Československá stopa v zápase
Jan Kovář (MET) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:31
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:16
Domácí hokejisté na svém ledě po úvodní prohře vyhrávají druhý zápas série, a tak je vyrovnáno 1:1. Klíčovou postavou byl dneska brankář Magnitogorsku Vasilij Košečkin, který ze 44 střel inkasoval jen jednu branku. Naopak domácí byli velmi produktivní, ze sedmnácti střel vstřelili tři góly. Úvodní branku zápasu vstřelil díky povedené teči před brankou Jan Kovář.
59:50
Hosté vyhrávají buly, Vadim Šipačov vypálil od modré, ale nestačí to.
59:50
Ještě jedno přerušení hry.
59:25
Hosté hrají zase v šesti, zkouší to bez brankáře, času už mnoho nemají.
59:00
Poslední minuta hry.
58:49
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí přidávají třetí branku a rozhodují. Střelou do prázdné klece se prosazuje zkušený TOMMI SANTALA. První domácí střela se neujala, druhá už ano. Aréna se třese v základech. Asistence: Jevgenij Timkin a Jevgenij Birjukov.
58:40
Hosté hrají v šesti.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, aréna bouří, není slyšet vlastního slova.
57:20
SKA Petrohrad se snaží usadit v útočném pásmu, zatím ale marně.
56:52
Jevgenij Timkin vybojoval kotouč na útočné modré, ale do zakončení se nedostal, jen nahodil za branku.
56:33
Na ledě je elitní formace Magnitogorsku.
56:16
Domácí se dostali do útočného pásma, hrají takticky, ale o kotouč přišli.
55:10
Domácí kotouč kryje střelecký pokus ze středního pásma. Vhazovat se bude před brankou domácích.
54:53
Vasilij Košečkin kryje další střelecký pokus soupeře, hosté už mnoho času nemají na vyrovnání.
54:24
Sergej Plotnikov propadl v útočném pásmu, následně se do šance dostali domácí, ale vystřelit na branku se jim po rychlé akci nepodařilo.
53:05
Oskar Osala se snažil hodně důrazně dostat se do útočného pásma, ale jeho snaha končí nepřesným pasem.
52:31
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Nikdo nechce chybovat.
51:44
Jaroslav Kosov se probojoval po rychlé akci do útočného pásma, jeho rána však nebyla dostatečně důrazná.
50:53
Arťom Zub vystřelil od modré čáry, jeho pokus ještě spoluhráč tečoval před brankou, akce hostů končí povedeným zákrokem brankáře.
50:40
Další zákrok pro domácího brankáře. Vasilij Košečkin podává dnes velmi dobrý výkon.
50:20
SKA marně hledá cestu cestičku, kterou by vedlo útočné akce a ty měly šanci na úspěch.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Vasilij Košečkin se dokázal přesunout ke vzdálenější tyči a zamezil tak soupeři ve skórování.
49:26
Alexej Bereglazov se probojoval do obrovské střelecké příležitosti, ale kotouč nedokázal poslat přesněji na branku. Z mezikruží minul vzdálenější tyč.
49:02
Nikita Gusev uspěl za brankou domácích, následně putoval kotouč na modrou, odkud hosté vystřelil. Jejich akce končí zákrokem Vasilije Košečkina.
48:07
Ozývají se domácí fanoušci, kteří povzbuzují své oblíbence v cestě za první výhrou ve finálové sérii.
47:54
SKA Petrohrad se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.
47:34
Hraje se hodně tvrdě, ale mnohdy podle sudích v rámci pravidel zcela v pořádku.
47:00
Sedmi minut ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, stále platí jednobrankové vedení domácího celku.
46:44
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
46:20
Anton Bělov skvěle zapracoval v obranném pásmu, zastavil vyloženou šanci domácích.
45:54
Sergej Širokov si hodně aktivně počínal před brankou soupeře, do zakončení se ale neprobojoval.
45:12
Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu SKA.
44:48
Domácí Tommi Santala vybojoval kotouč, ale nedokázal jej přesněji přihrát do míst, kde byli jeho spoluhráči.
44:20
Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.
43:25
Vasilij Košečkin nyní díky výbornému zákroku podržel své spoluhráče, senzačně si poradil se střelou soupeře.
42:37
Ilja Kablukov si vybruslil na střed hrací plochy, jeho rána z mezikruží byla nepřesná. Puk se od horního mantinelu odrazil před branku, a tak raději hru zastavuje domácí brankář.
42:12
Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, domácí jsou aktivnější.
41:49
Tomáš Filippi výborně tečoval střílenou přihrávku spoluhráče mezi kruhy, kotouč ale končí mimo branku.
41:11
Tommi Santala z hodně ostrého úhlu zkoušel vystřelit na branku, jeho pokus byl zablokovaný.
40:50
Vadim Šipačov a Anton Bělov dostali hru do domácího obranného pásma. Vasilij Košečkin musí být pozorný.
40:20
Sergej Mozjakin se probojoval do vyložené střelecké pozice, v předbrankovém prostoru byl možná faulovaný, sudí nechávají hru plynout, kotouč končí před brankovou čárou.
40:01
Střelecky je jednoznačně aktivnější hostující celek, který ovšem nemůže najít recept na domácího gólmana. Metallurg se na konci druhé třetiny dokázal prosadit při vlastním oslabení, díky brance Vladislava Kaletnika vede.
40:00
39:40
SKA má kotouč pod kontrolou, přišli o něj, a pak se do zakončení nedostal domácí Danis Zaripov.
39:14
Magnitogorsk kombinuje v útočném pásmu, kde by rád dohrál druhou třetinu.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, více ze hry mají střelecky méně aktivní domácí.
38:57
38:50
Domácí hokejisté hrají v oslabení hodně aktivně, hosté se nemohou dostat do předbrankového prostoru.
37:17
Při vlastním oslabení vyvezl Oskar Osala kotouč, chtěl jej nahodit na branku, rána se mu nepovedla, k odraženému puku se dostal VLADISLAV KALETNIK, který zakončoval do odkryté branky. Domácí vedou a v aréně není slyšet vlastního slova. Asistence: Oskar Osala.
37:00
Ilja Kovalčuk vypálil od modré čáry, domácí brankář kryje další pokus hostů.
36:57
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., krosček).
36:52
Hostující celek hraje hodně důrazně, počíná si mnohdy na hranici pravidel.
36:07
Sledujeme nerozhodný zápas, ve kterém je stav vyrovnaný, ale střelecky jsou jednoznačně aktivnější hosté. Ti ale nemohou najít recept na brankáře. Vasilije Košečkina.
35:38
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:34
Vasilij Košečkin kryje nadvakrát kotouč po střele hostujícího Kovalčuka. 7:25, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku.
34:52
Tomáš Filippi nebo Sergej Mozjakin měli asi tak stejně daleko k volnému kotouči před brankou soupeře. Ani jeden z domácích hráčů se do zakončení nedostal.
34:31
Na druhé straně musel zasahovat hostující gólman.
34:07
Dinar Chafizullin se probojoval do zakončení, jeho nepříliš důrazný pokus odrazil do rohu kluziště Vasilij Košečkin.
33:55
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:38
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., hrubost).
33:38
33:03
Chris Lee ani Sergej Mozjakin nedokázali překonat hostujícího brankáře, který nyní podržel své spoluhráče.
32:42
Kotouč vylétl po střele Alexandra Sjomina z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
32:18
Jaroslav Kosov se proháčkoval do zakončení, jeho ránu skvěle zablokoval obránce Andrej Zubarev Andrej Zubarev.
32:00
Sledujeme rychlý hokej, který sice momentálně mnoho šancí nenabízí, ale nouze o zajímavé momenty není.
31:23
Domácí celek se po delší době stabilněji dostává do útočného pásma, snaží se něco vymyslet před brankou, ale zatím marně.
30:55
Vladislav Kaletnik byl volný mezi kruhy, spoluhráč s kotoučem si ho všiml, ale přihrávku mu adresoval na paty.
30:44
Magnitogorsk se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
30:37
30:05
Sergej Širokov vystřelil hodně nebezpečně, domácí gólman je ho střelu tak tak kryje. Vhazovat se bude před brankou Metallurgu.
29:40
Sergej Plotnikov nabral rychlost ve středním pásmu, ale do útoku se přes domácího obránce neprobojoval.
29:11
Ani jeden tým se nikam nežene, sledujeme opatrný hokej. Střelecká dominance hostujícího celku pokračuje dál. Vede 22:4.
28:51
Sledujeme hru čtyři na čtyři. Domácí brankář raději kryje kotouč po střele Nikolaje Prochorkina.
28:37
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Danis Zaripov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., vražení na hrazení).
28:37
28:15
Domácí hokejisté se nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma. Obrana SKA hraje zodpovědně.
27:56
Sergej Mozjakin vedl bleskovou akci domácích, kotouč končí mimo hrací plochu. Následovat bude komerční přestávka.
27:38
Andrej Zubarev pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána minula vzdálenější tyč o centimetry.
27:10
27:08
Vasilij Košečkin výtečně nyní zastavil střelu Jevgenije Dadonova. Nechybělo mnoho a hostující hráč se dostal před prázdnou branku. Trefil jen beton domácího brankáře.
26:40
Poslední půlminuta hry v přesilovce. Vasilij Košečkin kryje ránu od modré.
26:27
Metallurg Magnitogorsk opět vyhazuje přes všechny čáry.
26:03
Vadim Šipačov drží kotouč v útočném pásmu, hosté se nemohou dostat do zakončení.
25:44
Domácí hokejisté se při vlastním oslabení osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
25:20
Ilja Kovalčuk přihrál velmi prudce spoluhráči, ten nemohl zakončovat. Musel puk nejprve zpracovat.
25:10
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tommi Santala – 2 min., nedovolené bránění).
25:00
Jan Kovář hodně důrazně dohrával situaci, po níž držel brankář Igor Šesťorkin kotouč. No, hostující Sergej Plotnikov krosčekoval soupeře jako smyslů zbavený. Kovář pořádně dostal.
24:40
Nikolaj Prochorkin se málem dostal úplně sám do střeleckého prostoru. Přihrávka na něj nebyla přesná.
24:07
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Domácí hráči mají ohlušující podporu. Nyní musí po střele Tomáše Filippiho zasahovat hostující gólman.
23:40
Jaroslav Kosov se dral na druhé straně do zakončení, ke střele ho nepustil výborným defenzivním zákrokem Roman Rukavišnikov.
23:10
Dinar Chafizullin si jako obránce vybruslil hodně hluboko do útočného pásma, ale i tak dokázal své schopnosti. O puk nepřišel.
22:50
Denis Kazionov se nedokázal v obranném pásmu probojovat ke kotouči, a tak hrají hosté.
22:21
Více ze hry nyní mají hostující hokejisté, kteří se snadněji dostávají do střeleckých pozic.
22:04
Ilja Kovalčuk vystřelil od modré čáry, jeho pokus však nebyl dostatečně přesný.
21:46
Igor Šesťorkin přerušuje hru, jeho spoluhráči se dostali do problémů, a tak raději maskovaný muž kryje kotouč po střele jednoho z domácích hráčů.
21:07
Anton Bělov neudržel útočné pásmo, Jevgenij Dadonov pálil zbytečně. Hosté se dostali do postavení mimo hru.
20:30
Roman Rukavišnikov se dostal do problémů, ale i tak dokázal rozehrát. Sice poněkud krkolomně, ale přece,
20:06
Druhý finálový zápas pokračuje druhou třetinou, více ze hry mají domácí, kteří jsou znovu hlasitě podporování fanoušky.
20:01
Po první třetině platí nerozhodný stav. V osmé minutě se v přesilové hře tečí před brankou soupeře prosadil Jan Kovář. Vyrovnat se hostům podařilo také v přesilovce, po krásné kombinaci čekala na Vidama Šipačova prázdná branka, kterou trefil. Střely na branku 2:17, dominance hostujícího celku je výrazná.
20:00
19:57
Už se nic nestane.
19:32
Magnitogorsk dostal hru do útočného pásma, kde se pokusí úvodní dějství v poklidu dohrát.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině, domácí se stále musí bránit tlaku soupeře. Petrohrad hraje aktivněji, je úspěšnější v osobních soubojích.
18:30
Jevgenij Ketov vybojoval puk za brankou domácích, následně se ke střele dostal Roman Rukavišnikov. Minul branku.
18:14
V poklidném tempu se dohrává první třetina, ve které jsme zatím viděli dvě braky.
17:50
Jevgenij Timkin udržel útočné pásmo, jeho pas byl ale nepřesný, a tak domácí musí hrát ve středním pásmu. Následně se Magnitka dostala do ofsajdového postavení.
17:26
Jevgenij Dadonov vypálil bez přípravy, rána to byla prudká, ale trefila jen střed branky, kde byl pozorný gólman.
17:21
Nikita Gusev se dostal i přes poctivou práci obránce do zakončení, Vasilij Košečkin opět podržel svůj tým. Domácí po inkasované brance nestíhají se soupeřem bruslit, vyloučení z toho plynou a obrázek hry je lepší pro hosty.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, sledujeme velmi dobrý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
16:21
Ilja Kablukov se dostal ke krásné samostatné akci, položil si brankáře a pokoušel se kotouč zasunout do sítě. Dostal se ale z dobrého střeleckého úhlu.
15:42
Sledujeme parádní hokej, ten se musí fanouškům líbit. Hosté mají kotouč pod kontrolou za svou brankou, nikam se neženou.
15:40
Arťom Zub vypálil od modré čáry, Vasilij Košečkin kryje jeho pokus.
15:24
14:41
Anton Bělov pokračuje v útočné akci, obkroužil část útočného pásma. Vystřelil a trefil tyčku! Puk pak odehrál domácí hráč pryč. Viktor Antipin zachránil svůj tým od pohromy.
14:12
Anton Bělov tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus trefil prvního hráče stojícího před ním. Domácí se osvobozují, mohou tak vystřídat.
13:50
Ilja Kovalčuk pokračuje v kombinaci, puk se přes Vadima Šipačova dostal k volnému hráči, který minul odkrytou část branky. Byl to Nikita Gusev, kdo pálil.
13:28
Hosté mají k dispozici další přesilovou hru, tu první dokázali po minutě a půl proměnit.
13:24
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Kosov – 2 min., hákování).
13:12
Nyní hrají hostující hokejisté aktivněji, domácí se musí bránit tlaku soupeře.
11:40
Petrohrad právě vstřelil branku!
I hosté využívají přesilovou hru a je vyrovnáno. Po krásné rychlé kombinaci před brankou se kotouč dostal k volnému VADIMU ŠIPAČOVOVI, který neměl se zakončením sebemenší probém. Petrohrad rozebral domácí obrana a je to plichta. Asistence: Ilja Kovalčuk a Nikita Gusev.
11:10
SKA je nastěhované v útočném pásmu. Domácí defenziva je hodně pod tlakem, nedaří se jí vyhodit.
10:48
Ilja Kovalčuk pálil z první, jeho ránu kryje pohotovým zákrokem Vasilij Košečkin.
10:20
Hostující celek sice vyhrál buly, ale přihrávka na modrou nebyla přesná. K velké radosti fanoušků domácích přichází Petrohrad o útočné pásmo.
10:18
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Mozjakin – 2 min., vysoká hůl).
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Magnitogorsk vede o jednu branku a domácí elitní formace je stále při chuti. Nyní z dobré pozice na teploměr pálil Sergej Mozjakin.
09:33
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nyní nedostává do vyložených šancí.
09:04
Denis Platonov vedl další akci svého celku, do střelecké pozice se Platonov následně dostal, ale neměl dostatek prostoru pro zakončení.
08:56
Ilja Kovalčuk se probojoval do střelecké pozice, jeho rána končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:16
Domácí hokejisté se snaží přidat další branku, ale nesmí zapomínat také na obranu, neboť SKA má ve svém týmu výborné zakončovatele.
07:20
Metallurg Arena exploduje nadšením, domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. JAN KOVÁŘ mohl zakončovat, ale ještě zprvu poněkud nepochopitelně posunul na modrou, kde byl Chris Lee. Jeho ránu v předbrankovém prostoru právě Kovář skvěle tečoval a díky němu domácí vedou. Asistence: Chris Lee.
06:52
Domácí mají k dispozici přesilovou hru, rána od modré čáry málem skončila za brankovou čárou, nechybělo mnoho.
06:44
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., držení protihráče).
06:44
Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.
06:20
Ilja Kovalčuk dostal hru do útočného pásma, dlouho držel kotouč. Přenechal ho Jarnu Koskirantovi, který zakončit nedokázal.
05:51
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek nechce chybovat. Více ze hry mají sice domácí, ale střelecky aktivnější jsou hosté.
05:10
Na stadionu je s ochrankou přítomný také Gagarinův pohár, o který se hraje.
05:01
SKA Petrohrad byl delší dobu u kotouče a domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí. Vasilij Košečkin musel zasahovat po střele od modré čáry. Vhazovat se bude před brankou Metallurgu.
04:50
Hra je přerušena, sudí ztratili kotouč z dohledu.
04:18
Hostující gólman našel dlouhým pasem Nikitu Guseva, který posílal střílenou přihrávku před branku. Tam nebyl nikdo, kdo by mohl tečovat.
04:00
Igor Šesťorkin musel rozehrávat před dotírajícím hráčem soupeře.
03:42
Tomáš Filippi za svou brankou čeká na dostřídání spoluhráčů, puk získává obránce Chris Lee.
03:17
Ilja Kovalčuk nahodil do útočného pásma a spěchal za kotoučem, souboj o puk ale prohrál, a tak hrají domácí.
02:53
Denis Platonov se probojoval do útočného pásma, napřáhl v předbrankovém prostoru, ale jeho pokus byl zablokovaný.
02:33
Andrej Zubarev hraje opatrně za svou brankou, ani jeden celek nechce chybovat, podle toho také hra vypadá.
02:10
Sergej Plotnikov bojoval v útočném pásmu o kotouč s obráncem. Hostující hráč se do zakončení neprobojoval.
01:34
Jevgenij Dadonov uklidňuje hru ve svém obranném pásmu, sledujeme takticky vedený hokej.
01:10
Nikita Gusev se probojoval ke střele z mezikruží, jeho pokus nebyl dostatečně přesný.
00:24
Magnitka se může spolehnout na velkou podporu z hlediště, aréna je naplněná k prasknutí.
00:01
Úvodní buly vyhrál domácí celek.
00:01
Vše je připraveno, za malý moment zápas začne.
Následovat bude hymna.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Jan Kovář, Mozjakin, Zaripov – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Timkin, Filippi – Platonov, Kaletnik, Železkov – De. Kazionov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – A. Bělov, Rukavišnikov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Kovalčuk, Koskiranta, Ketov – Šipačov, Dadonov, N. Gusev – Širokov, S. Plotnikov, Prochorkin – Barabanov, Kablukov, Tichonov – Děrgačjov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Otmakov, Šikanov.
Česká stopa v 1. finálovém utkání:

Jan Kovář (MET) čas na ledě 17:26 na ledě, 2 střely na bránu, 0+0
Tomáš Filippi (MET) čas na ledě 5:53 na ledě , 6 střel na bránu ,1+0
První finálový zápas přinesl dramatický a rychlý hokej. Petrohrad před koncem utkání vedl o dvě branky, ale domácí bojovali do poslední sekundy. Tomáš Filippi dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Skórovat se mu podařilo jedenáct sekund před koncem. Metallurg toho více nestihl a první duel v sérii těsně prohrál.
1. finálový zápas
Metallurg MagnitogorskSKA Petrohrad 4:5 (0:1, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Timkin (Kosov, S. Těreščenko), 24. Mozjakin, 40. Antipin (Mozjakin, Lee), 60. Filippi – 17. Ketov (Hersley, A. Bělov), 34. Dadonov (N. Gusev), 35. Prochorkin (Hersley, Barabanov), 56. Hersley (Šipačov, N. Gusev), 57. Dadonov
Zdravím všechny fanynky a fanoušky u sledování druhého finálového zápasu Kontinentální Hokejové Ligy. Opět proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.