Dnešní zápas je tak za námi a Jokerit je před dalším zápase v situaci, že musí vyhrát, jinak pro něj sezóna končí. Dnes byl moskevskému favoritovi vyrovnaným soupeřem a dokázal zápas podruhé za sebou dotáhnout do prodloužení, ale ani při tomto pokusu ho pro sebe urvat nedokázal. Jediným přesným střelcem se tak stal Jan Muršak, který po necelých čtyřech minutách umlčel zaplněnou halu.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek únorového víkendu.
63:53
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec vyhrají po prodloužení i dnešní zápas, protože v Hartwall Areně střílí rozhodující branku zápasu právě oni! Po přihrávce Petrova se do puku v mezikruží opřel zcela volný JAN MURŠAK, který ho tak dostal za záda gólmana Zapolského a posílá Rudoarmějce do vedení 3:0 v sérii! Asistence: Kirill Petrov.
63:28
Jokerit je momentálně o něco lepším týmem a Joensuu se snažil toho nějak využít, jeho tvrdý pokus z první ale pouze zaduněl o zadní mantinel.
62:15
K dalšímu pokusu se snažil z pohledu hostujícího celku dostat Ivan Tělegin, ten už ale za vyrovnaných sil na ledě branku svého soupeře trefit nedokázal.
61:04
A po příhře od Petrova se dostal ke střele z první Popov, ovšem ten dokázal svoji bombu usměrnit pouze do tyče domácí branky! Rozhodnuto tedy ještě není.
60:39
Hosté dohrávají přesilovou hru z konce třetí třetiny a pokoušejí se tak samozřejmě puk dostat za záda Zapolského, ten ale zatím drží.
60:01
Začalo prodloužení.
Máme za sebou i třetí třetinu a ani po ní není rozhodnuto – domácí Jokerit totiž dokázal skóre srovnat a vynutil si prodloužení. Nejprve na vyrovnání Huhtaly dokázal odpovědět Popov, následně už ale branka Lajunena znamenala stanovení konečného skóre. CSKA tak pět minut před koncem o vedení přišlo a uvidíme druhé prodloužení této série.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:15
Na samém konci zápasu je tu ale ještě vyloučení proti domácím a CSKA tak může rozhodnout – Jesse Joensuu ve vlastním obranném pásmu držel soupeřovu hůl.
58:19
S pukem hrají hlavně domácí, kteří jsou v útočném pásmu i nadále o něco nebezpečnější, ale Sorokin už delší dobu také neměl nějakou větší práci.
56:49
CSKA se také snaží ještě do konce zápasu něco vymyslet a rozhodnout ideálně před prodloužením, zápas se ale už stal daleko více opatrným.
55:37
I nadále jsou poměrně aktivní domácí blíže další brance a snaží se dostat do další šance, ovšem neútočí v už tak velkém počtu a je to tak těžké.
54:30
Jokerit právě vstřelil branku!
A nakonec je vážně srovnáno, takže CSKA musí začínat znovu od začátku! O'Neill se dostal k puku v levém kruhu a přesným pasem napříč celým pásmem našel najíždějícího VILLEHO LAJUNENA, který dokázal z první rozvlnit síť za Sorokinem! Asistence: Brian O'Neill a Topi Jaakola.
53:55
Ale pozor, domácí budou mít k dispozici přesilovou hru, takže mají dobrou možnost na srovnání – vyloučen byl moskevský Michajl Naumenkov za podražení.
53:37
Tlak domácích trochu opadl a dopředu se dostali i hráči CSKA, kteří se dokonce dostali k ohrožení Zapolského, ten si ale s pokusem Scotta poradil.
51:37
Helsinky jsou sice opticky lepším celkem a derou se za vyrovnáním, jejich ruský sok ale hraje zkušeně a přesnou obranou je do šance nepouští.
50:41
Tempo hry trochu upadlo a domácí se nemohou dostat do velké šance – CSKA hlavně brání a teď musel na led Sorokin, s Reginovým slabým pokusem si ale poradit dokázal.
48:38
Finský tým sice puk drží o něco více, k ohrožení gólmana Sorokina se ale dostat nemůže, protože obrana Rudoarmějců od poslední inkasované branky funguje velice dobře.
47:29
Hra se uklidnila a hosté ji trochu uklidnili, takže už nevidíme tolik šancí a takové vysoké tempo – přesto se ale Jokerit pořád aktivně snaží dostat k nějaké střele.
46:08
Jokerit se opět snaží nějak reagovat a pokud možno dnes podruhé srovnat, ovšem tentokrát už si obrana hostů dává pozor a střely na Sorokina nedovoluje.
45:11
Tuto šílenou pasáž hry pak ukončil zákrok Zapolského, který šel na led po střele Kutuzova, kterou dokázal schovat v lapačce.
44:02
Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel a favorit tohoto zápasu jde opět do vedení. Po krásné akci se dostal ke střílenému pasu před branku Ničuškin, jehož přihrávku sice poslal ALEXANDR POPOV nejprve do tyčky, napodruhé už puk ale uklidil do branky! Asistence: Valerij Ničuškin a Bogdan Kiselevič.
43:00
A pozor, domácí se dostávají zpět do hry o výhru, když dokázali srovnat! Po krásném pasu od mantinelu v podání Wirtanena se dostal do úniku TOMMI HUHTALA, jenž dokázal doslova procedit puk mezi lapačkou a betonem Sorokina – ten si na puk sice sáhl, stejně ale brance nezabránil. Asistence: Petteri Wirtanen a Jesper Jensen.
42:32
A početní výhoda Jokeritu končí, protože před brankou si počínal až moc důrazně Jesse Joensuu a je vyloučen za krosček.
42:09
Zatím jsou sice domácí nastěhováni v útočném pásmu, nemohou se ale dostat do opravdu velké šance – střely létají hlavně kolem Sorokinovy brány.
41:33
A domácí budou hrát další přesilovku, protože hned v úvodu třetí periody je vyloučen Arťom Sergejev za hru vysokou holí.
40:45
Jokerit začal poslední třetinu aktivněji a snaží se tak smazat ten jednobrankový deficit, který si do ní přinesl – zatím se ale ke střele na Sorokina nedostal.
40:01
Máme za sebou i druhou dvacetiminutovku a rozdíl mezi oběma celky se po ní vůbec nezměnil – hostující CSKA šlo sice díky zakončení Mamina do vedení o dvě branky, Jokerit ale poté zlepšil hru a snížil zásluhou teče O'Neilla na rozdíl jediné branky. Zápas to tak bude ještě zajímavý, protože domácí se zlepšili směrem dopředu a ukázali své možnosti.
40:00
39:17
A proti pokusu z levého kruhu od Žarkova musel na led velice rychle Zapolski, ovšem dokázal tento nebezpečný puk srazit za branku.
38:29
CSKA se ke konci třetiny dostává stále více a více do akce – sledujeme tak opravdu velice zajímavý hokej, který je na obou stranách plný zvratů.
37:41
Po delší době se nám musel v akci ukázat i Zapolski – ten ale pouze skoro pohrdavě máchl lapačkou proti zakončení Scotta a zastavil ho.
36:46
Je tu další oboustranné vyloučení – na trestnou lavici usednou za hrubost domácí Oliver Lauridsen a hostující Ivan Tělegin, kteří se do sebe pustili před brankou Helsinek.
36:46
36:39
Jokerit se stále drží v útočném pásmu, nemůže se ale dostat do nějaké větší šance – střel na branku Sorokina chodí hodně, ale velké nebezpečí pro něj nepřestavují.
35:37
A stále se CSKA nemůže vymanit z toho finského tlaku – ten nepolevuje a na led musel opět Sorokin, nahození od Jensena ale nakonec v lapačce schoval.
34:49
Tlak domácího celku trochu opadl, ale přesto jsme viděli další střelu na Sorokina – tou se prezentoval Kulda, ale hostující gólman si poradil.
33:51
CSKA se ale podařilo hru trochu uklidnit a znovu dostat puk na nějakou dobu do své moci – ovšem i nadále platí, že Jokerit předvádí velice zlepšenou hru.
32:45
A najednou jsou domácí o hodně nebezpečnější a tato první branka je nabudila – CSKA si tak bude muset dávat na další útoky svého soupeře velký pozor.
31:31
Trochu jsem to asi zakřikl, protože je nakonec sníženo! Ke střele od modré čáry se na sklonku přesilové hry dostal Jaakola, jeho střelu pak těsně před Sorokinem tečoval BRIAN O'NEILL a ruský gólman tak neměl na tak malém prostoru vůbec žádnou šanci na včasnou reakci! Asistence: Topi Jaakola a Peter Regin.
30:51
Zatím jsme ale žádný velký tlak v podání domácího celku neviděli – ten se totiž nemůže dostat do pořádné akce a zasekl se ve středním pásmu.
29:52
Domácí Jokerit ale bude mít možnost udeřit z přesilové hry – za nedovolené bránění je na trestnou lavici poslán hostující Ivan Tělegin.
29:19
Hraje se za brankou Zapolského – tam se u mantinelu snaží hosté vydolovat nějakou převahu a dostat se tak do další šance, ovšem obrana Jokeritu zatím nechybovala.
28:28
Hra se uklidnila, ale domácí se stále nemohou dostat do nějaké šance – s touto hrou budou mít velké problémy s tím, aby se dokázali vrátit zpět do zápasu.
27:39
Na ledě následně skončil v útočném pásmu Muršak po srážce s Lauridsenem – vylučovat se asi nebude, každopádně je hra přerušena a hostující útočník odjíždí na střídačku.
26:38
Žádnou větší šanci jsme ale neviděli a oba celky už tak za chvíli budou v plném počtu – hrálo se hlavně ve středním pásmu a ani jeden gólman neměl mnoho práce.
24:47
Je tu vyloučení na obou stranách současně a uvidíme tak hru 4 na 4 – za domácí si půjde odpočinou Joensuu za sekání, za hosty pak Andronov za ten samý prohřešek.
24:47
23:45
Stále se hraje hlavně v obranném pásmu Helsinek a ty se nemohou dostat z této situace – tlak Rudoarmějců sice není velký, ale stále tu je a Sorokin v této třetině tak puk ještě zblízka neviděl.
22:28
Hra se znovu přesunula před Zapolského a ten musel rychle na led, se střelou ze zákrytu od Muršaka si ale nakonec poradil bez potíží.
22:07
Tak to je pro domácí už hodně těžká situace – je tu totiž další branka v jejich síti. Po akci po ose Da Costa – Kiselevič a se dostal puk k MAXIMU MAMINOVI, jenž si v této situaci věděl rady a chytře tečoval kotouč za záda Zapolského dnes podruhé. Asistence: Bogdan Kiselevič a Stephane Da Costa.
21:45
Zatím se ale domácím vůbec nedaří něco vymyslet směrem dopředu – sledujeme hlavně hosty, jak hrají s pukem a kontrolují zápas.
20:13
Druhá třetina ihned začala nepřesností domácích – Lajunen ve snaze o rychlou rozehrávku poslal puk na zakázané uvolnění a bude se hrát před Zapolskim.
20:01
První třetinu třetího zápasu této série máme za sebou a vypadá to, že CSKA si jde pro třetí výhru. V první třetině se hrál vesměs vyrovnaný hokej, větší šance ale měli právě hosté a ti také šli do vedení – puk skončil v brance po střele Sergejeva od modré. Jokerit naproti tomu žádnou tutovou šanci neměl a bude tak muset hodně zlepšit útočnou fázi, pokud dnes bude chtít uspět.
20:00
19:38
Až teď se Jokerit trochu více dostal do útoku, nedůrazný pokus od Huhtaly k tyčce Sorokinovy branky ale gólem skončit nemohl, protože ruský gólman ho včas vykopl betonem.
18:49
Ani konec třetiny domácím nevychází a stále se musejí bránit výpadům svého soupeře – z obranné ulity nevylézají ani minutu před sirénou.
17:45
A pořád se hraje jenom před brankou Zapolskiho, který se musí ohánět co to jde, aby zabránil dalším gólům – teď zakročil proti střele Petrova z úhlu.
16:50
I nadále drží puk hosté, kteří se snaží využít své momentální psychické převahy a ideálně udeřit do rozhozené obrany Jokeritu znovu.
15:43
A z ničeho nic je tu z nenápadné akce první branka zápasu, která rozvlnila síť domácích. Da Costa vyhrál bully v útočném pásmu a přes Mamina dostal puk na modrou čáru na volného ARŤOMA SERGEJEVA – ten se rozhodl ihned pálit i díky clonícím hráčům před Zapolskim dokázal puk dopravit dnes poprvé za jeho záda! Asistence: Maxim Mamin a Stephane Da Costa.
15:17
A další útok domácích končí pouze odpískaným ofsajdem, do které se vystavil až moc rychlý útočník Jormakka.
14:35
Hra se přesunula za branku hostů, ale Sorokin může být prozatím v klidu, protože jeho finský soupeř se nemůže dostat do nějaké pořádné palebné pozice – tempo trochu upadlo.
13:09
CSKA se snaží dostat do nějaké větší šance a konečně tento zápas nasměrovat tím pro něj kýženým směrem, ovšem obrana Jokeritu zatím funguje velice dobře.
12:39
A na led šel opět Zapolski, který se ale pouze sklouzl a sebral další poměrně neškodné nahození z hole kapitána hostů Děnisova.
12:07
Hra se opět přesunula hlavně do středního pásma a upracovaný výkon obou celků pokračuje – dnes to vypadá, že by mohla rozhodovat každá menší chyba.
11:11
Ani zbytek této dvouminutovky nám nic zásadního nepřinesl a sledujeme tak velice dobrou obranu domácích – Zapolski musel na led až teď proti lehkému nahození Ožiganova.
10:28
Zatím se ale hostům v útočném počínání také moc nedaří – nemohou se na delší dobu dostat do pásma soupeře a Zapolskiho tak ještě pořádně neohrozili.
09:18
A do čtyřech jsou následně posláni i domácí – CSKA bude hrát v početní výhodě po vyloučení Tommiho Huhtaly za vysokou hůl.
08:44
Druhá část přesilovky je pak ještě horší, protože se Jokerit ani nemůže dostat do pásma a trápí se při přechodu před střední třetinu.
07:55
Zatím je sice helsinský celek nastěhovaný v útočném pásmu, šance z toho ale žádné nejsou a hosté se celkem v pohodě tomuto platonickému tlaku brání.
06:59
Je tu první vyloučení zápasu a po něm si přesilovou hru vyzkouší domácí – na trestnou lavici byl totiž poslán za hákování ve středním pásmu Arťom Sergejev.
06:19
Jokerit se po této šanci soupeře snaží hru znovu dostat do svého područí a drží tak puk hlavně ve vlastním pásmu, když si dává záležet na přesné rozehrávce.
05:28
Do dobré šance se dostali hráči hostů! Před branku Zapolskiho si totiž ze strany najel zcela volný Scott, domácí gólman ale jeho střelu zblízka betonem zastavil!
04:30
A další rozehrávka moskevského týmu skončila až za brankou Zapolskiho, píská se tedy zakázané uvolnění a vhazovat se bude před očima gólmana Sorokina.
04:05
Další útok hostujícího favorita zápasu přerušil hvizd čárového sudího, který signalizuje ofsajd – hra se tedy přesouvá do středního pásma.
03:41
Horko bylo před Zapolskim, který dokázal v lapačce zkrotit nahození Sergejeva a opět se strhla mela mezi obránci Jokeritu a útočníky soupeře – sudí stále nesahají k trestům.
02:54
Pro změnu se nám u puku ukázali hostující Rudoarmějci, ti se ale také daleko nedostali a po nepřesnosti z hole Petrova jejich akce skončila už ve středním pásmu.
02:18
Hra je zatím poměrně vyrovnaná a do rozkleku musel znovu Sorokin – tentokrát gólman CSKA ale pouze srazil nahození Jaakoly do bezpečí.
01:28
I Jokerit se ale dostal do útoku a natlačil se před Sorokina, kde po jeho zákroku vznikla přetlačovaná mezi oběma pětkami – sudí ale hráče dostali od sebe bez nějakých trestů, zatím se tedy vylučovat nebude.
00:38
S pukem ve své moci zápas rozehráli hosté, kteří se ihned dostali do útočného pásma, střelu od modré v podání Kiseleviče ale zvládl Zapolski vyrazit za branku.
00:01

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – V. Lajunen (A), Jensen, Ch. Genoway, Rissanen, Lauridsen, Jaakola, Rautanen, A. Kulda – Jormakka, Regin (C), O'Neill – Salminen, Niemi, Huhtala – Joensuu (A), Anttila, Pihlström – Marjamäki, Wirtanen, Gymer.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič (A), Ožiganov, Děnisov (C), Panin, Ar. Sergejev, Kutuzov – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Scott, Muršak, Platt – V. Žarkov, Tělegin, Andronov (A) – Mamin, Světlakov, Da Costa – P. Karnauchov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Otmachov, Raming.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské hokejové KHL, kde se proti sobě ve třetím zápase prvního kola play-off postaví celky Jokeritu Helsinky a CSKA Moskva.

Domácí Jokerit musí pořádně zabrat, protože jinak bude mít vážný problém – první dva zápasy v Moskvě prohrál 4:2 a 2:1 po prodloužení, takž případná další ztráta už ho může uvrhnout do neřešitelné situace. Kromě těchto dvou duelů ale forma finského celku není zlá – předtím ze tří zápasů dvakrát vyhrál. Nejprve si poradil v Jekatěrinburgu 1:3, poté doma s Nižněkamskem 3:2 po prodloužení a následně padl s Kazaní 4:5 – celkově to tak stačilo na osmé místo v Západní konferenci a souboj s druhým CSKA.

Hostující CSKA má naopak velice dobrou výchozí pozici a po dvou prvním zápasech a výhrách 4:2 a 2:1 po prodloužení celkem jasně kráčí za postupem do další fáze. Moskevský celek navíc zvládl i poslední tři zápasy základní části, když si poradil doma postupně 4:3 se Soči, 4:2 s Novgorodem a 6:3 se Spartakem v derby. Celkově to tak Rudoarmějce vyšvihlo na druhé místo tabulky a poslalo do souboje proti Jokeritu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.