KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Ufa - 2. února 2020   08:00

Vladivostok
Vladivostok
11:07' Lalonde (Vicharev, Bakoš) • 44:50' Glazačev (Mereskin) • 46:37' Korosteljov (Silajev) • 65:00' Bakoš
4:3
(1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

3:1 (SN)

Ufa
Ufa
26:01' Kadějkin  (Kugryšev, V. Žarkov) • 59:06' Sošnikov  (Kugryšev) • 59:20' Burmistrov  (Sošnikov, Larsen)

Vhazování – 20:36
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Vladivostoku, který svého soupeře porazil výsledkem 4:3 po nájezdech Domácí vstoupili do třetí třetiny naprosto v odlišném stylu, během krátkého časového sledu hned dvakrát dokázali udeřit. Ufa najednou měla velké problémy s rozehrávkou, v závěru se navíc odhodlala ke hře bez brankáře, což vedlo ke dvěma brankám. Utkání tak dospělo až do nájezdů, ve kterých uspěli domácí.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.

Autorem vítězné branky je MARTIN BAKOŠ.
Rozhodnout tak mohl Bakoš, který také tak učinil, neboť našel skulinku mezi betony brankáře.
Odpovědět se pokoušel hostující Krikunov, který rovněž narazil pouze na připravený beton.
Za domácí se představil Lomako, který fantastickou kličkou nedal brankáři sebemenší šanci.
Ke slovu se přihlásil také finský útočník Manninen, který trefil pouze připravený beton.
Glazačev si sice položil brankáře, jenomže Karejev přesto stačil zakročit.
Na opačné straně dokázal vyrovnat Sošnikov, který si počínal podobným způsoben.
Korosteljov byl na druhé straně úspěšný, puk poslal ke vzdálenější konstrukci.
Jako první se k nájezdu rozjel hostující Kugryšev, který neuspěl se střelou mezi ruku.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:24'
Domácí Lalonde dokázal na modré čáře převzít nahrávku, načež se sám dostal do pásma, odkud tvrdým zakončením nevyzrál na brankáře Karejeva.
63:09'
Rozehrávající Ugolnikov si poradil s napadající dvojicí spoluhráčů, načež sám odjel na střídačku. Do konce prodloužení zbývá už jen něco málo kolem dvou minut.
62:04'
Rozhodující branku měl na své hokejce domácí Glazačev, který se dostal až do palebné pozice. Místo střely však vyčkával, poté v tísni přeci jenom vypálil, avšak vedle.
61:08'
Almqvist si v útočném pásmu vybral Bakoše, který s manévrem nevyzrál na dvojici protihráčů. Prodloužení zatím nepřináší nikterak strhující podívanou.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, jenomže jako první se k útočnému výpadu dostal soupeř. Zatím jsme se střeleckého pokusu nedočkali.
60:01'
60:00'
59:20'
Ufa právě vstřelila branku!
Hostujícímu celku se dokonce povedlo srovnat krok! Ufa totiž uspěla na vhazování, načež Truškov vyrážel nahození pouze vedle sebe, kam si jako první sjel ALEXANDR BURMISTROV, kterému se povedlo najít místečko v odkryté části branky.
Asistence: Nikita Sošnikov, Philip Larsen.
59:12'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Denis Vicharev – 2 min., vysoká hůl).
59:06'
Oddechový čas pro hosty.
59:06'
Máme tu pořádné drama, rázem je to o jednu branku! Salavat se totiž nastěhoval od pásma soupeře, kde tak dlouho operoval s pukem NIKITA SOŠNIKOV, který to nakonec zkusil nečekaným nahozením ke vzdálenější konstrukci, jenž skončilo až za brankářem Truškovem.
Asistence: Dmitrij Kugryšev.
Dnešní utkání sleduje 4119 diváků.
58:40'
Salavat to zkouší bez brankáře!
57:24'
Do protiútoku se vydal slovenský útočník Bakoš, kterému se v pásmu soupeře povedlo nasbírat cenné vteřiny. Nakonec proti přesile nevyzrál, což nemusí zas tak vadit.
56:08'
Napadající Kartajev nakonec povalil jednoho z protihráčů k zemi, o nedovolený zákrok se ale v žádném případě nejednalo. Dost možná se brzy dočkáme hry bez brankáře.
55:02'
Momentálně probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Po ní se hra vrátí před brankáře Truškova, Ufa v posledních minutách pořádně tlačí soupeře.
54:27'
Fantasticky to provedl Bakoš, který si položil bránícího hráče a poté předkládal ke vzdálenější tyči na volného spoluhráče, jenž na Karejeva nevyzrál.
53:04'
Truškov si poradil také s pokusem z bezprostřední blízkosti, nicméně hra nebyla přesto přerušena. Vladivostok potřeboval celkem nutně vystřídat, což se zatím nestalo.
52:08'
Další dělovku tentokráte vypustil ze své hokejky právě Larsen, jehož zakončení přizvedl jeden z protihráčů. Salavat se v těchto momentech dostává k značnému náporu.
51:13'
Hosté mají obrovské problémy s přechodem na druhou stranu. V tomto případě to velice chytře zkoušel na odraz Larsen, po jehož nahrávce nepřesně pálil Manninen.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Vladivostok je v této třetině o poznání aktivnější, před malým momentem opět vystihl rozehrávku, díky čemuž prověřil Karejeva.
49:04'
Salavat chvíli pracoval s pukem za vlastní brankou, načež jsme sledovali nepřesnou nahrávku do jízdy na Žarkova. Zakázané uvolnění z toho celkem překvapivě není.
48:19'
Přetahovanou u zadního hrazení lépe zvládl domácí Bobrjašov, který poté neustál souboj s Paninem. Vladivostok se přesto bleskovým způsobem dostal mimo ohrožení.
47:02'
Hra byla v krátkém časovém sledu opět přerušena, kotouč totiž zůstal v lapačce Karejeva. To si vyžádalo pozastavení hry, na řadu přijde předposlední komerční přestávka.
46:37'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Domácí se během několika minut dostávají do dvoubrankového vedení! Rozehrávka hostujícího celku nebyla vůbec ideální, naopak se k puku dostal NIKITA KOROSTELJOV, jenž bleskovou ránou švihem dokázal potřetí v tomto duelu propálit Karejeva.
Asistence: Ivan Silajev.
46:07'
Ufa propadla ve středu hrací plochy, načež se soupeř dostával do nadějného protiútoku. Ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného, Karejev přesto musel zasahovat.
45:13'
Vladivostok i po vhazování pokračoval ve své aktivitě, díky které donutil brankáře Karejeva k dalšímu zákroku. Na druhé straně byl čistým způsobem zastaven Kugryšev.
44:50'
Domácí se podruhé v utkání dostávají do kýženého vedení! Domácím se povedl přechod za modrou čáru, načež si Mereskin položil jednoho z bránících hráčů, což vedlo k bekhendové nahrávce na KONSTANTINA GLAZAČEVA, který zamířil nadmíru přesně.
Asistence: Alexandr Mereskin.
44:14'
Domácí se opět zapojili do útočení, načež jsme sledovali nástřel v podání Almqvista. Ufa se dokázala ubránit, sama poté nedokázala založit kloudnou útočnou akci.
43:08'
Na opačné straně si to po pravém křídle namířil Sošnikov, který ještě vracel do mezikruží na Burmistrova, jenž posléze narazil pouze do smečky hladových protihráčů.
42:12'
Karejev schoval nahození ze středního pásma do své lapačky, načež se mu před zvukem píšťalky povedlo rozehrát do strany, kde se nacházel kolega Lisovec.
41:07'
Sledovali jsme hodně tvrdý projektil v podání domácího Almqvista, který ovšem mířil daleko vedle hostující branky. Druhá lajna domácích nyní pořádně zahrozila.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ovšem nedostal ani za opačnou modrou čáru. Poté se puk dostal na jednu ze střídaček.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám přinesla drtivou převahu v podání hráčů Ufy. Salavatu se povedlo celkem rychle srovnat krok, načež měl hostující celek i nadále mnohem více ze hry. Domácí se zřídka kdy dostali až před brankáře Karejeva, který tak nemusel řešit nic vážnějšího. Do poslední periody vstupuje za nerozhodného výsledku 1-1.
40:00'
39:15'
Hosté opět přidali na aktivitě, další střelecký pokus směřoval kousek vedle branky. Do protiútoku poté vyrazilo domácí komando, puk po levém křídle táhl Ljungh.
37:23'
Po delší době došlo také k zaměstnání brankáře Karejeva, jenomže se nejednalo nic vážnějšího. Mnohem vážnější byla předchozí situace, kdy puk skončil pod Karejevem.
36:30'
Ufě se před malým momentem nepovedlo rozehrát zrovna ideálním způsobem, nicméně ani přesto se nejednalo o zakázané uvolnění, k puku se jako první dostal Koledov.
35:05'
Sudí nyní odpustil Admiralu další oslabení, následně se puk ocitl vysoko v hledišti. Bude se opět vhazovat ve středním pásmu, ještě před tím proběhne komerční přestávka.
34:15'
Vladivostok měl opět velké štěstí, touš totiž poskakoval po brankovišti, nakonec se však odrazil mimo nebezpečný prostor. Truškov posléze vychytal také Kručinina.
33:17'
Panin to překvapivě nezkoušel přímo na branku, naopak nahrávkou o hrazení našel jednoho ze svých spoluhráčů. Ten poté vracel k modré čáře, touš ale skončil až ve středním pásmu.
32:04'
Do střelecké pozice si sjel hostující Sošnikov, který byl na poslední chvíli zablokován. Nápor Ufy však nekončí, před malým momentem jsme registrovali ránu do lapačky Truškova.
31:02'
Salavat opět zahrozil a znovu z toho byla velká šance. Tentokráte se před Truškovem zjevil zcela volný hráč, který mířil vedle domácí svatyně.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, která nám nabídla dva přesné zásahy. Admiral konečně začal hrát trochu aktivně, úvod druhé třetiny mu totiž zrovna moc nevyšel.
29:37'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 2 min., napadení).
29:07'
U středového kruhu se povedlo zakročit domácímu Bakošovi, který posléze nahazoval zpět do pásma soupeře. Tam se jako první zorientoval Sergejev, jenž sám rozehrál.
28:06'
Domácí Osipov se rukou pokoušel udržet puk před modrou čáru, avšak dle výroku sudího se mu to nakonec nepovedlo. Zároveň na řadu přichází další komerční přestávka.
27:13'
Druhou branku měl na své hokejce hostující Krikunov, který mohl dorážet do odkryté branky, jenomže trefil pouze přesouvajícího se brankáře Truškova.
26:01'
Aktivita hostujícího celku přináší vyrovnávací branku! Salavat se usadil za brankou soupeře, kde se povedlo velice přesně nahrát Kugryševovi, který před brankářem našel ALEXANDRA KADĚJKINA, jenž pro změnu našel místečko mezi betony brankáře Truškova.
Asistence: Dmitrij Kugryšev, Vladimir Žarkov.
25:11'
Mereskin předával do tandemu a Voronina, který se pokoušel překonat brankáře Karejeva. To se nakonc nepovedlo, ruský brankář raději schoval kotouč pod sebou.
24:05'
Odraz od zadního hrazení hrál do karet domácímu Bakošovi, který posléze mířil o pořádný kus vedle hostující branky. Ufě se povedlo vystihnout rozehrávku, střela byla ale zablokována.
23:08'
U středového kruhu se povedlo zachytit rozehrávku hostujícímu Soloduchinovi, který posléze zkoušel spolupracovat s Pašninem, jenž vyhodil za cenu icingu.
22:06'
Na opačné straně se před brankáře dokázal natlačit Střelcov, který ovšem trefil pouze brankářův beton. Hra byla přerušena, zanedlouho se bude opět vhazovat.
21:07'
Vladivostoku se přesto po chvíli povedlo odehrát puk až na druhou stranu, jenomže soupeř se dostal bleskovým způsobem zpět, což vedlo k dalšímu střeleckému pokusu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny pro změnu dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal do pásma soupeře, kde se mu povedlo zaměstnat brankáře.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral domácí celek. Sledovali jsme ale hodně vyrovnanou podívanou, přičemž si obě mužstva vytvořila několik zajímavých šancí, avšak se ujala pouze jediná. Ufa má i tak dost času na případné vyrovnání výsledku.
20:00'
19:21'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Markus Ljungh – 2 min., držení).
19:12'
Již nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny. Admiral se sice dostal k několika střeleckým pokusům, avšak ani jeden z nich nesměřoval mezi tři tyče.
17:20'
Před malým momentem si to přes levé křídlo namířil do útočného pásma domácí Voronin, který místo zakončení ještě nahrával pod sebe, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
16:37'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Adam Almqvist – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
16:01'
Hra je v krátkém časovém sledu opět přerušena, což znamená druhou komerční přestávku. Ihned po ní se bude vhazovat po pravici ruského brankáře Truškova.
15:54'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Pašnin – 2 min., vražení na hrazení).
15:03'
Hezkou souhru předvedli také domácí hráči, konkrétněji se jednalo o třetí formaci. Posléze to Mereskin zkoušel od levého hrazení, narazil pouze na beton brankáře.
14:10'
Do útočení se zapojil také ofenzivně laděný obránce Larsen, který byl za modrou čárou pečlivě ubráněn. Na druhou stranu se vydal Ljungh, jenž nabíjel na modrou na Almqvista.
13:06'
Předávka do jízdy na Kugryševa mohla přinést pro Ufu vyloženou šanci, jenomže hostujícímu útočníku se postavil kotouč na hranu. Posléze musel místo brankáře zasahovat jeden z domácích obránců.
12:17'
Admiral pokračoval ve své aktivitě, přičemž to tentokráte od modré čáry zkoušel Bobrjašov, který nahozením trefil pouze jednoho z protihráčů. Ufa je najednou hodně pasivní.
11:07'
Jenomže do kýženého vedení se dostává domácí celek! Admiralu se totiž povedlo udržet kotouč před modrou čárou, poté si do volného prostoru sjel SHAWN LALONDE, který střelou zápěstím prostřelil ruského brankáře Karejeva.
Asistence: Denis Vicharev, Martin Bakoš.
11:01'
Zatím největší šanci tohoto zápasu měl na svědomí Burmistrov, který si sjel z druhé vlny až do mezikruží, kde dělovkou vyzkoušel pozornost domácího brankáře Truškova.
10:00'
Je za námi úvodní desetiminutovka, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Admiralu patřil vstup do tohoto zápasu, v posledních minutách jsou aktivnější hosté.
09:15'
Voronin chtěl v tandemu oslovit kolegu Ostrovskiho, avšak ten neprojel kolem levého hrazení. Útočný výpad domácích je u konce, na tahu jsou tak hráči Salavatu.
08:08'
Hezká souhra Salavatu nakonec přinesla střelecký pokus v podání Sošnikova, který zkoušel štěstí od pravého kruhu. Truškov vyrážel před sebe, kde byl Bobrjašov.
07:03'
Ugolnikov se dokázal zorientovat za vlastní brankou, načež si to namířil na opačnou stranu. Tam číhala smečka hladových protihráčů, která ho čistě obrala o kotouč.
06:09'
Ufa se konečně dostal k určitému náporu, přičemž si k mezikruží sjel Manninen, který netrefil puk ideálním způsobem. Na ledovou plochu se tak dostávají druhé formace.
05:13'
Sledovali jsme nahození v podání hostujícího Lisovece, který mířil ke vzdálenější konstrukci branky. Pro Truškova se jednalo o snadnou práci, puk schoval do lapačky.
04:05'
Admiral se opět pohodlným způsobem dostal až za modrou čáru, jenomže tam tentokráte moc dlouho nevydržel. Posléze se daleko nedostal ani obránc eOstrovskij.
03:09'
Osipov si to s pukem namířil za vlastní branku, následně se jeho formace dostala bleskovým způsobem na druhou stranu, kde zkoušel zakončit kapitán Glazačev.
02:17'
Ufa měla velké problémy s vyvezením puku do bezpečí, nakonec se toho chopil Burmistrov. Jednalo se o přeposlání kotouče do středního pásma, kde číhal Ljungh.
01:05'
Konnov se drzým způsobem tlačil po levém křídle až před brankáře, jenomže zpětná nahrávka putovala mimo dosah všech spoluhráčů. Vladivostok je stále u puku.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, odkud se staral o rozehrávku zadák Achijarov.
00:01'

Admiral Vladivostok: Truškov (Krasotkin) – Achijarov, Ugolnikov, Almqvist, Lalonde, Bobrjašov, A. Osipov (A), Kozlovskij, Ostrovskij – Konnov, V. Strelcov, A. Strelcov – Bakoš, Ljungh, Vicharev (C) – Glazačev (A), Mereskin, K. Voronin – Lomako, Silajev, Korosteljov.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Vyprickij) – Larsen (C), Panin, Koledov, Lisovec, Ar. Sergejev, Pašnin, Alalykin, Baškirov – Hartikainen, Manninen (A), Kručinin (A) – M. Majorov, Burmistrov, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Soloduchin, Kartajev, Krikunov.

Rozhodčí: Bukin, Frano – Viljugin, Ponamarenko.
Admiral Vladivostok

Na opačné straně stojí Vladivostok, kterému pro změnu patří devátá pozice východní konference. Admiral má na svém kontě dvaapadesát bodů, na postupové pozice mu v tuto chvíli chybí čtyři body, nicméně osmý Metallurg má hned o jeden zápas více. Vladivostok z posledních pěti odehraných zápasů dokázal vyhrát pouze jedinkrát, a sice v souboji proti Dynamu Riga. Tato výhra byla hodně rychle zapomenuta, Vladivostok posléze nestačil na favorizované CSKA. V minulém kole Vladivostok navíc prohrál právě proti Ufě, které se povedlo uspět výsledkem 6:3.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy se v současné době nacházejí až na šesté pozici východní konference, což by ale v konečném důsledku znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Salavat ztrácí na vedoucí celek konference, tedy Kazaň, už dvacet bodů, navíc před svým dnešním soupeřem má pouze osmibodový náskok. Ufa z posledních pěti ligových duelů dokázala vyhrát pouze ve dvou případech, poslední výhra přišla právě v souboji proti Admiralu, přičemž se Ufě povedlo vyhrát výsledkem 6:3. Salavat se na toto utkání pokusí navázat i dnes, i tentokráte do něj půjde v roli hostujícího mužstva.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Admiral Vladivostok a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.