To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu!
Československá stopa

Jiří Novotný (CLJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:31
Pavel Francouz (CLJ) 71,5% úspěšnost, 4 obdrž. góly, čas na ledě 21:57
Příležitost k odplatě bude mít Čeljabinsk pozítří, kdy se s Astanou opět utká před vlastními fanoušky. Poté se série přesune do Kazachstánu.
Kazašský Barys Astana vítězí v prvním zápase v Čeljabinsku 5:2 a ujímá se vedení 1:0 v sérii! Zápas se vůbec nevydařil Pavlu Francouzovi, který poprvé inkasoval již v 11. sekundě a ve 22. minutě ho po čtvrté obdržené brance vystřídal náhradník Děmčenko. Hosté se dostali až do pětigólového vedení, které jim dodalo klid pro zbytek zápasu a dvě branky domácích ve třetí třetině na tom nic nezměnily.
59:43
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., nedovolené bránění).
59:25
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Žuldikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., hrubost).
59:25
59:25
59:11
Děmčenko skočil po kotouči a přerušuje hru. Probíhá již poslední minuta zápasu.
58:37
Trivino je zpátky ve hře a začíná zkrácená přesilovka Astany.
58:00
Vyloučení Szczechury definitivně ukončuje naděje domácího týmu. Hosté už si závěr zápasu pohlídají.
57:24
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., podražení).
57:06
Domácí se usídlili v útočném pásmu, ale nezkouší odvolat brankáře.
56:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., vysoká hůl).
56:10
Barys dobře brání ve středním pásmu a nepouští soupeře do své obranné třetiny.
55:12
Branka nakonec platí! Osobně jsem neviděl důvod pro opačné rozhodnutí. Stav utkání je tedy 2:5 a do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty a 48 sekund.
55:12
Branku však ještě zkoumá videorozhodčí. Tomu to u videa trvá hodně dlouho. Těžko říct, co se takovou dobu řeší. Počkejme si na verdikt.
55:12
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor se přeci jen ještě prosazuje. Kručinin našel před brankou volného JURIJE PETROVA, který zblízka procedil kotouč přes padajícího Karlssona. Asistence: Alexej Kručinin a Kirill Kolcov.
54:30
Hostům se daří vyvážet kotouč do útočné třetiny. Astana se snaží rychle prostřídávat své formace a šetřit síly. Hře už chybí vyšší tempo.
53:27
Zakázané uvolnění hostujícího Barysu.
52:40
Astana už si vystačí s vyhazováním kotouče. Hosté už se nesnaží být směrem dopředu příliš konstruktivní.
51:48
Trivino jen "pozdravil" Děmčenka neškodnou střelou, kterou domácí brankář schovává v lapačce.
51:15
Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma a odjíždí střídat. Astana už se nikam nežene.
50:36
Domácí si teď museli dát pozor na rychlý protiútok Astany. Boyd hledal od pravého mantinelu před brankou Shinnimina, ale ten byl příliš rozjetý a místo kotouče skončil v bráně on sám.
49:25
Čeljabinsk se snaží hrát aktivně a výsledek alespoň trochu korigovat. Astana se převážně jen brání.
48:30
A opět Kručinin! Domácí hráč měl tentokrát spoustu času a prostoru na střelu z levého kruhu, ale přesto bránu minul.
47:39
Kručinin se ocitl v obrovské šanci, když se k němu dostal kotouč těsně před brankovištěm, ale na jeho teč dokázal Karlsson zareagovat! K dorážce se ještě důrazně snažil dostat Novotný, ale švédský gólman ho k puku nepustil.
46:13
Jakuceňa zkusil překvapit Karlssona střelou od modré, ale švédský gólman si s tímto zakončením snadno poradil.
45:00
Na obrazu hry se toho zatím příliš nemění. Domácí se sice po vstřelené brance hodně radovali, ale žádné velké oživení hry se z jejich strany nekoná. Astana tento zápas stále kontroluje.
43:49
Domácí se konečně prosazují! Černikov posunul puk zpoza brány bekhendem na VITALIJE KRAVCOVA, který zblízka ukončil Karlssonovu neprůstřelnost. Asistence: Alexandr Černikov.
43:42
Další icing v podání Astany.
43:27
Po zakázaném uvolnění hostujícího týmu se hra přesune před Karlssona.
42:50
Barys i za tohoto výsledku stále napadá hodně vysoko a znepříjemňuje soupeři rozehrávku.
42:07
První útočná formace Astany teď pořádně zaměstnává obranu Čeljabinsku. Hosté drží útočné pásmo a jsou hodně nepříjemní.
41:30
Borodkin vypálil od modré a jeho spoluhráči se následně marně snažili dostat k dorážce. Karlsson udržel kotouč a přerušil hru.
40:55
Hostující brankář schytal ránu do masky a hra byla proto chvíli přerušena, ale Karlsson už je připraven pokračovat.
40:21
Vyloučení Kolcov se vrací na led a domácí jsou kompletní.
40:01
Střely na branku: 19:25 (7:12, 12:13, -:-)
Třetí třetina začne přibližně v 16:55.
Astana vede po 40 minutách v Čeljabinsku už 5:0! Hosté jdou suverénně za prvním bodem v této sérii a velmi pravděpodobně se ujmou vedení 1:0 na zápasy. Pavel Francouz opustil svou branku ve 22. minutě, když ho po čtvrté inkasované brance nahradil Vasilij Děmčenko.
40:00
39:41
Děmčenko jen vyrazil kotouč po střele od modré a k dorážce se snažil dostat Shinnimin, ale toho nepustil k puku velmi důrazný Bělov.
39:00
Puk je opět až za Karlssonovou brankou a do konce druhé třetiny už zbývá jen minuta.
38:50
Domácí se osvobozují vyhozením kotouče.
38:21
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Kirill Kolcov – 2 min., nedovolené bránění).
37:27
Shinnimin se Starčenkem se dostali do přečíslení proti jedinému obránci, ale druhý jmenovaný svou střelou nevyzrál na Děmčenka.
36:31
Hosté si i při takto vysokém vedení obětavě lehají do střel domácího týmu. Jeden ze střeleckých pokusů teď tímto způsobem přizvedl až do ochranné sítě Paňukov.
35:49
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
34:00
Běží teprve druhá třetina zápasu, ale těžko si lze představit, že by tohle vedení Astana neudržela. Zázraky se sice dějí, ale dnes to v Čeljabinsku na nic takového nevypadá. Domácí hráči působí hodně podrážděně a puk je příliš neposlouchá.
32:51
Astana právě vstřelila branku!
Domácí jsou na ručník! Astana se dostala do přečíslení, které dobře vyřešil Corey Trivino s VLADIMIREM MARKELOVEM a druhý jmenovaný zakončoval úplně sám před Děmčenkem. Asistence: Corey Trivino a Kirill Paňukov.
32:19
Karlsson přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
31:47
Černikovova střela byla sražena do ochranné sítě. Hráči jsou hodně emotivní a k menším roztržkám dochází téměř při každém přerušení hry. Nedivil bych se, kdyby ke konci zápasu došlo k nějaké hromadnější bitce.
31:11
Hosté si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a provinili se ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:38
Ke střele se dostal Žuldikov, ale z levého kruhu trefil jen beton brankáře Karlssona.
29:40
Hra se teď trochu uklidnila. Barys už se nesnaží být za každou cenu aktivní, ale spíše se soustředí na to, aby nepouštěl domácí hráče do nebezpečných střeleckých pozic.
28:39
Dallman prověřil Děmčenka střelou z otočky, ale brankář Traktoru byl pozorný.
27:10
Hráči Traktoru jsou ve druhé třetině aktivní a snaží se něco udělat s velmi nepříznivým výsledkem, ale v zakončení jim zatím chybí chladnokrevnost, kterou předvádí hostující Astana.
26:36
Karlsson vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů a Traktor se dostal opět ke kotouči. Roy následně našel před brankou volného Novotného, který z bezprostřední blízkosti trefuje jen švédského gólmana!
25:59
Oba týmy hrají v plném počtu.
25:45
Děmčenko chytá nahozený kotouč a přerušuje hru. Vhazovat se bude v obranné třetině Traktoru.
24:43
Dawes se dostal do zakončení, ale bránící hráč jeho střelu tečoval mimo bránu.
23:59
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).
23:59
23:13
Kotouč se během chvíle ocitl dvakrát mimo hru. Zatím poslední vhazování vyhrál Čeljabinsk, který se snaží něco vymyslet před Karlssonem.
21:57
Shinnimin touto brankou vyhnal Francouze pryč z brány. Českému gólmanovi se vstup do play-off vůbec nepovedl a v brance ho nahrazuje Vasilij Děmčenko.
21:57
Hosté však přesto nakonec přesilovku využívají! BRENDAN SHINNIMIN dostal příliš mnoho prostoru, z levé strany si nabruslil s pukem před Francouze a zakončil přesně pod víko.
20:35
A další zákrok švédského gólmana Barysu! Hosté teď dovolují soupeři hodně, na to, že hrají přesilovku.
20:21
Černikov se při vlastním oslabení dostal do velké šance, když jel v podstatě sám na Karlssona, ale zblízka vystřelil jen přímo do něj!
20:01
Střely na branku: 7:12 (7:12, -:-, -:-)
Druhá třetina začne přibližně v 16:01.
Traktor Čeljabinsk nevstoupil do dnešního zápasu vůbec dobře! Domácí inkasovali už v 11. sekundě zápasu, kdy Francouze překonal Konstantin Puškarjov. Postupně se navíc prosadila celá první formace Barysu, takže branky přidali Nigel Dawes a Dustin Boyd, který zvýšil už v 10. minutě na 3:0 pro Barys. Hráči Čeljabinsku jsou z vývoje zápasu nervózní a zbytečně faulují. I proto začne Astana druhou třetině přesilovou hrou, která může být dlouhá 2 minuty a 55 sekund.
20:00
19:51
Z této přesilovky už Astana v první třetině nic nevytěží. Domácí hráč teď drží kotouč v rohu kluziště a rozhodčí už nepřerušuje hru a čeká na konec první dvacetiminutovky.
19:05
Domácí vyhráli vhazování u své branky a okamžitě vyvezli kotouč do útočné třetiny.
18:55
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Pestunov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
18:55
Nervózní jsou i domácí hráči! Pestunov teď úplně zbytečně dohrál za vlastní brankou Dawese a vysloužil si trest na 2+2 minuty, čímž svému týmu vůbec nepomáhá.
18:30
Traktor držel puk v útočné třetině, ale ke střele se dostal pouze Borodkin, který od modré trefil jen protihráče.
17:11
Domácí fanoušci začínají hlasitě projevovat svou nespokojenost. Nervozitu v hledišti přiživuje každá maličkost, jako třeba to, když teď čárový vykázal z buly domácího hráče.
15:29
Domácí hrají v plném počtu.
15:28
Další zákrok Pavla Francouze! Český gólman si sekundu před vypršením Šarovova trestu poradil se střelou Savčenka, který pálil od modré.
15:07
Francouz si připisuje snadný zákrok lapačkou a přerušuje hru.
14:50
Čeljabinsk se osvobozuje dlouhým vyhozením kotouče.
14:29
Po vhazování v útočné pásmu ušetřil Traktor nějaké sekundy ze svého oslabení, ale teď už se domácí musí bránit ve vlastní třetině.
14:05
Ve vlastním oslabení se do zakončení dostal domácí Černikov, jehož střelu vyrazil Karlsson do ochranné sítě.
13:29
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šarov – 2 min., hákování).
13:29
Jenže Traktor se opět bude muset bránit! Na trestnou lavici se totiž musí odebrat Alexandr Šarov.
12:21
Čeljabinsk hrál i v oslabení hodně aktivně a Kravcov se konečně vrací na ledovou plochu. Domácí by zoufale potřebovali rychlou vstřelenou branku.
10:50
Domácí zvládají druhou polovinu oslabení velmi dobře. Traktoru se daří vyvážet kotouč do útočného pásma.
09:46
Hosté navíc stihli využít čtyřminutovou přesilovku v její první polovině, takže ještě mohou hrát dvě minuty v početní výhodě.
09:46
Tohle už je pro domácí hodně nepříjemné! Kevin Dallman střílel od modré, jeho rána se odrazil od zadního mantinelu a DUSTIN BOYD dokázal puk dorazit k bližší tyči, kterou si Francouz nestihl pokrýt. Asistence: Kevin Dallman a Martin St. Pierre.
08:21
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Kravcov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
07:48
Hra je přerušena a následuje první komerční přestávka. Po jejím skončení se bude vhazovat před Karlssonem.
06:50
Další nepříjemný moment pro Pavla Francouze! Obrana Čeljabinsku úplně zapomněla na NIGELA DAWESE, který se dostal do protiútoku a jel úplně sám na českého brankáře, kterého překonává bekhendovým blafákem. Francouz se snažil rychle položit na záda, ale kotouč pod ním stihl projet do brány.
06:06
Kručinin zavezl kotouč do útočného pásma a objel hostující bránu, ale obránce Barysu ho nepustil do zakončení.
05:18
Hra se přesunula na druhou stranu, kde hned po vyhrané buly střílel zpoza kruhu Barker, ale Francouz byl pozorný.
04:50
Karlsson si připisuje snadný zákrok a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
04:31
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Petrov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., hrubost).
04:31
04:04
Puškarjov střílel z pravého kruhu, ale kotouč končí jen v lapačce Pavla Francouze.
03:13
Roy nabil na modrou Černikovovi, který však spíš jen nahodil kotouč na připraveného Karlssona.
02:36
Barys napadá hodně nepříjemně už na útočné třetině a domácím to dělá potíže. Astana právě díky tomu vede už od 11. sekundy 1:0.
02:10
Kručinin se dostal za obranu Barysu a jel sám na Karlssona, ale ten jeho střelu vyrazil vyrážečkou!
00:11
Tak tohle bylo hodně rychlé! Domácí měli kotouč ve své moci, ale Jakuceňu dobře napadal Dawes, který tím vytvořil gólovku pro KONSTANTINA PUŠKARJOVA a Francouz je po 11 sekundách poprvé překonán. Bez asistence.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, Kolcov, Šinin (C), N. Bělov, A. Petrov (A), Žuldikov, Mamajev, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov (A), Šarov, Peňkovskij – Roy, Novotný, Tridčikov – J. Petrov, Černikov, Kravcov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman (A), Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes (C), Boyd, Puškarjov – Shinnimin, R. Starčenko (A), St. Pierre – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Gurkov, Kučin – N. Ivanov.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Artur Kuljov – Jakov Palej, Alexandr Sysujev.
Utkání bude mít i českou stopu, protože barvy Čeljabinsku hájí útočník Jiří Novotný a brankáře Pavel Francouz. V případě Francouze je otázkou, zda dostane v prvním zápase play-off přednost před svým kolegou Děmčenkem, s nímž se během základní části dělil o zápasové vytížení.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! V KHL včera začaly vyřazovací boje, do nichž se dostalo 16 nejlepších celků ze základní části. Do play-off dnes vstoupí i týmy z Východní konference a od 15:00 přivítá Traktor Čeljabinsk kazašský Barys Astana. Čeljabinsk skončil v tabulce konference na čtvrtém místě a Barys skončil jen o jednu příčku pod ním. Oba týmy spolu v této sezóně sehrály dva zápasy. V říjnu se na ledě Čeljabinsku radovala z vítězství 4:3 Astana, ale v prosinci Traktor svému soupeři porážku oplatil a stejným výsledkem vyhrál na jeho stadionu. Který z týmů se bude radovat dnes a vstoupí lépe do osmifinálové série?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.