KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : CSKA Moskva - 20. listopadu 2019   17:30

Vitaz
Vitaz
11:39' Jo. Nättinen (Jormakka, Byvalcev) • 53:06' Byvalcev (Jormakka)
2:3
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
01:14' Grigorenko  (Vey) • 01:33' Tolčinskij  (Al. Popov) • 63:34' Okulov  (M. Robinson, Mamin)
Vitaz
Saprykin (2. Kočetkov) – Jeřábek, Katičev, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Golovkov, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – P. Černov, Mons, Varfolomejev – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – D. Kvartalnov.
Gashilov, Fateyev – Gordenko, Sysuyev
Ledovyj dvorec Viťaz
CSKA Moskva

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, přeji Vám příjemný zbytek týdne!

Trestné minuty 6:6
Skončil zápas mezi Viťazem a CSKA, které muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se trefil hostující střelec Konstantin Okulov, který tak rozhodl zápas ve prospěch CSKA. Viťaz prohrává dnešní duel poměrem 2:3 po prodloužení.
63:34'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté rozhodují zápas! KONSTANTIN OKULOV obkroužil celé útočné pásmo a následně si nabruslil do mezikruží, odkud vypálil. Puk prošel Kočetkovovi mezi betony, a tak se mohou hosté radovat z vítězství. Asistence: Mat Robinson, Maxim Mamin.
63:02'
Se střelou Kaprizova si domácí gólman poradil, ale hosté zůstávají u puku.
62:36'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale je to bez většího nápadu.
62:09'
Pekka Jormakka také pálil vedle a hra se opět otáčí.
61:35'
Střela Antona Slepyševa byla nepřesná. Následně puk mají v držení domácí.
61:00'
Střelu Jiřího Sekáče dokázal Kočetkov vyrazit.
60:50'
Hostující trojice kombinuje v útočném pásmu.
60:19'
Střela Sjomina nebyla přesná. Následně se puku zmocňují hosté.
60:05'
Puk získali po vhazování domácí.
60:01'
Skončila třetí třetina, ve které se podařilo domácím hokejistům vyrovnat na 2:2. Bude tak muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

Střely na branku 28:37
60:00'
59:42'
Hosté jsou v útočném pásmu, ale spíše honí puk po mantinelu.
59:13'
Lajunen pouze posunul puk do střední třetiny, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
58:55'
Domácí se proviňují zakázaným uvolněním.
58:36'
Grebenščikova tečoval střelu Lajunena, ale bohužel pro domácí pouze do výstroje Sorokina.
58:12'
Jakub Jeřábek vyrazil do útoku a udělal to skvěle. Podržel puk v rohu a následně našel své spoluhráče.
57:34'
Pekka Jormakka zkusil rychlou střelu z otočky, ale mířil pouze do zadního mantinelu.
56:46'
Od modré pálil Dahlback, ale jeho pokus až ke Kočetkovovi nedošel.
56:23'
Hostům se teď vůbec nepovedla rozehrávka. Je pískáno zakázané uvolnění.
55:35'
Hosté se teď vyhnali nepřesností sami z útočného pásma.
54:40'
Po levém křídle to zkusil Maxim Mamin, ale s následnou střelou neuspěl, nebyla totiž příliš dobře umístěná.
53:48'
Kočetkov teď prožíval těžké chvíle ve svém brankovišti, ale Sergej Andronov jej překonat nedokázal ani nadvakrát.
53:06'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají skóre! ALEXEJ BYVALCEV byl dobře rozjetý, což se mu vyplatilo. Souboj v mezikruží vyhrál Pekka Jormakka, který na ruského útočníka puk posunul a ten se střelou z první na bližší tyč nemýlil. Asistence: Pekka Jormakka.
52:38'
Hosté si teď nekomplikovali život a pouze odpálili puk do střední třetiny.
52:11'
Po střele Andronova se puk ocitl v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
51:55'
Hosté se proviňují zakázaným uvolněním.
50:50'
Ve své krasojízdě pokračuje čtvrtá formace hostí. Tolčinskij střílel z mezikruží, ale Kočetkova nepřekonal.
50:10'
Čtvrtá formace hostů teď pořádně zahrozila domácím. Střelu Karnauchova ještě dorážel Popov, ale Kočetkov chytá dnes opravdu famózně.
49:15'
Pekka Jormakka zkusil křižný pas na svého kolegu z formace, ale nedokázal puk přes ležícího obránce CSKA propasírovat.
48:46'
Nahození Jevsejenkova skončila na chráničích Andronova, který ihned upaloval kupředu. S jeho následným pokusem si Kočetkov poradil znamenitě. Následuje komerční přestávka.
47:55'
Karnauchov spálil obrovskou šanci, když se objevil v mezikruží s pukem na holi nikým nehlídaný. Svou střelu však neumístil přesně, a tak je stav stále 1:2.
47:19'
Střela Varfolomejeva skončila pouze na hrazení za bránou Sorokina.
46:53'
První formace hostí si teď nerozuměla. Kaprizov nedostal od Veye puk přesně, a tak mohou hrát opět hokejisté v červených dresech.
45:53'
Domácí hokejisté teď nerozehráli vůbec dobře, ale jejich soupeř ihned puk ztratil, a tak mají obránci Viťazu šanci na reparát.
45:30'
Puk se ocitl na střídačce domácích. Vhazování následně proběhne ve střední třetině.
44:52'
44:48'
Domácí se opět osvobozují. Toto oslabení zvládají velice dobře.
44:19'
Makejev zahrozil v oslabení, ale s jeho střelou si Sorokin poradil.
43:50'
Tentokrát to hosté překombinovali, a tak přišli i o pásmo.
43:28'
Hosté stále kombinují v útočném pásmu.
43:18'
Střela Lindena Veye nebyla přesná.
42:52'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Kvartalnov – 2 min., podrážení).
42:44'
Karnauchov pouze nahodil puk do útočného pásma, kde bude boj u mantinelu.
41:55'
Střelu Dahlbecka tečoval ještě Konstantin Okulov před bránou, ale puk těsně minul pravou tyč.
41:31'
Byvalcev vyzval do úniku Nättinena, ale ten se až před bránu nakonec neprobojoval.
40:45'
Třetí třetina začala opatrně z obou stran. Ani jeden z týmů prozatím nechce udělat chybu.
40:01'
Skončila druhá perioda, který už byla méně záživná. Ani jeden z týmů si nedokázal vybudovat takovou akci a šanci, aby z ní byl gól, a tak je stav po druhé třetině stále 1:2 pro CSKA.

Střely na branku 20:29
40:00'
39:28'
Střela Okulova zamířila pouze do pravého betonu Kočetkova, a tak stav zůstává stále 1:2.
39:07'
Alexander Sjomin pálil z pravého kruhu, ale trefil pouze betony Sorokina.
38:39'
Makejev teď zbytečně ještě hledal nahrávku. Domácí útočník už měl pálit sám, ale nesmyslně ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, kterého však nenašel.
38:08'
Nahození z pravého kruhu v podání Kvartlanova dokázal Sorokin zpacifikovat svou lapačkou.
37:32'
Hosté teď dobře vyřešili situaci 4 na 2, ale střela Grigorenka skončila pouze na chráničích Kočetkova.
36:46'
Sergej Kalinin mířil zboku sám na Kočetkova, ale puk poslal pouze do lapačky gólmana domácích.
36:11'
Střela Varfolomejeva pouze pohladila vyrážečku Sorokina. Následně míří kupředu hosté.
35:11'
Romanov tvrdě vypálil, jeho střelu ještě následně tečoval Vey, ale Kočetkov si poradil. Na druhou stranu vyrazil Grebenščikov, který ale na Sorokina nevyzrál.
34:39'
Akce domácích nakonec skončila nepřesným pasem před bránu. Puku zmocňují hosté.
33:56'
Konstantin Okulov ve svém obranném pásmu uklouzl, a tak se domácí dostali úplně zadarmo ke kotouči. Nyní v útočném pásmu kombinují.
33:14'
Pozornost Sorokona vyzkoušel obránce Pylenkov, ale byl to spíše propagační pokus.
33:01'
Linden Vey teď nezachytil puk v útočném pásmu, a tak mohou dopředu vyrazit domácí hokejisté.
32:20'
Hostující obránci teď uklidňují situaci za svou brankou.
31:46'
Zleva se až do mezikruží probojoval Anton Slepyšev, který vypálil nebezpečně, ale jeho pokus pouze mířil těsně vedle levé tyče brány Viťazu.
31:25'
Nakonec jsme nyní viděli zajímavou akci Slepyševa, kterou zakončoval Sergej Andronov, ale Kočetkov zůstává dnes zatím stále nepřekonán.
31:10'
Ani jednomu z týmů se teď příliš nedaří si vytvořit nějakou větší šanci. První třetina byla v tomto ohledu zajímavější.
30:10'
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinili hokejisté v bílém, tedy hosté.
29:35'
Makejevovi se teď nepovedlo založení útoku, a tak kupředu míří opět hosté.
28:46'
Domácí se nyní osvobozují pouze výhozem puku do středního pásma.
28:19'
Anton Slepyšev vybojoval puk v útočném pásmu a ihned poté zakončoval. Jeho pokus však trefil pouze boční konstrukci brány.
27:55'
27:32'
Hostům se teď nedaří příliš kvalitně rozehrát, a tak se musí neustále bránit náporu Viťazu.
26:33'
Ivan Laričev zkusil vypálit bekhendem, ale puk letěl pouze mimo tři tyče brány CSKA.
25:50'
Ilja Sorokin teď pochybil v rozehrávce, ale domácí toho nakonec nebyli schopní patřičně využít.
25:12'
25:00'
Sergej Andronov osvobozuje vyhozením tým CSKA.
24:51'
Pas Sjomina na Aaltonena zbkoloval jeden z hráčů CSKA. Puk skončil v hledišti, a tak bude následovat buly v obranné třetině hostí.
24:29'
Střela Varfolomejeva až k Sorokinovi nedošla, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.
24:10'
Hosté se osvobozují.
23:12'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Kalinin – 2 min., podrážení).
22:50'
První formace CSKA teď svírala své soky v pásmu domácích, ale střela na Kočetkova nepřišla.
22:09'
Do samostatného úniku se už dostával Sergej Tolčinskij, ale na poslední chvíli jej dokázal domácí obránce vyvézt z rovnováhy, a tak zakončení nebylo vůbec stoprocentní.
21:49'
Zpoza kruhu vypálil Jiří Sekáč, ale puk skončil pouze v lapačce Kočetkova.
21:18'
20:55'
Domácí se v pohodě osvobozují.
20:40'
CSKA pokračuje ve své přesilovce, ale hostům se zatím vůbec nedaří se dostat do útočného pásma.
20:01'
Skončila první třetina, která ihned ze začátku nabrala pořádné obrátky. Hokejisté CSKA dokázali již ve 2. minutě dvěma góly vyhnat z brány Igora Saprykina, který si nepřipsal ani jeden úspěšný zákrok. V další části třetiny domácí zabrali a snížili alespoň na rozdíl jedné branky. Po první třetině vede CSKA na ledě Viťazu poměrem 1:2.

Střely na branku 12:16
20:00'
19:45'
Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.
19:30'
Domácí se osvobozují vyhozením puku až za bránu Sorokina.
19:26'
Hosté se proviňují ofsajdem, vhazování proběhne ve středním pásmu.
19:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů).
19:18'
V neuvěřitelné tutovce se ocitl Michajl Grigorenko, ale Kočetkov předvedl akrobatický zákrok po vzoru Dominika Haška bez hokejky v ruce.
18:55'
Po nahození Jeřábka Sorokin chvíli nevěděl, kde má puk, ale naštěstí pro hosty v bráně neskončil.
18:19'
Hra je opět přerušená. Hosté se ve středním pásmu dopustili přihrávky rukou.
17:57'
Čtvrtá formace hostů teď pořádně zmáčkla svého soupeře, ale nakonec vše končí hvizdem rozhodčího, jelikož se puk ocitl v ochranné síti.
17:12'
Jiří Sekáč byl teď hodně agilní po střele Okulova, ale k vyraženému puku se už nedostal.
16:59'
Přihrávka Kaprizova na Grigorenka nebyla přesná, a tak hosté přišli o útočné pásmo.
16:22'
Hosté teď na chvíli sevřeli svého soupeře v jeho pásmu, ale větší šanci si hokejisté CSKA nevypracovali.
15:33'
15:27'
Pekka Jormakka projel po pravém křídle a následně zkusil pozornost Sorokina z ostrého úhlu. Gólman CSKA větší problémy neměl.
14:49'
Neuvěřitelný zákrok Sorokina! Pavel Černov měl už úplně prázdnou bránu, ale gólman CSKA ještě zvládl natáhnout svůj hůl, kterou právě útočník Viťazu smolně trefil.
14:23'
Tentokrát pálil Aaltonen, po jehož střele byl v brankovišti Sorokina zmatek, ale CSKA to tentokrát ustálo.
13:50'
Ville Lajunen pálil, Makejev tečoval, ale puk mířil pouze vedle.
13:33'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
13:18'
Domácí jsou teď na koni, když mačkají svého soupeře v jeho obranném pásmu.
12:40'
Varfolomejev předvedl krásnou individuální akci, ale s následnou střelou z mezikruží na Sorokina nevyzrál.
11:39'
Domácí využívají přesilovou hru! JOONAS NÄTTINEN číhal v predbrankovém prostoru, což se mu vyplatilo. Střelu Pekky Jormakky Sorokin neudržel, a tak mohl Nättinen puk pohodlně za Sorokina zasunout. Asistence: Pekka Jormakka a Alexej Byvalcev.
11:26'
Domácí musí začít svou útočnou snahu od své brány, jelikož hosté opět vyhodili puk ze své třetiny.
11:00'
Opět to zkoušel Sjomin, ale tentokrát jeho střela na Sorokina vůbec neprošla a následně hosté vyvezli puk až za Kočetkova.
10:44'
Alexander Sjomin vypálil příklepem z pravého kruhu, ale jeho střela byla příliš dlouho avizovaná, a tak s ní neměl Ilja Sorokin žádné potíže.
10:15'
Hosté se ihned po buly osvobozují.
10:08'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., hákování).
09:27'
Domácí opět rozehráli přímo tragicky, a tak se v mezikruží objevil osamocený Maxim Mamin, ale jeho střela minula branku.
08:46'
Další náznak útoku domácích skončil neúspěšně, a tak mohl dopředu vyrazit na druhé straně Sergej Andronov, jehož střela se ale také neujala.
08:00'
Kirill Kaprizov ve středním pásmu lacině ztratil puk, ale domácí příliš nebezpeční z následné akce nebyli.
07:13'
Střela Katičeva mířila pouze vedle, a tak Sorokin stále ještě nemusel zasahovat.
06:36'
Domácí se vydali kupředu, ale úspěšní nebyli. Ilja Sorokin na svůj první zákrok zápasu čeká.
05:58'
Z bezprostřední blízkosti pálil Maxim Mamin, ale jeho střela se neujala.
05:19'
Kaprizov zavezl puk do útočného pásma, kde jej následně předal na Robinsona, jehož střela až na Kočetkova neprošla.
04:14'
Domácí rozehráli velmi zle, a tak se dopředu dostali opět hokejisté CSKA. Z pravého kruhu to zkusil Okulov, ale Kočetkova překonat nedokázal.
03:25'
Naopak opět byli nebezpeční hosté. Sergej Andronov pálil z bezprostřední blízkosti pouze do Kočetkova.
02:45'
Teď je k vinění poměrně nezáživná část hry, kdy se domácí snaží tvořit hru, ale příliš se jim nedaří se dostat do blízkosti Sorokina.
01:33'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Igor Saprykin, přichází Pjotr Kočetkov.
01:33'
Hosté už vedou o dvě branky! Zpoza brány si vybruslil SERGEJ TOLČINSKIJ, který bekhendem nahodil puk na Saprykina, za kterého se puk odrazil od obránce Viťazu. Asistence: Alexander Popov.
01:14'
Hosté se prosazují v přesilové hře! Linden Vey nalezl před bránou stojícího MICHAILA GRIGORENKA, který z první doklepl puk do poloprázdné brány. Asistence: Linden Vey.
01:00'
Domácí se osvobozují vyhozením.
00:43'
00:30'
Do první nebezpečné situace se dostali hostující hokejisté, konkrétně z nebezpečné pozice pálil Kalinin, po kterém dorážel Andronov, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledě. Domácí celek nastupuje v červených dresech, hosté v bílých.

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Kočetkov) – Jeřábek, Katičev, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Golovkov, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – P. Černov, Mons, Varfolomejev – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – D. Kvartalnov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Marčenko, Naumenkov, Kiselevič, A. Romanov, M. Robinson (A), Dahlbeck, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Sekáč, Okulov, Mamin – Slepyšev, Andronov (C), Kalinin – P. Karnauchov, Al. Popov (A), Tolčinskij – Rtiščev.

Rozhodčí: Gashilov, Fateyev – Gordenko, Sysuyev.

Jakub Jeřábek (VIŤ)
Jiří Sekáč (CSKA)
CSKA Moskva
Asi nikoho nepřekvapí fakt, že se CSKA nachází na prvním místě západní konference KHL. Sice v celkovém součtu je úplně první Kazaň, ale ta je v konferenci východní. Svěřenci kouče Nikitina na tom sice jsou dobře, ale forma týmu není rozhodně ideální. Z posledních pěti zápasů CSKA získalo pouhopouhé 2 body za dvě prohry v prodloužení, což je na tým takového kalibru rozhodně málo. Se 41 body při skóre 84:46 za 28 zápasů se tedy CSKA vyhřívá na první příčce západní konference.

Nejproduktivnější hráči
1. Kirill Kaprizov 14+13
2. Linden Vey 10+14
3. Michajl Grigorenko 7+15
HC Viťaz Moskevská oblast
Viťaz vstoupil do tohoto ročníku KHL přímo skvěle. Týmu to šlapalo a dlouho okupoval první příčku západní konference. Teď už je to však jiná písnička, jelikož svěřenci kouče Kravetse z posledních deseti duelů vyhráli jen jednou, což je velmi žalostná bilance. Celek se však i po této nevydařené sérii nachází na 5. místě právě díky povedenému vstupu do sezóny. Viťaz má odehráno 28 zápasů se ziskem 35-ti bodů při skóre 65:63.