KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Novgorod - 4. listopadu 2019   15:00

Vitaz
Vitaz
39:57' Grebenščikov (Jormakka, M. Aaltonen) • 40:45' M. Aaltonen (A. Sjomin) • 46:34' A. Sjomin (Stasenko)
3:4
(0:0, 1:0, 2:3 - 0:0)

1:3 (SN)

Novgorod
Novgorod
41:40' Bočarov   • 44:31' Šenfeld   • 50:27' Rattie  (Schroeder, Žafjarov) • ' Schroeder

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 45:49 (14:12, 8:14, 19:21 – 4:2)
Zblokované střely – 16:12
Vyhraná vhazování – 42:33
Trestné minuty – 8:6
Hity – 14:9
V rozstřelu byl úspěšnější hostující celek. Hned tři hráči Torpeda totiž dokázali nájezdy proměnit. Na druhé straně uspěl pouze jeden střelec. Za autora vítězného nájezdu je označen Jordan Schroeder.

Zápas dlouho nebyl moc zajímavý a na první gól se čekalo až do závěru druhé třetiny, ale pak to hráči divákům bohatě vynahradili. Ve třetí části padlo hned pět branek a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení a následně také do nájezdů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
Autorem vítězné branky je JORDAN SCHROEDER.
Jordan Schroeder proměňuje a Torpedo si tak odveze z ledu Viťazu dva body!
Aaltonen střílel jen do Tichomirova.
Anton Šenfeld se prosadil střelou na vyrážečku.
Pavel Černov udělal forhendovou kličku. Zdálo se, že Tichomirov uspěje, ale puk mu nakonec nějak projel pod betonem.
Stanislav Bočarov se trefil mezi betony Ježova!
Makejev nepřelstil Tichomirova, který si před ním lehl a to mu stačilo.
Rattie mířil na lapačku. Branku netrefil.
Začal domácí Ševčenko. Myslel to dobře. Naznačil kličku do forhendu a házel puk do protipohybu brankáře, ale netrefil branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo. Vítěze zápasu určí až nájezdová loterie.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Domácí Grebenščikov měl závěrečnou šanci v prodloužení. Uvolnil se na střed hřiště, ale do střely mu vložil hokejku obránce.
63:33'
Miro Aaltonen se dostal k puku po chybě hostí v rozehrávce a uháněl sám na brankáře. Místo zakončení však chtěl zadovkou ještě přihrávat a tím celou akci zazdil!
62:16'
Grebenščikov se zbavil krásnou stahovačkou protihráče a už to vypadalo, že pojede sám na hostující branku. Kotouč mu však v pádu vypíchl Rattie, jenž mu tak sebral velkou šanci.
61:58'
Na ose hřiště měl před sebou otevřený prostor Ville Lajunen. Ten ale neprostřelil brankáře Tichomirova.
60:54'
Po objetí branky se neprosadil aktivní Aaltonen.
60:29'
60:20'
Hosté dohrávají závěrečné sekundy přesilovky. Po nahrávce Schroedera pálil Charles Genoway do připraveného Ježova.
60:01'
Třetí třetina nabídla poměrně divokou podívanou. Už po 45 sekundách zvýšil domácí náskok na 2:0 Miro Aaltonen, ale Torpedo se dokázalo rychle vrátit do hry. V oslabení potrestal chybu brankáře Ježova v rozehrávce Stanislav Bočarov a v čase 44:31 už bylo po úniku Antona Šenfelda srovnáno. Viťazu pak vrátil vedení Alexandr Sjomin, ovšem v 51. minutě srovnal na 3:1 Ty Rattie.
60:00'
59:58'
Závěrečnou střelu Jordana Schroedera vyráží Ježov. Zápas tak půjde do prodloužení.
59:21'
Domácí vyhazují.
58:52'
Miro Aaltonen odvedl dobrou práci. Šetřil sekundy z oslabení za hostující brankou.
58:28'
A vylučovat budou! Ilja Ježov dostal trest na 2+10 minut za nesportovní chování! Torpedo má šanci zápas rozhodnout ještě v řádné hrací době.
58:28'
Ilja Ježov praštil do helmy clonícího Iljina. Rozhodčí se spolu radí a řeší, zda budou tento zákrok trestat či nikoliv...
58:22'
To mohl odvrátit Daniil Iljin. Puk se k němu odrazil od zadního mantinelu po nepřesné střele hostí, ale Iljin ho nedorazil přes beton Ježova.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Dočkáme se prodloužení?
56:57'
Sjominovu přihrávku dokázal usměrnit na branku Pekka Jormakka. Tichomirov byl pozorný a v rozkleku zakročil.
56:34'
Ježov se natahoval lapačkou pro vysoko letící kotouč. Lapil ho baseballovým zákrokem.
55:46'
Na přihrávku zpoza branky si sjížděl Igor Golovkov. Ten se do puku netrefil. Ke střele se pak dostal Pekka Jormakka, ta ale byla sražena za branku Tichomirova.
54:28'
Nebezpečnou ranou z první se prezentoval Ville Lajunen. Tichomirov se stačil přemístit a vyražený puk včas zalehl.
53:49'
Domácí přečíslili obranu soupeře. Situaci 3 na 2 řešil Ivan Laričev přihrávkou před branku na Pavla Černova, který ale nedokázal sklepnout puk za záda Tichoirova. Ten ho přikryl a tak následuje reklamní přestávka.
52:20'
Všichni aktéři na ledě teď očekávali odpískání zakázaného uvolnění hostí. Píšťalka se ale neozvala a obránci Viťazu tak musejí hrát.
51:57'
Domácí musejí vyklidit útočné pásmo. Čárový signalizuje ofsajd.
50:27'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Je opět vyrovnáno! Damir Žafjarov posílal před branku puk, který propadl až na hůl TY RATTIEHO a ten měl před sebou volnou klec Viťazu. Asistence: Jordan Schroeder a Damir Zafjarov.
50:02'
Damir Žafjarov si vyjel na pravý kruh a odtud vystřelil k bližší tyčce. Ježov byl připraven.
48:56'
Čas na trochu odpočinku. Je tu reklamní přestávka.
47:50'
Na první gól jsme čekali až do konce druhé třetiny, ale od té doby se s brankami roztrhl pytel. Najednou je to hodně divoká podívaná.
46:34'
Viťaz právě vstřelil branku!
Z ničeho nic však udeřili domácí! Krásnou individuální akci předvedl ALEXANDR SJOMIN, který od levého mantinelu prošel až mezi kruhy a střelou na lapačku překonal Tichomirova. Viťaz tak opět vede – 3:2. Asistence: Nikolaj Stasenko.
46:02'
Hosté jsou nabuzeni a nadále tlačí! Ježov přežil několik příležitostí Torpeda, teď ho nepřekonal Bočarov.
44:31'
Hosté srovnávají! ANTON ŠENFELD se dostal za obranu soupeře. Napoprvé Ježova nepřekonal, ale vyražený puk dokázal sám dopravit do odkryté branky. Bez asistence.
43:24'
Hosté jsou v plném počtu.
41:40'
Hosté snižují ve vlastním oslabení! STANISLAV BOČAROV sebral za brankou puk rozehrávajícímu brankáři Ježovovi a zasunul ho do odkryté klece. Bez asistence.
41:23'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hákování).
40:45'
Domácí vstupují do třetí části skvěle! V útočném pásmu se dostal k puku Alexandr Sjomin, který nahrál napravo MIROVI AALTONENOVI a finský útočník z první překonal přesouvajícího se Tichomirova – 2:0. Asistence: Alexandr Sjomin.
Hity – 10:6
Skóre se dnes poprvé měnilo až v závěru druhé třetiny. V této pasáži měli více ze hry hosté, ovšem Viťaz několikrát podržel brankář Ježov a v čase 39:57 udeřilo na druhé straně. Aaltonen předložil puk před odkrytou branku Svjatoslavovi Grebenščikovovi a ten se nemýlil.
40:00'
39:57'
Nedáš – dostaneš! Domácí udeřili pouhé 3 sekundy před druhou sirénou. Pekka Jormakka poslal od zadního mantinelu puk před branku, kde propadl až k Mirovi Aaltonenovi. Ten situaci vyhodnotil skvěle. Místo střely kotouč ještě potáhl a následně našel SVJATOSLAVA GREBENŠČIKOVA, který měl před sebou jen odkrytou klec. Asistence: Pekka Jormakka a Miro Aaltonen.
39:15'
Ilja Ježov drží Viťaz! Ty Rattie v útočném pásmu posunul puk na Schroedera, který ho okamžitě předložil před poloodkrytou branku na Damira Žafjarova. Ten mířil nahoru, ale Ježov se natáhl a schoval černou pryž do lapačky!
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Ty Rattie to vzal na sebe, ovšem jeho ránu pokryl Ježov!
36:50'
Hosté pokračovali v tlaku v útočném pásmu i v pěti. Situaci pro domácí uklidnil až Ježov, který přikryl lapačkou puk, který se snažil vytáhnout před branku Daniil Iljin.
36:00'
35:56'
Z ostrého úhlu to v závěru přesilovky Torpeda zkoušel Šenfeld. Ježov byl připraven.
35:01'
Z mezikruží neuspěl ani Denis Barancev! Nejsem si jist, zda zasahoval Ježov, nebo jestli se puk neodrazil od jedné z hokejek v předbrankovém prostoru.
34:48'
Žafjarov vypálil z vrcholu pravého kruhu nad břevno domácí klece.
33:59'
Za držení je vyloučen domácí Alexandr Jevsejenkov. Torpedo si tak vyzkouší přesilovou hru.
33:50'
Aljajev se ocitl za domácí brankou a odtud našel hezkým pasem Georgije Mišarina. Ten mířil do připraveného Ježova.
32:58'
Domácí se sami vyhodili z útočného pásma. Jejich útočná akce byla hodně kostrbatá.
32:14'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
31:44'
Damir Žafjarov nečekaným manévrem zmátl bránící hráče. Na pravém kruhu následně naznačil střelu, proti které si Ježov povyjel, ale místo ní přišla přihrávka na Ty Rattieho, který zamířil z ostrého úhlu bekhendem do boční síťky odkryté domácí svatyně!
30:18'
Vstoupili jsme už do druhé poloviny utkání. Na první gól stále čekáme.
29:43'
Z pravého kruhu vystřelil Jevgenij Mons. Na místě byla vyrážečka hostujícího gólmana Tichomirova.
29:24'
Od modré čáry to zkoušel Zborovskij. Pokus hostujícího obránce byl obranou sražen do rohu.
29:10'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Ježovem.
28:29'
Danila Mojsejev dobruslil nahozený kotouč a dostal se i ke střele. Ta ale byla sražena mimo branku.
27:48'
Hra byla přerušena zřejmě pro vysokou hůl jednoho z domácích. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.
26:40'
Svjatoslav Grebenščikov našel krásnou žabičkou u vzdálenější tyčky volného Pavla Varfolomejeva. Tichomirov se stačil proti jeho zakončení přemístit!
26:07'
Vystřelený puk skončil v lapačce domácího Ježova. Následuje reklamní přestávka.
25:23'
Alexej Byvalcev dostal přihrávku za hostující obranu. Situaci mu ale ještě stačil zkomplikovat obránce Mišarin a domácí útočník v tísni nepřekonal Tichomirova!
24:20'
Michail Varnakov se snažil prokličkovat do střelecké pozice, o puk však přišel. Viťaz je už v plném počtu.
23:57'
23:44'
Damir Žafjarov svou ranou sestřelil Katičeva. Ten to dostal někam do stehna a zůstává ležet na ledě. Z toho bude asi koňar.
23:09'
Charles Genoway si udělal dva kroky dopředu a vypálil. Trefil bránícího hráče před Ježovem.
22:19'
Igor Golovkov podrazil Antona Šenfelda. Hosté si zahrají přesilovku.
21:39'
Hosté pokračují v aktivitě ze závěru první třetině. Mezi kruhy si vyjel s pukem Varnakov, který branku minul.
Hity – 6:2
Po první třetině hraje Viťaz s Nižným Novgorodem bez branek. Domácí začali utkání poměrně aktivně, ale z několika nadějných příležitostí nedokázali udeřit. Torpedo se dostalo do hry zejména v závěru periody, kdy si musel brankář Ježov připsat několik těžkých zákroků.
20:00'
19:38'
Varnakov našel obránce Mišarina, který střílel na vyrážečku brankáře Ježova. Puk končí v rohu kluziště.
19:13'
Zakázané uvolnění hostí.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:49'
Další dobrý zákrok Ježova. Na přihrávku z rohu hřiště si sjel Michail Varnakov, jehož rána z osy hřiště uvízla kdesi ve výstroji gólmana Viťazu.
18:37'
Andrej Belevič vystřelil z pravého kruhu. V roli clonícího hráče před brankovištěm se překvapivě ocitl obránce Denis Barancev, který puk neprotlačil přes betony Ježova.
18:01'
Sergej Zborovskij dlouho držel puk za hostující brankou. Nakonec stejně rozehrál jen na zakázané uvolnění.
16:24'
Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.
16:08'
Makejev bekhendem nahodil puk na hostující branku. Dorážet se pokoušeli Sjomiv s Byvalcevem, ale Tichomirov dokázal vše vyřešit.
15:24'
Zákrok Ilji Ježova, který vyrážel levým betonem střelu z levé strany.
14:01'
Hosté oslabení přestáli. Už jsou kompletní.
13:14'
Tentokrát domácím rychlá souhra vyšla. Z mezikruží ji zakončoval Alexej Makejev, Tichomirov však zakročil pravým betonem.
12:27'
Domácí málem vykombinovali obranu soupeře. Poslední přihrávka ale neprošla kolem brankoviště až před odkrytou klec. Dobře to vyklekl obránce.
12:00'
Přesilová hra tentokrát pro domácí. Za podrážení je vyloučen Michail Orlov.
11:53'
Domácí jsou v plném počtu.
11:06'
Po ráně Baranceva vyrazil Ježov puk k Michailovi Varnakovovi, který ho ale před odkrytou částí branky netrefil!
10:58'
Od mantinelu si vyjel pro zakončení z levého kruhu Ty Rattie. Puk je v lapačce brankáře Ježova.
09:52'
Michail Jepišin u mantinelu držel soupeře a tím porušil pravidla. Jeho zákrok byl označen za nedovolené bránění.
09:47'
Hostující tým se dopustil zakázaného uvolnění.
08:47'
Přečíslení 2 na 1 zakončoval střelou z pravého kruhu Alexej Makejev. Kotouč byl ale brankářem tečován do ochranné sítě.
08:36'
Skvělou defenzivní práci odvedl Alexandr Sjomin. Domácí kapitán se vrátil s Varnakovem, kterému zezadu odebral puk a vyváží ho dopředu.
06:47'
06:25'
Miro Aaltonen dostal přihrávku na pravý kruh a z první střílel. Tichomirov se stačil včas přemístit!
05:47'
Domácí se nemohou usadit v útočném pásu. Polovina jejich přesilovky je minulostí.
04:46'
Denis Barancev je vyloučen za držení. Přesilovou hru si zahrají domácí.
04:01'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
02:48'
Domácí opět vymýšleli v útočném pásmu. Hráči Torpeda ale získali puk a dokonce ohrozili brankáře Ježova. Ten si připsal svůj úvodní zákrok.
01:11'
Domácí předvedli hezkou souhru. Spoluhráč na pravém křídle posunul puk před sebe, kam si sjel Jevgenij Mons, který se řítil proti brankáři Tichomirovovi. Ten zaklapl betony včas.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Jeřábek, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Golovkov, Stasenko, Jepišin, Katičev – A. Sjomin (C), Byvalcev, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen, Grebenščikov – Varfolomejev, P. Černov, Laričev – Mons, A. Ševčenko, Gončarov – Mojsejev.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Aljajev, Mišarin, Minejev – Rattie, Schroeder, Žafjarov – Varnakov (A), Q. Howden, Šenfeld – Verjajev, D. Iljin, Bočarov – Smolin, Belevič, Gončaruk.

Rozhodčí: Ravodin, Fraňo – Antonov, Parikov.
Československá stopa:

Jakub Jeřábek (VTZ) 20 odehraných zápasů, 12 bodů (4+8)
Oba celky figurují v Západní konferenci, kde se více daří Viťazu. Domácí celek v dosavadním průběhu sezóny zaznamenal čtyřiatřicet bodů, což mu stačí na třetí příčku. V posledním střetnutí zastavila Moskevská oblast sérii pěti porážek, když zdolala těsně Čerepovec. Viťaz by potřeboval především zlepšit hru do útoku, jelikož ve čtyřiadvaceti zápasech nasázel soupeřům pouze sedmapadesát branek. Ani Nižnij Novgorod na tom v tabulce není zle, jelikož mu se sedmadvaceti body patří šestá příčka. Ovšem ani Torpedu se moc v posledních dnech nedaří, jelikož v pěti zápasech jen jednou vyhrál, když porazil Jaroslavl. Hostující mužstvo musí v dalším průběhu sezóny zlepšit hru fo obrany, protože inkasoval už sedmašedesát gólů, což je po týmech zespodu tabulky nejvíce – úplně stejně je na tom ještě pátý Spartak.
Kontinentální hokejová liga má na programu další hrací den, a tak vás vítám u střetnutí, v němž se představí HC Viťaz Moskevská oblast a Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.