1. Dominik Furch (OMS), 92.31% (12/14), 60:00
2. Vladimír Sobotka (OMS), 0+0, 2 střely, 17:55
3. Michal Jordán (KZN), 1+0, 3 střely, 21:48
Dnešní druhé sériové utkání bylo opravdu vyrovnané a opatrné.

V první třetině měli jasně navrch domácí hráči, kteří přestříleli Kazaň 11-3.

Druhá třetina byla o něco klidnější až do chvíle, kdy se Malychin dostal do samostatného úniku a kotouč mu v důležitém momentu sjel z čepele.

Třetí třetina měla podobný průběh jako druhá. Oba týmy nechtěly udělat chybu a tak v Omsk Arena byla vidět velmi defenzivní hra. Při ztrátě kotouče se útočící tým okamžitě stáhl a na modrých čarách vznikala "zeď", kterou bylo téměř nemožné přejít. V samotném závěru byl vyloučený Juňkov, který hasil situaci u pravé tyče Furchovy branky a právě toto z mnoha vyloučení využil v čase 56:35 šťastnou trefou do skákavého kotouče Fjodor Malychin. O dvě minuty později zmařil domácím šance na vyrovnání Michal Jordán, který trefil prázdnou branku, když Furch seděl na střídačce.
Podle všeho je rozhodnuto.
59:20
Kazaň vstřelila branku!
MICHAL JORDÁN pečetí dnešní utkání trefou do prázdné branky.
59:10
Nahození ze středního pásma mířené na branku Garipov sráží do rohu kluziště.
Oddechový čas pro domácí.
59:01
Burdasov se doslova a do písmene hrnul do branky, ale Garipov ustál tento souboj a udržel kotouč před brankovou čarou.
58:30
Omsk hraje bez brankáře! Furch je na střídačce a dává prostor šestému hráči.
56:35
Je tu první branka zápasu a z pohledu Avangardu nemohla přijít v horší moment! Justin Azevedo vybojoval kotouč za brankou a okamžitě bekhendem jej poslal na pravou tyč, kde byl FJODOR MALYCHIN, který skákavý kotouč z první trefil bravurně mezi Furchovy betony. Asistence: Justin Azevedo a Vladimir Tkačjov.
56:30
Přihrávky jsou očividné a domácí se osvobozují.
56:07
Ak Bars kombinuje v útočném pásmu, ale zatím jsou vidět pouze přihrávky a žádná střela!
55:28
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Juňkov – 2 min., podražení).
55:28
Furch ustál střelu z pravého kruhu a pevným postojem ukrývá kotouč ve své výstroji.
55:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát pět minut a žádný z týmů se netlačí do vyložené šance.
54:42
Třetí třetina se opravdu protahuje, opět je odpískáno již po několikáté zakázané uvolnění.
54:19
Lukojanov se ve středním pásmu vyhnul jednomu hráči, ale záhy ho vybruslil Ahnelov, kterýho bodyčkem poslal tvrdě na led!
52:40
Booth dojel vyhozený kotouč jako první, ale i přes protesty čárový rozhodčí vrací hru před Furcha.
51:20
Osm hráčů bojovalo o kotouč na hranici brankoviště Garipova! Vší silou Ak Bars odevzdávají puk do střední třetiny a uklidňují situaci.
50:57
Jordán poslal střelu zápěstím po ledě, kterou Furch vyrazil do rohu obranného pásma Omsku.
50:10
Dělovka Medveděva málem rozbila ochranné sklo za brankou, od kterého se puk odrazil zpět před branku kam si sjížděl právě Medveděv, ale kvůli blokované holi se k dorážce na pravém kruhu již nedostal.
48:55
Jordán se dostal za brankou pod tlak a vyhazuje kotouč o mantinel do středního pásma.
47:57
Avangard se rychlými přihrávkami dostával do slibné pozice, ale ke střele se nikdo neměl a kotouč získávají hosté.
46:29
Oba týmy hrají velmi defenzivně. Sem tam se najde nějaká střela, která ale pro brankáře není nijak nebezpečná.
46:18
Garipov likviduje další pokus, tentokrát se o otevření brankového stavu pokoušel Pjanov.
45:00
Domácím se nedaří přestup do útočného pásma. Ak Bars získávají kotouče na modré čáře a okamžitě jej vrací co nejdál od Garipova.
43:35
Avangard ukončuje útočné tažení Ak Bars a Medveděv za brankou čeká na příchod čerstvých sil ze střídačky.
42:36
Po řadě přerušení je kotouč opět ve hře, ale sotva se rozběhla časomíra a je tu další zakázané uvolnění.
42:03
Furch má kotouč ve své moci po střele Popova, který vybojoval kotouč mezi kruhy.
41:22
Svižnou střelou Sobotky z mezikruží puk míjí vzdálenější tyč!
40:29
Sobotka zavezl kotouč do útočné třetiny, ale za brankou Pjanov prohrál osobní souboj a v držení jsou hosté.
40:01
40:00
39:37
Dělovku Medveděva z vrchu pravého kruhu pro vhazování vyráží Garipov svou vyrážečkou mimo hrací plochu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:34
Ohtamaa si odpykal trest a už je zpět na ledě. Kazaň přečkala další oslabení a hráči Avangardu zatím nemohou najít recept na perfektního Garipova.
37:32
Ak Bars se zatím úspěšně brání, ale musí změnit svůj styl hry a udržet emoce na uzdě. Přece jen třetí oslabení ve druhé třetině je moc, při tak důležitém utkání.
36:34
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., nedovolené bránění).
36:30
Ohtamaa předvedl ve středním pásmu bravurní bodyček, ale při vší smůle Booth nebyl v držení kotouče a je signalizovaná výhoda pro domácí.
35:42
Booth dostal přesnou přihrávku na pravý kruh do vysoké jízdy a střelou z první trefil pouze Levý beton připraveného Garipova.
35:24
Booth s Lazarevem jsou již na ledě a hra pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.
35:02
Hra čtyři na čtyři nepřináší žádné větší šance.
33:24
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Booth – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Maxim Lazarev – 2 min., krosček).
33:24
33:06
Lukojanov se vydal ve vlastním oslabení na útočný výlet a přidal k dobru přibližně deset cenných vteřin.
32:30
Avangard se nemůže dostat ke střele a tak se Zubov rozhodl o rychlé vyjetí od hrazení do levého kruhu odkud vystřelil na Garipova. Ten vyrážečkou vytěsnil kotouč vysoko do ochranné sítě.
31:17
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min. + 10 min. osobní trest za nesportovní chování., Zásah do oblasti hlavy a krku).
31:14
Lemťugov na pravém hrazení útočné třetiny našel rozjetého Sobotku, který bekhendem otestoval Garipova.
30:45
Malychin se dostal do úniku po záchranné žabičce z obranného pásma! Rychlou kličkou vymáchal Furcha a celá levá strana branky byla volná. Když se ale chystal nasměrovat kotouč do odkryté sítě, tak mu kotouč sjel z čepele za branku.
30:02
Golubev zaváhal s rozehrávkou a z ničeho nic byl v obklopení dvou hráčů Avangardu.
28:20
Meňšikov prostřelil ulici ve středním pásmu a trefil přesně položenou čepel Chochrjakova, jenž z nulového úhlu přestřeluje branku. Garipov přečetl úmysl a utěsnil celou bližší tyč.
27:26
Ak Bars Kazaň přečkala i druhé oslabení a ponaučený Popov za hákování je zpět na ledě.
27:08
Meňšikovova dělovka končí na levém kruhu, kde jí zastavili hosté obětavým vyjetím proti střele.
25:59
Martynův pokus o diagonální pas přes dva hráče Ak Bars v útočném pásmu nevyšel a musí se vracet pro kotouč až do obranné třetiny.
25:26
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., hákování). Andrei Popov to v útočném pásmu přehnal a zbytečným faulem oslabuje svůj tým. Druhá přesilová hra pro Avangard.
25:10
Ak Bars vycítili příležitost a ze zajištěné obrany se vydávají do útočného pásma víc a víc.
23:34
Golubev se po propadnutí domácí obrany dostal do úniku a forhendem se snažil roztáhnout Furcha, který si mezírku mezi betony pohlídal a poté stihl zareagovat i pravým betonem po dorážce prvně jmenovaného.
22:21
Glochov na poslední chvíli vypíchl kotouč napřaženému Juňkovi a posílá hru do středního pásma.
21:16
Sobotka výborně clonil před Garipovem a střela jen těsně minula vzdálenější tyč. Hned poté Sobotka vybojoval kotouč v rohu kluziště a na spodku pravého kruhu pro vhazování našel najíždějícího Pestuška, který dokázal z těžké pozice v pokleku nebezpečně vystřelit.
20:24
Martynov napřáhl z vrchu mezi kruhy, ale na poslední chvíli se rozhodl ještě pro kličku a nakonec se ke střele nedostal.
20:06
Avangard chce navázat na tlak z úvodní třetiny, ale prudký pas končí sražený do hlediště a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
20:01
První třetinu byl jednoznačně více zaměstnaný Emil Garipov, který si poradil s jedenácti střelami, zatímco na Dominika Furcha byly nasměrovány pouhé tři střely.

Statistiky

Střely: 11-3; Přesilovky: 0/1-0/0; Hity: 9-2; Vhazování: 8-4.
20:00
19:22
Archipov nestihl dojet k přiklepnutému kotouči na středovém kruhu včas a v držení jsou opět hráči Omsku.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát jednu minutu.
18:01
Lukojanov si zvládl prohozeném obehrát prvního obránce, ale u druhého a zároveň posledního hráče před Furchem takové štěstí neměl.
17:22
Lemťugov ve vysoké rychlosti po nenápadné zadovce málem nechal kotouč za sebou, což by poslalo hosty do úniku dva na samotného Furcha.
16:48
Volný Fajzullin se snažil clonit výhled Garipovovi a případně tečovat kotouč do branky. Střela od modré ale končí sražená do rohu kluziště a Fajzullin se tak ke své příležitosti nedostal.
16:08
První třetina patří jasně domácím, kteří jsou v jednom kuse nastěhování v pásmu Ak Bars.
14:31
Útok Avangardu přerušuje hvizd čárových. Je odpískáno postavení mimo hru.
14:18
Pestuško vyjel z rohu kluziště útočného pásma a rychlou střelou zaskočil Garipova, kterému vyskočil kotouč z výstroje, čehož se snažil využít Sobotka, ale s obráncem na zádech neměl klid na zakončení.
13:45
Pestuško má k nahozenému kotouči daleko a tak jej přebírají hosté.
13:05
Furch musí být v pozoru! Po nenápadně akci hostů přišla svižná střela ze středu levého kruhu pro vhazování a odraženému kotouči mezi kruhy měl nejblíže Golubev, kterému na poslední chvíli byla přizvednuta hole.
12:24
Ak Bars přečkali své první oslabení a vyloučený Musin za hákování je již na ledě.
11:30
Meňšikov se na levém hrazení u modré čáry napřáhl ke skvělé střele, která Garipovovi propadla výstrojí a kotouč zamířil těsně vedle pravé tyče za branku.
11:07
Další prudkou střelu vyráží Garipov za branku.
10:28
Okamžitě po buly spustil Avangard kanonádu, ale ani jedna rána nezaměstnala připraveného Garipova.
10:24
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Damir Musin – 2 min., hákování).
09:33
Chochrjakovovy na levé tyči přeskočil kotouč čepel a z dobré pozice nezvládl zakončit.
08:20
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).
08:20
08:19
Archipov zpracoval vysoký oblouček na útočné modré čáře a střelou z ostrého úhlu směrovanou těsně pod horní tyč přestřeluje branku Furcha.
08:07
Svitov neměl komu rozehrát a proto se s kotoučem vrací zpět za vlastní branku.
07:49
Zubov je na buly příliš netrpělivý a je vykázán.
07:38
Gustafsson ukázal skvělou souhru s Ahnelövem a zpoza tlaku zvládají rozjet útok Avangardu.
06:40
Po krátkém tlaku hostů a následném vyhození Omsku jsou na puku opět hráči Ak Bars, kteří se marně snaží vytvořit tlak.
05:07
Přihrávku ve středním pásmu na pravé křídlo, kde byl Pjanov zachytil na středovém kruhu centr Ak Bars a tak útočná akce Omsku končí.
03:59
Glinkin na pravém křídle nabral rychlost a snažil se zasunout kotouč okamžitě po objetí branky. Pohotový Furch se stihl přemístit a pravým betonem vrací kotouč do rohu kluziště.
03:28
Pestuško dostal nabídku k pravé tyči, ale Garipov tento úmysl vystihl a stihl utěsnit svou branku.
03:03
Michejev se snažil ukořistit puk v útočném pásmu, leč marně.
01:49
Neposedný kotouč se za brankou odrazil od Garipovovy hole před branku, kde naštěstí pro Ak Bars byl připravený Jordán, jenž vyváží kotouč z obranného pásma.
01:06
Ahnelov se na modré čáře rozhodl pro nahození kotouče do brankového prostoru. Jeho úmysl ale mezi kruhy, kde zasáhl prvního clonícího hráče.
00:01
Kotouč je na ledě a druhé utkání je v plném proudu.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv (C), Grigorjev, Meňšikov, Orlov, Děrvuk – Pestuško, Sobotka, Lemťugov – I. Michejev, Zubov, Pjanov – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Fajzullin, Juňkov, Booth.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Tkačjov, Sekáč – Golubev, Svitov (C), Archipov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Lukojanov, Malychin, Varnakov (A) – M. Lazarev..
Vítám všechny příznivé ruské KHL. Dnes máme na programu druhý zápas série!

Ak Bars Kazaň zvládla první utkání na ledě Omsku a v prodloužení tak ukořistila první vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.