KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Novosibirsk - 2. října 2019   11:30

Novosibirsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Martin Bakoš – 0+0, 3 střely na branku, 2 trestné minuty, čas na ledě – 16:32.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 20 – 30
Trestné minuty: 8 – 6
Vhazování: 21 – 28
Zblokované střely: 15 – 14
Hity: 10 – 3
Je konec! Nakonec to bylo obrovské drama, které rozsekla až předposlední minuta tohoto duelu! Minut a jednu vteřinu před koncem se totiž trefil Juuso Puustinen, jehož parádní rána z vrcholku kruhu nedala moc šancí brankářovi domácích. Přesto je třeba oba gólmany pochválit, jelikož měli několik těžších zákroků a v utkání jsme viděli je tři góly. Každopádně Sibir oplatil porážku Admiralu posledního duelu a z tohoto utkání bere plný počet bodů a Vladivostok odchází s prázdnou.
59:45'
Tohle už si Sibir pohlídá! Domácí sice odvolávají gólmana, ale času na srovnání už je málo!
59:26'
Oddechový čas pro domácí.
59:26'
Domácí trenér by rád odvolal svého gólmana, ale zatím k tomu nemá možnost. Kotouč totiž na svých hokejkách drží hostující hráči.
58:59'
Oddechový čas pro hosty.
58:59'
Sibir právě vstřelil branku!
A tak přichází trest na druhé straně, hosté se minutu před koncem dostávají do vedení! JUUSO PUUSTINEN se dnes dost možná stane hrdinou svého týmu. Hostující sedmdesát jednička totiž vyslala krásnou střelu zápěstím, která skončila v šibenici, a dnes střílí druhý gól v zápase!
58:35'
Juuso Puustinen měl problém se zpracováním kotouče na polovině hřiště. Díky tomu se dostal Vladivostok ke střele, jenže ta nebyla úspěšná.
57:58'
Novosibirsk to nyní zkusil rychlým pasem na útočnou modrou, ale hostující hráč ho nedokázal zpracovat, takže u puku jsou zase domácí hokejisté.
57:24'
Oleg Lomako zaútočil, ale jeho rána byla sražena do rohu kluziště. Oba týmy by chtěly vyhrát ještě v základní hrací době, ale je to bez střel na bránu.
57:00'
Znovu uvidíme vhazování v útočném pásmu hostujícího celku. Hostující centr byl napomenut, a tak buly nakonec vyhrál domácí středový hráč.
56:22'
Novosibirsk získal puk v útočném pásmu, ale Vladivostok rychle přistupoval k hráčům a po krátké chvíli mu ho sebral, přesto jsou tam hosté zpět.
56:06'
Nepřesná přihrávka domácího celku přesouvá hru zpět před jejich gólmana. Dnes si oba týmy opravdu nejspíše ze zápasu odvezou alespoň bod.
55:05'
Tak to bylo rychlé přerušení po buly, které se nakonec konalo na útočné modré hostů. Tentokrát se hra přesouvá do středního pásma, když puk opustil hřiště.
55:00'
Novosibirsk zachytil vyhození na útočné modré a vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu. Nejdříve je před námi ale komerční přestávka.
53:57'
Jeden z hostí neudržel rovnováhu, a tak vznikl rychlý kontr na druhé straně! Vladimir Butuzov si najížděl na přihrávku, ale jeho teč šla přesně od připraveného Alexeje Krasikova.
53:24'
Oleg Lomako se snažil napadat rozehrávku svých soupeřů, ale byl na to sám, přičemž měl proti sobě přesilu čtyř hokejistů. Neměl tedy šanci na úspěch.
52:42'
A znovu se nám nepřerušuje. Utkání díky tomu rychle utíká a před námi je posledních sedm minut ve třetí třetině, tak uvidíme, co se ještě stane.
51:58'
I když to nemusela být pravda! To byl obrovský závar, který vznikl před brankou domácího gólmana! Puk se všemožně odrážel, Anton Krasotkin tam létal jako hadr na holi, ovšem kotouč nakonec vyjel vedle branky!
51:30'
Jinak ale vidíme celkem časté nepřesnosti hlavně v této třetině. Zatím to vypadá, že dnešní utkání spíše směřuje do prodloužení.
50:48'
No, teď už jsme jednu viděli a nebyla vůbec špatná! Hráč hostí si najel na vrcholek kruhu a Anton Krasotkin musel předvést dobrý zákrok ramenem.
50:07'
Ti ho sice následně celkem rychle ztratili, jenže Vladivostok směrem dopředu nepředvedl vůbec nic. Moc střel jsme v této periodě ještě neviděli.
49:40'
Jurij Petrov si vzal kotouč za svou brankou a chtěl vymyslet rychlý pas. Ten však nebyl ani trochu přesný, a tak hostující hokejisté získali puk.
49:31'
Nikita Bobrjašov je zpět na ledě!
48:47'
Nyní přišla tvrdá rána od modré v podání hostujícího obránce, ale střela byla sražena jedním z domácích obránců. Následně Vladivostok vyhodil.
48:18'
Jenže Admiral se po krátkém napadání dostal ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry.
47:46'
Novosibirsk se může zvednout, jelikož hraje přesilovou hru. V této třetině se zatím spíše jen bránil, tak uvidíme, co předvede v této početní výhodě.
47:31'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikita Bobrjašov – 2 min., sekání).
46:58'
Sibir se nakonec dostal až do šance, ale Anton Krasotkin si nakonec ani nemusel připsat zákrok. Už za sebou máme sedm minut v druhé třetině.
46:28'
Jenže střela nepřišla a místo toho jsme viděli další souboje u mantinelu. Z nich nakonec vyšel vítězně hostující tým, jenž poslal puk do středního pásma.
46:00'
Vladivostok vyhrál buly v útočném pásmu, ale má problémy s napadáním svého soupeře. Nakonec to však vykombinoval a může vystřelit.
45:18'
Hraje se opět ze strany na stranu. Oba týmy předvádí rychlé přechody a střední pásmo není žádnou překážkou. Zatím je to bez nebezpečnějších střel.
44:40'
Denis Vicharev se snažil nahánět svého soupeře, který měl ve svém držení kotouč. Ten se však jeho pohybem rozhodit nenechal a puk dokázal vyvézt.
43:49'
Admiral se dostal do rychlého kontru. Nakonec přišla přihrávka na najíždějícího hráče před branku, ale tu dokázal zlikvidovat Alexej Krasikov.
43:14'
Ovšem nyní už se píšťalka rozhodčího ozvala. Dmitrij Sidljarov neposlal dobrou přihrávku svému spoluhráči a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
42:44'
Zase se nám moc nepřerušuje, což rozhodně pomůže plynulosti tohoto utkání.
42:09'
Nyní se Sibir moc daleko s pukem nedostal. Jednomu z hráčů totiž podjel pod hokejkou, takže ho mohli v poklidu sebrat domácí ve středním pásmu.
41:27'
Nyní měl i Vladivostok problémy ve své obranné třetině. Sibir dobře a tvrdě napadal, ovšem domácí to zvládli, a tak šli hosté vystřídat.
41:01'
Vypadá to, že Admiral chce hrát v této periodě mnohem aktivnější než v té druhé. Vladimir Butuzov se dostal k dorážce z dobré pozice, ale Krasikov zasáhl.
40:39'
Domácí se ihned vydali do útoku a nadělali domácí obraně menší problémy. Novosibirský hráč se s tím proto nepáral a poslal puk na zakázané uvolnění.
40:10'
Už nám odstartovala i poslední třetina dnešního utkání! Podaří se jednomu z týmů vstřelit vítěznou brankou nebo utkání dospěje až do prodloužení?

Hity: 6 – 3
Již jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání a vítězi duelu nejsme o nic blíže než na začátku. Už po minutě první periody totiž srovnal Denis Vicharev , jenž sebral odražený kotouč a zasunul ho k tyčce. Následně se hrál celkem vyrovnaný hokej, ovšem ke konci periody měli rozhodně více ze hry hosté. Branku však nevstřelili, a tak je stav 1:1.

Další třetina začne přibližně v 13:11.
40:00'
39:27'
Anton Krasotkin chtěl pomoci s rozehrávkou svému týmu, ale jen namazal soupeři. Tím byl Jevgenij Česalin, jenž nedokázal z poloviny hřiště zamířit do sítě.
39:00'
Minuta do konce druhé části!
38:24'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Juuso Puustinen – 2 min., podrážení).
38:21'
Juuso Puustinen ve velké šanci, ale nedostal svůj tým zpět do vedení! Snažil se dorážet kotouč u tyčky, ale Anton Krasotkin si to tam pohlídal.
38:03'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Martin Bakoš – 2 min., držení).
37:46'
A další nepřesnost na domácí straně, které se tam teď kupí jedna za druhou. Přihrávka totiž tentokrát skončila jen na zakázaném uvolnění.
37:33'
Vladivostok se po opravdu dlouhé době dostal do útočného pásma, ale nic zajímavého nevymyslel. Naopak se jen vystavil od úmyslného ofsajdu...
37:08'
Mikael Ruohomaa se dostal pro přistrčení svého spoluhráče k puku. Jeho střela bekhendem ale nenadělala Antonu Krasotkinovi žádné potíže.
36:45'
Každopádně Novosibirsk hraje v posledních minutách mnohem častěji na puku. Vladivostok se hned dvakrát zbavil puk jen za cenu zakázaného uvolnění.
36:10'
Ilja Morozov prováhal ideální moment pro střelu. Nakonec vypálil až o něco později a jeho rána ani nedošla k domácímu gólmanovi.
35:32'
A nemůže se dostat s kotoučem na holi do útoku. Pokaždé to řešil nahozením, ovšem to vždycky sebrali domácí, kteří se však puk rychle zbavili.
34:55'
Ti se dostali až ke střele, ale nadále platí nerozhodný stav. Jyrki Jokipakka musel poté dojet pro puk do svého obranného pásma, odkud musí Sibir začít.
34:19'
Už se nám znovu nějakou to dobu nepřerušovalo. Nyní jsme viděli několik soubojů o puk ve středím pásmu, ze kterých nakonec vzešli vítězně hosté.
33:40'
Na druhé straně vznikl menší závar v brankovišti, jenže puk se nakonec vykutálel tak dva metry od klubka těl. Domácí hráč ho následně poslal do středního pásma.
33:02'
Martin Bakoš získal puk v útočném pásmu. Měl před sebou dostatek prostoru, a tak hledal spoluhráče před brankou, jenže ten byl dostatečné hlídán.
32:30'
Ve druhé periodě už se nehraje tak pohledný hokej jako v té první. Nyní vidíme spíše souboje a naprosto vyrovnanou hru na obou stranách.
31:54'
Jenže ani těm to nevydrželo moc dlouho. Mikael Ruohomaa se dostal na druhé straně ke střele, jenže ta byla sražena jen do ochranné sítě.
31:32'
Alexandr Šarov se dostával s kotoučem na holi do pásma, jenže svou zadovkou nenašel žádného spoluhráče. Proto jsou u puku zase domácí.
30:58'
Domácí hokejisté se však drží v útočném pásmu a Sibir byl hodně stáhnutý jen u své branky. Přesto dostal kotouč alespoň do středního pásma a může vystřídat.
30:45'
Dmitrij Sajustov je na ledě!
30:30'
A nebyla z toho vůbec špatná šance pro domácí! Martin Bakoš dostal přihrávku do kruhu, ale jeho rána zápěstím byla jen sražena do ochranné sítě.
29:50'
Jenže po nepřesné přihrávce se hosté dostali ke kotouči a vyhodili ho do středního pásma. Nyní už jsou domácí zase v tlaku v útočné třetině.
29:26'
Ruslan Ibatullin udržel puk s potížemi na útočné modré. Domácí se však již rozestavěli do přesilovkového vzorce a mohou kombinovat v útočném pásmu.
29:00'
Novosibirsk začal své oslabení na jedničku. Dostal se ihned po buly ke kotouči a poslal jej přes všechny čáry až za domácího gólmana.
28:45'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., nedovolené bránění).
28:40'
Po zákroku Antona Krasotkina je hra přerušena. Bylo to spíše jen nahození od modré, ale do zákroků se počítá. Před námi je naopak komerční přestávka.
28:29'
V posledních minutách se vzchopila i hra Sibiru, ale hra je spíše rozháraná. Ani jeden z týmů si nemůže dostat do nějaké gólové příležitosti.
26:44'
Puk se nyní všemožně odrážel, až se dostal na hokejku hostujícího hráče na středu hřiště. Jeho rána zápěstím šla ale těsně vedle levé tyčky!
26:25'
Kirill Ďakov je na ledě!
25:46'
Novosibirsku se v tato početní výhoda tedy nedaří ani trochu! Admiral se bez problémů dostává k pukům, které jeden za druhým vyhazuje přes všechny čáry.
25:00'
Další buly už ale vyhrál Admiral, který se ve dvou hráčích dostal až ke střele. Alexej Krasikov byl na pozoru a nepříliš prudkou ránu vyrazil betonem.
24:48'
Nyní bylo základem, že Sibir vyhrál buly v útočném pásmu. Díky tomu se dostal ke střele Juuso Puustinen, ale Anton Krasotkin jeho pokus chytil.
24:25'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďakov – 2 min., podrážení).
24:10'
Novosibirsk však získal puk už na své obranné modré a předvedl rychlý útok! Navíc vybojoval faul a zahraje si tak první přesilovou hru v zápase.
23:46'
Denis Vicharev byl sice napadán ve svém obranném pásmu, ale celou situaci bez potíží ustál. Admiral tak může přijít s nějakým dalším útokem.
23:12'
A na druhé straně vznikalo už přečíslení tři na jednoho! Domácí si to však sami zazdili, když se dostali je do ofsajdového postavení. Buly na modré.
23:02'
První střela na branku také v podání hostujícího týmu v této třetině! Anton Krasotkin měl však dobrý výhled, a tak ránu bez potíží zastavil.
22:23'
Vladivostok pokračuje v aktivní hře a nadělává soupeři v obraně značné problémy. Tak uvidíme, jestli si domácí celek dokáže vytvořit další gólovku.
21:43'
Admiralský hráč nyní musel hodně zabrat, aby byl u kotouče o něco dříve než jeho soupeř. Domácí hráč to ovšem zvládl a může s týmem něco předvést.
21:00'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Utekla jen minuta z druhé části a stav utkání je srovnán! DENIS VICHAREV si vzal do své moc kotouč, který zůstal před brankovištěm. Následně natáhl gólmana hostí a zasunul puk k tyčce! Krásná akce. Asistence: Ivan Lisin a Jurij Kozlovskij.
20:36'
Prvních třicet vteřin druhé periody vlastně nenabídlo vůbec nic. Jen spoustu nepřesností a zakázané uvolnění na straně hostujícího Sibiru.

Hity: 3 – 2
Je za námi první třetina, po které vede hostující tým o jednu branku. Již po necelých pět minutách se totiž trefil Juuso Puustinen, který se nejrychleji zorientoval v brankovišti. Domácí sice po pár vteřinách srovnali, ale branka jim nemohla být uznána, jelikož Jurij Petrov do banky zasmečoval. Vladivostok měl poté podstatně více ze hry, ale Alexej Krasikov držel svůj tým nad vodou. Proto Sibir nadále vede o jednu branku.

Další část začne přibližně v 12:19.
20:00'
19:35'
Vypadá to, že do konce této části již branku neuvidíme. Kotouč totiž drží domácí na svých hokejkách za svou brankou. Uvidíme, jestli ještě zaútočí.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:40'
Tak na druhé straně zase útočí hokejisté v bílém. Zatím se však spíše nahánějí po útočném pásmu, jelikož si nemohou poslat jedinou přesnou přihrávku.
18:04'
Dmitrij Sidljarov mohl být tím mužem, který by rozradostnil domácí fandy! Sebral totiž odražený kotouč, ale jeho střela po otočce trefila jen gólmana do ramene.
17:35'
A nám se pomalu chýlí první třetina ke konci. Vladivostok je znovu v útočném pásmu, kde bojuje o kotouč. Rád by jistě srovnal do konce periody.
17:02'
Domácí obránce neudržel puk na útočné modré, a tak se musela kompletní pětka vystěhovat. Novosibirsk zatím odvádí velmi dobrou práci v obraně.
16:54'
Jurij Kozlovskij se jako obránce ocitl ve velmi dobré střelecké pozici! Najel si totiž na střed hřiště mezi kruhy, ale jeho ránu Alexej Krasikov s potížemi zastavil!
16:14'
Kirill Voronin nabral rychlost ve středním pásmu a vypadalo to, že se dostane do toho útočného. Dobrou práci ovšem odvedl soupeř, který ho pokryl.
15:35'
Jenže nevymyslel. Sibir se okamžitě dostal ke kotouči. Tak se oba týmy rozhodly pro střídání a s pukem na holi budou pokračovat hostující hráči.
15:06'
Anton Krasotkin pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a udělala to velmi dobře. Jeho tým má nyní puk ve středním pásmu a snaží se něco vymyslet.
14:36'
Diváci se opravdu zatím mohou hokejem bavit, jelikož vidíme velmi zajímavou podívanou. Zatím jsme však viděli jen jeden gól, což se snad změní.
14:02'
Tato rozehrávka se domácímu týmu vůbec nepovedla. Dlouhý pas totiž nenašel vůbec nikoho a kotouč skončil jen na zakázaném uvolnění.
13:33'
Alexandr Konnov se snažil velmi aktivně napadat rozehrávku svého soupeře. Hostující obránce ale naznačil kličku a svého soka se dokázala zbavit.
12:54'
Novosibirsk nyní předvedl rychlé přečíslení tři na dva. Finální přihrávka mířila na Dmitrije Sajustova, ale domácí se stihl vrátit a srazit puk mimo mantinely.
12:43'
Admiral se probudil a v posledních minutách je lepším týmem na hřišti. Alexej Krasikov si připsal další úspěšný zákrok a před námi je komerční přestávka.
12:10'
Na druhé straně přišla také tvrdá rána od modré a Anton Krasotkin musel být ve střehu. Stihl však sklapnout své betony včas a puk vyrazil.
11:38'
Adam Almqvist poslal puk na svého spoluhráče na modré. Ten vypálil tvrdou ránu, ovšem ta se odrazila od prvního hráče stojícího před ním.
11:14'
Už dvakrát během chvilky vyhodili hosté jen na zakázané uvolnění. Vladivostok navíc pokaždé vyhrál vhazování a připsal si střelu na branku.
11:02'
Ruslan Ibatullin nahazoval puk od modré a chvilku to vypadalo velmi zajímavě. Nakonec se však kotouč odrazil do rohu útočného pásma domácích.
10:32'
Nyní přišlo další nahození, které se odrazilo od zadního mantinelu těsně vedle levé tyčky. Jako první si toho ale všimli hosté, kteří puk získali.
09:52'
Admiral nyní nahodil puk jen do středního pásma, kde o něj vznikl tuhý boj. Domácí hráči ho ovšem vyhráli a mohou vymyslet nějaký útok ze svého pásma.
09:21'
Opět se nám hra skoro nepřerušuje. Kdybychom neměli v akci videorozhodčího, měli bychom za sebou už více jak polovinu první periody.
08:40'
Oba týmy hrají v pěti!
07:45'
Vladivostoku evidentně hra ve čtyřech moc nevyhovuje. Nemůže se s pukem na holi dostat ani do středního pásma, natož až do toho útočného.
07:33'
Ovšem hostujícího hokejisté už jsou s kotoučem na holi zpět v útočné třetině, kde se snaží motat hlavy svým soupeřům. Ti se zatím dobře brání.
07:10'
Hrajeme tedy ve čtyřech na obou stranách. Sibir vyhrál vhazování v útočném pásmu, ovšem po krátké kombinaci o kotouč přišel.
06:40'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexej Jakovlev – 2 min., podrážení).

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ruslan Ibatullin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
06:10'
Admiral se hned vydal do dalšího ataku, ale nakonec si nepřipsal ani střelu mezi tři tyče.
05:08'
Jenže rozhodčím netrvala porada vůbec dlouho a branka domácího celku nakonec uznána není! Novosibirsk tedy nadále o jeden gól vede.
05:08'
Hostující trenér si však vzal výzvu, jelikož gólman okamžitě signalizoval, že branky bylo dosaženo rukou, respektive rovnou smečí.
05:08'
Jenže to vypadá na rychlé srovnání! Ihned po buly ve středním vystřelil domácí hráč, načež JURIJ PETROV dostal puk ze vzduchu do sítě!
04:54'
Obrovský tlak v brankovišti Vladivostoku nakonec končí úvodní brankou! Anton Krasotkin vyrazil střelu jen před sebe. Tam se nejrychleji zorientoval JUUSO PUUSTINEN, jenž nadvakrát došťouchl puk do sítě! Asistence: Jukka Peltola a Mikael Ruohomaa.
04:41'
Novosibirsk se dostal do útočného pásma, načež vystřelil od mantinelu. Anton Krasotkin ale kotouč viděl a chytil ho do lapačky. Po dlouhé době je přerušeno.
03:58'
Ten nakonec měl velmi dobrou možnost! Střela od modré totiž byla sražena přesně na hůl Dmitrije Sidljarova, ale jeho pokus šel těsně vedle!
03:26'
Dmitrij Sajustov se snažil natáhnout v útočném pásmu pro kotouč, ale domácí obránce si ho vzít nenechal. Do útoku tak může zamířit Admiral.
03:00'
Zatím se nám v utkání přerušovalo jen jednou a diváci vidí hodně rychlý hokej, který je ze strany na stranu. Brzy bychom mohli vidět nějakou branku.
02:28'
Mikael Ruohomaa zavezl puk do útočného pásma na druhé straně. Poslal puk křižnou přihrávkou spoluhráči, jenže ten po krátké chvilce o něj přišel.
01:56'
Kirill Voronin držel kotouč za brankou soupeře. Nakonec rozehrál na modrou, kde se v současnosti nachází puk. Vladivostok má platonický tlak.
01:25'
A to byla velká šance na druhé straně! Hráč Admiralu se totiž bez problémů dostal až před gólmana hostí, ale překonat ho z blízkosti nedokázal.
00:54'
Anton Krasotkin byl prvním gólmanem, jenž si připsal zákrok. Dmitrij Sajustov pálil z vrcholku kruhu, ale domácí brankář našel puk v lapačce.
00:22'
Úvodní buly bylo před pár vteřinami hozeno, a tak nám utkání již začalo! Domácí tým pro dnešek zvolil tmavě modré dresy, zatímco hosté bílé.
00:01'

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Olkinuora) – Lalonde, Almqvist, Miščenko, Ibatullin, Ďakov, Bobrjašov, Ostrovskij, Kozlovskij – Sidljarov, Ljungh, Bakoš – Lisin, Vicharev, V. Butuzov – Mereskin (A), Glazačev (C), K. Voronin – J. Petrov (A), Konnov, Lomako.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Loginov (C), Jokipakka, K. Alexejev, Piganovič, Timašov, Chabarov, Jefremov, Ilja Morozov – J. Peltola (A), Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov (A), Sajustov, Šarov – Torčeňuk, V. Komarov, Česalin – A. Jakovlev, Romancev, Pervušin.

Rozhodčí: Gamalej, Soin – Novikov, Strelcov.

Martin Bakoš (Admiral Vladivostok)
Poslední vzájemné utkání – 30.9.

Vladivostok – Novosibirsk 3:2sn

Branky a nahrávky: 58. Lalonde (Ljungh), 59. Almqvist (Bakoš), rozh. náj. Almqvist – 19. Šarov (Chabarov, Säteri), 30. Puustinen (Jokipakka, Ruohomaa)

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Krasotkin) – Lalonde, Almqvist, Miščenko, Ibatullin, Ďakov (A), Bobrjašov, Ostrovskij, Kozlovskij – Bakoš, Ljungh, Vicharev – V. Butuzov, J. Petrov (A), Lisin – Glazačev (C), Mereskin, K. Voronin – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Jermakov, Piganovič, K. Alexejev, Chabarov, Ilja Morozov, Jefremov – Puustinen, Ruohomaa, J. Peltola (A) – Milovzorov (A), Šarov, Sajustov – Michajlov, Torčeňuk, Kazakov – Pervušin, Romancev, V. Komarov.

Rozhodčí: Gamalej, Sojn – Novikov, J. Strelcov
HC Sibir Novosibirsk

Ani Novosibirsk nepatří k favoritům, spolu s Vladivostokem jsou to spíše týmy, které budou bojovat o samotnou účast ve vyřazovacích bojích. Sibir je na tom o něco malinko lépe než jeho dnešní soupeř. Po jedenácti odehraných zápasech má totiž na kontě třináct bodů, které ho řadí na šesté místo Východní konference. Jeho skóre je také jemně záporné -1. Pětkrát vyhrál Novosibirsk v základní hrací době, třikrát padl po prodloužení nebo samostatných nájezdech a třikrát po šedesáti minutách. V posledním utkání však Sibir padl po samostatných nájezdech na ledě Vladivostoku 2:3.

Nejproduktivnější hráči:
Juuso Puustinen a Jegor Milovzorov – 6 bodů (4+2)
Mikael Ruohomaa – 6 bodů (3+3)
Jyrki Jokipakka – 6 bodů (1+5)

Brankáři:
Harri Sateri – 9 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 93,2%, průměr obdržených branek – 1,95.
Alexej Krasikov – 4 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 92,9%, průměr obdržených branek – 2,04.
Admiral Vladivostok

Vladivostok rozhodně nepatří k favoritům soutěže a podle toho také novou sezónu začal. Po jedenáctí odehraných zápasech má na svém kontě dvanáct získaných bodů, což ho řadí na osmé místo Východní konference. Na kontě má čtyři výhry v základní hrací době a pět porážek v šedesáti minutách. Další dvě vítězství přišli po prodloužení a po samostatných nájezdech. Skóre Admiralu je pasivní -4. V posledním utkání se Vladivostok střetl s dnešním soupeřem. Toto utkání nakonec ovládl Vladivostok poměrem 3:2 po samostatných nájezdech.

nejproduktivnější hráči:
Konstantin Glazačev – 7 bodů (5+2)
Denis Vicharev – 5 bodů (3+2)
Markus Ljungh a Adam Almqvist – 5 bodů (2+3)

Brankáři:
Anton Krasotkin – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 93,8%, průměr obdržených branek – 2,00.
Juho Olkinuora – 9 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 93,6%, průměr obdržených branek – 2,21.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání, ve kterém se soplu střetnou Vladivostok a Novosibirsk. Sibir má svému soupeři co vracet. Úvodní buly je naplánováno na 11:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.