11.3.17 Magnitogorsk – Astana 5:4 po prodl.
13.3.17 Astana – Magnitogorsk 3:5

15.3.17 Astana – Magnitogorsk (14:30)

Shrnutí zápasu

Metallurg Magnitogorsk vítězí i potřetí v řadě a v dalším zápase již můžeš ukončit zatím jasnou sérii. Zápas, který měl velký náboj otevřel v 28' Danis Zaripov po rychlém objetí branky a o deset minut později, tudíž v čase 38' přidal Danis Zaripov svou druhou branku, po přesné střele z pravého kruhu. To byl stav 0:2 a druhá třetina byla u konce.

Ve třetí třetině bylo možno vidět dohromady šest branek! Nejprve na začátku třetiny v 41' využil přesilovku Dustin Boyd. Vyloučení se ale nevyhnulo ani domácím a ve 48' využil dělovkou přesilovou hru Sergej Mozjakin. V 54' odplatil Mozkajin laskavost a ve velkém klidu trefil čepel Jana Kováře, který navýšil už na 1:4. O dvě minuty později v 56' dokonal hattrick individuální akcí Danis Zaripov. Astana nepovolila a v 59' a 60' snížil dvěma fantastickými tečemi Danis Boyd, který tak dokončil i svůj hattrick za pouhých devatenáct minut.

Česká a Slovenská stopa v utkání

1. Jan Kovář (MET), 1+2, 5 střel, 16:54
2. Tomáš Filippi (MET), 0+0, 1 střela, 11:46
59:55
Zakázané uvolnění odpískáno Metallurgu.
59:51
Shinnimina střelu mezi betony Košečkin vyráží na poslední chvíli!
59:30
Domácí hrají bez brankáře.
59:15
Astana právě vstřelila branku!
Další využitá přesilovka! V dnešním zápase je to už celkem pátá! Mistr tečí DUSTIN BOYD! Tentokrát St. Pierre z pravé strany útočného pásma úmyslně střílel mezi kruhy, kde měl bezchybně položenou čepel opět Boyd, který upravil trasu puku tentokrát do levého horního rohu Košečkinovy branky! Asistence: Martin St. Pierre a Kevin Dallman.
Zkoumá se video zda byla teč pod úrovní horní tyče.
58:27
Domácí využívají přesilovkou a snižují na rozdíl tří branek! Bochenski zamíchal pukem na středu levého kruhu vysokou střelou zápěstím mířil pod horní tyč. DUSTIN BOYD ale vyšperkoval jeho střelu drobnou tečí a kotouč zapadl přesně do pravého horního rohu! Asistence: Brandon Bochenski.
58:07
Poněkud spekulativní vyloučení Denise Kazionova, který dorážel kotouč vyražený Karlssonem a právě v tom momentu ho Dallman natlačil do vlastního brankáře. Kazionov si jde sednout za nedovolené bránění.
56:38
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tommi Santala – 2 min., vysoká hůl).
55:39
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí propadli v útočném pásmu ztrátou kotouče, kterého se ujal DANIS ZARIPOV, jenž kompletuje hattrick v dnešním zápase! Přečíslení pod vedením Zaripova mělo individuální spád, když prvně jmenovaný ze středu pravého kruhu zamířil střelou zápěstím ke vzdálenější tyči. Jediný obránce Šalapov ještě tečoval nešťastně kotouč, který propadl po ledě pod pravým betonem Karlssona.
53:21
Další využitá přesilovka v dnešním utkání! Mozjakin jako zkušený borec ve velkém klidu sjel, spíše doklouzal bez jakéhokoli pohybu na spodní část levého kruhu
a nikým nenapadaný našel v brankovšitě na milimetr přesně čepel JANA KOVÁŘE, který upravil trajektorii kotouče přesně do volného místečka Karlssonovy branky. Asistence: Sergej Mozjakin.
52:58
Barys se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
52:32
Přesilová hra s čtvrtým pořadovým číslem pro hosty, kteří vyhráli buly a začínají s kombinací v útočném pásmu.
52:15
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., nedovolené bránění).
51:50
Domácí celek se během přesilové hry nedokázal udržet v útočném pásmu a tuto přesilovku si za rámeček nedají. Stále prohrávají 1:3.
51:38
51:01
Metallurg poněkolikáté vyhazuje puk a z hlediště se začíná ozývat hluboký pískot.
49:42
Hosté na buly úspěšnější a okamžitě posílají kotouč co nejdál do Košečkina.
49:38
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigori Dronov – 2 min., podražení).
47:38
Studená sprcha pro domácí. SERGEJ MOZJAKIN, který dostal přihrávku na modrou čáru si sjel až na vrch pravého kruhu a střelou z nápřahu poslal nevídanou dělovku, která prošlu za Karlssonova záda. Asistence: Jan Kovář.
47:25
Hosté volí kombinační hru.
46:35
Vyloučení v týmu Barys Astana (Martin St. Pierre – 2 min., podražení).
46:16
Hosté už minutu kombinují v útočné třetině při signalizované výhodě.
45:18
Signalizovaná výhoda pro Metallurg!
44:30
Kučin sebral puk na útočné modré čáře po chybné rozehrávce hostů, ale rozhodl se dál kombinovat a ke střele se tak nedostal.
43:43
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale kvůli rychlému přístupu hráčů Astany se nedostali nikam, než k hrazení, kde ztratili kotouč.
42:34
Metallurg nestíhá tempu domácích a vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací zpět před zaměstnaného Košečkina.
42:17
Košečkin vytěsňuje další prudkou střelu od modré čáry!
42:00
Celá aréna ožila a Barys Astana nastolila úplně nové tempo hry.
41:24
Markelov dostal přihrávku od St. Pierra mezi kruhy a ze skvělé pozice trefil pouze clonícího obránce. Od něj se dostal znovu k puku, ale ani u pravé tyče nedokázal přemoct Košečkina.
41:00
Domácí využívají přesilovku a snižují stav utkání na 1:2! Leeho vyhození zastavil špičkou čepele Bochenski a na levém kruhu se dostal k puku St. Pierre, který nic nevymýšlel a rychlou přihrávkou mezi kruhy našel volného DUSTINA BOYDA, jehož střela z první prostřelila Košečkina. Asistence: Martin St. Pierre a Brandon Bochenski.
40:01
Druhá třetina nám určila, kdo je blíž k výhře třetího utkání série. Ano, je to Metallurg Magnitogorsk. Stav utkání otevřel Danis Zaripov, jenž dokázal zasunout puk do branky po rychlém objetí branky a v závěru třetiny, kdy hráli hosté přesilovou hru po vyloučení domácího kapitána Bochenskiho vypálil z pravého kruhu střelec první branky a tak jediný střelec v dnešním utkání Danis Zaripov.

Astana tak nastoupí do druhé části s dvoubrankovým mankem a budou mít přesně dvacet minut na zdramatizování zápasu, který potřebují nutně vyhrát.

Statistiky:

Střely: 31-24; přesilovky: 0/7-1/2; vhazování: 19-23.
40:00
39:50
Poslední šance ve druhé třetina na hokejkách Astany. Přes hromadu těl se kotouč nedostal ani ke Košečkinovi a hosté vyhazují.
39:06
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., nedovolené bránění).
37:24
Přesilová hra je využitá a hostující Magnitogorsk navyšuje svůj brankový náskok. Mozjakin nejprve z levého kruhu hledal položenou čepel Kováře v brankovišti. Tuto akci ale Karlsson vychytal a kotouče se zmocnil DANIS ZARIPOV, který přihrál za branku Kovářovi. Ten udělal tři rychlé kroky k levé tyči a přes brankoviště nahrál zpět na spodní část pravého kruhu, odkud vypálil Zaripov do prázdné branky. Asistence: Jak Kovář.
37:00
Mozjakin napřáhl k tvrdé střele z levého kruhu.
36:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., nedovolené bránění).
36:18
Platonov dostal ve středním pásmu puk a svižnou střelou od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Karlssona.
35:11
Zmatky v obranném pásmu Astany. Dělovku Dmitry Kazionova z vrchu levého kruhu vyráží Karlsson pravým betonem do rohu.
34:12
Kosov na levé tyči se rozhodl o přihrávku na pravé křídlo. Kotouč ale zastavil svou holí Šalapov, který si puk málem srazil do vlastní branky.
33:51
Chabarov dostal nabito na střed modré čáry a svou dělovkou orazítkoval levou tyč! U odraženého puku před brankou byl nejrychleji střelec první branky Zaripov, který se snažil roztáhnout Karlssona a u pravé tyče zakončit. To se mu nepovedlo a Karlsson měl plné ruce práce.
32:25
I šestou hru v oslabení Magnitogorsk zvládl a Jan Kovář je zpět na ledě.
32:00
Shinnimin dostal diagonál přihrávku na spodní část levého kruhu pro vhazování a mířící puk k bližší tyči vyrazil Košečkin na poslední chvíli svou vyrážečkou.
31:37
Souboj o puk za brankou je úspěšnější pro Chudjakova, který z pravého rohu útočného pásma posílá hru na modrou čáru.
30:48
Birjukov golfovým úderem odpaluje kotouč až za branku Karlssona.
30:26
Osala prohrál buly a domácí rychlými přihrávkami hledají příležitost a cestu k zakončení.
30:25
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., podražení).
30:05
Na levém křídle napřahoval ke střele Poškarjov, ale na levém kruhu se rozhodl zadovkou přihrát na obsazeného spoluhráče.
29:52
29:07
Barys se snaží najít okamžitou odpověď a velký tlak do brankoviště ukončuje Košečkin sevřením kotouče.
27:52
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Bereglazov – 2 min., podražení).
27:32
Hosté otevírají stav utkání a vedou 0:1! Mozjakin na levém kruhu přihrál Bereglazovi, který ze středu pravého kruhu pro vhazování bekhendem přestřelil vzdálenější tyč a za brankou se ujal kotouče DANIS ZARIPOV, jenž vyjel zpoza branky a zasunul kotouč k pravé tyči. Asistence: Alexei Bereglazov a Sergej Mozjakin.
27:07
Šalapov na modré čáře odvádí skvělou práci a nahazuje jeden kotouč za druhým.
25:39
Chabarov se dostal na levém kruhu k odraženému puku a střelu do prázdné branky zastavil obětavý zákrok Paňukova.
25:10
Košečkin sbírá puk ze vzduchu po vysokém obloučku Starčenka ze středního pásma.
24:14
Sjomin vybruslil z levého rohu a z ostrého úhlu se pokoušel zaskočit Karlssona. Ten se nenechal zmást a od své pravé tyče se neodlepil.
23:47
Trivino se dostal k volnému puku na levém kruhu obranného pásma a bekhendovým vyhozením našel na útočné modré Shinnimina, který se přes těsnou obranou nedostal ke střele.
23:08
Magnitogorsk si rychlým pohybem drží útočné pásmo a Astana neví kam dřív.
22:18
Starčenko měl hodné prostoru v útočném pásmu, ale jeho střelu zápěstím k bližší tyči zastavil Chabarov.
21:21
Na levém kruhu Mozjakin našel skvělou přihrávkou Sjomina na protějším pravém kruhu. Tomu ale v okamžiku zakončení přeskočil puk čepel hole.
20:29
Karlsson se přitiskl ke své levé tyči a zmocňuje se puku.
20:12
20:01
V první třetině jsme gól neviděli. Oba týmy neplýtvají energií a osobní souboje jsou někdy opravdu drsné. Magnitogorsk první třetinu nezvládá příliš dobře, co se trestů týče. Barys Astana nastoupí do druhé třetiny s velmi krátkou početní výhodou.

Statistiky:

Střely: 19-12; přesilovky: 0/4-0/1; vhazování: 10-11.
20:00
19:26
Střela Dawese sráží mimo hrací plochu hůl Bereglazova.
19:15
Dmitry Kazimov se dostal ke kotouči, který netrefil Dawes a v bruslařském souboji předjel dvojici domácích a v samostatném úniku se pokoušel o rychlou kličku do strany a zakončit. Karlsson vystihl pohyb a svým tělem vytěsnil kotouč mimo branku.
19:06
Dawes promáchl kotouč mezi kruhy.
18:37
I na podruhé se Metallurgu daří vyhodit a oslabení zatím zvládají.
18:25
V závěru třetiny se hosté osvobozují a Barys musí začít s útočnou akcí od vlastní branky.
18:12
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., nedovolené bránění).
17:37
17:19
Antipim se pokoušel nasměrovat kotouč mezi betony Karlssona, po rychlé přihrávce Kováře zpoza branky.
16:37
První přesilovou hru Magnitogorsk nezvládá podle svých představ.
15:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Paňukov – 2 min., nedovolené bránění).
15:12
Shinnimin se řítil na levém křídle k levé tyči odkud z ostrého úhlu poslal nebezpečnou střelu, kterou Košečkin vyrazil pouze před branku, kam se ve vysoké rychlosti dostal Kučin. Jeho dorážka skončila v moci brankáře Metallurgu.
14:25
13:35
Tato přesilovka je zatím nejnebezpečnější z předešlých dvou. Boyd si za brankou počkal na dobrou pozici přijíždějícího Dawese, který dostal přihrávku mezi kruhy a střelou z první nepřekonal dobře postaveného Košečkina.
12:58
Střela z vrchu pravého kruhu propadla Košečkinovi a kotouč byl na pár vteřin zcela volný u levé tyče. Nikdo však nedorážel a Metallurg vyhazuje.
12:25
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., krosček).
11:39
Denis Kazionov operoval před brankovém prostoru, ale k neustále se odrážejícím kotoučům se nedostal.
10:17
Chudjakov si svým rychlým průnikem po levém hrazení udělal prostor na levém kruhu pro vhazování a rychlou střelou přes obránce otestoval Košečkina. V tu chvíli byl před brankou zcela volný Puškarjov, ale kotouč z lapačky Košečkina nevypadl.
09:43
I Birjukovovi vypršel trest a Barys nedokázal zužitkovat přesilovou hru pět na tři ani zkrácenou pozdější přesilovku pět na čtyři.
09:41
Asi největší šance v celé přesilovce. Savčenko na modré čáře napřáhl k jedovaté střele, která byla díky hromadě těl před brankou tečována těsně vedle pravé tyče a od zadního mantinelu se puk odrazil přes branku zpět do brankoviště. Rozhodčí celou akci ukončil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:27
Astana svírá smyčku v dvojnásobné početní výhodě, ale chybí střela. Prvně vyloučený Sjomin je už na ledě a okamžitě se zapojuje do obranné práce.
07:43
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., faul kolenem).
07:15
Oslabení zvládá Metallurg skvěle, obětavě padá do všech ran, což velmi pomáhá Košečkinovi.
06:36
Hosté se osvobozují a Osala poctivě dojíždí kotouč až k brance Karlssona.
06:18
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexandr Sjomin – 2 min., podražení).
05:37
Tentokrát to byl St. Pierre, kdo si přiklepl kotouč s Chudjakovem mezi kruhy. Střela byla zablokovaná do rohu kluziště.
04:09
Shinnimin se na středu levého kruhu rozhodl ke střele zápěstím ke vzdálenější tyči. Do trajektorie se snažil ještě před brankou vložit hůl Markelov, ovšem neúspěšně a Košečkin se zmocňuje kotouče.
03:39
Mozjakin dostal diagonální pas přes celé kluziště až na útočnou modrou čáru a z levého křídla se hnal na samotného Karlssona, který s Mozjakinovým pokusem k bližší tyči poradil.
03:21
Aktivnější jsou momentálně hráči Barysu.
02:28
Panyukov vzal vše na sebe a středem pásma Metallurgu se dostal až mezi kruhy, kde byl sevřen čtveřicí hostů, ale i tak se dostal, i když ne příliš nebezpečné střele.
01:29
Na puku nyní ve středním pásmu Trivino, který se snaží procedit kotouč na levý mantinel útočného pásma, kam se pokouší dostat krajak Shinnimin.
01:17
Druhá formace Metallurgu míchá Barysem v jejich obranném pásmu, zatím bez střely.
00:35
Dawes se na levém křídle napřáhl ke střele hned za modrou čarou, ale jeho pokus končí sražen a Košečkin může být zatím v klidu.
00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman (A), Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Dawes (C), Boyd, Bochenski – Puškarjov, St. Pierre, Chudjakov – Shinnimin, Trivino, Markelov – R. Starčenko (A), Kučin, Paňukov – Gurkov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Antipin, Bereglazov, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Zaripov (A) – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Filippi, Timkin – Dm. Kazionov, Platonov..
STAV SÉRIE 0:2

Barys Astana

Astana byla ve druhém zápase kousek od vítězství na ledě Metallurgu. To se ale nestalo a dnešní zápas nám napoví, zda se bude konat drama o dva dny později za stavu série 1:2 nebo si Barys zkomplikuje situaci natolik, že to bude 0:3.

Metallurg Magnitogorsk

Metallurg si plní své. Na domácím ledě zvládl obě utkání a do Kazachstan Areny přijíždí tento celek ve velkém klidu. Nepodcení Magnitogorsk soupeře a připíše si dnešním zápasem mečbol do dalšího utkání? Uvidíme odpoledne!

Pětatřicetiletý Danis Zaripov si ve dvou zápasech zapsal dohromady už čtyři branky. Ve druhém utkání zaznamenal hattrick.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.