 30 – 23
Trestné minuty: 6 – 6
Vhazování: 20 – 27
Zblokované střely: 17 – 6
Hity: 16 – 19
Je konec! V dnešním utkání nakonec vítězí domácí celek, který udržel své vedení Čeljabinsk se sice snažil smazat náskok soupeře, ale větší brankovou šanci si dlouho nemohl připravit. Svou jedinou branku v utkání vstřelili hosté až minutu a dvacet sekund před koncem. Jegor Fatějev dostal přihrávku na střed hřiště a neomylně se trefil pod horní tyčku. To už ale přišlo pozdě, takže Viťaz zvítězil o dva góly a bere z utkání dva body.
59:30'
Hostující hokejisté to ještě zkouší bez gólmana!
58:39'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor se nakonec v dnešním zápase prosazuje, ale nejspíše už bud pozdě. Domácí totiž vedou o dva góly minutu a půl před koncem. JEGOR FATĚJEV si najel na střed hřiště a neomylnou střelou trefil růžek u bližší tyčky. Ilja Ježov byl bez šance. Asistence: Sergej Těreščenko.
58:01'
A tak se kotouče zmocnili zase domácí hokejisté. Dnes už nejspíše branku neuvidíme. Traktor se nemůže absolutně dostat k šanci, ani do tlaku.
57:28'
Čeljabinsk má znovu kotouč na svých hokejkách, ale se svou akcí musel začít ze svého obranného pásma. Tu navíc začal tak, že poslal puk po mantinelu.
57:02'
Dnešní utkání sleduje 3359 diváků.
56:44'
Střely na branku: 30 – 22
56:07'
Je vlastně vůbec otázkou, jestli to budou hostující hokejisté zkoušet bez gólmana. Prohrává totiž o tři branky a nemůže se dostat do žádného tlaku.
55:30'
Jegor Fatějev zkoušel najít pasem přes dlouhou hokejku svého spoluhráče, ovšem přihrávka na něj byla zastavena. To je velká škoda pro Traktor.
54:54'
Tomáš Hyka se snažil zastavit kotouč na útočné modré, ovšem byl v souboji a kotouč přejel čáru. Vypadá to, že o dnešním výherci je rozhodnuto.
54:19'
Tak se Čeljabinsk dostal do útočné třetiny. Spíše však jen naháněl kotouč po mantinelu, takže Ilja Ježov se vůbec nemusel mít na nějakém pozoru.
53:37'
Kotouč se nyní odrážel ve středním pásmu, až se nakonec dostal na hokejky domácího celku. Viťaz se dostal do útoku, ale bez nějakého efektu.
52:40'
Alexandr Šarov se dostal ke kotouči na spodní straně kruhu. Pálil rovnou z první, ovšem jeho ránu Ilja Ježov vyrazil do rohu útočného pásma.
52:25'
Daniil Pylenkov pálil od mantinelu, kdy posílal spíše přihrávku na teč. Ivan Fedotov však kotouč viděl, k teči nedošlo, a tak si připsal další zákrok.
52:07'
Ivan Fedotov si musel připsat zákrok a drží tak alespoň malou naději na nějaký bodový zisk. Nyní nás ale čeká poslední komerční přestávka v zápase.
51:41'
Nyní se pokoušeli o nějakou útočnou akci také domácí, ale po souboji u mantinelu přišli o kotouč. Hra se znovu vůbec nepřerušuje.
51:00'
Tomáš Hyka se snažil probít do útočného pásma, avšak přihrávka na něj byla moc dlouhá. Traktor se nemůže dostat do závěrečného tlaku.
50:13'
Hosté sice byli v útočném pásmu, avšak nepřipsali si ani střelu na branku. Spíše poslali jen nepřesnou přihrávku, pro kterou musel Alexandr Jevsejenkov za branku.
49:31'
Jesse Virtanen je na ledě!
49:16'
Toto není od domácího týmu vůbec povedená přesilová hra. Hosté se totiž brání bez nějakých problémů a nepouští soupeře k ničemu.
48:21'
Alexandr Jevsejenkov nabil svému spoluhráči na modrou. Ten neotálel a vyslal tvrdou ránu, která však minula branku o několik decimetrů.
47:42'
Čeljabinsk taktéž začal své oslabení na jedničku. Vyhrál totiž buly ve svém obranném pásmu, načež vyhodil kotouč přes všechny čáry.
47:31'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jesse Virtanen – 2 min., držení).
47:17'
Svjatoslav Grebenščikov je na ledě!
46:44'
Tomáš Hyka měl nyní velkou šanci, kdy měl snížit stav na rozdíl dvou branek! Útočník Traktoru se totiž dostal k dorážce na hranici brankoviště, ovšem Ilja Ježov se stihl přesunout a předvedl skvělý zákrok lapačkou!
46:20'
Viťaz se znovu dostal ke kotouči a poslal ho zase přes všechny čáry až k Fedotovi.
45:46'
Start oslabení vyšel domácímu týmu na jedničku. Vyhrál totiž vhazování a poslal kotouč až za soupeřovu branku. Hosté musí začít od svého gólmana.
45:17'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hákování).
44:59'
Lukáš Sedlák si najížděl na střed hřiště, a kdyby tam dostal pas měl by zajímavou šanci. Hostujícímu hokejistovi se však přihrávka nepovedla.
44:28'
Jaroslav Kosov je na ledě!
44:02'
Domácí se sice drželi většinu přesilové hry v útočné třetiny, ale nevymysleli tam vůbec nic.
42:28'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jaroslav Kosov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
42:00'
V poslední části hry se nám ještě ani jednou nepřerušilo. To bude spíše vyhovovat Viťazu, který nadále vede a bez problémů se brání atakům soupeře.
41:28'
Traktor měl sice puk v útočném pásmu, jenže si nepřipsal ani jednu střelu na branku. Domácí tohle odbránili bez nějakých větších problémů.
41:00'
Andrej Popov získal puk poté, co byl jeho spoluhráč v souboji. Nyní se drží s pukem v útočném pásmu, ale aktivně ho napadá jeden ze soupeřů.
40:20'
Poslední třetina je před námi! Čeljabinsk musí dotáhnout tříbrankovou ztrátu, pokud si chce z dnešního zápasu odnést alespoň bod.

Hity: 11 – 15
už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, po kterých má mnohem blíže k vítězství v základní hrací době domácí celek, který dal v druhé periodě dva góly. Už v druhé minutě se totiž Pavel Černov dostal do přečíslení, které proměnil nekompromisní střelou ke vzdálenější tyči. V polovině třetí třetiny navíc přišla další branka do sítě Traktoru. Alexej Makejev dostal krásnou přihrávku do úniku, který proměnil přesnou střelou do vzdálenějšího růžku. Čeljabinsk sice měl tlak, ale branku se mu zatím nepodařilo vstřelit.

Další část začne přibližně v 20:09.
40:00'
39:08'
Joonas Nättinen měl další dobrou šanci v této třetině. Nyní pálil z vrcholku kruhu, ale Ivan Fedotov byl pozorný a podržel kotouč v lapačce.
39:00'
Minuta do konce druhé části!
38:28'
Alexandr Jevsejenkov musel přidat na svých bruslích. Byl však u puku dříve než protihráč, a tak založil útok svého týmu pasem na útočnou modrou.
38:07'
Alexej Kručinin si najížděl od mantinelu. Nakonec neměl komu nahrát, a tak pálil. Mířil nejspíše na přední tyč, ovšem jeho rána prolétla jen vedle.
37:24'
Tomáš Hyka má v posledních zápasech celkem formu a nyní mohl snížit náskok soupeře. Dostal se totiž ke střele z dobré pozice. Sice byl tísněn, ale Ilja Ježov si musel připsat zákrok betonem.
37:05'
Nikita Komarov získal kotouč v útočné třetině, ale vyslal velmi nepřesnou přihrávku. Hledal zadovkou obránce na modré, ale poslal to daleko od něj.
36:29'
Alexandr Jevsejenkov rozehrával akci svého týmu, ovšem puk mu z hokejky ujel. Proto do něj alespoň šťouchl na dlouhou hůl a dostal ho do středního pásma.
35:58'
Viťaz vyhrál buly na obranné modré a hnal se do útoku. Tam však stačil jeden souboj u mantinelu a domácí hokejisté o puk velmi rychle přišli.
35:45'
Až nyní se konečně hra přerušila, nejspíše po ofsajdu hráče hostí. Domácí ho dokonce reklamují jako úmyslný. Před námi je však komerční přestávka.
35:23'
Každopádně hra se nadále nepřerušila a vidíme dlouhý úsek bez přerušení. Po delší době se domácí dostali do útočného pásma, ale ne na dlouho.
34:55'
Čeljabinsk hraje druhou polovinu druhé části ve velkém stylu, ale trápí ho to, co celou sezónu. Hosté totiž nemohou za žádnou cenu vstřelit branku.
34:25'
Lukáš Sedlák se snažil dorážet kotouč na hranici brankoviště, když ho Ilja Ježov neměl pod úplnou kontrolou! To se nelíbilo domácímu hráči, který se do něj pustil a chránil svého brankáře.
33:48'
Alexej Makejev je dnes hodně aktivním a asi i nejlepším hráčem na hřišti. Dostal se do dalšího útoku, ovšem tentokrát si Ivan Fedotov poradil.
33:05'
Andrej Popov získal kotouč v útočném pásmu a snažil se najít přihrávkou spoluhráče u druhé tyčky. Až k němu se přihrávka nedostala, jelikož byla sražena.
32:41'
Zase se nám celkem dlouho hra nepřerušila. Dnešní utkání se hraje velmi rychle. Více to vyhovuje domácímu týmu, který vede o tři branky.
31:52'
Andrew Calof na to byl nyní sám a proti přesile tři hráčů neměl moc šancí. Tak alespoň vypálil, ovšem jeho rána byla sražena obráncem do rohu kluziště.
31:02'
Traktor dobře napadal rozehrávku soupeře, který s tím měl problémy. Jeden z domácích totiž podklouzl, přesto dostal puk až do středního pásma.
30:19'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí unikli do samostatného úniku a vedou už o tři góly! ALEXEJ MAKEJEV dostal přihrávku na útočnou modrou, mimo všechny obránce. Najel si až do levého kruhu a ranou zápěstím trefil vzdálenější roh branky. Asistence: Alexandr Sjomin a Arťom Švec-Rogovoj.
29:48'
Viťaz je nyní týmem, který má velký tlak v útočném pásmu. Pekka Jormakka to zkoušel z téměř nulového úhlu, avšak svou střelu minul branku.
29:16'
Jegor Voronkov špatně zpracoval přihrávku na modré. Poté chtěl pálit, ale kotouč mu sjel po hokejce, a tak jeho pokus nebyl vůbec nebezpečný, ani přesný.
28:28'
Daniil Pylenkov pálil od modré, ovšem jeho rána byla zablokována a skončila jen v rohu hřiště. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
28:03'
Jurij Sergijenko hledal v rychlé protiakci svého spoluhráče, ovšem jeho přihrávka na střed byla zastavena. Dopředu tedy míří domácí hráči.
27:21'
Ruslan Karlin získal puk na hranici faulu, avšak rozhodčí nechce do hry moc zasahovat. Hosté však poslali další nepřesný pas a vyhnali se z pásma.
27:15'
Tomáš Hyka se dostal jako další hráč hostí do zakončení, ovšem Ilja Ježov podává velmi dobrý výkon. Před námi je komerční přestávka, první v této části.
26:44'
Hosté vyhráli znovu buly v útočném pásmu a jsou v tlaku. Sergej Těreščenko poslal kotouč na spoluhráče na modré, jehož rána byla sražena.
26:32'
Oddechový čas pro domácí.
26:32'
Traktor zvýšil své napadání v útočné třetině a zatím mu to nese ovoce. Domácí se nemohou dostat z obrany a vyhazují puk jen na zakázaná uvolnění.
25:45'
Ilja Ježov je pod palbou a nyní musel vytáhnout důležitý zákrok! Tomáš Hyka totiž dostal pas do skvělé střelecké pozice, ovšem domácí gólman se zaskvěl svou lapačkou!
25:10'
Hosté se dostali do útočného pásma, kde museli podstoupit několik soubojů. Přesto se dostali ke střele, ale na první branku stále čekají.
24:09'
Joonas Nättinen mohl navýšit náskok svého celku na tři branky! Dostal totiž přihrávku na střed hřiště,kam si najel, ovšem těsně minul! To byla obrovská šance pro domácí.
23:44'
Viťaz vyhrál vhazování v útočném pásmu, načež přišla tvrdá střela od modré. Ivan Fedotov toho moc neviděl, ale puk jen zaduněl o zadní mantinel.
23:15'
Domácí hokejisté pokračují v tlaku. Přišla rána od modré, do které ještě chtěl sáhnout Arťom Švec-Rogovoj, ovšem teč mu o kousek nevyšla.
22:46'
Lukáš Sedlák mohl na druhé straně hned odpovědět! Dostal se totiž před branku, kam se odrazil puk, ale český útočník neprocedil puk mezi betony Ježova.
21:54'
Jenže nyní už z toho branka je! Hostující hráč vůbec nezvládl přihrávku na spoluhráče a svým pasem našel jen hokejku PAVLA ČERNOVA. Domácí hráč to vzal v přečíslení na sebe a parádní ranou trefil vzdálenější růžek!
21:37'
Moskevská oblast je hodně aktivní na počátku druhé části. Obstřeluje branku Fedotova, avšak ten zatím nemusel tasit nějaký lepší zákrok.
20:44'
Domácí mají zatím rozhodně více ze hry a měli už také větší šanci! Jakub Jeřábek si sjel před branku, kam dostal přihrávku. Poté zkusil kličku, ale dal si puk daleko, takže puk skončil vedle.
20:29'
Hosté se sice dostali k puku ve svém obranném pásmu, jenže neposlali přesnou přihrávku. Lukáš Sedlák si najížděl do dobré šance, ale pas byl zastaven.
20:12'
Už nám začala i druhá perioda! Čeljabinsk po té první prohrává o jeden gól. Navíc prohrál úvodní buly a o kotouč bude muset zabojovat v obraně.
20:01'
Statistiky po první periodě:

Střely na branku: 13 – 8
Vhazování: 6 – 11
Zblokované střely: 8 – 1
Hity: 3 – 8
Je za námi první třetina dnešního utkání, po které vede domácí tým o jednu branku. Ten totiž využil přesilovou hru, když Jeřábkovu střelu od modré tečoval mimo dosah gólmana Pekka Jormakka. To bylo v první třetině vše. Ani moc brankových šancí jsme neviděli a v tom kontextu je i jedna branka mnoho. Snad se to zlepší v další třetině.

Další část začne přibližně v 19:20.
20:00'
19:28'
Nikita Těrtyšnyj dostal přihrávku na útočnou modrou. Nakonec vyslal střelu tahem, ale ta šla těsně vedle branky. Ilja Ježov toho moc neviděl, štěstí pro domácí.
19:00'
Minuta do konce první třetiny!
18:33'
V této třetině je vidět hodně nepřesností na obou stranách. Hosté jich však mají o mnoho více.
18:00'
Sergej Těreščenko doplnil svého spoluhráče v obraně a získal kotouč. Jeho následná rozehrávka ovšem nebyla přesná, a tak mají puk zase domácí ve středním pásmu.
17:30'
Alexandr Sjomin je na ledě!
16:46'
A traktoru se zatím početní výhoda nedaří ani trochu. Moskevská oblast totiž dobře brání střední pásma, odkud vyhazuje puky až za brankáře.
16:23'
A ta se nakonec ukázala jako smrtící. Další nepřesný pas totiž skončil jen na hokejce domácího hráče, který vyhodil přes všechny čáry.
15:50'
Čeljabinsk vyhrál buly útočném pásmu, kde rovnou rozestavěl svou přesilovkovou kombinaci. Zatím to však kazí nepřesné přihrávky.
15:30'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., hrubost).
15:10'
Jenže buly v útočném pásmu prohráli, a tak se mohou zase útočit domácí. Zatím se hra přelévá ze strany na stranu a utkání hodně rychle plyne.
14:58'
Jesse Virtanen si dojel pro puk na svou obrannou modrou a rychle rozehrál zpět. Hosté se však dlouho na kotouči neudrželi, ale budou moci stále útočit.
14:07'
Čeljabinsku se nyní nepovedla rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění. Buly sice vyhráli domácí, ale musí až do svého obranného pásma.
13:43'
A nakonec si musel Ivan Fedotov připsat další zákrok. Přišla totiž střela od modré, kterou musel lapit do lapačky. Následuje další komerční přestávka.
13:18'
Marsel Šolochov zavážel kotouč do útočné třetiny, jenže v tu chvíli musel na útočné modré podstoupit souboj a o puk přišel, domácí zase mohou zaútočit.
12:49'
Ivan Laričev je na ledě!
12:00'
Hosté měli v útočném pásmu celkem velký tlak a Ilja Ježov musel předvést zákrok vyrážečkou. Domácí hokejisté ale poté kotouč vyhodili přes všechny čáry.
11:32'
Vitalij Menšikov měl dostatek místa o prostoru na střelu od modré, ale raději ještě nahrál do strany. Odtud přišel křižný pas, ovšem ten nebyl přesný.
11:00'
Čeljabinsk se musel vrátit pro kotouč za svého gólmana, jelikož domácí tým ho poslal přes všechny čáry. Nyní ho už ale drží v útočném pásmu.
10:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., hákování).
10:28'
Domácí hokejisté se drží na kotouči v obranném pásmu. Hráč Viťazu poté počkal za brankou, než jeho spoluhráči vystřídají a rozehrál do střední třetiny.
09:57'
Lukáš Sedlák dostal kotouč do středního pásma. Na druhé straně našel svého spoluhráče, ovšem jeho přihrávka už přesná nebyla.
09:24'
Nikolaj Stasenko vypálil od modré a jeho ránu neměl Ivan Fedotov vůbec pod kontrolou! Hostující brankář nejspíše měl puk za betony, avšak jeho spoluhráč ho dotlačil pod jeho betony, hra je přerušena a následuje komerční pauza.
08:39'
Hosté znovu v útočném pásmu, avšak znovu ani nevystřelili na branku. Viťaz zatím svého soupeře nepustil do žádní větší gólové šance.
08:00'
Čeljabinsk chtěl hned odpovědět, ale jeho útočná akce neskončila úspěchem. Znovu se nám dlouho nepřerušuje a hra má rychlý spád.
06:29'
Čechov nakonec využívá přesilovou hru a jde do vedení! Jakub Jeřábek vypálil od modré a jeho rána tečoval v letu PEKKA JORMAKKA, jenž poslal kotouč mimo dosah gólmana hostí. Povedená akce na straně domácího celku, který jde tedy o jednu branku do vedení. Asistence: Jakub Jeřábek a Alexej Makejev.
06:16'
Ti se však nemohou za žádnou cenu usadit v útočném pásmu. Znovu se museli vrátit do středního pásma a vyklidit to útočné.
05:48'
Hosté začali své oslabení na jedničku. Vystihli totiž nepřesnou přihrávku na modrou a poslali puk do středního pásma. Tam už ho zase získali domácí.
05:30'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Těreščenko – 2 min., podrážení).
04:58'
Pavel Černov byl k puku o něco dále než jeho soupeř, tak se ho snažil rozhodit jemným osekáváním. Hráč Traktoru se však nedal a rozehrál puk.
04:20'
Jaroslav Kosov je v posledních zápasech hodně aktivní a nyní získal puk v útočné třetině. Nahrál na spoluhráče, ale jeho ránu Ilja Ježov vyrazil.
03:53'
Ruslan Karlin získal puk ve středním pásmu a hned se hnal do toho útočného. Také se snažil vystřelit, ale jeho rána byla sražena mimo tři tyče.
03:24'
Alexej Makejev byl napadán ve svém obranném pásmu a našel na modré jen soupeře. Ten poslal kotouč do rohu pásma, kde ho zase získali domácí.
02:31'
Ze začátku utkání jsou mnohem aktivnější domácí hokejisté. Ti mají puk častěji na svých hokejkách, ale zatím neměli gólovou šanci.
02:08'
Igor Golovkov nahazoval kotouč od modré a Ivan Fedotov měl zakrytý výhled. Jeho nahození navíc bylo tečované a skončilo na oblouku branky.
01:31'
Ivan Laričev to chtěl vzít na sebe, avšak ani on nedostal kotouč do útočného pásma. Hosté ho srazili do toho středního, avšak domácí už puk zavezli.
01:00'
Pekka Jormakka se snažil napadat rozehrávku soupeře, ovšem neměl nejmenší šanci. K puku měl daleko a hostující obránce rozehrál.
00:27'
Během krátké chvilky se nám hned dvakrát přerušovalo. Buly v útočném pásmu domácího celku ale vyhrál Čeljabinsk, který se s pukem daleko nedostal.
00:12'
Dnešní utkání mezi Čeljabinskem a Viťazem právě začalo! Domácí hokejisté hrají v červených dresech, zatímco Traktor v bílých.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov, V. Lajunen, Golovkov, Voronkov, Stasenko – A. Sjomin, Švec-Rogovoj, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, M. Aaltonen – P. Černov, Laričev, Grebenščikov – N. Komarov, Arťuchin, Gončarov – Mojsejev.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Suchačov) – Virtanen, Menšikov, Sergijenko, Kalinin, Karpuchin, S. Těreščenko, Jasinskij – Hyka, Sedlák, Kručinin – Těrtyšnyj, An. Popov, Calof – Tridčikov, Karlin, Kosov – Šarov, Fatějev, Grišakov – Šolochov.

Rozhodčí: Lavrentjev, Sidorenko – Zacharov, Sjusujev.

Traktor Čeljabinsk

To Čeljabinsk je na tom o něco hůře, na druhou stranu se neřadí mezi favority na zisk Gagarinova poháru. Po dvaceti zápasech má na svém kontě osmnáct bodů, které ho řadí na osmé místo v rámci Východní konference. V osmi utkáních skončil Traktor jako vítěz, ale rovnou dvanáctkrát padl. Ani jeho skóre není zrovna příznivé. Vstřelil totiž třicet pět branek, jenže jich inkasoval rovnou osmačtyřicet. Tento tým táhne útočné české duo Tomáš Hyka – Lukáše Sedlák, ovšem ani jejich výkony nestačily na více než dvě výhry v posledních pěti utkáních. Ty přišly nad Petrohradem a Dynamem Moskva. V posledním utkání hrál Čeljabinsk na svém ledě, kde přivítal Dinamo Rigu. Zápas si prohrál ve druhé třetině, kde se dostal do třígólového manka, které už nesmazal. Hattrickem se však v tomto zápase ukázal Tomáš Hyka.

Nejproduktivnější hráči:
Tomáš Hyka – 11 bodů (5+6)
Lukáš Sedlák – 9 bodů (6+3)
Andrew Calof – 9 bodů (4+5)

Brankáři:
Ivan Fedotov – 9 zápasů, 3 výhry, úspěšnost zákroků – 93,9%, průměr obdržených branek – 1,97.
Vasilij Děmčenko – 13 zápasů, 5 výher, úspěšnost zákroků – 92,4%, průměr obdržených branek – 2,42.
HC Viťaz Moskevská oblast

Viťaz zatím prožívá velmi dobrý vstup do sezóny a mělo by se s ní počítat. Po sedmnácti zápasech má totiž na svém kontě dvacet sedm bodů a patří mu skvělé třetí místo v rámci Západní konference. Ve třinácti případech odešel Čechov jako vítěz, zatímco jen čtyřikrát jako poražený, a to v jednom případě získal ještě bod. Jeho skóre je navíc také velmi příznivé, jelikož nasázel čtyřicet čtyři branek, zatímco jich inkasoval sedmadvacet. V posledních pěti utkáních se ale Moskevské oblasti moc nedařilo, hned třikrát odešla jako poražený! Nejprve padla doma se Spartakem 1:2 po nájezdech, načež vyhrála v Rize 2:1. Následovala porážka v Novgorodu a výhra doma nad Minskem. V posledním utkání hostil Viťaz Ufu a padl 1:2.

Nejproduktivnější hráč:
Miro Aaltonen – 13 bodů (5+8)
Alexandr Semin – 12 bodů (5+7)
Jakub Jeřábek – 11 bodů (4+7)

Brankáři:
Ilja Ježov – 11 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 94%, průměr obdržených branek – 1,91.
Alexandr Samonov – 7 zápasů, 6 výher, úspěšnost zákroků – 97,6%, průměr obdržených branek – 0,88.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.