Dnešní zápas je tak za námi a byť z něho bylo ještě velké drama, Petrohrad výhru nakonec udržel. Na samém konci zápasu překrásnou ránou ze středního pásma z pohledu Dinama snížil na rozdíl jediné branky obránce Kutějkin, ovšem to bylo málo – následně už se domácí SKA bránilo dobře a další šance nedovolilo, takže je stav této série srovnán na 1:1 a přesouvá se do Moskvy.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera.
59:56
Příčinou toho všeho bylo sekání od hostujícího Daniila Tarasova, jenž je také vyloučen, k němu se přidá za hrubost domácí Sergej Plotnikov.
59:56
59:51
Domácí vyhodili puk do bezpečí a vypadá to, že se už nic nestane. Mezitím se ve středním pásmu strhla bitka a vypadá to, že se bude vylučovat.
59:24
Teď navíc při rozehrávce ze strany Kutějkina přišla chyba následné zakázané uvolnění, takže Jerjomenko musí zpět do branky a bude se vhazovat před ním.
58:35
Hosté už hrají v šesti lidech a snaží se za každou cenu dostat do nějaké šance, i nadále ale SKA drží soupeře od své branky na distanc a vypadá to, že vedení udrží.
57:49
Petrohrad si ale zatím tento zápas hlídá a ke konci nechce dopustit komplikace, takže se soustředí hlavně na defenzivní složku hry a nikam se nežene.
56:02
Po chybě hostující obrany ale zcela sám na Jerjomenka z ničeho nic jel Kovalčuk, který se mu snažil zasunout puk mezi betony, ale gólman hostí zareagoval skvěle a pohotově!
55:34
Moskva teď hraje, jako kdyby měla přesilovku a SKA je pod velkým tlakem, ovšem obrana funguje dobře a svého soupeře do větších šancí nepouští.
54:29
A najednou jsou hosté opět velice aktivní a tlačí se dopředu, protože cítí, že tu šance ještě je a mohou se dostat znovu k vyrovnaného stavu.
53:21
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak pozor, ještě rozhodně není hotovo a moskevský tým se vrací do hry! Neskutečný projektil totiž vyslal z hloubi středního pásma zcela nečekaně bek ANDREJ KUTĚJKIN, kterému rána sedla tak dobře, že nikým netečována zapadla až za zcela šokovaného Koskinena, jenž se natahoval marně! Bez asistence.
52:34
Ale ani jedno z těchto vyloučení nepřineslo žádné vzrušení, protože oba celky už tento duel vážně hlavně dohrávají a i hosté se už soustředí na další zápas.
50:14
Ta série zbytečných vyloučení ale nekončí, ten ansámbl na trestné lavici doplní i Konstantin Gorovikov, který se tak provinil podražením.
50:05
Vyloučen je následně i kapitán domácího celku Pavel Dacjuk, který je poslán na trestnou lavici za podražení, kterým se provinil.
49:36
Hosté si teď zbytečně zavařili sami, když byl na trestnou lavici poslán jeden z jejich hráčů, protože Dinamo hrálo chvíli v šesti.
49:15
I nadále jsou to hlavně hráči Petrohradu, kdo má převahu ve hře, ale do pořádné šance se ne a ne dostat, takže je tato třetina i nadále celkem nezáživnou.
47:18
Zatím se ale ani v této domácí početní výhodě nic neděje a vypadá to, že SKA má za cíl tento zápas hlavně dohrát, takže uvidíme, jestli ho Dinamo ještě zdramatizuje.
45:57
A do dalšího oslabení půjdou hráči hostů, za nedovolené bránění je po právu za souboj před branku Jerjomenka vyloučen Martins Karsums.
44:48
Poslední třetina nemá moc velký spád a zatím se toho v ní mnoho nestalo, Dinamo se nemůže vůbec dostat do nějaké šance a Petrohrad celý zápas zkušeně hlídá.
43:29
Ani přesilovka SKA se ale zatím nejeví býti nijak nebezpečnou, protože všechny střely létají mimo Jerjomenkovu bránu a ten tak mnoho práce nemá.
42:35
A početní výhoda hostů končí, protože vyloučen je i Konstantin Gorovikov, který se u mantinelu provinil držením.
41:51
Zatím se ale v této nabídnuté přesilovce nemohou hosté dostat do nějakého tlaku a mají problémy i s přechodem do útočného pásma, kam se vůbec nemohou dostat.
40:42
Je tu další vyloučení, tentokrát ale proti domácím – do brankáře ve snaze o dorážku seknul Ilja Kovalčuk a sudí ho za to vylučují.
40:34
K první střele třetiny se hned v jejím zárodku dostal domácí Zub, který tvrdě pálil od modré, ale Kutějkin tento pokus úspěšně zablokoval vysoko nad.
40:01
Za námi je i druhá perioda v té se vůbec nic nezměnilo, když další branka nepadla. O něco lepší byli domácí, kteří měli několik dobrých šancí na navýšení svého náskoku, přes Jerjomenka ale puk znovu nedostali a jelikož Dinamo také neuspělo, stav je stále 2:0 pro Petrohrad.
40:00
39:30
Zatím se ale Petrohrad nikam nežene a byt měl dobrou šanci Šipačov, který pálil nad, spíše to vypadá, že se třetina dohraje bez dalších branek.
38:43
Další oslaben bude hrát moskevský celek, kterému byl za držení protihráče vyloučen Juuso Hietanen.
37:44
Ale hosté nedokázali z této přesilovky vytěžit žádnou šanci, takže se stav zápasu nemění a i nadále ho tak mají domácí hokejisté ve své moci.
35:29
Po delší době si zahrají přesilovou hru i hosté, protože byl za hákování vyloučen Jevgenij Dadonov, jenž si tak na dvě minuty odpočine na trestné lavici.
34:44
Teď se hra hodně přerušuje a rozhodně nemá takové tempo, jako měla v prvním poločase, domácí celek totiž vážně má jako hlavní cíl nedostat branku a ne další vstřelit.
32:35
Hra se přesunula za branku Jerjomenka, který ale zatím také nemusel předvést zákrok, protože SKA se spíše než cokoliv jiného snaží hlavně držet puk a šetřit čas.
31:24
Teď se při pokusu o rozehrávky až moc sebevědomě choval hostující Hietanen a poslal puk až někam na zakázané uvolnění, kam nakonec kotouč doklouzal.
29:49
Momentálně se hraje poměrně vyrovnaný hokej, kdy se dostávají do zápasu i ve druhé třetině trochu zakřiknutí hosté, ovšem pro Koskinena to velké nebezpečí neznamená.
28:34
Teď si málem dal ukázkového vlastence domácí Jakovlev, který ve snaze odehrát střílenou přihrávku Karpova kopl puk na svoji branku, i tady si ale Koskinen poradil a vykopl ho!
27:15
Domácí celek si dokázal vytvořit poměrně velký tlak a dostal se před branku soupeře, na kterou létá jedna střela za druhou, gólman Jerjomenko ale tomuto náporu odolává.
26:09
Máme tu další vyloučení, tentokrát se opět bude týkat celku z Moskvy, když je vyloučen za hákování v obranném pásmu Alexej Cvetkov.
24:38
Do dobré šance jel Šipačov, který vyslal velice tvrdou střelu z levého kruhu, ale jeho pokus dokázal na poslední chvíli pohotový Jerjomenko vykopnout z brány!
23:45
Zatím se ale SKA takovým způsobem nedaří, takže neměl Jerjomenko tolik práce a moskevské Dinamo se v pohodě brání.
22:08
Domácí si zahrají další přesilovku a ty jim dnes jdou parádně – na trestnou lavici je tentokrát poslán Dmitrij Višněvskij, který se provinil hrou vysokou holí.
21:21
Na led ale musel i druhou branku hájící Koskinen, který čelil pokusu ze zákrytu od Kokareva, ovšem i teď si poradil.
20:39
Druhou třetinu o něco aktivněji začali domácí, kteří se ihned dostali před Jerjomenka, Dacjuk ale poslal pouze zblokovanou střelu mimo.
20:01
Máme za sebou první třetinu tohoto zápasu a poněkud nezaslouženě vedou domácí hokejisté o dvě branky. Dinamo mělo lepší start do zápasu a hned několik šancí, ovšem jako první udeřilo SKA, když přesilovku využil Ketov. Následně druhou přesilovku využil i Šipačov a spornou brankou stanovil stav, který platí i o přestávce.
20:00
18:30
Petrohrad právě vstřelil branku!
A i druhá přesilovka domácího celku je využita naplno, takže SKA vede již o dvě branky! Gusev se dostal v levém kruhu k puku, který po krátkém váhání poslal napříč celým pásmem na volného VADIMA ŠIPAČOVA, jenž využil dezorientovaného gólmana Jerjomenka a uklidil puk pod břevno. Tento gól má ale hořkou pachuť, protože dle mého názoru neměl platit – Dacjuk při průjezdu brankovištěm vrazil do Jerjomenka a tím ho rozhodil, na to se ale historie ptát nebude. Asistence: Nikita Gusev.
18:03
Máme tu další vyloučení, za hození hole půjde pykat hostující Juuso Hietanen, který je vyloučen na dvě minuty.
17:28
Do velké šance se dostal před Jerjomenkem Dacjuk, domácí kapitán ale z výborné pozice v mezikruží poslal puk pouze do betonu gólmana soupeře!
16:41
Teď se sice dopředu hnal zatím jediný střelec gólu Ketov, ale sám přejel modrou čáru dříve než puk a tak je pískán zcela správně posouzený ofsajd.
15:47
Zatím se ve hře 4 na 4 nic zásadního nestalo a přestože šli na zem už oba gólmani, ani jeden z nich si nepřipsal nějaký vyloženě těžký zákrok.
14:34
Domácí už se radovali z branky, sudí ale ještě před střelou z hole Děrgačjova přerušili hru pro bitku mezi Kablukovem a Gorovikovem – oba dostávají následné tresty za hrubost.
14:34
13:41
Pochopitelně je to pro hosty šok, protože do této branky byli lepším celkem, ale teď najednou postrádají sebevědomí a i nadále útočí SKA.
12:55
Tak toto je velice smolný gól do sítě hostů, který posílá poněkud nezaslouženě Petrohrad do vedení. Bělov poslal bombu od modré čáry, kterou sice dokázal Jerjomenko vyrazit, ale po následných dorážkách od Koskiranty a hlavně JEVGENIJE KETOVA mu puk nakonec propadl nešťastně mezi betony! Asistence: Jarno Koskiranta a Anton Bělov.
12:26
Ale pozor, bude tu vyloučení proti Dinamu, na trestnou lavici totiž musí zamířit za hákování Alexej Těreščenko.
11:49
Petrohrad se marně snaží dostat do šance a byť se teď pohybuje okolo brány Jerjomenka, pozorná obrana moskevského týmu zakončení nedovoluje.
10:41
Na velké šance ale zatím v tomto duelu čekáme a byť měli ke gólu blíže hosté, obrany zatím ční nad útoky.
09:24
Dinamo i nadále hraje velice aktivně a opět se dostalo do útočného pásma, tam ovšem Karpov vyslal pouze zblokovanou střelu a o puk tak přišel.
08:38
SKA se přeci jen o něco více dostalo k puku, ale s ním dojelo pouze za branku soupeře, kde o něj přišlo a následně se dostal Dadonov do ofsajdu.
07:29
Hraje se už delší dobu bez přerušení a domácí celek se stále nemůže dostat k nějaké převaze, hosté hrají velice dobře a zatím mají zápas ve své moci spíše oni.
06:39
Ale více práce má zatím Koskinen a musel rychle do rozkleku i teď, když na něj pálil od modré Kutějkin, jeho lapačka ale byla na místě včas.
05:52
Rušno bylo po delší době i na druhé straně, kde se musel činit Jerjomenko, ale se střelou Guseva si nakonec poradil a nadvakrát ji zastavil.
04:53
Do velké šance se teď z ničeho nic dostal Galimov, který byl zcela sám v mezikruží a posílal puk na branku, kterou o pár centimetrů přestřelil!
03:27
Zatím se ale moskevský tým nemůže dostat do nějakého pořádného tlaku a byť drží puk v útočné třetině, Koskinen mnoho práce nemá a na led pořádně ani nemusel.
02:24
Je tu první vyloučení zápasu, když je za podražení poslán na trestnou lavici domácí Jegor Jakovlev a Dinamo bude hrát přesilovku.
01:23
Zatím se hraje vyrovnaný hokej a oba celky se v držení puku střídají, na první střelu v podání SKA doposud čekáme.
00:34
Aktivněji začali hráči hostujícího celku, kteří se nastěhovali do pásma Petrohradu a donutili k zákroku Koskinena, nakonec ale o třetinu přišli a Karsums se dostal do ofsajdu.
00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Zub, Chafizullin, Rukavišnikov, Zubarev, Rykov – Ketov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Děrgačjov, Kablukov – Chochlačjov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – I. Nikulin (A), Rylov (A), Kutějkin, M. Robinson, Hietanen, D. Višněvskij, Mironov – Karpov, A. Těreščenko (C), Karsums – A. Galimov, Cvetkov, Tarasov – Podšendjalov, Gorovikov, Kokarev – Igumnov, Čebykin, Brjukvin – Kokujov.

Rozhodčí: Bělov, Gofman – Metalnikov, Sirotkin.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu čtvrtfinále play-off ruské hokejové KHL mezi SKA Petrohrad a Dinamem Moskva.

Domácí SKA Petohrad skončilo v základní části jen těsně druhý za moskevským CSKA a v prvním kole deklasovalo Podolsk nejrychlejším možným způsobem 4:0. Nejprve SKA vyhrálo dvakrát doma 3:1 a 7:2, následně uspělo i venku po výsledcích 2:6 a 1:7. První zápas proti outsiderovi z Moskvy mu ale nevyšel a Dinamu doma překvapivě Petrohrad prohrál 2:3 po prodloužení, takže musí dotahovat počáteční ztrátu.

To Dinamo Moskva nemělo v prvním kole zase tak lehkou práci, přesto mu ale na postup stačilo po výsledku 4:1 jen pět zápasu. Svého soupeře z Nižného Novgorodu doma porazil dvakrát po prodloužení 1:0 a 3:2, poté venku 4:3 po prodloužení padl, následně 2:3 po prodloužení vyhrál a poté uspěl i doma 3:1. Jak už bylo řečeno, v prvním zápase této série venku zaskočil favorizovaný Petrohrad a po výhře 2:3 po prodloužení si připsal povedený start.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.