Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52
Dominik Furch (OMS) 61 minut, 22 střel, 20 zákroků.
Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:52
Michal Jordán (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:58
Úvodní třetina přinesla hodně opatrný hokej, ani jeden tým se nikam nehnal, mnoho střel jsme neregistrovali. Oba týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé třetině se diváci branky již dočkali. Vladimir Tkačjov začal akci, výborně přihrál před branku, kde byl Jiří Sekáč . Jeho ránu ještě Dominik Furch dokázal vyrazit. Následně se k odraženému kotouči dostal Alexandr Svitov, který už českého brankáře překonal. Více jsme toho neviděli, a tak odchází hosté do kabiny spokojenější. Na konci třetí třetiny se domácím podařilo k velké radosti fanoušků vyrovnat, prosadil se Jevgenij Medveděv. V prodloužení o výhře hostů rozhodl po pěkné individuální akci Arťom Lukojanov. Ak Bars Kazaň se ujímá vedení v této sérii 1:0.
61:47
Kazaň vstřelila branku!
A je rozhodnuto, hostující celek vyhrává tento duel a získává první výhru v této sérii. ARŤOM LUKOJANOV vybruslil do předbrankového prostoru a ve vhodný moment vystřelil. Jeho pokus prošel mezi betony brankáře až za čáru. Asistence: Rafael Batyršin.
61:04
Jegor Martynov vybojoval puk za vlastní brankou, a tak mohl založit útočnou akci, ve které mohl pokračovat jeho spoluhráč.
60:05
Začíná první prodloužení, hraje se pět na pět do doby, než padne gól.
60:01
Uvidíme prodloužení, 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal domácí Jevgenij Medveděv.
60:00
59:49
Valentin Pjanov se probojoval do další střelecké pozice, jeho pokus s velkými problémy zastavil hostující brankář. Emil Garipov nyní podržel svůj tým.
59:12
Avangard právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Pravděpodobně uvidíme prodloužení. Anton Burgasov nahrál na modrou čáru, kde byl JEVGENIJ MEDVEDĚV, který překonal brankáře soupeře tvrdou střelou a je vyrovnáno. Asistence: Anton Burdasov.
58:57
Oddechový čas pro domácí.
58:48
Nyní vybojovali domácí útočné pásmo, následně ale byla rána od modré zablokovaná. To už sleduje Dominik Furch ze střídačky.
58:30
Dominik Furch čeká na signál, aby opustil branku, pravděpodobně to zkusí Omsk v šesti.
57:48
Albert Jarullin a Vladimír Sobotka svedli velký souboj za brankou Kazaně o kotouč. Úspěšnější byl hostující hráč, a tak se směr hry otáčí. Do zakončení se dostal Maxim Lazarev, jeho pokus kry Furch.
57:10
Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, hosté se nyní dostali do zakončení, ale brankář Dominik Furch kryje pokus Lazareva.
56:27
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny a sledujeme, jak domácí hráči marně buší na dveře hostující obrany. Gólman Emil Garipov nyní střelecký pokus od modré čáry vyrazil vysoko nad branku.
55:40
Výborně zablokoval střelecký pokus Erika Gustafssona hostující Dmitrij Archipov. Hostující hráči velmi pomáhají svému brankáři, padají do střel. Hodně střel sice zablokují, ale také může dojít k teči, se kterou nebude gólman počítat.
54:51
Domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence, kteří stále prohrávají o jednu branku. Kazaň hraje výborně a pokud neudělá nějakou vyloženou chybu, měla by tento duel vyhrát.
53:20
Takticky velmi dobře hrají hosté, drží jednobrankové vedení a snaží se hrát co nejdále od vlastní branky. To se jim zatím daří na výbornou. Anton Glinkin vypálil, jeho rána byla zablokovaná, a tak se bude vhazovat před brankou domácích.
52:36
Domácí hokejisté špatně rozehrávali, přihrávka na najetého Maxima Pestuška nebyla přesná, a tak se bude vhazovat před brankou Dominika Furcha.
51:56
Vladimir Tkačjov se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus dokázal domácí brankář vytěsnit mimo. Na druhé straně se do výborné šance dostal Valentin Pjanov. Jeho tvrdý pokus z mezikruží tak tak pokryl brankář.
51:15
Avangard se snaží hrát co nejaktivněji před brankou soupeře, domácí hokejisté chodí do předbrankového prostoru i za cenu nějaké té bolístky.
50:01
Deset minut nás dělí od konce třetí dvacetiminutovky, Jegor Martynov vede další akci domácích, puk se dostal k Jevgeniji Medveděvovi, jehož pokus byl zablokovaný do ochranné sítě nad brankou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Omsku.
49:13
Dostáváme se do poloviny třetí třetiny, stále vedou hosté o jednu branku. Kazaň hraje velmi dobře takticky, domácí se nemohou probojovat do vyložené střelecké pozice.
48:43
22:16, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, tu poslední si připsal Jevgenij Medveděv, ale nemohou se prosadit. Gólman Emil Garipov podává velmi dobrý výkon.
46:46
Hra se přelévá ze strany na stranu, kotouč si na útočné modré čáře rovnal Michail Juňkov, ale jeho pokus končí mimo branku. Domácí se snaží vyrovnat, ale marně zatím hledají cestu cestičku, kterou by mohli překonat obranu soupeře.
45:27
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hosté drží jednobrakové vedení a snaží se jej navýšit. Proti je obrana domácích v čele s brankářem Furchem.
44:12
Hosté ubránili oslabení a nyní se dostali do útočného pásma. Dmitrij Archipov kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, ale ani jedna z přihrávek před branku není přesná.
43:55
43:10
Omsk drží útočné pásmo, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně. Velmi dobře Kazaň brání.
42:50
Skvěle zasáhl hostující Emil Garipov. Proti střele z bezprostřední blízkosti dokázal na poslední chvíli zakročit. Zakončoval Maxim Pestuško.
42:22
Znovu se Omsk dostal do útočného pásma, v přesilové hře se snaží vyrovnat, výborně vypálil Vladimír Sobotka, jeho poku s končí mimo branku.
41:55
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hákování).
40:22
Domácí hokejisté vstoupili do třetí třetiny aktivně, potřebují vyrovnat, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím však marně.
40:01
Ve druhé třetině se diváci branky již dočkali. Vladimir Tkačjov začal akci, výborně přihrál před branku, kde byl Jiří Sekáč . Jeho ránu ještě Dominik Furch dokázal vyrazit. Následně se k odraženému kotouči dostal Alexandr Svitov, který už českého brankáře překonal. Více jsme toho neviděli, a tak odchází hosté do kabiny spokojenější.
40:00
39:50
Nikolaj Lemťugov se probojoval ke střele od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář soupeře, Emil Garipov, měl odkrytý výhled, na puk viděl, a tak neměl problém zasáhnout. Buly před jeho brankou.
39:30
Vladimír Sobotka dostal puk po vyhraném vhazování. Pro něho poněkud netradičně vystřelil od modré čáry. Zakončení bylo důrazné, jen přesnost nebyla nejpovedenější. Kotouč končí nad brankou.
39:05
Domácí v plném počtu. Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Do velké šance se nyní dostali domácí, ale Alexandr Kučerjavenko zakončoval nepřesně. Roli v jeho nepovedené střele hrálo také to, že byl tísněn obránci.
38:47
I druhé přesilovkové komando se usadilo v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet před brankou českého mladíka. Ten dnes sice jednou inkasoval, ale předvedl celou řadu dobrých zákroků.
38:17
Až nyní si může Avangard Omsk oddychnout. Gólman Dominik Furch drží puk po střele od modré čáry, jeho spoluhráči mohou vystřídat. Bránící kvarteto hráčů toho má už opravdu plné brusle.
38:06
Minuta přesilové hry zbývá, na ledě pořád elitní přesilovková formace Kazaně. Domácí hokejisté jsou pod těžkým tlakem, nemohou se osvobodit.
37:33
Hosté se usadili v útočném pásmu, výbornou přihrávku od spoluhráče dostal Vladimir Tkačjov, který ve vyložené střelecké pozici absolutně selhal.
37:05
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., faul loktem).
37:00
Mnoho šancí momentálně k vidění není, jednu z nich vytvořil Sergej Orlov, ale brankář Emil Garipov jeho pokus kryje. Tři minuty zbývají do konce druhé části hry.
36:17
Rafael Batyršin vedl akci hostujícího celku, puk jeho kolega jen protečoval do útočného pásma a šel střídat. Momentálně Kazaň se příliš nežene do útočení.
35:11
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácí hrají sice aktivně, ale stále se jim nedaří překonat stabilně a dobře hrající obranu soupeře.
34:37
Michajl Grigorjev působí jako mozek této početní výhody. Nejprve se dvakrát pokoušel najít spoluhráče v lepší pozici, když se ani jedna přihrávka nesetkala s úspěchem, tak vystřelil sám. Emil Garipov kryje jeho pokus.
34:01
Přesilovou hru mají k dispozici domácí, kteří se mohou pokusit vyrovnat. Omsk se dostal do útočného pásma, ale přesněji zakončit se mu však nedaří. Jegor Martynov neuspěl ve vyložené střelecké pozici.
33:22
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Varnakov – 2 min., vražení na hrazení).
32:21
Čekání na gól je u konce, prosazují se hosté. Vladimir Tkačjov začal akci, výborně přihrál před branku, kde byl Jiří Sekáč . Jeho ránu ještě Dominik Furch dokázal vyrazit. Následně se k odraženému kotouči dostal ALEXANDR SVITOV., který už českého brankáře překonal. Hosté se dostávají do vedení. Třetí střela Svitova v tomto zápase už gólem končí. Asistence: Jiří Sekáč, Vladimir Tkačjov.
31:43
Další početní výhodu mají k dispozici hostující hráči. Ti již měli v této třetině čtyřminutovkou přesilovku, ale do výraznější šance se nedostali.
31:34
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., podražení).
31:20
Je po nechaná výhoda, uvidíme přesilovou hru.
30:57
Další práce pro domácího brankáře, tentokrát musel Dominik Furch zasahovat proti střele od modré čáry, kterou vyslal jeho krajan Michal Jordán.
30:25
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, na úvodní branku tohoto prvního klání série stále čekáme. Dlužno poznamenat, že mnoho gólových šancí jsme zatím neviděli.
29:58
Nyní se už Arťom Lukojanov do zakončení dostal, s jeho pokusem z otočky si dokázal český brankář ve službých Avangardu poradit na výbornou.
29:23
Jiří Sekáč se na druhé straně probojoval do vyložené střelecké pozice. Skvěle jej zablokoval Jegor Martynov, který si naprosto čistým učebnicovým zákrokem pomohl a nedal soupeři prostor pro zakončení.
28:47
Domácí hráč nabral rychlost ve středním pásmu, do útočného se vřítil Nikolaj Lemťugov jako uragán, ale jeho rychlé zakončení postrádalo přesnost.
27:02
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění není zdaleka tolik osobních soubojů jako v první třetině. Domácí fanoušci neustále vytrvale podporují své oblíbence v cestě za vstřelením gólu.
26:06
Maxim Pestuško přišel v souboji před brankou Kazaně o rukavici, součást výstroje si rychle zvedl z hrací plochy a následně se dostal do zakončení. Jeho ránu tečoval Damir Musin do ochranné sítě. Komerční přestávka.
25:30
Anton Burdasov spěchal za vyhozeným pukem, který dokázal dobruslit, zpětná přihrávka do předbrankového prosotru už byla nepřesná.
24:34
Výborně sehráli oslabení domácí hokejisté, ti svého soupeře nepustili do vyložené střelecké pozice. Nyní sledujeme taktickou hru, více ze hry mají domácí. Jonas Ahnelöv neuspěl s vyhozením do středního pásma, to se ovšem jeho spoluhráči povedlo.
24:01
23:34
Znovu velmi dobré čtení hry od bránící se čtveřice hráčů, která posílá puk daleko od své branky.
22:47
Velmi dobře hrají hráči Avangardu ve vlastním obranném pásmu. Kazaň se nemůže dostat do výraznější šance. Nyní si Dominik Furch poradil se zakončením Alberta Jarullina.
22:08
Anton Glinkin hledal před brankou připraveného spoluhráče, kterého na poslední chvíli dokázala obrana Omsku obsadit, a tak se do zakončení neprobojoval.
21:39
Erik Gustafsson se jako obránce dostal při vlastním oslabení hodně hluboko do útočného pásma, jeho zakončení však postrádalo přesnost.
21:06
Zatím hrají Avangard zodpovědně, sice je v obranném pásmu, ale nedává soupeři mnoho možností na skórování.
20:30
Sledujeme přesilovou hru hostujícího celku, neboť v poslední vteřině první třetiny byl vyloučen domácí hráč na 2+2 minuty na vysokou hůl.
20:01
Úvodní třetina přinesla hodně opatrný hokej, ani jeden tým se nikam nehnal, mnoho střel jsme neregistrovali. V závěru ještě strkanice, kterou sudí uklidňují. Ještě hlavní domlouvá oběma kapitánům, že podobné situace nebude trpět. Oba týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu.
20:00
19:59
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
19:33
Nyní se Kazaň dostala do útočného pásma, po rychlé kombinaci zakončoval od modré čáry obránce Stěpan Zacharčuk. Jeho rána nebyla přesná, Dominik Furch jen zkontroloval kotouč.
18:53
Omsk to nemá v tomto zápase vůbec snadné, sice hraje doma a má k dispozici fanouškovskou podporu, nicméně prolomit dobře hrající obranu soupeře není snadné.
18:20
V poklidném tempu se dohrává první třetina, domácí fanoušci podporují své oblíbence a žádají si vstřelení branky.
18:07
Omsk nyní vyhodil jen na zakázané uvolnění, a tak musí být pozorný brankář Dominik Furch, na kterého šly zatím čtyři střely.
17:08
Pokud jsem psal o tom, že hosté hrají příliš složitě, tak to nyní platilo také o domácích. Hned tři hráči v černých dresech mohli postupně zakončovat, ale dávali si tak dlouho přednost, až o puk přišli.
16:51
Ilja Zubov to zkoušel z mezikruží, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný. Úspěšný zákrok si tak poměrně snadno připisuje Emil Garipov.
16:07
Atte Ohtamaa propadl v útočném pásmu, následně se řítil David Booth a Anton Burdasov do útoku v přečíslení dva na jednoho. Domluva mezi domácími hráči však byla špatná, a tak se dostali do postavení mimo hru.
15:34
Anton Burdasov vedl další akci domácích, následně se ke střele od modré čáry dostal zkušený obránce Jonas Ahnelöv, který trefit střel branky. Prostor, kde byl připravený gólman.
14:44
Výborně Omsk zvládl oslabení, a tak se v pěti dostal za obrovského fandění do útočného pásma. Ke střele se propracoval Alexandr Kučerjavenko. Jeho pokus možná ještě jemně tečoval hráč Kazaně, ale i tak si brankář Emil Garipov poradit dokázal.
14:15
13:48
Ak Bars Kazaň se nastěhovala do útočného pásma, složitější situaci však český brankář ve službách domácích řešit nemusel. Navíc v době, kdy to vypadalo na tlak hostů, se k puku dostal obránce Omsku, který jej poslal až za branku soupeře.
13:30
Dominik Furch vyjel za branku, zkoušel vyhodit puk z pásmo podél mantinelu. Jeho výhoz zachytil obránce na modré čáře, pak byla hra přerušena. Buly před brankou Avangardu.
12:36
Hosté se vlastní chybou připravili o útočné pásmo, následně při dalším pokusu nastěhovat se před branku Furcha domácí defenziva vyhodila přes všechny čáry. Pokud něco domácím jde, tak je to obranná hra.
12:30
Přesilovou hru mají k dispozic hosté, Dominik Furch měl plné ruce práce. Nakonec si i díky pomoci obránců dokázal poradit se zakončením Alexandra Svitova.
12:15
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Booth – 2 min., hákování).
11:53
Alexandr Svitov hledal rozjetého Vasilija Tokranova, který se k puku však nedostal. Hru přerušuje Dominik Furch. Komerční přestávka.
11:20
Erik Gustafsson to zkoušel z hodně ostrého úhlu. Jeho pokus tečoval obránce bruslí, a tak měl brankář Emil Garipov hodně práce s jeho střelou.
10:30
Hostující hokejisté se snaží hrát zodpovědně z obrany, některé momenty řeší příliš složitě. Místo střely chtějí hrát až před prázdnou branku, pro což nemá pochopení defenziva Omsku.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Zatím je to takticky vedená bitva, čeká se na výraznější chybu. Ani jeden tým se bezhlavě nepouští do útočení.
09:05
Damir Musin za svou brankou vybojoval puk, rychle zkoušel přejít do středního pásma, tam byl ale zastavený domácím hráčem, který tak zbrzdil útočný výpad Ak Barsu.
08:30
Domácí hokejisté si příliš nerozuměli při rozehrávce, je z toho zakázané uvolnění. Český brankář tak bude muset být znovu pozorný. Alexandr Svitov a Michail Juňkov na buly. Druhý jmenovaný vyhrál souboj o puk, a tak jeho kolega obránce Erik Gustafsson zakládá útočnou akci.
08:07
Dominik Furch si počkal na střelu soupeře, jeho krajan, Jiří Sekáč, na něj dobře vystřelil. Brankář Omsku kryje. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kazaně.
07:57
Emil Garipov přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí mají výhodu vhazování ve středním pásmu.
06:35
Jevgenij Medveděv se probojoval do zakončení. Jeho rána nebyla vůbec špatná. Domácí hráč ještě čekal, zda kotouč nevypadne z brankáře pro případnou dorážku.
06:19
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme komerční přestávku.
05:57
Hosté hrají velmi zodpovědně před vlastní brankou, domácí hokejisty nenechávají osamocené.
05:15
Vasilij Tokranov vstoupil na led a hned vedl útočnou akci svého celku. Dostal se i do zakončení. Jeho rána z otočky neměla naději na úspěch.
04:47
Dmitrij Archipov prodloužil do útočného pásma, kde nebyl připravený na zakončení nikdo z jeho spoluhráčů.
04:10
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění není mnoho šancí. Alexandr Svitov založil akci v útočném pásmu, ta však neměla delšího pokračování.
03:05
Dominik Furch musel hodně daleko z branky, aby zamezil brejku soupeře. Poněkud mi to připomnělo legendární výjezd Dominika Haška.
02:47
02:35
Ak Bars Kazaň hraje v obranném pásmu zodpovědně, vypadá to, že se hostující celek v početní nevýhodě dokáže ubránit.
02:17
Vitalij Meňšikov jako správný obránce nahazoval puk na branku s možností těče, což se nikomu z jeho spoluhráčů nepodařilo.
01:14
Domácí se usadili v útočném pásmu, do zajímavé střelecké pozice se probojoval Sergej Orlov , ale jeho pokus branku neohrozil.
00:47
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).
00:17
Nikolaj Lemťugov zůstal ležet na hrací ploše. Nejednalo se o faul, nýbrž hráči podjela brusle, a tak narazil do mantinelu. Je otřesený, ale v zápase bude pokračovat.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv, Meňšikov, Grigorjev, Orlov, Děrvuk – Sobotka, Lemťugov, Pestuško – I. Michejev, Pjanov, Zubov – Burdasov, Kučerjavenko, Chochrjakov – Pěrežogin, Booth, Juňkov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Jordán, Ohtamaa, Jarullin, Batyršin, Sidorov, Tokranov – Tkačjov, Azevedo, Sekáč – Archipov, Svitov, Glinkin – An. Popov, M. Gluchov, Malychin – M. Lazarev, Varnakov, Lukojanov.

Rozhodčí: Kulakov, Jeřábek – Lazarev, Šikanov.
V Osmifinále dokázala Kazaň porazit Ufu 4:1 na zápasy, naopak Omsk odehrál o zápas více. Přehrál Vladivostok 4:2 na zápasy. Poměrně hladce oba týmy přešli přes osmifinálové série do čtvrtfinále. Z této dvojice vzejde jeden tým, který postoupí dál. Poraženého čeká konec sezóny. Vítěz pokračuje v boji o Gagarinův pohár. Dnes je na programu první zápas série.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avangard Omsk a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.